Fortis behoudt kansen op dubbel Ploeg Van Wely voetbalt en schaakt weer het best PZC Nieuwland staat op de drempel van derde klasse Inspiratieloos Swift in hoge degradatienood Verwarring groot na opheffen verbod Tennisser Nonnekes verdedigt titel in toernooi in Kapelle De Schelde grijpt titel in derde klasse Souburgse korfballers dwingen beslissingsduel af op slotdag Van der Parel en De Koster weer favoriet voor zege koppeltoernooi Adriaanse eindigt als tweede RCS zegeviert in Vlissingen Cup Kapelle houdt voetbaltitel in eigen huis agenda maandag 28 mei 2001 bw 14 door Jan Roovers OOST-SOUBURG - De doel stelling waarmee de korfbal ploeg van Fortis uit Oost-Sou burg vorig jaar september aan het seizoen begon, loog er niet om: Peter Crucq wilde dat zijn team prijzen moest gaan pak ken, en mee moest doen om het kampioenschap. Na het behalen van het zaalkampioenschap werd de jacht op de veldtitel ge opend. Even dreigde het mis te gaan (een nederlaag bij Twee maal Zes), maar door de 14-12- overwinning zaterdag op Snel dwong Fortis alsnog een beslis singswedstrijd af. De inzet daarvan: een kampioenschap en promotie naar de overgangs klasse. In de laatste thuiswedstrijd te gen Snel moest het dus gebeu ren. Alleen een overwinning zou Fortis in de strijd om het kampi oenschap houden. In de aanloop naar het cruciale duel zal Peter Crucq ongetwijfeld wel eens hebben gekeken naar de resul taten die Animo (enkele jaren door Jan Roovers VLISSINGEN - Voor de meeste korfbalploegen is de veldcom- petitie voorbij. Swift zal nog flink aan de bak moeten. Na de nederlaag tegen Maassluis speelt Swift in met Maassluis en Tempo een driekamp om lijfsbe houd. Twee van de drie ploegen degraderen. Maassluis-Swift 15-10: De drei gende nacompetitie tegen degradatie heeft Swift geen mo ment kunnen inspireren om vol uit te gaan. In het eerste kwart werd al duidelijk dat de ploeg niet in de wedstrijd zat, maar 4- 3 achter bood nog perspectief. Een aanvallend te statisch Swift, dat verdedigend te vaak stevig in de fout ging, waardoor het de thuisploeg in het tweede kwart wel erg gemakkelijk maakte. Na 9-6 bij rust leverde geleden met Zuidwesters gefu seerd tot Fortis) in het verleden tegen deze Dordtse tegenstan der heeft behaald. De balans daarvan sloeg duidelijk in het voordeel van Snel uit. Crucq zal zijn selectie daar on getwijfeld niet van in kennis hebben gesteld. Waarom eigen lijk ook, want tijden - en selec ties - veranderen. Waarbij For tis - bleek zaterdag - in gunstige zinF ortis is een mix van routine en jeugdig talent, waar de coach een uitgebalanceerde ploeg van heeft gemaakt. Crucq heeft de techniek als basis en is een voor stander van creatief en attrac tief korfbal. Hij vindt het plezier in het spel een heel be langrijke factor. En de ploeg straalt dat ook uit. Hoewel daar in het duel met Snel daar wat minder sprake van was. De be langen voor beide ploegen wo gen immers zwaar wogen: Snel had aan één punt genoeg om kampioen te worden, Fortis móest winnen om in de race te blijven. In een dergelijke entourage lukt het vaak niet om tot het beste Swift ook in de tweede helft te weinig strijd en kende de ploeg een aantal zwakke momenten. Maassluis aarzelde niet om dat met 15-10 af te straffen. Scores Swift: Rob Sanderse 4, Bjorit de Hond, Ivo de Hond, Sjoerd San derse 2. VoorTjoba, TOP en Seolto stond nog slechts een verplicht num mer op het programma. In een goede wedstrijd nam Tjoba met een 19-18-overwinning op KCC afscheid van de overgangsklas