Werkgroep richt vereniging op Bouw politiebureau begonnen Uitbreiding kassengebied onzeker PZC Jeugd Scharendijke krijgt snel hangplek Modern beleid voor bibliotheek vergt tijd Pinksterblomfair door vergeten vergunning voortijdig beëindigd Fuiken gestolen in Serooskerke Wildplasser in gezicht geslagen Automobilist rijdt op caravan Dorpsraad deelt uit Waarderingspenning vrijwilligers Werkstraf voor diefstal sigaretten Rijbewijs kwijt na drankrit Behoud het Ziekenhuis heeft achterban nodig Borstvoeding Kerkdienst in de openlucht Jeugddienst Rommelmarkt Ridderdagen voor de jeugd SEROOSKERKE (S) - Uit een watergang langs de Damraen- weg in Serooskerke zijn drie fuiken gestolen. De diefstal werd ontdekt toen de eigenaren maandag de fuiken wilden lichten. De waarde bedraagt enkele honderden guldens. RENESSE - Een 26-jarige man is gistermorgen aan de Wil- genmeet in Renesse in het gezicht geslagen. Het slachtoffer stond bij het krieken van de dag op de weg te wateren in de buurt van een auto. De eigenaar die op dat moment kwam aanlopen, was daarvan niet gediend en deelde de wilplasser een rake klap uit. De man liep een gezwollen lip op en heeft bij de politie aangifte gedaan van mishandeling. GOES - Een 64-jarige automobilist uit Vlissingen heeft maandagavond laat op de A58 ter hoogte van Goes een onge val veroorzaakt, nadat hij te veel had gedronken. Bij het inha len van een auto met caravan, bestuurd door een 43-jarige man uit Arnemuiden, reed hi] achterop de caravan. De combi natie kwam tegen de vangrail tot stilstand. De caravan werd totaal vernield. SCHARENDIJKE - De toneelafdeling van ZSC'62 uit Scha- rendijke krijgt van de dorpsraad Scharendijke vijfhonderd gulden subsidie voor het aanschaffen van toneelmateriaal. Het plaatselijke stroa-comité kan rekenen op een bijdrage voor de viering van het 25-jarig bestaan en muziekvereniging Apollo krijgt 250 gulden subsidie voor een lampionoptocht. De dorpsraad heeft aan zangvereniging Sursum Corda voor een zang- en muziekavond een subsidie van driehonderd gul den toegekend en het Oranjecomité krijgt 250 gulden overge maakt. Voor het eindfeest van de afdeling jeugd kan sportver eniging ZSC'62 rekenen op vijfhonderd gulden. GOES - A. Bruijn-Posthumus en N. Nagelkerke-Bliek, beide afkomstig uit Goes, hebben gisteren de vrijwilligerslegpen ning van de gemeente Goes ontvangen. Zij kregen de onder scheiding uit handen van burgemeester D. van der Zaag. De penning is hun toegekend vanwege hun vrijwilligerswerk als leidster van de telefooncirkel voor ouderen in Goes. Al vijf tien jaar coördineren zij samen deze activiteit. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft dins dag een 31-jarige inwoner van die stad veroordeeld tot zestig uur werkstraf. Deze straf was mede gebaseerd op het feit dat de Middelburger nog in zijn proeftijd verkeerde van een eer dere veroordeling voor diefstal. Op 2 april was hij opnieuw in de fout gegaan door in zijn woonplaats bij een supermarkt twee pakjes sigaretten te stelen. CLINGE - Bij een alcoholcontrole op de 's Gravenstraat in Clinge is gisteravond rond 19.30 uur het rijbewijs afgenomen van een 29-jarige automobilist uit de gemeente Hulst. Uit een blaastest bleek dat de man bijna drie maal de toegestane hoe veelheid alcohol in zijn bloed had. Hij kreeg ook een dagvaar- ding. woensdag 6 juni 2001 door Margreet van den Broek ZIERIKZEE - De werkgroep Behoud het Ziekenhuis richt op korte termijn een vereniging op, die zich zal inspannen voor een zo optimaal mogelijke invulling van de gezondheidszorg op Schouwen-Duiveland. De werkgroep Behoud het Zie kenhuis komt voort uit de actie groep die in maart 17.000 hand tekeningen inzamelde voor behoud