Benefietwedstrijd voor Volendam Uurrecord alleen niet genoeg PZC Veere is gebaat bij snelle treffer tegen De Zwerver De Waard heeft aan remise genoeg Arnemuiden speelt tegen kampioen FC Den Bosch bw28 agenda Acht spelers naar finale voetbalkamp uitslagen Dominicus naar RBC vrijdag 18 mei 2001 door Ron de Waal ARNEMUIDEN - Lang hoefden ze er in Arnemuiden niet over na te denken. Kort na de nieuw jaarsramp in Volendam werd al de morele verplichting gevoeld om iets te doen voor het zwaar getroffen dorp. Leo Goormach- tig, Gilles van Dalen en Jaap Schroevers namen het voor touw voor een benefietwed strijd tussen Arnemuiden en FC Den Bosch, waarvan de op brengst geheel ten goede komt aan de slachtoffers uit Volen dam. De ontmoeting wordt ko mende dinsdag in Arnemuiden gespeeld. De aanvang is 19.30 uur. In januari was het Gilles van Dalen die als eerste het idee op perde iets voor de slachtoffers van Volendam te doen. Van \Dalen stapte naar Jaap Schroevers, die meteen de in Ar nemuiden nog steeds immens populaire Jan Poortvliet bena derde. Poortvliet reageerde di rect positief en adviseerde Leo Goormachtig in te schakelen. „Ik heb in het verleden PSV wel eens naar Arnemuiden gehaald. Dat verliep toen vlekkeloos", weet Goormachtig zich nog te herinneren. Nacompetitie Er volgden diverse gesprekken met Den Bosch, met als uitein delijke uitkomst de benefiet wedstrijd die de selectie van Ar nemuiden aanstaande dinsdag zal spelen tegen de voltallige se lectie van Den Bosch. „De defi nitieve datum staat nog maar kort vast, omdat we natuurlijk niet wisten of Den Bosch even tueel nacompetitie moest spe len. Toen Den Bosch kampioen werd, hadden we ook nog te ma ken met de nacompetitie die on ze eigen club moet spelen. Gelukkig hebben beide vereni gingen perfect meegewerkt om dit op zo'n korte termijn rond te krijgen", zegt een trotse Goor machtig. De eventuele financiële risico's zijn inmiddels afgedekt. „Den Bosch wilde alleen maar dat het vervoer en de maaltijd geregeld zouden worden. Nou, dat is in middels door sponsoren opge hoest", vertelt Goox'machtig. vrijdag EI 11 Basketbal Vrouwen beker. BV Souburg 2-BC Vlis- singen 2 (21.30 uur). Mannen 1e klasse: Dynamo'70-Scheldesport (20 30 uur). Biljarten Micha toernooi. Laatste ronde van de Fi nale. Demonstratie kader en libre door Frans van Hoey en Peter de Bree. Locatie: Snackbar Micha in Wemeldinge Aan vang: 19.30 uur. ■Hf Darts Demonstratie. Met medewerking van Mervin King, Wayne Mardle en Martin Fitzmaurice. Locatie: Yip Plaza, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Wielrennen Ster van Zeeland voor vrouwen. Eerste etappe, Kwadendamme - Kwadendam- me (84 km). Start en finish: A. de Koning straat, Kwadendamme. Aanvang: 18.30 Omloop van Zeeuws-Vlaanderen. Cate gorieën: vrije liefhebbers, trimmers, sportklasse A en B, veteranen. Starten fi nish: Langestraat, Hoek. Start: 19.00 uur. Afstand: 70 kilometer. zaterdag ■Hf Atletiek CD-atletiekcompetitie Aanvang: 11.00 uur. Locatie: kunststofbaan sportpark Baskensburg, Vlissingen. Badminton Vijfde ronde Zeeuwse Grand Prix jeugd. Locatie: sporthal De Kruitmolen in Mid delburg. Aanvang: 9.00 uur. Basketbal Mannen tweede divisie: Quo Vadis-Den Bosch. Mannen 1e klasse: Dynamo'70- Barons (17.00 uur). Mannen beker: BC Vlissingen JJ-Marathon (19.00 uur), BV Souburg-Smokkelhoek (20.30 uur). Jon gensjunioren hoofdklasse: Black Eagles Deurne Pioniers. Jongenskadetten hoofdklasse: BC Vlissingen-NAC/Sharks (17.00 uur). Meisjesjunioren hoofdklas se: PSV/Almonte-JRC Boxtel, Black Eag les 2-BC Vlissingen. 