Alles wat ik doe is te checken Bevolking Schuddebeurs mist gemeenschapszin VOP Lezingen korpsbeheerder en korpsleiding lopen uiteen Raadslid hamert op boete voor aannemer vers waterpr oj eet Concerten tijdens kermis Ovezande Korpsbeheerder politie Zeeland D. Burgers: Kustbeheerplan zonder gevolg voor strandtent de voordeligste Keuhenspec!é'B. door Jacques Cats MIDDELBURG - De lezing van plaatsvervan gend politiekorpschef F. Goudswaard wijkt in zijn beschrijving van de betrokkenheid van Burgers bij de autoleasekwestie enigszins af van de toelichting die de korpsbeheerder geeft over de gang van zaken. „We hebben het daar intern wel eens over ge had. Maar ik heb daar met Don Burgers nooit over gesproken. Dat zijn ook geen onderwer pen waar korpsbeheerders zich mee bemoei en". Goudswaard wijst er in zijn reactie op dat de Nederlandse politie momenteel bezig is een Europese aanbesteding te doen om ervoor te zorgen dat er nog efficiënter kan worden inge kocht. „Dat zijn normale trajecten". Daar naast wordt ieder jaar bekeken of de politie Zeeland moet doorgaan met zelf auto's te ko pen of te gaan leasen. De plaatsvervangend korpschef zegt de in houd van de brief van Burgers aan ING Car Lease 'op geen enkele manier te kunnen plaat sen'. „Ik durf met de hand op het hart te zeggen dat er geen serieus aanbod is Ook is er volgens Goudswaard geen sprake van onderhandelin gen of besprekingen. „De orders die wij op de markt brengen zijn van een zodanige omvang dat het allemaal valt onder de regels van de Eu ropese aanbesteding. Billaterale contacten met bedrijven ga je al helemaal niet aan, want dat zou betekenen dat je al in een soort voorfa se zit waarbij je het over gunning hebt. En dat kan helemaal niet". donderdag 7 juni 2001 door Rolf Bosboom YERSEKE - De gemeente Rei- merswaal maakt zichzelf onge loofwaardig door de aannemer van het verswaterproject in Yerseke geen boete op te leggen. Dat schrijft raadslid A. Jumelet (ChristenUnie) in een brief aan het college van burgemeester en wethouders. Wethouder J. Bliek liet vorige week op eerder vragen van Jum elet weten niet van plan te zijn aannemer HSS een boete op te leggen, hoewel de vers water lei ding door allerlei oorzaken zo'n drie maanden later wordt opge leverd dan de bedoeling was. In het contract staat dat de ge meente dan een boete van 50.000 gulden per dag kan op leggen, wat in totaal een bedrag van enkele miljoenen zou bete kenen. Onbevredigend Voor Jumelet waren de ant woorden van de wethouder 'zeer onbevredigend', zo schrijft hij in een brief waarin hij op nieuw vragen stelt over de kwestie. Volgens het raadslid is het niet geloofwaardig om geen boete op te leggen, terwijl in het contract nadrukkelijk staat dat de datum van 15 april definitief is en niet meer kan worden ge wijzigd. Het argument van het college dat er ook uitstel is verleend in verband met de Europese subsi die voor het project, snijdt vol gens Jumelet geen hout. Die twee zaken staan volgens hem los van elkaar. Beide partijen moeten de afspraken in het con tract gewoon nakomen, zo stelt hij. ,,De aannemer wist bij in schrijving op het werk wat het contract inhoudt." Plicht Ook de opmerking van B en W dat de aannemer er alles aan heeft gedaan het project tot een goed einde te brengen en extra werk heeft moeten verrichten, gaat niet op, aldus de Christen - Unie-voorman. Een aannemer heeft nu eenmaal de plicht het werk volgens de eisen van het bestek tot een goed einde te brengen en kan zich nooit be roepen op meerwerk. Jumelet is van oordeel dat er sprake is van 'concurrentiever valsing' tegenover andere aan-' nemers als de gemeente afziet van het opleggen van een boete, zo schrijft hij aan het college. „Vindt u ook niet dat u de schijn op u laadt onrechtmatig te han delen als u als opdrachtgever de aannemer enkele miljoenen be voordeelt