van een zo volwaardig mogelijk ziekenhuis. Vorige maand vatte de groep het plan op om een stichting op te rich ten. Op die manier hoopte de werkgroep te kunnen functio neren als een serieuze gespreks partner voor de verschillende partijen die zich bezighouden met de gezondheidszorg op Schouwen-Duiveland Inmiddels heeft de werkgroep ZIERIKZEE - Borstvoedingor ganisatie La Lèche League v houdt op woensdag 13 juni een iinformatieavond over borst- j voeding. Deelnemers kunnen vragen stellen en ervaringen uitwisselen. De bijeenkomst is aan de Mastgatstraat 90. Aan- vang 20.00 uur. - SCHARENDIJKE - Wie wil zit- ten, moet zondag 24 juni zijn of haar eigen tuinstoel mee te ne- men naar de dumdienst van de J gezamenlijke kerken in de i Schouwse Westhoek. De open- I lucht-kerkdienst wordt gehou- den op het ronde parkeerterrein aan de voet van de Brouwers- dam bij Scharendijke. Voorgan- jger is dominee Piter Goodijk uit Renesse. Aan de dienst werken 5 verder mee gospelkoor Together J uit Nieuwerkerk, ondersteund door een aantal koperblazers. Jikke Troost begeleidt de sa- j menzang. Thema van de dienst is de spijziging van de vijfdui- J zend in het gras. Aanvang: 16.00 uur. besloten geen stichting, maar een vereniging in het leven te roepen. „Wij volgen daarmee ei genlijk het model van een soort gelijke organisatie in Olden- zaal", legt woordvoerder C. van Eek uit. „Daar blijkt de con structie van een vereniging heel goed te werken." Het voordeel van een vereniging is dat men sen er lid van kunnen worden, zodat er een heel concrete ach terban ontstaat. „Wij mikken eigenlijk op twee soorten leden. Sympathisanten kunnen voor één gulden lid worden. Wie ac tief wil zijn, kan zich voor een wat hoger bedrag inschrijven aldus Van Eek. Statuten De statuten van de nieuwe ver eniging worden naar verwach ting binnen enkele dagen vast gesteld door de notaris, waarna de ledenwerfacties kunnen be ginnen. Van Eek ziet de toekomst van de vereniging zonnig tegemoet. „We zijn al benaderd om ook op provinciaal niveau mee te pra ten. Dat geeft aan dat we onze stem kunnen laten horen en se rieus genomen worden." Wethouder D. van der Wekken overweegt in ieder geval alvast een lidmaatschap. „Ik denk wel dat ik lid word, overigens wel puur op persoonlijke titel. Waarom? Omdat ik als inwoner van deze gemeente ook baat heb bij een zo goed mogelijke ge zondheidszorg. Als er een groep mensen is die mogelijkheden ziet voor een zo goed mogelijke invulling van het deels leeg staande ziekenhuis, dan ver dient dat ondersteuning." De kracht van een vereniging is in dit geval de macht van het ge tal, verwacht Van der Wekken. „In overlegsituaties vertegen woordig je een concreet aantal ZIERIKZEE - Jeugdgroep Joy- Ful houdt op zondag 9 juni een jeugddienst in Zierikzee. Het thema van de dienst is Start all over on Mars. Alle geïnteres seerden kunnen aan de jeugd dienst deelnemen. De dienst be gint om tien uur 's ochtends op het adres Meelstraat 1 leden. Dat maakt zo'n club tot een serieuze gesprekspartner voor verschillende partijen." De wethouder durft nog niet aan te geven tot op welke niveau de vereniging mee zal mogen praten over de eilandelijke ge zondheidszorg. „Laten we eerst afwachten of het initiatief daadwerkelijk van de grond komt en welk gewicht de vereni ging in de schaal kan leggen." De werkgroep kondigde vorige maand een onderzoek aan naar het overlijden van een Duitse toerist, die tevergeefs bij het ge sloten ziekenhuis in Zierikzee aanklopte. Het is de werkgroep echter niet gelukt via het zie kenhuisbestuur informatie los te krijgen over de toedracht. „Daar hebben we ook wel be grip voor. Het is echter heel moeilijk om de familie van de betrokkene te