SKNWK deelt de eerste klap uit S^sVnwk DFS verliest strijd tegen degradatie Doelpuntloos slot van Dreischor in de zesde klasse MZVC kan promotie vergeten s 17 Nieuw erkerkers winnen met 3-2 van Brouwershaven Trainer Jos Wesdorp Nederlaag Zierikzee Slechte start 'atrijzen in nacompetitie derde klasse maandag 14 mei 2001 jnnr Klaas Verspoor VIEUWERKERK - De eerste klap is een daalder waard. <jKN\VK opende zaterdag de nacompetitie in de vierde klasse B met een 3-1-overwinning op Brouwershaven. Komende za- lerdag kan de Nieuwerkerkse ploeg tegen Smerdiek, dat mor- gen tegen Brouwershaven speelt, de tweede ronde in het nacompetitie-avontuur berei ken. Het was de eerste overwinning voor ons sinds Dosko", merkte SKNWK-aanvoerder Martijn Neele na afloop op. Na vier ne derlagen op rij, waarmee SKN WK ZSC'62 in de kampioensze tel hees, was er eindelijk weer reden tot juichen. Sinds 17 fe bruari won de ploeg niet meer. Voortegenstapder Brouwersha ven was het juist de eerste ne derlaag na Dosko (op 10 maart). SKNWK - Brouwershaven was zeker in de eerste helft een fraai schouwspel. „Het had weinig van vierdeklasse-niveau weg", vond Neele. „Zeker de eerste helft was leuk", concludeerde SKNWK-trainer Jos Wesdorp. En ook Arend Krijgsman was tevreden over het vertoonde. ,Ik kan de jongens vandaag niks verwijten. We hadden al leen de kansen wat beter moeten benutten." En kansen, die waren er volop voor beide teams in het eerste bedrijf. SKNWK opende het festijn al in de beginfase, want in de vierde minuut lag de bal al achter Brouwershaven-doel man Edwin Hof. Na een voorzet vanaf rechts lepelde Erwin The- unisse de bal over de ver voor zijn goal staande Hof en deelde zo een forse dreun uit aan de be zoekers. In het kwartier daarna had SKNWK de wedstrijd al kunnen beslissen, maar mooie acties van onder meer Theunis- se en A-junior Emiel Kuijten kregen niet het lot dat ze ver dienden. Onzichtbaar i de sterke Nieuwerkerkse start knokte Brouwershaven zich terug in de wedstrijd en de eerste keer dat de ploeg echt in het strafschopgebied van SKN WK kwam, ging de bal op de stip. Frank Kristalijn, tot dan toe onzichtbaar operend op de rechterflank, kwam naar bin nen en ging over het been bij twee SKNWK-verdedigers. Scheidsrechter Toorenaar, die kort op de situatie stond, oor deelde terecht strafschop. Van af elf meter maakte Dick van Splundergeen fout: 1-1. Twee minuten later had The- unisse de 2-1 op zijn linkerslof, maar via de vuisten van Hof ging zijn inzet over. In plaats van 2-1 werd het twee minuten later 1-2. Frank Kristalijn ging op rechts aan de haal en leverde een loepzuivere voorzet af voor de inkomende Dick van Splun- der. Van Splunder was eerder bij de bal dan doelman Pascal Da lebout en knikte het leer prima binnen. Lang mocht Brouwershaven echter niet genieten van de voorsprong, want weer twee mi nuten later stond het op het tweede veld in Nieuwerkerk (het hoofdveld wordt gereno veerd) alweer 2-2. Een inzet van Sytze Stins werd door Hof in plaats van met de handen met de voet verwerkt, waarna Hof de bal pardoes voor de voeten schoof van Leon Goedegebure die dankbaar 2-2 maakte. Afgekeurd De levendige eerste helft kreeg in de 42e minuut bijna een vijfde treffer, maar Dalebout maakte zijn eerdere foutje goed door tweemaal goed te reageren. Na een vrije trap van Willem We- bers voorkwam de SKNWK- doelman een derde doelpunt van Dick van Splunder en daar na schoot Marcel Duinhouwer uit een corner van André Goud zwaard de bal recht in Dale- bouts handen. Op slag van rust werd een treffer van Van Splun der afgekeurd na een handsbal. Bij Brouwershaven kwam Wil lem Webers na de rust niet meer terug. Webers ondervond te veel last van een blessure en dat was jammer voor Brouwershaven. Webers speelde voor rust goed tegen Gert-Jan