Benefiet wedstrijd voor Volendam Uur record alleen niet genoeg PZC Titelverdediger Ab Duinhouwer gaat onderuit Finalisten bekend bij Sterretjestoernooi in Burgh-Haamstede Westhoekladies in finale bekertoernooi >28 Arnemuiden speelt tegen kampioen FC Den Bosch agenda mm Schouwse Boys maakt kans op promotie mm uitslagen vrijdag 18 mei 2001 door Ron de Waal ARNEMUIDEN - Lang hoefden ze er in Arnemuiden niet over na te denken. Kort na de nieuw jaarsramp in Volendam werd al de morele verplichting gevoeld om iets te doen voor het zwaar getroffen dorp. Leo Goormach tig, Gilles van Dalen en Jaap Schroevers namen het voor touw voor een benefietwed strijd tussen Arnemuiden en FC Den Bosch, waarvan de op brengst geheel ten goede komt aan de slachtoffers uit Volen dam. De ontmoeting wordt ko mende dinsdag in Arnemuiden gespeeld. De aanvang is 19.30 In januari was het Gilles van Dalen die als eerste het idee op perde iets voor de slachtoffers van Volendam te doen. Van Dalen stapte naar Jaap Schroe vers, die meteen de in Arnemui den nog steeds immens populai re Jan Poortvliet benaderde. Poortvliet reageerde direct po sitief en adviseerde Leo Goor- machtig in te schakelen.,Ik heb in het verleden PSV wel eens naar Arnemuiden gehaald. Dat verliep toen vlekkeloos", weet Goormachtig zich nog te herin- Er volgden diverse gesprekken met Den Bosch, met als uitein delijke uitkomst de benefiet wedstrijd die de selectie van Ar nemuiden aanstaande dinsdag zal spelen tegen de voltallige se lectie van Den Bosch. „De defi nitieve datum staat nog maar kort vast, omdat we natuurlijk niet wisten of Den Bosch even tueel nacompetitie moest spe len. Toen Den Bosch kampioen werd, hadden we ook nog te ma ken met de nacompetitie die on ze eigen club moet spelen. Gelukkig hebben beide vereni gingen perfect meegewerkt om dit op zo'n korte termijn rond te krijgen", zegt een trotse Goor machtig. Dat Arnemuiden juist voor Vo lendam zo de handen uit de mouwen steekt, is volgens Goormachtig eenvoudig te ver klaren.,, Je voelt toch een be paalde verbondenheid. Het is tenslotte ook een vissersdorp, waar je jezelf misschien toch iets sneller bij betrokken voelt. Over de ernst van de situatie valt nooit te discussiëren, en als je zoals verschillende van ons comité ook privé wel eens met brand te maken hebt gehad, denk je niet na om iets voor die mensen te doen. Dat doe je me teen", klinkt het emotionele be toog. door Ben Hameeteman NIEUWERKERK - Tijdens de tweede dag van het Pearle/ Gruttenpikkers veteranentoer- nooi heeft outsider Henk Klaaijssen uit Vlissingen ver rassend titelverdediger Ab Duinhouwer met 8-4 verslagen. Bij het mannendubbel D2 zorg den de koppels Van de Linde/St- ins en Mentjox/Overbeeke, al len lid van de organiserende tennisvereniging Duiveland, voor een ongemeen spannende clubstrijd. De harde wind op de Nieuwer- kerkse banen van TV Duiveland zorgden gisteren voor doldries te taferelen. Reeds bij de service begon het lijden der 35+-tennis- sers. Indien de opslag niet snel genoeg uitgevoerd werd, was de bal reeds enkele meters wegge blazen. Degene met het grootste improvisatievermogen was dui delijk in het voordeel. Het was in ieder geval zaak de bal zo laag mogelijk te houden. Fluit Bij het mannendubbel D2 leek het duo Van de Linde/Stins me teen vanaf de eerste service af te stevenen op een overtuigende zege. Tegenstanders Mentjox en Overbeeke, eveneens lid