Oostburg net in de rode cijfers PZC Reddingsbrigades krijgen veel aanloop Veteraan Floor slaat zeventig jaar de trom Stichting Roparun haalt twee mille op Eindelijk zon op foor Driewegen Banenmarkt trekt veel belangstelling Elfduizend gulden tekort op jaarrekening 2000 Politie verricht aanhoudingen Rommelmarkt Scooterrijder gewond bij botsing 210 Snelheidsboetes in Hulst Fietsers botsen op elkaar Fietsster ten val gebracht Politie pakt vier vechtersbazen op Kapellenaar mishandeld Bewoners De Vurssche genieten van verwendag Vlissinger breekt neus stadgenoot maandag 14 mei 2001 ijnnrWilma Valk BRESKENS - De nestor van de Zeeuws- yiaamse amateurniuziek, zo werd Flori- ntond de Paauw uit Oostburg, beter bekend als Floor, zaterdagavond bij zijn huldiging zaterdagavond genoemd. Tijdens het jaar lijkse lenteconcert van muziekvereniging Breskens-Groede in De Uitkomst in Bres yens waren er dit jaar vijf jubilarissen, Mar- lin van de Broecke, Celeste van de Vijver en Jlarjon van de Hoofd waren twaalf jaar lid, jlattie van de Fonteine 25 jaar, maar Floor spande de kroon: zeventig jaar lid. Het zat er al vroeg in bij Floor (80), al als kleine jongen moest hij overal op slaan en op negenjarige leeftijd werd hij lid van Oefe ning Kweekt Kunst in Schoondijke. Heel even dacht men dat hij wel beugel zou kun nen spelen, maar al gauw sloeg Floor er weer op los en nu op een trommel. Hij is nu een begenadigd concertslagwerker en is er in geslaagd zijn liefde voor de muziek ook aan zijn kinderen en kleinkinderen over te brengen. Floor speelt behalve in Breskens-Groede ook in drumband Harmonie uit Oostburg. Daarvan zijn ook zijn zoon Marcel, klein zoon Daniël en kleindochter Lydia lid. Zoon Marcel mocht als lid van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekgezel schappen (KNFM) zaterdagavond de bijbehorende onderscheidingen aan de ju bilarissen mocht overhandigen. Vooral de huldiging van zijn vader was een emotione le aangelegenheid: „Dit kan alleen maar als ook de achterban meewerkt, want samen wonen met een drummer en later met twee valt niet mee", aldus Marcel. Hij bedankte dan ook vooral zijn moeder voor haar ge duld in al die jaren. Elke maandagavond bij de repetitie van Breskens-Groede is Floor van de partij met zijn trommeltje. Dat is geen slagwerk, maar een blikken busje met snoep voor zijn colle gamuzikanten. Vandaag zullen ze het zonder traktatie van Floor moeten doen, hij is na al de emotie van het afgelopen weekend, want hij werd ook nog erelid voor het leven van de drumband Harmonie, een weekje met vakantie, vissen met een van zijn zonen in Amsterdam. Zoon Marcel reikt het KNFM-lintje uit aan zijn vader Florimond. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer OOSTBURG - De gemeente Oostburg sluit de boeken over liet vorig jaar af met een nega tief saldo van 11.000 gulden. Het is de eerste keer in vier jaar dat de jaarrekening van Oost- buig in de min zit. Het college van burgemeester en wethou ders verwachtte in oktober nog een positief resultaat te boeken tussen de vijf ton en een miljoen gulden. Dat het jaarresultaat lager uit valt dan verwacht, is te wijten aan een naheffingsaanslag om zetbelasting voor het Oostburg- se sportcomplex De Eenhoorn. Daar is 507.121 gulden mee ge moeid. Dit bedrag was in 2000 met begroot. Los van de nahef fingsaanslag meent het college dat de financiële positie van de gemeente redelijk stabiel is. De rekening over 1999 liet een posi tief saldo zien van bijna twee miljoen gulden en van 1998 hield Oostburg ruim 275.000 gulden over. Vier jaar geleden sloot de gemeente de boeken met rode cijfers. Er was toen een gat van 1,2 miljoen gulden. Bru to komt de situatie van de ge