Prins Frederik is anders Wie ze ziet vliegen wordt niet begrepen Record houseparty 11 Extince op hip hop-festival Backstreet Boys bijeen? Deftones naar Europa 9 De rapper Extince is op za terdag 7 juli de belangrijk ste publiekstrekker van een groot hip hop-festival op de Hofplaats in Den Haag. Op het plein voor het Tweede Kamergebouw staan optredens van twintig acts gepland. Dat heeft de organisator van het evenement, muziekcentrum Musicon in Den Haag, bekend gemaakt. Extince, echte naam Peter Kops, viert al enkele jaren suc cessen met Nederlanstalige hip hop. Nummers als Spraakwa ter, Kaal of Kammen en meer re cent Grootheidswaan haalden hoge hitnoteringen. De rapstijl van Extince kenmerkt zich door zijn Brabantse tongval inclusief zachte g. Het Haagse duo Ross Iba is een andere opvallende naam in de programmei'ing. Zij waren in april '96 verantwooi'delijk voor de eerste Nederlandstalige hip- hop/reggae-hit, Wassenaar. Hague Hip Hop begint om 12.00 uur met een graffiti-demonstra tie. Op een tijdelijke tentoon- stellingswand wordt met verf een kunstwerk van dertig meter lang gespoten. De optredens op het grote podium beginnen om 13.00 uur. Rond 23.00 uur sluit de i'eggaeformatie Different Cultui-e het festival af. Fans worden momenteel gek van onzekerheid. Gaat hun favoriete boyband nu wel of niet uit elkaar. De platenmaat schappij bevestigde enige tijd geleden de geruchten dat de jon gens het tijd vonden om te stop pen. Nu, halverwege de wereld tour 'Larger Than Life', schept de groep weer verwarring. Zanger Nick sprak miljoenen fans toe met de geruststelling dat ze nooit uit elkaar zullen gaan. .,Ik zie dit nooit ophou den. Het enige dat dezegroep uit elkaar zal drijven is de dood", aldus Nick namens alle vijf ido len. vrijdag 8 juni 2001 De musical Frederik verhaalt over de lotgevallen van Prins Frederik die samen met zijn ouders en zijn zusje in een paleis woont. foto Willem Mieras De band Deftones zal vóór de grote tournee door de Ver enigde Staten, ook nog Europa aandoen. Tijdens deze concer treeks zal de band ook voor het eerst een live-optreden geven in Rusland. Het betreft voorname lijk optredens tijdens de vele festivals die deze zomer weer in Europa plaatsvinden. Te noe men zijn het Hurricane Festival in Duitsland (23 juni), Roskilde Festival in Denemarken (28 juni Rock Werchter in België (29 juni) en het Waldrock Festival in Bergum, Nederland. sen), Jesse Klaasse (bas, zang, gitaar, toetsen drumprogram mering), Tim Franken (zang, gi taar). Het optreden begint om 14.30 uur. Jazzweekeinde Een schoolconcert luidt van daag, vrijdag, de tweede dag in van het Philip Moxris Jazzweekend in De Stoelemat te Bergen op Zoom. Leerlingen van zeven basisscholen maken kennis met allerlei soorten jazz. Het schoolconcert begint om 10.30 uur. In de festivaltent op het Beui's- plein treden de Hotclub Nagui- ne en de Washboard Wailers op; in de tent op de Grote Markt The Bridou Affair, Down Beat Syn- di'ome en Sugar Cane. De optre dens in de festivaltentent begin nen om 19.30 uur. Ook zaterdag en zondag zijn er concerten. LISK De jonge Zuid-Nedei'landse groep LISK is zaterdag te horen in de Brasserie van de Drvkkery in Middelburg. LISK bestaat uit Bram van den Berg (drums, toetsen, zang), Geertjan van Ouwendorp (zang, gitaar, toet- Terra Gotha Vier bands treden zaterdag op tijdens het eerste Terra Gotha- festival in De Piek te Vlissingen: The Breath of life, Sophya, Daeonia en Wes's Freakshow. Daarnaast staat een Gothic Fashion Show op het program ma, dat begint om 