van TV Duiveland, knokten zich even wel voorbeeldig terug tot 7-7. Net voordat de fluit had geklon- _vrijdag_ Basketbal ken, wat het einde betekende van de één uur durende partij, lukte het Van de Linde/Stins alsnog met 8-7 aan het langste eind te trekken. Henk Klaaijssen uit Vlissingen heeft voor het eerst sinds jaren dit jaar zijn racket weer eens uit de kast gehaald. Aan het begin van het seizoen maakte hij een willekeurige keuze uit enkele toernooien, om vervolgens di verse inschrijvingen op de bus te doen. Des te opvallender was zijn prestatie van gisteren tegen titelverdediger Ab Duinhou wer. Laatstgenoemde werd in het mannen enkel Dl met 8-4 van de baan geslagen. Cleyssen, die zich tevens inschreef in de C2-klasse, had daar overigens weinig in te brengen tegen de 'jonge' veteraan Peter Vrij (35) van TV Duiveland: 13-3. Na winst tijdens de openingsdag won Vrij won zodoende ook zijn tweede wedstrijd. van onze sportredactie ZIERIKZEE - De zaalvoetbal- Iers van Schouwse Boys krij gen alsnog de kans om volgend seizoen in de hoofdklasse van het district Zuid 1 uit te ko men. In een driekamp met de Brabantse ploegen Zwarthoed en Bunga Melati 2 kan de ploeg uit Zierikzee de felbegeerde promotie afdwingen. In eerste instantie was de tweede plaats die Schouwse Boys in de reguliere competitie behaalde niet toereikend om naar de hoofdklasse te promo veren. Een fusie tussen twee hoger spelende ploegen is er de oorzaak van dat Schouwse Boys, samen met twee Bra bantse clubs, om de openge vallen plaats mag strijden. Vanavond treedt de Schouwse formatie in Veldhoven aan te gen Zwarthoed, terwijl vol gende week woensdag Bunga Melati 2 op bezoek komt. Als Schouwse Boys als sterkste uit de bus komt, mag het kampi oen FM Sranang als tweede Zeeuwse ploeg vergezellen naar de hoofdklasse. Vrouwen beker: BV Souburg 2-BC Vlis singen 2 (21.30 uur). Mannen 1e klasse: Dynamo'70-Scheldesport (20.30 uur). ■fif Biljarten Micha toernooi. Laatste ronde van de Fi nale. Demonstratie kader en libre door Frans van Hoey en Peter de Bree. Locatie: Snackbar Micha in Wemeldinge. Aan vang: 19.30 uur. Darts Demonstratie. Met medewerking van Mervin King, Wayne Mardle en Martin Fitzmaurice. Locatie: Yip Plaza, Goes. Aanvang: 19.30 uur. ■H Wielrennen Ster van Zeeland voor vrouwen. Eerste etappe, Kwadendamme - Kwadendam- me (84 km). Start en finish: A. de Koning straat, Kwadendamme. Aanvang: 18.30 Omloop van Zeeuws-Vlaanderen. Cate gorieën: vrije liefhebbers, trimmers, sportklasse A en B, veteranen. Start en fi nish: Langestraat, Hoek. Start: 19.00 uur. Afstand: 70 kilometer. zaterdag men, 80 km fietsen, 20 km lopen), 10.10 uur: serie 2: halve triatlon, 11.20 uur: olympische triatlon (1500 m zwemmen, 40 km fietsen, 10 km lopen), 12.05 uur: achtste triatlon (750 m zwemmen, 20 km fietsen, 5 km lopen). Lokatie: recreatie centrum Den Inkel. Voetbal ■S Atletiek CD-atletiekcompetitie. Aanvang. 