Animo laat kans op winst liggen PZC I Thea de Blaey grijpt titel met Oostkapelle Sepp Vermeulen overschat zichzelf Anderlecht mag niet naar Axel Hoek nodigt veel oude glorie uit op afscheidsfeestje Scheldesport sluit seizoen keurig af Miif® Leegloop spelers dreigt bij HVV'24 16 Moeizaam slot voor tennisteam Zwaar verlies voor Luctor SKNWK in wachtkamer nacompetitie Axel krijgt een nieuw elftal in jubileumjaar uitslagen maandag 14 mei 2001 door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Met nog twee zware wedstrijden voor de boeg verzuimden de tennissers van Animo in eigen huis afstand te nemen van de onderste regionen in de eerste klasse van de lande lijke competitie. De Terneuzen- se formatie kwam tegen het Haagse Hatece niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Dat was een tikje verrassend, omdat Animo na de winst in het eerste dubbelspel op grond van de prestaties dit seizoen winst kansen leek te hebben. Guillau- me Feliksdal en Bernd van Que- kelberghe wonnen tijdens de eerste drie confrontaties hun dubbelspel en hadden met drie punten uit vier duels een be langrijk aandeel in de tien pun ten. die Animo tot zondagoch tend bijeen had gesprokkeld. Het sterke tweetal ging echter tegen Robbert Scholtes en de Australiër Reese Paulger in drie sets onderuit. De Zeeuws-Vla mingen verloren de eerste set kansloos met 1-6 en knokten zich in de tweede set vanuit een ogenschijnlijk verloren positie terug in de wedstrijd. Van 1-4 werd het 7-5. De beslissende set ging evenwel naar de bezoekers, die andermaal een gaatje sloe gen en die marge niet meer ver speelden: 3-6. Handhaven Het was een streep door de reke ning van Animo, dat er alles aan gelegen is om zich in de eerste klasse te handhaven. Met voor komende zondag de uitwed strijd tegen Roosendaal (tweede op de ranglijst) en op de slotdag van de competitie de ontmoe ting in eigen huis tegen koplo per Toeg/Ridderkerk in het vooruitzicht viel het gelijkspel de Terneuzenaars niet mee. „Het was in het kader van lijfs behoud beter geweest als we met 4-2 hadden gewonnen", vond Filip Versluys. Met dertien punten uit vijf duels is Animo nog allerminst veilig. Het Temeuzense keurkorps be gint met drie punten meer dan Roomburg (voorlaatst) en vier punten meer dan Hartel (hek kensluiter) aan de beslissende weken van de competitie. Filip Versluys, die gisteren voor de tweede keer dit seizoen mee deed (hij nam de plaats in van Jeroen Verstraeten), vindt dat Animo zich moet handhaven. „De mannencompetitie zal al leen maar sterker worden. Een jaar of vijf geleden was de eerste klasse de hoogste klasse van Ne derland, maar nu zijn er al twee hoofdklassen. En volgend jaar komt er een eredivisie." Frustratie De trainer/speler scoorde zelf gisteren het eerste punt voor zijn ploeg. Versluys ontbeerde in het eerste enkelspel tegen Raymond Scholtes wedstrijd ritme, maar profiteerde van de slechte mentaliteit van zijn op ponent. Scholtes sloeg bij een grote achterstand in de tweede set de ballen uit pure frustratie het tennispark uit. Versluys: „Het was lang geleden dat ik de bal zó slecht in het midden van mijn racket had gevoeld." Bernd van Quekelberghe ver loor vervolgens in twee sets van Robbert Scholtes (2-6 en 2-6). De ervaren Paul de Haan zette van de Australiër Dominique Guillaume Feliksdal in drie sets de Terneuzenaars weer op voor- Doblo te winnen. ten onder tegen Reese Paulger: sprong, door met twee keer 6-4 Maar daarna ging de jonge 5-7,6-2,4-6. doorEd Postma OOSTKAPELLE - Thea de Blaey, de voetbal ster uit Hoek, heeft