Collectieve huisartsenpost open PZC PZC ■nut mi Tunnel-website heeft nieuwe opzet Politiebureau klaar voor Sterre-bewoners Commotie rond cd'tje Restaurateur vecht voor paardenfokkerij Dansfestival moet van brandweer investeren in brandveilige ruimte 15 West-Zeeuws-Vlaams initiatief krijgt navolging dankzij positieve resultaten Rommelmarkt Topveiling Landelijke SP-actie stroomtarief Overval tankstation mislukt Hasj en wiet in beslag genomen Zaak drugssmokkel uitgesteld Kledingcontainer brandt uit Oostburg trekt 2,4 miljoen uit voor kantoor Ypsilon zaterdag 2 juni 2001 door Gino van den Broecke HULST - De Stichting Tragel neemt woensdag 6 juni het voormalige politiebureau aan de Absdaalseweg in Hulst in gebruik. In dit pand wordt een deel van de dagbesteding gehuisvest voor bewoners van De Sterre uit Clinge. „Zo'n vijftig bewoners gaan zich daar bezig houden met in pak- en montagewerk voor derden, zoals het in elkaar zet ten van plastic speelgoed", zegt hoofd dagbesteding J. Doorenbos tijdens een kleine rondleiding door het gebouw. In de voormalige drankenhan del. die laatst nog dienst heeft gedaan als politiebureau, zijn verschillende werklokalen in gericht. Ook is er een rustruim te voor de Sterre-bewoners en zijn er diverse kleedruimtes, douches en toiletten in het pand aanwezig. Er is in de hal een aparte rook ruimte gemaakt en een kantine voor het eten tussen de middag. „Een aantal bewoners zal zelf de kantine runnen. Je moet hierbij denken aan koffie zet ten. afwassen en andere lichte werkzaamheden." door Lilian Dominicus OOSTBURG - De Kanaalzone krijgt zeer binnenkort, in navol ging van West-Zeeuws-Vlaan- deren, een huisartsenpost en -kliniek in ziekenhuis De Honte in Terneuzen. Ook in Oost- Zeeuws-VIaanderen bestaan vergevorderde plannen voor een kliniek en een spreekuurfacili teit in Hulst. Dat meldde R. La- terveer van de Huisartsenver eniging gisteren bij de officiële opening van de huisartsenpost en -kliniek in het Antonius zie kenhuis in Oostburg. Volgens de planning zijn de locaties per 1 januari 2001 operationeel. De huisartsenpost en -kliniek in Oostburg hebben in hun ander- halfjarig bestaan dermate be moedigende ervaringen opgele verd, dat de huisartsen in Midden- en Oost-Zeeuws- Vlaanderen overeenstemming hebben bereikt over een derge lijke voorzieningen in hun eigen gebied. Vanuit de nieuwe post in Oostburg - tot voor kort ope reerden de huisartsen hun col lectief vanuit het provisorisch ingerichte EHBO-lokaal in het ziekenhuis - werken de huisart sen beurtelings hun avond-, nacht- en weekeinddiensten af. Spreekkamers, medische appa ratuur en bedden voor een (kort) tukje staan tot hun beschikking. Daarnaast kunnen ze een be roep doen op de voorzieningen van het ziekenhuis, zoals ver pleegkundige en telefonische ondersteuning en de röntgenaf- deling. Op normale uren werken de artsen overigens nog steeds vanuit hun eigen spreekkamer in hun plaats. De kliniek, op de eerste etage, is onder andere bestemd voor mensen die niet thuis kunnen blijven, maar ook niet ziek ge noeg zijn voor opname bij een specialist. Ook kunnen huisart sen hun patiënten er een bed aanwijzen voor terminale zorg of voor als de mantelzorg tijde lijk wegvalt. Volgens voorzitter J. de Meijer van de Huisartsengroep West- Zeeuws-Vlaanderen en de Re gionale Huisartsenvereniging werkt de huisartsenpost 'pret tig' en 'rustiger'. „Voorheen had je alleen je eigen patiënten, nu dek je een heel gebied. Dat bete kent dat de administratie, die je eerst tussen de bedrijven door deed, nu vrije avonden