door hem te ontslaan- van zijn verplichtingen volgens het bestek?" Het raadslid wil in- zage hebben in alle bouwversla- gen en 'andere documenten die financiële gevolgen hebben'. Mosselseizoen Wethouder Bliek zegt bij zijn standpunt te blijven, vooral om ervoor te zorgen dat de verswa- terleiding, die bedrijven van schoon en zout water uit de Oos- terschelde gaat voorzien, vóór het begin van het mosselseizoen klaar is. „Als we nu een boete opleggen, zitten we morgen met een groot aantal juristen rond de tafel en ligt het project voorlopig stil." OVEZANDE - Jongerensoos De Klomp pakt zondag 10 juni, tij dens de kermis van Ovezande, uit met twee optredens op het podium bij het jongerencen trum. Vanaf 16.00 uur verzorgt het duo Roos Vik een optreden, om 17.30 uur zijn de rockers van Surrender aan de beurt. Voor Roos (18) en haar broer Vik (15) is het het eerste 'grote' op treden. Eerder speelden ze al sa men op het Goese Lyceum. Ze brengen popsongs van onder meer Anouk en Krezip. Surren der is een bekendere naam in Ovezande. Vorig jaar trad de band, toen als N8werk, samen met Marion van Iwaarden op tijdens het straat festival. Nu zullen ze onder hun oude vertrouwde naam weer be kende, maar ook nieuwe num mers ten gehore brengen. door Jacques Cats MIDDELBURG - „Ik kan echt iedereen recht in de ogen kijken. Wat ik als bestuurder of als pri- vépersoon doe is altijd af te checken en terug te vinden. Daar zit nooit iets stiekems of geheims bij". Waarnemend bur gemeester D. Burgers van Mid delburg reageert op de hem als beheerder van het Zeeuwse politiekorps aangewreven be langenverstrengeling bij de be sprekingen over de mogelijke aanschaf van leaseauto's bij een bedrijf waarvoor hij als advi seur optrad. De korpsbeheerder is onthutst maar kijkt er tegelijkertijd niet van op dat iemand hem een hak heeft willen zetten: „Er zijn al tijd wel mensen die ergens een keer een briefjedoorspelen". Hij zegt geen flauw idee te hebben uit welke hoek het offensief komt. „Het kan zijn dat ik ie mand op een bepaald gebied geen plezier heb gedaan". De korpsbeheerder wil met alle liefde en plezier vertellen wat er aan de hand is. Toen hij in Mid delburg aantrad als waarne mend burgemeester heeft hij ge meld wat zijn nevenfuncties waren. Zoals een commissariaat bij Datanet in 's Hertogenbosch, honorair consul van Roemenië, voorzitter van de Stichting Ne- derland-Taiwan. Voorts heeft hij gemeld dat hij nadat hij met pensioen was ge gaan een eigen BV heeft opge zet: Hertogstad Consultancy BV. „Het zijn hoofdzakelijk be drijven die mij wel eens om ad vies vragen. Daar stuur ik dan een nota voor". Eén van de be drijven waarvoor Burgers wel eens wat deed -'dat contact is dit jaar afgesloten'- was CW lease, inmiddels INGCar Lease geheten, een autolease bedrijf waarmee menig politiekorps in het land zaken doet. Wagenpark Tijdens een de overlegbijeen komsten van de beheersdrie hoek die bestaat uit de korpsbe heerder, een vertegenwoordiger van de korpsleiding en de hoofdofficier van justitie, kwam volgens de uitleg van Burgers een keer de situatie rond het voertuigenpark aan de orde. Daarbij werd de vraag ge steld of het korps, dat beschikt over een wagenpark van ruim tweehonderd auto's, er verstan dig doet om politieauto's te blij ven kopen, te leasen of te zoeken naar een combinatie van beide mogelijkheden. Vervolgens is een aantal lease bedrijven uitgenodigd voor een gesprek. Burgers: „Ik zat bij één van die geheel oriënterende ge sprekken. Dat was bij CW lea se". De korpsbeheerder zegt bij het overleg te zijn gehaald vanwege zijn kennis van de Bossche situ atie waar het hoofdkantoor van het leasebedrijf zetelt. Bij die gelegenheid hebben vertegen woordigers van het leasebedrijf aan het hoofd facilitaire dien sten van de politie Zeeland ge vraagd te mogen meedenken over een mogelijke