Renessedag nieuwe stijl succes PZC Bruniversails trekt 10.000 bezoekers PZC Goed om bezig te zijn met schoonheid Ruim 1500 gulden voor CliniClowns Bewonerscommissie naar de rechter in Vlissings conflict ,9 Meer locaties en live-muziek trekken veel bezoekers Drie gewonden bij botsing Hoek A JM Showband Jong Axel wint EK Vrouw steelt schoenen Vernielingen op schepen Motorrijder valt in Middelburg Vrouw botst op rollende kar Oldtimer gestolen in Goes Poging tot brandstichting Ondernemer bedenkt bestek voor haringeter Vermiste man Sas dood in sloot maandag 28 mei 2001 door Piet Kleemans RENESSE - Er waren veel rode neuzen te zien, gisteren in Re- nesse. Verschillende artiesten traden belangeloos op ten bate van de CliniClovvns. Bezoekers van de badplaats die iets in pet of vioolkist wierpen, kregen naast een gratis concert ook een gratis clownsneus. De actie leverde de CliniClowns een gift op van ruim 1500 gul den. De Muziekfiets reed rond, Hans Ans traden op, de Old Dixie Street Paraders liepen door de straten, Beun De Haas vermaakten het publiek en de Triple Creek Country Dancers gaven een staaltje van hun kunnen ten beste op het evenemententerrein. Aan het eind van de middag verzamel den alle artiesten zich op het evenemententerrein om hun verdiensten van de dag aan de CliniClowns over te dragen. Westerschouwen Aktief, die tekende voor de organisatie van de actie, had speciaal voor de gelegenheid een geldtelma chine geleend. Nadat de petten en vioolkisten in de machine waren geleegd, kon snel de eindbalans opgemaakt wor den: 1504,65 gulden. Clini- Clowns-ambassadrice Conny Peek was naar Renesse afge reisd om het geld in ontvangst te nemen. „Wij zijn puur af hankelijk van giften en daarom zijn dit soort acties ook zo leuk. Je krijgt niet alleen een mooi bedrag, maar omdat de naam CliniClowns weer eens ge noemd wordt, gaan mensen er over nadenken en dat levert dan meestal weer nieuwe do nateurs op." De CliniClowns proberen met optredens ervoor te zorgen dat kinderen in ziekenhuizen even hun zorgen vergeten. Momen teel telt de organisatie lande lijk een kleine 30 CliniClowns. door Piet Kleemans RENESSE - Zon, muziek en veel verschillende activiteiten. Die ingrediënten vormden za terdag samen de Renessedag- nieuwe stijl. Het evenement le verde voetbalvereniging SV Re- nesse, muziekvereniging Luctor etEmergo, Hervormde gemeen- ie Renesse/Noordvvelle en Ten nisvereniging Scelveringhe elk 5500 gulden op. De eerste Renessedag werd in HOEK - Een 28-jarige Rotter damse, haar kind van anderhalf en een 37-jarige Vlaming uit Sint-Laureins raakten zater dagavond omstreeks half negen gewond bij een aanrijding op de kraising Molendijk/Hoekseweg in Hoek. De vrouw, die van de Molendijk kwam. gaf geen voorrang aan de op de Hoekse weg rijdende Belg, waarna haar auto in de flank werd geraakt. De Rotterdamse liep onder meer een gekneusd borstbeen op, haar kind had wat snijwonden door rondvliegend glas en de Belg had pijn aan be nen en rug. Allen mochten na onderzoek in streekziekenhuis De Honte in Terneuzen weer naar huis. Voor de Belg krijgt het ongeluk, ondanks het feit dat het zijn fout niet was, een vervelend staartje, omdat hij te veel had gedronken. Hij kreeg een proces-verbaal omdat 2,5 keer zoveel alcohol in zijn bloed had als is toegestaan. 