met Oostkapelle het kam pioenschap binnengehaald in de eerste klasse. Het Walcherse team deed zaterdag zelf wat het moest doen: het gedegradeerde Tricht werd met 6-1 verslagen. Thea de Blaey scoorde twee keer. Toen bleek dat de voornaamste concur rent ('t Zand) had verloren, werden de cham pagneflessen ontkurkt. Het was de bekroning van een sterk seizoen. Oostkapelle ging in de beslissende wedstrijd tegen Tïicht goed van start. Na twee minuten schoot Ilona Stouthamer een vrije trap van vijfentwintig meter in de verste hoek 1 -0In de twaalfde minuut omspeelde Thea de Blaey op een pas van Arja Boogaard de keepster van Tricht: 2-0. En na een halfuur passte Anneke Minnee op Janita Davidse, die op haar beurt verlengde naar Mirjam van Belzen (3-0). Door een tegentreffer vlak na rust schrok Oost kapelle weer wakker. Arja Boogaard rondde een aanval over veel schijven af: 4-1. En door treffers van Thea de Blaey en Nancy Bahadoer (schot van dertig meter) werd een klinkende 6- 1-zege behaald. Rond vijf uur, na tweeënhalfuur nerveus wachten, kwam het verlossende nieuws: de concurrent had verloren en dus was Oostka pelle kampioen. Oostkapelle-Trichl 6-1 (3-0): 2. Ilona Stouthamer 1- 0, 12. Thea de Blaey 2-0, 27. Mirjam van Belzen 3-0, 53. Tatjana Buiterman 3-1, 58. Arja Boogaard 4-1, 65. Thea de Blaey 5-1, 70. Nancy Bahadoer 6-1. Oostkapelle: Karin Pijpelink; Irma de Witte (46. Ma- non Verburg), Nienke de Vries, Anneke Minnee, Nan cy Bahadoer; Ilona Stouthamer (62. Ilona Harthoorn Arja Boogaard, Janita Davidse (57 Dorien Verven- ne); Thea de Blaey, Mirjam van Belzen en Caroline Duine. Filip Versluys, die zijn partij won, verwacht een moeilijk slot voor Animo in de competitie. foto Peter Nicolai TERNEUZEN - De korf balploeg van Luctor ver loor de voorlaatste wed strijd van het seizoen van Vios uit Numansdorp: 17-6. In de eerste helft had Luc tor lang het beste van het spel en wist dat ook in de score uit te drukken, maar na een 4-3-voorsprong viel de ploeg aanvallend stil en kon Vios de wed strijd overnemen. Vios liep in de eerste helft nog naar een 10-4-voorsprong uit en was de wedstrijd al een heel eind beslist. Via een tweede eindsprint kwam een 13-5-stand op het scorebord. De wed strijd was toen definitief beslist. Scores Luctor: Petra Geene 2, Evelien van den Dool, Jeltske Geelhoedt, Marjolein Du- rink, Eric-Jan Dellebeke 1. Belgische loper Rudie Willemskiest voor betere tactiek in Terneuzen doorWim de Vos TERNEUZEN - De hitte speel de hem niet in de kaart. Sepp Vermeulen is vooral de man van de lange afstand. Daar voelt de routinier uit Koewacht zich het best thuis. De halve marathon van Terneuzen leek hem zater dagmiddag op het lijf geschre ven, maar de hitte en een te snel le start stonden een zege in de weg. De Belg Rudie Will ems ging Ver meulen eerst voorbij en later werd hij ook nog gepasseerd door Eric Goossen. Voor Ver meulen was de derde plaats ten slotte nog het hoogst haalbare. Twee maanden geleden won hij nog de trimklassieker Graauw- Terneuzen over een afstand van twintig kilometer. En na die tijd had de Koewachtse atleet zijn vorm nog verder aangescherpt. Hij leek dus klaar voor de halve marathon van Temeuzen. En natuurlijk startte Vermeulen weer furieus. Hij was er van overtuigd dat vooral Goossen een grote con current zou worden. Sepp Ver meulen koos voor een aanval lende strategie. Al snel na het vertrek ging hij op avontuur, maar zowel Rudie Willems (een Belgische subtopper die eerder dit jaar op indrukwekkende wijze een trimloop in Westdorpe won) als Eric