leasesitua tie. Burgers:-„Als ik fout gewild had had ik wellicht hebben kun nen zeggen: goed, doe maar eens iets. Maar we hebben toen uit drukkelijk gezegd: nee, dat mag u niet. Een leasecontract is een contract waarover een onderne mingsraad zich moet uitspre ken. Bovendien is er sprake van een Europese aanbesteding, waar ze overigens gerust aan mogen meedoen. Dat zal ook wel gebeuren want ze behoren tot de groten in het land. We hebben ze dus geen andere posi tie gegeven dan wie dan ook". Burgers zegt in de brief waarin hij afscheid neemt als adviseur van het leasebedrijf 'voor de aardigheid' de zin te hebben op genomen dat hij het bedi'ijf suc ces wenst in de contacten met de Politie Zeeland. „Ik heb daarbij gedoeld op de Europese aanbe steding. Ik had dat er waar schijnlijk beter niet in kunnen zetten. Het was gewoon een vriendelijkheid van mijn kant. Als ze er een Europees succes in behalen is dat voor beide partij en leuk. Zij met een succes. En de politie Zeeland met een lage prijs". Blocnotepapiertje Achteraf bekeken had Burgers naar eigen zeggen er beter aan gedaan voor de brief aan het leasebedrijf een blocnotepa piertje te gebruiken. „Maar daar zit echt niks achter. Ik zit op een avond in mijn apparte ment in Middelburg wat te schrijven en heb toen in mijn on schuld een velletje briefpapier van de gemeente Middelburg gepakt". Burgers zegt niet zeker te weten of hij als korpsbeheerder van de politie Zeeland binnen de be heersdriehoek bekend heeft ge maakt dat hij het Bossche auto leasebedrijf wel eens adviezen verstrekte. Hij acht het niet on denkbaar dat dat bij de beheers driehoek bekend was. De met de brief meegezonden factuur heeft volgens Burgers te maken met verstrekte adviezen: „Ik had met het leasebedrijf een soort contract dat ik voor hen af en toe een opening maak naar een bedrijf waarvan ik denlc dat het mogelijk zaken wil doen. Dat is in de richting van de poli tie Zeeland nadrukkelijk niet het geval geweest". Burgers zegt in het verleden, voordat hij voor de tweede keer waarnemend burgemeester van Middelburg werd, contact te hebben gehad met de in Den Bosch zetelende projectontwik kelaar IBC die momenteel ook in Middelburg op diverse terrei nen actief is. „Dat contact is vo rig jaar geëindigd en is ook nooit in ook maar enige relatie te brengen met Zeeland". Burgemeester Burgers: „Ik kan iedereen recht in de ogen kijken." foto Lex de Meester door Ali Pankow NOORDGOUWE - De inwoners van Schuddebeurs zijn niet of nauwelijks actief binnen het verenigingsleven in Noordgou- we, de kern waar Schuddebeurs een twee-eenheid mee vormt. Met name bij de inwoners van het zogenoemde nieuwe plan ontbreekt de gemeenschapszin. Zij werken, winkelen en hebben hun sociale contacten elders. Dat wordt niet gewaardeerd door de inwoners van Noord- gouwe. Dit staat in de kernbeschrijving van Noordgouwe/Schudde- beurs die de Stichting Scoop heeft opgesteld in het kader van het project Duurzame Sociale Ontwikkeling. De dorpsraad heeft het vereni gingsleven in Noordgouwe hoog in het vaandel staan. Naar schatting is meer dan vijftig procent van de dorpsbewoners lid van een vereniging. Noord- gouwe wordt bestempeld als een sociale en hechte kern. Er is een kleine groep van tien a vijftien mensen die zich voor veel ver schillende activiteiten inzet. De bewoners van Schuddebeurs daarentegen sluiten zich, op een paar uitzonderingen na, af voor het dorpsleven en zijn erg af standelijk. „Ze hebben totaal geen binding met Noordgouwe, terwijl Schuddebeurs van ouds her toch bij Noordgouwe hoort", aldus de kernbeschrij ving. Volgens de dorpsraad speelt de kleine supermarkt in het dorp, winkeltje Nummer 11 op de Ring, een belangrijke rol voor het sociale leven in de kernHier komen alle nieuwtjes binnen en ontmoeten de inwoners elkaar. Wat de verdere voorzieningen betreft, vindt