11.00 uur. Locatie: kunststofbaan sportpark Baskensburg, Vlissingen. ■S Badminton Vijfde ronde Zeeuwse Grand Prix jeugd. Locatie: sporthal De Kruitmolen in Mid delburg. Aanvang: 9.00 uur. Basketbal Mannen tweede divisie: Quo Vadis-Den Bosch. Mannen 1e klasse: Dynamo'70- Barons (17.00 uur). Mannen beker: BC Vlissingen JJ-Marathon (19.00 uur), BV Souburg-Smokkelhoek (20.30 uur) Jon gensjunioren hoofdklasse: Black Eagles- Deurne Pioniers. Jongenskadetten hoofdklasse: BC Vlissingen-NAC/Sharks (17.00 uur). Meisjesjunioren hoofdklas se: PSV/Almonte-JRC Boxtel, Black Eag les 2-BC Vlissingen. MM Biljarten Gewestelijke kampioenschap voor teams. B1 klasse driebanden: HGL/KOT uit Sas van Gent. Locatie: Café Concordia in Kaatsheuvel. Aanvang: 10.00 uur. B2 klasse driebanden: OHGL uit Kwa dendamme. Locatie: BC Amorti en Ze venbergen. Aanvang: 10.00 uur C1 klasse libre; VEGABV uit Oost Sou burg. Locatie: BC Amorti en Zevenber gen. Aanvang: 10.00 uur Darts Zeeuws bekerfinale: DTP 1 Triple Players 1. Om derde plaats: Yip Plaza 1 Trefpunt I. Locatie: Yip Plaza, Goes. Aanvang: II.00 uur. ■S Motorsport RES Trofee, 4e wedstrijd. Categorieën: licentiehouders en vrijetijdrijders 85cc, 125cc, 250/500cc en veteranen. Locatie: Smitsschorrecircuit, Axel Aanvang trai ningen: 13.00 uur. Start wedstrijden. 14.00 uur. Mc Rilland clubwedstrijd. Locatie Scheldecircuit Rilland-Bath. Aanvang trainingen 10.30 uur. Aanvang wedstrij den 12.30 uur. Klassen: 65cc,85cc, 125cc, 250/500cc, debutanten/veteranen. Schaken Persoonlijk kampioenschap Zeeland. Zevendeen achtste (laatste) ronde. Loca tie: Schaakklub Souburg, Dedeckerest- raat 1. Aanvang: 10.00 uurlzevende ron de) en 14.30 uur (achtste ronde). Zaterdagvoetbal Tweede klasse, nacompetitie: Oranje Wit-Arnemuiden, Tricht-SSC'55, Veere- De Zwerver. Derde klasse, nacompetitie: Zwaluwe- Apollo'69, WHS-Meeuwen, Nieuwdorp- The Gunners. Derde klasse nacompeti tie nummers 10: Bevelanders-Breda (terrein Noad'67). Vierde klasse A, na competitie: Wolfaartsdijk-Nieuwland. Vierde klasse B, nacompetitie: Smer- diek-SKNWK. Aanvang wedstrijden 14 30 uur. Negentiende Dow Benelux Jeugdtoer- nooi. Locatie: Sportpark De Vliegende Hollander in Terneuzen. B-junioren om 9.10 uuren F-pupillen om 10.00 uur. Jeugdtoernooi Ria Westdorpe. Voor A- en B-junioren, D-, E- en F-pupillen. Aan vang 10.00 uur Met deelname van Zeeuwse en Belgische verenigingen. Dertiende internationaal Five a side toernooi. Organisatie: zaalvoetbalver eniging IZV. Deelname: 42 mannen- en 14 vrouwenploegen. Aanvang: 9.30 uur. Finaleronden IZV en IBS cup. 16.45 uur. Finales: 17.45 uur. Locatie: terrein van w Graauw. I! Waterpolo Finale districtbeker: Ganze-WPC'98 (18.30 uur Veldhoven). ■9 Wielrennen Ster van Zeeland voor vrouwen. Tweede etappe, tijdrit Walsoorden - Kloosterzan- de (12 km). Start: Havenstraat, Walsoor den. Finish: Hulsterweg, Kloosterzande. Aanvang: 12.30 uur. Derde etappe, Kloosterzande - Klooster zande (96 km) Start en finish: Hulster- weg. Kloosterzande. Aanvang: 17.00 99 Zeilen Roompot Marina Cup, Start: vanuit jachthaven in Kamperland. Kortebaan- wedstrijden met meerdere starts. Klas sen: Beneteau 31.7 en 40.7, Mumm 30 en X-yachts 99, IMS en open klasse. Aan vang: 10,00 uur. 99 V:.; Zwemmen Zeeuwse zomerkampioenschappen. Lo catie: zwembad Poelendaele, Middel burg. Organisatie Luctor et Emergo. Aanvang 14.15 uur. ven-Dash 35 2, de Hoek-ZW Hoek, de Schelde-Barendrecht, Souburg-Half- weg 4. Vierde klasse poule 35: Be Quick M 2-Roosendaal 2,Tiola-MLTC 2. 't Hal ve Maantje-Halfweg 5, United Service- -de Zoom 2. Vierde klasse poule 37: s-Gravenzande 2-MLTV 90, Holy 2-MLTC, Be Quick M-Oud Beyerland 3, Naaldwijk-Halsteren. Afdeling mannenteams, eerste klasse poule 505: Hatece-Toeg/Ridderpoort, Goirle-Roomburg, Roosendaal-Animo, Hartel-Amstelpark. Tweede klasse pou le 513: deZoom-Nieuwerkerk, Zierikzee- -Bastion Baselaar2, de Pettelaer2-Holy, de Hoek-Dash'35 2. 