GI Jane en Sieb willen de dubbel holen loopt uit voor broederstrijd PZC Dertien Schouwse tennissers naar ZK Lange wedstrijd voor duatleten in Souburg Zilver Walraven op EK-veteranen ,20 Zusjes Hoogwerf belangrijke schakel in F ortis-succes Swift kan zich geen verlies permitteren Den Dekker en Magito missen bekerfinale Maas strijdt om zevende plaats uitslagen agenda zaterdag 2 juni 2001 door Björn Goorden MIDDELBURG - Wat zijn ze groot en wat zijn ze sterk, moe ten al veel vrouwen het afgelo pen seizoen gedacht hebben. Ruth meet 1.86 meter, Hagar is nog twee centimeter langer. De korfbalzusjes Hoogwerf van Fortis doen met hun lengte en kracht nauwelijks onder voor mannelijke tegenstanders als er een bal onder de korf opgepikt moet worden. Wat moet een vrouw daar dan tegenover stel len? „Dat is soms wel eens moeilijk voor zo'n meisje, ja", lacht Ha gar veelbetekenend. „Als ik haar kort op de huid zit, ziet ze amper nog wat, ik kan altijd nog over haar heen kijken." Hagar en Ruth Hoogwerf nemen door hun lengte een belangrijke rol in het team van trainer Peter Crucqin. Omdat de viermannen nogal klein zijn, is Fortis bij de rebounds voornamelijk op de twee zusjes aangewezen. Dat ze dat niet onverdienstelijk heb ben gedaan, blijkt wel uit de re sultaten van zowel het zaal- als veldseizoen. Het kampioen schap in de eerste klasse in de zaal is al binnen, vandaag kan de dubbel veiliggesteld worden als Snel in de beslissingswed strijd in Etten-Leur wordt ver slagen. Ruth: „Toen we afgelopen za terdag tegen Snel dat beslis singsduel afdwongen (14-12- overwinning), vond ik ze nogal mat. Maar ik verwacht niet dat Snel morgen weer zo korfbalt. Ze zullen hun lesje wel hebben geleerd. Snel heeft bovendien een boel kwaliteit." Hagar: „Ik geloof in een goede afloop, want we hebben afgelo pen jaar een groot aantal belangrijke partijen moeten spelen en dat is telkens goed af gelopen. Ik heb er in elk geval zin in. De sfeer zal in Etten-Leur waarschijnlijk weer geweldig zijn, en er zal weer een hoop pu bliek zitten." Ruth: „Als je dat tijdens dewar- ming-up dan allemaal ziet en hoort. Dan besef je dat er meer mensen zijn die ongelooflijk naar zo'n duel hebben toege- leefd. Dat ze voor ons helemaal naar Brabant zijn gekomen en - ,wwÊ Ruth (rechts) en Hagar Hoogwerf hebben door hun lengte een belangrijke rol in het team van Fortis. spandoeken hebben gemaakt. Het is alleen j ammer dat j e er tij - dens de wedstrijd helemaal niets van meekrijgt. Dan ben je alleen maar met die wedstrijd bezig." Hagar: „Nou ja, soms vang je wel eens wat op, hoor. Zoals af gelopen zaterdag tegen Snel. Toen hoorde ik iemand roepen dat ik een man was. Omdat ik met de Snel-mannen gewoon het duel onder de korf aanging. Later noemde een toeschouwer me GI Jane, naar een sterke vrouw uit een film. Dat vond ik weer wèl wat hebben." Ruth: „Mij noemden ze Sieb van De Kast, vanwege mijn krullen na tuurlijk." GI Jane en Sieb van De Kast: Twee van de vier dochters van Joop en Irene Hoogwerf. Twee telgen uit een