Extra natuur In buitengebieden Bedrijventerrein Bruinisse populair Ruim 250 hectare erbij Benefietconcert levert vijf mille op FAMILIEBERICHTEN van Kampen schoenmode GEBR. D0MINICUS BV FAMILIEBERICHTEN ZOA|f door Rinus Antonisse MIDDELBURG - In het Zeeuw se buitengebied krijgen 42 plaatsen een nieuwe bestem ming als natuurgebied. Voor een deel betreft het uitbreiding van bestaande natuurterreinen, maar er worden ook geheel nieuwe gebieden aangewezen. In totaal is er een oppervlakte van 434 hectare in het geding. Daar staat tegenover dat er voor 182 hectare aan aangewezen natuurgebieden wordt ge schrapt, omdat die bestemming daar niet blijkt te verwezenlij ken. Dit valt op te maken uit het ont werp Gebiedplan Zeeland. Daarin wordt geregeld waar na tuur en landschap ontwikkeld en beheerd moeten worden (de begrenzing), wat er aan natuur en landschap moet komen (de natuurdoelen), hoe dit beheerd moet worden (de beheerspak- ketten) en wie daarbij de beoog de beheerder is (wel of geen par ticulier beheer). De begrenzing sluit grotendeels aan op de al geldende afspraken hierover, zij het dat er door toevoegen en schrappen netto 252 hectare nieuw natuurgebied bijkomt. Bij de aanwijzing van de be grenzingen is gestreefd naar verdere afronding van bestaan de natuurgebieden, verbetering van de waterhuishouding, en afstemming met landinrich tingsprojecten en nieuw ruim telijk beleid Door het vastleggen van na tuurdoeltypen en bijbehorende beheerspakketten, bepaalt de provincie in het Gebiedsplan waar de nieuwe natuur komt en wat er aan natuurwaarden ver wezenlijkt moet worden. De na druk ligt hierbij op echte Zeeuwse natuur: nat, op de grens van zout en zoet en zo na tuurlijk mogelijk. Het primaat voor beheren van natuur ligt niet meer exclusief bij de drie natuurorganisaties (Het Zeeuwse Landschap, Natuur monumenten en Staatsbosbe heer), maar komt ook bij parti culieren te berusten. Die doen dat trouwens al op grote schaal in de 3000 hectare beheersge bied. Er is nog niet duidelijk aangegeven welke gronden door particulieren beheerd kun nen worden. Dat zal van geval tot geval bekeken worden. Grofweg komt het erop neer dat de meer agrarische natuur (wei- devogelgebieden) en de land goederen zich goed lenen voor particulier beheer, terwijl de meer 'woeste' natuur beheerd moet worden door de natuuror ganisaties. Daarnaast dient ge streefd te worden naar één be heerder per gebied. Tot de gebieden die nieuw wor den opgevoerd of worden uitge breid, behoren onder meer: Vroongronden Schouwen (21 hectare), Galgepolder bij Zie- rikzee (16 hectare), Prins Hen drikpolder bij Sint-Philipsland (34 hectare), Zandput bij Vrou wenpolder 11 hectare)Kapelse Moer (23 hectare), Yerseke Moer (38 hectare), Verschepolder bij Retranchement 13 hectare), Krabbekreek (16 hectare), Aar- denburgse Havenpolder (23 hectare) en Wallen Aardenburg (18 hectare) bij Aardenburg, Ponte onder IJzendijke (33 hec tare), Papeschorpolder (15 hec tare) bij Sas van Gent, Vogel (17 hectare) bij Hengstdijk. Opvallende afvallers zijn de Sint-Kruispolder (59 hectare), Pyramide (24 hectare), Bosch kreek Axel (27 hectare), Kreek Huissenpolder (21 hectare) en de Everingepolder (17 hectare). door Famke van Loon BRUINISSE - Er is meer vraag naar bouwgrond op het bedrij venterrein in Bruinisse (derde fase) dan aanvankelijk werd verwacht. De gemeente wil daarom in tegenstelling tot de afspraken van 1999 nu in één keer ruim 37 duizend vierkante meter grond afnemen van Maasbilt BV. Schouwen-Duive- land verwacht hiermee het be grootte exploitatietekort van ruim 268.000 gulden om te bui gen tot een positief resultaat van ruim 450.000 gulden. De ontwikkeling van het bedrij venterrein bij Bruinisse ver loopt in fasen. Aangepast aan de vraag voor de bouwgrond groeit het terrein gestaag. Inmiddels is de ontwikkeling in de derde fa se beland. Voor de idealisatie van dit deel van het bedrij venterrein is in 1999 een samenwerkings overeenkomst gesloten met Maasbilt BV. De gemeente wil deze overeenkomst nu 'zonder afbreuk te doen aan het oor spronkelijke plan' op een aantal punten bijstellen. De eerste wij ziging die de gemeente voor stelt, is een stuk weg van negen tig meter niet aan te leggen De gemeente komt bijna zes tienhonderd vierkante meter bouwgrond tekort ten opzichte van de oorspronkelijke plan nen. Het niet aanleggen van de weg biedt drie voordelen. 