Terneuzen vol jazz PZC Theater Muziek Dansen op muziek van Gorecki Muziek Philip Catherine in Middelburg 13 woensdag 6 juni 2001 zie informatie elders op deze pagina 6 t/m 12 juni WOENSDAG Sim Bolus Poppentheater Sim Bolus speelt Ei, ei, dit ben jij. De kippen in het kippenhok hebben het flink met elkaar aan de stok over wie de mooiste kip is. Geen ei wordt er meer gelegd. Tot Kukel de haan een slim plan bedenkt. Poppentheater Ambachtscentrum Goes, 14.00 uur Jeugdtoneel Jongerentoneel staat centraal tijdens een jeugduitwisseling. Jongeren uit Bergen op Zoom, derdejaars Jeugdtheaterhuis en leerlingen van de Zeeuwse theateropleiding De Ambitie meten hun krachten tijdens de uitwisseling jongerentoneel. 't Beest, Goes, 19.30 uur ZATERDAG Musical Frederik De musical Frederik van het Jeugdtheaterhuis gaat in première. Prins Frederik woont samen met zijn ouders en zus Melissa in een paleis. Frederik bezorgt zijn ouders veel hoofdbrekens om dat hij zich niet gedraagt zoals het hoort. Hoe moet dat nu als er buitenlands bezoek komt? 't Beest, Goes, 14.00 uur voorpremière, 19,00 uur première Jazoo Theatergroep Jazoo besluit de serie theatercafé-avonden. Jazoo speelt voor deze gelegenheid werk uit de oude doos en de stukken Het miljoen, Dimiet en die meid, Puinhoop en co. Daar naast zijn er optredens van diverse artiesten onder wie de winna res van de Playbackshow van Het Mozaiek, Sara Bilas. De Lammerenburcht, Vlissingen, 20.00 uue Dansfestival Het tweejaarlijks Zeeuws Dans Festival is uitgebreid naar twee dagen. Een keur aan dansgenres passeert de revue, van klassiek tot mo dern, van Pencak Silat tot Streetdance. In totaal zijn er 29 presen taties. Stadsschouwburg, Middelburg 20.00 uur ZONDAG Dansfestival Een Tangosalon maakt deel uit van de tweede dag van het Zeeuws Dansfestival. Zie zaterdag. Na afloop van de matinee-dansvoorstellingen is er een Argentijnse Tangosalon met Tango Al Azar, de winnaars van de cultuurprijs van het Prins Bernard Cultuurfonds Zeeland 2001. Stadsschouwburg, Middelburg 15.00 uur matinee, 17.00 uur Tangosalon ójuni t/m 12 juni WOENSDAG Kinderkoor Afrikaans Kinderkoor geeft een concert. De 22 leden van het koor zijn allen wees en wonen in het kinder dorp van Stichting Kinderhulp Afrika in het Ugandeese Namug- ongo. Zie de voorpagina van dit katern. Thomaskapel, Middelburg, 19.00 uur DONDERDAG Gehandicaptenorkest Het Nationaal Litouws Gehandicapten Orkest geeft een optre den. Hetorkest bestaat uit 55 musici en zangers. Het bezoek is een ini tiatiefvan de Stichting Kleurmuziek, die zich ten doel stelt kleurte geven aan het leven van mensen die door ziekte, oorlog, armoe de, handicap, rampen en dergelijke geen vreugde meer kennen. DeTerneuzense drumband New Adventures verleent medewer king. Zuidpolder, Terneuzen 10.00 en Noordstraat/Markt 19.00 drumband, Noordstraatkerk 20.00 uur Orkest. En Passant Muziek omlijst de opening van de expositie En Passant Een kwartet bestaande uit Bram van Overbeeke, Marijke Poppe, Krijn Eikelenboom en Marja Smet zorgen voor de muzikale noot. Grote Kerk, Goes, 19.30 uur Jazzweekeinde Het Philip Morris Jazzweekend beleeft zijn 26-ste editie. Acht Bergse muzikanten brengen een concert waarin het reper toire van de jazzcornettist William 'Wild Bill' Davidson centraal staat. De Bergse cornettist Tom Goossen stelde de gelegen heidsformatie samen. De Stoelemat, Bergen op Zoom, 20.30 uur I Schelde Jazz The Amsterdam United Latin Big Band opent het Schel- de Jazz Festival. De