GI Jane en Sieb willen de dubbel Louter lof voor Terneuzen PZC Profvoetballers naar voetvolleytoernooi Laatste wielerwedstrijd nadert voor d'Hondt Den Dekker en Magito missen bekerfinale Derde editie toernooi Paul van der Hooft ,20 Zusjes Hoogwerf belangrijke schakel in Fortis-succes Swift kan zich geen verlies permitteren Maas strijdt om zevende plaats uitslagen Recordaantal deelnemers Tiola Kids tennistoernooi agenda zaterdag 2 juni 2001 door Björn Goorden MIDDELBURG - Wat zijn ze groot en wat zijn ze sterk, moe ten al veel vrouwen het afgelo pen seizoen gedacht hebben. Ruth meet 1.86 meter, Hagar is nog twee centimeter langer. De korfbalzusjes Hoogwerf van Fortis doen met hun lengte en kracht nauwelijks onder voor mannelijke tegenstanders als er een bal onder de korf opgepikt moet worden. Wat moet een vrouw daar dan tegenover stel len? „Dat is soms wel eens moeilijk voor zo'n meisje, ja", lacht Ha gar veelbetekenend. „Als ik haar kort op de huid zit, ziet ze amper nog wat, ik kan altijd nog over haar heen kijken." Hagar en Ruth Hoogwerf nemen door hun lengte een belangrijke rol in het team van trainer Peter Crucq inOmdat de vier mannen nogal klein zijn, is Fortis bij de rebounds voornamelijk op de twee zusjes aangewezen. Dat ze dat niet onverdienstelijk heb ben gedaan, blijkt wel uit de re sultaten van zowel het zaal- als veldseizoen. Het kampioen schap in de eerste klasse in de zaal is al binnen, vandaag kan de dubbel veiliggesteld worden als Snel in de beslissingswed strijd in Etten-Leur wordt ver slagen. Ruth: „Toen we afgelopen za terdag tegen Snel dat beslis singsduel afdwongen (14-12- overwinning), vond ik ze nogal mat. Maar ik verwacht niet dat Snel morgen weer zo korfbalt. Ze zullen hun lesje wel hebben geleerd. Snel heeft bovendien een boel kwaliteit." Hagar: „Ik geloof in een goede afloop, want we hebben afgelo pen jaar een groot aantal belangrijke partijen moeten spelen en dat is telkens goed af gelopen. Ik heb er in elk geval zin in. De sfeer zal in Etten-Leur waarschijnlijk weer geweldig zijn, en er zal weer een hoop pu bliek zitten." Ruth: „Als je dat tijdens de war- ming-up dan allemaal ziet en hoort. Dan besef je dat er meel mensen zijn die ongelooflijk naar zo'n duel hebben toege- leefd. Dat ze voor ons helemaal naar Brabant zijn gekomen en Ruth (rechts) en Hagar Hoogwerf hebben door hun lengte een belangrijke rol in het team van Fortis. spandoeken hebben gemaakt. Het is alleen j ammer dat je er tij dens de wedstrijd helemaal niets van meekrijgt. Dan ben je alleen maar met die wedstrijd bezig." Hagar: „Nou ja, soms vang je wel eens wat op, hoor. Zoals af gelopen zaterdag tegen Snel. Toen hoorde ik iemand roepen dat ik een man was. Omdat ik met de Snel-mannen gewoon het duel onder de korf aanging. Later noemde een toeschouwer me GI Jane, naar een sterke vrouw uit een film. Dat vond ik weer wèl wat hebben." Ruth: „Mij noemden ze Sieb van De Kast, vanwege mijn krullen na tuurlijk." GI Jane en Sieb van De Kast: Twee van de vier dochters van Joop en Irene Hoogwerf. Twee telgen uit een zevenkoppig ge- door Björn Goorden MIDDELBURG - Swift maakt met Tempo en Maassluis in een driekamp uit wie zich volgend seizoen nog eersteklasser mag noemen. Twee van de drie ploegen degraderen. De Middel burgers spelen vanmiddag om 16.00 uur op ei