kost. Maar je slaapt er wel lekkerder door. Veel artsen slapen een stuk minder vast als ze weten dat ze elk moment opgepiept kunnen worden." Plaatsvervangend di recteur-generaal N. Oudendijk van het ministerie van VWS ver richtte gisteren in Oostburg de openingshandeling. Tegelijker tijd werd in de spreekkamer van huisartsenpost een schilderij onthuld van de kunstenares Margriet Ooman. Het werk met de titel De Sleutel zou symbool staan voor de sleutelpositie van de huisartsen op de post. Plaatsvervangend directeur-generaal N. Oudendijk van het ministerie van VWS (rechts) en dokter Bonarius openen de huisartsenpost in het Antonius ziekenhuis in Oostburg. foto Charles Strijd (Advertentie) reclame campagne? 0113 21 27 89 Al bijna 15 jaar een Passie voor Communicatie: www.artenonvi.nl HULST - Loco-burgemeester B. Picavet van Hulst stond don derdagavond met lege handen. Hij zou de 'King of the Road' ca deau doen aan het raadslid P. Vonck, maar de cd was gestolen. Vonck is verkozen tot meest sportieve raadslid (hij fietst bij- na alti j cl naar het gemeentehuis) en zou daarom King of the road. krijgen. Picavet deed een op roep aan de dief om de cd weer terug te bezorgen. Vonck kon er wel om lachen. „Ach, de dief mag er best wel eens naar luiste ren en hij mag de cd daarna ano niem bij mij in de bus doen." De kous leek daarmee af, totdat CDA-raadslid T. Baert tot ie ders grote hilariteit een beken tenis aflegde. „Eh... als de loco even in het doosje kijkt, zal hij zien dat de cd er weer in zit. Ik had hem even geleend. Er staan zulke leuke nummers op, ik wil de de cd alleen even kopiëren." door Adri Klinkenberg OOSTBURG - Oostburg ligt niet alleen vlakbij België, het gaat er bestuurlijk ook net zo aan toe, vindt juridisch advi seur D. Oosterbaan uit Baren- drecht. Hij voerde gisteren bij de Raad van State een rechts zaak namens restauranthouder W. de Dalie uit Cadzand. De Da- lie probeert al jaren een paar denfokkerij te beginnen aan de Herenweg/Platteweg, waar hij een stuk grond heeft. Op basis van toezeggingen die De Dalie van de gemeentebe stuurders meent te hebben ge had, heeft hij voor honderddui zenden guldens stallen op het perceel gezet. Een bouwvergun ning had hij toen niet. „Zo ging dat vroeger in de gemeente Oostburg. Met de bouw kon je vast beginnen, de vergunning kwam achteraf", zei Ooster baan. Maar de vergunning van De Dalie kwam helemaal niet. Zijn stallen zijn inmiddels op last van de gemeente gesloopt. „Dat is de grootst mogelijke on- REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERIMEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115) 610724 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P. I. F. M. Cappetti L. E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J. F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R. E. A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl zin", reageerde gemeenteamb tenaar M. de Paauw gisteren bij de hoogste bestuursrechtbank op de vergelijking met België. Oostburg leeft de regels na. „Kijk naar de varkenskwesties, iedereen in het land weet wat we daarmee doen." De restaurateur, die in Sluis zijn nering heeft, geeft echter niet op. Gisteren ging hij bij de Raad van State in hoger beroep om alsnog een bouwvergunning te krijgen voor zijn paardenfokke rij met KI-station. Vorig jaar is hij door de rechtbank in Middel burg met lege handen naar huis gestuurd. Door het tijdsverloop is De Da- lie's positie er niet sterker op ge worden. In 1997 kwam een nieuw bestemmingsplan in pro cedure. Het bouwplan van De Dalie is