Kreekraksluizen groot knelpunt PZC Honderdjarige rijdt nog altijd in zijn auto Westhinder naar Rupelmonde Zorginstellingen hebben nu allemaal klachtencommissie Geen referendum over burgemeester voor Middelburg Schuttevaer dringt aan op snelle realisatie derde sluiskolk Hoek kan bouwen aan westelijke dorpsrand ;20 Rekenkamercommissie praat met ambtenaren over besteden budget TOP stoort zich aan rommelig De Hoop-terrein Sloebermarkt Symposium over ontstaan Zwin vrijdag 18 mei 2001 door Richard Hoving MIDDELBURG - De gemeente Middelburg houdt geen refe rendum over de nieuwe burge meester. Volgens het college van burgemeester en wethou ders komt de nieuwe wetge ving die dit mogelijk maakt, te laat. Oppositiepartij Leefbaar Middelburg legt zich niet neer bij die lezing. Het Middelburgse college maakt haast met de opvolging van Spar van der Hoek. Tijdens de raadsvergadering van ko mende maandag wordt een vertrouwenscommissie van raadsleden ingesteld die zich bezig gaat houden met het op stellen van een profielschets. In een later stadium adviseert de commissie de commissaris van de koningin over de sollicitan ten voor de burgemeesterspost. In het voorstel voor de vertrou wenscommissie gaat het colle ge ook in op mogelijkheid om de bevolking mee te laten pra ten over de nieuwe burgemees ter. De fracties van het CDA en Leefbaar Middelburg stelden onlangs dat de naderende wij ziging van de Gemeentewet een referendum mogelijk maakt. Het college laat de raad weten dat de wetswijziging te laat komt voor Middelburg. CDA-fractievoorzitter S. Buisman heeft begrip voor de opstelling van het college. ,,Ik vind het spijtig, maar het is n i et anders." Fractievoorzitter H. Akdag van Leefbaar Middel burg noemt de reactie van B en W 'kortzichtig'. ,,Als de raad een referendum wil houden over een nieuwe burgemeester, kan dat. Wetswijziging of niet." Volgens Akdag moet Middelburg 'lef tonen' en als eerste in Nederland de bevol king mee laten praten over de benoeming van een burge meester. Leefbaar Middelburg vindt een referendum een 'uit stekend alternatief voor de achterkamertjespolitiek van de vertrouwenscommissie'. De oppositiepartij gaat in elk ge val niet in de vertrouwenscom missie zitten, zegt Akdag. „Leefbaar Middelburg is voor open communicatie met de burgers van Middelburg." Minister De Vries van Binnen landse Zaken maakte onlangs bekend dat Spar van der Hoek met ingang van 1 juni wordt ontslagen. De advocaat van de burgemeester zei eerder deze week in de PZC dat hij zich daar niet bij neerlegt. Spar van der Hoek (54) neemt geen ge noegen met de wettelijke wachtgeldregeling: 1,5 miljoen gulden tot aan zijn pensioen. Het college ontkent dat de ge meente bezwaar aantekent te gen het ontslag van Spar van der Hoek. In de Volkskrant van gisteren werd gesuggereerd dat Middelburg de grond van het ontslag, verstoorde verhoudin gen, zou willen aanvechten. Volgens wethouder J. van Dijk- Sturm (VVD, personeel) be sloot het college afgelopen dinsdag al niet in beroep te gaan. door Wout Bareman GOES - De capaciteit van de Kreekraksluizen, de sluizen bij Temeuzen en andere sluiscom- plexen op de noord-zuidverbin ding tussen Rotterdam en België en Frankrijk moet snel worden uitgebreid. Voornaamste knel punt vormen de Kreekrakslui zen, de belangrijkste schakel voor de scheepvaart tussen Rot terdam en Antwerpen. De aan leg van een derde sluiskolk heeft voor de schippersorganisatie Koninklijke Schuttevaer de hoogste prioriteit. „Het vervoer via deze sluis maakt een stormachtige ont wikkeling door. Dat hangt voor al samen met de spectaculaire groei van de containervaart tus sen Rotterdam en Antwerpen, die vorig jaar met ongeveer twintig procent steeg, terwijl in de jaren daarvoor stijgingsper centages van tien en vijftien werden gehaald. Gezien de wachttijden, waarmee de bin nenvaart regelmatig wordt ge confronteerd, heeft de bouw van een derde sluis