zevenkoppig ge- door Björn Goorden MIDDELBURG - Swift maakt met Tempo en Maassluis in een driekamp uit wie zich volgend seizoen nog eersteklasser mag noemen. Twee van de drie ploegen degraderen. De Middel burgers spelen vanmiddag om 16.00 uur op ei gen veld het openingsduel tegen Tempo. De voorbode op de driekamp was niet al te best voor de Middelburgers. Een inspiratieloos Swift ging op de laatste speeldag van cle regu liere competitie met 15-10 onderuit tegen Maassluis. „Het zal nu beter moeten", beseft coach Blaas de Ridder. „We hebben deze week twee keer uitstekend getraind, dat geeft moed. Maar ja, dat zegt natuurlijk niet alles. Beide keren dat Swift dit veldseizoen al tegen Tempo uitkwam, wonnen de Middelburgers. Begin mei werd Tempo met maar liefst 13-8 verslagen. „Ook dat zegt niet alles", aldus De Ridder. „Fortis, dat om de titel strijdt, heeft bijvoorbeeld een keer van ze verloren. Woensdag komen Tempo en Maassluis tegen over elkaar te staan Daama moet Swift nog op bezoek bij Maassluis. foto Dirk-Jan Gjeltema zin dat met de jaren steeds meer een korfbalfamilie is geworden. Hagar: „Mijn tweelingzusje Mille heeft er jaren uitgelegen vanwege de naweeën van de ziekte van Pfeiffer, maar vol gend seizoen begint ze weer. Broer Joris speelt bij het twee de." Ruth: „Vader moest eerst niets van korfbal hebben, hij was een echte voetballer. Met de jaren kwam hij echter steeds va ker naar me kijken, en begon hij het steeds leuker te vinden. Het is ongelooflijk, maar dit seizoen speelt-ie zelf ook korfbal." Hagar: „Moeder en mijn derde zusje, die geestelijk gehandi capt is, zijn de enige twee van het gezin die niet zo om de sport geven. Wanneer we zondags aan tafel zaten, werd het ma wel eens teveel. Want we hadden het altijd over de wedstrijd van gis teren, en daar werd ze helemaal gek van. Dan vroeg ze of we niet over iets anders konden praten. Vijf minuten later ging het dan weer over korfbal." Inmiddels zijn beide vrouwen al uit huis en hebben ze een eigen leven. De 25-jarige Ruth staat dagelijks voor een klas kleuters (groep 1 en 2), de drie jaar jonge re Hagar studeert chemie aan de HLO in Etten-Leur en loopt in Bergen op Zoom stage bij Gene ral Electric. Toch zien ze elkaar nog zeer regelmatig. Ruth: „Weet je wat zo leuk aan ons is? Dat we niet alleen zussen zijn maar ook goede vriendinnen." Scheidsrechter Twee zussen, twee vriendinnen, twee boomlange korfbalsters, maar twee verschillende karak ters. Ruth heeft het lieve, zachte stemmetje en de even lieve krul letjes. Hagar gedraagt zich wat stoerder, zowel binnen als bui ten het veld. Ruth: „Mirte en Hagar waren vroeger echt héél erg. Ze waren altijd tegen de scheidsrechter bezig, daar ston den ze algemeen om bekend. 