Hoogvliegers in Lage Zwaluwe Oltmans succesvol als puinruimer PZC ©ie venengDBUg Hoogerland heeft smaak te pakken Simoni en Frigo heersen in Giro 22 Districtstitels wielrennen voor Van Ast, Dees en Van der Klooster •Ei Trui Zwart Stadion Lange rij Gouden medaille Margot Baaijens Jeurissen wint in Limburg Jan Raas dinsdag 5 juni 2001 doorSven Remijnsen LAGE ZWALUWE - De Zeeuw se afvaardiging hield gisteren een handvol medailles over aan de districtskampioenschappen wielrennen in Lage Zwaluwe. De hoogvliegers Corné van Ast, Joram Dees en Johnny van der Klooster waren ieder goed voor goud. Dennis Martens verover de zilver, Richard Slabbekoorn brons. De kampioenschappen van het district Zuid-West waren open gesteld voor de renners van alle Zeeuwse en West-Brabantse wielerverenigingen. Corné van Ast (Rilland) en Dennis Martens (Koewacht) werden eerste en tweede bij de nieuwelingen. Jo ram Dees (Tholen) won bij de ju nioren, terwijl Johnny van der Klooster (Lewedorp) de beste was in de sportklasse ARichard Slabbekoorn (Kapelle) eindigde als derde bij de neo-amateui's. De titel bij de elite-amateurs ging naar John Talen, die in dienst is van het Brabantse MGI-De Jonge Renner. De vijftienjarige Corné van Ast gaf gisteren het goede voorbeeld door te zegevieren in de eerste wedstrijd van de dag, die bij de nieuwelingen. De renner van Cycling 2000 maakte deel uit van een kopgroep van negen, die al vroeg in de koers was ont staan. Dennis Martens en de Middelkampers Dirk van Dam, Niek Rentmeester en Wouter Lugtenburg waren eveneens voorin vertegenwoordigd, maar de belangrijkste troeven van Middelkamp, Arjen Mosselman en Emiel Nijsse, misten de slag en werden zo gedwongen tot een lange en vergeefse achtervol ging. Overwicht De leiders werkten goed samen en bouwden een aanzienlijke voorsprong op. In de slotfase probeerde het trio van Middel kamp het numerieke overwicht te benutten door één voor één te ontsnappen. Het draaide echter uit op een spurt, waarin Van Ast te snel was voor Mariens. „Ik ben blij dat ik gewacht heb op de sprint", zei Van Ast, die zijn tweede zege van het seizoen be haalde. „Ik had er wel een beetje De latere winnaar John Talen (tweede van rechts) en Rob Koole (derde van rechts) doen hun werk in de kopgroep bij de amateurs. op gerekend dat ik zou winnen, hoewel ik bang was voor de ster ke ploeg van Middelkamp. Ik was blij dat Mosselman en Nijs se er niet bij waren, dat was al een zorg minder." Het wedstrijdbeeld bij de junio ren werd bepaald door een eer ste groep van zes coureurs, die niet lang na de start de beslis sende slag al sloeg. Middelkamp had twee renners voorin, Joram Dees en Ruud Rentmeester, Cy cling 2000 zelfs drie, onder wie Mai-tin Totté. Bij het ingaan van de finale demarreerde Joram Dees, die leek te worden terug gepakt door het drietal van Cycling 2000. De onderlinge verstandhouding tussen de ploeggenoten was echter niet optimaal, zodat Dees zijn kleine voorsprong tot het einde kon be houden. Totté sprintte naar de vijfde plaats. In de sportklasse A hield Johnny van der Klooster stand in een kopgroep van acht. In de laatste ronde van zeven kilometer on deraam hij verschillende ont snappingspogingen, die stuk voor stuk strandden in schoon heid. Van der Klooster leek zijn krachten te hebben verspeeld, maar in de eindsprint versloeg hij verrassend Martin Schouten en John Akkermans Na de winst van zaterdag in de trimkoers van 's-Heer Abtsker- ke was het voor Van der Kloos ter de tweede overwinning van hetpinksterweekeinde, „Zater dag heb ik gezegd: ik ga voor de tweede. En als ik iets zeg, maak ik het vaak ook waar", ver klaarde de 29-jarige Van der Klooster. „Ik reed heel makke