Freddie Blaas zorgt voor spektakel PZC Nuijten tweede in halve finale J ubileum wedstrij d wielercomité Hulst Zeeuwse Stromen op derde plaats Wisse scoort ruim boven EJK-limiet Van der Weide pakt zilver bij NK 24-uur Prijzenfestival tijdens turnfinales Spannende strijd bij cross Wemeldinge 17 De Graag nationaal damkampioen Nederlandse titels voor Romkes Tweede plaats Kees de Goffau Prima weekeinde Mirjam Dieleman Stokman tweede bij kogelstoten maandag 28 mei 2001 door lep Triou WEMELDINGE - Dat er voor spannende en spectaculaire mo torcrosswedstrijden niet altijd een groot circuit en veel deelne mers nodig zijn, werd afgelopen zaterdag bewezen tijdens de districts wedstrijden op het cir cuit van de MC De Sproeier in Wemeldinge. In alle klassen was er een enorme strijd om de eerste plaatsen. Vooral in de 125cc zorgden Freddie Blaas en de En gelsman Sydney Bates voor vuurwerk in hun duels om de eerste plaats. Blaas was uitein delijk de sterkste. Bij de 250/500cc toonde Erik van der Wekken weer eens aan dat hij de beste is. Hij won met grote voorsprong. Martin Stroo werd de verrassende winnaar bij de 85cc. De 65cc leverde een duel Nederland-Engeland op tussen Rini van de Linden en Steve Clark. De Engelsman was tweemaal de sterkste. Bij de ve teranen was de winst voor de Belg Jos Machiels, Jordy van 't Hof pakte de bloemen bij de mi- niklasse. Spannend was het zaterdag met name in de 125cc. Sydney Bates nam in de eerste manche de lei ding, maar kreeg hierna een fel aandringende Freddie Blaas in zijn wiel, die direct de aanval opende. De jonge Engelsman liet echter zien dat hij goed weet hoe je een circuit als dat van Mc de Sproeier moet aanpakken. Wat Blaas ook probeerde, hij gaf de leiding niet af. Achter hen nestelde Nicky Huiszoon zich in eerste instan tie verrassend op de derde door Alex Krappen APELDOORN - Eigenlijk kwam het NK 24-uur voor ul traloper Jan van der Weide on gelegen. Hij had nauwelijks getraind, want hij was in de aanloop naar de Spartathlon, dé wedstrijd voor ultralopers. Maar als de bondscoach een be roep op je doet, dan zeg je na tuurlijk geen nee. Dus haalde Van der Weide alles uit de kast met een zilveren medaille als verrassend resultaat. Hij had vooraf aan coach Gerrit van Rotterdam beloofd 170 ki lometer te halen, het werden er 182. „Ik heb veel ervaring, dus ik kan voor een wedstrijd wel ongeveer inschatten wat ik kan. Toch was het best moeilijk, want ik had te weinig getraind. Bovendien kreeg ik ook nog bla ren. Maar als je een oranje shirt mag aantrekken dan doe je na tuurlijk een stapje harder." Alles staat voor de Kapellenaar in het teken van de Spartathlon, en hi j zat in een totaal andere fa se van zijn trainingsopbouw dan ideaal zou zijn voor zo'n wedstrijd. ,,Ik had gedacht: ik loop 120 kilometer en dan ga ik naar huis. Maar toen een week geleden de bondscoach belde werd dat dus anders." Hij is dus blij met zijn selectie, maar verwacht dat het bij een éénmalig optreden blijft. „Maar als ik nodig ben dan doe ik het natuurlijk zo weer. Het is toch geweldig om op je 56e geselec teerd te worden voor het Neder lands team?" Gelukkig gaf zijn werk geen problemen. „Mijn collega's zijn altijd bereid om in te vallen als ik een wedstrijd heb. Daar heb ik veel aan te dan ken." plaats, maar hij kreeg te maken met een weer goed op dreef zijn de Arjo