Korfballers Fortis pakken dubbel Den Exter meteen in vorm de hele zaterdag PZC PZC Swift grijpt laatste strohalm en stevent af op klassebehoud vatfcewvoiiew of in een oortje je zatte* rollen. Robin Wisse matchwinnaar in beslissingsduel met Snel: 10-9 Voshart trefzeker tegen België Dieleman tiende in Thuin Van de Ven wint ondanks val Maas sluit af met nederlaag Van de Hoef strafbalspecialist Kermiskoers van Axel lijkt voorbij dieptepunt w«rdf*.cbe*.orger.al dagbladbezorgers lioode* t«*jd over voor mottige dingen. dinsdag 5 juni 2001 HOBOKEN - De Nederlandse korfbalselectie heeft rivaal België ook in de 43e onderlinge ontmoeting verslagen. Over tuigend was de winst echter niet. Oranje miste veel kansen en bleef ternauwernood aan de goede kant van de score: 12-11. Dennis Voshart en Leon Simons waren topscorers met vier doelpunten. ANP door Koen de Vries ETTEN-LEUR - Fortis heeft de dubbel. De korfbalploeg uit Oost-Souburg won zaterdag de beslissingswedstrijd om de titel in de eerste klasse met 10-9 van Snel uit Dordrecht en kon daar door voor de tweede keer dit sei zoen feestvieren. Na de titel in de zaal, werd ook de competitie op het veld met succes afgerond. De Souburgse korfballers moesten op het veld van ELTV in Etten-Leur diep gaan. Pas na 27 minuten kwam Fortis voor het eerst op voorsprong. De marge bedroeg halverwege de tweede helft drie (8-5), waarna Snel via een niet meer verwach te tussensprint langszij kwam (9-9). De ploeg uit Dordrecht kreeg daarmee een mentale op pepper van jewelste, maar kon het karwei niet afmaken. „Als ze toen nog een keer had den gescoord, hadden wij het niet meer gered", vermoedde trainer/coach Peter Crucq na afloop. Een jaar geleden moest Fortis zich op hetzelfde veld in een beslissingswedstrijd tegen Kinderdijk op het laatste mo ment gewonnen geven (9-8) en Cx-ucq was dat nog niet verge ten. „Toen het 9-9 werd, moest ik even terugdenken aan vorig jaar", erkende hij. De geschie denis herhaalde zich net niet. Een poging van Snel draaide uit de korf, waarna Robin Wisse Fortis met een koel schotje de ti tel bezorgde: 10-9. Fortis was niet alleen de grootste korfbal club van Zeeland meer (380 le den), maar ook met voorsprong de hoogst spelende club van de provincie. Zowel in de zaal als op het veld komt de club komend seizoen uit in de overgangsklasse, het op een na hoogste niveau van Ne derland. Blijdschap De ontlading was groot na het laatste fluitsignaal van arbiter Spijker uit Oudewater. De ge zusters Hoogwerf (GI Jane en Sieb) vlogen elkaar om de nek, het samenwonende stel Robin Wisse-Esther Kasse knuffelde dat het een lieve lust was, de ge broeders Koole maakten een high five en Youri van de Broe- Fortis vierde zaterdag het tweede kampioenschap van het seizoen. ke, Ingrid de Pagter en invallers Marco van Lomwei en Jacqueli ne Baas werden door de grote supporterschare in de armen ge sloten. De meeste aandacht was echter voor trainer Peter Crucq, die de ploeg na een periode van drie jaar overdoet aan Leonard Deb- baut. Het was Crucq voor en Crucq na tijdens de nabeschou wing in de behaaglijk warme kantine. De Souburgse school meester (43) wist al lang dat zijn jonge ploeg een aardig balletje kon gooien, maar besefte toen hij begon dat er qua spelopvat ting nog veel moest gebeuren. Het resulteerde in taaie tacti sche trainingen. Peter Crucq maakte van korfbal regelmatig een denksport. „Soms kwam het je neus uit", herinnerde Robin Wisse zich. „Soms had ik echt de behoefte om alleen maar eens lekker te korfballen. Maar ik besefte ook dat dat ten koste zou gaan van het resultaat. We heb ben