Reclame voor het vrouwenvoetbal SKA brengt skeeleraars samen PZC y >24 Advocaat Aalbers hekelt rol Openbaar Ministerie Oostkapelle houdt lang stand tegen Oranje Molukse profvoetballers slaan de handen ineen voor benefietwedstrijd Fortis-Snel in Etten-Leur Terneuzen stuit op DBS in finale van districtsbeker uitslagen Jubileumduel WHS tegen Thools elftal Pim Bruins naar RBC ahk. - - mmmÊ woensdag 30 mei 2001 door Ger Lammerink en Tim Senden ARNHEM - De advocaat van Karei Aalbers, mr. Ludo Ha- meleers, vindt dat het Open baar Ministerie de zaak tegen zijn cliënt moet seponeren. De oud-voorzitter van Vitesse wordt verdacht van belasting fraude. Hameleers zegt dat er zich ont wikkelingen afspelen die „het randje van de rechtstaat ra ken." Hij doelt daarmee met name op het bureau KPMG, dat lopende het onderzoek de betreffende officier van justitie (A. Mooij) een baan zou hebben aangeboden. Mooij leidt inmiddels de zaak niet meer. maar volgens pers officier Wim de Bruin staat dat los van de beschuldigingen aan Mooij's adres. „Omdat een aan tal strafzaken is opgelost, heb ben we een herverdeling gemaakt. Dat is heel gebruike lijk." De Bruin wil bevestigen noch ontkennen of Mooij met KPMG heeft onderhandeld over het bekleden van een hoge functie. Eerder al bleek onder meer dat NUON een betrokke ne had betaald om een getuige nis tegen Karei Aalbers af te leggen. „Wat ook te denken van het feit dat KPMG zelf met het eigen dossier naar de Fiod is gaan rennen", zegt Hameleers. Bovendien is volgens de verde diging van Aalbers vrijwel niets meer over van de oor spronkelijke verdenkingen. Het zou hooguit nog gaan om vier zaken, over in totaal een mogelijke belastingfraude van anderhalf miljoen gulden. „Hierover maken we ons ei genlijk helemaal geen zorgen meer", zegt Hameleers. „Er is geen strafzaak over." Er van uitgaande dat de relatie tussen de betreffende officier en KPMG daadwerkelijk be staat - en Hameleers heeft daartoe zeer concrete vermoe dens- vindt hij dat alle grenzen zijn overschreden. „Volstrekt ongehoord, ontoelaatbaar. De officier moest zeer belangrijke beslissingen in zijn zaak ne men en onderhandelt onder tussen met het bedrijf dat de klachten heeft opgesteld. Dat kan toch niet." ANP door Koen de Vries OOSTKAPELLE - Het Neder lands elftal en Oostkapelle; het klasseverschil was gisteravond in eerste instantie nauwelijks waarneembaar. Halverwege de vriendschappelijke ontmoeting tussen deze vrouwen-voetbal elftallen leidden de geel-zwar- ten namelijk met 1-0. Pas diep in de tweede helft toonde het echte Oranje haar ware gezicht. De ploeg van bondscoach An- dries Jonker won met 4-1. De wedstrijd tussen Oranje en Oostkapelle werd ter gelegen heid van het vijftigjarig bestaan van de Walcherse voetbalclub gespeeld. „We gaan er een groot feest van maken", stelde Oost- kapelle-trainer en organisator Adri Franke vooraf. „Het moet reclame voor het vrouwenvoet bal worden." Feest was er zeker op sportpark Duinhelm. Bij voorbeeld in de twintigste mi nuut, toen Ilona Stouthamer haar ploeg naar een overnachte voorsprong kopte. Bijna gek van vreugde rende ze het veld over: Oostkapelle stond voor te gen het grote