vinden. Mochten we die alsnog op het spoor ko men, dan hopen we dat duide lijk wordt, wat er is gebeurd." Nu het puin is geruimd, wordt een begin gemaakt met het graven van de bouwput voor het nieuwe politiebureau, foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het puin is weg. De bouw van het nieuwe politiebureau in Zierikzee is be gonnen. Het twee miljoen gulden kostende nieuwe onderkomen van de Schouwse agenten wordt juli 2002 opgeleverd. Tot die tijd zetelt de politie in het voormalig ge meentehuis aan de Ring in Nieuwerkerk. De sloop van het oude politiebureau had ei genlijk in april moeten beginnen, maar ge beurde pas een maand later. In een kleine week tijd ging het gebouw vervolgens tegen de vlakte zodat toch begin deze maand met de bouw kon worden begonnen. Volgens M. van de Vreugde van de politie loopt alles ge heel volgens schemaHet is de bedoeling dat de fundering van het nieuwe politiebureau nog voor de bouwvakvakantie wordt ge stort. Het nieuwe bureau gaat beduidend meer ruimte bieden dan het oude. Er wordt onder meer ruimte gewonnen door de cellen weg te laten. Arrestanten worden sinds enkele maanden rechtstreeks overgebracht naar Huis van Bewaring Torentij d in Middelburg en daarom komen er in het nieuwe bureau in Zierikzee alleen nog 'ophoudruimten' waar arrestanten in afwachting van vervoer wor den ondergebracht. Het nieuwe politiebureau op de hoek van de Raamstraat en het Kerkhof Zuidzijde krijgt een vloeroppervlakte van 960 vierkante me ter en een inhoud van 3240 kubieke meter. Kantine, vergaderruimten, archief en tech nische ruimten staan ingetekend op de tweede verdieping. De projectteams van de politie worden ondergebracht op de eerste verdieping en op de begane grond komen spreek- en verhoorkamers en ophoudka- mers. door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - Binnen een paar weken wordt begonnen met de inrichting van een Jon geren Ontmoetings Plek (JOP) in Scharendijke. Dat zei voor zitter G. Cobussen van de dorpsraad Scharendijke gister avond tijdens de vergadering van de dorpsraad. De hangplek voor jongeren komt in een berghok van sportvereniging zsc. Het geduld van de Scharendijk- se jongeren is zwaar op de proef gesteld. Over de plannen voor het realiseren van een JOP in het dorp wordt al ruim twee jaar ge praat. Een geschikte locatie voor de hangplek was - in tegen stelling tot in andere dorpen op Schouwen - vrij snel gevonden, maar daarna dienden verschil lende problemen zich aan. Allereerst moest men zien vol doende geld bij elkaar te krijgen om het berghok tot een overdek te hangplek te kunnen verbou wen. Dat lukte mede dankzij een subsidie van 20.000 gulden REDACTIE NOORD-ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl M. Modde (chef) M. G. van den Broek P. Kleemans F. F. A. M. van Loon A. M. L. Pankow R. H. N. Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax. (0118) 470102 E-mall: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl van de gemeente Schouwen- Duiveland. Het volgende probleem bleek voldoende ouders bereid te vin den mee te helpen bij de verbou wing en vervolgens een oogje in het zeil te houden als de JOP eenmaal draait. Uiteindelijk is oók dat probleem overwonnen. „Het ziet er nu allemaal heel gunstig uit", antwoordde dorpsraadsvoorzitter Cobussen tijdens de dorpsraadsvergade ring op vragen vanuit de zaal. In een laatste gesprek volgende week tussen huidige en toekom stige gebruikers van het berghok worden, verwacht Co bussen, de laatste puntjes op de i gezet. Verkeersplan Wat minder enthousiast bleek de dorpsraad over het onlangs gepresenteerde Integraal Ver keer- en Vervoers Plan (IWP) van de gemeente Schouwen- Duiveland. Dat plan