'De aanlegkosten vervallen, het aantal vierkante meters uit- geefbaar neemt toe en het toe komstig onderhoud vervalt', betoogt het voorstel aan de ge- j meenteraad. Ten tweede wil de gemeente in één keer 37.140 vierkante meter afnemen van Maasbilt in plaats van de afgesproken jaarlijkse (kleinere) hoeveelheid. Meer grond in één keer kopen is aan- zienlijk goedkoper en 'naarma te de uitgifte sneller verloopt zal het exploitatiesaldo positief toenemen'. Wel wordt hierbij aangetekend dat de kosten van voorbereiding, het bouwrijp maken van de grond, zal stijgen omdat een woning gesloopt moet worden. Tenslotte wil de gemeente de ex ploitatiekosten van de bouw gronden loskoppelen van de aanleg van de loswal in Bruinis- se. Aanvankelijk zou per vier kante meter bouwgrond op het I bedrijventerrein een deel van de opbrengst voor de aanleg van de loswal gereserveerd worden. Omdat deze havenvoorziening er zal liggen vóór dat alle perce len zijn uitgegeven en de loswal niet puur en alleen voor de derde I fase wordt aangelegd, moet de- ze bijdrage nu maar in één keer j uit de 'risico reserve grondex- I ploitatie' betaald worden. Het voorstel om de grondex ploitatie te herzien komt aan de orde op 11 juni tijdens de com missievergadering OWMIL. Deze begint om 19.30 uur in het gemeentehuis. door Rolf Bosboom LEWEDORP - Het tweedaagse benefietconcert dat vrijdag en zaterdag in Lewedorp werd ge houden, heeft ongeveer 5000 gulden opgebracht. Het geld is bestemd voor de slachtoffers van de cafébrand in Volendam. Na vrijdagavond hadden de or ganisatoren er een hard hoofd in. Die avond waren slechts 64 betalende bezoekers naar de feesttent op het kerkplein geko men om optredens te zien van The Corner Cats, Pillars, Yip en Cheerky Blighters. „Wat de op komst betreft was het geen suc ces", aldus Wim de Kok, een van de drijvende krachten achter het evenement. De Kok vroeg zich toen openlijk af of het nog wel zinvol was der gelijke concerten in Lewedorp te organiseren. De afgelopen ja ren zijn er ook voor stichting Doe Een Wens muziekoptredens op touw gezet, maar daarvoor varieerde de belangstelling eveneens. Met de inkomsten van vrijdag avond en de sponsorbijdragen kwam de organisatie net uit de kosten. De opbrengsten van de tweede avond kwamen dus vol ledig ten goede aan Volendam. Dat viel niet tegen, want uitein delijk trokken zaterdag zo'n 3 5 0 mensen de portemonnee om de bands Plagiaat, Nota Bene en de onverslijtbare publiekstrekker Surrender te zien en te horen. Binnenkort wordt het exacte eindbedrag bekendgemaakt en overhandigd. De bedoeling is daarvoor een Bekende Neder lander te strikken. De Kok zegt dat pogingen worden onderno men om de uit Volendam afkom stige voetballer Wim Jonk daar voor te benaderen. dinsdag 5 juni 2001 Nota Bene tijdens het concert in Lewedorp. foto Dirk-Jan Gjeltema Zijn handen hebben voor ons gewerkt, zijn hart heeft voor ons geklopt. Verdrietig geven wij u kennis, dat na een kortston dig ziek zijn, onverwachts, vredig is ingeslapen mijn lieve, zorgzame man en onze vader, opa en lieve "opa Veere" AART MALJERS echtgenoot van Jacomina de Wijze in de leeftijd van bijna 86 jaar. Veere: J. Maljers-de Wijze Vlissingen: Piet en Lia Arold en Saskia Merel Hente Desiree en Ed Gapinge: Ad en Shirlêy Damion