Oranje! Clublied Feest was er ook achteraf, onder meer toen Irma de Witte en Arja Boogaard door hun teamgeno ten werden gehuldigd vanwege hun lange staat van dienst. Goalgetter Stouthamer nam de microfoon en zette - hoorbaar voor een groot gedeelte van het dorp Oostkapelle - het clublied (we kome van Ooskappel) in. Het werd, tot verbazing van vele Oranje-klanten, door de hele, springende selectie meegeblèrd. „Dit is een van de sterke punten van de ploeg", zei Adri Franke achteraf wellicht ten overvloe de. „Het is een echt team." Op basis van die teamspirit kon het naar de hoofdklasse gepro moveerde Oostkapelle het grote Oranje het lange tijd moeilijk maken. De ploeg gaf weinig ruimte weg, waardoor de nog piepjonge nationale selectie zich steevast vastliep. Doel- vrouwe Joska Lamper verricht te na een wat onzeker begin knappe reddingen en voor haar heersten de twee centrumverde- digers, de nog maar zestienjari ge Manon Verburg en Anneke Minee. Op het middenveld ver richtte Ilona Stouthamer veel werk en toonde Arja Boogaard haar klasse. De actie waarin ze zichzelf via een hakje achter haar standbeen langs vrijspeel de, was daarbij een hoogtepunt. Ander publiek Niet alleen Oranje, maar ook Oostkapelle zorgde in die eerste helft voor promotie van het vrouwen voetbal. Het werd dui delijk gewaardeerd door de naar schatting achthonderd toeschouwers, die een heel ander publiek vormden dan bij een gemiddelde amateurwed strijd in het Zeeuwse gebruike lijk is: geen spreekkoren van mannen-met-de-baard-in-de- keel, maar juichkreetjes van meisjes voerden de boventoon. Heel vrouwen- en meisjesvoet- balminnend Zeeland was gis teravond naar Oostkapelle ge komen. Pas een kwartier na rust kwam het Nederlands elftal op gelijke hoogte, toen Marloes de Boer net iets eerder bij de bal was dan tweede keepster Karin Pijpe- link: 1-1. Dat het daarna nog 4-1 werd, had vooral met het ver schil in conditie te maken, vond Adrie Franke. In de 33e minuut bracht Nicole Delies de stand op 1-2, en in blessuretijd legde Jes sica Torny met twee treffers de eindstand vast: 1-4. Overigens had Oostkapelle kort voor tijd nog bijna de 2-2 gemaakt. In de beste aanval van de thuisploeg dook Thea de Blaeij alleen voor doelvrouw Martine van Pelt op. Zij kon de iets te zachte inzet van de Zeeuws-Vlaamse echter nog net keren. „Dit Oostkapelle moet zich kunnen handhaven in de hoofd klasse", complimenteerde de op 1 juli vertrekkende bondscoach Andries Jonker. „De ploeg heeft ons heel veel weerstand gege ven. Het speelt goed georgani seerd en heeft een enorme spi rit." Die woorden klonken Adri Franke, die nog steeds streeft naar erkenning van het vrou wenvoetbal in zijn algemeen heid en het vrouwenelftal van Oostkapelle in het bijzonder, als muziek in de oren. „We hebben gekregen wat we wilden, name lijk reclame voor het wouwen- voetbal. En ja, ik denk dat de bondscoach gelijk heeft. We zijn als ploeg gegroeid en groeien nog steeds. Dat kunnen we ko mend seizoen laten zien." Oostkapelle-Nederlands Elftal 1-4 (1-0). 20. Ilona Stouthamer 1-0, 58. Marloes de Boer 1-1, 78. Nicole De- lies 1-2, 90. Jessica Torny 1-3. 