lijk. De moraal was goed, de vorm was goed. Ik voelde me in orde, daarom wist ik dat ik kans maakte in de sprint." Demarrage De elite- en neo-amateurs reden een gecombineerd kampioen schap. Negen renners kozen al vroeg de aanval, onder wie Rob Koole, Dennis Raadtgever, Nico Vuurens, John Talen en drie van zijn MGI-ploeggenoten. Ri chard Slabbekoorn slaagde er net niet in om de aansluiting te maken. Met nog dertig kilometer te gaan had alleen Vuurens, de re gerend districtskampioen, ant woord op een krachtige demar rage van Talen. Lex Nederlof en Cas Graafmans maakten vanuit het peloton de sprong naar de leiders en lieten het aankomen op een spurt, die Talen redelijk eenvoudig won, voor Vuurens en Nederlof. Niet lang daarna finishte Ri chard Slabbekoorn als achtste in de eerste achtervolgende groep. Achter Jean Pierre Ver- straten en Pim Goos was hij daarmee de derde neo-amateur. Rico Kruijt, die zich uitstekend staande hield in het peloton, werd tiende overall en vierde bij de neo's. „Ik zit steen- en steen- TC Vrouwenpolder http://www. tennisclub.vrouwenpolder.net PLUS Wie eeri bezoekje brengt aan de website van de tennis club uit Vrouwenpolder, wordt hartelijk ontvangen met een welkomstwoord van de voorzitter himself. De bezoeker wordt door Jan- Kees Duvekot vervolgens meteen met het geheim van de club geconfronteerd: „Onze vereniging staat be kend om haar enthousias me, sportiviteit en het zoe ken naar sociale aspecten die het lid zijn van TC Vrou wenpolder zoveel charme geeft." De prestaties komen bij de tennisvereniging pas op de volgende plaats, want 'niet in iedereen schuilt een Pete Sampras'. Wie wil er nu niet bij zo'n gezellige vereni ging spelen? De site bevat verder een enorme berg aan informatie over het wel en wee van zo wel de club als het complex. Vrijwel alles wat een bezoe ker over de club en het com- plexzou willen weten, iserte vinden. Of je nu voor een uurtje een van de drie tennis banen wilt huren, of alles over de verrichtingen van de Heren 35+ wilt weten. MIN Onder het kopje historie is (nog) maar weinig historie terug te vinden. Matthijs Murre, de secretaris van de vereniging, is volgens de si te 'op dit moment nog bezig met het verzamelen van ge gevens'. Binnen enkele we ken zal een compleet verslag verschijnen, zo is de belofte. De vraag is wanneer die be lofte werd gemaakt. CONCLUSIE Uit het gastenboek valt af te leiden dat de site van TC Vrouwenpolder nog erg jong is. Het begin is in ieder geval gemaakt, en het ziet er (vooral inhoudelijk) veelbe lovend uit. Dus, zoals Ralph Maas in het gastenboek schrijft: „Vooral zo door gaan (met Engels accent)." door Mare Kok Olympisch hockeygoud, een wereld titel, de Champions Trophy, of zo als gisteren voor de tweede keer met Bloemendaal winnaar van de Europa cup 1. Hoe groot het succes ook is, Roe- lant Oltmans zie je nimmer euforisch juichen. Sterker: hij roemt altijd het team om zich heen. Zo had Oltmans gisteren, na de gewonnen finale tegen het Duitse Harvestehuder (3-1), de winnaarsme daille nog niet om de nek hangen, of hij had het ldeinood al aan fysiotherapeu te Irene Kuiper gegeven. „Jij hebt er tenminste een heel jaar voor gewerkt", zei de interim-coach. Het was een succesvolle dag voor het Nederlandse hockey, want de vrouwen van Den Bosch prolongeerden de Euro pacup 1 door Moskou Pravda in de fi nale met 6-0 te verslaan. Zes weken geleden kreeg 'troubleshoo ter' Roelant Oltmans de ondankbare opdracht om een gigantische berg puin te ruimen bij Bloemendaal, dat hij voor een debacle diende te behoeden tijdens het door de club zelf te organiseren Eu ropacup-toernooi. Oltmans slaagde gisteren met lof. Of, zoals de algemeen