achttienkoppige salsaformatie staat onder leiding van pianist Edy Martinez. Porgy and Bess, Terneuzen, 22.00 uur. VRIJDAG Jazzweekeinde Een schoolconcert luidt de tweede dag van het Philip Morris Jazzweekend in. Leerlingen van zeven basisscholen maken kennis met allerlei soorten jazz. In de festivaltent op het Beurspelin treden de Hotclub Naguine en de Washboard Wailers op. De tent op de Grote Markt biedt ruimte aan The Bridou Affair, Down Beat Syndrome en Sugar Ca ne. De Stoelemat, Bergen op Zoom, schoolconcert 10.30 uur, festi- vaitenten 19.30 uur Scheldejazzfestival Op vier locaties vinden optredens plaats tijdens de I tweede dag van het Schelde Jazz Festival. Op het programma staan het Gijs Hendriks Quartet, Ramón Valle Quartet, The Flying Dixies, Toonbeeld, Big Swin Band met Arno Krijger, Mad Mozes en The Funny Boys Dixieland Jazz Band. Lions Veerhaven, Duvel Droomschip, Graanbeurs, Porgy and Bess Terneuzen, 17.00 uur ZATERDAG So What Leden van de So What Jazzband treden in wisselende samen stelling op. Tijdens de rommelmarkt op de Vismarkt staan diverse kleine op tredens op het programma. Vismarkt, Middelburg, 10.00 uur Jazzweekeinde Het Philip Morris Jazzweekeind gaat verder met streetparades, een workshop en concerten. De streetparade vindt plaats op drie podia in de binnenstad. Aan de kroegentocht nemen 21 bands deel. De workshop, met een Afrikaproject, vindt plaats in het Centrum voor de Kunsten (CBK In De Maagd staan een supersessie en een spektakel ter ere van de kunst, cultuur en het Afrikaanse leven op het programma. De Maagd, Bergen op Zoom, 13.30 uur, streetparades 14.00 uur, CBK 16.00 uur, kroegentocht 21.30 uur Schelde Jazz Naast het reguliere concertprogramma staat ook de traditione le kroegentocht op het programma. Zeventien bands treden op in Terneuzen met een keur aan mu ziek, variërend van gospel in de Grote Kerk tot funk, groove en traditionele jazz. Zeven horecagelegenheden bieden ruimte voor de jazzkroegentocht Diverse locaties Terneuzen, vanaf 14.00 uur LISK De jonge Zuid-Nederlandse groep LISK treedt op. LISK bestaat uit Bram van den Berg (drums, toetsen, zang), Geertjan van Ouwendorp (zang, gitaar, toetsen), Jesse Klaasse (bas, zang, gitaar, toetsen drumprogrammering), Tim Franken (zang, gitaar). Brasserie de Drukkery, Middelburg, 14.30 uur Carmen Gomes foto Ruben Oreel Het is duidelijk het seizoen van de jazzfestivals. Stond Mid delburg vorig weekeinde bol van de jazzklanken, nu is het de beurt aan Terneuzen. Maar liefst vier dagen kunnen muziek liefhebbers daar hun hart ophalen aan de meest uiteenlopen de muziekstijlen tijdens de 29-ste editie van het Schelde Jazz Festival. Van traditionele en moderne jazz tot funk, salsa en groove. En, zoals genoegzaam bekend is, met een topact in de vorm Candy Dulfer en haar Funky Stuff. Maar het program ma biedt veel meer. Een overzicht. uur), Mad Mozes (21.00 uur) in Duvel Droomschip en The Fun ny Boys Dixieland Jazz Band (17.00 uur) in de Veerhaven Naast het reguliere concertpro gramma staat zaterdag ook de traditionele kroegentocht op het programma. In de concer treeks treden zeventien bands op in Terneuzen met een keur aan muziek, variërend van gos pel in de Grote Kerk tot funk, groove en traditionele jazz. Het concertprogramma begint om 14.00 uur in Duvel Droomschip met een optreden door Ritmo Latino, gevolgd door Eddy Veldman's Funk Family (16.30 uur) met moderne funk, gete kend door sterke Surinaamse invloeden. Daarna beti'eedt Misty het podium (19.00 uur). Afsluiter in het Droomschip is de Goese formatie Mind Min ders (21.00 uur). door Annemarie Zevenbergen The Amsterdam United Latin Big Band bijt donderdag het spits af van het Schelde Jazz Festival. Na de traditionele opening in het Terneuzense jazzcafé Porgy and Bess (21.00 uur) treedt de achttienkoppige salsaformatie op, onder leiding van pianist Edy Martinez. Mar tinez verdiende zijn sporen in de muziek, zo trad hij op met ar tiesten als Andy Palmieri en Ray Barreto. Op vier locaties vinden vrijdag optredens plaats tijdens de tweede dag van het Jazz Festi val. Ook nu een gevarieerd aan bod. Naast het door bebop beïn vloede Qaurtet van Ramón Valle, traditionele Dixieland en swing. Op het programma staan het Gijs Hendriks Quartet (22.00 uur), Ramón Valle Quar tet (24.00 uur) in Porgy and Bess, The Flying Dixies (21.00 uur) in De Graanbeurs, Toon beeld (17.00 uur), Big Swing Band met Arno Krijger (19.00 Rosa King Het podium aan de Nieuwstraat biedt ruimte aan Ze Quartet (14.30 uur) en Trio Fleur d'En- nui (16.00 uur). Het Graanbeurs Podium staat garant voor tradi tionele jazz met optredens van Jan Learbuch Orchestra (14.30 uur) en Tom Baker The Swing Cats (17.00 uur). Gospel is het trefwoord in de Grote Kerk. Mi chelle David and the Sounds of Faith geven die gospel een swin gende dimensie (20.30 uur). In de concertserie kan Porgy and Bess traditiegetrouw niet ont breken. Daar treden drie forma ties op. Traditionele jazz, moderne cross overs en een op vallend optreden door All the Kings Roses, de laatste band van de vorig jaar overleden jazzgrootheid Rosa King be heersen daar de programme ring. Het spits wordt afgebeten door de traditionele jazzband Tom Baker The Swing Cats (21.00 uur), gevolgd door de mo derne stroming vertolkt door B W Quintet (23.00 uur). De avond wordt besloten door All the Kings Roses met onge twijfeld een eerbetoon aan de legendarische zangeres (01.00 uur). In de winkelstraten en -centra treden tussen 14.00 uur en 18.00 uur op: Willy Aelvoets N.O. Jazz Streetband, The South West Dutch Dixie Jazz Paraders, The N.O. Longfield Jazz Crackers, The Flying Dixies en de Red Be ans Streetparade Band. Veelal bekende marching bands die menig streetparade tijdens jazzfestivals opluisteren. Zeven horecagelegenheden bie den tot slot ruimte aan de tradi tionele jazzkroegentocht. Een programmaonderdeel dat tij dens ieder jazfestival gelegen heid biedt voor het publiek om lekker te gaan 'shoppen' van kroegje tot kroegje. Het pro gramma begint om 22.00 uur in de Graanbeurs met The Seat Cats en in de Groote Slock met The N.O. Longfield Jazz Crac kers. Het Bierwinkeltje geeft ruimte aan The Flying Dixies (23.00 uur). In Ter Nose speelt The N.O. Train Jazz Band (23.00 uur), de bekende Joep Peeters Band is te beluisteren in de Ou we Kercke (23.00 uur), terwijl Kalashnikov een andere rich ting opgaat met The Electric Barbarians (23.00 uur) enTU- DóSOK (01.00 uur). De Big Jam Session besluit zon dag het Schelde Jazz Festival in Porgy and Bess. Dit gezelschap, bestaande uit muzikanten van de diverse deelnemende bands betreedt vanaf 17.00 uur het po dium. Voorafgaand aan dit op treden is topact Candy Dulfer met haar Funky Stuff te beluis teren in Duvel Droomschip van af 15.30 uur. Daarvoor staat Carmen Gomes Ine daar op het podium (14.00 uur). Het Podium Nieuwstraat Midden biedt op tredens door het Trio Ronny Verbiest (14.00 uur) en Trio Do minique van Tomme met Lau- rent Maur (16.00 uur) The Seat Cats (14.00 uur) en The Red Green Jazzband geven optre dens op het podium Graan beurs. door Ido Broersma Patrick Delcroix is danser en choreograaf bij het Nederlands Dans Theater. Voor groep 1 creëerde hij een nieuw ballet. De beklemmende, zware mu ziek, met een groep violen er melodieus door heen en een prachtige, ontroerende so praansolo, doo^r Henryk Gorec ki gecomponeerd als eerste deel van zijn Derde Symfonie - Symphony of sorrowful songs - inspireerde choreograaf Pa trick Delcroix (1963) tot zijn nieuwe ballet Jardin Clos. Een aantal jaren geleden bereikte Goreckis werk de tophonderd van de Engelse hitparade. Zes dansers en zes danseressen voeren Delcroix' choreografie uit. Het bestaat verder uit een nieuw ballet van Johan Inger (Bolero) en een klassieker van Jiri Kylian (Svadebka) uit 1982. De muziek wordt ver zorgd door het Nederlands Balletorkest onder leiding van Martin Yates. Jardin Clos oftewel Omheinde tuin - Delcroix vindt het in het Nederlands goed weergeven wat hij met de Franse titel be doelt en de titel moest toch ook een beetje abstract blijven - wil de kleine wereld laten zien, waar mensen binnen een be schermende omheining in wo nen. En iedereen heeft een kleine wereld in zich, meent Delcroix, al jaren gezichtsbe palend danser bij groep 1 van NDT en choreograaf (hij maakte onder meer balletten voor de groepen 2 en 3 van NDT. voor Introdans Ensemble voor de Jeugd en Djazzex). Binnen die omheining kun je honderd procent zeker van je zelf zijn. Totdat er iemand komt om die muur te laten in storten. Je kunt ook een nieu we muur bouwen. Het orkest in de orkestbak speelt crescendo, aanzwellend, naar een climax en dan stort het geheel in, de muren van de omheinde tuin bezwijken. De muziek gaat terug naar waar het orkest begon, met eerst nog een prachtige solo van een so praan. De zangeres bevindt zich op het toneel. „Ze is bui ten de wereld van de dansers, in een andere wereld", geeft Delcroix aan. Verbeelding aan de macht van groep 1 van het Nederlands Dans Theater: vrijdag 8 juni in Rotterdam. Die specht roffelt mij er nog steeds uit is een expositie van Han Bennink,t/m 30 juni te zien in de Grote Kerk van Veere. De offi ciële opening is zaterdag 20.00 uur. Te bezichtigen: dagelijks 14- 17 uur. Klinklaar Wingelaar\s een expo sitie van Klaas Wingelaar met ze ven zelfportretten en enkele an dere portretten, vanaf zaterdag t/m 21 juni te zien in het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland te Goes. Openingstijden: di t/m vrij 10-17 uur en za 13-16 uur. In de bibliotheek van Vogelwaar de zijn in juni aquarellen te be zichtigen, gemaakt door cursisten van Elly Koster. Mevrouw M. Gel derland uit Vogelwaarde expo seert deze maand kaarten, ge maakt met allerlei technieken voor vele gelegenheden. Addie Nieuwenkamp exposeert t/m 30 juni schilderijen en aqua rellen in galerie Schotlantte Vee- re. Openingstijden: do. vr en za. van 13.30-17.00 uur. Een nieuw getijde \s een expositie fotografie van Georgette van Noppen, t/m 29 juli in De Bard we reldmuziek in Vlissingen en gelijk tijdig ook in Galerie El de Seo in Vlissingen. De opening is zondag om 15.00 uur. In Galerie El de Seo exposeren ook Dani Tienpont en Barbara Voit diezelfde periode hun siera den. Bovendien is er de expositie Souvenirte zien. Geopend: wo en za 13.00-18.30 en zo 14-17 uur. Onder de titel Seisdam inzicht ex poseren achttien leden van De Zeeuwse Kunstkring vanaf zater dag t/m 24 juni in de vensters en achter de ramen van de