92. Jessica Torny 1-4. Scheidsrechter: M. van Haaften (Kapelle). Aantal toeschouwers: 800. van onze sportredactie CAPELLE AAN DEN IJSSEL - Van John de Mol tot Jaap Uilen berg. En van Johan Cruijff tot Franz Beckenbauer. Als het aan de stichting Hardt voor Maluku ligt wordt de hele wereld erbij betrokken. Het streven is een benefietwedstrijd tussen een wereldvoetbalelftal en een Ne derlands elftal aangevuld met Molukse profvoetballers, medio 2002 in de Kuip in Rotterdam. Het doel: geld inzamelen voor de duizenden slachtoffers van de onlusten die nu al bijna 2,5 jaar op de Molukken woeden. Negen Molukse profvoetballers slaan de handen ineen voor de actie Hardt voor Maluku. Gio vanni van Bronckhorst (Glas gow Rangers), Bobby Petta (Celtic). Raphaël Supusepa (Ex celsior), Bart Latuheru (NEC), Danny Landzaat (Willem II), Jeffrey Leiwakabessy (NEC), Ignacio Tuhuteru (Heerenveen), Raphaël Supusepa (Excelsior) en Fagri Tuasamu (TOP) hebben hun plannen gepresenteerd. De stichting en de Molukse voetballers proberen zowel in Nederland als in het buitenland aandacht te krijgen voor de si tuatie op de Molukken. Initia tiefnemer Ron Bartels uit Ca- pelle heeft gesprekken gevoerd met voetbalclubs, de Samen werkende Hulporganisaties, VLISSINGEN - De beslissings wedstrijd tussen de korfbal teams van Fortis en Snel wordt zaterdag in Etten-Leur afge werkt. De winnaar van de ontmoeting op het sportcomplex Hoge Neerstraat is kampioen van de eerste klasse G en promoveert naar de overgangsklasse. For- tis-Snel begint om 15.30 uur. Het Middelburgse Swift, dat met Tempo en Maassluis een driekamp speelt om lijfsbe houd, begint zaterdag op eigen veld tegen Tempo. De wedstrijd op sportpark De Voorborch be gint om 16.00 uur. het Moluks Historisch Museum en bedrijven. Hij wordt daarbij onder anderen gesteund door oud-Ajacied en -Feyenoorder Simon Tahamata. Inmiddels is een handtekenin genactie begonnen onder voet balclubs in binnen- en buiten land. De organisatie heeft al handtekeningen van clubs als Anderlecht. Glasgow Rangers, Germinal Beerschot. Heeren veen en NEC. Het is de bedoeling dat de voet ballers ook naar het buitenland gaan om hun plannen te presen teren en steun te krijgen van an dere voetballers. Jaap Uilen berg, oud-scheidsrechter en manager van FC Twente, heeft namens Arke laten weten dat het reisburo zorgt voor tickets als de voetballers naar het bui tenland gaan voor hun presen taties. Woede „We hebben bewust gekozen voor een voetbalwedstrijd. Voetbal is universeel. Het brengt mensen bij elkaar", zegt Bartels. Vol onbegrip en woede heeft Bartels de landelijke inza melingsactie Samen voor de Molukken gevolgd, die 'slechts' 5,5 miljoen gulden opbracht. Bartels: „Ik vond het ongeloof lijk en onbegrijpelijk. Waarom is er alle steun voor het vreselijk leed - wel terecht natuurlijk - binnen de landsgrenzen, zoals: Enschede en Volendam, en wordt het leed van de Molukse gemeenschap in Nederland af gedaan met een uitzending om twaalf uur 's nachts? Het is bijna een belediging om de Molukkers zo te benaderen." Naast de steun van de Molukse voetballers, wil de stichting via ambassadeurs in de (interna tionale voetbalwereld de situa tie op de Molukken onder de