se (degradatie naar de eerste klasse) en sloot tweedeklasser TOP een goed seizoen af met een winnende uitbeurt bij Bolnes (11-14). Seolto hoorde vorige week al dat de nummers zeven in de derde klassen (Seolto is dat in 3A) niet degraderen. In een saaie wedstrijd werd het 8-8 te gen Olympia Spijkenisse. Ellen Stroo nam afscheid. korfbal te komen. Waarmee niet is gezegd dat Fortis-Snel een zo meravondwedstrijd werd. Verre van dat, al stond het resultaat voorop. Op het kunstgras van het kolkende Fortis-complex aan de Diezestraat (350 toe schouwers en muzikale onder steuning van de aanhang van beide ploegen) werd de wed strijd het aanzien meer dan waard. Een wedstrijd die bol stond van de spanning. Fortis ging voortvarend van start: Youri van'de Broeke mikte de bal al in de eerste minuut na het beginsignaal van scheids rechter door de vijandelijke korf. De toon was gezet, de For- tisploeg al direct de zenuwen kwijt. Toen daarna Arjen Ver steeg uit een strafworp de ge lijkmaker liet aantekenen, leek het een leuke middag te gaan worden. Ondanks de aarzelende start waarin het toch wat kans jes liet liggen, slaagde Fortis er in de tegenstander van meet af aan achter de feiten aan te laten lopen: 2-1, 2-2, 3-2, 3-3, 4-3 en 4-4 na 22 minuten. De broers Koole hadden bovendien de ge vaarlijkste mannen van Snel (Arjen Versteeg en Pim Schot man) aardig onder controle. Youri van de Broeke fungeerde in zijn vak als aanjager en de zussen Hoogwerf hadden een belangrijke rol in de aanvallen de en verdedigende rebounds. Kort gezegd: Fortis oogde als collectief stukken beter dan de Dordtse opponent. Dat verschil werd een handvol minuten voor de pauze ruimschoots uitbe taald: een 'stip' van Chaïm Koole, velddoelpunten van ach tereenvolgens Ruth Hoogwerf en Robin Wisse (twee) tilden de score naar 8-4. Die plotse ruime marge had een dubbele lading: de klap dreunde in het kamp van Snel gevoelig na, voor Fortis be tekende het bovenal een morele opkikker. Tot de rust werd de voorsprong gehandhaafd: 9-5. De muzikale ondersteuning van Snel was inmiddels ook stilge vallen. „Het baltempo moet omhoog en er moet meer rust komen in de aanval", gaf Crucq zijn team voor de tweede helft als op dracht mee. Het werd maar ge deeltelijk uitgevoerd. „Daar moeten we deze week aandacht aan besteden", stelde de coach in het vooruitzicht. Even dreig de Fortis het benauwd te zullen krijgen, maar na 9-7 hielpen vooral Chaïm Koole en Robin Wisse de ploeg over een paar zwakke momenten heen (10-7, 11-8 na 10-8 en 12-9 na 11-9). Waarna Snel begreep dat het in deze wedstrijd niet zou lukken en in de irritatie daarover Pim Schotman nog een gele kaart kreeg. Rest Fortis om in de beslissings wedstrijd het kunstje nog een keer te flikken. „Ik heb op de vi deobeelden wel wat gezien waar we mogelijk ons voordeel mee kunnen doen", was coach Peter Crucq voorzichtig optimistisch. Wordt zijn afscheid bij de ploeg mogelijk toch nog ingekleurd met een veldkampioenschap en 'de dubbel'. Scores Fortis: Robin Wisse 5, Chaïm Koole 5, Ruth Hoogwerf 2, Youri van de Broeke 1, Wander Koole 1Scores Snel: Arjen Versteeg 4, Pim Schot man 4, Eddo Bakker 2, Hans van de Burgt 2. ScheidsrechterHendri 't Lam uit Almkerk. Aantal toeschou wers: 350. Gele kaart: Pim Schot man (Snel). doorWim Broekhoven en Ben Hameeteman VLISSINGEN - Na de 4-1- overwinning bij BVC'54 kan Nieuwland een plaats in de der de klasse-bijna niet meer ont gaan. In de laatste thuiswed strijd tegen SKNWK kan de Walcherse formatie