de dorpsraad dat er sprake is van een minimum. Wat er is, moet gehandhaafd worden. „Bij het centreren van voorzieningen in Zierikzee mis je de sociale contacten die je in een dorp wel hebt", aldus de dorpsraad. Voor de ouderen op het dorp worden de voorzieningen on voldoende geacht. Wanneer se nioren echt hulpbehoevend worden, moeten ze naar een an dere kern verhuizen. De dorps raad is bezorgd over het afkal ven van de mantelzorg in de toekomst, ondermeer als gevolg van het toenemend aantal twee verdieners. Thuiszorg, een dorpshuis als ontmoetingsplek en een kleine supermarkt wor den beschouwd alè belangrijke voorzieningen voor ouderen die minder mobiel zijn. Er is op Noordgouwe geen kin derdagverblijf. Momenteel kan dit nog onderling worden gere geld, maar de verwachting is dat in de toekomst de vraag naar kinderopvang zal toenemen. De dorpsraad wil het karakter van Noordgouwe als ringdorp zoveel mogelijk behouden. De Ring moet in zijn oorspronkelij ke staat worden teruggebracht. Daarom wordt nu ook weer een muziektent gebouwd zoals die er "vroeger stond. Het leerlingenaantal van de school schommelde de afgelo pen vier jaar tussen de 49 en 58 leerlingen. De dorpsraad hecht grote waarde aan het voortbe staan van de school. De ver wachting is dat Noordgouwe saai, stil en doods wordt als de school ooit zou verdwijnen. Een deel van de kinderen uit Noord gouwe gaat vanwege geloofs overtuiging naar de christelijke basisschool in Zonnemaire. Vol gens de dorpsraad gaan aardig wat kinderen uit Schuddebeurs naar een school elders die op een bepaald moment populair is. Als voorbeeld in de huidige situ atie wordt de obs Duiveland in Sirjansland genoemd. De bevolking van Noordgouwe en Schuddebeurs kan reageren op deze kernbeschrijving tij dens de hoorzitting, die maan dag 11 juni vanaf 19.30 uur wordt gehouden in het dorps huis in Noordgouwe. Winkeltje Nummer 11 aan de Ring heeft een belangrijke rol in het sociale leven in Noordgouwe. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow ZIERIKZEE - De opstelling van een Kustbeheerplan door Wa terschap Zeeuwse Eilanden zal geen drastische gevolgen heb ben voor de inmiddels aangege ven locaties voor permanente strandtenten langs de kust van Schouwen-Duiveland. Wethouder C. Veerhoek moest gisteravond in de commissie Ruimtelijke Ordening en Eco nomische Zaken erkennen dat zijn eerdere bewering over de mogelijke gevolgen van dat Kustbeheerplan onjuist was ge- weest. Dat wil echter niet zeg gen dat de gemeente nu ook op korte termijn gaat aangeven waar en hoeveel permanente strandtenten er nu uiteindelijk mogen komen op Schouwen- Duiveland. Daar moet toch eerst nog een gedegen onder zoek aan vooraf gaan. De opdracht voor dat onderzoek is inmiddels verstrekt aan het externe bureau Route IV. In de onderzoeksopdracht is ook het verzoek opgenomen de gemeen te mogelijkheden aan te dragen om een jaarrond-exploitatie af te dwingen. „Wij willen voorko men dat die strandpaviljoens 's winters alleen maar op het strand bijven staan en als een soort pakhuis dienen", aldus de wethouder. Hij verwacht dat Route IV over circa vier weken de resultaten op tafel legt. Ook moet dit bu reau voorschriften formuleren om te voorkomen dat de ge meente in een later stadium weer met nieuwe aanvragen voor permanente paviljoens wordt geconfronteerd. Veerhoek hoopt deze notitie 'er gens midden in de zomer' aan de commissie ROEZ aan te bieden. Vervolgens kan er op basis van de uitkomsten van het onder zoek een bestemmingsplan voor het strand worden gemaakt. Veerhoek verwacht dat de ver dere procedure voor inspraak en vaststelling geruime tijd in be slag zal nemen. Tel.: 0113-219770, Fax: 0113-219200 ningstijden. Maandag t/m zaterdag van 09.30-17.30 uur. Donderdag koopavond lot 21,00 ui lor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 48