Verhage. Hij verwees Huiszoon terug naar de vierde plaats. Huiszoon moest vervol gens alle zeilen bijzetten om een sterk aandringende Stef Goet- heer, die een mindere start had, achter zich te houdenHij slaag de er net in. Brutaal De tweede manche begon al weer verrassend. Nu nam Huis zoon brutaal de leiding, terwijl Bates ten val kwam.De Engels man liet hierna zien wat hij kan. In een geweldige achtervolging rukte hij op naar de tweede plaats. Blaas kon hij echter niet meer bedreigen. Stef Goetheer die lang de tweede plaats had moest de Engelsman in de laat ste ronde nog laten gaan. „Die man ging ontzettend hard, ik kon hem echt niet houden", al dus Goetheer. Huiszoon pakte de vierde plaats voor Verhage, die een slechte start kende en als vijfde finishte. Bij de wedstrijd in de 250/500cc sloeg Erik van de Wekken weer eens toe. De Zierikzeeënaar kende geen medelijden met zijn opponenten en won tweemaal met grote voorsprong. Weer he lemaal terug in de top is Kees den Hollander, die zich zater dag als tweede en derde klas seerde na felle duels met onder anderen Marco O verweel, Rut- ger Bimmel en Robin Jansen. ,1k rij d nog maar pas op de vier- taktmotor. Dat is toch even wennen, maar het gaat steeds beter", zei Jansen, die een vijfde en vierde plaats pakte. Overtuigend Berg De Spartathlon is dé wedstrijd voor ultralopers. „Die is 246 ki lometer lang. Maar het is niet eens de afstand. Er zit een ver schrikkelijke berg in, en ook het temperatuurverschil tussen overdag en 's nachts maakt het enorm zwaar. Als je de Spar tathlon voltooid hebt, dan kun je stoppen." Niet dat hij daar aan clenkt. „Want ik kan een paar dagen zonder lopen, langer niet." Bij de 85cc mogen er in de toe komst nog stevige duels ver wacht tussen Ramon Koole en Martin Stroo. In de eerste man che won Koole overtuigend en moest Stroo zich nog tevreden stellen met een derde plaats achter Jeffrey van Grinsven. In de tweede manche liet de Sou burger echter zien dat hij een waardig opvolger van zijn vader Ronnie Stroo aan het worden is. Kole reed de gehele manche aan de leiding. In de laatste ronde ging hij echter even in de fout, waarna Stroo de leiding over nam en winnend afsloot. Nicky Huiszoon leek derde te worden maar moest uiteindelijk genoegen nemen met een vierde plek. foto Ruben Oreel MOOK- De vijftienjarige Jolien de Graag uit Goes is zaterdag in Mook Nederlands damkampioene bij de meisjes-aspiran ten geworden. Het toernooi begon op Hemelvaartsdag en duurde drie dagen. In totaal speelden de deelneemsters tien partijen. Jolien de Graag, lid van de Goese damclub, legde in de eerste drie ronden de basis voor haar titel. Dankzij drie overwinningen op rij nestelde ze zich op de eerste plaats en niemand slaagde er meer in langszij te komen. In de voorlaat ste ronde dreigde het nog even fout te lopen: ze leed een ver rassende nederlaag waardoor ze nog maar één punt voor sprong behield op de nummer twee. In de slotronde moest ze het opnemen tegen de sterke Marjo- leine Geurts uit Lent. De talentvolle Zeeuwse damster slaag de er in deze cruciale partij te winnen en stelde zodoende haar natonale titel veilig. Later dit jaar zal zij Nederland vertegen woordigen op het Europees kampioenschap, dat in Polen zal worden gehouden. Jolien de Graag wordt vanavond om zeven uur in 'De Pit' aan de Appelstraat in Goes