21.00 uur. Skafestival Een skafestival besluit zondag de concertserie in 't Beest te Goes. De Zeeuwse bands Kont- haarhanekam en Taphai'heejl treden op naast de Tonies en de Amerikaanse band The Pietas ters. DJ Dirk draait verder skaplaten. Het festival begint om 15.00 uur. Pillars of Heaven Pillars of Heaven treedt zondag op in Café Bommel te Middel burg. De winnaar van de Zeeuwse Unplugged Competi tie 2000 en van de Zeeuwse Be lofte dit jaar, bestaat uit Tonny Hooftman (zang), John Peter Moens (gitaar, zang) en Reinold Jansen (gitaar, zang). Het con cert begint om 16.00 uur. In podium 't Beest in Goes gaat zaterdag de musical Frederik in première. Het is een productie van het Jeugd theaterhuis dat deze keer sa menwerking heeft gezocht met de Goese muziekschool. Docent Josien de Graaf noemt dat een succes. „Live muziek geeft het stuk een ex tra dimensie. Het is zeker leuker dan muziek op band." De musical verhaalt over de lotgevallen van Prins Fre derik die samen met zijn ouders en zijn zusje in een paleis woont. Frederik is een impulsieve jon gen; als hij iets in zijn hoofd heeft, doet hij het ook. Daardoor gedraagt hij zich niet altijd zo als het hoort. Met angst en beven wordt dan ook uitgekeken naar het buiten lands bezoek, maar wonder bo ven wonder weet Frederik zich te gedragen. Daarna gaat het echter weer snel mis. Als het prinsje het paleis bijna in de fik steekt, is voor zijn ouders de maat vol. Ze besluiten deskun digen te ï'aadplegen. Die deskundigen hebben alle maal een andere oplossing. De ene dokter steekt het op de pu berteit en zegt tegen de ouders dat ze er maar eens flink op moeten slaan met een liniaal, terwijl een andere dokter een roze pilletje en een prik in de bil voorschrijft. Voor die methode wordt gekozen, maar ook dat leidt weer tot onrust. Zijn ou ders geven Frederik drie keer per uur een prik in plaats van de voorgeschreven drie keer per dag, waardoor de prins gedro geerd raakt. De dokter die de pil en de prik voorschrijft heet A.D.H.D Jan sen. Die naam verwijst naar de ziekte ADHD, waar pi'ins Frederik aan blijkt te leiden. Het is ook het thema van de mu sical. ,,Ik heb me vooraf wat in de ge dragsafwijking verdiept", zegt schrijfster Josien de Graaf, die ook docent en programmeur bij het Jeugdtheaterhuis is. „Ik kreeg veel respons op het thema. Eén van de leerlingen, die leidt aan ADHD, zei dat ze veel van zichzelf herkende in de musical. 'Het gaat ook over jouheb ik toen gezegd." De Graaf is zeer te spreken over de samenwerking met de mu ziekschool. Acht leexiingen daarvan doen mee in Frederik. Hoewel ze er natuurlijk voorna melijk voor de muzikale onder steuning zijn, worden ze ook in het spel betrokken. „Dat was niet altijd even gemakkelijk", zegt De Graaf. „Het heeft flink wat tijd gekost voor we de drummer zover kregen dat hij in paniek zijn armen in de lucht stak." Rob Paardekam Het Jeugdtheatei-huis speelt de voorstelling morgen (zaterdag 9 juni) twee maal in podium 't Beest aan de Beestenmarkt in Goes. Om 14.00 uur is er een voorpremière en om 19.00 uur de echte première. Di'ik ziet soms schimmen, zonder kleur en ze zeggen niets. Di'ik (8) ziet soms schimmen. Onduidelijke silhouetten van mensen, zonder kleur en ze zeggen niets, 's Nachts heeft hij nog wel eens de neiging uit zijn lichaam te treden en lekker over het weiland achter zijn huis te zweven. Sceptici zullen zeggen dat Drik te veel fantasie heeft en wat minder televisie moet kijken. Maar zijn moeder is ervan over tuigd dat Drik paranormaal be gaafd is. En ook de