gen veld het openingsduel tegen Tempo. De voorbode op de driekamp was niet al te best voor cle Middelburgers. Een inspiratieloos Swift ging op de laatste speeldag van de regu liere competitie met 15-10 onderuit tegen Maassluis. „Het zal nu beter moeten", beseft coach Blaas de Ridder. „We hebben deze week twee keer uitstekend getraind, dat geeft moed. Maar ja, dat zegt natuurlijk niet alles. Beide keren dat Swift dit veldseizoen al tegen Tempo uitkwam, wonnen de Middelburgers. Begin mei werd Tempo met maar liefst 13-8 verslagen. „Ook dat zegt niet alles", aldus De Ridder. „Fortis, dat om de titel strijdt, heeft bijvoorbeeld een keer van ze verloren. Woensdag komen Tempo en Maassluis tegen over elkaar te staan. Daarna moet Swift nog op bezoek bij Maassluis. foto Dirk-Jan Gjeltema zin dat met de jaren steeds meer een korfbalfamilie is geworden. Hagar: „Mijn tweelingzusje Mirte heeft er jaren uitgelegen vanwege de naweeën van de ziekte van Pfeiffer, maar vol gend seizoen begint ze weer. Broer Joris speelt bij het twee de." Ruth: „Vader moest eerst niets van korfbal hebben, hij was een echte voetballer. Met de jaren kwam hij echter steeds va ker naar me kijken, en begon hij het steeds leuker te vinden. Het is ongelooflijk, maar dit seizoen speelt-ie zelf ook korfbal." Hagar: „Moeder en mijn derde zusje, die geestelijk gehandi capt is, zijn de enige twee van het gezin die niet zo om de sport geven. Wanneer we zondags aan tafel zaten, werd het ma wel eens teveel. Want we hadden het altijd over de wedstrijd van gis teren, en daar werd ze helemaal gek van. Dan vroeg ze of we niet over iets anders konden praten. Vijf minuten later ging het dan weer over korfbal." Inmiddels zijn beide vrouwen al uit huis en hebben ze een eigen leven. De 25-jarige Ruth staat dagelijks voor een klas kleuters (groep 1 en 2), de drie jaar jonge re Hagar studeert chemie aan de HLO in Etten-Leur en loopt in Bergen op Zoom stage bij Gene ral Electric. Toch zien ze elkaar nog zeer regelmatig. Ruth: „Weet je wat zo leuk aan ons is? Dat we niet alleen zussen zijn maar ook goede vriendinnen. Scheidsrechter Twee zussen, twee vriendinnen, twee boomlange korfbalsters, maar twee verschillende karak ters. Ruth heeft het lieve, zachte stemmetje en de even lieve krul letjes. Hagar gedraagt zich wat stoerder, zowel binnen als bui ten het veld. Ruth: „Mirte en Hagar waren vroeger echt héél erg. Ze waren altijd tegen de scheidsrechter bezig, daar ston den ze algemeen om bekend. 'Ik moet die tweeling tegen Storm vogels fluiten', hoorde je dan wel eens arbiters onder elkaar zeggen." Hagar: „Ik kreeg nog wel eens een gele kaart, ja. Maar nu gedraag ik me een stuk beter, hoor. Ik heb het zo druk met de wedstrijd dat ik de tijd en de fut niet meer heb om me over een scheidsrechter op te winden." Ruth is al jaren een vaste waar de bij Fortis, speelde zelfs al in het eerste van voorloper Zuid westers. Hagar beëindigt mor gen haar eerste seizoen in de ba- sisacht van het eerste. Plagar: „Ruth is een loper, trekt en sleurt de hele wedstrijd door. Ik vergeet nog wel eens te lopen. Dan denk ik bij mezelf opeens van: Oh jee, ik moet maar weer eens." Ruth: „Hagar is ontzettend sterk onder de korf, ze gaat zo het duel met een stel mannen aan. Wat ze doet is vaak effec tief, al ziet het er misschien niet