9 Voetbal KPN Eredivisie. PSV-Graafschap, Gro ningen -RKC, FCTwente-Ajax, Roda JC- NEC, Vitesse-Fortuna Sittard, AZ-Hee- renveen, NAC-Sparta, Feyenoord- FC Utrecht, Willem ll-RBC. Toto Divisie. Helmond Sport-MW, Haar lem-Den Bosch, Eindhoven-WV, FC Zwolle-Veendam, TOP-GA Eagles, Cam- buur Leeuwarden-Excelsior, Heracles- Telstar, Dordrecht'90-ADODenHaag, Emmen-Volendam. Zondagvoetbal Derde klasse, nacompetitie: UnoAnimo- Moerse Boys, Wilhelmina-Unitas'30, Pa- trijzen-RWB. Vierde klasse A, nacompe titie: Clinge-Steenbergen. Zeilen Roompot Marina Cup. Start: vanuit jachthaven in Kamperland. Langere baan op de Oosterschelde. Aanvang: 10.30 uur. Zwemmen Zeeuwse zomerkampioenschappen. Lo catie: zwembad Poelendaele, Middel burg. Aanvang 14.15 uur. Leontien van Moorsel wil tijd Longo verpulveren .zondag— 99 Biljarten Gewestelijke kampioenschap voor teams. A klasse driebanden groot: De Kastanje uit Kloosterzande. Locatie: Bil jartpaleis Jacobs in Rilland. Aanvang: 10.00 uur. C4 klasse libre: Locatie: Sporthal van Duyvenvoorde in Oost Souburg. Aan vang: 10.00 uur. C5 klasse libre: Locatie. HCR v.d. Weijde in Noordgouwe Aanvang: 10.00 uur. Vrouwenbeker PV Ontmoetingscen trum in Terneuzen. Aanvang: 10.00 uur. 99 Darts Zeeuws kampioenschappen voor sin gles en koppels. Locatie: sporthal Bas kensburg, Vlissingen. Aanvang, koppels (12.00 uur), singles (13.30 uur). Prijsuit reiking rond 19.00 uur. 99 Hockey Mannen. Kwartfinale districtsbeker: Middelburg-Prinsenbeek, Gilze Rijen- Mistral, Liempde-Heesch, Cranendonck- Sjinborn. Aanvang wedstrijden 14.30 MM Triatlon Den Inkel-triatlon. Programma: 9.00 uur: serie 1 halve triatlon (2.5 km zwem- 99 Tennis Landelijke competitie. Afdeling mixed teams, derde klasse poule 19: Vierhoe- door Björn Goorden YERSEKE - Leontien van Moorsel wist gisteren tijdens de persconferentie van de Ster van Zeeland in Yerseke niet wat ze hoorde. „Meneer Bogaert, zegt u nu dat het werelduurrecord van Jeannie Longo op 45,767 kilo meter staat? Nee, dat kan niet waar zijn. Ik was er altijd van overtuigd dat het op 46,09 stond..." Wielerman en presentator van de avond Eddy Bogaert was echter zeker van zijn zaak: „Ik heb het op de internetsite van de UCI opgezocht. Er stond toch echt 45,767. Hoe kom je er dan bij dat het op 46,09 staat?" Van Moorsel wendde zich tot haar man en ploegleider Michael Zij laard: „Dat heeft hij tegen me gezegd." Zijlaard met quasi- nonchalante grijns: „Ach, soms moet je de lat net wat hoger leg gen." De ontmoeting tussen twee wie lerlegendes werd in dorpshuis De Zaete gisteravond een bij zondere. Leontien van Moorsel zal in september van dit jaar een poging ondernemen om het we relduurrecord van Longo te ver breken. Keetie van Oosten - Ha- ge had ooit het werelduurrecord op haar naam staan. Beide vrou wen waren door de stichting Wielerpromotion Zeeuwsch- Vlaanderen uitgenodigd om het een en ander toe te lichten. Keetie van Oosten - Hage ves tigde haar werelduurrecord op 16 september 1978, in een ge heel andere tijd, zo bleek. „Ik was nog een pure amateur. Op vrijdag reisde ik met fietsen- bouwer Joop van Rossem af naar München. Samen hebben we in een hotelletje overnacht, om de volgende dag de record- aanval te plaatsen Maandag had ik vrij genomen maar dins dag moest ik gewoon weer aan het werk." Het besluit om het werelduurre cord aan te vallen, kwam ook niet helemaal van