panden Seisdam no 1 t/m 40 en de Sco- opera in Middelburg. In totaal worden vijftig grote en drie kleine ramen benut als expositieruimte. Te zien zijn onder meer schilderij en, foto's, werken in brons, kera miek, grafiek en batik. De opening is vrijdag om 17 uur in de Scoope- Agnes van den Berge exposeert in het gemeentehuis van Kapelle poppen en woondecoraties, zoals bewerkte eieren, kransen en kaarsebollen. Te bezichtigen t/m 29 juni, ma en wo 9-16 uur, di en vrij 9-13 uur, do 9-18 uur. De seizoenstentoonstelling in het Streeklandbouwmuseum Agri- muda in Sint Anna ter Muiden is gewijd aan de geschiedenis van de boerderij in Nederland. De opening is zaterdag om 15.30 uur. Openingstijden: di t/m vrij 13.30- 17.00 uur, za en zo 13-17 uur. Monty DePoorter-d'Hooghe ex poseert t/m 1 juli schilderijen in acryl en gemengde technieken op doek en papier in atelier De Paai en in Paal/Graauw. Openingstij den do t/m zo 13-18 uur. Everything Goes to the ocean is een expositie Mailart, in samen werking met het literair tijdschrift Ballustrada, t/m 22 juni in galerie Galerij te Zierikzee. Geopend op schooldagen tijdens schooluren. De expositie Uitde klei getrokken, tot eind september te zien in het Gemeentelijk Archeologisch Museum in Aardenburg, is inge richt naar aanleiding van het vijftig jarig bestaan van de Arche ologische Werkgemeenschap Nederland (AWN) en toont de be tekenis van de amateur-archeo- logie in Zeeland. Ook worden op gravingen in Zeeland belicht, zoals in Aardenburg en het ver dronken land van Valkenisse (Be veland). Openingstijden: di t/m zo 13.30-17.00 uur. Ireen Schmid uit Goes exposeert aquarellen in het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes. Onderwerp van de Grieks-Romeinse en Zeeuwse schilderijen is de teloor gang van menselijke bouwwer ken en daarmee van de mens zelf/ Leerlingen van Ronald Mullié ex poseren zaterdag t/m dinsdag in Dorpsstraat 82-84 in Gapinge. De technieken varieren van tekenin gen en aquarellen tot schilderijen met acryl. Open: 13.30-17.00 uur. ójuni t/m 12 juni vervolg) Kooravond Het Christelijk Mannenkoor Zeeland houdt een koor- en samen- zangavond. Medewerking verlenen het Mannenkoor onder leiding van Peter Wildeman, het gemengd zangkoor Con Amore, het Jongeren koor Heman en Kinderkoorjong Sursum. Pieter Heykoop be speelt het orgel. Nederlandse Hervormde kerk, Krabbendijke, 19.30 uur Koor S r etsen je Het Zeeuws Byzantijns Koor Sretsenije geeft een concert. Medewerking verleent het Souburger Koper Quintet. Het koor, onder leiding van de Russiche Emilia Tabatchnik-Li brengt een programma met Russisch Byzantijnse koormuziek en Russiche volksliederen. Het Koperquintet speelt werk van Verdi, ter gele genheid van het Verdi-jaar en licht klassiek. Nederlands Hervormde kerk Dreischor, 20.00 uur Duo XXI Het Duo XXI geeft een concert. De beide musici bespelen marimba en fluit. Lutherse kerk, Groede, 20.00 uur Orgelconcert Organiste Petra Veenswijk geeft een concert. De organiste van de Maria van Jessekerk in Delft speelt werken van Buxtehude, Walther, Krebs, Bach en Rheinberger. Nederlands Hervormde kerk Kapelle, 20.00 uur Terra Gotha Vier bands treden op tijdens het eerste Terra Gotha-festival. Op het programmna staan The Breath of life, Sophya, Daeonia en Wes's Freakshow. Daarnaast staat een Gothic Fashion Show op het programma. Zie de voorpagina van dit katern. De Piek, Vlissingen, 21.00 uur Han Bennink Han Bennink en Steve Beresford treden op. Slagwerker Bennink en de