altijd even mooi uit." Hagar met een glimlach: „Vroeger was het nog veel erger, stond ik soms te zwalken op die lange benen van me. Maar wat maakt het uit. Het belangrijkste is, dat als ik een kant op wil ik uiteindelijk ook die kant op ga." Op het sportcomplex Hoge Neerstraat in Etten-Leur begint Fortis-Snel om 15.30 uur. door Aector Doorns VOGELWAARDE - De prof voetballers John van den Broin en Marc van Hintum zijn morgen in Vogelwaarde de blikvangers op het vijfde beachvoetvolleytoernooi van zaalvoetbalvereniging Wentzler Pauwels. Arco Jo- chemsen van Feyenoord vormt samen met zijn broer een koppel. Maar ook de aantrekkings kracht uit de regio is bijzon der groot. Zo zijn voetballers van de eerste selecties van Kloetinge,Terneuzen, HW'24, Clinge, Zaamslag, TerneuzenseBoys, Hontenis- se en Vogelwaarde van de partij. Het toernooi is nog nooit zo sterk bezet geweest, want ook de winnaars van vorig jaar Leon Detiger en Mark van London uit Amsterdam zijn van de partij. Het Zeeuws-Vlaamse duo Jordy Bakker/David de Haan (zij verloren vorig jaar nipt de fi nale) wordt getipt voor een hoge klassering. Trots De organisatie is trots dat er voor de eerste keer profvoet ballers op de zandvlakte van Vogelwaarde in actie komen. De professionele duo's spelen onder de naam van hun club. Zo zullen Van Hintum en Van den Brom voor Vitesse uitko men, de gebroeders Jochem- sen vertegenwoordigen Fey enoord en Reinder Hendriks verdedigt samen met een teamgenoot de kleuren van Willem 11. De contacten met de prof voetballers liepen via Theo Pauwels. „Hij is bij een thuiswedstrijd van Vitesse geweest. De spelers reageer den enthousiast op het voor stel om naar Vogelwaarde te komen", verzekert organisa tor Marco van Vlierberghe. „Ook Michel Langerak van Sparta en Ernest Faber van PSV hadden er oren naar, maar ze hebben laten weten andere verplichtingen te hebben. Het is een teken dat we in de toekomst met prof voetballers ons toernooi een extra tintje kunnen geven." Acht poules De veertig ploegen zijn on derverdeeld in acht poules. De eerste twee teams plaat sen zich voor de volgende ronde. Daarna volgt een knock-out-systeem. Ook de profvoetballers beginnen met de poulewedstrijden. „We hebben nog overwogen om ze later in te delen, maar de profs willen zelf ook liever vanaf de start meedoen. Het is ook de eerlijkste manier", vindt Van Vlierberghe. Deze week is de laatste hand gelegd aan de voorbereiding. Vele tonnen zand zijn gede poneerd op het parkeerter rein van de voetbalclub Vo gelwaarde, die weer alle me dewerking verleent. „We hebben veel ervaring opge daan en zijn dit jaar niet op problemen gestuit. We wor den geholpen door een grote groep vrijwilligers en we hebben niets te klagen over sponsors. En we kunnen we derom rekenen op de ver trouwde scheidsrechters", aldus Van Vlierberghe. Het vijfde beachvoetvolley toernooi wordt om 11.45 uur geopend door burgemeester A. Vogelaar. Om 12.00 uur beginnen de eerste deelne mers op de vier speelvelden aan de partijen. Rond 18.00 uur is de finale. Daarna volgt de prijsuitreiking. VLISSINGEN - Angela Maas speelt vandaag in het interna tionale tennistoernooi van Ala bama om de zevende plaats. De rolstoeltennister uit Koude- kerke verloor gisteren van haar landgenote Maaike Smit, 1-6 6- 3 5-7. In het dubbelspel met Esther