981 Biljarten Gewestelijke kampioenschap voor teams. B1 klasse driebanden: HGL/KOT uit Sas van Gent. Locatie: Café Concordia in Kaatsheuvel. Aanvang: 10.00 uur. B2 klasse driebanden: OHGL uit Kwa dendamme. Locatie: BC Amorti en Ze venbergen. Aanvang: 10.00 uur. Cl klasse libre; VEGABV uit Oost Sou burg. Locatie: BC Amorti en Zevenber gen. Aanvang: 10.00 uur. MM Darts Zeeuws bekerfinale: DTP 1 Triple Players 1. Om derde plaats: Yip Plaza 1 Trefpunt I. Locatie: Yip Plaza, Goes. Aanvang: II.00 uur. ■jÜ Motorsport RES Trofee, 4e wedstrijd. Categorieën licentiehouders en vrijetijdrijders 85cc, 125cc, 250/500cc en veteranen. Locatie: Smïtsschorrecïrcuit, Axel. Aanvang trai ningen: 13.00 uur. Start wedstrijden: 14.00 uur. Mc Rilland clubwedstrijd. Locatie Scheldecircuit Rilland-Bath. Aanvang trainingen 10.30 uur. Aanvang wedstrij den 12.30 uur. Klassen: 65cc, 85cc, 125cc, 250/500cc, debutanten/veteranen. Schaken Persoonlijk kampioenschap Zeeland. Zevende en achtste (laatste) ronde. Loca tie: Schaakklub Souburg, Dedeckerest- raat 1. Aanvang: 10.00 uur(zevende ron de) en 14.30 uur (achtste ronde). ■11 Triatlon Den Inkel-triatlon. Programma: 9.00 uur: serie 1 halve triatlon (2.5 km zwem Dat Arnemuiden juist voor Vo lendam zo de handen uit de mouwen steekt, is volgens Goormachtig eenvoudig te ver klaren.,, Je voelt toch een be paalde verbondenheid. Het is tenslotte ook een vissersdorp, waar je jezelf misschien toch iets sneller bij betrokken voelt. men, 80 km fietsen, 20 km lopen), 10.10 uur: serie 2: halve triatlon, 11.20 uur: olympische triatlon (1500 m zwemmen, 40 km fietsen, 10 km lopen), 12.05 uur. achtste triatlon (750 m zwemmen, 20 km fietsen, 5 km lopen). Lokatie: recreatie centrum Den Inkel. ■Ui Voetbal Zaterdagvoetbal Tweede klasse, nacompetitie: Oranje Wit-Arnemuiden, Tricht-SSC'55, Veere- De Zwerver. Derde klasse, nacompetitie: Zwaluwe- Apollo'69, WHS-Meeuwen, Nieuwdorp- The Gunners Derde klasse nacompeti tie nummers 10: Bevelanders-Breda (terrein Noad'67). Vierde klasse A, na competitie: Wolfaartsdijk-Nieuwland. Vierde klasse B, nacompetitie: Smer- diek-SKNWK. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Negentiende Dow Benelux Jeugdtoer- nooi, Locatie: Sportpark De Vliegende Hollander in Terneuzen. B-junioren om 9.10 uuren F-pupillen om 10.00 uur. Jeugdtoernooi Ria Westdorpe. Voor A- en B-junioren, D-, E- en F-pupillen. Aan vang 10.00 uur. Met deelname van Zeeuwse en Belgische verenigingen. Dertiende internationaal Five a side toernooi. Organisatie: zaalvoetbalver eniging IZV. Deelname: 42 mannen- en 14 vrouwenploegen. Aanvang: 9.30 uur. Finaleronden IZV en IBS cup: 16.45 uur. Finales: 17.45 uur. Locatie: terrein van w Graauw. ÜH Waterpolo Finale districtbeker: Ganze-WPC'98 (18.30 uur Veldhoven). Wielrennen Ster van Zeeland voor vrouwen. Tweede etappe, tijdrit Walsoorden - Kloosterzan- de (12 km). Start. Havenstraat, Walsoor den. Finish. Hulsterweg, Kloosterzande. Aanvang: 12.30 uur. Derde etappe, Kloosterzande - Klooster zande (96 km). Start en finish: Hulster- weg, Kloosterzande. Aanvang: 17.00 ■IÜ Zeilen Roompot Marina Cup. Start: vanuit jachthaven in Kamperland. Kortebaan- wedstrijden met meerdere starts. Klas sen: Beneteau 31.7 en 40.7, Mumm 30 en X-yachts 99, IMS en open klasse. Aan vang: 10.00 uur. ■11 Zwemmen Zeeuwse zomerkampioenschappen. Lo catie: zwembad Poelendaele, Middel burg. Organisatie Luctor et Emergo. Aanvang14.15 uur, zondag ■H Biljarten Gewestelijke kampioenschap voor teams. A klasse driebanden groot: De Kastanje uit Kloosterzande. Locatie: Bil jartpaleis Jacobs in Rilland. Aanvang: 10.00 uur. C4 klasse libre: Locatie. Sporthal van Duyvenvoorde in Oost Souburg. Aan vang: 10.00 uur. C5 klasse libre: Locatie: HCR v d. Weijde in Noordgouwe. Aanvang: 10 00 uur. Vrouwenbeker. PV Ontmoetingscen trum in Terneuzen. Aanvang: 10.00 uur. ■11 Darts Zeeuws kampioenschappen voor sin gles en koppels. Locatie: sporthal Bas kensburg, Vlissingen. Aanvang, koppels (12.00 uur), singles (13.30 uur). Prijsuit reiking rond 19 00 uur. ■H Hockey Mannen. Kwartfinale districtsbeker: Middelburg-Prinsenbeek, Gilze Rijen- Mistral, Liempde-Heesch, Cranendonck- Sjinborn. Aanvang wedstrijden 14.30 uur. Tennis Landelijke competitie. Afdeling mixed teams, derde klasse poule 19: Vierhoe- Over de enist van de situatie valt nooit te discussiëren, en als je zoals verschillende van ons comité ook privé wel eens met bi-and te maken hebt gehad, denk je niet na om iets voor die mensen te doen. Dat doe je me teen", klinkt het emotionele be toog. ven-Dash 35 2, de Hoek-ZW Hoek, de Schelde-Barendrecht, Souburg-Half- weg 4. Vierde klasse poule 35: Be Quick M 2-Roosendaal 2, Tiola-MLTC 2, 't Hal ve Maantje-Halfweg 5, United Service- -de Zoom 2. Vierde klasse poule 37: s-Gravenzande 2-MLTV 90, Holy 2-MLTC, Be Quick M-Oud Beyerland 3, Naaldwijk-Halsteren. Afdeling mannenteams, eerste klasse poule 505: Hatece-Toeg/Ridderpoort, Goirle-Roomburg, Roosendaal-Anïmo, door Björn Goorden YERSEKE - Leontien van Moorsel wist gisteren tijdens de persconferentie van de Ster van Zeeland in Yerseke niet wat ze hoorde. „Meneer Bogaert, zegt u nu dat het werelduurrecord van Jeannie Longo op 45,767 kilo meter staat? Nee, dat kan niet waar zijn. Ik was er altijd van overtuigd dat het op 46,09 stond..." Wielerman en presentator van de avond Eddy Bogaert was echter zeker van zijn zaak: „Ik heb het op de internetsite van de UCI opgezocht. Er stond toch echt 45,767. Hoe kom je er dan bij dat het op 46,09 staat?" Van Moorsel wendde zich tot haar man en ploegleider Michael Zij laard: „Dat heeft hij tegen me gezegd." Zijlaard met quasi- nonchalante grijns: „Ach, soms moet je de lat net wat hoger leg gen." De ontmoeting tussen twee wie lerlegendes werd in dorpshuis De Zaete gisteravond een bij zondere. Leontien van Moorsel zal in september van dit jaar een poging ondernemen om het we relduurrecord van Longo te ver breken. Keetie van Oosten - Ha- ge had ooit het werelduurrecord op haarnaam staan. Beide vrou wen waren door de stichting Wielerpromotion Zeeuwsch- Vlaanderen uitgenodigd om het een en ander toe te lichten. Keetie van Oosten - Hage ves tigde haar werelduurrecord op 16 september 1978, in een ge heel andere tijd, zo bleek. „Ik was nog een pui'e amateur. Op vrijdag reisde ik met fietsen- bouwer Joop van Rossem af naar München. Samen hebben we in een hotelletje overnacht, om de volgende dag de x-ecord- aanval te plaatsen. Maandag had ik vrij genomen maar dins dag moest ik gewoon weer aan het werk." Het besluit om het werelduurre cord aan te vallen, kwam ook niet helemaal van haarzelf. „Joop van Rossem heeft me enorm gestimuleerd. Kom op, zei-ie altijd, ik weet zeker dat je het kunt. Ik vond het eigenlijk Logischerwijs werd een bene fietwedstrijd, mede door de nauwe contacten met Jan Poortvliet, het middel om actie te ondernemen. Na de voox*wed- strijd die de allerjongste F- jeugd van Arnemuiden zal spe len, verricht Dennis de Nooijer de aftrap om 19.30 uur voor de Hartel-Amstelpark. Tweede klasse pou- Ie513: deZoom-Nieuwerkerk, Zierikzee- -Bastïon Baselaar2, de Pettelaer2-Holy, de Hoek-Dash'35 2. Voetbal KPN Eredivisie. PSV-Graafschap, Gro ningen -RKC, FC Twente-Ajax, Roda JC- NEC, Vitesse-Fortuna Sittard, AZ-Hee- renveen, NAC-Sparta, Feyenoord- FC Utrecht, Willem ll-RBC. maar een hoop gedoe. Toen ik in München echter een snelle tijd in de achtexwolging reed, kwam het moraal toch. Dit is een goede baan, dacht ik. Hier kan ik het wel eens pi-oberen." Ze x-eed 43,8 kilometer in het uur. Leontien van Moorsel had nie mand nodig om haar op het idee te brengen het werelduurrecord aan te vallen. „Al vanaf de tijd dat ik nog een klein wielrenner- tje was, zat dat uurrecord al in mijn koppie. Nu komt langza merhand het einde van mijn carrière in zicht (ze zei na vol gend seizoen een punt achter haar loopbaan te zetten), de tijd is daar. Nu zal het moeten ge beuren." Waar die poging in september plaats zal vinden, wist ze nog niet. Maar ze wist wel dat ze niet alleen het recoixl wil verbeteren. „Eén metertje is genoeg, zegt Michael. Maar voor mij is dat eeiiijk gezegd niet genoeg. Ik wil een record vestigen dat een aantal jaren zal blijven staan. wedstrijd tussen Arnemuiden en Den Bosch. Gérard de Nooij er zal samen met international Antony Lurling en de toekom stige Den Haag-speler Arjan Human de gelederen van Arne muiden korte tijd verstei-ken. „We zijn nog bezig met Peter van Vossen", verklapt Gooi-- Toto Divisie. Helmond Sport-MVV, Haar lem-Den Bosch, Eindhoven-VW, FC Zwolle-Veendam, TOP-GA Eagles, Cam- buur Leeuwarden-Excelsior, Heracles- Telstar, Dordrecht'90-ADODenHaag, Emmen-Volendam. Zondagvoetbal Derde klasse, nacompetitie: Uno Animo- Moerse Boys, Wilhelmina-Unitas'30, Pa- trijzen-RWB. Vierde klasse A, nacompe titie: Clinge-Steenbergen. Want wat heb je er nu aan als een paar weken later iemand andex-s jouw record weer bi-eekt? En als dat straks toch zal gebeuren, dan doe ik nóg een poging." Dat het huidige record op naam van haar grote rivale Jeannie Longo staat, is een extra drijf veer voor de Boekelse. „Als ik straks helemaal kapot kom te zitten, zal ik aan haar denken. Ik weet zeker dat ik dan nog een paar trappen extra kan doen. Trouwens, Van Moorsel staat toch veel mooier dan Longo." Leontien van Mooi'sel heeft al les gewonnen wat er te winnen valt, alleen het werelduurrecord ontbreekt nog. „Ik ben er al sinds de winter mee bezig. Ik heb al een groot aantal keer op de hometrainer op snelheid ge- ti'aind. Ronddraaien met een snelheid van 47, 48 kilometer per uur. Eerst een kwartieitje lang, dan twintig minuten en zo vei'der. Tot je bij dat uur komt. En ja, ik heb al eens een uur vol- gemaakt. Hoever ik toen ben ge- machtig. In de pauze zal er een grote loterij plaatsvinden, met als één van de pi'ijzen de kampi oensfoto met bijbehorende fles champagne van Den Bosch. Na de wedsti'ijd neemt Gerrie Müh- ren namens de slachtoffei's van Volendam de cheque met de op brengst van de actie in ont vangst. Hoeveel de benefietwedstrijd uiteindelijk op zal brengen, durft Goormachtig niet te voor spellen. „We hebben op 7 mei een brief gestuurd naar zo'n honderd bedi'ijven. Als je ziet dat er binnen een mum van tijd al ruim driezuidend gulden wei'd gestort, denk ik dat het on ze stoutste vei-wachtingen gaat overtreffen. Er zijn ook al zoveel spontane giften gedaan. Het re keningnummer 349315485 tnv 'de actie Arnemuiden voetbalt voor Volendam' blijft tot 22 juni open, dus wie weet wat er nog allemaal binnenkomt." Vooralsnog blijft Goormachtig met Van Dalen en Schroevers in spanning