voor ons de hoogste prioriteit", zei voorzit ter JTerlouw gisteren op de eer ste dag van het congres van Schuttevaer in Goes. De organisatie van binnen vaartschippers vindt dat minis ter Netelenbos van Verkeer en Waterstaat de procedure nog dit jaar moet opstarten. Recente studies hebben ook aangetoond dat op termijn ex tra sluiskolken nodig zijn bij de Volkerak, de Krammer en in Temeuzen. Terlouw: „Dit mag misschien vreemd klinken, om dat het Volkerakcomplex al be schikt over drie kolken, maar bedenk wel dat hier regelmatig 400 tot 600 schepen per dag pas seren. Daarmee zijn de Vol- keraksluizen de drukste ter wereld. Als de minister niet voornemens was om vanaf 2005 de Haringvlietsluizen op een kier te zetten - en daarmee eb en vloed opnieuw toe te laten in dit gebied - dan zouden wij sterk pleiten voor het open zetten of zelfs verwijderen van de Vol- keraksluizen. Maar de realiteit gebiedt ons nu te vragen om een extra kolk." Maasvlakte Terlouw stelde vast dat de Wes- terscheldecontainerterminal in het Sloegebied, na ingebruik name, beschikt over uitsteken de achterlandverbindingen over water en dat de aan- en af voer over water en via de weg voor bijna honderd procent ge garandeerd kan worden. „He laas kan ik dat nog niet zeggen over de Tweede Maasvlakte in Rotterdam. Tot mijn spijt moet ik vaststellen dat de aanleg van een binnenvaartverbinding on dergeschikt wordt gemaakt aan andere belangen. En dat, terwijl meer dan de helft van de goede ren straks per binnenschip moet worden afgevoerd." Ferm ver volg hij: „Zonder goede binnen - vaartaansluiting geen Maas vlakte II! Want geen enkele andere vervoerstechniek is in staat de goederenstromen zo massaal van en naar het achter land te vervoeren." Terlouw sprak z'n teleurstelling en verbazing uit over het feit dat minister Netelenbos, ondanks de enorme groei van de binnen vaart, de komende jaren geen extra geld wil uittrekken voor onderhoud en verruiming van de vaarwegen. De komende ja ren halveert het rijksbudget terwijl onderzoek uitwijst dat er 200 miljoen extra per jaar nodig is. Aan het eind van de eerste con gresdag trakteerde de Zeeuwse gedeputeerde Hennekeij de driehonderd deelnemers op een borrel. Hij stelde vast dat de Zeeuwse havens jaarlijks door zo'n 17.000 binnenschepen worden aangedaan. Ze vervoe ren miljoenen tonnen goederen naar bestemmingen in de Bene lux, Noord-Frankrijk, Duits land en richting Basel. „Maar de grenzen zijn daarmee niet be reikt." Verwijzend naar de nieu we containerterminals in het Westerscheldegebied riep de ge deputeerde op tot een nauwe samenwerking tussen de over heden. maatschappelijke orga nisaties én de binnenvaart om knelpunten in de achterland verbindingen op te lossen. Zeeland moet ook deel gaan uit maken van het netwerk van knooppunten voor de overslag. door Barend Pelgrim HOEK - Het dorp Hoek krijgt volop nieuwe bouwmogelijkhe den aan de westelijke rand van de huidige bebouwing. Verder komt er in het verlengde van de Koudepolderstraat extra be- drijfsgrond voor lokale, klein schalige ondernemingen. Dat blijkt uit de nieuwe visie op de Westrand Hoek die het steden bouwkundig bureau RBOI ont wikkeld heeft in opdracht van de gemeente Terneuzen. Gisterenavond werden de plan nen gepresenteerd in de commissie VROM. Planoloog Taminiau van RBOI hield de commissieleden voor dat enkel aan de westelijke zijde van Hoek nog uitbreidingsmoge lijkheid ligt. Aan de zuidelijke kant wordt het dorp begrensd door de Voorste Kreek, aan de noordzijde ligt Rijksweg N61 en in oostelijke richting wordt Hoek afgesneden door de Hoek- seweg naar Terneuzen. Het ste denbouwkundig bureau uit het Brabantse Vught stelt echter dat de westzijde ook meteen er uit springt als meest gevoelige plek met landschappelijke kwa liteiten. Aan deze Biervlietse kant ligt een open polderland schap dat bij voorkeur zo moet blijven, aldus de deskundigen. Het eerste uitbreidingsplan