zich zelfs een nederlaag met drie doel punten permitteren, zonder dat de promotie daardoor gevaar loopt. De Nieuwerkerkers zijn in de nacompetitie nagenoeg kansloos na een 5-0-nederlaag bij Breda. Nieuwland-speler Wilco Kwek- keboom tekende tegen BVC na een kwartier voor de 0-1Van de Heikant kon vanaf elf meter na een halfuur nog wel gelijkma ken, maar Kwekkeboom bracht in de slotminuut van de eerste helft Nieuwland opnieuw op voorsprong. Na rust was Nieuwland oppermachtig. Via Corné van Belzen werd het hal verwege 1-3. BVC-verdediger Nobel tekende twintig minuten voor tijd met een eigen doelpunt voor de 1-4. Het was slechts een flauwe afspiegeling van het enorme krachtsverschil. SKNWK Ze waren er zó dichtbij, bij de derde klasse. Zaterdag lieten de elf van SKNWK het in en tegen Breda echter collectief afweten. Een gebrek aan instelling en mentaliteit leverde de vierde klasser een 5-0-nederlaag en een enorme kater op. „Ik ben zó teleurgesteld", ver zuchtte oefenmeester Wesdorp na afloop. „Als je zó dicht tegen die derde klasse aanzit, moet je het gras opvreten. Maar we ver loren vandaag elk duel, we wa ren telkens een stap te laat. Ik vind dit zó erg. Zelf doe ik er al les voor, maar de spelers lieten het vandaag collectief afwe ten." SKNWK kwam er zaterdag in het Brabantse nauwelijks aan te pas. Zonder spelverdeler Erwin Theunisse, die moest werken, zorgde het spitsenduo Leon Goedegebuure/Wouter de Jon ge nauwelijks voor gevaar. Ook de later ingebrachte Kees-Jan Nieuwenhuize en Jurjen Ver meer brachten niet de gewenste ommekeer. Derdeklasser Breda, met de uitblinkers Lith en M'Barki, die drie keer scoorde, in hun gelederen realiseerde rap een 2-0-voorsprong. Tot over maat van ramp moest doelman Pascal Dalebout na rust in de kleedkamer achter blijven van wege een blessure. De als be stuurslid meegereisde Leon Quik bood vervolgens uitkomst. In geleend tenue en schoenen nam hij na de hervatting plaats onder de lat. Toen Breda evenwel bijna me teen in de tweede helft de derde treffer scoorde, via de rappe lin kerspits M'Barki, gingen alle Nieuwerkerkse kopjes voor goed naar beneden. Rienslag en opnieuw M'Barki zorgden voor de 5-0-eindstand. KWADENDAMME - In Tappe rij 's Lands Welvaren gaat vandaag het jaarlijkse koppel- toernooi driebanden van start. Pieter van der Parel en Leanjo de Koster uit Yerseke zullen hun titel verdedigen. Maar liefst 28 koppels schreven zich voor het koppeltoernooi driebanden in dat in Tapperij 's Lands Welvaren in Kwaden- damme plaatsvindt. Onder de deelnemers de winnaars van vo rig jaar; Pieter van der Parel en Leanjo de Koster uit Yerseke. Het verdedigen van hun titel zal geen eenvoudige opgave zijn ge zien het deelnemersveld. Tot de favorieten moeten ook Piet (Yerseke) en Lou Scheffers Krabbendijke), Jan Beije-Jo Verburg uit Wissenkerke en Gerrit Blom( 's Gravenpolder)- Bram de Waard (Wemeldinge) worden gerekend. De wedstrijden worden op han dicap gespeeld en beginnen tel kens om 19.30 uur. De eerste ronde wordt gespeeld op 28 en 30 mei en 6 juni. Hagar Hoogwerf wordt hevig op de huid gezeten door een speelster van Snel. Youri van de Broeke (num mer negen) biedt zich aan. foto Ruben Oreel door Alex Krappen MIDDELBURG - Het begint een beetje eentonig te worden. Want iedere keer dat Loek van Wely met een ploeg aan het jaarlijkse schaakvoetbaltoer nooi deelneemt, wint hij. Zo ook dit jaar, met grote over macht. Topschakers werken veel aan hun conditie, en zeker de profs van Ordina, dat sinds vrijdag