haarzelf. „Joop van Rossem heeft me enorm gestimuleerd. Kom op, zei-ie altijd, ik weet zeker dat je het kunt. Ik vond het eigenlijk maar een hoop gedoe. Toen ik in München echter een snelle tijd in de achtervolging reed, kwam het moraal toch. Dit is een goede baan, dacht ik. Hier kan ik het wel eens proberen." Ze reed 43,8 kilometer in het uur. Leontien van Moorsel had nie mand nodig om haar op het idee te brengen het werelduurrecord aan te vallen. „AI vanaf de tijd dat ik nog een klein wielrenner- tje was, zat dat uurrecord al in mijn koppie. Nu komt langza merhand het einde van mijn carrière in zicht (ze zei na vol gend seizoen een punt achter haar loopbaan te zetten), de tijd is daar. Nu zal het moeten ge beuren." Waar die poging in september plaats zal vinden, wist ze nog niet. Maar ze wist wel dat ze niet alleen het record wil verbeteren. „Eén metertje is genoeg, zegt Michael. Maar voor mij is dat eerlijk gezegd niet genoeg. Ik wil een record vestigen dat een aantal jaren zal blijven staan. Mm. Want wat heb je er nu aan als een paar weken later iemand anders jouw record weer breekt? En als dat straks toch zal gebeuren, dan doe ik nóg een poging. Dat het huidige record op naam van haar grote rivale Jeannie Longo staat, is een extra drijf veer voor de Boekelse. „Als ik straks helemaal kapot kom te zitten, zal ik aan haar denken. Ik weet zeker dat ik dan nog een paar trappen extra kan doen. Trouwens, Van Moorsel staat toch veel mooier dan Longo." Leontien van Moorsel heeft al les gewonnen wat er te winnen valt alleen het werelduurrecord ontbreekt nog. „Ik ben er al sinds de winter mee bezig. Ik heb al een groot aantal keer op de hometrainer op snelheid ge traind. Ronddraaien met een snelheid van 47, 48 kilometer per uur. Eerst een kwartiertje lang, dan twintig minuten en zo verder. Tot je bij dat uur komt. En ja, ik heb al eens een uur vol- gemaakt. Hoever ik toen ben ge komen?" Het antwoord gaf ze met een stalen gezicht: „48,5 ki lometer". Ruim anderhalve ki lometer verder dan Longo dus. Maar: „Dat was op de hometrai ner. Op de fiets is het toch an ders". Het grootste probleem waar ze nog mee worstelt is de onnatuurlijke aërodynamische houding die ze zal moeten aan nemen tijdens de recordpoging. „Normaal rij ik altijd met mijn armen op de remmen. Vrij recht op dus. Straks zal ik een uur lang onderin de beugel moeten. Dat zal zwaar en erg wennen zijn. Het ademen gaat dan niet zo makkelijk, bovendien zitten mijn borsten in de weg..." Dus dat is een probleem? „Dat is het zeker", antwoordde ze lachend. „Ze zijn veel te groot. Ik denk dat ik mijn borsten maar moet laten verkleinen..." En na een korte stilte, met een grijns van oor tot oor: „Alhoewel. Ik heb er enorm veel voor over. Maar dat gaat toch wel een tikkeltje te ver, schat ik zo." door Rudy Boogert BURGH-HAAMSTEDE - Het was gisteren een drukke dag voor Steven de Waal op het Sterretjestoernooi in Burgh- Haamstede, maar de speler uit Bruinisse sloot hem wel af met een finaleplaats bij de jongens tot en met twaalf jaar. De Waal moest eerst zijn partij tegen Lars Holm (Zierikzee) uit spelen, die dinsdag een kwartier voor tijd was afgebroken we gens hevige regenval. Dat bleek een formaliteit: na 6-1 in de eer ste set, werd het 5-1 in de twee de. Maar toen wachtte voor De Waal de halve finale tegen Er- win van Maastrigt. Daarin was De Waal ook duidelijk een maatje te groot: tweemaal 