'Ik moet die tweeling tegen Storm vogels fluiten', hoorde je dan wel eens arbiters onder elkaar zeggen." Hagar: „Ik kreeg nog wel eens een gele kaart, ja. Maar nu gedraag ik me een stuk beter, hoor. Ik heb het zo druk met de wedstrijd dat ik de tijd en de fut niet meer heb om me over een scheidsrechter op te winden." Ruth is al jaren een vaste waar de bij Fortis, speelde zelfs al in het eerste van voorloper Zuid westers. Hagar beëindigt mor gen haar eerste seizoen in de ba- sisacht van het eerste. Hagar: „Ruth is een loper, trekt en sleurt de hele wedstrijd door. Ik vergeet nog wel eens te lopen. Dan denk ik bij mezelf opeens van: Oh jee, ik moet maar weer eens." Ruth: „Hagar is ontzettend sterk onder de korf, ze gaat zo het duel met een stel mannen aan. Wat ze doet is vaak effec tief, al ziet het er misschien niet altijd even mooi uit." Hagar met een glimlach: „Vroeger was het nog veel erger, stond ik soms te zwalken op die lange benen van me. Maar wat maakt het uit. Het belangrijkste is, dat als ik een kant op wil ik uiteindelijk ook die kant op ga." Op het sportcomplex Hoge Neerstraat in Etten-Leur begint Fortis-Snel om 15.30 uur. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Schouwen-Dui- veland is dit weekeinde met der tien spelers vertegenwoordigd op het Zeeuws jeugdkampioen schap tennis in Middelburg. Op de banen van MLTC worden vandaag en morgen de voorron den gespeeld, maandag volgen de halve finales en finales. Bij de meisjes tot zestien jaar hoefde Merelin Atoon van Brou wershaven niet deel te nemen aan de voorronden, vorige week in Zierikzee, omdat haar Zeeuwse ranking al recht streeks toegang gaf tot het jeugdkampioenschap. Ze is in Middelburg als tweede ge plaatst. Mariëlle van der Vliet uit Schuddebeurs drong wél via voorwedstrijden in Zierikzee door tot de eindfase. Bij de meisjes tot veertien jaar komen Audrey Atoon en Jacky Steehouwer van Brouwersha ven in Middelburg in actie. Audrey Atoon was rechtstreeks geplaatst en Jacky Steehouwer plaatste zich door een tweede plaats in Zierikzee. Marijke van Mastrigt (Burgh-Haamstede) was bij de meisjes tot twaalf jaar rechtstreeks toegelaten, evenals Lesley Kerkhove (Zierikzee) bij de meisjes tot tien jaar. Eva le Clercq plaatste zich dankzij haar eerste plaats in de voor wedstrijden. Bij de jongens tot twaalf jaar plaatsten de eerste vier van de kwalificatieronde zich voor het eindtoernooi. Dat zijn winnaar Pieter Boot (Zierikzee), Mick Luijcx (Burgh-Haamstede), Thomas Le Clercq (Zierikzee) en Erwin van Mastrigt (Burgh- Haamstede). Bij de jongens tot tien jaar mogen Wouter van de Berge (Burgh-Haamstede) en Thijs de Vos (Zierikzee) een gooi doen naar de Zeeuwse jeugdti- tels. Vandaag vinden de eerste twee ronden in de categorie tot tien en twaalf jaar plaats; morgen volgen de categorieën tot veertien en zestien jaar. Op pinkstermaandag spelen alle categorieën de halve finales en de finalewedstrijden. door Sjaak Sinke OOST-SOUBURG - De Schin kel run-bike-run, die maandag in Oost-Souburg wordt gehou den, beschikt over een sterk deelnemersveld. Kanshebbers zijn onder anderen Miquel van Tongeren (Oost-Souburg), Nico Weerkamp (Maastricht), Edwin van Dort (Amsterdam) en de ta lentvolle Remco Grasman (Le lystad). Vorig j aar nog moest Miquel van Tongeren het afleggen tegen Nederlands