1987 gehouden en was meteen een groot succes. Twaalf jaar la ter - in 1999 - constateerden de organisatoren dat de formule wat sleets begon te worden en in 2000 gingen kerk, sportvereni gingen en muziekvereniging om tafel met vertegenwoordigers van het lokale bedrijfsleven. Samen kwamen ze tot een nieu we opzet. De grote rommelmarkt bleef, maar er kwam levende muziek bij. En in plaats van alle activi teiten te concentreren op het grasveld rond de kerk, werd de Renessedag uitgesmeerd over drie locaties. Het plein bij de watermeter en het evenemen- tenterreintje aan de Hogezoom werden erbij betrokken. Dat werkt, zo bleek zaterdag in een warm en druk Renesse. Renes- sedag-medewerker D. Kooman: „Ze stonden om negen uur al te dringen bij de rommelmarkt." Bankstel Op de rommelmarkt stond vol doende om een huis van onder tot boven in te richten, inclusief bankstellen en wandmeubels. Verder was er de afdeling Boek Plaat en het Rad van Avon tuur, stond er een schiettent, een springkussen voor de kinderen en kon de kerktoren worden be klommen. Van die laatste moge lijkheid maakten 600 mensen gebruik. Een aantal van hen liet zich verleiden tot abseilen van af de toren. De uitbreiding van het aantal activiteiten en het werken met verschillende lokaties is de or ganisatoren van de Renessedag goed bevallen. Kooman: „Al leen op het evenemententerrein aan de Hogezoom liep het niet zo geweldig. Of we daar volgend Jeugdige bezoekers van de Renessedag mochten de brandweerslangen uitproberen. jaar weer gaan staan, moeten we nog maar eens bekijken." Kerk, sportverenigingen en mu ziekvereniging hebben inmid dels hun krachten gebundeld in de Stichting verOver. VerOver staat voor Verenigde Onder steuning aan Verenigingen. Be halve de Renessedag gaat de kersverse stichting ook andere evenementen op poten zetten. Op het programma staat voor zaterdag 22 juni een 45 kilome ter lange fietstocht onder het motto 'Renesse fietst de zomer De zeildemonstratie met RS 400's en Splashes trok weinig belangstelling. foto Pieter Honhoff door Piet Kleemans BRUINISSE - Veel volk naar Bruinisse trekken, is geen pro bleem voor de organisatoren van Bruniversails. Wel lastig blijft het om liet 'sails' uit de naam gestalte te geven en men sen voor de zeilsport te interes seren. Bruniversails trok afge lopen weekeinde naar schatting 10.000 bezoekers. Slechts een handjevol van hen kwam naar de zeildemonstratie in de Vis sershaven kijken. Van meet af aan is het voor de organisatoren moeilijk geweest om van Bruniversails een echt watersportevenement te ma ken. Er kwam tijdens het evene ment altijd wel veel publiek naar Bruinisse, maar dat bleek meer geïnteresseerd in wat er aan de wal te beleven was, dan in de zeilactiviteiten. De editie 2001 vormde daarop geen uitzondering. De verrich tingen van de leden van zeil- school Aquavitesse met hun twee RS 400 zeilschepen - ex treem snelle kunststof schepen - en twee wat kleinere en eenvou digere Splashes werden door slechts een handjevol mensen gadegeslagen. Bruniversails- voorzitter H. van 'Veldhuizen: „Toch blijven we het proberen. Ik hoop dat er in de toekomst wat meer ruimte komt in de Vis sershaven en dat dat ons dan meer mogelijkheden geeft. We moeten iets met dat water blij ven doen, want dat hoort ge woon bij Bruinisse." Van Veldhuizen is voor het ove rige dik tevreden over het ver loop van Bruniversails. „Bij het vuurwerk vrijdagavond zag het zwart van de mensen en 's avonds in de feesttent was het ook hartstikke druk." Het feit dat vooral veel Bruenaars Br universails meebeleven is voor Van Veldhuizen van groot be lang. „Het sterkt mij in de ge dachte dat Bruniversails gedra gen wordt door de Bruenaren, REDACTIE NOORD-ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111)454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl M. Modde (chef) M. G. van den Broek P. Kleemans F. F. A. M. van Loon A. M. L. Pankow R. H. N. Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Piet Kleemans BROUWERSHAVEN - De een is inmid dels landelijk doorgebroken en de an der schildert puur voor het plezier. Het resultaat van de inspanningen van de leden van de Schouwse schilderclub Perspectief is tot en met 6 juni te zien in de Sint Nicolaaskerk in Brouwersha ven. Perspectief - onder leiding van beeldend kunstenaar Kees van de We tering - viert haar derde lustrum met een expositie. Het in felle kleuren geschilderde doek van Perspectief-lid Helma Kotoun is een blikvanger in de Brouwse Nicolaas kerk. Kotoun heeft inmiddels van haar hobby haar beroep kunnen maken. Binnenkort exposeert zij in Milaan en later dit jaar in het Italiaanse Bergamo. Toch blijft ze lid van schildersclub Per spectief. „En ik leer nog elke dag bij", zegt de kunstenares bescheiden. „Schilderen is een leerproces dat nooit ophoudt." Buitenland Dat ze inmiddels ook in het buitenland bekendheid begint te krijgen, brengt een blos op haar wangen. „Als ik eraan denk, krijg ik het er gewoon warm van. Ik had nooit kunnen vermoeden dat dit zou kunnen gebeuren." Kotoun laat Verspreid in de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven hangen zo'n tachtig tekenin gen en schilderijen van leden van Perspectief. foto Pieter Honhoff zich inspireren door muziek. „Als ik beer weieens iets anders, maar dat aan het werk ben heb ik altijd jazz-mu- werkt gewoon niet. Het moet Cor Bak- ziek van Cor Bakker opstaan. Ik pro- kerzijn." Wil Stolk uit Zierikzee schildert puur voor de lol. Nu en dan verkoopt ze een doek om uit de kosten te komen, want schilderen is best een dure hobby, zegt ze. „Er zit iets creatiefs in me dat er uit moet komen. Voordat ik lid werd van Perspectief schilderde ik ook al wel, maar toen kwam ik nooit veel verder dan een blauw zeetje." Zee en water is nog steeds een belang rijke inspiratiebron voor Wil Stolk, maar haar schilderijen zijn inmiddels veel meer dan de 'blauwe zeetjes' uit het begin. Ze werkt het liefst figuratief. „Ik heb weieens geprobeerd een bootje na te schilderen, maar dat leek nergens op. Als ik begin met een schilderij heb ik meestal geen idee wat het moet worden. Dat groeit gaandeweg." Kunstenares Elly Mes uit Haamstede, die de expositie opende, hecht veel be lang aan schilderclubs als Perspectief. „Kees van de Wetering weet de leden enthousiast te maken. Hij perst ze niet in een keurslijf en dat mag ook niet. Het is heel goed als mensen bezig zijn met schoonheid. Schilderen is heel belang rijk voor de ontwikkeling van het schoonheidsgevoel." Op de expositie in de Nicolaaskerk zijn ongeveer tachtig tekeningen en schil derijen te zien. De expositie is dagelijks toegankelijk van 13.30 tot 16.30 uur. GENT - Showband Jong Axel is zaterdag Europees kampioen Indoor Drumcorps cadet class geworden tijdens de eerste Eu ropese indoorkampioenschappen in een sportcentrum in Gent. Het Axelse showkorps combineerde popmuziek van Queen en Milk Inc. met klassiekers als het Zwanenmeer en de SabreDance. Het korps won ook veel deelprijzen. Zo waren er onderscheidingen voor het beste blaaswerk, het beste slag werk, het sierlijkst en meest synchroon vlaggenzwaaien, het