afwachten. „Ik ben al verschrikkelijk blij dat zowel Arnemuiden als Den Bosch zo spontaan mee wil wei-ken. We hopen op een verschrikkelijke leuke wedstrijd, maar we hopen vooral op een geweldige op brengst voor de mensen die het zo hard nodig hebben. Daar is het tenslotte allemaal om te doen." KAPELLE - De vierde sessie van het Peter van Vossen voet balkamp in Kapelle kende een goed deelname. Het begelei dingsteam selecteerde acht spe lers, die naar de finale gaan. De geselecteerden zijn: Onno Veer- hoek (Kruiningen), Huib Paauwe (Yerseke), Huib van Noorden (Yerse ke), Tom Jonker (Kapelle), Sjoerd Schrijver (Kapelle), Marco Rijne (Kapelle), Robin van der Linde (We meldinge) en Nigel Beenhakker (Hansweertse Boys). De volgende clinic is maandag bij DFS in Burgh-Haamstede. ■H Zeilen Roompot Marina Cup. Start: vanuit jachthaven in Kamperland. Langere baan op de Oosterschelde. Aanvang: 10.30 uur. Zwemmen Zeeuwse zomerkampioenschappen. Lo catie: zwembad Poelendaele, Middel burg. Aanvang 14.15 uur. komen?" Het antwooxxl gaf ze met een stalen gezicht: „48,5 ki lometer". Ruim anderhalve ki lometer verder dan Longo dus. Maar: „Dat was op dehometi-ai- ner. Op de fiets is het toch an ders". Het grootste probleem waar ze nog mee worstelt is de onnatuurlijke aei-odynamische houding die ze zal moeten aan nemen tijdens de recordpoging. „Normaal rij ik altijd met mijn armen op de remmen. Vrij recht op dus. Straks zal ik een urn- lang onderin de beugel moeten. Dat zal zwaar en erg wennen zijn. Het ademen gaat dan niet zo makkelijk, bovendien zitten mijn borsten in de weg..." Dus dat is een probleem? „Dat is het zeker", antwoordde ze lachend. „Ze zijn veel te gi-oot. Ik denk dat ik mijn borsten maar moet laten verkleinen..." En na een korte stilte, met een grijns van oor tot oor: „Alhoewel. Ik heb er enorm veel voor ovei'. Maar dat gaat toch wel een tikkeltje te ver, schat ik zo." door Vincent de Rijke VLISSINGEN - Veere staat morgen voor een loodzware op gave. De formatie van trainer Hans de Nooijer moet in de thuiswedstrijd tegen De Zwer ver een 2-0-achterstand onge daan maken. Mocht Veere hierin slagen, dan gaat het door naar de tweede ronde van de nacom petitie. „We zullen snel moeten scoren", meent middenvelder Renato Dijkstra van Veere. Tweedeklasser Veei'e verspeelde in de laatste drie competitieron den het kampioenscliap en dus de directe promotie. De titel ging uiteindelijk naar het Goese SSV'65. Voor Veere ï-estte slechts de nacompetitie. Vorige week begon de Walcherse equi pe aan die promotiestrijd. Het eerste duel werd een teleui-stel- ling: Veere verloor met 2-0. „Het was een beetje geflat teerd", zegt Renato Dijkstra. Wij kregen een echte honderd procent kans in de eei'ste mi nuut, die we niet maakten. Daarna gooiden die mannen er wat fysiek geweld tegenaan om zo de wedsti-ij d naar hun hand te zetten. Wij creëerden zo'n zes kansen, tegen twee voor hen. Toch wisten zij met 2-0 te win nen. Dat kwam ook door de am biance. Er zaten wel zeshonderd toeschouwers." Dijkstra, die laat doorscheme ren dat promotie hem pas definitief zal doen besluiten bij Veere te blijven, denkt morgen kansen te hebben tegen de fy siek sterke Zuid-Hollanders. „Het zal lastig worden. De Zwerver heeft het voordeel dat ze ons op kunnen wachten en op een countertje kunnen loeren. Bij ons zal de vorm van de dag van met name de middenvelders en de spitsen doorslaggevend zijn. Als we vroeg scoren, maken we zeker een kans. Die bal zal er héél snel in moeten." Arnemuiden Arnemuiden komt uit in dezelf de ronde en gaat op bezoek bij Oi-anje Wit. De thuiswedsti'ijd werd op de valreep gewonnen met 1-0. Indien Arnemuiden doorgaat, treft het Dinteloord. En wanneer Veei'e een ronde Atletiek Goes. Avondbaancircuit. Mannen: 100 m: 1. Arjan Meijer (Delta Sport) en Gert Stoutjesdijk(Delta Sport) 12.2,3. Mare de Regt AV'56) 13.7. 