meente er wat beter uit te zien. Zo is er een batig saldo van bijna een miljoen. Oostburg kreeg vorig jaar te maken met onvoorziene uitga ven zoals de bomruiming in de Beatrixstraat in Schoondijke. TERNEUZEN - De politie heeft in de nacht van vrij dag op zater dag diverse aanhoudingen ver richt. In Terneuzen werd een 17 -j arige Terneuzenaar aangehouden wegens mishandeling. Hij had tijdens een ruzie in de Terneu- zenseNieuwstraat een 25-jarige plaatsgenoot een vuistslag in het gezicht gegeven. Het slacht offer is met verwondingen in het gezicht een nachtje ter observa tie opgenomen in streekzieken huis De Honte. Beide mannen bleken bekenden van elkaar. Die nacht werd in dezelfde straat een 25-jarige man uit Ax el aangehouden voor openbare dronkenschap en het verstoren van de openbare orde. Na het uitslapen van zijn roes op het bureau, werd de man zaterdag ochtend weer in vrijheid ge steld. InBreskens heeft de politie drie jongens van 17 jaar opgepakt. Een getuige had gezien dat de drie zich verdacht ophielden tussen geparkeerde auto's rond de Jachthaven. Eén van de jon gens voelde aan portieren en kofferbak, terwijl anderen op de uitkijk stonden. redactie zeeuws-vlaanderen Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB terneuzeim Tel: (0115) 686000 Fax:(0115)686009 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P. I. F. M. Cappetti L. E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J. F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 aj hulst Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R E. A. Hoonhorst centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Het grootste deel van de kosten wordt weliswaar terugontvan gen van het Rijk, maar de ge meente moet zelf 119.000 gul den ophoesten. Het tekort was berekend op 131.000 gulden. In 2000 nam de gemeenteraad in- vesteringsbesluiten tot een to taalbedrag van 20,5 miljoen. Inclusief investeringen van voorgaande jaren bleef vorig jaar 36 miljoen beschikbaar voor investeringen. Aan het eind van het verslagjaar was hiervan veertien miljoen nog niet besteed. Het totaal van de bestemmings reserves werd op de laatste dag van 2000 vastgesteld op 31,9 miljoen. Op dit bedrag ligt een claim wegens reeds besloten in vesteringen van 7,6 miljoen, maar de uitgaven hiervoor zijn nog niet gedaan. De gemeente raad heeft in 1999 de notitie Evaluatie Reservebeleid vast gesteld, waarin werd vastgelegd dat de maximale omvang van de algemene reserve tien procent van de budgetomvang mocht bedragen. Besloten werd een eventueel surplus van de alge mene reserve af te romen ten gunste van andere reserves of incidentele uitgaven. Daarom is een bedrag van 1,3 miljoen naar andere voorzieningen terugge vloeid. Wat de bevolkingsaantallen be treft, zit de gemeente wel in de De Zeemanslioop vaart met publiek op de rede van Breskens. foto Peter Nicolai doorWilma Valk BRESKENS - Al voor tien uur stonden ze op de kade in Breskens te wachten voor een vaartocht met de Zeemanslioop, de aanwinst van Koninklijke Neder landse Reddingmaatschappij (KNRM). Schipper Harry de Lobel en zijn bemanning voeren twintig keer uit. Ook in Cadzand kwam veel publiek naar de open dag van de reddingsbrigade. Andere jaren vond de open dag van de KNRM plaats in de meivakantie, maar die werd dit jaar verschoven met het oog op bevrijdingsdag. In Cadzand praat schipper Willie de Maillie van de Jacoba Elizabeth over een meer dan geslaagde dag: „De ambiance was voortreffelijk. Er zijn zeker tweehonderd mensen met ons mee gevaren. Voor de haven lag een zandzuiger en een aantal sleepboten, het leek wel of ze speciaal voor ons gekomen warenDat gaf een extra aspect aan onze vaarten." Harry de Lobel in