kampioen Huub Maas. Die is er ditmaal niet bij in Oost-Souburg, omdat hij zich in alle rust wil voorbereiden op het WK van 9 september in Ven- ray. Van Tongeren, die al een startbewijs op zak heeft voor het WK en EK, is de laatste maanden doorgedrongen tot de toptien van de wereld, waartoe ook Nico Weerkamp behoort. In Oost-Souburg wordt ook ge streden om de overwinning in het Van Tongeren Zeeland-cir cuit. Wim Nieuwkerk (Fijnaart) gaat daarin aan de leiding, voor Remy Vasseur (Vlissingen), die voor een vrijwel onmogelijke taak staat om het circuit alsnog te winnen. Terèse van Lare (Sluis) pakt, mits ze gevrij waard blijft van pech, de winst in het circuit bij de vrouwen. Corina van Eekelen uit Os- sendrecht moet haar tweede plaats verdedigen. De run-bike-run in Oost-Sou burg is een buitenbeentje. Nor maal wordt er gelopen, gefietst en gelopen; in Oost-Souburg wordt er in totaal vier keer gelo pen en drie keer gefietst. De wedstrijden beginnen om 14.00 uur (jeugd) en om 14.45 uur (senioren). Om competitie vervalsing te voorkomen gaan de vrouwen vier minuten voor de mannen van start. TERNEUZEN - Terneuzen moet het vandaag in de bekerfi nale tegen DBS stellen zonder Danny Magito en Menno den Dekker. Beide spelers zijn naar aanleiding van hun derde gele kaart vorige week in het duel met Dosko voor één wedstrijd geschorst. Trainer Paul Telussa van Ter- neuzen noemt het ontbreken van deze twee basisspelers een aderlating. „Aan de andere kant kunnen de vervangers laten zien dat zij ook volwaardig lid zijn van de selectie", stelt de Sou- burgse oefenmeester. „Het kan ook een extra motivatie zijn." Wie de vervangers zijn, laat Te lussa nog in het midden. Terneuzen barst nog immer van de energie en het enthousiasme. Telussa: „Het seizoen is lang en zwaar, maar iedereen wil graag die beker meenemen naar Ter neuzen. Dat zou na het bereiken van de hoofdklasse een nieuwe mijlpaal zijn. Geloof me, het komt niet zo vaak voor dat een ploeg twee hoofdprijzen in één seizoen kan pakken." De Zeeuws-Vlaamse formatie is vandaag tijdens de finale, die in Terhei j den 143 0 uur) wordt ge speeld, de absolute favoriet. Dat is onder meer gebaseerd op de resultaten die Terneuzen in de voorbije competitie boekte te gen DBS. In Eindhoven werd het 2-0, terwijl in eigen huis met maar liefst 5-0 werd gewonnen. „Maar zo'n bekerfinale staat op zich", waarschuwt Telussa. „Dat hebben we wel gezien met Dosko. Die ploeg presteerde in de competitie slecht, maar kon zich voor het bekertoenooi wel steeds opladen." Volgens de oefenmeester zou het wel eens zo kunnen zijn dat het mentale aspect vandaag de doorslag geeft. „Ik heb er afge lopen week tijdens de training bovenop gezeten. Iedereen staat op scherp." VLISSINGEN - Angela Maas speelt vandaag in het interna tionale tennistoernooi van Ala bama om de zevende plaats. De rolstoeltennister uit Koude- kerke verloor gisteren van haar landgenote Maaike Smit, 1-6 6- 3 5-7. In het dubbelspel met Esther Vergeer bereikte Maas een vijfde plaats. Er werd ge