voor nieuwe woningbouw moet dan ook aansluiten bij de reeds bestaande wijk tussen de Molendreef en de Koudepolder straat. De Molendreef zal daar om verlengd worden. De bouw activiteiten zullen plaatsvinden achter het Molenplein. In de nieuwe wijk is, volgens de berekeningen van RBOI, ruimte voor vijftig tot zestig woningen. De ontwikkeling zal geschieden in twee fasen, waarvan het eer ste deel - met een twintigtal hui zen - in een tijdsspanne van vijf tot zeven jaar wordt verkocht. Later kan dit nog eens aange vuld worden met dertig tot veertig woningen in het plan Vergroting Molendreef. Extra bedrijfsgrond zal er komen tus sen het verlengde van de Molen dreef en de Koudepolderstraat. De volkstuinen naast het kerk hof blijven vooralsnog gehand haafd, maar kunnen in een latei- stadium nog opgeofferd worden voor extra uitbreiding van het bedri j venterrein Om geen extra verkeersdrukte en vrachtverkeer in de Molen- dreef te veroorzaken, zal de toe gangsweg via de Koudepolder straat lopen. De commissieleden VROM heb ben nog forse vraagtekens bij de plannen voor Hoek-west. Wet houder Van der Hoofd wil het concept nog verder laten uit werpen en later dit jaar met een definitief plan naar de raad stappen. Het voormalige lichtschip Westhinder ligt voorlopig nog in de Gentse haven. foto Charles Strijd Gentenaar Stobbe verkoopt lichtschip aan gemeente Kruibeke door Kris Naudts „Ik kan perfect bewijzen wat er met het geld is gebeurd dat Euregio Scheldemond me heeft overgemaakt", verzekert de Gentenaar Frank Strobbe, eigenaar van het voormalige lichtschip Westhinder dat voorlopig nog in de Gentse haven ligt af gemeerd. De provincie Zeeland riep, als coördinator van het project Scheldemond Maritiem. Strobbe onlangs tot de orde omdat die zich niet aan afspraken zou hebben gehouden. Volgens Gedeputeerde Staten heeft Strobbe. ondanks herhaald aandringen, nog geen verantwoording afgelegd voor de financiële middelen die hij vanuit Zee land kreeg. Om de restauratie van de Westhinder mee te helpen bekostigen, kreeg Strobbe, in het kader van het Eure- gioproject, 55.000 euro, GS hebbenStrob- be gewaarschuwd dat als hij voor 22 mei geen klaarheid schept over wat hij met het geld heeft aangevangen hem 'onplezierige maatregelen' wachten. „Ik heb tot drie keer toe rekeningen en facturen ingediend bij Gedeputeerde Sta ten," verdedigt Strobbe zich. „Voor hen is dat blijkbaar niet duidelijk genoeg. Je moet begrijpen, ik sta er met mijn een manszaak helemaal alleen voor. Ik ben een beetje vastgelopen in het bureaucra tisch systeem. Ik heb daar geen ervaring mee. Dat veroorzaakte dus wat vertra ging. Ik geef dat toe. Nederlanders zijn blijkbaar precieze mensen. De ambtena ren van GS maken bijvoorbeeld een pro bleem over een hoofding op het briefpa pier waarop een factuur is gemaakt. Ik heb evenwel alles klaar om de bewijsstuk ken opnieuw in te dienen. Strobbe heeft de Westhinder inmiddels verkocht aan de Oost-Vlaamse gemeente Kruibeke van de flamboyante burge meester Antoine Denert. Die zal het schip afmeren op de Schelde in Rupelmonde en daar inpassen in een geheel van maritieme attracties en activiteiten. De Westhinder wordt eind juni naar zijn nieuwe bestem ming gesleept. Dat de Westhinder naar Rupelmonde gaat, is volgens Strobbe geen reden om de toegekende Euregio-subsidies terug te vorderen. „In Rupelmonde blijft het schip binnen het afbakeningsgebied van het project Scheldemond Maritiem," zegt Strobbe.,Ik had het ook liever in Gent ge zien maar financieel kon ik het project niet rond krijgen. De kostprijs van de res tauratie is geraamd op 23 miljoen Belgi sche frank. Ik kreeg overheidssteun van de stad Gent, de provincies Oost-Vlaan deren, Euregio en van de Gentse vereni ging Havengebonden Investeringen waarin het gemeentelijk Havenbedrijf en Sidmar participeren. Ik stak er zelf be hoorlijk wat geld in en ik rekende op pri- vé-sponsoring. Dat