verschrikkelijk veel aan Pe ter te danken." Vooral dankzij de uitgebalan ceerde tactiek had Fortis een groot deel van het duel het beste van het spel. Het enige manco was dat de ploeg door de regen en de harde wind zelden kans zag de bal door de korf te krij gen. Alleen vanaf de strafworp- stip lukte het goed. Arbiter Spijker zag regelmatig overtre dingen op spelers van Fortis tij dens de ellenlange breiwerkjes die de Souburgers dichter bij het doel moesten brengen. Negen keer wees hij naar de stip, waarvan liefst zeven keer in het voordeel van Fortis. Robin Wis se benutte vier van de vijf straf- worpen, Chaïm Koole twee van de twee. Robin Wisse: „Het was zo verschrikkelijk moeilijk om te scoren. Tijdens de warming- up heb ik tien strafworpen ge nomen. Het kostte ontzettend veel moeite om aan de wind te wennen." Wisse roemde de veerkracht van het team. „We hebben dit jaar in wedstrijden met vier of vijf doelpunten achter gestaan. Vroeger lieten we het dan lopen, nu gingen we erop en erover. Vo rig jaar hebben we het hier net niet gehaald, nu wel. We zijn ge groeid en toe aan veel meer." Volgens Crucq zit er nog rek in het team. Het is talentvol, ambi tieus, gedreven, leerbaar en een drachtig. Maar denk niet dat Leonard Debbaut in een ge spreid bedje terechtkomt. Het team moet doorgroeien. Dat alles betaalde zich in Etten- Leur uit, met de winnende tref fer van Robin Wisse als ultieme illustratie. Korfbal-filosoof Crucq wijdde na afloop met passie uit over de sterke en zwakke momenten die Fortis had laten zien. Geheel tegen de gewoonte in was Fortis na de pauze verdedigend niet al te sterk, gaf hij aan. Aanvallend verliep het allemaal wat beter. „We hebben zo onze beperkingen. Het betekent dat alles moet kloppen als we meer dan één aanval op de korf van de tegenstander willen doen, zeker met dit weer. Dat liep vandaag heel goed." Vlak voor tijd wist Robin Wisse dat alles goed was: de juiste speler stond onder de korf voor de afvang, hijzelf stond - met het oog op de wind - op de juiste plaats en hij kreeg foto Boyd Smith de bal op tijd. „Het was bijna tijd, ik zag al die strakke koppen om me heen en zelf was ik ook niet al te rustig meer. Maar ik wist dat dit het goede moment was om te schieten... Het was mijn belangrijkste doelpunt van het hele seizoen." Fortis-Snel 10-9(5-4). 6. Arjen Ver steeg 0-1, 9. Arjen Versteeg 0-2, 14. Robin Wisse 1 -2 (strafworp), 19. Ro bin Wisse 2-2 (strafworp), 21. Arjen Versteeg 2-3, 26. Chaim Koole 3-3. 27. Esther Kasse 4-3, 30. Robin Wis se 5-3 (strafworp), 32. Simone van E ff eren 5-4,37. Chaïm Koole 6-4,38. Johan Faber 6-5, 44. Robin Wisse 7-5 (strafworp), 46 Chaïm Koole 8-5 (strafwoip), 48. Hans van de Burcht 8-6, 55. Eddo Bakker 8-7, 56. Eddo Bakker 8-8, 66. Chaïm Koole 9-8 (strafworp), 67. Arjen Versteeg 9-9, 70. Robin Wisse 10-9. Scheidsrechter: R. Spijker (Oude water). Aantal toeschouwers: 300. THUIN - Bij de Benelux-kampioenschappen mountainbike in het Belgische Thuin (bij Charleroi) is Mirjam Dieleman uit Vlissingen op de tiende plaats geëindigd. Dieleman wilde pie ken in deze wedstrijd, maar kwam op het geaccidenteerde en technische parkoers mede door een valpartij niet helemaal uit de verf. De wedstrijd werd gewonnen door de Belgische Hilde Quintens. Bij de junioren was Joël Dielman, de broer van Mir jam, goed op dreef en werd achtste. Zijn ploeggenoot Tim Meijer finishte als eerste. Bij de Masters werd Cees Schoe uit Vrouwenpolder 28e. De debuterende elite-renner Eric Ver- eecken uit Hulst werd 39e. De Belg David Galle, onder meer winnaar van Parijs-Roubaix voor mountainbikers, legde