gehuldigd door haar vereniging. NIJMEGEN - Peter Romkes uit Vlissingen kan terugkijken op een uitstekend Nederlands zomerkampioenschap. De 42- jarige zwemmer uit Vlissingen behaalde maar liefst drie Ne derlandse titels op de schoolslag en zwom één Nederlands re cord. Dat record pakte Romkes op de vijftig meter schoolslag in een tijd van 33.93 seconden. De honderd meter schoolslag won de zwemmer van Luctor et Emergo in een tijd van 1.21,29 minuten en Romkes tikte op de tweehonderd meter schoolslag als eerste aan in 3.04,38 minuten. NIEUWKUYK - De Zeeuwse skeeleraars waren zaterdag succesvol bij een wedstrijd in het Brabantse Nieuwkuyk. Kees de Goffau behaalde een tweede plaats, terwijl Jaap van Tatenhove vierde werd. Er vormde zich al snel een kopgroep, met daarin onder anderen Jaap van Tatenhove (Axel), Henk Jan Schouwenaar, Leo Janse (Yerseke) en Kees de Goffau (Rilland). In de laatste ronde ontsnapte Bert Jan van Barne- veld die meteen Kees de Goffau in zijn spoor kreeg. Een paar honder meter voor de meet viel Van Barneveld stil, waarna Micha Vendel (Schijndel) de winst greep, voor Kees de Gof fau. Jaap van Tatenhove finishte op de vierde plaats voor Henk Jan Schouwenaar. Francien Wisse (Krabbendijke) fi nishte van de vijf vrouwen op de tweede plaats. Zij moest de eer laten aan Sonja Kolijn (Rotterdam). BERGSCHENHOEK - Mirjam Dieleman behaalde dit week einde twee goede resultaten. De mountainbikester uit Vlis singen finishte zaterdag in de Flevotour, een klassieker op de weg, als achttiende en werd gisteren bij een wedstrijd in de topcompetitie in Bergschenhoek elfde. Bij de nieuwelingen kwam Dennis Martens uit Koewacht als zevende over de eindstreep en Timo Veerhoek uit Ritthem werd 32e. Joël Dieleman behaalde een negende plaats bij de junioren en er was een elfde plaats voor Goesenaar Ruud Rentmeester. ZUNDERT - Stefan Stokman heeft bij CD-wedstrijden in Zundert de tweede plaats behaald op het onderdeel kogelsto ten. De atleet van AV' 5 6 kwam tot een afstand van 10 meter en 6 5 centimeter. Op de 10 0 meter noteerde Stokman een tij d van 14.8 seconden en op de 800 meter 3 minuten en 11.2 seconden. door Janny Vermeule LEKKERKERK - Monique Nuijten heeft goed gepresteerd tijdens de halve turnfinale van het niveau Topsport. De Goese turnster legde in Lekkerkerk beslag op de tweede plaats. Nuijten turnde een goede wed strijd. De senior-turnster, die inmiddels concurrentie heeft door Koen de Vries GOES - Het kwartet van BowlShop uit Aalst heeft zater dag het Alkopron Team Toer nooi 2001 gewonnen. De Belgen bleven in het Goese bowling centrum IDAB/BowlingWorld en de Zeeuwse Stromen voor. Aan het toernooi nam de com plete Nederlandse bowlingtop deel. Hoewel de Zeeuwse Stromen niet met de hoofdprijs naar huis ging, verrichtte het toch een krachttoer. Op de finaledag stond de ploeg na acht van de elf games nog troosteloos onder aan. Daarna zette het kwartet echter een inhaalrace in, die op de derde plaats eindigde. Uit eindelijk bleef nummer twee IDAB de Zeeuwse Stromen slechts 31 pins voor. Vooral in de wedstrijd tegen NTMT presteerde De Zeeuwse Stromen indrukwekkend. Er- win Groen, Luc Jansen, Erik van Sabben en Harald Punessen overschreden de duizend pun ten (1018), een zeldzaamheid in de bowling wereld. „We hebben in het begin onze kansen ver gooid", overzag zaaleigenaar