in strijd met dit nieuwe bestemmingsplan. Daarnaast heeft de door de gemeente inge schakelde Agrarische Advies Commissie uitgemaakt dat de paardenfokkerij met KI-station geen volwaardig bedrijf is. Ook betwijfelde de AAC of De Dalie, die immers restauranthouder is, genoeg kennis heeft om zo'n be drijf te exploiteren. Raadsman Oosterbaan vindt het een rare kronkel van de ge meente om de AAC te vragen een advies uit te brengen als het bestemmingsplan de bouw van de fokkerij toch verbiedt. De door De Dalie ingeschakelde Dienst Landbouw Voorlichting (DLV) becijferde dat de fokkerij wél een volwaardig bedrijf is. Uitspraak van de Raad van Sta te volgt over enkele weken. SINT JANSTEEN - Fanfare St. Jan houdt zaterdag 9 juni vanaf 8 uur een rommelmarkt in Den Bombardon aan de Tragel (Advertentie) MIDDELBURG, Veilingmeester A. I. Verhage is voornemens om op dins dag 19 juni een veiling te houden in de schouwburg te Middelburg. Met o.a. 100 schilderijen van bekende meesters waaronder 7 schilderijen van R. Kimpe uit Belgisch particulier bezit. Tevens een zeldzame collectie sculptu res, tegels, sieraden etc. etc. Er is een catalogus met ±110 kleurenfo to's aan de zaal verkrijgbaar. Kijkdagen ma. 18 juni van 15 00 tot 20.00 uur en di. 19 juni van 10.00 tot 11.30 uur voor de veiling. Veilingmeester A. J. Verhage tel. 0118- 627639 06 - 29047339 Willy Sandee en Ingo de Moor stellen de nieuwe website over de Westerscheldetunnel in werking. foto Charles Strijd door Wout Bareman TERNEUZEN - Wie de mol vindt, klikt hem aan en maakt kans op een uniek be zoek aan de Westerscheldetunnel. Om de introductie van de nieuwe internetsite van de tunnel luister bij te zetten, heeft de NV Westerscheldetunnel een wedstrijd uitgeschreven, waarin die mol een hoofd rol speelt. Hij waart de komende zes we ken rond op de site, die in de nieuwe opzet vooral veel beeldmateriaal bevat. Coördinator Nancy Vinke van het Tunnel centrum in Terneuzen: „Iedere week wordt uit de bezoekers die de mol hebben opgespoord een winnaar geselecteerd. Het groepje van zes winnaars krijgt de unieke kans om onder begeleiding een be zoek te brengen aan de tunnel zelf. Dat is eigenlijk verboden gebied voor buiten staanders, maar daar maken we nu voor één keer een uitzondering op." De nieuwe internetsite van de Westerscheldetunnel werd gisterochtend ten doop gehouden. Bezoekster Willy Sandee (ze maakte deel uit van een groep docenten van de Hoge school Zeeland) stelde samen met com municatiemanager Ingo de Moor van de NV de nieuwe site in gebruik: ze verbon den een stekker met een contrastekker, waarna het scherm oplichtte en de site zichtbaar werd. Communicatiemedewerker Jan van Gorp zette uiteen waarom de 'oude' site, die de afgelopen drie jaar zo'n 73.000 bezoekers ontving,aan vervanging toe was. „De vo rige site was vooral gericht op de bouwac tiviteiten. Nu die bouw snel vordert, rij zen er bij de bevolking ook andere vragen. Ze willen alles weten over de manier waarop je een rit door de tunnel beleeft, over het prijskaartje en hoe je dat betaalt en allerlei andere zaken. We hebben nu een snelle nieuwe site opgebouwd, die continu geactualiseerd wordt en ant woord geeft op nagenoeg alle vragen." De informatie is verdeeld in zes onderdelen: Waarom, Project, Organisatie, Bouw, Ex ploitatie en Informatie. De interactieve site biedt bezoekers de mogelij kheid reac ties achter laten in het gastenboek, maar ook om vragen te mailen naar de webmas ter. Expositie Overigens wordt de permanente expositie in het Tunnelcentrum stukje bij beetje