be slag op de zege. Didier van Essen uit Middelburg en Vlissinger Gideon Dieleman konden de race op het loodzware parkoers niet tot een einde brengen. OHOIT - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft in het Hongaar se Ohoit de B-finale van de wedstrijd om het EK 85cc grote wielen gewonnen. De dertienjarige Vlissinger was in beide manches de sterkste. In de kwalificatietrainingen stond hij lange tijd bij de toptwintig maar in de slotminuten kon hij door misselijkheid een aanval van zijn concurrenten niet pa reren en werd 24e. Daardoor moest hij noodgedwongen in de B-finale starten. In de eerste manche kwam hij in de eerste ronde ten val. Toen hij weer op zijn motor zat, lag hij op de ze ventiende plek, maar begon hij aan een indrukwekkende in haalrace die hemnaar eerste plaats bracht. In de tweede man che pakte hij al na drie ronden de kop. BIRMINGHAM - Angela Maas is in het internationale tennis toernooi van Alabama als achtste geëindigd. De rolstoelten- nister uit Koudekerke verloor in de partij om de zevende plaats van Sharon Clark: 4-6 7-6 (7-3) 4-6. Angela Maas was zeer teleurgesteld met het resultaat en het vertoonde spel: „Het was echt een rotwedstriid. Clark speelde alleen maar van die zachte balletjes, echt, ik kan het geen tennis noemen. Om daar een einde aan te maken, probeerde ik telkens wat vaart achter die ballen te krijgen. Af en toe ging dat goed, maar ik heb te veel fouten gemaakt. Dat is het gevaar van zo'n speelster, je gaat je op die ballen verslaan en dan gaat alles uit." DEN BOSCH - Femke van de Hoef (14), jeugdspeler van de Middelburgse hockeyclub MMHC, is op eerste pinksterdag Zuid-Nederlands kampioen geworden bij de Shell Strafbal- competitie 2001. Tijdens de voorronden plaatste ze zich sa men met Janneke van Renthergem, Jurjen Schuurmans eri Mark van der Groesen voor het Zuid-Nederlands kampioen schap, dat in Den Bosch wei'd gehouden. Janneke van Renthergem sneuvelde in de halve finales. Bij de jongens werd Jurjen Schuurmans tweede in de finale, Mark van der Groe sen haalde de finale niet. Femke van de Hoef speelt op 19 au gustus om het nationaal kampioenschap, dat in Amstelveen tijdens de Champions Trophy plaats zal vinden. doorEd Postma MIDDELBURG - Wind tegen of wind mee. In de reguliere com petitie koos Swift na de toss tweemaal voor wind mee, maar dat bleek achteraf ook twee maal de verkeerde keuze, in bei de gevallen werd er namelijk een nederlaag geleden. Bij de thuiswedstrijd in de reguliere competitie tegen Tempo kozen de Middelburgers eens voor wind tegen, en warempel, Swift won. Het was daarom niet ver wonderlijk dat de ploeg van trainer Blaas de Ridder zater dag er weer voor koos om met de wind in het gezicht te beginnen. Die keuze betaalde zich weder om in een overwinning uit: het eerste nacompetitieduel met Tempo werd gewonnen: 9-5. Bij de rust was het duel door een 6- 2-voorsprong al beslist (6-2). Zaterdag kunnen de Middel burgers in hun tweede nacom- petitiewedstrijd tegen Maas sluis hun verblijf in de eerste klasse verlengen. Er blies zater dag een harde wind over sport park Voorborch. Swift, dat SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl J. M. Dagevos (chef) J. F. D. Bakker (coördinator zuid) K. L. de Vries (coördinator midden) R. H. N. Boogert (coördinator noord) B. C. P. M. Goorden E. M. S. Pentury S. E. Remijnsen CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl mocht uitmaken op welke speelhel 't het wilde beginnen, koos dus voor wind tegen. Swift-trainer Blaas de Ridder: „Dat was een bewuste keuze, want in de competitie leverde een