Jaimy Vlissingen, 1 juni 2001. Wagenaarstraat 45, 4351 BB Veere Mijn man, onze vader en opa is overgebracht naar het uitvaartcentrum "De Voorzorg", Industrieweg 20 te Vlissingen, alwaar geen bezoek. De crematieplechtigheid, waarbij u wordt uitgeno digd, zal worden gehouden op woensdag 6 juni om 11.00 uur in het crematorium aan de Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van het crema torium. Voorafgaande aan de plechtigheid is er nog gelegen heid tot afscheid nemen in de aula van het crema torium. Geen bezoek aan huis. Bedroefd zijn wij door het plotselinge overlijden van onze lieve en behulpzame buurman AART MALJERS Onze gedachten zijn bij de familie. Familie J. van de Broeke Familie E. Cornelissen De heer J. Clarijs Mevrouw N. Franke-de Buck Mevrouw T. Geldof-de Haze Familie P. Jacobse Familie E. Kamermans Familie W. Koppejan Familie W. van Oers Familie A. Poppelaars Familie B. Volmer Familie S. Wilden Bedroefd zijn wij door het overlijden van ons ver enigingslid, de heer AART MALJERS Wij wensen familie en vrienden alle sterkte toe. f Namens bestuur, leden en dirigent van de muziekvereniging "Veere's Genoegen" Na een kortstondig ziekbed, is toch nog plotseling overleden, onze zorgzame moeder, oma en over grootmoeder CATHARINA ELIZABETH KOOMAN-ROELSE weduwe van Leendert Kooman Vlissingen, 4 mei 1912 f Koudekerke, 4 juni 2001 Den Haag: L. C. E. Kooman Rijswijk: J. Kooman M. G. Waasdorp Westkapelle: L. H. Kooman M. Kooman-Valkier Klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: L. C. E. Kooman Archimedesstraat 82, 2517 RX Den Haag Onze moeder en oma is opgebaard in het uitvaart centrum "De Voorzorg", Industrieweg 20 te Vlissin gen, alwaar gelegenheid tot afscheid nemen is op woensdag 6 juni van 19.30-20.00 uur. De crematieplechtigheid, waarbij u wordt uitgeno digd, zal plaatshebben op donderdag 7 juni om 12.00 uur in het crematorium aan de Westelijke Oude Ha vendijk 3 te Middelburg. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van het crema torium. Komt herwaarts tot Mij allen die vermoeid en belast zijt, en ik zal u rust geven. Matth. 11 28 Bedroefd geven wij kennis, dat na vele moeilijke ja ren van ons is heengegaan, onze zorgzame, lieve moeder, grootmoeder en overgrootmoeder IDA LETZER-WESDORP gehuwd geweest met J. P. Letzer Geboren te Stavenisse, 15 augustus 1914 Overleden te Halsteren, 3 juni 2001 - Stavenisse: D. J. Letzer J. P. Letzer-Stoutjesdijk Stavenisse: Marion Erbach Odenwald Did: Ko en Coriena Henrik en Simon Den Haag: Idalette en Tony Domburg: M. E. Brand-Letzer H. Brand Nunspeet: Jaap en Inge Domburg: Ko en Monique Hugo en Stijn Domburg: Rianne en Mario Manon en Timo Stavenisse: B. Moerland-Letzer M. Moerland Sint Annaland: Ida en Gaby Tom, Vera en Laura Sint Annaland: Kees Stavenisse: J. Vroegop-Letzer M. C. Vroegop Ida Annet Correspondentieadres: D. J. Letzer Voorstraat 12, 4696 BK Stavenisse D.V. donderdag 7 juni om 13.15 uur wordt et een rouwdienst gehouden in verenigingsgebouw "de Schuilplaats" van de Nederlandse Hervormde kerk, Van de Leek de Clerqplein 2 te Stavenisse, waarna aansluitend de begrafenis in het familiegraf zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Stave nisse. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in verenigingsgebouw "de Schuilplaats". Indien u geen rouwbrief heeft ontvangen, vragen wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Genieten van het leven, altijd bezig zijn. Vele hobby's en interessesdat vond je fijn. Nu plotseling uit het leven, je bent er niet meer. Dat besef doet vreselijk zeer. Herinneringen die blijven altijd bestaan, waar we ook zijn, waar we ook gaan. Bedroefd, maar ook dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft gedaan en betekend, geven wij u kennis dat na een zeer arbeidzaam leven plotseling is overleden mijn lieve