programma makers Anne Geelen en Biba Krklec denken er zo over. Zij na men Drik als hoofdpersoon van de eerste aflevering van de vier delige VPRO-documentaii'ese- rie Wat jij niet ziet..., die vanaf zondagmorgen in Villa Achter werk is te zien. Beelen en Krklec constateerden dat steeds meer kinderen het stempel paranormaal begaafd, oftewel 'sterk intuïtief' krijgen. Iets wat de directe omgeving nog wel eens vreemd vindt, ter wijl het bij volwassenen steeds meer wordt geaccepteerd. Er zijn zelfs mensen die er hun be roep van maken; denk maar aan Yomanda. „We mei'kten dat deze kinderen vaak last hebben van hun gave", aldus Geelen. „Niet alleen om dat het best eng of vervelend is om stemmen te horen, geesten of aura's te zien, sferen te voelen of voorspellende dromen te heb ben die daadwerkelijk uitko men. Maar ook omdat deze kin deren meer dan eens merken hoeveel onbegrip er vanuit de wereld om hen heen komt als ze proberen te praten over hun er varingen. Ze worden gezien als anders, maar vooral als gek." Voor Drik geldt dat ook. Zijn klasgenootjes vertelt hij liever niets over zijn gave, „want ik ben bang dat ze me dan uitla chen." De enige die hem eigen lijk begrijpt, is zijn moeder. Ook Amsterdam maakt zich op voor de grootste houseparty ter wereld. Het evenement Sen sation in de Amsterdam ArenA heeft 40.000 kaartjes verkocht, een record. De vorige, eerste editie van deze 'indoor' house party vestigde al een record met 37.500 bezoekers. Hoewel het housefeest pas op 7 juli plaatsvindt, zijn alle kaalt jes al uitverkocht. Organisator ID&T investeert ruim twee mil joen gulden in Sensation, en zet duizend mensen in om het feest in goede banen te leiden. Van die duizend houden 350 mensen zich bezig met veiligheid. Op Sensation treden voor het eerst uitsluitend Nederlandse discjockeys aan. Vorig jaar wer den nog drie gevestigde namen uit het buitenland naar Amster dam gehaald. „Maar de hype rond buitenlandse discjockeys is een beetje passé", stelt woord voerder S. Groet van ID&T. Het evenement, dat duurt van tien uur 's avonds tot zeven utu rn de ochtend, wordt voor het eerst live uitgezonden op mu ziekzender TMF. zij kent bepaalde voorgevoelens en ze magnetiseert zieke dieren. Als Drik te druk of humeurig wordt, stuurt zijn moeder hem naar het nabijgelegen bos om daar met een boom te knuffelen. „Dat maakt me rustig en ik word er weer vrolijk van." In de andere drie afleveringen van Wat jij niet ziet... komen en kele 'soortgenoten' van Drik aan het woord. Rick (13) en Ximena (9) zien al vanaf hun geboorte aura's om andere mensen en Me lissa (11) neemt geesten waar. „Er bestaat steeds meer belang stelling voor dit soort zaken bij kinderen", constateerden de programmamakers. „De tijd leek ons rijp voor een serieus programma over dit onderwerp. Door portretten te maken van een aantal kinderen, proberen we te laten zien wat een para normale gave precies inhoudt, wat het betekent voor het kind en de directe omgeving en hoe je ermee om moet leren gaan." GPD Eric de Bie Wat jij niet ziet... wordt zondag uitgezonden op Nederland 3, 10.00 uur. K-Otic - Bulletproof (1 Bon Jovi - One Wild Night-Live 1985-2001 (2) Van Dik Hout - Het Beste Van 1994 - 2001 (4) 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 10. Paul De Leeuw - Zingen Terwijl U Wacht (-) Destiny's Child - Survivor (3) Bob Marley&The Wailers- The Very Best Of (8) Anouk - Lost Tracks (6) Anastacia - Not That Kind (5) R.E.M. - Reveal (7) Dido - No Angel (10)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 11