dergelijke keuze al een zege op. Ik verbaasde me er trouwens over dat Tempo in dezelfde op stelling aantrad. In de vorige ontmoeting wisten wij hun ge vaarlijke mensen uit te schake len, die stonden nu weer tegen over dezelfde spelers van ons". De beginfase van de wedstrijd verliep van beide kanten rom melig. Al kreeg Swift de beste kansen, maar vooral Sjoerd Sanderse had zijn vizier nog niet aan de wind aangepast. Het was echter wel dezelfde Sjoerd Sanderse die de wedstrijd met de eerste score openbrak. Swift kwam via een mooie doorloop bal van Margreet Rotte zelfs op 2-0. Tempo kwam via een straf worp nog terug tot 2-1, maar door twee scores van Sjoerd Sanderse en een van Ivo de Hond liep Swift uit naar 5-1. Het was typerend dat het twee de punt van Tempo ook via een strafworp tot stand kwam. Tempo miste te veel kansen. Swift bepaalde de ruststand op 6-2 via een mooie bal van af stand van Rob Sanderse. Sjoerd Sanderse: „Met de wind tegen hebben we sterk gespeeld. We verdedigden goed en gaven weinig echte kansen weg. We gingen met een lekker gevoel de rust in". De tweede helft begon romme lig. Er werden aan beide kanten kansen gemist, bovendien wilde Swift naar de zin van De Ridder nog wel eens erg nonchalant uit verdedigen. De coach wond zich daar over op: „We hadden in de rust afgesproken de opbouw rustig te laten verlopen. We stonden immers met vier punten voor en hoefden niks te force ren". Tempo maakte uit een strafworp 6-3. Swift antwoord de direct vanaf de strafworpstip via Sjoerd en Rob Sanderse, die respectievelijk voor 7-3 en 8-3 zorgden. Na een doorloopbal van Tempo en maakte Rotte met een afstandsschot de 9-4. De Ridder: „Als zij scoorden, wisten wij ook te scoren. Het verschil van minimaal vier pun ten bleef daardoor gehand haafd. Dat was heel belangrijk voor ons". Tempo had de laatste score van de wedstrijd: 9-5. Scores Swift: Sjoerd Sanderse 4, Rob Sanderse 2, Margreet Rotte 2 en Ivo de Hond 1 Concours van Oranjezon verlate opening Zeeuws buitenseizoen door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Einde lijk was het zover. Na een ge dwongen rustperiode van drie maanden (vanwege de Mkz-cri- sis) ging zaterdag het Zeeuwse buitenseizoen voor springrui ters van start. Met twee over winningen waren Bastiaan Broeksema, Izak van Eijzeren en Sandy den Exter de grootste prijzenpakkers tijdens het con cours van Oranjezon. Parcoursbouwer Bram Wattel wenste blijkbaar geen rekening te houden met de lange rustpe riode. De parcoursen tijdens de verlate opening van het seizoen op het terrein van manege de Eendracht in Vrouwenpolder waren erg moeilijk, maar eerlijk en paardvriendelijk: een groot aantal deelnemers wist de ring foutloos door te komen. In de barrage van het klassieke parcours klasse ZZ maakte de Brabantse Veronica Bolders met Brabant Lease Kondor door een foutloze rit haar Zeeuwse riva len Simon en Sandy den Exter meteen duidelijk dat zij zich geen foutje konden permitteren. De tijd (39.77 seconden) van de Wouwse was echter niet indruk wekkend. Dat bewees Simon den Exter door met Veersedams Kyria de tijd van de Brabantse met ruim twee tellen (37.35) te verbeteren. Maar in de haast haalde Simon de Exter een balk naar de bodem. Dochter Sandy hield de eer van de stal echter hoog. Zij stuurde Veersedams Frisbee in een tijd van 33.81 naar de zege. Ook in de barrage van de klasse Z bleek tegen Sandy den Exter geen kruit gewassen. Oud-in ternational Tanja Kommers uit Hoogerheide opende met Laru- sa foutloos in een tijd van 37.43. Een prestatie die door Luc Cor- nelissens uit Nieuw-Namen met Prins Forever