werd door Cobussen als 'magertjes' voor Scharendijke omschreven. „Terwijl het wel met veel tam tam is aangekondigd." Kort samengevat komt het IVVP voor Scharendijke voorlo pig neer op het plaatsen van kompoorten en het invoeren van een dertig-kilometer-regime in de bebouwde kom. Ook het ge wenste fietspad langs de Lan- gendijk lijkt in zicht, evenals snelheidsremmers op de Bout laan en extra snelheidsremmers op de Elkerzeeseweg in de vorm van versmallingen. Of Scharendijke met die ver smallingen op de Elkerzeese weg geholpen is, wordt in het dorp, zo bleek tijdens de dorps raadsvergadering, betwijfeld. Sommigen vrezen dat de ver smallingen voor opstoppingen zorgen en de chaos op de Elker zeeseweg er alleen maar groter door wordt. Gepleit werd voor het wachten met die versmallin gen tot de rondweg rond Scha rendijke er is. „Want dan biedt je een alternatief en dat is er nu niet." Over die hoog op het verlang lijstje van Scharendijke staande rondweg die het dorp van onge wenst recreatieverkeer moet verlossen, onderhandelt de' ge meente nog met de provincie. ZIERIKZEE - De Lutherse ge meente in Zierikzee houdt op zaterdag 9 juni een rommel markt onder de Beuze. De op brengst is bedoeld voor onder houd van de Zwanenkerk. door Famke van Loon SIRJANSLAND - De uitbrei ding van het kassengebied bij Sirjansland staat op de tocht. De Provinciale Planologische Commissie (PPC) wil geen goed keuring aan de plannen geven zo lang de aanleg van een vrij- liggend fietspad langs de Brede Weg binnen tien jaar niet gega randeerd is. Wethouder C. Veer- hoek is teleurgesteld en stelt dat het er op lijkt dat 'een stok ge vonden is om de hond mee te slaan'. De Provincie moet het bestem mingsplan Buitengebied Dui- veland binnenkort goedkeuren. Dit plan bevat onder meer de omstreden uitbreiding van het kassencomplex aan de rand van Sirjansland. Na maanden steg gelen tussen gemeente, tuin ders, omwonenden en natuur- en belangenorganisaties is in de herziening van dit bestem mingsplan het voornemen op genomen de kassencomplex te laten groeien tot veertig hecta re; een verdubbeling van de hui dige capaciteit. Voordat het college van Gede puteerde Staten zich over het bestemmingsplan buigt en zijn definitieve oordeel zal geven, is eerst de PPC aan de beurt. Een subcommissie hiervan heeft GS nu geadviseerd 'aan onderdelen van het bestemmingsplan goed keuring te onthouden'. Het gaat hierbij onder meer om de verde re uitbreiding van het zogeheten kassenconcentratiegebied De uitbreiding zal naar ver wachting meer (vracht-) ver keer naar het gebied brengen. In het kader van de verkeersveilig heid moet daarom een vrijlig- gend fietspad langs de Brede Weg gerealiseerd worden. Waar de PPC over struikelt is dat de gemeente Schouwen-Duive land in het ingediende bestem mingsplan geen garanties biedt dat het fietspad binnen de ter mijn van tien jaar aangelegd zal worden. Volgens B. Ventevogel van de directie Ruimte, Milieu en Water, moet de gemeente de uitvoering van dit voornemen bijvoorbeeld door middel van gereserveerde gelden 'aantoon baar' hard maken. „Het fiets pad is wel keurig ingetekend, maar de aanleg binne de plan periode is hoogst onzeker. De commissie geeft nu een belang rijk signaal aan de gemeente dat er nog wel wat werk ligt: zolang de aanleg niet gewaarborgd is wordt geadviseerd goedkeuring te onthouden." Deze garantie kan de gemeente echter niet zo eenvoudig geven. De inrichting van de Brede Weg valt immers onder de verantwoordelijkheid van het Waterschap. Wethouder Veerhoek (ruimtelijke ordening wil daarom op korte termijn bestuurlijk overleg met het Wa terschap en de Provincie voeren, te meer omdat de fel-bevochten uitbreiding van het