wonnen van het duo Karin Korb (USA)/Brigitte Ameryckx (Bel), 7-5 4-6 6-4. WHS en Tholense Boys strijden om plaats in tweede klasse Badminton door Koen de Vries THOLEN - Een drooinscenario. Zo beschouwen de voorzitters van WHS en Tholense Boys het verloop van de nacoinpetitie waarin een plaats in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal te verdienen is. Maandag ont moeten WHS en Tholense Boys elkaar in de finale in Sint Maar tensdijk. Als er nog echte der by's zijn in het Zeeuwse voetbal, dan is dit er een. Tholense Boys begon aan de na- competitie met het behoud van het tweedeklasserschap als in zet. WHS ging als periodekam pioen en kreeg een extra kans te promoveren. Sander Westdorp, voorzitter van WHS en Piet van der Vlies, plaatsvervangend voorzitter van Tholense Boys, zaten er enige tijd geleden sa men over te mijmeren. Ze wer ken beiden op het gemeentehuis van Tholen en zoeken elkaar in de lunchpauze geregeld op. Van der Vlies is sportambtenaar, Westdorp werkt op de afdeling milieu. „Toen we wisten dat we allebei in de nacompetitie zaten, heb ben we tegen elkaar gezegd dat het prachtig zou zijn als de fina le tussen Tholense Boys en WHS zou gaan. Natuurlijk omdat het een wedstrijd is die op heel Tho len enorm leeftmaar ook omdat we dan allebei ver zouden ko men", grapt Van der Vlies. Krachttoer Het scenario dat geschetst werd op het gemeentehuis te Sint Maartensdijk kwam wonderwel uit. Beide ploegen bereikten de finale, al was het met de hakken over de sloot. WHS mocht de handen dichtknijpen dat het Nieuwdorp kon elimineren en Tholense Boys moest een krachttoer verrichten na de 2-1- nederlaag in eigen huis tegen Zwaluwe. Uit won de ploeg knap met 3-1. Tholense Boys en WHS zijn al sinds mensenheugenis de beste voetbalclubs van het eiland Tholen. In de jaren zeventig en tachtig was de ploeg uit Sint Annaland het sterkst, in de loop der jaren negentig nam Tholen se Boys het vaandel over. Maan dag wordt duidelijk of WHS de rangorde gaat herstellen. WHS stelt zich er niet al te veel van voor, meent Sander West dorp Mzn. Die Mzn staat voor Mas' zoon (Mas is een Thoolse voornaam) en wordt toegevoegd omdat er bij WHS nog een Sander West De voorzitters van WHS en Tholense Boys aan de vooravond van de beslissingswedstrijd. Links Piet van der Vlies, rechts Sander Westdorp Mzn. foto Dirk-Jan Gjeltema dorp rondloopt, namelijk San- der Westdorp Hzn (Huibs zoon). „De afgelopen jaren was Tho lense Boys gewoon sterker dan WHS. Dat bleek begin dit sei zoen in cle voorronde van de dis trictsbeker wel, toen Tholense Boys bij ons met 3-0 won." We hebben wel het idee dat we wat dichterbij gekomen zijn", zegt Westdorp. „We hebben dit seizoen goed gevoetbald, veel gescoord, een periodetitel ge pakt en de finale van de nacom petitie gehaald. Ons seizoen is al geslaagd, terwijl Tholense Boys minder heeft gedraaid. Zij heb ben nog grote belangen. Voor hen staat er nog heel wat op het spel, want die ploeg wil heel graag in de tweede klasse blij ven." Piet van der