beste samenspel, de beste presentatie en muzikale effecten. VLISSINGEN - Een 44-jarige vrouw uit Vlissingen is gister middag rond 17.00 uur in de Walstraat in haar woonplaats aangehouden. De vrouw wilde bij een sportzaak schoenen ko pen. Toen haar pinpas weigerde, liep ze met de schoenen aan de winkel uit. Toen winkelpersoneel haar terughaalde uit een cafe in de Walstraat, ontstond er onenigheid en gooide de vrouw de schoenen naar het winkelpersoneel. Hierop werd zij aangehouden. Tegen de vrouw is proces-verbaal opgemaakt. VLISSINGEN - Tussen zaterdagavond zes uur en gistermid dag drie uur uur zijn er vernielingen gepleegd op drie schepen die aan de Keersluis in Vlissingen lagen. Op de drie schepen werden reddingsmiddelen verplaatst en vernield. Ook werd er een ruit van een stuurhut vernield. Het totale schadebedrag is nog onbekend. MIDDELBURG - Een 46-jarige motorrijder uit Middelburg is gistermiddag op de Generaal Hakewill Smithlaan in zijn woonplaats gevallen. De motorrijder kwam uit de richting van de Generaal Eisenhowerlaan.Toen een 16-]arige bestuur ster van een scooter, die hem tegemoet kwam, af wilde slaan, schrok hij en kwam hij ten val. Hij hield aan de aanrijding ge kneusde ribben over. VLISSINGEN - Een 67-jarige Vlissingse is vrijdag licht ge wond geraakt nadat ze werd geraakt door een kar met fusten. De kar rolde de stoep van het Bellamypark af toen de vrouw voorbij kwam fietsen. Ze viel en raakte gewond aan haar arm. Een medewerker van een bedrijf was zijn vrachtwagen aan het uitladen. Eén van de karren die hij op de stoep had gezet ging rollen doordat de stoep schuin afloopt. GOES - Zaterdagavond is tussen 19.30 uur en 20.15 uur een auto gestolen, die geparkeerd stond op het parkeerterrein van de McDonalds aan de Nobelweg in Goes.Het gaat om een wit te Volkswagen, type Kever cabriolet. De auto, uit het bouw jaar 1967, heeft als kenteken 04-33-EE. De auto heeft een waarde van enkele tienduizenden guldens. fseiMBSHi foto Pieter Honhoff in'. In september wordt het zo merseizoen door verOver afge sloten met een fietstocht, die als credo 'Renesse fietst de zomer uit' meekreeg. KRUININGEN - Zaterdag tussen 3.45 en 4.15 uur hebben on bekenden geprobeerd brand te stichten bij een café op de Markt in Kruiningen. Bij de achterdeur was een emmer gezet, die in brand stond. Daardoor vatte de deur vlam. De brand is door het personeel geblust. De emmer was totaal verbrand en op de deur zat een brandplek. en dat is voldoende reden om hiermee te blijven doorgaan." Van Veldhuizen tekent daar wel meteen bij aan dat Bruniver sails moet blijven vernieuwen. „Elk jaar moet er weer een ver rassing in het programma zit ten." Dit jaar had de Stichting Bruniversails verschillende verrassingen in petto. Vrijdag konden kinderen zich uitleven op een trike-baan, stond bij de muziektent een negen meter ho ge opblaas-champagnefles op gesteld en werd de eerste dag af gesloten met vuurwerk. Op het zaterdagprogramma prijkte naast de gebruikelijke creamarkt en de muzikale op tredens in de feesttent, het Eu- ro-vang-spel op het programma en liep een Euro-clown door Bruinisse. Van Veldhuizen ziet Bruniversails niet als concur rent van de Bruse Visserijdagen. „Dat is een veel groter evene ment. Ik denk dat Bruniversails en de Bruse Visserijdagen el kaar aanvullen." door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Na twee ver geefse overlegbijeenkomsten gaan verhuurder Woonzorg Ne derland en de bewonerscom