kassencom plex nu op de tocht staat. Hoewel Veerhoek op de hoogte was dat een dergelijk advies in de lucht hing, is de uiteindelijke beslissing voor hem toch als een onwelkome verrassing geko men. „Ik vind het heel heftig. Het is niet gering wat deze sub commissie nu voorstelt." Naast het overleg met het Waterschap wil de wethouder intern onder zoeken of de aanleg van het fietspad voor de 'economische uitvoerbaardheid van het plan noodzakelijk is'. Hoewel de glastuinbouw (bij Sirjansland) al de nodige discussies in Mid delburg heeft opgeleverd, gaat hi] niet uit van een 'tweede agenda'. Veerhoek: „We vinden het nogal wat dat geadviseerd wordt goedkeuring te onthou den. Het lijkt er een beetje op dat een stok is gevonden om de hond te slaan. Maar ik ga ervan uit dat we er uitkomen." De provinciale hoorcommissie bestemmingsplan behandelt het bestemmingsplan Buitenge bied Duiveland op woensdag 13 juni in het gebouw van de Direc tie Ruimte, Milieu en Water in Middelburg vanaf 9.00 uur. Het kassencomplex bij Sirjansland zou twee keer zo groot moeten worden. foto Pieter Honhoff door Ali Pankow ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland kan wel ambitieuze plannen hebben met de bibliotheken, maar die zullen niet van de een op de andere dag verwezenlijkt kunnen worden. Dat signaal gaf voorzitter J. Prince van de Stichting Open bare Bibliotheekvoorziening gisteravond af in de commissie Maatschappelijke Aangelegen heden. De gemeente wil zich nadruk kelijker gaan bezighouden mét een modern bibliotheekbeleid. Zij ziet in de toekomst voor zichzelf een sterkere sturende rol weggelegd dan uitsluitend subsidieverstrekker. Die beoog de regiefunctie wil de gemeente bereiken via een overeenkomst voor budgetfinanciering. Daar in worden subsidies van de ge meente gekoppeld aan concrete diensten en activiteiten die de openbare bibliotheek moet gaan bieden. De gemeente wil die overeenkomst medio 2002 afsluiten. De Stichting Openbare Biblio theekvoorziening wil zich ech ter nog niet op data en percenta ges laten vastpinnen. Volgens voorzitter Prince zouden de ei sen die de gemeente stelt aan marketing en een functie-ge richte begroting niet haalbaar kunnen blijken te zijn voor een kleine bibliotheek in een kleine gemeente. „Dit soort zaken zul len wij toch in samenhang met de provinciale ontwikkeling binnen het bibliotheekwezen moeten ontwikkelen. Dat zou nog wel een aantal jaren kunnen duren", aldus Prince. Zij had die waarschuwing twee weken ge leden ook al tot wethouder D. van der Wekken gericht en zij betreurde het dan ook dat deze kanttekening niet in het raads voorstel was terug te vinden Bi] de meeste commissieleden kwam haar waarschuwing gis teravond echter wel over. „Ik begrijp dus dat we nog lang niet zo ver zijn als uit dit voorstel verondersteld zou kunnen wor den", constateerde C. Geluk (D66). Zij pleitte er dan ook voor dat de consequenties van alle gewenste ontwikkelingen op de praktijk gericht zullen blijven. Volgens haar kan budgetfinan ciering alleen goed werken als beide partijen die ook werkelijk accepteren. Eenzelfde mening waren N. de Danschutter (CDA) en J. Bos (WD) toegedaan. Wethouder Van der Wekken be nadrukte dat het in het voorstel vooral ging om een visie op de toekomstige ontwikkelingen in de bibliotheekvoorziening. Uiteindelijk kon de voltallige commissie zich vinden in de uitgangspunten voor het toe komstig bibliotheekbeleid. door Ali Pankow BRUINISSE - Initiatiefneem sters Ria Knikkenberg en Ella Middelhoek van de Pinkster blomfair, afgelopen weekeinde op het Park Grevelingenhout in Bruinisse, zijn verbolgen over de manier waarop hun tuinma- nifestatie is verstoord door op sporingsambtenaren van de