aandacht brengen. Via Tahama ta wordt onder anderen PSV- trainer Eric Gerets voor het am- 1 bassadeurschap benaderd. Ook hoopt de stichting op steun van de media, onder wie Joop van den Ende en John de Mol. De benefietwedstrijd in de Kuip zou volgens de plannen van Hardt voor Maluku, gekoppeld - moeten worden aan een lande- lijke tv-actie. De opbrengst wordt gestort op giro 2911 van Samen voor de Molukken. GPD door Jan Dagevos VLISSINGEN - Terneuzen stuit zaterdag in de finale van de dis trictsbeker op DBS. De Eindho- vense formatie schakelde gis teravond in de halve finale na het nemen van penalty's WVO uit. De eindstrijd wordt in Ter- heijden gespeeld en begint om 14.30 uur. DBS en WVO kwamen gister avond in de reguliere speeltijd niet tot scoren. Strafschoppen moesten daarom de beslissing brengen. Thuisclub DBS bleek op dit onderdeel de betere. Het werd 4-3. Terneuzen plaatste zich afgelopen zaterdag ook pas SINT-ANNALAND - Het jubi leumduel van WHS tegen een profclub is van de baan. De der deklasser uit Sint-Annaland heeft na de afzegging van Wil lem II geen nieuwe tegenstander kunnen vinden. WHS treedt nu morgen aan tegen het Thools amateurelftal. WHS had morgen ter gelegen heid van het 70-jarig bestaan graag een oefenduel tegen Wil lem II willen spelen. De Tilburg- se eredivisieclub moest deze week echter afzeggen, omdat de ploeg donderdag nog een com petitiewedstrijd moet spelen. WHS ging hierna op zoek naar alternatief, belde stad en land af, maar geen enkele profclub kon gehoor geven aan de op roep. Om het jubileum toch nog enige glans te geven is nu een wed strijd tussen WHS en het Thools elftal vastgesteld. Die ontmoe ting begint morgen om 20.00 uur. Van Gilst Kevers terug aan de top VLISSINGEN - De karters van Van Gilst Kevers uit Bruinisse zijn terug aan de top. De forma tie won de achttiende race van de Zeeuwse bedrij vencompeti tie. Global Car werd na een crash in de beginfase toch nog knap tweede. De leider in het al gemeen klassement, eetcafé 't Vervolg, moest met een derde Pfl^ljie genoegen nemen. Ramon Kmper^ van Global Car reed de snelste, rondetijd, 37,16 secon de.' na het nemen van penalty's voor de finale. Terneuzen, dat onlangs kampi oen van de eerste klasse werd, kwam DBS dit seizoen in de competitie twee keer tegen. Tot tweemaal toe was de Zeeuws- Vlaamse ploeg de sterkste. In Eindhoven werd het 2-0, terwijl Terneuzen in eigen huis de ploeg met 5-0 versloeg. Nieuwe vereniging moet verzamelpunt worden doorEldridge Pentury MIDDELBURG - Zon, een ver harde weg, geen verkeer, een rustige omgeving. Het wordt een hels karwei om een skeele raar te vinden die daar vies van is. Nederland telt zestig vereni gingen waaraan skeelerliefheb bers zijn aangesloten, en er staan zo'n negenduizend skee leraars geregistreerd. Zeeland heeft sinds kort ook eigen club: SKA. SKA. De naam is een mengel moes van schaatsen, skeeleren en skaten. De nieuwe vereniging is aangesloten bij de Koninklij ke Nederlandse Schaats Bond (KNSB) en Skate Bond Neder land (SBN), en heeft als doel de beoefenaars uit het Zeeuwse via toertochten, trainingen en wed strijden bij elkaar te krijgen. Het bestuur van SKA nodigde 