Tierie, die in de tweede helft meer ruimte kreeg. Qua niveau haalde de tweede 45 minuten dat van de eerste helft niet. Ook SKNWK-aanvoerder Neele haakte kort na de rust, na een overtreding van invaller Een gevaarlijk moment voor het doel van SKNWK-keeper Pascal Dalebout. foto Pieter Honhoff Clement van Splunder, af met een blessure en de wedstrijd zakte terug naar vierdeklasse- niveau. Brouwershaven ging op jacht naar de 2-3 en had pech dat Obv Kikstra een inzet van André Goudzwaard onder schepte. Een kwartier voor tijd lifte Frank Kristalijn een bal over de uitgekomen Dalebout, maar ook over het doel. Nadat Tierie in de 7 8e minuut Hof zon der succes onder vuur had geno men scoorde een andere invaller de winnende treffer. Op aange ven van Robbert van der Zande, ingevallen voor Neele, kopte Wouter de Jonge de bal achter de kansloze Hof: 3-2. Laatste kans En Brouwershaven? Niks hoef de, maar alles mocht, zo was het motto vooraf. Maar dat achteraf de teleurstelling overheerste, kwam ook doordat in de slotfase Brouwershaven onterecht werd teruggefloten voor buitenspel en zo opnieuw een doelpunt af gekeurd zag. Daardoor moet de ploeg van Arend Krijgsman morgenavond tegen Smerdiek vechten voor zijn laatste kans. SKNWK - Brouwershaven 3-2 (2-2). 4. Erwin Theunisse 1-0,26. Dick van Splunder 1-1, 30. Dick van Splun der 1-2, 32. Leon Goedegebure 2-2, 79. Wouter de Jonge 3-2. Gele kaart Pieter Kristalijn (Brouwershaven). Scheidsrechter: C.A. Toorenaar (Heinkenszand)Aantal toeschou wers: 200. SKNWK: Pascal Dalebout, Oby Kikstra, Mar tijn Neele (60. Robbert van der Zan de), Freek van Marle en Johan Pad mos, Sytze Stins, Erwin Theunisse, Geit-Jan Tierie en Kees-Jan van Nieuwenhuijze(76. Jurjen Vermeer Emiel Kuijten en Leon Goedegebure (69. Wouter de Jonge). Brouwershaven: Edwin Hof, Pieter Kristalijn, Remie Lievense, Marcel Duinhouwer en Steef Kloet; Frank Kristalijn, Wil lem Webers (46. Clement van Splun der, 91. Danny Jonker) en Amoud Steutel; Dick van Splunder, Arjan van der Meer (61Matthijs van Vul pen). door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - SKNWK- voorzitter Arnold Schiettekatte heeft zaterdag het ontslag van trainer Jos Wesdorp bekendge maakt. De oefenmeester uit Zie- rikzee mag de nacompetitie af maken, maar daarna wordt zijn contract direct ontbonden. Wesdorp zou aanvankelijk ook volgend jaar aan het roer staan bij SKNWK. „Wij vingen signalen op uit de spelersgroep en naar aanleiding daarvan heeft een delegatie van het bestuur (Fred van der Werf, Leon Quik en Cees Prooij) ge sproken met de spelers indivi dueel en daarna met de hele spe lersgroep. De conclusie was niet dat er helemaal geen vertrou wen meer in Jos was, maar ook niet dat er honderd procent ver trouwen in hem was", meldde Schiettekatte. Na de gesprekken met de spe lersgroep volgde een intern ge sprek binnen het bestuur en daarna een gesprek met Wes dorp. Vorige week donderdag werd op de reguliere bestuurs vergadering de knoop definitief doorgehakt. „Op het moment dat het besluit genomen was, heb ik de vergadering direct ge schorst en het medegedeeld aan Jos. Zijn eerste vraag was of hij toch de nacompetitie nog wel mocht afmaken. Dat vind ik lo gisch, want je hebt als vereni ging met een trainer een verhou ding werkgever-werknemer. Hij had nog een doorlopend con tract tot en met het volgend sei zoen dus dat wordt op financieel gebied gewoon afgehandeld. Het was geen gemakkelijke be slissing. Dit doet mij emotioneel ook best wel wat, maar visioe nen worden niet altijd bewaar heid." Vertrouwen Wesdorp mag het. seizoen (na competitie) afmaken, maar de vraag is of de Zierikzeëenaar daar zelf nog wel oren naar heeft. In een korte reactie liet Wesdorp na de wedstrijd weten: „Ik was helemaal verbijsterd toen ik hoorde dat ze niet