ge meente Schouwen-Duiveland. De dames hadden verzuimd een vergunning voor dit evenement aan te vragen. „We wisten niet dat zoiets moest voor een manifestatie in je eigen tuin en huis", zegt Middelhoek. Ze vindt het bovendien ontzet tend flauw dat de gemeente hen daar niet eerder op had gewe zen. Tenslotte hingen er al drie weken aanplakbiljetten waarop de Pinksterblomfair werd aan gekondigd. „Nu stonden er in eens twee ambtenaren voor on ze neus omdat een man op het park geklaagd had over geluids overlast." Middelhoek zegt dat ze het ver zuim wilde goedmaken door meteen alsnog een vergunning aan te vragen. Zij kreeg echter te horen dat het geen zin had nog naar het gemeentehuis te gaan, omdat de betreffende ambte naar met vakantie was. „Nou, toen heb ik Jack Asselbergs ge beld, want de burgemeester was vorig jaar tenslotte zelf ook ge weest. Hij gaf me het advies als die opsporingsambtenaren zou den terugkomen hen een briefje te geven, waarin ik toezegde geen muziek meer te zullen la ten spelen. Dan zou het volgens hem wel goedkomen", vertelt Middelhoek. Daarop heeft zij besloten de Pinksterblomfair normaal voort te zetten, maar haar buurvrouw en mede-initi atiefneemster Knikkenberg dacht daar anders over. Beetje ruzie „Als we niet hadden opgebro ken, was er een proces-verbaal uitgedeeld. Die ambtenaren zijn ook nog een paar keer terugge weest om te kijken of inderdaad alles weg was. Ik heb toen na tuurlijk niet verraden dat ze bij de buren gewoon zijn doorge gaan. Jammer genoeg denken wij hier nou eenmaal verschil lend over. Ik had al honderd keer gezegd dat er waarschijnlijk een vergunning moest komen", al dus Knikkenberg. Zij vreest dat ze wel 'een beetje ruzie' zal krij gen met haar buurvrouw over de financiële afwikkeling. „Maar desnoods betaal ik de handela ren die hier ruimte huurden uit m'n eigen zak een deel terug, want die mensen kunnen er niks aan doen dat het zo gelopen is." Enige troost zegt Knikkenbei'g wel te putten uit de meelevende reacties van veel vriendinnen na het verstoren van de Pinkster blomfair. Middelhoek benadrukt dat de hele opzet van dit evenement niet gericht is op het maken van winst. „We doen het zuiver voor de gezelligheid en verder hou den we er echt niks aan over, ze ker niet als je ziet hoeveel werk er voor komt kijken." Ze ver wachtte in dit verband een rui mer gedoogbeleid van de ge meente. Diezelfde verwachting koester de ook organisator J. Meerdink van de haringparty vorige week in Brasserie Le Menu in Zierik zee. Ook hij kreeg tijdens dit feestje bezoek van twee opspo ringsambtenaren van de ge meente. Ze maakten proces verbaal tegen hem op wegens het plaatsen van tafels en stoe len op parkeervakken langs de Oude Haven. Voorgaande jaren werd hier het terras van de bras serie ingericht, maar met het oog op de definitieve sluiting per 1 juli hebben de exploitan ten van Le Menu daar voor dit seizoen geen vergunning meer voor aangevraagd. ZIERIKZEE - Scherven en schatten uit de riddertijd is het thema van kinder-ridderdagen op woensdag 4, donderdag 5 en vrijdag 6 juli in het Stadhuis- museum in Zierikzee. Tijdens de doe-dagen (een initi atief van Stichting Drakenvuur komt een schatvinder vertellen over de schat van Dreischor, le ren kinderen boogschieten en wordt Riddersnoep en soep naar Middeleeuws recept gemaakt. De kinderen die meedoen krij gen oude schatten, scherven en perkamenten documenten uit de riddertijd te zien en mogen zelf schrijven en tekenen met een ganzenveer. De ridder-kinderdagen zijn be doeld voor kinderen van vier tot elf jaar en zijn steeds 9.30 tot 12.30 uur. Aanmelden kan via telefoonnummer 0111-412380.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 41