Vlies houdt zich als het over de belangen gaat op de vlakte. „Tholense Boys is de te kloppen ploeg", erkent hij. En volgens hem liggen de kansen fifty-fifty. „Als we spelen zoals donderdag thuis tegen Zwalu we, clan heeft WHS een goede kans. Als we spelen zoals zater dag uit tegen Zwaluwe, clan zie ik het wel zitten. Beleving Waar hij wat meer over wil zeg gen is over de beleving bij het publiek. De voorzitter verwacht min stens zevenhonderd man. „Mis schien zijn er het wel duizend", denkt hij even later. „Iedereen op Tholen en Sint Philipsland die van voetbal houdt, komt op deze wedstrijd af. Westdorp denkt dat het treffen van maan dag weieens de drukst bezochte voetbalwedstrijd van de laatste vijftien a twintig jaar zou kun nen worden op Tholen. „Ik ver wacht minstens duizend man", is zijn conclusie na een korte re kensom. Beide voorzitters verwachten dat de wedstrijd maandag op het scherp van de snede zal wor den uitgevochten. Maar ook niet meer dan dat. Van der Vlies: „Er is alleen sportieve rivaliteit. Ie dereen zal een stapje extra zet- moest de beslissing brengen. Na drie remises spe len verloor Walraven de vierde partijwaardoor hij met de tweede plaats genoegen moest nemen. Aan het toernooi namen vijftigplussers deel uit Nederland, België, Frankrijk, Letland, Litouwen, Polen, Rusland en Tsjechië. Frans Blaas uit Oost- kapelle eindigde in het veld van zestien spelers op de veertiende plaats. MLAWA - Aart Walraven uit Zoutelande is op de tweede plaats geëindigd in het EK dammen voor veteranen. In het Poolse Mlawa eindigde hij na vier keer winst en vier keer remise op een gedeelde eerste plaats. Een herkamp met versneld speeltempo te gen Internationaal Meester Frank Teer, van wie Walraven eerder in het toernooi had gewonnen, ten, maar er zal niemand met de messen gereed staan. De clubs staan op goede voet met elkaar. Het bewijs is wel dat we in on derling overleg de wedstrijd van zaterdag naar maandag hebben verschoven. WHS bestaat zeventig jaar en viert dat voor een deel zaterdag. Als we op onze strepen waren blijven staan, dan hadden we zaterdag gespeeld. Maarzo gaat het niet tussen ons. Als wij zo iets op onze agenda hadden staan, hadden we ook om uitstel verzocht. Daarom werken we er graag aan mee." Saamhorigheid Die sfeer van harmonie heerst ook aan de lunchtafel op het ge meentehuis. Hoewel, nadat vo rig weekeinde het droomscena- no uitkwam en bekend was dat WHS en Tholense Boys tegen el kaar moeten strijden om een plaats in de tweede klasse, is de saamhorigheid een beetje ver dwenen. Volgens Piet van der Vlies heeft nu ieder zijn eigen scenario geschreven. „Ja, cle sfeer is veranderd. Nu zitten we elkaar onder het eten wat te stangen." Sevilla. WK landenteams, halve finales: Indonesië-Zuid-Korea 3-1, China - Dene marken 3-2. Biljarten Bandstootcompetitie District Walche ren/de Bevelanden. Klasse D1A: VEGABV-Avontuur 5-4, Delta-De Vier Linden 5-4, OBK-ALM 7-2, DOS ov.