Breskens jubelde net zo hard. „We zijn meer dan twintig keer uitgevaren met elke keer veertig gasten aan boord. Meer kunnen we niet mee nemen, we hebben maar veertig zwemvesten en vei ligheid staat natuurlijk bij de KNRM voorop. Op zee hebben we een aantal demonstraties gegeven, telkens sprong een vrijwilliger overboord die we dan moesten redden!" Met de open dag wilde de vrijwilligersorganisatie het werk bekendheid geven en donateurs weiwen. Voor de stations op Walcheren, Veere en Westkapelle. bleek de belangstelling minder dan andere jaren: „Er was gewoon te veel te doen overal, mensen moeten een keuze maken", zei schipper W. Roelse van De Flint in Westkapelle. Kees den Hollander van De Forel uit Veere was echter dik tevreden. „Er waren misschien iets minder mensen, maar wij liggen hier in het hart van Veere in de stadshaven, een mooiere plek is er niet, er was voldoende belangstelling." Schipper W. Flohil van De Tuimelaar in Ouddorp moest het opnemen tegen Molendag en een braderie: „Er was hier gewoon veel te veel te doen en het weer was te mooi." Ook schipper I. Breen van de Graaf van Byland in Burghsluis zag minder bezoekers en L. Koese van de brigade in Stellendam klaagde over ma tige belangstelling:,Het is hier wachten op onze nieu we boot, de Prinses Margriet, de oude boot van Bres kens. Het schip was niet op tijd klaar voor deze open dag, maar ook de bezoekers waren er niet. Misschien alle maal aan het strand." HULST - Een publieksactie van de stichting Roparun, die zich inzet om het leven van kanker patiënten draaglijker te maken, heeft dit weekeinde ruim twee duizend gulden opgebracht. Twaalf leden van de stichting posteerden zich vrijdagavond en zaterdag bij twee super markten in Hulst. Zij vroegen aan klanten om eventuele lege flessen in te leveren voor het goede doel. Naast de opbrengst van deze emballage maken tien Zeeuws- Vlaamse atleten zich op om van af woensdag 23 mei binnen twee dagen de estafetteloop van Rot terdam naar Parijs af te leggen. Indien de atleten binnen de ge- TERHOLE - Fanfare Excelsior uit Terhole houdt zaterdag 19 mei vanaf negen uur in het dorpshuis rommelmarkt en fan cy fair. Naast de verkoop van afdanker tjes zijn er ook wafels en ver schillende drankjes. De op brengst is bestemd voor het instrumentenfonds. stelde termijn de Franse hoofd stad bereiken, levert hen dit via sponsoring nog eens ruim vijf entwintig gulden op. Captain Harold Hiel van het Ro- parunteam was heel tevreden over de publieksactie. „Veel mensen lieten spontaan de lege flessen bij ons achter. Anderen die geen leeg goed bij zich had den gaven vaak geld. Het bord met een toelichting van de actie sorteerde zonder meer effect Over de estafetteloop maakt Hiel zich ook geen zorgen. De goed voorbereide en getrainde atleten verwachten zelfs de 530 kilometer binnen de 40 uur te volbrengen. Hiel: „Zowel de at leten als de zeventien begelei ders waaronder fietsers, chauf feurs en sportmasseurs zijn zeer professioneel met de estafette loop bezig. De meeste atleten hebben als warming-up pas ge leden de marathon van Rotter dam met weinig of geen proble men gelopen. „Voordat de Roparun op 23 mei om 15.00 uur officieel start, draaien de atle ten in de havenstad eerst een proloog van tien kilometer. De route loopt onder meer langs de Daniel de Hoedt kliniek die ge specialiseerd is in de opvang van kankerpatiënten. door Sheila van Doorsselaer DRIEWEGEN - Omdat de foor in Driewegen in voorgaande jaren altijd wel samenviel met een grote voetbalwedstrijd of letterlijk in het water viel, werd de 'grootste kermis van het kleinste Zeeuws-Vlaamse gehucht' naar voren geschoven. En dat hielp. Een stralend zonnetje trok meer be zoekers