200 m: 1. Arjan Meijer (Delta Sport) 26.2. hoog ZK: 1. Sjoerd 't Hart (AV'56) 1.60, 2. Arjan Meijer (Delta Sport) 1.40. kogel: 1Jeroen Hage (Dyna mica) 11.04,. discus: 1. Jeroen Hage (Dy namica) 32.96. 3000 m: 1. Theo Rabout (Dynamica) 9.18.0, 2. Laurens van der Have (AV'56) 10.27.0,3. Kees van den Pol (AV'56) 10.35.5. 800 m ZK: 1. Joost de Klerk (AV'56) 2.01.3, 2. Mattis Decorte (AV'56) 2.02.2,3. Pieter Jan Fioole (Delta Sport) 2.02.3. polshoog ZK: 1Jeroen Ha ge (Dynamica) 2.40. Jongens A. 100 m: 1. Michel Lubbers (Dynamica) 12.1. 200 m: 1Michel Lubbers (Dynamica) 25.4. hoog ZK: 1. Michel Lubbers (Dynamica) en Je roen van Belzen (Dynamica) 1.70. kogel: I. Jasper Ruinard (Wielingen) 11.79, 2. Rob Sonke (AV'56) 11.20, 3. Jeroen van Belzen (Dynamica) 9.55. Discus: 1. Jas per Ruinard (Wielingen) 30.78, 2. Rob Sonke (AV'56) 29.80, 3. Jeroen van Bel zen (Dynamica) 27.82. 800 m ZK: 1. San- der Roose (Dynamica) 2.10.3, 2. Michel Lubbers (Dynamica) 2.17.1. polshoog ZK: 1 Rob Sonke (AV'56) 3.70. Jongens B: 100 m: 1. Erik de Waard (Delta Sport) II.6, 2. Chrisjan Harting (Dynamica) en Matthijs Heeres (AV'56) 12.3. 200 m: 1. Erik de Waard (Delta Sport) 23.4,2. Chris jan Harting (Dynamica) 25.1, 3. Matthijs Heeres (AV'56) 25.2. hoog ZK: 1. Hans Stoutjesdijk (AV'56), Emiel Goudswaard (Scheldesport) en Wouter Saman (RKH- AV) 1.70. kogel: 1. Marin de Feijter (Wie lingen) 11.39, 2. Matthijs Heeres (Delta Sport) 11.05, 3. Emiel Goudswaard (Scheldesport) 10.07. discus: 1Marin de Feijter (Wielingen) 30.72, 2. Emiel Goudswaard (Scheldesport) 30.58, 3. Matthijs Heeres (AV'56) 28.42. 800 m ZK: 1. Wouter van Caspel (Dynamica) 2.13.9, 2. Richard Reijnhout (AV'56) 2 18.6. pols hoog ZK: 1. Colin Kesteloo (Delta Sport) 2.20. Vrouwen: 100 m: 1. Rachida Moerman (Wielingen) 12.9. 800 m ZK: 1. Rachida Moerman (Wielingen) 2.30.2, 2. Veerle Vermaire (Dynamica) 2.34.1, 3. Wilma van Zee (AV'56) 2.40.9. 3000 m: 1. Chan- tal Maat ('t Haasje) 11.10.1, 2. Hannie de Jager (AV'56) 12.34.9,3. Mientje de Jon ge (AV'56) 12.46.9. Meisjes B: 100 m:1. Dorien Dek (AV'56) 12.6,2. Jisca Docters (Scheldesport) 12.9. 3. Wendy Docters (Scheldesport) 13.1.200m: 1. Dorien Dek (AV'56) 26.12. Wendy Docters (Schelde sport) 27.2, 3. Jisca Docters (Schelde sport) 28.4. Ver ZK: 1. Jisca Docters (Scheldesport) 4.97, 2. Wendy Docters (Scheldesport) 4.86,3. Linda Visser (Dy namica) 4.37. discus: 1. Vera Wisse (Dynamica) 30.66, 2 Wendy Docters (Scheldesport) 27.28, 3. Jisca Docters (Scheldesport) 26.25. Kogel: 1. Wendy Docters (Scheldesport) 11.79, 2. Vera Wisse (Dynamica) 11.39, 3. Linda Visser (Dynamica) 10.32. 800 m ZK: 1. Astrid den Herder (AV'56) 2.34.6. Jongens C: kogel: 1. Stefan Stokman (AV'56) 10.36, 2. Tim Zwiep (Diomedon) 10.07, 3. And res Vlaming (Dynamica) 8.72. Discus: 1. Stefan Stokman (AV'56) 30.96, 3. Tony Landegent (Delta Sport) 25.78. 800 m: 1 Tim Aper (RKHAV) 2.20.3,2. Wouter Jan sen (Dynamica) 2.29.1. polshoog ZK: 1. Tim Zwiep (Diomedon) 2.40, 2. Romy Vliet Vlietland (Dynamica) 2.30. Meisjes C: 80 m: 1. Marije Jansen (AV'56) 10.4,2. Henrike Leendertse (AV'56) 1113. Caro- lien Fokke (AV'56) 11 4. 