-De Sportvisser 2-7. Klasse DIB: VEGABV 2- Avontuur 2 7-2, Delta 2-OBK 2 7-2, ReHa- We-TOG 2-7, De Sportvisser 2-Dampoort 5-4. Klasse D1C: VEGABV 3-De Sportvis ser 3 7-2, ALM 2-Delta 3 7-2, De Toe- komst-HIO 9-0. Hockey Bloemendaal. EC I, mannen. Groep B: Bloemendaal - Glasgow Western (Sch) 2- 1 (1-1). 5. Van Wijk 1-0 (sc), 33. Kane 1-1, 57. De Nooijer 2-1 Scheidsrechters: Quail (Ier), Blasch (Dui). Toeschouwers: 3000. Egara(Spa)-Lille(Fra) 1-1 (1-1). Groep A: Harvestehuder (Dui) - Glenanne (Ier) 4-1 (3-0), Cannock (Eng) - Grunwald (Pol) 2-2 (0-2). Den Bosch. EC I, vrouwen. Groep A: Den Bosch - CD Terrassa (Spa) 4-0 (1-0). 16. Boomgaardt 1-0 (sc), 43. Boomgaardt 2- 0, 52. Booij 3-0 (sc), 57. Donners 4-0. Glasgow Western (Sch) - Ritm Grodno (WRu) 2-1 (1-1). Groep B: Moscow Pravda (Rus) - Berliner HTC (Dui) 5-1 (2-0), Kolos Borispol (Oek) - Hightown Ladies (Eng) 3-0 (0-0). Sportprijsvragen Lucky Day, vrijdag 1 juni: 3 -16 -17 -18 - 19-23-24-27-34-37-42-47-53-56-61- 62-72-73-76-77. (onder voorbehoud) Tennis Parijs. Roland Garros, 25 miljoen gulden. Mannen, derde ronde: Ferrero (Spa/4) - Diaz (Spa) 6-1 6-7 6-1 6-2, Canas (Arg) - Henman (GBr/11) 4-6 6-4 6-4 3-6 7-5, Ro- bredo (Spa) - Ulihrach (Tsj) 6-2 6-2 6-2, Kafelnikov (Rus/7) - Rochus (Bel) 7-6 6-4 6-3, Russell (VSt) - Malisse (Bel) 3-6 6-4 6- 1 1-6 6-4, Kuerten (Bra/1)- Alami (Mar) 6- 3 6-7 7-6 6-2. Dubbel, tweede ronde: Knowle/Manta (Oos/Zwi) - Nicolas La- pentti/Schalken (Ecu/Ned) 7-6 7-6. Vrouwen, derde ronde: Clijsters (Bel/12) - Marrero (Spa) 6-2 6-2, Henin (Bel/14) - Razzano (Fra) 6-3 6-4, Schett (Oos) - Lla- gostera (Spa) 6-0 4-6 6-2, Farina-Elia (Ita) - Bedanova (Tsj) 7-5 7-6, Nagyova (Slw) - Dechy (Fra) 7-5 4-6 6-3, Grande (Ita) -Tor- rens Valero (Spa) 6-3 6-1, Mandula (Hon) - Dokic (Joe/15) 6-3 4-6 6-4, Krasnoroets- kaja (Rus) - Chladkova (Tsj) 6-1 2-6 6-1 Cees Kole Kapelle Open 2001. HEB1: Ha rold Schipper-Jaap Moerland 6-0 6-3. HEB2: Gareth Lau-Patrick Katsman 6-4 2-6 6-2, Jaap Moerland-Assem el Khat- tabi 6-4 6-0. HEC1: Marlon Wisse-Men- no Kole 6-16-1. HEC2: Francois Jansen- -Koen Bins 6-3 6-0. HEC2+: Sjaak Lo- kerse-Tom van Pelt 6-3 6-1HED1+: Jo- han Dagevos-Herman van Es 6-1 6-0. DEC2: EstherGoud-Naomi Hillebrand 6-4 2-6 6-4. DED1: Sandra van Wingen- -Tamara van Boven 4-66-3 7-5. HDC2: Dirk-Jan van der Meij/Norbert de MOL-De Bakker/De Bakker 6-1 6-0. HDD1+:Amerongen/De zaterdag— Rijke-Hoogerheide/Kouveld 6-1 6-0. DDC2: Cok/Dijkema-Van den Dries/Rijk w.o., Van der Hoeven/Schetters-Bauer/ Burgel 7-5 7-5, De Booy/Clausing-Braam/Van Geest 2-6 7-5 6-2. DDD1: Van Deijk/De Regt-Goedegebure/De Mol 7-6 6-3. DDD1+:De Boer/Van Boven-Cok/Van de Parel 6-2 6-2, Coppens/Goeree-Boog- aard/Potter 6-1 6-2, Coppens/Goeree- -Hendrickx/Kole 6-5 w.o. GDC1: Ver- meulen/Zwanenburg-Atoon/Flohil 7-5 2-6 6-0, Ganseman/Kodde-Atoon/Flo- hil 7-5 6-4. Rolst: Johan Kooman-Ro- nald Ars2-6 6-2 6-2. Voetbal Daegu (ZKo). Confederatie Cup. Groep A: Australië - Frankrijk 1-0 (0-0). 59. Zane 1-0. Rode kaart: 75. Leboeuf (Frankrijk). Aantal toeschouwers: 44.400. Zuid-Korea - Mexico 2-1 (0-0). 