J<JÖ 2.64 o.64 9? 7 Run op groene stroom dwingt Delta tot inkoop PZC Havendag Sloe drukbezocht 2.49 10.99 159 KQllMar dO ss Toppers maken favorietenrol waar V oorj aarsmarkt in Terneuzen trekt veel publiek /J llöuJjt OC öójc /Zó ÉS Directeur roemt campagne tijdens opening windpark mjmm f#4 Maximaal 12 per artikel per klant. Asperges A-Klasse. Vers op onze groenteafdeling. Per 500 gram. Met Klantenkaart£9% Magere runderriblappen Vers bij onze slager. Per kilo. Met Klantenkaart 2*99 ;n Calvé sauzen Kies uit diverse soorten. Fles 500 ml. Met Klantenkaart 3H9 Per kilo f3,18 Palmolive douche Kies uit diverse varianten. Flacon 250 ml. Met Klantenkaart-529" e Blue Band margarine In het koelvak. Pakje 250 gram. Met Klantenkaart *28 Per kilo f 2,56 irgarine €0.29 Warsteiner Partyfust Blik 5 liter. Met Klantenkaart J£95 maandag 14 mei 2001 Ik ga slapen, ik ben moe, 'k Sluit mijn beide ogen toe! Moegestreden, maar dankbaar voor wat zij mocht ontvangen, is door de Heere tot Zich genomen, mijn lieve vrouw en onze zorgzame moeder en oma CLARA WILLEMINA VAN DER SCHELDE echtgenote van Gerrit Dingeman Verboom in de leeftijd van 62 jaar, Zwaar valt ons dit verlies. Nieuwerkerk: G. D. Verboom Zierikzee: Hans en Ineke Nieuwerkerk: Kees en Marja Marietta Clarisca Zierikzee: Annette en Bert Dennis Jeroen Bergen op Zoom: André en Erica Niels 13 mei 2001 Schoolstraat 52, 4506 CH Nieuwerkerk De dienst van Woord en gebed zal gehouden wor den donderdag 17 mei in de Gereformeerde kerk aan de Ooststraat 16 te Nieuwerkerk, aanvang 14.00 uur. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Muyeweg te Nieu werkerk, omstreeks 15.00 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in "Rehoboth", Ooststraat 18. - Liever geen bezoek aan huis - Zij. die geen rouwkaart hebben ontvangen, kunnen deze advertentie als zodanig beschouwen. Langzaam verdween die moedige glimlach van je lieve gezicht om zich voor altijd geborgen te weten in onze herinnering Met grote verslagenheid en diepbedroefd, maar met een dankbare herinnering aan alles wat zij voor ons is geweest, geven wij u kennis dat na een kortston dig ziekbed, nog onverwacht van ons is heengegaan, onze lieve moeder en oma CHRISTINA DEBORA HAMELINK sinds 7 september 1970 weduwe van Adriaan Jacobus Mechielsen in de leeftijd van 81 jaar. Hoek: Ineke en Ko Dees-Mechielsen Arjan Mark Jacqueline Terneuzen: Kees en Annie Mechielsen- Vermeulen Arjan Charlotte Rinske Terneuzen: }an en Alice Mechielsen-Rijckaerd Marcel Kim Kloosterzande: Frank en Dian Mechielsen- van Waes Kristie Sasclta Terneuzen, 12 mei 2001 Correspondentieadres: St. Hubrechtstraat 14542 AM Hoek De samenkomst wordt gehouden woensdag 16 mei om 14.00 uur in de aula op de Zuiderbegraaf plaats, Bellamystraat 28c te Terneuzen. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Zuiderbegraafplaats. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met dankbaarheid voor zijn lange leven en voor de goede en lieve verzorging in "De Burght", delen wij u mede dat wij afscheid hebben moeten nemen van mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader, groot- en overgrootvader ANDRIES WOLFERT echtgenoot van Vina Jacomina Ras in de leeftijd van 88 jaar. Oostburg: V.Wolfert-Ras Groede: F. T. Voogdt-Wolfert F. Voogdt Floor en Roos Sjoerd, Jessica. Martijn Adrie en Jane Denise, Eric Groede: T. F. Wolfert (ln herinnering) 4501 BN Oostburg, 11 mei 2001. Ledelplein 18, kamer 407 Mijn man, onze vader en opa. is opgebaard in het Mortuarium van het Antonius Ziekenhuis te Oost burg. Gelegenheid tot afscheid nemen maandag van 19.00-19.30 uur. De afscheidsdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden op woensdag 16 mei om 14.00 uur in de Hervormde Kerk te Groede. waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats aldaar. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in de Franse Kerk. Liever geen bezoek aan huis. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Met droefheid geven wij u kennis dat uit onze fami liekring is weggenomen, onze lieve broer, zwager en oom ANDRIES WOLFERT echtgenoot van Vina Ras Breskens: W. Wolfert L. Wolfert-Faas Amsterdam: P. Wolfert A. van der Heijden Groede: M. Wolfert M. Wolfert-Ras Groede: J. Elfrink S. Elfrink-Ras Neven en nichten SOS-Kinderdorp^ii ...want ieder kind verdient een tliuis... SOS-Kinderdorpen geeft weeskinderen en vertaten kinderen een nieuwe moeder, een huis, broertjes en zusjes en een opleiding. Overal ter wereld. Steunt u ons werk als Huisvriend voor 5 11,-) per maand? Bel (020) 408 01 90 voor meer informatie! SOS-Kinderdorpen it ieder kind verdient een thuis GIRO 2280 www.soskinderdorpen.nl (OTi orpen.nl door Edith Ramakers BORSSELE - Energieprodu cent Delta Nutsbedrijven heeft afgelopen weken groene energie moeten bijkopen om alle aan meldingen voor Zeeuws groene stroom met honderd procent te kunnen honoreren. In totaal reageerden 36.471 Zeeuwse ge zinnen op de campagne voor Zeeuws Groen. „Dat is meer dan een kwart van de Zeeuwse aan sluitingen", zei een verheugde algemeen directeur J. de Back van Delta zaterdagmiddag bij de opening van een nieuw wind park van Zeeuwind en Delta in het Vlissingse Sloegebied. De Back deelde mee dat Delta de campagne ook al een succes genoemd zou hebben als er 15.000 reacties zouden zijn ge weest. „Dit aantal verrast ons. Om het volledige programma te kunnen uitvoeren, hebben we van elders groene stroom bij moeten kopen. We zien het als een morele verplichting om on ze klanten, die snel op de actie hebben gereageerd, voor hon derd procent groene stroom te leveren." De energieproducent vindt het verstandig dat zoveel Zeeuwen zich voor deze campagne heb ben aangemeld. De Back: „Maar nog verstandiger is het om min der stroom voor een beter milieu met elkaar te gebruiken. Bezui nigen dus. Dat klinkt misschien vreemd uit de mond van een energieproducent, maar dat is wel mijn standpunt. Trouwens, ook dat van de regering." De Middelburgse fractie van de PvdA vraagt zich af of de ener gieproducent Delta Nutsbedrij ven de Zeeuwse kleinverbrui kers op een juiste manier heeft voorgelicht in de campagne voor opwekking van groene stroom. Zij stelt daarom schriftelijke vragen aan B en W van Middel burg, aandeelhouder van Delta. De PvdA ziet geen rechtstreekse relatie tussen diegene die zich aanmelden als groene stroom- gebruiker en de hoeveelheid op te wekken groene energie. Dat betreurt de fractie. Daarbij is volgens de PvdA op geen enkele manier duidelijk of het bedrijf ook extra inspanningen zal ver richten om groene stroom op te wekken. De partij vindt dat er in de gaten gehouden moet worden of deze campagne niet louter be doeld is om mogelijke overstap pers die groene energie willen hebben te behouden, door hen het idee te geven dat zij reeds groene stroom afnemen van Delta Nutsbedrijven. „Dit moet wellicht worden uitgelegd als onjuiste voorlichting die het ge volg