5-2. Maar wie werd vandaag de te genstander van De Waal? Philou Louzolo van Westerschouwen of Thomas le Clercq van Zierik zee? Louzolo startte voortva rend en greep na een halfuur de eerste 'set' met 4-3. In de tweede helft van de partij boog Le Clercq zijn achterstand echter om in een voorsprong. Hij won het tweede halfuur met 4-2 en plaatste zich alsnog voor de fi nale. Begin dit jaar was Louzolo op het indoortoemooi in Burgh- Haamstede nog te sterk voor Le Clercq. De finalisten bi] de jongens tot en met veertien jaar baarden weinig opzien. Daan Ruiten beek (Zierikzee) had uiteinde lijk weinig problemen met club genoot Werner Boot: 6-3 en 4-1 Job Jan Simmelink plaatste zich eveneens probleemloos door Tom Roth af te serveren: 6- 2 en 5-2. Mariska van Keulen zag zich bij de meisjes tot en met twaalf jaar genoodzaakt bij een 6-1-ach- terstand op te geven wegens fy siek ongemak. Eva Le Clercq profiteerde en plaatste zich evenals haar broer Thomas voor de eindstrijd. Eva le Cleicq speelt vandaag voor de toer nooizege tegen Marijke van Mastrigt deed Nina Derwedu wen geen enkele kans gunde: 9- 1 en 5-2. De initiatiefnemers van het benefietduel, van links naar rechts: Jaap Schroevers, Leo Goormachtig en Gilles van Dalen. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven TERNEUZEN - In het PV Ont moetingscentrum in Terneuzen staat zondag de gewestelijke biljartfinale van het bekertoer nooi voor vrouwen op de agen da. De Westhoekladies moeten de Zeeuwse eer hoog zien te houden. De vrouwen uit Renesse zijn er als enig provinciaal team in ge slaagd de gewestelijke eind strijd te bereiken. De overige ploegen komen uit Noord-Bra bant. Het gaat hierbij om Geef Ons Tijd, WWV en KDS. KDS was tijdens de voorwedstrijden te sterk voor al de tegenstanden en moet tot de favorieten wor den gerekend. Het Schouwse team bestaat uit Jeanette van Dongen (moyenne 1.150), Mieke Rietveld 0.936), Marja Brand en Tilly Fondse, De vrouwen moeten vroeg uit de veren, want de wedstrijden be ginnen al om 10.00 uur. Team leidster Mieke Rietveld ver wacht een zware dag: „Zeker KDS uit Bergen op Zoom zal een zware dobber worden. Die mei den waren heel sterk. Maar je moet ons niet onderschatten, want waar we ook spelen willen we winnen." Atletiek Keetie van Oosten - Hage (links) had de fiets waarop ze het werelduurrecord in 1978 vestigde, speciaal voor de persconferentie van zolder gehaald. Leontien van Moorsel had de fiets waarop ze tijdens de Olympische Spelen furore maakte meegenomen. foto Dirk-Jan Gjeltema Goes. Avondbaancircuit. Mannen: 100 m: 1. Arjan Meijer (Delta Sport) en Gert Stoutjesdijk (Delta Sport) 12.2,3. Mare de Regt AV'56) 13.7. 200 m: 1 Arjan Meijer (Delta Sport) 26.2. hoog ZK: 1. Sjoerd 't Hart (AV'56) 1.60, 2. Arjan Meijer (Delta Sport) 1.40. kogel: 1. Jeroen Hage (Dyna mica) 11.04,. discus: 1. Jeroen Hage (Dy namica) 32.96. 3000 m: 1. Theo Rabout (Dynamica) 9.18.0, 2. Laurens van der Have (AV'56) 10.27.0,3. Kees van den Pol (AV'56) 10.35.5. 800 m ZK: 1 Joost de Klerk (AV'56) 2.01.3, 2. Mattis Decorte (AV'56) 2.02.2,3. Pieter Jan Fioole (Delta Sport) 2.02.3. polshoog ZK: 1Jeroen Ha ge (Dynamica) 2.40. Jongens A. 100 m: 1 Michel Lubbers (Dynamica) 12.1. 200 m: 1Michel Lubbers (Dynamica) 25.4. hoog ZK: 1. Michel Lubbers (Dynamica) en Je roen van Belzen (Dynamica) 1.70. kogel: I. Jasper Ruinard (Wielingen) 11.79, 2. Rob Sonke (AV'56) 11.20, 3. Jeroen van Belzen (Dynamica) 9.55. Discus: 1. Jas per Ruinard (Wielingen) 30.78, 2. Rob Sonke (AV'56) 29.80, 3. Jeroen van Bel zen (Dynamica) 27.82. 