landskampioen is. Een schaakvoetbaltoernooi is dan ook een welkom tussendoor tje. Organisator Frans Riku- mahu: „Van Wely was dit jaar de eerste die zich aanmeldde." Het evenement kende weder om een boel inschrijvingen. „Een teken dat schakers de combinatie schaken/voetbal waarderen." Al in de poule stond er geen maat op de zegereeks van Or dina. Alle schaakwedstrijden werden met 6-0 gewonnen, in het voetbal kreeg de Tilburgse ploeg slechts één treffer tegen. Wie de poule van Ordina zou winnen was daarom snel dui delijk. Anders verliep het in de ande re poule. Het Witte Paard uit Sas van Gent, vorig jaar afwe zig, bracht een sterke schaak- ploeg op de been en was favo riet. In het onderlinge duel tegen organiserende club Mid delburg verloor HWP verras send het schaakgedeelte. Overwinningen van Johan de Wolf, Alex Jonkheer en Riku- mahu en een remise van Mar tin de Bock zorgde ervoor dat HWP op doelsaldo de finale "1* Loek van Wely bleek in Middelburg niet alleen op een schaakbord goed uit de voeten te kunnen. foto Dirk-Jan Gjeltema miste. In die finale was Mid delburg kansloos. Opnieuw won Ordina het schaakgedeel te met 6-0. Ook in het voetbal gedeelte scoorde de Brabantse equipe zesmaal, maar wist Marcel van Delden namens Middelburg de eer te redden. Zo ging de wisselbeker op nieuw naar Tilburg, en mogen de overige deelnemers hopen volgend jaar meer kans te ma ken. Want het toernooi komt zeker terug. Rikumahu: „Als het aan mij ligt komen er tien teams. De vraag is alleen hoe we dat in het tijdschema ver werken." door Rudy Boogert KAPELLE - Het Cees Kole Ka pelle Open groeit groter en gro ter. Voor het zesde jaar op rij is het deelnemersaantal van het tennistoernooi, dat vandaag be gint en zondag eindigt, toegeno men. Met 282 deelnemers zitten de 29 speelschema's weer tjok vol. Waar ligt het plafond, vraagt ook Hans Ganseman (samen met Sandra van Eenennaam en Tamara van Boven het organi satiecomité vormend) zich af. „Vorig jaar begonnen de speel dagen om vier uur en dat hebben we nu al moeten vervroegen riaar twee uur. Het is een uitda ging om nog meer spelers te krij- gen, maar dan zouden we een zesde baan nodig hebben." Nu HUMMELOO - Thomas Adriaanse uit Wissenker ke is tijdens de nationale motorcrosswedstrijden in Hummeloo als tweede ge ëindigd in de viertakt- klasse. Het was zijn beste prestatie van dit seizoen. Het zag er echter lang naar uit dat hij deze hoge klassering niet zou halen. Bij de loting voor de start plaatsen in de eerste man che lootte hij slecht en moest hij vanaf de tweede rij starten. In een veld van maar liefst 47 deelnemers wist Adriaanse zich toch nog op te werken naar een tweede plaats, waardoor hij verzekerd was van een betere startplaats in de tweede manche. Adriaanse was in die tweede manche dan ook als een van de eersten weg. Een schuiver in de derde bocht strooide echter roet in het eten; hij werd terug geworpen naar een acht tiende stek. Op karakter knokte hij zich naar een uiteindelijke vierde plaats. wordt het toernooi op de vij f ba nen van TV Kapelle gespeeld. Het B1-schema bij de mannen is gevuld met veertien namen. Ti telverdediger Alexander Non nekes uit Goes is als eerste geplaats en heeft evenals de nummer twee Virgil Greeve (Goes) in de eerste ronde een bye. Harold Schipper (Wemel dinge) enEricEversdijk (Kapel le) zijn als derde en vierde ge rangschikt. Voor de eerste keer heeft het toernooi ook een B2- categorie, waarin Gareth Lau en Sake Smit de plaatsingslijst aanvoeren. Bij