Een toeschouwer heeft bij Roland Garros een ei gegooid naar Sandri- ne Testud tijdens haar partij tegen de Zwitserse Martina Hingis. Bij een stand van 5-0 in de eerste set voor Hin gis spatte het ei aan de kant van Testud uiteen. „Ik ben blij dat het ei niet op mijn hoofd is gevallen", lachte de Fran- <jaise na afloop. „Ik was verrast dat ik opeens iets op de baan zag vallen. Ei genlijk heeft het mij wel een beetje ge holpen te ontspannen. Daarna ging ik veel beter spelen." Testud verloor met 6-1 2-6 6-2. RTR directeur van NAC in managersjargon stelde: „Het project is geslaagd." Hoewel de Bloemendaalse spelers tij dens de hockeyvierdaagse wel heel veel kansen nodig hadden om tot scoren te komen, bleek de teruggekeerde menta le weerbaarheid de sleutel tot het suc ces. Hetgeen absoluut een verdienste is van Oltmans, stelde Erik Jazet, de spe ler die hem anderhalve maand geleden benaderde voorde tussentijdse job. „Ik heb zo ontzettend veel respect voor die man. En wij allemaal. Hij is een meester in het motiveren en heeft ons precies op tijd op de rails gekregen. Want na de enorm slechte competitie stevenden we echt op een klein dramaatje af." Hoewel Oltmans bezweert dat zijn ren tree in het tophockey 'absoluut eenma lig' is, zegt hij de afgelopen anderhalve maand genoten te hebben. „Het spel is fantastisch om mee te maken", stelde de 47-jarige coach, die Bloemendaal tussen 1984 en 1989 ook al coachte. „Wij wisten dat Harvestehuder zou gaan provoceren, maar we hebben ons niet gek laten maken. Dat heeft mijn ploeg boven verwachting goed gedaan. We straalden continu uit dat wij het team waren dat hoorde te winnen. En niemand anders. Dat is het grote ver schil met het Bloemendaal dat ik zes weken geleden onder mijn hoede kreeg." Na het feest was het direct weer Bij de strijd om het Benelux-kampi- oenschap wielrennen voor vrije renners was er gisteren voor de winnaar van de verschillende categorieën een kampioenstrui. Dat leverde geen pro blemen op, behalve in de D-categorie, waarin de jury niet kon vaststellen wie als winnaar de lijn was gepasseerd. Het verschil tussen het duo Kris Cop pers en Mare Verwandel was zo gering dat de jury besloot tot een ex aequo. Er was echter maar één kampioenstrui be schikbaar. De afgevaardigden van de Vlaamse Wielerfederatie (VWF) kwa men met een bijzondere oplossing: de trui ging naar Coppers. De reden: „Hij heeft dit seizoen tot nu toe de meeste wedstrijden gereden." Over een oplos sing gesproken... omschakelen voor Oltmans. Vanoch tend zat de man die Bloemendaal veer tien jaar na de eerste Europacup ook de tweede bezorgde alweer achter zijn bu reau bij NAC„Het hockey is nu echt af gelopen. Wat ik doe als Bloemendaal me in 2015 weer nodig heeft?" Met een vette grijns: „Als ik dan nog steeds leef, mogen ze me weer bellen." GPD De voetballers van de Italiaanse tweededi visieclub Treviso hebben ldeur bekend in de strij d tegen racisme Uit solidariteit met hun Nigeriaanse ploeggenoot Akeem Omolade speelden ze met zwart geverfde gezichten de wedstrijd tegen Genua (2-2). De spelers reageerden met de actie op het boege roep van de eigen fans bij het debuut van de achttienjarige Omolade de week ervoor. Omolade nam zelf ook 'wraak'. Hij viel in, maakte de 2-2 en redde Tre viso mogelijk voor degradatie naar de serie C. SID Clarence Seedorf heeft in Suriname een stadion laten bouwen. Het complex kost ruim vier miljoen gulden en ligt 32 kilometer buiten Paramaribo op een stuk grond van de voetballer van Inter Milaan. Het stadion zal op 30 juni geopend worden met de wedstrijd tus sen Transvaal, kampioen van Surina me, en in Suriname geboren profs. „Het was een droom van mij en mijn