Goossen bleef Ver meulen in het zicht houden. De wedstrijd was nog niet half weg toen bleek dat Vermeulen NIEUWERKERK - SKNWK is met enig geluk een stapje dich ter bij promotie naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg uit Nieuwerkerk mocht op eigen veld de handen dichtknijpen met de 3-2-over- winning op Brouwershaven. „Het was de eerste overwinning voor ons sinds de affaire- Dosko", merkte SKNWK-aan- voerder Martijn Neele na afloop op. Na vier nederlagen op rij, waarmee SKNWK ZSC'62 in de kampioenszetel hees, was er eindelij k weer reden tot juichen Sinds 17 februari won de ploeg niet meer. Voor tegenstander Brouwershaven was het juist de eerste nederlaag na het duel met Dosko (10 maart). Bij rust was de stand al 2-2. De winnende treffer werd gescoord door invaller Wouter de Jonge, op aangeven van een andere in valler, Robbert van der Zande: 3-2. Morgen vecht Brouwersha ven voor zijn laatste kans in het duel met Smerdiek, de derde deelnemer aan de nacompetitie. SKNWK-Brouwershaven 3-2 (2-2). 4. Erwin Theunisse 1-0,26. Dick van Splunder 1-1, 30. Dick van Splun- der 1-2, 32. Leon Goedegebure 2-2, 79. Wouter de Jonge 3-2 Scheids rechter: C.A. Toorenaar (Heinkens- zand). Gele kaart. Pieter Kristalijn (Brouwershaven). Aantal toeschou wers: 200. De Belgische loper Rudie Willems loopt solo naar de overwinning in Terneuzen. foto Peter Nicolai door Frits Bakker AXEL - De Belgische kampioen Anderlecht heeft de wedstrijd tegen Axel afgezegd. Trainer Antheunis krijgt geen toestem ming meer van de club voor een vriendschappelijk duel in ver band met recepties ter gelegen heid van het behaalde kampi oenschap. De Brusselaars grepen zater dagavond de titel door een 1-0- overwinning op KV Mechelen. De wedstrijd tegen Axel zou woensdag of donderdag in Axel worden gespeeld. Anderlecht was uitgenodigd in het kader van de jubileumviering van de voetbalclub Axel. Wanneer de wedstrijd nu wordt gespeeld is nog onzeker. Het is een optie dat Anderlecht een week later komt, maar Axel voelt er niet veel voor om tegen een elftal zonder internationals te spelen De andere mogelijkheid is een bezoek van de Belgen in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. niet de beste tactiek had geko zen. Hij kreeg een inzinking en zag eerst Willems langszij ko men. Toen er zo'n tien kilometer waren gelopen, verhoogde Goossen het tempo en moest Vermeulen toezien hoe de Ter- neuzenaar de tweede plaats op eiste. De tegenreacties werden Ver meulen te veel. De Koewachte naar slaagde er nog wel in om de derde plaats vast te houden, maar op een behoorlijk afstand van de nummers één en twee: Rudie Willems en Ene Goossen. Op winnaar Willems had Ver meulen bij aankomst bijna ze ven minuten achterstand. Het verschil met Goossen was ruim tweeënhalve minuut. Bij de vrouwen was er een mini male deelname. In het kleine deelnemersveld was de Temeu zense Annet Heijman de snelste. Ze had acht minuten voor sprong op de Belgische Marie- Christine de Mesure en nog meer op Els Zweistra uit Terneuzen. Angelo van Goethem uit Ter neuzen en Hester Vink uit West dorpe waren de snelsten op de twaalf kilometer. De zes kilo meter leverde een overwinning op voor Roland Volleman uit Terneuzen en Ingrid van Over loop uit Koewacht. AXEL - De voetbalclub Axel wordt in het seizoen van het 90- jarig bestaan geconfronteerd met een flink aantal mutaties in de selectie. Trainer Henk Mi- chels krijgt te maken met een heel nieuw elftal. Patrick de Guchteneire en Mi chel Mullaert vertrekken naar Hoek, Carlo van Grimberghe wordt