250 Zeeuwse skeeleraars uit voor de kennismakingsavond, die gisteravond plaatsvond bij het bureau van Toerisme Zee land in Middelburg. Zo'n zestig mensen gaven gehoor aan de op roep. Animo „Op dit moment is het zo dat ie dereen vooral individueel bezig is", weet Jolanda van het Hoge, die woordvoerster is van SKA en samen met Cor Schipper, Frans Provoost, Paul van Iwaarden en Marco Stoel met het initiatief is gekomen. „Uit de vele contacten die we heb ben, weten we dat er animo is voor een club. We hebben de krachten gebundeld en willen een verzamelpunt creëren voor liefhebbers. Op die manier wil len we de mogelijkheid bieden om samen mee te kunnen doen aan door ons georganiseerde evenementen." Jolanda van het Hoge (37) is in het dagelijks bestaan hoofd-in- formatrice bij de VVV in Vlis- 'V Jolanda van het Hoge: „Zeeland biedt een mooie omgeving om te skeeleren en te skaten." singen. Als lid van het skeeler comité dat skeelerroutes samengesteld heeft voor het in- formatieboek van de ANWB heeft ze veel contacten opge bouwd in het skeelerwereldje. Van het Hoge, die geboren is in Friesland en sinds een jaar woonachtig is in Middelburg, beoefent het skeeleren zelf al vijf jaar. Ze is bloedfanatiek. Twee jaar terug reed de Middel burgse verdienstelijk mee tus sen de nationale mannenkam- pioenen in een wedstrijd in Goes. „Elke dag skeeleren is door tijd gebrek niet mogelijk. Maar als ik ga, leg ik meteen dertig kilo meter af. Zeeland biedt een mooie omgeving om te skeeleren en te skaten. Het is één van de weinige provincies waar j e j e zes uur lang zonder obstakels kunt uitleven. Ik ga vaak van Middel burg naar Veere, en via Vrou wenpolder naar Domburg, Westkapelle, Zoutelande, Kou- dekerke weer terug naar Mid delburg. Het stuk bij Vrouwen polder vind ik het mooist. Met de Oosterschelde aan de ene kant, en het Veerse Meer aan de andere kant. Ik heb dan altijd het gevoel dat de weg daar van mij is. Heerlijk is dat." Omdat ze zo gedreven is, zet Van het Hoge zich graag in voor SKA. Want samen meedoen aan wedstrijden, trainingen en tochten is leuker dan alleen, vindt ze. „De wedstrijden staan onder auspiciën van Skate Bond Nederland. Dat betekent dat de deelnemers verzekerd zijn. Dat is ook niet onbelangrijk", zegt Van het Hoge. „Naast de kwali teit is namelijk ook de veiligheid belangrijk." SKA richt zich naast skeeleraars (vijfwielers) ook op skaters (vierwielers) en Sportprijsvragen Lucky Day: 5-8-25-26-30-31 -32-37- 42-43-46-47-56-59-60-62-64-69-71- 74. (onder voorbehoud) Tennis foto Lex de Meester schaatsers. Voor de laatste groep is al een trainingspro gramma ontwikkeld die schaat sers zowel in het winter- als zo merseizoen kunnen volgen. Er zal daarbij gebruik worden ge maakt van de Bredase schaats baan die nu in aanbouw is. Omdat SKA nog in het begin stadium verkeert, valt nog wei nig concreets te zeggen over ge plande wedstrijden en tochten. Van het Hoge: „We zijn van plan om deze zomer een toertocht te houden maar voor een echte wedstrijd is het nog wat te vroeg." Parijs. Roland Garros, 25 miljoen gulden. Mannen, eerste ronde: Squillari (Arg/16) - Siemerink (Ned) 6-46-2 6-1, Safin (Rus/2 - Hipfl (Oos) 6-3 6-3 6-7 6-1, Haas (Dui) - Golmard (FRa) 6-0 6-1 6-1, Stoljarov (Rus - Damm (Tsj) 3-6 6-3 6-3 6-4, Oliver Ro- chus (Bel) - Rosset (Zwi) 6-2 2-6 6-3 6-4, Federer (Zwi) - Galvani (Ita) 6-3 6-3 6-3, Moya (Spa) - Lopez (Spa) 6-1 6-4 6-0, Sargsian (Arm) - Ruud (Noo) 6-1 3-1 op gave, Agassi (VSt/3) - Johansson (Zwe) 6-2 6-3 7-6, Knippschild (Dui) - Vicente (Spa) 6-4 6-2 4-6 2-6 8-6, Larsson (Zwe) - Mirnyi (WRu) 6-4 6-2 5-7 7-6, Sanchez (Spa) - Norman (Zwe/9) 4-6 4-6 7-6 6-1 6- 2. Arazi (Mar)-Eisner (Dui) 6-4 6-4 2-6 6-1, Montanes (Spa) - Woodruff (VSt) 6-1 6-4 6-4, Corretja (Spa/13) - Zabaleta (Arg) 2-6 7-6 6-3 4-6 6-1, Calatrava (Spa) - Clavet (Spa) 4-6 7-5 6-0 6-3, Boutter (Fra) - Costa (Spa) 6-2 5-7 6-7 6-4 7-5, Lapentti (Ecu) - Dosedel (Tsj) 7-6 6-1 6-1, Rusedski (GBr) - Portas (Spa) 6-47-5 6-1, Sampras (VSt/5) - Kaufmann (Fra) 6-4 4-6 6-2 3-6 8-6, Blan co (Spa) - Schüttler (Dui) 1-6 7-6 6-4 7-6, Santoro (Fra) - Gollner (Dui) 6-3 6-4 7-6, Balcells (Spa) - Kiefer (Dui) 6-21 -6 4-6 6-3 8-6, Grosjean (Fra/10) -Tabara (Tsj) 6-33- 6 6-3 7-6, Coutelot (Fra) - Pozzi (Ita) 6-3 6-3 7-5, Andersen (Noo) - Thomann (Dui) 7-6 0-6 7-6 6-2 6-4, Meligeni (Bra) - Kratochvïl (Zwi) 6-1 3-2 opgave Kratochvïl, El Ay- anoui (Mar) - Medvedev (Oek) 6-7 6-0 6-2 6-7 6-3, Arthurs (Aus) - Rafter (Aus/8) 4-6 2-6 6-3 7-6 6-0, Rios (Chl) - Wayne Ferreira (ZAf) 3-6 6-4 3-6 6-4 6-1Vinciguerra (Zwe - Marin (CRi) 3-6 7-5 6-1 2-6 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Black (Zim) - Boogert (Ned) 6-2 6-0, Poetsjek (WRu) - Dominikovic (Aus) 1-6 6-2 6-3, Hantucho- va (Slw) - Stevenson (VSt) 6-3 6-3, Sucha (Slw) - Miskina (Rus) 6-2 6-4, Gubacsi (Hon) -Tanasugarn (Tha) 4-6 7-5 7-5, Ca priati (VSt/4) - Loit (Fra) 6-2 7-5, Testud (Fra) - Buth (VSt) 6-16-1, Montolïo (Spa) - Cacic (VSt) 6-1 6-0, Garbin (Ita) - Marti- nez-Granados (Spa) 6-3 6-1, Schnyder (Zwi) - Bradshaw (VSt) 6-0 6-3, Martinez (Spa/8)-Sidot (Fra) 6-1 6-1, Rittner(Dui) - Matevzic (Slo) 6-2 6-3, Hingis (Zwi/1- Le on Garcia (Spa) 6-1 6-0, Sanchez (Spa/11 - Arn (Dui) 4-6 6-2 6-1, Coetzer (ZAf/10) - Lamade (Dui) 6-4 6-2, Serena Williams (VSt/6) - Pitkowski (Fra) 6-2 7-6 6-1, Mc Quillan (Aus) - Prakusya (Ino) 3-6 6-1 6-1, Bovina (Rus) - Nejedly (Can) 6-0 6-4, Fra- zier (VSt) - Serra-Zanetti (Ita) 6-2 6-0, Tu (VSt) - Fusai (FRa) 6-3 6-3, Ruano Pascual (Spa) - Hopkins (VSt) 6-1 6-1, Lucic (Kro)- Weingartner (Dui) 3-6 6-1 6-1, Tu (VSt) - Fusai (Fra) 6-3 6-3, Craybas (VSt) - Kleino va (Tsj) 4-6 6-1 7-5, Schiavone (Ita) - Vavrinec (Zwi) 6-4 7-5, Andretto (Fra) - Vento (Ven) 7-5 6-0, Serna (Spa) - Toelja- ganova (Oez) 6-3 7-5, Shaughnessy (VSt/16) - Pisnik (Slw) 6-3 6-1, Bes (Spa) - Nola (NZe) 6-1 6-4, Husarova (Slw) - Cer- vanova (Slw) 6-2 6-4, Castano (Col) - Bart- oli (Fra) 6-4 6-3, Srebotnik (Slv) - Casoni (Ita) 7-6 6-3, Petrova (Rus) - Habsudova (Slw) 6-3 7-5. Voetbal Nacompetitie. Excelsior - Cambuur Leeuwarden 3-2 (2-0). 