57. Hwang 1-0, 80. Ruiz 1-1, 90. Yoo 2-1. Scheids rechter: Hugh Dallas (Sch). Aantal toe schouwers: 43.000. Stand: 1Australië 2- 6, 2. Frankrijk 2-3, 3. Zuid-Korea 2-3, 4 Mexico 2-0. EK kwalificatie, onder 21 jaar. Groep 2: Ierland - Portugal 0-1, Estland-Nederland 0-5. Stand: 1. Nederland 6-13 (13-6), 2. Portugal 5-13(10-3), 3. lerland5-6(3-5),4. Cyprus 4-3 (5-7), 5. Estland 4-0 (2-12). Volleybal World League, mannen. Novi Sad: Joegoslavië - Portugal 3-0 (25-11 25-21 25-15). Belgorod: Rusland - Griekenland 1-3 (22-25 23-25 25-21 23-25). Wielrennen Ronde van Italië. Dertiende etappe, Montebelluna - Passa Pordoi: 1. Perez Cuapio (Mex) 225 km in 7.24.48,2. Simo- ni (Ita), 3. Frigo (Ita) 0.45, 4. Beunahora (Col) 0.48, 5, Contreras (Col) 0.49, 6. Osa (Spa) 0.57,7. Belli (Ita) 1.01, 8. Gotti (Ita) I.03,9. Castelblanco (Col) 2.16,10. Olano (Spa) 3.02, 11. Noe (Ita), 12. Gontsjar (Oek), 13. Brugseghin (Ita) 4.14, 14. Lut- tenberger (Oos) 4.45,15. Salvoldelli (Ita). Algemeen klassement: 1 Simoni 63.23.15,2. Frigo 0.48,3. Belli (Ita) 1.27,4. Osa 1.52, 5. Gotti, 6. Beunahora 2.19, 7. Contreras 2.36,8. Olano 3.23,9. Noe, 10. Azevedo (Por), 11. Gontsjar. Ronde van Duitsland. Vierde etappe, Bad Neustadt - Mannheim: 1. Freire (Spa) 239,8 km in 6.03.42, 2. Steels (Bel), 3. Zabel (Dui), 4. Radochla (Dui), 5. McE- wen (Aus), 6. Ruskys (Lit), 7. Teutenberg (Dui), 8. Aversen (Noo), 9. De Jongh (Ned), 10. Müller (Dui), 16. Kemna, 22. Vierhouten, 48. Voskamp, 53. Knaven, 58. Van der Ven, 70. Meijs, 84. Schmitz, 90. Lucassen, 94. Hiemstra, 98. Vries, 107. Lotz, 116. Boogerd, 117. Boven, 130. Van Schalen 1.28. Algemeen klasse ment: 1. Zabel 20.06.27, 2. Freire 0.20, 3. Kemna 0.21, 4. Teutenberg, 5. Pugaci (Mda) 0.24, 6. Mïkhailov (Rus) 0.26, 7. Riebenbauer (Oos), 8. McEwen 0.27, 9. Ludewig (Dui), 10. Beuchat (Zwi), 12. Vierhouten 0.28,29. Van der Ven 0.30,37. De Jongh, 38. Voskamp, 42. Schmitz, 70. Vries, 71. Boven, 73. Knaven, 80. Lucas sen, 83. Boogerd, 84. Meijs, 96. Lotz, 111 Hiemstra 1.53,119 Van Schalen 3.19. Euskal Bizikleta. Derde etappe, Bakio - Virgen de Oro: 1. Flecha (Spa) 187 km in 4.35.16,2. Bruylandts (Bel) 0.17,3. Laise- ka (Spa), 4. Beloki (Spa) 0.19,5. Gonzalez de Galdeano (Spa), 6. Dominguez (Spa), 7. Perdiguero (Spa) 0.22,8. Rubiera (Spa) 0.24, 9. Zarrabeitia (Spa), 10. Kintana (Spa). Algemeen klassement: 1. Flecha II.44.31, 2. Zarrabeitia 0.08, 3. Bruy landts 0,17, 4. Laiseka, 5. Dominguez 0.19, 6. Gonzalez de Galdeano, 7. Beloki, 8. Perdiguero, 9. Rubiera 0.24,10. Kinta- Wielrennen Trimkoers wielercomité 's-Heer Abts- kerke. C-trimmers (40 km) 13.00 uur, B- trimmers (50 km) 14.15 uur; A-trimmers (60 km) 15.45 uur. Inschrijven vanaf 12.00 uur in verenigingsgebouw Vers- vliet te 's-Heer Abtskerke. Zeilen Zomeravondcompetitie WV Arne. Ka- juitjachten: 1. Walk of Life (Edward Jongepier), 2. Spelen met vuur (Leigh Brand), 3. J 92 (Niek Spiljaard). Open bo ten: 1Laser (Ruud Risseeuw), 2.470 (Er ic Maas), 3. Splash (Eric Wolf).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 78