150 m: 1. Marije Jansen (AV'56) 19.5, 2. Carolien Fokke (AV'56) 20.8, 3. Hentike Leendertse (AV'56) 21.0. Ver: 1. Marije Jansen (AV'56) 4.77, 2. Kimberley Catsman (AV'56) 4.06, 3. Carolien Fokke (AV'56) 4.03. Kogel: 1. Carolien Fokke (AV'56) 8.79, 2. Anke de Feyter (Wielingen) 8.50, 3.Audrey de Beule (RKHAV) 7.87 Discus: 1 Audrey de Beule (RKHAV) 20.95,2. Ca rolien Fokke (AV'56) 17.82, 3. Anke de Feyter (Wielingen) 15.76. 600 m: 1. Ilona Sonke (AV'56 1.54.9, 2. Jacomine de Kok (AV'56) 1.57.7,3. Henrike Leendertse (AV'56) 1.58.4. Jongens D. 80 m: 1. Timo Jansen (AV'56) 10.9, 2. Rinse Pieters (AV'56) 11.1, 3. Harry Lavooy (AV'56) verder komt, stuit het op de win naar van de tweekamp tussen SSC'55 en Tricht. Het schema zit zo in elkaar dat Arnemuiden en Veere op het einde van de rit om een plaats in de eerste klasse zouden kunnen strijden. In de nacompetitie van de derde klasse zijn Zwaluwe-Apollo'69. WHS- Meeuwen en The Gun- ners-Nieuwdorp de wedstrij den. WHS is de enige Zeeuwse deelnemer in deze competitie die de terugwedstrijd ingaat met een vooi-sprong. De win naars van deze ronden voegen zich bij Tholense Boys en zullen duellei-en om één plaats in de tweedeklasse In de vierde klasse moet Nieuw- land zaterdag wel flink afge- di-oogd woi'den door Wolfaarts- dijk (Wolfaartsdijk speelt op eigen veld) om niet als beste uit de halve competitie te komen en verder te gaan. Nieuwland heelt al drie punten en ook nog eens een beter doelsaldo. In de nacompetitie van de ande re- vierde klasse wist zowel SKNWK als Smerdiek Brou wershaven te verslaan, zodat de twee eerstgenoemden zaterdag onderling uit zullen maken wie het nacompetitieschap kan ver lengen. In het zondagvoetbal is Patlijzen nog in de strijd. Vorige week ging de wedstrijd tegen RWB in Waalwijk verloren met 1-0. Peter de Jong kreeg in dit duel rood en zal er dus waar schijnlijk niet bij zijn. WESTKAPELLE - Niels Domi nicus (17) speelt volgend sei zoen bij RBC. De voetballer van RCS komt sa men met Thijs Binnerts (Dau- wendaele) te spelen bij de A- junioren van de profclub uit Roosendaal. Dominicus begon zijn loopbaan op jonge leeftijd bij De Noormannen, maar maakte enkele jaren geleden de overstap naar RCS. Daar kwam hij het afgelopen halve seizoen uit in het eerste team, dat speelt in de zondag derde klasse. 11.2. Ver: 1Timo Jansen (AV'56) 4.45,2 Harry Lavooy (Dynamica) 4.27, 3. Pim Abbink (AV'56) 4.19. Kogel: 1. Harry La vooy (Dynamica) 6.77, 2. Raymond El- fernk (Delta Sport) 6.71. Discus: 1. Ray mond Elferink (Delta Sport) 17.46,2, Pim Abbink (AV'56) 14.48, 3. Marius van 'I Westeinde (Dynamïca)13.97. 600 m: 1 Timo Jansen (AV'56) 1.46.7,2. Rinse Pie ters (AV'56) 1.59.5,3. Aris den Hollander (Wielingen) 2.34.4. Meisjes D 60 m: 1 Sanne Raats (Diomedon) en Dominique Fluyt (Delta Sport) 8.4, 3. Sanne Raats (Diomedon) 8.5. Ver: 1. Lindy Mans (AV'56) 4.09,2. Sanne Raats (Diomedon) 3.95, 3. Dominique Fluyt (Delta Sport) 3.72. Discus: 1. Lindy Mans (AV'56) 18.34,2. Lilian Kole (AV'56) 18.15,3. Ham neke Danschutter (Delta Sport) 17.18. Kogel: 1. Lindy Mans (AV'56) 10.14,2, Dominique Fluyt (Delta Sport) 9.45,3. Li lian Kole (AV'56) 7.81. 600 meter: 1. NoJ rah van Leest (RKHAV) 1.46.9, 2. Renate de Wilde (AV'56) 2.00.0, 3. Lieke Dekker (Delta Sport) 2.00.6. Sportprijsvragen Lotto 19a. Jackpot (f 4.500.000): geen winnaar, hoofdprijs (1.000.000): geen winnaar, 2e prijs (150.000): geen win naar, 3e prijs (100.000): 1 winnaar, 4e prijs (1500): 9 winnaars, 5e prijs (1000): 38 winnaars. Euroloterij. 6 cijfers goed (440.742): geen winnaar, 5 cijfers goed (11.018,50): 2 winnaars, 4 cijfers goed (1101,80): 18 winnaars, 3 cijfers goed (110,10). 