zoon", aldus vader Johan Seedorf. „Wat is er mooier dan zo'n geschenk terug te ge ven aan je geboorteland?" Clarence Seedorf werd in 1976 geboren en verliet Suriname toen hij twee jaar was. ANP foto Boyd Smith dood", reageerde Slabbekoorn, die een dag eerder nog de Ronde van Limburg had gereden. „Ik reed voor de overwinning bij de neo's, maar dat zat er niet in. Ik had niet bepaald superbenen. Ach, volgend jaar krijg ik nog een kans." John Talen stond na afloop ver steld van zijn spurtzege. De ex- prof uit Spijkenisse had een slechte week achter de rug. „Ik eet slecht, ik slaap slecht, mijn lichaam werkt niet goed. Maar in het wielrennen kan het raar lopen, dat weet ik zo onderhand ook wel. Ik heb wedstrijden ver loren terwijl ik in topvorm was en ik heb wedstrijden gewonnen terwijl ik me heel slecht voelde. Zoals vandaag dus." doorSven Remijnsen FRANKFURT - Johnny Hoo gerland heeft de smaak te pak ken in de wereldbeker. Na zijn achtste plaats van vorige week in de Juniorendriedaagse van Axel, eindigde de wielrenner uit Yerseke (18) gisteren als zesde in de 3-Etappen Rundfahrt in Frankfurt. De eindzege in de Duitse drie daagse was voor de Fransman Mathieu Boiche, die achtereen volgens 20 en 50 seconden voor sprong had op de Duitsers Mar kus Burghardt en David Heine. Martijn Maaskant van Rabo bank werd vierde op 53 secon den, zijn teamgenoot Johnny Hoogerland zesde op 1 minuut en 22 seconden. Hoogerland legde de basis voor zijn knappe eindklassering za terdag in de eerste etappe. Hij maakte deel uit van de kopgroep en finishte als vierde. In de ploe gentijdrit, die zondag werd ge houden, verspeelde Rabobank bijna anderhalve minuut op de winnende Duitse selectie. Rabo legde uiteindelijk beslag op de vijfde plaats. Nadat Hoogerland in de avon detappe in het peloton was ge ëindigd, nam hij met nog één rit te gaan de zesde positie in het klassement in. In de korte slotrit over negentig kilometer, die de renners voerde over het par koers van Rund um den Hennin- ger Turm, reed hij gisteren at tent voorin. Tijdens een van de beklimmingen formeerde zich op zijn initiatief een kopgroep, d ie pas op drie kilometer voor de finish werd achterhaald. „Als die groep was weggeble ven, had ik kans gemaakt op een podiumplaats", aldus Hooger land, die na de veertien punten in Axel nog eens achttien we- reldbekerpunten aan zijn totaal toevoegde. „Het gaat elke week beter. Ik had ook wel het nodige geluk, maar ik zat drie dagen lang in alle kopgroepen. Dat heeft weinig meer met geluk te maken. Ik rijd gewoon goed." ROGGEL - Wielrenster Margot Baaijens uit 's-Heerenhoek is gisteren in het Limburgse Rog gel districtskampioen gewor den bij de nieuwelingen. Baukje Doedee uit Driewegen won brons bij de vrouwen. De districtstitels werden ver- deeld tijdens de regiokampi oenschappen, waarin rensters uit Zeeland, Brabant en Lim burg het tegen elkaar opnamen. Margot Baaijens was bij de nieuwelingen de beste renster van het district Zuid-West. Renske Doedee (Kloosterzande) werd vijfde. Cindy Braat (Kwa- dendamme) leverde eenzelfde prestatie bij de junioren, waar Monique Verstraten de titel greep. Het kampioenschap bij I de vrouwen ging naar Sandra Rombouts, die Inge Klep en Baukje Doedee voorbleef. STEIN - Kees Jeurissen heeft zondag de Ronde van Limburg, meetellend voor de topcompetitie, gewonnen. De wielrenner van MGI versloeg in Stein zijn medevluchters Danny Stam en Marco Engels in de sprint. Jeurissen was in de Limburgse heuvels attent bij ontsnap pingspogingen. Bij zijn eerste vlucht werd hij teruggehaald door het eerste deel van het peloton. De tweede keer lukte het wel. Op zijn derde plaats van vorig jaar volgde nu de overwin