laatste wilde maar niet lukken. Ik kan niet anders dan het schip verkopen." Gered Volgens Strobbe heeft hij niet te veel har- tepijn van de gedwongen verkoop. „Ach, het belangrijkste is dat de Westhinder van de ondergang is gered en dat het schip in Oost-Vlaanderen blijft. De bestemming als maritieme club, restaurant en confe rentie- en tentoonstellingszalen blijft overeind. Voor scholen kan er een educa tief gedeelte worden ingericht. In Gent vond ik voor het project niet de steun die ik had gehoopt. Maar, het maakt me niet rancuneus." „Ik heb wel het gevoel dat Gent hier een unieke kans laat schieten. Gent had de kans de enige Vlaamse haven te zijn met een gerestaureerd lichtschip. Antwerpen en Zeebrugge bezitten de zusterschepen, Westhinder II en III. Maar in Antweipen ligt ie te verkommeren en in Zeebrugge groeit er gras op het dek." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Hij is een beetje krom en hoort niet alles meer, maar verder is J. Brust uit Middelburg nog kerngezond. Hij fietst nog dagelijks en stapt ook nog regelmatig in de auto. Dinsdag wordt hij honderd. Omdat een feest wat te druk is, viert hij zijn verjaardag met zijn zoon in Portugal. „Ik zit soms te mijmeren: Wat is er enorm veel gebeurd in al die jaren. Vroeger, in mijn jonge ja ren, kon je uit elke sloot drin ken. Nu is alles verpest. En het verkeer is ook zo veranderd. Ik heb meegemaakt dat de eerste vrachtwagen verscheen. Dat was toen een bezienswaardig heid. Als er één langskwam, ging je naar buiten om te kij ken." Hij neemt zelf nog actief aan het verkeer deel. „Ik heb mijn rijbewijs nog tot 2004. Ik rijd nog regelmatig, maar liever niet in de spits of als het donker is." Onlangs heeft Brust een rollator gekregen. „Ik loop nog goed, maar ik gebruik hem voor de ze kerheid." Hij woont sinds drie jaar in een aanleunwoning in Middelburg. Als personeelsleden langsko men met een kar met maaltij den, zegt hij: „Daar maak ik geen gebruik van. Ik kook zelf. Dan kun je eten wat je wilt en wanneer je wilt." Zelf bepalen wat hij doet, dat vindt hij be langrijk. „Ik ben een vrijheids mens." In een bejaardenhuis wonen, wilde hij nooit. „Toen ik me vijftien jaar geleden opgaf voor het Jacob Roggeveenhuis, zei ik tegen een medewerker: 'Zet mij maar onderaan de lijst, ik hoop hier nooit terecht te ko men. Het lijkt me verschrikke lijk.' Maar je groeit er langzaam naartoe." Hij woonde in Veere, 'in het bun galowpark'. „Het was een para dijs gewoon", zegt hij stralend. „Er was ruimte en stilte, maar ook veel werk. Op den duur werd het echt een werkkamp." Brust kwam in Veere terecht na 43 jaar in Rotterdam te hebben gewerkt als Natuur- en Schei kundeleraar. „Ik ben geboren voor het onderwijs. Ik houd van kinderen. Ik heb nog steeds con tact met oud-leerlingen." Op negen juni komt er zelfs een groepje naar Middelburg om zijn verjaardag te vieren. Portugal Verder doet hij er eigenlijk niets aan. „Ik heb misschien wel hon derdvijftig vrienden en kennis sen. Dat kan ik niet meer aan." Daarom vertrekt hij morgen naar Portugal. „Ik ga met mijn zoon van 31. Ja, mijn tweede vrouw was 39 jaar jonger dan ik." Uit zijn eerste huwelijk heeft hij nog een zoon van 72. „We hebben een auto besteld, die staat klaar in Lissabon. Dan JBrust: „Ik rijd nog regelmatig, maar liever niet in de spits of als het donker is." foto Lex de Meester zien we wel waar we terecht ko men." De burgemeester, die tra ditiegetrouw honderdjarigen feliciteert, heeft hij afbesteld. „Ik heb gezegd dat ik er niet ben. Bovendien is dit toch niet de echte burgemeester en eigenlijk stel ik er ook geen prijs op." In Rotterdam maakte hij in 1940 het bombardement op de stad mee. „Daar ben ik goed vanaf gekomen. Ik woonde in Kralin gen. In het Kralingse Bos was een batterij opgesteld. Daarmee beschoten ze de Waalhaven. We zijn op die dag naar De Rotte ge gaan, naar kennissen die daar woonden. Van daaruit