Vergeer bereikte Maas een vijfde plaats. Er werd ge wonnen van het duo Karin Korb (US A)/Brigitte Ameryckx (Bel), 7-5 4-6 6-4. door Wim de Vos LAMSWAARDE - Voor Adrie d'Hondt zit het karwei er na maandag, tweede pinksterdag, op. De inwoner van Kuitaart or ganiseert voor de laatste maal een wielerwedstrijd in Lams- waarde. In samenwerking met de Belgische vrije liefhebbers- bond VWF houdt het wieier- comité van Lamswaarde het Be- neluxkampioenschap voor ren ners die niet zi jn aangesloten bij een door de UCI (internationele wielerorganisatie) erkende bond. Zo'n vijfentwintig jaar zat d'Hondt in het wielercomité in Lamswaarde. In eerste instantie werden vooral criteriums voor amateurs georganiseerd. Ook vond ooit de start van de Wim Hendriks Trofee plaats in Lamswaarde en werd er de slo tetappe van de Delta Tour ge houden. Later werd een stapje teruggedaan en was er jaarlijks startgelegenheid voor trim mers, zoals de vrije renners in Nederland werden aangeduid. Terugkeer Vorig jaar was er voor de eerste maal de strijd om het Benelux- kampioenschap in Lamswaar de. Dat is blijkbaar in goede aarde gevallen. Vandaar dat de VWF terugkeert om deze titel strijd opnieuw in Zeeuws- Vlaanderen te houden. In het verleden werd het Beneluxkam- pioenschap ook georganiseerd door TMZ (Trimbelangen Mid den-Zeeland), maar de VWF vond de stap over de Wester- schelde te ver. Daarom werd uit gekeken naar een plaats in Zeeuws-Vlaanderen en werd in samenwerking met de WTB (Wieier Trimbond Zeeuws- -Vlaanderen) het wielercomité van Lamswaarde bereid gevon den om deze wedstrijd te orga niseren. Het zullen andermaal voorna melijk Belgische renners zijn die aan het vertrek komen. Het zal Adrie d'Hondt een zorg zijn. Hij vindt het niet belangrijk waar de renners vandaan ko men. Zijn motto: 'Als er maar een aantrekkelijk deelnemers veld is en er felle strijd geboden wordt'. In elk geval wordt er maandag een groot aantal kam pioenen gehuldigd. In niet min der dan zeven verschillende ca tegorieën wordt er gestreden om het 'goud', Om 12.00 uur zal het eerste startschot klinken op het par koers met start en finish aan de Dreef in Lamswaarde. De A- en B-categorie sluiten vanaf 16.00 uur het uitgebreide programma af. tijdscategorieën. Het toernooi wordt afgewerkt volgens het af- valsysteem. Om een partij win nend af te sluiten moeten ex- twee sets worden gewonnen. Door het minimale aantal deel nemers bij de jongens tot en met 16 jaar spelen deze een halve competitie. door Eduard Hofman IJZENDIJKE - Met een record aantal deelnemers van 74 begint maandag op de gravelbanen van tennisvereniging Tiola in IJzendijke het vierde ABN-Am- ro Tiola Kids tennistoernooi. Bij de jongens is Kevin de Jonge als eerste geplaatst. Bij de meisjes voert Marjolijn de Meyer de ranking aan. Voor het evenement in.IJzendij ke schreven dertig spelei-s meer in dan vorig jaax-. Voor wed strijdsecretaris Marion van Overloop was dat geen verras sing. Het jeugdtoernooi in Sas van Gent valt dit jaar immei-s niet samen met dat van IJzen dijke. Volgens Van Overloop had het aantal inschrijvingen nog groter kunnen zijn als de schoolvakanties beter op elkaar waren afgestemd. Nu moet een aantal spelers uit de Kanaalzo ne verstek laat gaan. De jongens en de meisjes zijn in gedeeld in verschillende leef- Hockey Terneuzen-ti-ainer