Envin Groen de prestatie van zijn ploeg. We waren niet scherp genoeg." Overigens zorgde niet alleen de Zeeuwse Stromen voor een ex ceptionele score. Zo wierp Mar co van de Griend (IDAB) in de voorronde een perfect game (300 punten), wat goed was voor een reis naar New York. Michael Sassen miste die foutloze pres tatie op een haar. Hij kwam tot 299 omdat in zijn laatste worp I een kegel wel aanstalten maak- I te om te vallen maar dat in laat ste instantie net niet deed. Hoge scores I Uitermate knap was ook de prestatie van de Belg Swen van Eijken. Hij legde de basis voor de eindzege van zijn ploeg I BowlShop door een toernooige- middelde te halen van 241 pins. I De hoge scores waren te danken gekregen van aanstormende ta lenten als Verona van de Leur en Gabriëlla Wammes, nestelde zich met de tweede plaats tussen deze twee turnsters uit Zoeter- meer. Nuijten stelde met de tweede plaats vanzelfsprekend aan de ideale omstandigheden die zaterdag in het nieuwe Goe se bowlingcentrum heersten. Erwin Groen: „Het is een beetje het Thialf-dee. Hoe beter de baan, hoe beter de prestaties. De top van het Nederlandse bowlen is hier, de banen zijn goed en het oliepatroon is goed. Dan krijg je dit soort scores." Organisator Leen Schaap had nog even in de geschiedenisboe ken gekeken. „In de vorige bow lingzaal in Goes hebben we 24 jaar moeten wachten op een perfect game. Hier heeft het nog geen jaar geduurd voor het zo ver was." Scheidend bondscoach Chris Mijnsbergen uit Goes plaatste zo zijn kanttekening bij het ge weld van de bowlers. „Wat mij betreft is een gemiddelde van 230 pins per game het maxi mum. Als spelers daar boven komen is de baan te makkelijk." Goesenaar Mijnsbergen neemt op het EK in Denemarken (van 11 tot 24 juni) afscheid als bondscoach. Hij gaat zich con centreren op het nationale bow lingcentrum, dat momenteel in Schiedam gebouwd wordt. Eerder op de dag legden de Deense wouwen Bettina Lund en Iben Tchu, uitkomend voor CTM Rotterdam, beslag op de zege in het dubbeltoernooi. De ze twee wereldtoppers bleven het B-team van de Zeeuwse Stromen, bestaande uit de huurlingen Luc Jansen (Eind hoven) en Harald Punessen (Duitsland) net voor. Het win nende gemiddelde was ook hier bijzonder hoog: 228. Het andere koppel van Zeeuwse Stromen (Groen/Van Sabben) miste de fi nale, net als Chris Mijnsbergen en André Reijerse, die als negen de eindigden. Wat Erwin Groen en organisa tor Leen Schaap betreft blijft het niet bij een editie van het Alkopron Team Toernooi„Dit moet een jaarlijks terugkerend evenement worden", vonden beiden. „De teams staan in de rij om mee te doen", wist Schaap. een finaleplaats veilig voor het NK. Ook de andere Zeeuwse turnsters plaatsten zich in Lek kerkerk voor het NK. Junior turnster Wendy de Meulmeester van MTV'69/Turnschool Zee land behaalde de zevende plaats in deze categorie. Bij de jeugd plaatste Nicole Casteleijn zich met een achtste plaats, terwijl bij de pupillen clubgenoten Ra- mona Hibels, Lesley Huijzen, Jessica van Belzen en Kelly du Pon eveneens een plaats op het NK veiligstelden. In Lekker kerk werd tevens het Neder lands kampioenschap voor het Nationale Wedstrijdsport-ni veau gehouden. De Zeeuwse af vaardiging speelde hierin geen rol van betekenis. Alleen trainer Harry Stapel van de Turncom- binatie Zuid-West-Nederland haalde met zijn