14. Lopes Montei- ro 1-0,18. Buffel 2-0,52. Rook2-1,58. Lo pes Monteiro 3-1, 74. Rook 3-2. Scheids rechter: Van Huiten. Toeschouwers: 3184. Gele kaart: De Roo, Abma (Cam buur Leeuwarden). Bremen. Oefeninterland: Duitsland -Slo wakije 2-0 (0-0) 50. Asamoah 1-0, 56. Baumann 2-0. Scheidsrechter: Colombo (Fra). Aantal toeschouwers: 18.000. Wielrennen Ljubljana. Ronde van Italië. Tiende etap pe, Lido di Jesolo - Ljubljana: 1. Zanette (Ita) 212 km in 5.16.21, 2. Manzoni (Ita) 0.03, 3. Nozal Vega (Spa), 4. Sacchi (Ita) 0.15, 5. Hauptman (Slo), 6, Casarotto (Ita 7. Serri (Ita), 8. Gobbi (Ita), 9. Navas Chi- ca (Spa), 10. Mazzoleni (Ita) 5.17,11. Kie mende (Slo) 10.06, 12. Strazzer (Ita), 13. Casagrande (Ita), 14. Toasatto (Ita), 15. Frigo (ITa), 17. Blijlevens. Algemeen klassement: 1. Frigo (Ita) 47.41.22, 2. Azevedo (Por) 0.03, 3. Olano (Spa) 0.14, 4. Simoni (Ita) 0.15, 5. Belli (Ita) 0.19, 6. Hruska (Tsj) 0.30, 7. Noe (Ita) 0.44, 8. Fi- gueras (Ita) 0.45,9. Eizaguirre (Spa) 0.48, 10. Di Luca (Ita), 11. Camenzind (Zwi) 059,12. Garzelli (Ita), 13. Caucchioli (Ita), 14. Gotti (Ita) 1.04, 15. Pantani (Ita) 1 11, 84. Blijlevens 32.31. Hannover. Ronde van Duitsland. Eerste etappe. Hamburg - Hannover: 1Steels' (Bel) 210,4km in 5.04.43,2. Zabel (Dui), 3. Kemna (Ned). 4. Mikhailov (Rus), 5. McE- wen (Aus), 6. Radlocha (Dui), 7. Vierhou ten (Ned), 8. Petersen (Den) 0.06, 9. Rie- benbauer (Oos), 10. Arvesen (Noo), Nederlanders: 14 Schmitz, 18. Vos kamp, 26. Van derVen, 31. Boven, 38. De Jongh, 42. Vries, 60. Knaven, 66. Lucas- sen, 92. Boogerd, 102. Lotz, 107. Meijs, 110. Hiemstra, 117. Van Schalen, 141 en laatste: Wilhelms (Dui). Algemeen klas sement: 1Steels 5.04.33,2. Zabel 0.04,3. Kemna 0.06, 4. Mikhailov 0.10, 5. McE- wen, 6. Radlocha, 7. Vierhouten, 8. Teu- tenberg (Dui) 0.13, 9. Ludewig (Dui), 10. Poos (Lux), Nederlanders: 20. Schmitz 0.16, 24. Voskamp, 32. Van der Ven, 37. Boven, 43. De Jongh, 47. Vries, 65. Kna ven, 70. Lucassen, 94. Boogerd, 104. Lotz, 109. Meijs, 112. Hiemstra, 118. Van Schalen, 141 en laatste: Wilhelms. Nieuwe zege badmintonploeg SE VILLA - De Nederlandse badmintonploeg heeft gisteren in de eerste divisie van het WK in Sevilla ook de tweede groeps wedstrijd gewonnen. Oranje versloeg met 3-2 Taiwan. Dicky Palyama en het dubbel Tijs Creemers/Dennis Lens ver loren hun wedstrijden, Mia Au- dina en Lotte Jonathans/Judith Meulendijks triomfeerden. Be slissend was het gemengde dub bel, waarin Chris Bruil en Erica van den Heuvel uitkwamen. Dat is opmerkelijk, omdat Van den Heuvel na de Spelen zwoer nooit meer met Bruil samen te spelen. Ze achtte hem deels ver antwoordelijk voor de rel in de badmintonequipe, waarbij Bruils relatie met Lotte Jona thans aan het licht kwam en die leidde tot het vertrek van Bruils echtgenote Eline Coene uit Syd ney. KAPELLE - Voetballer Pim Bruins uit Goes speelt volgend seizoen bij RBC in Roosendaal. De achttienjarige Bruins stond ook in de belangstelling van RKC Waalwijk, maar hij ziet bij RBC meer kans voor zichzelf om de hoofdmacht te bereiken. Hij begint volgend seizoen in het jeugdige tweede team van de. Roosendaalse profclub. Bruins speelde afgelopen jaar bij de A-jeugd van SC Feye- noord. Daarmee eindigde hij in de subtop van de Shell jeugd- competitie. Doelvrouwe Joska Lamper van Oostkapelle verrichtte in het duel met Oranje enkele goede reddingen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 58