Paul Telussa feliciteert zijn doelman Erik de Koeyer met het kampioenschap. Rechts topscorer Jacky Lambert. foto Peter Nicolai door Aector Doorns TERNEUZEN - De kampioensreceptie van voetbalvereniging Terneuzen was gister avond een aaneenschakeling van lofuitin gen. Voorzitter Eddy Dobbeleir beet gisteren het spits af. De preses i-efereei-de aan vier jaar geleden, toen het beleid dx-astisch om werd gegooid. „Drie jaar achtereen kampioen en hoofdklasser worden. Het is onbegidjpe- lijk." Dobbeleir snoerde de critici de mond. „Insiders en voetbalkenners hebben altijd gedacht dat er in Zeeuws-Vlaandex-en geen plaats was voor twee hoofdklassers, maar we hebben het waar gemaakt. Maar we zijn nog niet klaar." Dobbeleir erkende dat het aantrekken van nieuwe spelers een forse aanslag op het bud get betekende. „De eerste jaren waren las tig. Het verlies was gx-oter dan we verwacht ten, maar ik verzeker iedereen dat de begro ting sluitend is. Ook voor volgend jaai-." Wethouder R Hamelinck schonk namens de gemeente een bal als een symbool voor de uitbreiding van de accommodatie. Hij nam de kritiek die Dobbeleir spuide over het spox-tcomplex ter harte. Ook Fx-eddie Die- rickx van de KNVB zag een bal als de ge luksfactor voor Ter-neuzen. „Voi-ig jaar heb ik ook een bal gegeven. Daax-mee is gespeeld tot aan het eind van het seizoen met als i-e- sultaat het kampioenschap." Voorzitter Ronald van de Zwart van de Ter- neuzen Supporters Vereniging kreeg de la chers op zijn hand. Hij had toch wel moeite met het vertrek van zijn PTT-collega Menno den Dekker naar Zaamslag. „Jij gaat spelen in het gi-oen. Je bent net een kabouter." Den Dekker mocht gisteren de meeste ca deaus in ontvangst nemen. De verdediger maakte de hele opkomst van Terneuzen mee: van de afdeling tot de hoofdklasse. Voor de selectie was er een medaille. Trainer Paul Telussa deelde eveneens in de hulde. „We zijn nu hoofdklasser, maar het wei'k is nog niet klaar. De opdx-acht geldt dat we met zijn allen de inspiratie vinden om in lengte der jaren hoofdklasser te blijven, zodat we een vooi-beeld voor Zeeland zijnAanvoer der Jos Kaijser weixl tot de beste speler van het jaar gekozen, gevolgd door Mike But en Eri k de Koeyex-. De kampioensreceptie werd druk bezocht door sponsors, bestuurders van naburige verenigingen en een delegatie van De Valk uit Valkenswaard. Plaatsingslijst. Jongens t/m 10 jaar: Kenny de Rooy, Rowin Tazelaar. T/m 12 jaar: Dennis Rottier, Ruben Haverbeke. T/m 14 jaar: Bemcl van Broekhoven, Kevin de Rooy. T/m 16 jaar: Kevin de Jon ge, Erik Sponselee. Meisjes t/m 10 jaar: Vickey Her mans, Kimberley Ekkebus. T/m 12 jaar: Sophie de Schepper, Mandy Wolfert. T/m 14 jaar: Stephanie Pauwels, Nathalie de Schepper. T/m 16 jaar: Max-jolijn de Meyer, Daisy Boogaard. Jongens dubbel t/m 12 jaar: Richard Arens/Koen van Trier. Meisjes dubbel t/m 12 jaar: Maud en Kristel Verbeke. Gemengd dubbel t/m 14 jaar: Men- dy Wolfert/Nick Strijdonk. door Jan Dagevos TERNEUZEN - Terneuzen moet het vandaag in de bekerfi nale tegen DBS stellen zonder Danny Magito en Menno den Dekker. Beide spelers zijn naar aanleiding van hun derde gele kaart vorige week in het duel met Dosko voor één wedstrijd geschorst. Trainer Paul Telussa van Ter neuzen noemt het ontbreken van deze twee basisspelers een aderlating. „Aan