ning. „Deze wedstrijd ligt mij geloof ik wel." De wedstrijd in Limburg was pas de derde race in de strijd om de topcompetitie. Door de uitbraak van mond- en klauwzeer werden diverse wedstrijden afgelast. ANP Klassementsleider Gilberto Simoni geniet als hij tijdens de huldi ging uitgebreid wordt gekust. foto Alessandro Trovati/AP SINT MAARTENSDIJK - Vooraf rekende men in Sint Maartensdijk op ongeveer duizend toeschouwers bij het beslissingsdu el tussen Tholense Boys en WHS (2-1). Het werden er gisteren uiteindelijk 1750, en omdat zich zo'n lange rij voor de kassa vormde, begon het duel tien minuten later. Ook toen was nog lang niet iedereen binnen. Sommige toeschouwers misten zelfs het eerste doelpunt, dat na vijf minuten werd gescoord. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jochem Lippmann PARMA - De 84e editie van de Ronde van Italië spitst zich steeds meer toe op een Italiaan se tweestrijd tussen rozetrui- drager Gilberto Simoni en nummer twee Dario Frigo. Een kleine week voor de finish in Mi laan bedraagt het verschil tus sen beide renners slechts vijf tien tellen. Simoni toonde zich zaterdag in de veertiende etappe de beste klimmer van het tweetal. De 29- jarige leider in het algemeen klassement loste Frigo op de laatste klim van de rit van Cava- lese naar Arco. Frigo herstelde zich echter en achterhaalde zijn concurrent. Beide kanshebbers voor de eindzege reden geza menlijk achter de Colombiaan se winnaar Carlos Contreras over de finish. Simoni en Frigo verloren zater dag een derde concurrent voor de eindzege. Wladimir Belli ging tijdens de rit op de vuist met een toeschouwer. De ronde leiding verbood de Italiaan nog in de Giro te starten. De Spanjaard Abraham Olano staat nu derde met een achter stand van ruim vier minuten op Simoni. Frigo, tot vrij dag leider, slaagde er zondag tijdens een individue le tijdrit over ruim 55 kilometer niet in de roze trui weer te be machtigen. Frigo won de tijdrit weliswaar maar was slechts 29 seconden sneller dan nummer twee Simoni. Marco Pantani en Jan Ullrich kunnen niet overtuigen in de 84e editie van de Giro. De Itali aan staat zeventiende in het al gemeen klassement en moet bijna achttien minuten goed maken op Simoni. De Duitse tijdritspecialist verloor op zijn favoriete onderdeel ruim zeven minuten en wordt tijdens elke bergetappe gelost. „Ik ben ziek geweest, maar het gaat steeds beter", aldus Ullrich, die meer dan 1 uur en 22 minuten achter stand heeft op de lijstaanvoer der. „Ik geloof nog steeds in een goed resultaat tijdens de Ronde van Frankrijk." Jeroen Blijlevens kan ook niet overtuigen. De Nederlander speelde gisteren tijdens de zes tiende etappe van Erbusco naar Parma geen enkele rol in de massasprint. De spurt werd ge- j wonnen door Quaranta. Leoni eindigde als tweede en Cipollini als derde. „De Giro is voor mij persoonlijk een dieptepuntje", aldus Blijlevens. „Deploegis te vreden, Verbrugghe heeft vier dagen in de roze trui gereden. Ik ben niet tevreden. Ik ben name lijk gekomen om te winnen. Ho pelijk kan ik komende week nog een kans benutten." Duitsland Alexander Vinokoerov uit Ka- zachstan heeft gisteren de derde editie van de Ronde van Duits land op zijn naam geschreven. Beste Nederlander was Bart Voskamp op de vierde plaats. De achtste en laatste etappe werd gisteren gewonnen door Erik I Zabel, ploeggenoot van Vino- i koerov bij Telekom. ANP De wekelijkse column die Jan Raas met ingang van vandaag zou verzorgen in de PZC, komt te verval len. Volgens Raas is een rol als columnist niet te ver enigen met zijn verant woordelijkheden als ma nager van de Rabobank- wielerploeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 22