de vrouwen is het BI-sche ma met zeven speelsters kariger bezet. Titelverdedigster en als eerste geplaatst is Marjan Gan seman uit Kapelle, met Kim Dijkstra uit Oost-Souburg als tweede. Evenals bij het Zeeuws indoorkampioenschap spelen ook de rolstoeltennissers in een apart schema. De Zeeuwse top pers Angela Maas (toernooi in Amerika) en Jolanda van Raaij (vakantie) laten echter verstek gaan. Tijdstip De aantrekkingskracht yan het toernooi ligt volgens Hans Gan seman ondermeer in het tijdstip waarop het gespeeld wordt. „Het is het eerste toernooi na de zondagcompetitie. Maar het komt ook door de dingen die we naast het tennissen doen. De spelers hoeven de banen na de partij bijvoorbeeld niet zelf te vegen. Dat zie je niet vaak. Bo vendien hebben we een cate ring. Er is op vrijdag een koud buffet en op de finaledag (zon dag) hebben we een haringpar ty." VLISSINGEN - Zondag-derde klasser RCS heeft de eerste edi tie van de Vlissingen Cup ge wonnen. In een halve competitie bleef RCS, Zeeland Sport, VC Vlissingen en het organiserende Walcheren voor. RCS won tweemaal (van Vlis singen met 4-1 en van Zeeland Sport met 3-1) en speelde eenmaal gelijk (1-1 tegen Wal cheren). De uitslagen van de overige wedstrijden waren: Walcheren-Zeeland Sport 1-1, Vlissingen-Zeeland Sport 1-2 en Vlissingen-Walcheren 3-2. van ortze sportredactie VLISSINGEN - De tennissers van De Schelde zijn door een 8- 0-overwinning op Barendracht naar de tweede klasse mixed ge promoveerd. De Vlissingers ver dedigden op de laatste speeldag een voorsprong van twee pun ten op concurrent Souburg. Door de ruime winst kwam de titel niet meer in gevaar. De Schelde kende gisteren een prima start door alle vier de en kelspelen winnend af te sluiten. Marjan Ganseman wees haar tegenstandster De Jong met 6-0 7-5 terug en Jeantien van den Dries kende weinig problemen tegenHuy: 6-16-2. Ook de man nen van De Schelde, Mare Feli- us en Virgil Greeve, wisten hun partijen in winst om te zetten. Felius had het echter niet mak- kelijktegen Faber: 7-5 7-5. Voor Greeve gold het tegenoverge stelde: 6-0 6-1 tegen Visser. Na deze vier winstpunten wei gerde De Schelde gas terug te nefnen. Het damesdubbel An- neloes Schothorst/Van den Dries won de eerste set van Huy- /De Jong, verloor de tweede, maar stelde in de beslissende set orde op zaken: 6-0 5-7 6-4. Ook het duo Felius/Greeve had drie sets nodig. Visser en Faber wer den met 4-6 7-5 6-1 teruggewe zen waardoor de voorsprong naar 6-0 werd getild. Dat was voor tegenstander Barendrecht het sein óm de handdoek m de ring te gooien. De achterstand betekende voor de Zuid-Hol landers directe degradatie en het ontbrak daardoor aan de motivatie om nog verder te spe len. De laatste twee mixedpar tijen werden daardoor niet meer afgewerkt en De Schelde kreeg de punten automatisch toege wezen. Het resultaat van concurrent Souburg was daardoor voor De Schelde niet meer van belang. De Souburgers wonnen met 5-3 van het vierde team van Half weg en De Schelde werd uitein delijk met een voorsprong van vijf punten kampioen. door Lucien Roelandt AXEL - Nu het evenementen verbod dat vanwege het mkz- virus werd opgelegd is opgehe ven, komen de dressuur- en springwedstrijden weer op gang. Deze plotselinge omslag lijkt echter nog niet volledig tot de ruiters te zijn doorgedron gen. Dit brengt de organiseren de verenigingen in de problemen, vooral die van de wedstrijden die op korte termijn zijn gepland. Ruth de Bruin van de Weelrui- ters: „Onze eerste wedstrijd