800 m ZK: 1. San- der Roose (Dynamica) 2.10.3, 2. Michel Lubbers (Dynamica) 2.17.1. polshoog ZK: 1. Rob Sonke (AV'56) 3.70. Jongens B: 100 m: 1 Erik de Waard (Delta Sport) II.6, 2. Chrisjan Harting (Dynamica) en Matthijs Heeres (AV'56) 12.3. 200 m: 1. Erik de Waard (Delta Sport) 23.4,2. Chris jan Harting (Dynamica) 25.1, 3. Matthijs Heeres (AV'56) 25.2 hoog ZK: 1. Hans Stoutjesdijk (AV'56), Emiel Goudswaard (Scheldesport) en Wouter Saman (RKH- AV) 1.70. kogel: 1. Marin de Feijter (Wie lingen) 11.39, 2. Matthijs Heeres (Delta Sport) 11.05, 3. Emiel Goudswaard (Scheldesport) 10.07. discus: 1Marin de Feijter (Wielingen) 30.72, 2. Emiel Goudswaard (Scheldesport) 30.58, 3. Matthijs Heeres (AV'56) 28.42.800 m ZK: 1. Wouter van Caspel (Dynamica) 2.13.9, 2. Richard Reijnhout (AV'56) 2.18.6. pols hoog ZK: 1. Colin Kesteloo (Delta Sport) 2.20. Vrouwen: 100 m: 1. Rachida Moerman (Wielingen) 12.9. 800 m ZK. 1. Rachida Moerman (Wielingen) 2.30.2, 2. Veerle Vermaire (Dynamica) 2.34.1, 3. Wilma van Zee (AV'56) 2.40.9. 3000 m: 1. Chan- tal Maat ('t Haasje) 11.10.1, 2. Hannie de Jager (AV'56) 12.34.9, 3. Mientje de Jon ge (AV'56) 12.46.9. Meisjes B: 100 m:1. Dorien Dek (AV'56) 12.6,2 Jisca Docters (Scheldesport) 12.9. 3. Wendy Docters (Scheldesport) 13.1.200 m: 1. Dorien Dek (AV'56) 26.1,2. Wendy Docters (Schelde sport) 27.2, 3. Jisca Docters (Schelde sport) 28.4. Ver ZK: 1. Jisca Docters (Scheldesport) 4.97, 2. Wendy Docters (Scheldesport) 4.86, 3. Linda Visser (Dy namica) 4.37. discus: 1. Vera Wisse (Dynamica) 30.66, 2. Wendy Docters (Scheldesport) 27.28, 3. Jisca Docters (Scheldesport) 26.25. Kogel: 1. Wendy Docters (Scheldesport) 11.79, 2. Vera Wisse (Dynamica) 11,39, 3. Linda Visser (Dynamica) 10.32. 800 m ZK: 1. Astrid den Herder (AV'56) 2.34.6. Jongens C: kogel: 1. Stefan Stokman (AV'56) 10.36, 2. Tim Zwiep (Diomedon) 10.07, 3. And res Vlaming (Dynamica) 8-72. Discus: 1. Stefan Stokman (AV'56) 30.96, 3. Tony Landegent (Delta Sport) 25.78. 800 m: 1 Tim Aper (RKHAV) 2.20.3,2. Wouter Jan sen (Dynamica) 2.29.1. polshoog ZK 1 Tim Zwiep (Diomedon) 2.40, 2 Romy Vliet Vlietland (Dynamica) 2.30 Meisjes C: 80 m: 1. Marije Jansen (AV'56) 10.4, 2. Henrike Leendertse (AV'56) 1113. Caro lien Fokke (AV'56) 11.4. 150 m: 1Marije Jansen (AV'56) 19.5, 2. Carolien Fokke (AV'56) 20.8, 3. Hentike Leendertse (AV'56) 21.0. Ver: 1. Marije Jansen (AV'56) 4.77, 2. Kimberley Catsman (AV'56) 4.06, 3. Carolien Fokke (AV'56) 4.03. Kogel: 1. Carolien Fokke (AV'56) 8 79, 2. Anke de Feyter (Wielingen) 8.50, 3.Audrey de Beule (RKHAV) 7.87. Discus: I. Audrey de Beule (RKHAV) 20.95,2. Ca rolien Fokke (AV'56) 17.82, 3. Anke de Feyter (Wielingen) 15.76. 600 m: 1. Ilona Sonke (AV'56 1.54.9, 2. Jacomine de Kok (AV'56) 1.57.7,3. Henrike Leendertse (AV'56) 1.58.4 Jongens D. 80 m: 1. Timo Jansen (AV'56) 10.9, 2. Rinse Pieters (AV'56) 11.1, 3. Harry Lavooy (AV'56) II.2. Ver: 1. Timo Jansen (AV'56) 4.45, 2. Harry Lavooy (Dynamica) 4.27, 3. Pim Abbink (AV'56) 4.19. Kogel: 1. Harry La vooy (Dynamica) 6.77, 2 Raymond El- fernk (Delta Sport) 6.71. Discus: 1. Ray mond Elferink (Delta Sport) 17.46, 2. Pim Abbink (AV'56) 14.48, 3. Marius van 't Westeinde (Dynamica)13.97. 