dan ooit naar Driewegen, tot tevreden heid van de organisatie. De apartste publiekstrekker van de foor, die altijd plus. Vergeleken met 1999 is de bevolking met 303 zielen toege nomen. Vooral Cadzand is po pulair, daar streken in 2000 339 extra inwoners neer. Daar te genover zagen Oostburg (min 109), Waterlandkerkje (min tien en Zuidzande (min vijf) hun in woneraantal met 124 zielen da len. SLUIS - Bij een botsing met een auto is vrijdagavond een 18- jarige scooterrijder uit de gemeente Sluis-Aardenburg ge wond geraakt. De scooterrijder wilde vanaf de Markt linksaf de Ridderstraat inrijden maar had de van links komende au to, bestuurd door een 35-jarige man uit het Belgische Sint Laureins over het hoofd gezien. De jongen werd geschept en kwam met zijn scooter tegen een voordeur terecht. Hierna maakte hij nogmaals een schuiver en kwam op het wegdek tot stilstand. De scooterrijder liep een hoofdwond op en werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Hij bleek gedron ken te hebben en moest een bloedproef ondergaan. De scooter werd geheel vernield, de auto en de voordeur raakten bescha digd. HULST - De politie heeft zaterdag 210 hardrijders gesnapt op de Absdaalseweg in Hulst. Op de vijftig kilometerweg stond de radar tussen 13.10 en 17 uur opgesteld. In totaal passeer den 2430 voertuigen. De hoogstgemeten snelheid bedroeg 89 kilometer. TERNEUZEN - In Terneuzen zijn zondagmiddag twee fiet sers licht gewond geraakt nadat ze met elkaar in botsing kwa men. Een 53-jarige fietser uit die plaats reed over de Reuzen- hoeksedijk, in de richting van de Vrijheidslaan, nam hierbij de bocht te ruim en botste op een tegemoetkomende fietser, een 59-jarige plaatsgenoot. Beide mannen liepen lichte ver wondingen in het gelaat op. MIDDELBURG - Een 21-jarige vrouw uit de gemeente Veere is vrijdagavond omstreeks 23.45 uur door twee onbekende fietsers ten val gebracht. De vrouw fietste over de Breeweg tussen Middelburg en Biggekerke toen één van de fietsers haar een duw gaf waardoor ze met haar voorwiel het achter wiel van de andere fietser raakte. Hierdoor kwam ze ten val en had diverse blauwe plekken. De fietsers reden door. VLISSINGEN - De politie heeft zaterdagavond om half elf vier vechtersbazen aangehouden op het De Ruyterplein in Vlissingen. De vier mannen, twee van 18, één van 19 en één van 20 jaar, allen uit de gemeente Vlissingen, wordt openbare geweldpleging en mishandeling ten laste gelegd. Tijdens een vechtpartij, die om kwart over tien ontstond op het Bellamy- park sloeg, stompte en schopte het viertal een aantal mensen. Drie daarvan, afkomstig uit Vlissingen, hebben aangifte ge daan. De vier mannen zijn ingesloten in Torentijd. GOES - Op de kruising Heernisseweg/Leliestraat in Goes werd zondag omstreeks 04.19 uur een 27-jarige inwoner uit Kapelle door enkele onbekenden mishandeld. Eerder die avond had tussen hem en de onbekenden in een uitgaangsge- legenheid een woordenwisselingplaatsgevonden. Toen hij la ter op zijn fiets door de Heemisseweg fietste werd hij van zijn voertuig geslagen en geschopt. De man viel en verloor op een gegeven moment het bewustzijn. Toen hij bijkwam werd hij opgevangen door de politie en de ambulance die inmiddels was gearriveerd. Hij werd met een gebroken neus overge bracht naar het ziekenhuis. Zondagmogen om 07.00 uur mocht hij het ziekenhuis weer verlaten. door Glenn Hoffman AXEL - Bezoekers van Zorg centrum De Vurssche in Axel kregen zaterdag niet direct de indruk een verzorgingstehuis binnen te stappen. Op alle afde lingen trof men naast de bewo ners, vrolijke uitgedoste clowns, acrobaten en jongleurs Het betrof hier de leden van jeugdcircus Reinardi uit Hulst die samen met de