deandei-ekant kunnen de vervangers laten zien dat zij ook volwaardig lid zijn van de selectie", stelt de Sou- burgse oefenmeester. „Het kan ook een extra motivatie zijn." Wie de vervangei-s zijn, laat Te lussa nog in het midden. Terneuzen barst nog immer van energie en enthousiasme. Telus sa: „Het seizoen is lang en zwaar, maar iedei-een wil graag die beker meenemen naar Ter neuzen. Dat zou na het bei-eiken van de hoofdklasse een nieuwe mijlpaal zijn. Geloof me, het komt niet zo vaak voor dat een ploeg twee hoofdprijzen in één seizoen kan pakken." Favoriet De Zeeuws-Vlaamse formatie is vandaag tijdens de finale, die in Tei-heij den (14.30 uur) wordt ge speeld, de absolute favoriet. Dat is onder meer gebaseerd op de resultaten die Terneuzen in de vooi-bije competitie boekte te gen DBS. In Eindhoven werd het 2-0, teiwijl in eigen huis met maar liefst 5-0 wei-d gewonnen. „Maar zo'n bekerfinale staat op zich", waarschuwt Telussa. „Dat hebben we wel gezien met Dosko. Die ploeg presteerde in de competitie slecht, maar kon zich voor het bekertoernooi wel steeds opladen." Volgens de oefenmeester zou het wel eens zo kunnen zijn dat het mentale aspect vandaag de doorslag geeft. „Ik heb er afge lopen week tijdens de tx-aining bovenop gezeten. Iedereen staat op scherp." Bloemendaal. EC I, mannen. Groep B: Bloemendaal - Glasgow Western (Sch) 2- 1 (1-1). 5. Van Wijk 1-0 (sc), 33. Kane 1-1, 57. De Nooijer 2-1. Scheidsrechters: Quail (Ier), Blasch (Dui). Toeschouwers: 3000. Egara (Spa) - Lille (Fra) 1-1 (1-1). Groep A: Harvestehuder (Dui) - Glenan- ne (Ier) 4-1 (3-0), Cannock (Eng) - Grun- wald (Pol) 2-2 (0-2). Den Bosch. EC I, vrouwen. Groep A: Den Bosch - CD Terrassa (Spa) 4-0 (1-0). 16. Boomgaardt 1-0 (sc), 43. Boomgaardt 2- 0,52. Booij 3-0 (sc), 57. Donners 4-0. Glasgow Western (Sch) - Ritm Grodno (WRu) 2-1 (1-1). Groep B: Moscow Prav- da (Rus) - Berliner HTC (Dui) 5-1 (2-0), Ko los Borispol (Oek) - Hightown Ladies (Eng) 3-0 (0-0). Vrouwen, halve finales: Jans (Bel) - Lo-A- Tjong (Ned) 4-0, Fisher (Eng) - Rizzutti (Noo) 4-1. Sportprijsvragen Lucky Day, vrijdag 1 juni: 3-16-17-18 19-23-24-27-34-37-42-47-53-56-61- 62-72-73-76-77, (ondervoorbehoud) Tennis Parijs. Roland Garros, 25 miljoen gulden. Mannen, derde ronde: Ferrero (Spa/4) - Diaz (Spa) 6-1 6-7 6-1 6-2, Canas (Arg) - Henman (GBr/11) 4-6 6-4 6-4 3-6 7-5, Ro- bredo (Spa) - Ulihrach (Tsj) 6-2 6-2 6-2, Kafelnikov (Rus/7) - Rochus (Bel) 7-6 6-4 6-3, Russell (VSt) - Malisse (Bel) 3-6 6-46- 1 1-6 6-4, Kuerten (Bra/1- Alami (Mar) 6- 3 6-7 7-6 6-2. Dubbel, tweede ronde: Knowle/Manta (Oos/Zwi) - Nicolas La- pentti/Schalken (Ecu/Ned) 7-67-6. Vrouwen, derde ronde: Clijsters (Bel/12) - Marrero (Spa) 6-2 6-2, Henin (Bel/14) - Razzano (Fra) 6-3 6-4, Schett (Oos) - Lla- gostera (Spa) 6-0 4-6 6-2, Farina-Elia (Ita) - Bedanova (Tsj) 7-5 7-6, Nagyova (Slw) - Dechy (Fra)7-54-6 6-3, Grande (Ita) -Tor- rens Valero (Spa) 6-3 6-1, Mandula (Hon) - Dokic (Joe/15) 6-3 4-6 6-4, Krasnoroets- kaja (Rus) - Chladkova (Tsj) 6-1 2-6 6-1. Voetbal Daegu (ZKo). Confederatie Cup. Groep A: Australië - Frankrijk 1-0 (0-0). 59. Zane 1-0. Rode kaart: 75, Leboeuf (Frankrijk). Aantal toeschouwers: 44.400. Zuid-Korea - Mexico 2-1 (0-0). 