is van privatisering van de energiesector", schrijft Hp PvdA. In het nieuwe windpark staan vijf windturbines met een hoog. te van 6 5 meter en een vermogen van 660 kWh. Twee zijn van de vereniging Zeeuwind. drie van Delta. Gedeputeerde T. Poppe- laars roemde het samenwer kingsverband. Het park leven bij elkaar 3,5 megawatt energie Om die cijfers tastbaarder te maken, meldde Poppelaars dat Zeeland de laatste jaren gemid deld vijf megawatt aan wind energie haalt. „Dit park levert dus een forse bijdrage. Als er plannen zijn om gezamenlijk een tweede windpark te openen, zal de provincie alle mogelijke med e werking verlenen i Showkorps Jong Axel in actie tijdens het muziekconcours. door Glenn Hoffman AXEL - De landelijk bekende topmuziek- korpsen DVS uit Katwijk en het Beatrix Drum Bugle Corps uit Hilversum maakten zaterdagavond hun favorieten- rol tijdens het showconcours in Axel hele maal waar. De vakjury schonk hen een eerste plaats in hun categorie en ook bij de vijfhonderd toeschouwers oogsten zij het meeste applaus. De plaatselijke muziekkorpsen Hosanna en Jong Axel heten zien in dit muzikale geweld goed mee te kunnen. Dat er in Axel topmuziekkorpsen waren neergestreken, bleek al bij aankomst in het Axelse bos: een grote verzameling mu ziekinstrumenten stond aan de Sportlaan opgesteld en het materieel waarmee dat werd aangevoerd, was al even indruk wekkend. Het Beatrix Drum Bugle Corps spande wat dat betreft de kroon. Een zestien meter lange trailer vervoert het materieel voor de tachtig muzikanten en een minitractor zorgt voor het trans port van het kapitale slagwerkinstrumen tarium. Vanaf zeven uur 's avonds tot tegen elven gaven de acht aanwezige muziekkorpsen een wervelende muziekshow. Voorzitter G. Heerspink van het organiserende Axel Cultuur- en muziekstad' sprak van een geslaagde avond: „Onze dertig vrijwilligers hebben er, samen met de mu ziekkorpsen, voor gezorgd dat de avond foto Peter Nicolai een succes is geworden. Er zat bijna nog een hapering in het programma: drum band DVS uit Katwijk zat vast in een file en bereikte pas op het allerlaatste mo ment het Axelse bos. Daar waar de andere bands ruim voor aanvang van hun optre den stonden opgesteld, kon DVS vanaf de Sportlaan meteen doormarcheren naar het showterrein. Precies op tijd ook om geen strafpunten op te lopen." Wethouder A. van Schaik reikte namens de gemeente Axel de prijzen uit. DVS eiste het onderdeel Show B voor zich op; Bea trix Drum Bugle Corps won de gecom bineerde categorie Corps Style/ Drum corps en Showkorps Jong Excelsior uit Delft won bij de junioren. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Wanneer ver huist de Koninklijke Schelde Groep van de Vlissingse binnen stad naar het Sloegebied of hoe staat het met de nieuwe contai- nerterminal? Wat houdt mari tiem en flexibel werken in? De eerste Open Havendag op het industrieterrein van Vlissin- gen-Oost trok volgens de orga nisatie Port Promotion Council Zeeland (PPCZ) zaterdag naar schatting meer dan tweedui zend bezoekers. De open dag is opgezet om de ac tiviteiten in de Zeeuwse havens meer onder de aandacht te bren gen. In totaal deden er 52 bedrij ven mee en stelden 19 bedrijven hun deuren voor het publiek open. De organisator voegde daarmee een nieuwe vorm van tijdverdrijf in Zeeland toe: het industrieel toerisme. „We heb ben eens kunnen laten zien waai de economische motor van Zee land ligt. Dat is dus dit havenge bied", stelt