600 m: 1 Timo Jansen (AV'56) 1.46.7,2. Rinse Pie ters (AV'56) 1.59.5,3. Aris den Hollander (Wielingen) 2.34.4. Meisjes D 60 m: 1 Sanne Raats (Diomedon) en Dominique Fluyt (Delta Sport) 8.4, 3. Sanne Raats (Diomedon) 8.5. Ver: 1. Lindy Mans (AV'56) 4.09,2. Sanne Raats (Diomedonl 3.95, 3. Dominique Fluyt (Delta Sport' 3.72. Discus: 1. Lindy Mans (AV'56) 18.34,2. Lilian Kole (AV'56) 18.15,3. Han neke Danschutter (Delta Sport) 17.18. Kogel: 1. Lindy Mans (AV'56) 10.14,2 Dominique Fluyt (Delta Sport) 9.45,3.Li lian Kole (AV'56) 7.81. 600 meter: 1 No- rah van Leest (RKHAV) 1.46.9, 2 Renate de Wilde (AV'56) 2.00.0, 3. Lieke Dekker (Delta Sport) 2.00.6. Sportprijsvragen Lotto 19a. Jackpot 4.500.000): geen winnaar, hoofdprijs 1.000.000): geen winnaar, 2e prijs 150.000): geen win naar, 3e prijs 100.000): 1 winnaar, 4e prijs 1500): 9 winnaars, 5e prijst/ 1000 38 winnaars. Euroloterij. 6 cijfers goed (440.742): geen ir, 5 cijfers goed (11.018,50): 2 4 cijfers goed (1101,80): 18 3 cijfers goed (110,10): 121 2 cijfers goed (11): 1091 win naars, 1 cijfer goed (2,20): 11.265 win naars. Lucky Day, donderdag 17 mei 1 - 9-11 -12- 15- 17 - 21 -23 - 32 - 44-45 46-47-50-52-61-63-64-66-69. (onder voorbehoud) Tennis Burgh-Haamstede. Sterretjestoernooi Elfde speeldag. Poulewedstrijden. ME 16: Tess Luijcx - Adeleid Jorissen4-3 4-3. JE 12: Steven de Waal - Lars Holm6 5-1 JD 12:Erwinvan Mastrigt/Thomasle Clercq -Rowdy van de Vlist/Michel Maas kant 4-44-2. JE 10: ArneHolm-Jean-Pau'. van de Weele 6-0 4-3. Halve finales. ME 12: Eva le Clercq - Ma riska van Keulen 6-1 Van Keulen geeft ge blesseerd op. Marijke van Mastrigt-Nina Derweduwen 9-1 5-2. JE 12: Thomas le Clercq - Philou Louzolo3-44-2, Stevende Waal - Erwin van Mastrigt 5-2 5-2. JE 14 Daan Ruitenbeek - Werner Boot 6-3 4-1. Job Jan Simmelink-Tom Roth 6-15-2. Nieuwerkerk. Pearle/Gruttepikkers toernooi voor veteranen. Tweede dag DD D2: Folmer/Roodenburg-VandeEst /Verkerke 9-8, Stroosnijder/Wessels -Meertens/Schrettel 10-7. DED2: Doeja ren-Havelaar 10-5. HE DT Cleyssen- Duinhouwer 8-4. HD D1: Bos/Col- lignon-Loos/Brouwers 13-2, Jongejan- /Balkenende-Van de Meer/Stoutjesdijk 9-4. HE C2: Vrij-Cleyssen 13-3. DD C2: Markusse/Stols-Groeneveld/Vleugel 13-7. HD D2: Van de Linde/Stins- Mentjox/Overbeeke 8-7. GD C2: Van de Horst/Moerman-Doeleman/Van Burg 9-7, Schónberger/Schónberger-Bomer- /Koot 14-4. HD Cl: Holm/Nouwen-Van Dijke/Vrij 9-7. GD C1Krabbendam/Salo- mons-Van Mourik/De Coninck 11-7. Voetbal KPN Eredivisie. Ajax-Vitesse 1-2 PSV 32 2 3 8 1 77 66-19 Feyenoord 32 2 0 2 1 0 62 64-35 Roda JC *32 16 8 8 56 53-37 Ajax 32 16 7 9 55 77-41 Vitesse 32 15 10 7 55 51-41 FC Utrecht 32 16 7 9 55 50 41 RKC 32 14 11 7 53 43-33 Willem II 32 13 9 10 48 56-46 Heerenveen 32 11 12 9 45 48-39 NAC 32 12 9 11 45 38-39 NEC 32 9 13 10 40 39-45 FC Twente 32 10 10 12 40 45-56 AZ 32 9 7 16 34 42-56 Groningen 32 8 9 15 33 35-48 Graafschap 32 9 3 20 30 41-62 FortunaS. 32 7 7 18 28 27-60 Sparta 32 6 6 20 24 40-68 RBC 32 4 2 26 14 37-86 Italië, competitie. Parma-lnter 3-1, AC Milan-Fiorentina 1-2. Stand aan kop:Ro ma 30-67, Lazio 30-62, Juventus 30-61 Wielrennen Knokke-Heist. Elite. 1 Arthur Farenhout (Ned) 168 km in 3.55.00, 2. Stam (Ned) 0.10,3. Lauder(VSt),4 Kroon (Ned)0.18 Vredeskoers, zevende etappe: Pilsen - Zwickau. 1Piil (Den) 209,5 km in 5.19-37, 2. Piatek (Pol), 3. Sunderland (Aus). Klas sement: 1. Poitschke (Dui) 32.13.44, 2 Barry (Can) 0.10,3. Piil 0.22.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 48