als clown ver klede verzorgers, de bewoners van De Vurssche een verwendag aanboden in het kader van de 'Dag van de verpleging.' Het thema voor deze dag was het circus en het was de bedoeling om de bewoners in dat kader cu linair, muzikaal en artistiek te verwennen. Getuige de reacties van de be woners is men daarin volledig geslaagd. Met name het optre den van het jeugdcircus Reinar di oogstte veel applaus onder de bewoners die de circusacts tot voor de deur van hun apparte ment konden bekijken. „Dat is ook de opzet van deze dag", al dus locatiemanager Cyriel de Block, „namelijk de mensen in hun eigen vertrouwde omgeving opzoeken en ze niet allemaal in een grote zaal tezamen laten ko men waardoor sommigen niet komen opdagen. We zoeken de bewoners zelf op en hebben ze daaraan geen behoefte, dan res pecteren we dat uiteraard ook. Deze dag staat wat dat betreft niet op zichzelf, maar is een on derdeel van het traject om de kwaliteit van de zorg te verbete ren. Dat traject is erop gericht om de bewoners het gevoel te geven thuis te zijn en dus moe ten we de instituutsgedachte vervangen door meer te gaan af stemmen op de vraag van de in dividuele bewoner. in het teken staat van oude spelen, was de wed strijd MicroPulling. Piepkleine tractortjes met een megavermogen trokken een sleepwagen ach ter zich aan. Toch moet de foor het vooral hebben van de oude spelen, zoals bierpulschuiven, spij kerslaan, een schieting op de liggende wip en rol- lenkoersen. Wie het daarvoor te warm vond, kon lekker zonnebadend genieten van een demonstra tie country and linedance of bekenden aanmoedi gen tijdens het voetbaltoernooi. foto Peter Nicolai door Gino van den Broecke TERNEUZEN - De banen markt, die zaterdag van 10 tot 15 uur in het Arbeidsbureau in Terneuzen is gehouden, werd drukbezocht. Ondanks het war me weer waren er toch zo'n ze venhonderd bezoekers afgeko men op de derde banenmarkt. De deelnemende organisaties waren hiermee dan ook erg te vreden. Op deze banenmarkt waren veel meer bedrijven vertegenwoor digd dan op de vorige twee markten. Er waren dertien be drijven aanwezig, waaronder DOW, Cerestar en Avesta Pola- rit, voorheen Outokompu. De aanwezigheid had voor deze be drijven een tweeledig karakter. Ze wilden aan de bezoekers la ten zien wat hun bedrijven te bieden hebben, en tegelijkertijd proberen potentiële kandida ten te werven voor hun bedrijf. S. Verburg van DOW: „Dit is de eerste keer dat wij hieraan mee doen. We hebben de laatste tien jaar geen mensen aangenomen en dit is dan een mooie gelegen heid om open vacatures eventu eel op te vullen." Verder waren ook de uitzendbu- reau's prominent aanwezig. Maar liefst tien uitzendorgani saties boden de bezoekers hun diensten aan. Verder waren ook de EURES en VDAB uit België in het Arbeidsbureau te vinden. „In de verkoopsector, zorgsec tor en technische sector zijn erg veel banen voorhanden, maar geen geschikt personeel. Van daar dat vooral deze sectoren aanwezig zijn op deze dag", al dus vestigingsmanager L. Be- duwé van Arbeidsbureau Ter- neuzen, die erg te spreken was over de ontwikkelingen op de banenmarkt. „De mensen kunnen informatie krijgen bij onze consulenten en bij de diverse bedrijven. Ook kunnen de mensen op de diverse computers via internet naar va catures zoeken. We hebben er veel publiciteit aan gegeven en als dan zoveel mensen erop af komen, blijkt deze aanpak dus goed te werken." VLISSINGEN - Een 34-jarige Vlissinger heeft zaterdagmid dag tussen 15.45 en 16.15 uur in Toutenburg in zijn woonplaats en een andere Vlissinger een ge broken neus geslagen. De twee hadden een conflict, maar waarover is niet bekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 41