missie van de Vlissingse Resi dence Sint Joseph toch naar de rechtbank. Breekpunt in het conflict blijft de positie van be wonerscommissie. Advocaat voor die commissie R. Maat geeft Woonzorg tot begin deze week de tijd met een oplossing te komen. Maar een kort geding lijkt hem hoogstwaarschijnlijk. Woonzorg Nederland betwist de legitimiteit van de bewoners commissie. Zij wil tijdens een bewonersvergadering zien dat minimaal de helft van de circa tachtig bewoners van het Vlis singse wooncomplex de zitten de commissie van L. Koster en M. Brouwer steunt, zegt K. van Nijnatten, accountmanager Zuid-West-Nederland van Woonzorg Nederland. Volgens advocaat R. Maat is zo'n stem ming ter vergadering niet reëel, gezien de lage opkomst bij eer dere bijeenkomsten met Woon zorg Nederland. De bewonerscommissie gaat verder met het verzamelen van machtigingen onder de bewo ners aan de Van Dishoeckstraat en eist dat Woonzorg Nederland die ook accepteert. Advocaat Maat herhaalde afgelopen don derdag er al bijna veertig bijel- kaar te hebben. Volgens Woon zorg Nederland geven deze verklaringen, vergaard sinds het begin van het conflict twee maanden geleden, niet de actue le stand van zaken weer. Protest Het geschil tussen Woonzorg Nederland en de bewonerscom missie ontstond na de aanstel ling, begin dit jaar, van een nieuwe beheerder op het com plex De bewonerscommissie verwijt de verhuurder onvol doende gekend te zijn in de pro cedure. Daarbij protesteert de commissie tegen het voornemen van Woonzorg Nederland om voor taken die de beheerder uit voert, servicekosten te rekenen. Omdat overleg met de commis sie daarover geen voortgang bracht, wendde Woonzorg zich rechtstreeks tot de bewoners, daarmee de commissie passe rend. Uit vergaderingen waarin be woners van Sint Joseph ageer den tegen het optreden van de bestuursleden Koster en Brou wer, concludeert Woonzorg dat de zittende bewonerscommissie onvoldoende steun heeft bij de mensen die zij vertegenwoor digt. In een brief die de bewo ners van Sint Joseph vrijdag kregen over de stand van zaken in het conflict, verklaart Woon zorg Nederland het te betreuren dat het geschil niet bijgelegd kan worden. BIERVLIET - De presentatie van de eerste haring vlak na het aanlanden van de eerste vaatjes is de laatste jaren in onbruik ge raakt in Biervliet. De 'haring pakker', een uitvinding van R. Ouweneel uit Hoek, blaast de traditie weer nieuw leven in. De uitvinder, horeca-onderne- mer J. van Harn en R Koole van groothandel Sligro presenteren de haringpakker morgen tij dens een speciale proeverij op de Markt bij het standbeeld van Willem Beukelszoon. De drie heren verwachten een grote toekomst voor het be steksgereedschap, omdat on derzoek heeft uitgewezen dat jongeren er weinig meer voor voelen om de haring bij de staart te pakken en het keelgat in te la ten glijden. De haringpakker stelt liefhebbers in staat om het maatje 'te degusteren zonder de delicatesse aan te raken'.De de monstratie van de pakker - en de proeverij van de nieuwe ha ring - begint om 17.00 uur. SAS VAN GENT - Een 52-jarige man uit Sas van Gent, die sinds donderdag werd vermist, is net buiten zijn woonplaats langs de Poelstraat in Zelzate veronge lukt. De man was met zijn motor uit de bocht gevlogen en belandde vervolgens in een naast de weg gelegen waterloop. Een vracht wagenchauffeur ontdekte de man en zijn motor zaterdag avond bij toeval.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 27