trainer-speler van Koe wacht, Bas van Hoeve gaat spe len bij een Limburgse club en Leo Bracke wil in een lager elf tal gaan spelen. Joep Frusch, die na een ernstige blessure zijn rentree in het tweede elftal van Axel heeft gemaakt, heeft over schrijving gevraagd naar AZW. Bestuurslid Willy van Grember- ge gaf namens Axel te kennen dat Marnix Schieman (Philippi ne), Alex Meijer (Spui), Michael Freijzer (HW'24), Pepijn de Smet (RIA), doelman Danny Snel (RIA) en Ritchie Haacke (Gunners) de gelederen van de zondag-vierdeklasser komen versterken. door Frits Bakker HOEK - Twee oudgedienden met een lange staat van dienst nemen zaterdag in Hoek af scheid als voetballer. Voor An gelo Nijskens (37) en Patrick Naudts komt er die dag een ein de aan een mooie carrière. Dat wordt opgeluisterd met een wedstrijd op het eigen sport park. Een elftal met vooral Belgische uur. (oud)spelers, met wie Nijskens en Naudts tijdens hun profloop baan hebben gevoetbald, komt in actie tegen het kampioenself. tal van Hoek uit 1996. Tot de genodigden behoren An- derlecht-trainer Aimé Antheu nis, Marcel Peeper (die gebles seerd is en niet kan spelen), Kris Janssens, Danny d'Hondt en oud Hoek-speler Dimitn Mbuyu. De wedstrijd begint om 14.30 Patrick Naudts (midden) werd zaterdag in de wedstrijd tegen Ko zakken Boys dóór trainer Nijskens naar de kant gehaald. Het was zijn laatste optreden voor de competitie. foto Peter Nicolai door Aector Doorns TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport hebben de laatste thuiswedstrijd van het rayon zuid tegen Jumping Crabs met een 50-42-overwin- ning afgesloten. Trainer Grusé de Grave keek met een tweede plaats van het Temeuzense team achter kampioen Barons terug op een goed jaar. Scheldesport liet de nacompeti tie schieten, omdat er aan het eind van het seizoen enkele spe lers vertrekken of stoppen. Zo maken volgend jaar Mark Bruurs, Dwight Smith, Gino van Driessche en Jeroen Allon- sius geen deel meer uit van de selectie. Ook Maarten Hozee twijfelt nog of hij zal doorgaan. „Vooral Bruurs en Hozee zijn flinke aderlatingen. We zullen vanuit de jeugd meer doorstro ming moeten krijgen. Daarom is het beter dat we volgend jaar in deze klasse blijven", stelde De Grave. De Temeuzense coach streeft met zijn ploeg uiteraard naar het hoogst haalbare. De Grave realiseert zich echter dat dat een hoger niveau problema tisch zou worden. Zaterdag speelde de drukkende temperatuur in de sporthal 't Zwaantje van Terneuzen een rol bij de wedstrijd. Bovendien stond er voor beide ploegen niets meer op het spel. De ploeg uit Bergen op Zoom had een be tere start dan de thuisclub. Dat resulteerde in de tiende minuut in een 11-16-voorsprong. Die marge bleef tot aan de rust handhaafd: 21-27. In de tweede helft verhoogde Scheldesport het tempo, Dat ritme kon worden vastgehou den door goed door te wisselen. De Brabanders hadden slechts één wissel. Dat brak Jumping Crabs op. Na acht minuten was de stand gelijk: 33-33. Scheldesport vergrootte vervol gens stelselmatig de voor sprong. De marge liep nog op tot acht punten: 50-42. Mark Bruurs was topscorer met ze ventien punten. door Peter van Kouteren HULST - De crisis bij meubelgi gant Morres in Hulst heeft ver gaande gevolgen voor de voet balclub HVV'24. Het meubelbe drijf haakt over één jaar af als hoofdsponsor en stelt voor ko mend seizoen veel minder geld beschikbaar. Dat bericht is als een bom ingeslagen bij HW'24. Trainer John de Frel sluit een leegloop niet uit. In dat geval haakt hij zelf ook af. De Frel heeft zijn selectie