konden we het bombardement zien. Daarna zag je de mensen uit de stad vluchten. Die zochten een veilig heenkomen." Zeilen was zijn passie. De boot is twee jaar geleden verkocht. Aan de muur in zijn woonkamer hangen schilderijen van havens. „Zeilen is één van de prettigste manieren om te ontspannen. Dan ben je vrij. Ik ben met de boot door heel Nederland ge weest." Nu zeilt hij niet meer. „Je wordt onzeker. Niemand wil meer mee, want voor velen ben ik een oude vent en alleen zeilen vind ik te riskant." Hij gaat nog wel eens naar de haven in Veere. „Dan maak ik een praatje. Zeilers praten graag over de tochten die ze ge maakt hebben." door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Nee, bonnetjes controleren, dat zullen de leden van de onlangs geïnstalleerde rekenkamercommissie in de ge meente Oostburg niet doen. Maar ze gaan wel na hoe de dele gatie van budgetten van het col lege naar de afdelingshoofden en sectiechefs is geregeld en of de budgethouders op de juiste manier met geld omgaan. Ook wil de commissie weten of en hoe het beheer van wegen en groen beter kan. De gemeente Oostburg presen teerde gisteren het voorlopig onderzoeksprogramma van de rekenkamercommissie. Als eer ste kleinere gemeente in Neder land heeft Oostburg een derge lijk controlerend orgaan in het leven geroepen. Het gaat om een proef van twee jaar, waarin de commissie tal van onderwerpen die de raad aandraagt, gaat on derzoeken op doelmatigheid en doeltreffendheid. Accountant Nadrukkelijk bekijkt zij niet de rechtmatigheid van een uitga ve. „Het gaat er niet om of we duizend gulden terecht hebben uitgegeven, dat doet de accoun tant wel voor ons, maar om de vraag of het goedkoper of effici ënter had gekund", verwoorden wethouder L. Wille van financi en en commissievoorzitter en WD-raadslid, R. den Dekker. Daarbij is niet alleen de financi ële huishouding in beeld, maar kan de hele bedrijfsvoering van de gemeente aan bod komen. ling naleven en wat ze er zelfvan vinden." Daarna zijn de beheerplannen groen en wegen aan de beurt Voor deze exercitie heeft de commissie wellicht een extern adviesbureau nodig. Voor het jaar daarna staan de privatise ring van de sportaccommoda ties, het opstellen van struc tuurvisies en de ambtelijke procedures centraal. Na de proef volgt een evaluatie. Eenvoudig Na een inventarisatie van on derwerpen die voor een derge lijk onderzoek in aanmerking komen, heeft de commissie be sloten met de vorig jaar inge voerde Regeling Budgethouders te beginnen. Dit is volgens Den Dekker een relatief eenvoudig te behappen onderzoek, dat snel resultaat kan opleveren. Het on derzoek moet in augustus zijn afgerond. „We hebben het idee dat er op dit moment te weinig verantwoording voor uitgaven achteraf wordt afgelegd. In ge sprekken met de budgethouders willen we horen hoe zij de rege- TERNEUZEN - De gemeente Temeuzen zal uiterlijk dit na jaar stappen ondernemen om het terrein Kennedylaan-Wesi op te knappen. In de commissievergadering VROM beklaagde raadslid J, Verdurmen (TOP) zich over het voormalige De Hoop-terrein naast het Waterschapskantoor. Voor het imago van Terneuzenis het bepaald geen goede reclame dat het stuk grond al jaren braak ligt, vond hijOp het per ceel tiert het onkruid welig en het gebied wordt ontsierd door zwerfvuil en hoge metalen hek ken rondom. Wethouder Van der Hoofd er kende dat het geen gezicht ishoe de zaak er op dit moment bij ligt. maar toonde zich terughoudend over de aanpak. De gemeente hoopt nog steeds dat een groot winkelbedrijf zich zal melden voor het terrein, nu de hoop op de komst van een outletcentrum definitief vervlogen is. Van der Hoofd: „Wanneer jedat terrein nu gaat egaliseren is dat een enorme kostenpost. We lo pen bovendien het risico dat het weggegooid geld is wanneer zich op korte termijn alsnog een kandidaat-bouwer zou mel den." De wethouder zegde de commissie echter toe dat, indien er