57. Hwang 1-0, 80. Ruiz 1-1, 90. Yoo 2-1. Scheids rechter: Hugh Dallas (Sch). Aantal toe schouwers: 43.000. Stand: 1. Australië 2- 6, 2. Frankrijk 2-3, 3. Zuid-Korea 2-3, 4. Mexico 2-0. Wielrennen Ronde van Italië. Dertiende etappe, Montebelluna - Passa Pordoi: 1. Perez Cuapio (Mex) 225 km in 7.24.48,2. Simo- ni (Ita), 3. Frigo (Ita) 0.45, 4. Beunahora (Col) 0.48, 5. Contreras (Col) 0.49, 6. Osa (Spa) 0.57, 7. Belli (Ita) 1.01,8. Gotti (Ita) 1.03,9. Castelblanco (Col) 2.16,10. Olano (Spa) 3.02, 11. Noe (Ita), 12. Gontsjar (Oek), 13. Brugseghin (Ita) 4.14, 14. Lut- tenberger (Oos) 4.45,15. Salvoldelli (Ita). Algemeen klassement: 1. Simoni 63.23.15,2. Frigo 0.48,3. Belli (Ita) 1.27,4. Osa 1.52, 5. Gotti, 6. Beunahora 2.19, 7. Contreras 2.36,8. Olano 3.23,9. Noe, 10. Azevedo (Por), 11. Gontsjar, 12. Caucchi- oli (Ita), 13. Figueras (Ita), 14. Shefer (Kaz) 6.47. Ronde van Duitsland. Vierde etappe, Bad Neustadt - Mannheim: 1Freire (Spa 239,8 km in 6.03.42,2. Steels (Bel), 3. Za- bel (Dui), 4. Radochla (Dui), 5. McEwen (Aus),6. Ruskys(Lit),7.Teutenberg(Dui), 8. Aversen (Noo), 9. De Jongh (Ned), 10. Müller (Dui), 16. Kemna, 22. Vierhouten, 48. Voskamp, 53. Knaven, 58. Van der Ven, 70. Meijs, 84. Schmitz, 90. Lucassen, 94. Hiemstra, 98. Vries, 107. Lotz, 116, Boogerd, 117. Boven, 130. Van Schalen 1.28. Algemeen klassement: 1. Zabel 20.06.27,2. Freire 0.20,3. Kemna 0.21,4. Teutenberg, 5. Pugaci (Mda) 0.24,6. Mik- hailov (Rus) 0.26, 7. Riebenbauer (Oos), 8. McEwen 0.27, 9. Ludewig (Dui), 10. Beuchat (Zwi), 12. Vierhouten 0.28, 29. Van der Ven 0.30,37. De Jongh, 38. Vos kamp, 42. Schmitz, 70. Vries, 71. Boven, 73. Knaven, 80. Lucassen, 83. Boogerd, 84. Meijs, 96. Lotz, 111. Hiemstra 1.53, 119. Van Schalen 3.19. Euskal Bizikleta. Derde etappe, Bakio - Virgen de Oro: 1. Flecha (Spa) 187 km in 4.35.16,2. Bruylandts (Bel) 0.17,3. Laise- ka (Spa), 4. Beloki (Spa) 0.19,5. Gonzalez de Galdeano (Spa), 6. Dominguez (Spa), 7. Perdiguero (Spa) 0.22,8. Rubiera (Spa) 0.24, 9. Zarrabeitia (Spa), 10. Kintana (Spa). Klassement: 1. Flecha 11.44.31,2. Zarrabeitia 0.08, 3. Bruylandts 0,17, 4. Laiseka, 5. Dominguez0.19. van onze sportredactie IJZENDIJKE Voetbalvereni ging IJzendijke houdt morgen voor de derde keer het Paul van der Hooft-toernooi. Het toer nooi is een eerbetoon aan de bij na tweeënhalf jaar geleden overleden trainer van IJzendij ke. Paul van der Hooft overleed op 26 januari 1999 plotseling tijdens een training van de eer ste selectie. Naast de organiserende vereni ging nemen nog vijf ploegen deel. Zondag-derdeklasser Breskens is de hoogst spelende ploeg en heeft gezelschap van de vierdeklassers Sluiskil, Aar- denburg en Philippine. Het deelnemersveld wordt zoals ge woonlijk gecomplementeerd door een gelegenheidsteam dat is samengesteld door broer Ed dy en neef Barxy van der Hooft. Voor die ploeg zullen onder an dere Frans van der Veen, Menno den Dekker (Terneuzen), Ge rard Maas (Terneuzense Boys), Mare de Kunder (Zaamslag), Robbie van de Wijnckel (Eeklo) en Peter Nieskens (Cadzand) in het veld komen. Het toernooi start morgen om 12.00 uur met Philippine-Aardenburg en ein digt om 17.00 uur. Wielrennen Trimkoers wielercomité 's-Heer Abts- kerke. C-trimmers (40 km) 13.00 uur; B- trimmers (50 km) 14.15 uur; A-trimmers (60 km) 15.45 uur. Inschrijven vanaf 12.00 uur in verenigingsgebouw Vers- vliet te 's-Heer Abtskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 90