121 winnaars, 2 cijfers goed (11): 1091 win naars, 1 cijfer goed (2,20): 11 265 win naars. Lucky Day, donderdag 17 mei 1-9-11-12-15-17-21-23-32-44-45- 46 - 47 - 50 - 52 - 61 -63 - 64 - 66 - 69. (onder voorbehoud) Tennis Hamburg. Masters Series, mannen, 7,5 miljoen gulden. Derde ronde: Ferrero (Spa/8) - Lapentti (Ecu) 6-4 6-3, Hewill (Aus/7) - llie (Aus) 6-2 7-6, Portas (Spa) - Grosjean (Fra/12) 6-3 4-6 6-2. Rome. Vrouwen, 3 miljoen gulden. Der de ronde: Mauresmo (Fra/4) - Hantucho- va (Slv) 6-2 3-6 6-3, Sanchez (Spa/7) Krasnoroutskaya (Rus) 6-1 6-2, Suaret (Arg) - Gagliardi (Zwi) 6-4 6-2, Kruger (ZAf) - Garcia (Spa) 2-6 6-4 6-4, Hingis (Zwi/1) - Likovtsjeva (Rus) 6-4 6-3, Mar- tinz (Spa/3) - Chladkova (Tsj) 6-1 6-0, Do- kic (Joe) - Kuti Kis (Hon) 6-3 6-3. Antwerpen. Challenger mannen, 62.500 gulden. Tweede ronde: Kempes (Ned) Tsjoekin (Rus) 6-2 7-6, Wessels (Ned) - Santopadre (Ita) 7-6 6-3, Etlis (Arg) - Van Scheppingen (Ned) 6-2 6-3. Voetbal KPN Eredivisie. Ajax-Vitesse 1-2. PSV 32 23 8 1 77 66-19 Feyenoord 32 20 2 10 62 64-35 Roda JC 32 16 8 8 56 53-37 Ajax 32 16 7 9 55 77-41 Vitesse 32 15 10 7 55 51-41 FC Utrecht 32 16 7 9 55 50-41 RKC 32 14 11 7 53 43-33 Willem II 32 13 9 10 48 56-46 Heerenveen 32 11 12 9 45 48-39 NAC 32 12 9 11 45 38-39 NEC 32 9 13 10 40 39-45 FC Twente 32 10 10 12 40 45-56 AZ 32 9 7 16 34 42-56 Groningen 32 8 9 15 33 35-48 Graafschap 32 9 3 20 30 41-62 Fortuna S. 32 7 7 18 28 27-60 Sparta 32 6 6 20 24 40-68 RBC 32 4 2 26 14 37-86 Italië, competitie. Parma-lnter 3-1, AC Milan-Fiorentina 1-2. Stand aan kop: Ro ma 30-67, Lazio 30-62, Juventus 30-61, Parma 31-53, AC Milan 31-47. Wielrennen Vredeskoers, zevende etappe: Pilsen - Zwickau. 1. Piil (Den) 209,5 km in 5.19-37, 2. Piatek (Pol), 3. Sunderland (Aus),4. Ro- manik (Pol), 5. Garmendia (Spa). Klasse ment: 1. Poitschke (Dui) 32.13.44,2. Bar ry (Can) 0.10,3. Piil 0.22,4. Piatek0.32, Keetie van Oosten - Hage (links) had de fiets waarop ze het werelduurrecord in 1978 vestigde, speciaal voor de persconferentie van zolder gehaald. Leontien van Moorsel had de fiets waarop ze tijdens de Olympische Spelen furore maakte meegenomen. foto Dirk-Jan Gjeltema De initiatiefnemers van het benefietduel, van links naar rechts: Jaap Schroevers, Leo Goormachtig en Gilles van Dalen. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven WEMELDINGE - In Snackbar Micha te Wemeldinge wordt vandaag de laatste ron de van het Micha-biljarttoernooi gespeeld. Nog twee van de acht finalisten komen in aanmerking voor de hoofdprijs. Bram de Waard en Tonny de Muynck, beiden uit We meldinge, strijden in een onderling duel om de eerste plaats. Voorafgaand geven Frans van Hoey en Peter de Bi-ee een demonstratie kader en libre. Voor wat de eerste plaats betreft lijkt Bram de Waard uit Wemeldinge de beste papiei'en te hebben. Hij moet in zijn laatste partij plaatsgenoot Tonnie de Muynck van het lijf zien te houden. De Waard lijdt na zes ronden met twaalf punten en heeft aan een remise genoeg. Tegenstander De Muynck verza melde tien punten en moet dus winnen. De strijd om de derde en vier plaats is een zaak tussen drie spelers. John Lobbezoo (Yerseke) staat er het beste voor met zes uit zes, maar Ko Adriaanse en Gert Jan Traas zijn met vijf uit zes zeker nog niet kansloos. De finalepartij begint om 22.00 uur. De eer ste prijs bedraagt 250 gulden, nummer twee ontvangt 150 gulden. Leontien van Moorsel wil tijd Longo verpulveren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 28