turnster Lichel- le Wong een podiumplaats. De turnster van De Samensprong uit Prinsenbeek werd derde in de categorie Pupillen 2. Jai Meesters van MTV'69/Turn- school Zeeland werd elfde bij de junioren, terwijl Bianca Wil- lemse in dezelfde categorie 36e werd. doorWim de Vos HULST - Het wielercomité Hulst hield vorig jaar aan de slotwedstrijd van het wielersei- zoen een slecht gevoel over. Nog geen twintig deelnemers kwa men er aan de start. Het was voor de organisatoren reden nog eens goed na te denken over de toekomst. Ze hebben er echter het bijltje niet bij neergegooid. Vandaag, maandag, wordt er wederom een wedstrijd voor amateurs gehouden. Daarnaast wordt het 50-jarig bestaan van het huidige comité gevierd met een receptie. Organisator Frank van Swaal: „Ik durf gerust te stellen dat de koers er dankzij de Hulster mid denstand en de Reynaertstich- txng is gekomen. Beide hebben meegewerkt aan de organisatie. Mede hierdoor is er na het dra ma van vorig jaar toch nog een vervolg. Gelukkig maar, want een Hulster kermis zonder wie lerkoers kan toch niet." Daardaar kan het wielercomité Hulst toch nog een jubileum vie ren en komt er geen einde aan de rijke wielertraditie in de Rey- naertstad, die veel verder terug gaat dan 1951. „Dit jaar vieren we het jubileum van de huidige club. Voor die tijd werd er ook al doorSjaakSinke EMMELOORD - Yvonne Wisse uit Vlissingen heeft in Emme- loord de limiet op de meerkamp gehaald voor uitzending naar het Europees Jeugdkampioen schap in het Italiaanse Groseto. Met vijf overwinningen scoorde Wisse een totaal van 5396 pun ten, bijna honderd punten bo ven de limiet. Wisse opende voor haar doen matig op de 80 meter horden. Desondanks noteerde ze de snelste tijd met 14.64 seconden. Op het hoogspringen bleef ze met een winnende sprong van 1 meter 79 centimeter slechts 2 centimeter onder haar persoon lij k record en goed voor de hoog ste score op deze meerkamp van 966 punten. Op het kogelstoten moest Wisse genoegen nemen met de vierde plaats en een redelijke 10 meter vele jaren een wielerwedstrijd gehouden in Hulst maar die werd door anderen georgani seerd", weet Van Swaal. Hoewel het aantal inschrijvin gen tot zaterdag teleurstellend was, lijken er toch ruim veertig renners van start te zullen gaan in de jubileumronde. „Zater dagmiddag kreeg ik een tele foontje dat er nog twintig renners uit België komen. Daar door lijken we toch een behoor lijk deelnemersveld te hebben", aldus Van Swaal. Eric Vereecken begint voor ei gen publiek aan een nieuw wie lerleven. De Hulstenaar was en kele jaren uit het gezichtsveld verdwenen, maar sinds dit sei zoen komt Vereecken weer uit bij de amateurs. Op de deelne merslijst staan verder de namen van voornamelijk Zeeuwse ren ners, zoals Danny Schaut, Den nis Mesu, Michel Rommers, Johnny van de Klooster, Roald Wielders, Arnold Duinhouwer en Jürgen Thuy. De wedstrijd in Hulst staat ook open voor renners uit de sport- klasse A. Vooi'dat de wedsti'ijd wordt gehouden is er tussen van 16.00 -17.00 uur een jubileum receptie in café De Kroon in Hulst. Daar vindt ook de in schrijving plaats. Aanvang van de wedstrijd is 19.00 uur. en 76 centimeter. De 200 meter liet een ontketende Wisse zien. Vanaf de start knalde ze er kei hard in en met een persoonlijk record van 24.53 seconden pak te ze ook hier de overwinning. De