vernieuwd en aangepast aan de vorderin gen bij de bouw. De voortgang, de plaats waar de boren zich bevinden en bijvoor beeld de bevriezingsmethode bij de aan leg van de dwarsverbindingen worden vi sueel gemaakt. Ook het wegenstelsel en de kunstwerken op die toeleidende wegen krijgen extra aandacht. Aan de archeologische vond sten bij de tunnelbouw wordt speciale aandacht besteed. MIDDELBURG - De actie die de SP in Zeeland voerde tegen de verhoging van de energietarieven, krijgt een landelijk ver volg. Andere afdelingen van die partij zijn ook begonnen met het ophalen van handtekeningen. Aan het eind van dit jaar worden alle handtekeningen gebundeld en aangeboden aan de Tweede Kamer. In Zeeland werden 13.000 protesten opge haald. De SP grijpt de verhoging van de tarieven - die wordt veroor zaakt door een hogere rijksbelasting op het gebruik van ener gie - aan om te protesteren tegen de liberalisering van de markt. Volgens de partij zullen de kleinverbruikers het 'willo ze slachtoffer worden van de op winst uit zijnde geprivati seerde nutsbedrijven'. VLISSINGEN - Drie mannen hebben donderdagavond ge probeerd een tankstation aan de Sloeweg in Vlissingen te overvallen. Het drietal stapte even na tien uur 's avonds het tankstation binnen. Er waren op dat moment geen klanten. Een van de drie trapte enkele keren tegen de ruit van een bin nendeur. Toen die niet kapot ging, liepen ze weg in de richting van de Sloebrug. HULST - In een pand in de Grote Bagijnestraat in Hulst heeft de politie gistermiddag een inval gedaan. Een 45-jarige man werd in de woning aangehouden wegens handel in verdoven de middelen. In het pand werden ongeveer anderhalve kilo hasj en drie kilo wiet in beslag genomen. Buiten het pand werden twee inwoners uit Geraardsbergen, van negentien (in bezit van 71 gram softdrugs) en twintig jaar (in bezit van 196 gram softdrugs), en een twintigjarige inwo ner uit Lokeren met een kleine hoeveelheid softdrugs aangehouden. Alles werd in beslag genomen. De drie Belgen kregen boeten variërend van driehonderd vijf tig tot duizend gulden. ARNHEM - De behandeling van een grote Terneuzer drugs- smokkelzaak is vrijdag door het gerechtshof in Arnhem uit gesteld tot 14 september. Het hof doet dit op verzoek van de verdediging, om veertien getuigen te kunnen oproepen voor verhoor. In de rechtszaak staat een 33-jarige Nijmegenaar terecht. Hij wordt eiwan verdacht 150 kilo cocaïne het land in- gesmokkeld te hebben en krijgt tien j aar cel als het aan de offi cier van justitie ligt. De verdachte maakt deel uit van een bende die de drugs van uit een boot in de Westerschelde dumpte, waarna duikers de waar opspoorden en uit het water visten. Met het verhoor van de veertien getuigen wil de advocaat van de verdachte aanto nen dat de Nijmegenaar niet de leider van de bende is. Door dat de verdachte in eerdere rechtszaken zijn mond hield en geen opening van zaken gaf over zijn rol in de zaak, is hij ver oordeeld tot acht jaar cel. Zijn advocaat hoopt met succes een lagere straf te bepleiten aan de hand van de getuigenissen. (APA) GOES - Een kledingcontainer van het Leger des Heils aan de Gasthuisstraat in Goes is vrijdagochtend vroeg in vlammen opgegaan. In de container is vermoedelijk eerder die nacht brand gesticht. De brandweer bluste de inhoud, die geheel verloren ging. Ook de container zelf liep schade op omdat die eerst moest worden opengebroken. door Barend Pelgrim TERNEUZEN - De organisatie van het Summerdance-feest, dat vanavond plaats heeft in het Racketcentrum van Terneuzen, heeft op last van