voor volgend seizoen al rond. Daarin zijn met uitzondering van een paar jeugdspelers uit eigen ge lederen geen nieuwkomers. De spelersgroep van HW'24 is vrij dagavond op de hoogte gesteld van de bezuinigingsmaatrege- leh. Volgens trainer De Frel is er in de selectie veel onrust. „Ik heb vrijdagavond nog de voor zitter gebeld en mijn bezorgd heid uitgesproken. Het zou wel eens kunnen dat hier een man of zes vertrekt. Dan zal van alle goede bedoelingen weinig over blijven." De oefenmeester voelt er weinig voor om vanuit Brabant naar Hulst te rijden als er op sportief vlak in de derde klasse op voor hand geen eer te behalen valt. „Ik heb mijn contract verlengd, op voorwaarde dat de selectie op peil blijft. Maar het bericht dat er ingeleverd moet worden, is niet best gevallen." Harm Rietjens is één van de spe lers, die nog niet over de streep is. De routinier heeft begrip voor de moeilijke situatie, waarin de club verkeert. „Maar er zijn dit jaar wel meer dingen beloofd en afspraken gemaakt, die niet zijn nagekomen. Ook Angelo Verb ra eken en Jean- Pierre de Keijzer twijfelen", zegt hij. Jean-Pierre woont in Goes en moet er misschien wel op toe gaan leggen." De doelman zelf, die ook door Goes is benaderd, zegt in princi pe toch bij HW'24 te willen blijven. „Maar er zal op heel korte termijn duidelijk moeten worden wie er blijven. Als er in kwalitatief opzicht een ploeg overblijft, die niet het niveau van de derde klasse waardig is, dan weet ik het nog niet." Voorzitter Gerard van de Voor de rekent erop dat alles met een sisser afloopt. „Het is een ge weldige tegenslag dat Morres met ingang van het seizoen 2002-2003 stopt. Maar ik vind het klasse dat ze nog een j doorgaan. We gaan niet bij de pakken neerzitten. Een sub sponsor (op het tenue) is voor Morres bespreekbaar." „We voegen drie jeugdspelers toe aan de selectie. Iemand die van buitenaf komt, moet gran dioos veel beter zijn. Ik heb a" spelers gesproken. Niemand heeft mij concreet verteld af te haken. Ik heb er vertrouwen in dat de één voor de ander wil blij ven. Maar het zijn vooral de ge vestigde namen, die er kien op zijn met wie ze volgend seizoen spelen." Trimlopen Terneuzen. Halve marathon en de Zee mijl van Terneuzen. Halve marathon, mannen: 1 Rudie Willems (B) 1.12.04,2. Eric Goossen (Terneuzen) 1.16.15, 3 Sepp Vermeulen (Koewacht) 1.18.55,4. Sjaak van Dueren den Hollander (Ter neuzen) 1.24.55,5. Nithin Klapwijk (Axel) 1.25.13,6. Steven Bultiauw(B) 1.25.33,7 Rudie Neve (Sint-Jansteen) 1.27.39, 8 Rudie Michiels (B) 1.27.44,9. Wim Bakker (Terneuzen) 1.27.57, 10. Carlo van lm- merseel (Hulst) 1.28.05. Vrouwen: 1 An net Heijman (Terneuzen) 1.36.33, 2. Ma- rie-Christine de Mesure (B) 1.44.31,3. ElsZweistra (Terneuzen) 1.54.28.12 kilo meter. mannen: 1. Angelo van Goethem (Terneuzen) 42 40, 2. Peter de Vet (Axel) 43,13, 3. Sjaak Boekhout (Terneuzen) 45.02.4. Paul Erades (Koewacht) 45.25,5. André Maes (Terneuzen) 45.44 Vrou wen: 1. Hester Vink (Westdorpe) 57.22,2, Paula van Toorn (Terneuzen) 1.12.17.6 kilometer, mannen: 1. Roland Volleman (Terneuzen) 25.47, 2 Krijn van de Bent (Terneuzen) 27.58,3 Marvin van de Bent (Terneuzen) 27.59. Vrouwen: 1. Ingrid van Overloop (Koewacht) 31.29,2. Mana van Bellen (B) 33.413. Annie de SutterlB 35.39. 1.853 meter, jongens: 1. Roti Overhand (Terneuzen) 6.24,2. Paul King- ma (Hoek) 6.29, 3. Timo de Bruijn (Axel) 6.38. Meisjes' 1. Manja Oppeneer (Ter neuzen) 8.01,2. Sanne van Vallenberghe (B) 8.15,3. Ruth Williaeme (B) 9.12. T* S.U

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 46