tweede dag begon voor Wis se, ondanks de flinke rugwind, magertjes met een afstand van 'slechts' 5 meter en 44 centime ter op het verspringen waardoor ze wel eerste werd maar een hondex'dtal punten inleverde. De 31 meter en 72 centimeter die ze liet notex-en op het speex-wer- pen was volgens vex-wachting. De afsluitende 800 meter liet een sterke Wisse zien die van kop af vertrok en de tegenstand sters aan flarden liep met een tijd van 2 minuten en 18.88 se conden. Gezien de punten die ze liet liggen met name op de hor den en het verspringen moet een verbetering van haar totaal van 5396 punten zeker binnen haar mogelijkheden liggen. De kampioenen van Turncombinatie Zuid-West-Nederland (van links naar rechts): Carlo van Minde, Jeffrey Telussa, Vazgen Khatchanov, Boris Gorrissen, Youri Hanssens, Erik Bouwens en Mark de Jonge. foto Ruben Oreel door Janny Vermeule KOUDEKERKE - De toestelfinales van de regio Zuid-West-Nederland van de KNGU, die dit weekeinde in sporthal De Couburg in Koudekerke werden gehouden, zijn voor de Turncombinatie Zuid-West-Nederland (TCZWN) in het A-, B- eix C-niveau een wa re prijzenslag geworden. In totaal was de Turncombinatie goed voor 68 medailles, waarvan 28 gouden, 23 zilveren en zeven- tienmaal brons. De Turncombinatie kwam onder anderen uit met de prijswinnaars van het afgelopen Nederlandse kampioenschappen, die voi'i- ge week in Emmen werden gehouden. De deelnemers hadden zich voor deze wedstrij den gekwalificeerd via twee voorwedstrij- den en de i'egiokampioenschappen. Er wex*d geturnd op vloer, voltige, ringen, rekstok, sprong en brug in diverse categorieën. In de categox-ie 4 B maakten Carlo van Min de en Youri Hanssens, de winnaars van de zilveren en bronzen plak tijdens het NK, hun favorietenrol meer dan waar. Carlo van Minde haalde goud op vloer en sprong, zil ver op rekstok, brons op x-ingen, brug en voltige. Hanssens was met name spraakma kend op het rek, waarvoor hij bijna de ultie me scox-e turnde en goud greep met een puntentotaal van 8.60. Hanssens haalde daarnaast het zilver op alle andere toestel len. In categorie 5C haalde Mark de Jonge de perfecte score van tien punten op voltige. Naast het goud op dit onderdeel behaalde hij hetzelfde resultaat op ringen en brug. Met zilver op sprong, vloer en rekstok com pleteerde hij een uitstekende wedstrijd. Jeffrey Telussa, eveneens in de categorie 5C, heeft dit jaar een razendsnelle ontwikke- ling doorgemaakt. De turner van MTV'69, die bij de Turncombinatie traint, haalde goud op vloer en sprong en brons op voltige. Mitchel van Minde en Yaniek Niemantsver- driet haalden in dezelfde categoiïe respec tievelijk zilver op voltige en bi'ons op brug. Vazgen Khatchanov, eveneens afkomstig van MTV'69, turnde in de categorie 5B vier gouden medailles op brug, voltige, vloer, rekstok. Op ringen en spx-ong behaalde hij zilver en toonde eveneens aan over een goed toekomst perspectief te beschikken. Erik Bouwens turnde in de categorie 5B goud op spx-ong, zilver op vloer, brug en vol tige en brons op rekstok en ringen. Het succes van de Turncombinatie was compleet door de gouden medailles van Bo ris Gorx-issen in categorie 6C op voltige, brug, rekstok, spi-ong en vloei-. Alleen op ringen moest hij in zijn gouden jacht met het zilver genoegen nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 17