de brandweer Terneuzen voor enkele tiendui zenden guldens aan aanpassin gen en voorzieningen moeten treffen om de veiligheid van het pand te verbeteren. De brandweer constateerde af gelopen week dat er nog aan een aantal voorwaarden voldaan moest worden om de uiteindelij ke toestemming voor het danse- venement te geven. In de zaal diende op het laatste moment nog een brandwerende onder grond aangebracht te worden. OOSTBURG - De Oostburgse raad stemt aan het eind van deze maand hoogstwaarschijnlijk in met een uitgave van 2,4 miljoen gulden voor de aankoop van het pand Nieuwstraat 2-4, naast het gemeentehuis. Donderdag en gisteren adviseerden de leden van de commissie planologie en financiën positief over het voor stel. Zodra de huidige huurder, de Westelijke Accountantskanto ren bv (WEA), het pand verlaat, moet het dienst gaan doen als huisvesting voor de gemeente lijke organisatie. De gemeente Oostburg kampt al geruime tijd met een ruimtetekort. Zo'n twintig medewerkers hebben volgens de arbowetgeving feite lijk geen werkplek. Ook in verband met de komende fusie met Sluis-Aardenburg is extra vloeroppervlak nodig, al verwacht wethouder C. Bolijn niet dat alleen dit pand toerij kend zal zijn om na de gemeen telijke herindeling plaats te bie den aan alle ambtenaren van de nieuwe gemeente. Daarvoor moet mogelijk aan interne reor ganisatie of aan één centrale lo ketfunctie worden gedacht. Vooralsnog houden zowel de be stuurders van Sluis-Aarden burg als van Oostburg vast aan de afspraak dat er in ieder geval geen nieuw gebouw komt voor de nieuwe gemeente. Verder wees de brandweer op een scheve verhouding tussen de te verwachten massa feest vierders en de hoeveelheid vluchtwegen. Voorts dienden uit de f eestruim te nog zaken verwijderd te wor den die brandweercommandant J. Meijering betiteld als 'niet verenigbaar met een dergelijk evenement'. Het ging daarbij om ondermeer netten en gordij nen. Meijering wijst er op dat er met het oog op de ramp op nieuwjaarsnacht in Volendam geen enkel risico genomen mag worden met het oog op de brandveiligheid. De brandweer Terneuzen had de organisatie inmiddels wel toe stemming gegeven voor Sum- merdance, onder de uitdrukke lijke voorwaarde dat nog aan een aantal condities werd vol daan. Zo diende er goed geke ken te worden naar het aantal bezoekers dat de ruimte zou gaan betreden. Indien dit niet zou geschieden, zou de brand weer burgemeester Barbé advi seren om het feest te verbieden. Organisator Niels-Jan Geel hoed! rekent voor het feest van vanavond op achthonderd tot duizend bezoekers. Hij onder schrijft de mening van de brandweer dat alles in optima forma moet zijn met een derge lijk verwacht bezoekersaantal. Over de laatste nog te treffen maatregelen maakte hij zich gisteren geen zorgen. „De nood uitgangen staan goed aangege ven en we hebben er voor ge zorgd dat er een zone van drie meter rond die deuren wordt vrijgehouden. Er zijn altijd wel dingen die je per ongeluk over het hoofd ziet en waar je dan door de brandweer op gewezen wordt. Maar we hebben van het begin af aan geweten waar we aan begonnen en alles in goed overleg gedaan. Ik verwacht dan ook geen enkel probleem." TERNEUZEN - Ypsilon, de ver eniging van familieleden van chronisch psychiatrische pati ënten en schizofrene mensen houdt dinsdag 5 juni een con tactavond in het dagbehande lingscentrum aan de Roerstraat in Terneuzen. Tijdens de bijeen komst wordt informatie ver strekt over het Terneuzense hos tel. De bijeenkomst begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 85