meteen werd ver beterd. Maar ook de ruiter uit Nieuw- Namen werd afgetroefd. Met Lute reed Sandy den Exter een supersnelle tijd: 32.06, Meedogenloos Izak van Eijzeren rekende in de klasse M meedogenloos af met de concurrentie. Sandy den Ex ter bleef met Mumbo foutloos ronde en zette een tijd neer van 37.32. Izak van Eijzeren liet zich er niet door van zijn stuk bren gen. Uiterst geconcentreerd stuurde de ruiter uit Oudelande de merrie Karina in een tijd van 33.36 foutloos rond. Luc Corne- lissens (met Quinten) deed nog een poging Van Eijzeren van de leiding te verdringen. Een balk strooide echter roet in het eten. Gok in het jachtconcours toon de Izak van Eijzeren zich met een tijd van 72.36 duidelijk de beste. Sandy Breel kwam met Lismore ruim zes seconden te kort op de tijd van de ontketen de Van Eijzeren. Daniëlle van Sabben eiste met Relax de derde plaats voor zich op. Bastiaan Broeksema toonde zich met Mahdi in het klassieke parcours van de klasse L de bes te van de elf tot de barrage door gedrongen combinaties. De rui ter uit Gapinge opende met de zevenjarige bruine ruin foutloos in een tijd van 39.40. Een tijd waar de concurrentie zich stuk op beet. Getuige de 42.25 van nummer twee Johan Kerstens met Okidoki PZ. Kerstens bleef Rianne van der Welle met Lando een fractie voor. Ook in het jachtparcours toonde Bastiaan Broeksema zich op permachtig. Met de bruine mer rie Kaytana ging hij rond in 73.86 en greep daarmee de eer ste prijs. Met Mahdi eiste Broek sema nog de tweede plaats voor zich op. Rens Wondergem werd met Ninja derde. door Wim de Vos AXEL - Voorzitter Kees de Kraker van het organiseren de wielercomité denkt nog wel eens aan de vorige editie van de kermiskoers in Axel terug. Amper twintig ver trekkers waren er toen. Een absoluut dieptepunt in de ge schiedenis van het Axelse wielergebeuren. Deson danks hebben de organisato ren er opnieuw hun schou ders onder gezet, want Pinkster drie, dat blijft tra ditioneel de dag van de jaar lijkse kermiskoers in Axel. Vanavond staat het weer te gebeuren. De voortekenen zien er dit j aar in elk geval een stuk zon niger uit. „We hebben al meer inschrijvingen dan er vorig jaar deelnemers waren. Wat dat betreft kunnen we tevre den zijn en dat zijn we na tuurlijk ook. Desondanks hopen we dat er toch nog een flink aantal renners bij zul len komen", aldus secretaris Michel den Dunnen op het moment dat er zo'n dertig aanmeldingen waren bin nengekomen. Op het attractieve en vooral lastige parkoers door de bin nenstad van Axel zou Davy Dubbeldam een van de smaakmakers kunnen wor den. De Sluiskillenaar toon de afgelopen week grote vorm in de Ronde van Hulst, die hij uiteindelijk ook op zijn naam schreef. Ook criteriumspecialist Wilfried Bastiaanse geldt als een van de favorieten. Op voorlopige deelnemerslijst staan verder renners als Arnold Duinhou wer, Danny Schaut, Dennis Raadtgever, Eric de Crom, Rob Kole, Twan de Braber en enkele Belgische clubgeno ten van Davy Dubbeldam. Frank Neyrinck, Mario Wil- lems en Marc van de Bossche hebben eveneens toegezegd aan de start te zullen ver schijnen. Start en finish zijn ook dit jaar aan de Kanaal kade in Axel. De race begint om 19.00 uur. (Advertentie) Bastiaan Broeksema met Mahdi, waarmee hij een eerste en tweede plaats opeiste. foto Lex de Meester Met een krantenwijk kun je in ongeveer een uurtje per dag flink wat bijverdienen. Dus hou je genoeg tijd en geld over voor nuttige dingen. Zoals lekker sporten. Meer weten? Ga naar www.worddagbladbezorger.nl. Of meld je meteen aan op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 15