is al op 30 mei en er zijn op dit mo ment praktisch nog geen in schrijvingen binnen. Veel rui ters denken nog steeds dat de wedstrijd niet door gaat. De be richten over het al dan niet doorgaan werken ook nogal verwarrend. Zeker omdat een aantal wedstrijden die op een later tijdstip plaatsvinden, zijn afgelast. We hebben nu maar besloten om de inschrijving open te stellen tot één dag voor de wedstrijd, we hopen dat er dan toch nog een aantal, ruiters op onze wedstrijd af komt." Ook de organisatoren van de wedstrijden van Oranjezon uit Vrouwenpolder (2 juni), Wal cheren uit Nieuw en St. Joos- land (6 juni) en de Haringruiters Biervliet (23 juni) zitten met de handen in het haar, omdat de in schrijvingen uitblijven. Ook zij hebben besloten de sluiting van de inschrijvingen naar een latei- tijdstip te verplaatsen. Faxbericht De organisatie van de Zeeuwse Dag van het Paard heeft over in schrijvingen niets te klagen. De inkt van het faxbericht waarin stond dat de Zeeuwse Dag van het Paard wegens het evene mentenverbod geen doorgang kon vinden, was nog niet droog of er rolde bij organisator Adrie de Buck alweer een fax binnen dat het verbod was opgeheven. Reden voor het bestuur het eve nement op 30 juni in Vrouwen polder alsnog door te laten gaan. Adrie de Buck: „De inschrijvin gen zijn gigantisch. De fax ra telt aan één stuk door. Maar dat is niet zo verwonderlijk nu men eindelijk weer met de paarden van huis kan. Ook de geplande shows gaan gewoon door. Alleen het New-Forreststamboek ont breekt. Andere jaren trok de spring wedstrijd zo'n honderd deelnemers. Nelly Noordhoek en Bram Wattel, die voor dit on derdeel verantwoordelijk zijn, spreken nu over het dubbele aantal inschrijvingen." De keuringen van het Konink lijk Warmbloed Paard Neder land (KWPN), die een week la ter op de terreinen van manege De Eendracht plaatsvinden, gaan definitief niet door. Dat besluit werd enkele maanden geleden door het bestuur van het KWPN al genomen. Het is echter een besluit waar wed- strijdsecretaresse Elly Ton van Oranjezon nogal mee in haar maag zit: „Ieder jaar wordt er door ons in samenwerking met het KWPN een dressuurwed- strijd gehouden. Omdat de keu ringen nu niet doorgaan denkt men dat dit ook met de dres- suurwedstrijd het geval is. Dat blijkt uit de vele reacties, maar dit is beslist niet zo. Daarom hoop ik maar dat dit tij dig tot de ruiters is doorgedrongen, an ders vrees ik dat de deelname wel eens erg kan tegenvallen. En dat is dan zonde voor al het werk dat je er vooraf insteekt." VLISSINGEN - Kapelle heeft het eigen toernooi voor spelers onder 23 jaar gewonnen. In de finale tegen het Schouws elftal bleek de Bevelandse ploeg doel treffender in de strafschoppen- serie. RCS werd derde. In de kleine fi nale versloegen de Souburgers de jeugd van Goes eveneens na penalty's. Krabbendijke zette Yerseke met 3-2 aan de kant en legde daardoor beslag op de vijfde plaats. De zevende stek ging na een 5-0-zege op WW'57 naar het wel erg jonge Kloetin- ge. Er was veel waardering voor het Woensdrechtse WVV, dat het op het laatste moment Veere verving, dat moest afhaken van wege de nacompetitie. maandag MM Biljarten Koppeltoernooi driebanden. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren in Kwaden- damme. Aanvang: 19.30 uur. ■1! Wielrennen Ronde van Hulst. Categorie: elite en neo- -amateurs. Start en finish: Cornelis de Vosplein, Hulst. Aanvang: 19.00 uur. Af stand: 80 kilometer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 14