Britse multi-instrumentalist Bere sford zijn muzikaal en ook op het gebied van humor, aan elkaar gewaagd. Beresford heeft nast piano en tenortuba een gevari eerd arsenaal aan speelgoedinstrumenten en-elektronica tot zijn beschikking. Het concert wordt afgewisseld door poëzie en voordracht door Hagar Peeters. Zij brengt haar gedichten in een ritmische, beeldende en soms naar rap neigende voordracht. Grote Kerk Veere, 20.30 uur ZONDAG Jazzweekeinde Een jazzdienst en zeven concerten besluiten het Philip Moprris Jazzweekend. Aan de oecumenische kerkdienst verlenen medewerking The Swing Cats met Shaunette Hildabrands en Tom Baker en het Markiezaats Musicalkoor. In de festivaltenten treden op de Big Band CKB, Paris Washboard, Joep Peeters en zijn Gumbo Gab bers, Audubon, De Brave Jongens, The Swing Cats en Masalsa. Gertrudiskerk, Bergen op Zoom, 10.00 uur. Grote Markt 11.15 uur. Beursplein 12.00 uur Opleidingsorkesten De opleidingsorkesten van twee muziekverenigingen geven een concert. De orkesten van muziekvereniging Weldoen door Vermaak uit Clinge en Fanfare Heikanttreden gezamenlijk op met een gevari eerd programma. Gemeenschapscentrum Malpertuus Clinge, 10.30 uur Manhuistuin Muziekgezelschap Oefening en Ontspanning geeft een concert in de serie Manhuistuinconcerten. Het 25-koppige gezelschap onder leiding van Ad Nieuwenhuijze brengt een programma met zowel licht-klassieke als populaire muziek. Manhuistuin, Goes, 12.00 uur B Schelde Jazz De Big Jam Session besluit het Schelde Jazz Festival in Porgy and Bess. Voorafgaand aan dit optreden is topact Candy Dulfer met haar Funky Stuffte beluisteren. Daarnaasttreden nog vijf groepen op. Diverse locaties, Terneuzen vanaf 14.00 uur Philip Catherine Jazzgitarist Philip Catherine treedt op. De gitarist geeft een concert met bassist Hein van de Geyn en drummer Hans van Oosterhout. Jazz-eetcafé Desafinado, Middelburg, 15.00 uur Skafestival Een skafestival besluit de concertserie in 't Beest. De Zeeuwse bands konthaarhanekam en tapharheejl treden op naast de Tonies en de Amerikaanse band The Pietasters. DJ Dirk draait verder skaplaten. 't Beest, Goes, 15.00 uur Pillars of Heaven Pillars of Heaven treedt op. De winnaar van de Zeeuwse Unplugged Competitie 2000 en van de Zeeuwse Belofte dit jaar, bestaat uitTonny Hooftman (zang), John Peter Moens (gitaar, zang) en Reinold Jansen (gitaar, zang). Café Bommel, Middelburg 16.00 uur Jazzgitarist Philip Catherine Philip Catherine geeft zondag een optreden in het Middel burgse jazz-eetcafé Desafina do. In de schaduw van de toren van de Lange Jan speelt hij in trioformaat samen met de Ne derlandse bassist Hein van de Geyn en drummer Hans van Oosterhout. Philip Catherine is al sinds de jaren zestig één van de meest vooraanstaande figuren van de Europese jazzscène. Hij speel de samen met jazzgrootheden als Chet Baker, vioolvirtuoos Stéphane Grappelli, Larry Co ryell, Dexter Gordon en Char les Mingus. De unieke stijl en klankkleur van Catherine en zijn haast ongebreidelde inzet voor de muziek zijn van grote invloed geweest op de ontwik keling van de Europese jazz. Tijdens zijn carrière werd de gitarist verschillende keren on derscheiden. Zo kreeg hij, sa men met Stan Getz, de Bird Prize tijdens het Northsea Jazz Festival in Den Haag in 1990 en kreeg hij een jaar eerder de Django D'Ör voor Beste Euro pese Jazzmuzikant in Parijs. Philip Catherine: zondag om 15 uur in jazz-eetcafé Desafi nado, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 13