in oktober van dit jaar steeds geen zicht is op ontwik keling van de Kennedylaan- West, er in ieder geval iets aan het uiterlijk van het perceel wordt gedaan. door René Hoonhorst HULST - Elke klacht is een gra tis advies. Directies van zieken huizen, inrichtingen, verzor- gings- en verpleeghuizen en andere zorginstellingen in Zeeuws-Vlaanderen moeten zich niet bedreigd voelen door klachten, maar proberen voor iedereen acceptabele oplossin gen te vinden. Dat zei vice-voor zitter A. Schelfhout van het Zeeuws Vlaams Zorg Overleg (ZVZO) bij de installatie van een klachtencommissie voor veertien instellingen. Met de installatie van de klach tencommissie in verpleeg- en verzorgingshuis De Blaauwe Hoeve in Hulst voldoen alle zorginstellingen in de regio aan de wettelijke eisen. De meeste van de negen verzorgingshui zen, drie verpleeghuizen en twee SWO's (Stichting Welzijn voor Ouderen) hadden al een klachtencommissie, maar die voldeed niet aan allerlei nieuwe verplichtingen. Schelfhout vond het wel een beetje jammer dat niet alle Zeeuws-Vlaamse zorgaanbie ders onder het regime van één klachtencommissie staan. Maar veel leden van ZVZO hebben een goede commissie en geven die niet zomaar op. Een instel ling als Schelf houts eigen Stichting Thuiszorg moet bo vendien voldoen aan landelijke richtlijnen voor de thuiszorgor ganisaties. De aanwezigheid van verschillende klachten commissies kan af en toe, als een klacht meerdere instellingen betreft, tot hiaten in het klacht recht leiden, vreesde hij. Deson danks vond hij dat er al veel winst is geboekt nu alle instel lingen beschikken over objec tieve commissies die kunnen be oordelen of een instelling of een personeelslid van een instelling heeft gefaald. Het oordeel van de klachtencommissies is niet vrijblijvend. Beven Voorzitter J. Everaert van de gisteren geïnstalleerde commis sie liet direct weten dat besturen en directies van zorgaanbieden- de instellingen niet hoeven te bibberen en te beven voor de klachtencommissie. Zijn erva ring als voorzitter van de klach tencommissie voor het Terneu- zense verpleeghuis Ter Schorre had hem geleerd dat mensen vaak te veel verwachten van zorgaanbieders. Personeels- krapte, geldgebrek, gecompli ceerde ziektebeelden: het zijn allemaal factoren waar een klachtencommissie volgens oud-notaris Everaert rekening mee moet houden. Hij pleitte er dan ook voor dat familieleden bij intake-gesprekken voorver- zorgings- en verpleeghuizen goed worden ingelicht over de mogelijkheden en de onmoge lijkheden. Hij zei erbij dat de kwaliteit en de mogelijkheden van de zorginstellingen niet te pessimistisch moeten worden bezien. „In plaats van te klagen dat de rozen doornen hebben, moeten we blij zijn dat doornen- struiken rozen dragen." CLINGE - Onder het motto 'geen jaarmarkt, wel Sloeber- markt' houdt de fanfare Wel doen door Vermaak zondag 27 mei in het hart van het dorp een evenement waarbij onderne mers,verenigingen en particu lieren zich kunnen presenteren. Tussen 10.00 en 16.00 uur staan er tientallen kraampjes opge steld met onder meer bloemen, planten, kleinmeubelen, tuin design, promotiemateriaal hapjes en drankjes. Verder zijn er een rommelmarkt, draaimo len, schiettent, kop van jut, springkussen en voetbalspel. De jaarmarkt in Clinge is vanwege de beslommeringen rond mkz afgeblazen. SLUIS - De Heemkundige Kring West-Zeeuws-Vlaande- ren houdt morgen een symposi um over het ontstaan van het Zwin. Over de ontstaansgeschiedenis van het Zwin is opmerkelijk weinig bekend. Verschillende sprekers geven hun visie op het ontstaan van deze geul in een kustgebied dat vergelijkbaar was met de wadden. De opening van het symposium in het Bel fort in Sluis is om 14.00 urn: De lezingen worden verzorgd door prof. em. dr. A. Verhuist, geoloog R Vos en geograaf W. Wintein. Om 16.45 uur is er ge legenheid voor discussie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 52