man, onze zorgzame vader en lieve onvergetelijk opa MARINUS VAN DER HAVE 14-9-1914 +2-6-2001 J. van der Have-Jonker Oudenhoorn: Janny en Rinus Ronald en Ewelina Mariska en Ard Zierikzee: Leen en Adri Angelique en Frank Carola en Pascal Mirelle en Mariko 4328 NB Burgh Weeldeweg 51 Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden donder dag 7 juni om 15.00 uur in het crematorium te Mid delburg, Westelijke Oude Havendijk 3. Indien u deze plechtigheid wenst bij te wonen wordt u verzocht om 14.45 uur aanwezig te zijn. Gelegenheid tot condoleren in de koffiekamer van het crematorium na de plechtigheid. Dag lieve OPA Robin en Amanda Zierikzee, 1 juni 2001. Met droefheid geven wij u kennis dat op 2 juni 2001 in de leeftijd van 86 jaar plotseling is overle den onze geliefde broer, zwager en oom MARINUS VAN DER HAVE Burgh: J. M. van der Have Jac. van der Have H. van der Have-Kluytenaar Neven en nichten Als op een dag het einde nadert, denk ik aan wat ik heb volbracht, eer ik oud, moe en tevreden, sluimer naar de eeuwige nacht, of het goed was of slechts matig, ofte geestig, of te statig, 't komt er dan niet meer op aan. want ik heb mijn best gedaan. Intens verdrietig, maar dankbaar voor wat hij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat, toch nog onverwacht, zacht en kalm is ingeslapen onze vader, opa en overgrootvader ABRAHAM KLAP weduwnaar van Maria Dina Rottier op de leeftijd van 86 jaar. Onze dank gaat uit naar personeel en vrijwilligers van St. Maarten in de Groe voor hun jarenlange toegewijde en liefdevolle verzorging. Swifterbant: M. E. Faasse-Klap R. Faasse Breda: W. Klap Bergen op Zoom: E. P. M. Dekker-Klap L. Dekker Zoetermeer: M. M. W. E. Jobse-Klap M. P. Jobse Klein en achterkleinkinderen Goes, 2 juni 2001. Correspondentieadres Smitsstraat 50, 4623 XS Bergen op Zoom Tel. 0164-210398 De afscheidsdienst zal worden gehouden vrijdag 8 juni om 13.30 uur in de zaal van het Leger des Heils, Ravelijn de Groene Jager 72 te Goes. Voor de dienst is er gelegenheid tot afscheid nemen van 13.00 tot 13.20 uur in bovengenoemde zaal. Aansluitend zal om 15.00 uur de crematieplechtig heid plaatshebben in het crematorium, Westelijke Oude Havendijk 3 te Middelburg. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van het crematorium. Op verzoek van de overledene geen bloemen. Gij zijt, o Heer, mijn schuilplaats en mijn haven, Gij zult aan mij al uw beloften staven. Wat mij benauwt, Gij stelt U aan mijn zij, omringt met liedren van bevrijding mij! Ps. 32 3 ber. Bedroefd om het afscheid, maar dankbaar dat we haar zo lang in ons midden mochten hebben, geven wij u kennis dat onze lieve, zorgzame moeder, groot- en overgrootmoeder SARA DINA DEURWAARDER sinds 10 februari 1997 weduwe van Pieter Oele in de leeftijd van ruim 88 jaar rustig is ingeslapen. Na een zeer liefdevolle verzorging in Verpleeghuis Ter Schorre, afd. Kokmeeuw, is een woord van dank aan het personeel hierbij op zijn plaats. Zaamslag: Johan Oele Terneuzen: Kees en Riet Oele-van Persijn John en Linda - Bram Marcel en Yvette Zaamslag: Jan en Dity Oele-de Jager Sandra en Alexander Erwin en Debby Marjon en Rutger Axel: Peter en Meta Oele-Willemsen Dany en Debby - Justin, Lars Nicky Freddy Angela Chantal Terneuzen, 3 juni 2001. Correspondentieadres: J. Oele Polderstraat 14543 AA Zaamslag De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op donderdag 7 juni om 14.45 uur op de Algemene Begraafplaats te Zaamslag. Vooraf wordt een dienst van Woord en Gebed ge houden in de Gereformeerde Kerk, Terneuzen- sestraat 2 te Zaamslag, aanvang 14.00 uur. Na afloop van de begrafenis kunt u de familie con doleren in 'De Poort', Terneuzensestraat 4a. Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN S. M. OVERTOOM Badhuisstraat 37 - 4381 LN" Vlissingen Telefoon 0118 - 413417 - 412772 Rouwcentrum, Van Dishoeckstraat 620 De HEER heeft gegeven. De HEER heeft genomen. De naam des HEREN zij gelooft. Dankbaar dat hij voor een nog verder lijden be spaard is gebleven, is zacht en kalm uit ons midden weggenomen JOHANNIS LINDHOUT weduwnaar van Eva Lindhout-van Dienst op de leeftijd van 90 jaar. Oud-Vossemeer: Ex. Test. D. H. Vaders Zierikzee, 4 juni 2001 Arcus Zorgcentra, locatie Cornelia Stichting Correspondentieadres: D. H. Vaders Weelhoekstraat 59, 4698 BM Oud-Vossemeer De overledene is opgebaard in het mortuarium van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis te Zierikzee waar donderdag 7 juni a.s. gelegenheid tot afscheid nemen is van 19.30-20.00 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden op vrijdag 8 juni a.s. om 14.30 uur op de algemene begraaf plaats te Renesse, voorafgegaan door een rouw dienst die gehouden zal worden in de Ned. Herv. Kerk aldaar, aanvang 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in het koor van de kerk na afloop van de plechtigheid. Indien u geen rouwbrief heeft ontvangen, wordt u verzocht deze advertentie als zodanig aan te nemen. Vervuld van dankbaarheid voor alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis dat toch nog onverwachts van ons is heengegaan onze moeder, oma en overgrootmoeder CATHARINA AKKERDAAS-ALMEKINDERS weduwe van Adrianus Akkerdaas in de leeftijd van 91 jaar. Domburg: Mels en Nel Akkerdaas André en Gerda Carin en Martin Jeroen en Laetitia Stefan en Ellen Ineke en Frits Willemsen Peter Els AnneMiek en Fred en achterkleinkinderen Domburg, 4 juni 2001 Zorgcentrum "Ter Mantelinge" Correspondentieadres: Schuitvlotstraat 5, 4357 EA Domburg Er is gelegenheid tot afscheid nemen op vrijdag 8 juni van 13.15 tot 13.45 uur in de "Poort" naast de Hervormde kerk. De herdenkingsdienst zal om 14.00 uur gehouden worden in de Hervormde kerk, Markt te Domburg. De begrafenis zal plaatsvinden om 15.00 uur op de begraafplaats te Domburg, ingang Babelweg. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begra fenis in de "Poort". In verband met sterfgeval is onze winkel Donderdag 7 Juni de gehele dag gesloten. Oude Markt 20 4381 ES Vlissingen 0118-412764 "Specialist in gedenkstenen «t«Ü8fatie s Oude Zandweg 2 - 4361 SK Westkapelle - Tel. 0118- 571436 kunt u tijdens kantooruren afseven bij de vozende PZC-kantoren: I Oostsouburssewes 10 Voorstad 22 I Axeisestraat 16 Vlissinsen: Zierikzee: j's Gravenhofplein 4 I Grachtweg 23 Kantooruren-, maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur. Zierikzee en Hulst: 8.30 tot 17.00 uur. Zaterdags in Vlissingen van 8.00 tot 10.30 uur. Bellen of faxen kan ook. Tijdens kantooruren én (uitsluitend voor overly dens~/geboorte advertenties) maandag t/m vrijdagavond van 20,30 tot 22.00 uur en zondagavond van 20.00 tot 22.00 Uur. TELEFOON: j FAX: (0118) 484000 ij (0118) 470100 Uitvaartverzorging DE GROOT - DE KAM Eigen rouwvervoer in binnen- en buitenland Gratis informatiepakket en wilsbeschikking Rouwcentrum in Middelburg en Vlissingen INFORMATIECENTRUM Begrafenissen en crematies VEERSEWEG 36 MIDDELBURG TEL. Oil 8-612868 VAN DALEN NATUURSTEEN SPECIALISTEN IN GRAFWERK Onze naam is uw garantie voor eerlijke voorlichting en ambachtelijk vakmanschap in natuursteen. Gespecialiseerd in natuurstenen grafmonumenten en na tuursteen voor bouw en interieur. Vraag vrijblijvend inlichtingen of breng een bezoek aan onze toonzaal met vele soorten en modellen. GOES Zaagmolenstraat 32 B Tel. 0113-227919 Zaterdags geopend van 10.00 -12.00 uur. VLISSINGEN Cruquiusstraat 33 Tel. 0118-412116 Kinderen horen in de I daarom Novib-donateu steunt u de strijd tege Bel 0800-1210: ior f 12,50 per maand, dai nderarbeid. innenkort nog meer r school. Np\Ab VLUCHTELINGEN EJJjg o 550 Apeldoorn Info: 055 3663339Zj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 26