S. Kwekkeboom- Janse van PPCZ, die over een onverwacht groot succes spreekt. De bezoekers konden zaterdag per bus een rondrit over het enorme bedrijventerrein maken en de bedrijven bezoeken of vanaf het water naar de bedrij vigheid aan de kades kijken. Bootjes voeren af en aan. Voor het vertrekpunt was locatie Landjust Partycentrum in Nieuwdorp gekozen. Punt van kritiek was dat de wachttijd voor een rondrit soms opliep tot meer dan een uur. „Dat moeten we volgend jaar verbeteren. We hadden vier bussen ingezet, maar dat bleek op sommige mo menten onvoldoende." In het partycentrum was een in formatiemarkt waar vertegen woordigers van maritieme in stellingen bezoekers te woord stonden. Ook gaf een afvaardi ging van de gemeenten Borsele en Vlissingen en van de bedrij ven die gevestigd zijn op het normaliter hermetisch gesloten industriegebied daar acte dé présence. De gemeente Borsele liet zien hoe het tracé van de Wester- scheldetunnel loopt en hoe bo vengronds de weg in Terneuzen of Ellewoutsdijk een vervolg krijgt. „Maar vreemd genoeg hebben we vandaag niet zo veel' vragen over economische of mi lieutechnische gevolgen van de tunnel gekregen. Onze folders over mooie fiets- en wandelrou tes zijn er wel uit gevlogen", merkt Mariska van Heugten van de gemeente Borsele op. Dat gold ook voor de bulletins over streekproducten „Voor de meeste bezoekers is het een dag je uit, denk ik." door Gino van den Broecke TERNEUZEN - In Terneuzen vond afgelopen weekend de af trap plaats van de zomerevene- menten in en om de stad. Vrijdag stond de Scheldestad al in het teken van 'Terneuzen On Wheels' aan bedrijventerrein Handelspoort. Zaterdagmiddag was op het marktplein in Ter neuzen de voorjaarsmarkt. Op het muzikale programma waren zo'n vijfhonderd bezoekers af gekomen. Jeugdslagwerkgroep van De Vliegende Hollander beet het spits af. Verder traden deze mid dag ook de Philipsharmonie uit Eindhoven op. Voorzitter J. Ber- kel van De Vliegende Hollander was hier best trots op. „Deze harmonie is welbekend in bin- nen- en buitenland en wordt door Philips uitgezonden naar diverse landen om op te treden. Dan is het mooi, dat je zo'n ge zelschap hier op je markt hebt staan." Hoogste klasse Ook de Slagwerkgroep van De Vliegende Hollander trad op, op een van de twee podia. „Onze slagwerkgroep behoort al sinds 1972 tot de hoogste klasse in Ne derland en in 1999 zaten we zelfs in de top drie op het Natio nale Concours", zegt Berkel. De Harmonie van diezelfde vereni ging sloot om ongeveer 17.30 uur de muzikale middag op het zonnige marktplein in Terneu zen af. Het was dit jaar de eerste keer dat de markt in deze opzet werd gehouden. „We hebben dit jaar een totaal nieuwe insteek. We wilden nu ook de kernen van de stad bij de festiviteiten betrek ken en niet alleen het centrum van de stad. Daarom ook dat nu Terneuzen On Wheels plaats vond aan het bedrijventerrein Handelspoort", zegt A. Stoffels, algemeen coördinator van Cen trum Management Terneuzen Deze organisatie helpt de on dernemers, winkeliers en ver enigingen met de organisatie van evenementen. „Door de kernen van de stad erbij te be trekken hopen we zo meer pu bliek te trekken en ervoor te zor gen, dat er in de gehele stad deze zomer diverse activiteiten te be leven zijn. We willen op deze manier ook af van het negatieve imago dat de stad toch heeft in Zeeuws-Vlaanderen", aldus Stoffels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 42