verder met me wilden. Een aantal spe lers is tegen mijn verblijf, maar het bestuur heeft volgens mij nog het volste vertrouwen in me. Ik ga nu een seizoen in de wacht kamer, maar ik heb nog steeds heel veel ambitie. Dat ik hier weg moet, vinden veel mensen erg. Aan mijn trainerscapacitei ten ligt het volgens mij niet. Maar deze week kom ik pas met een reactie op het besluit van SKNWK." Namens de spelersgroep rea geerde aanvoerder (en be stuurslid) Martijn Neele na de gewonnen nacompetitiewed- strijd tegen Brouwershaven (3- 2). Neele: „Vorig jaar in december hebben wi j al gesprekken gehad en daar hebben wij als spelers groep een aantal punten ter ver betering aangegeven. Daarin is geen verbetering gekomen. Maar wij moeten als spelers ook de hand in eigen boezem steken. Er zijn in deze zaak alleen maar verliezers. SKNWK, wij als spe lers en natuurlijk Jos als de grootste verliezer. Jos ligt als mens hier erg goed, maar de che mie tussen de trainer en de spe lersgroep is weg." Naast het ontslag van Wesdorp zijn er ook volop bestuursont- wikkelingen in Nieuwerkerk. De bestuursbeslissing was voor Cees Prooijdie de portefeuille voetbaltechnische zaken be heerde maar als bestuurslid af tredend was, reden om zich niet herkiesbaar te stellen. Voorzit ter Arnold Schiettekatte maak te al in maart bekend aan het eind van het seizoen te stoppen. Schiettekatte: „Maar anders had ik dat besluit nu genomen. Ik heb acht jaar in het bestuur gezeten en heb altijd gezegd dat ik het geen drie keer wil meema ken dat er bij SKNWK een trai ner ontslagen wordt." Vóór Jos Wesdorp nam SKNWK eerder voortijdig afscheid van de trainers Hugo Crucq, Piet Diepenhorst en Kees Kommer. Kommer stapte in februari 1993 zelf op, Piet Diepenhorst werd daarna door het bestuur van SKNWK de laan uitgestuurd en ook Hugo Crucq stapte in maart 1999 zelf op. Wesdorp volgde hem toen op. Vandaag start de Nieuwerkerk se zaterdag-vierdeklasser de zoektocht naar een opvolger voor volgend seizoen van de ontslagen Jos Wesdorp. van onze sportredactie VLISSINGEN - De eindstand kan in de zesde klasse A van het zondagvoetbal nog niet worden opgemaakt. Het duel Groede- Jong Ambon werd gisteren in de 38e minuut, bij een 1-1-stand, gestaakt. Robur won met 7-1 van Volharding en droeg op de laatste speeldag de rode lan taarn op doelsaldo over aan Kwadendamme. Groede-Jong Ambon 1-1: De thuisploeg kwam na een halfuur op voorsprong door een treffer van Peter Verkruysse uit een strafschop. Twee minuten later maakte Eldridge Pentury al weer gelijk: 1-1. Na dit doelpunt ontstond een opstootje, nadat een speler van Groede een bele digende opmerking richting een fanatieke Jong Ambon-suppor- ter maakte. De gemoederen raakten dusdanig verhit, dat scheidsrechter Adrie van Hui zen besloot de wedstrijd te sta ken. Na afloop bood de speler van Groede zijn excuses aan. Oostburg-Terhole 4-1: Halver wege leidde de thuisploeg met 1-0 door een treffer van A-ju nior Roy de Reu. Na de rust liep Oostburg soepel verder uit naar 4-0 door Jeroen Syriër, Peter van der Linde en Stefan Roche. In de slotminuut redde Giovan ni Verbraeken de eer voor de be zoekers. Door deze overwinning pakte Oostburg tevens de der- de-periodetitel. Schoondijke-Dreischor 0-0: In een duel tussen twee voetbal lende ploegen waren beide doel mannen, Arjan van Rie en Den nis Verwest, in zeer goeden doen. Ludiek feit was dat Ben nie de Wever na twaalf jaar zijn laatste wedstrijd als grensrech ter zijn taak verrichtte en daar om één minuut voor tijd vervan gen werd. Volgend seizoen zal Franky Steyaert (22 treffers dit seizoen) de vlag hanteren. Robur-Volharding 7-1: Door treffers van Walter Siepman, Ramon Schaier en B-junior Dennis Wijers (strafschop) leid de Robur bij rust comfortabel met 3-0. Na de rust scoorden Niek van Zunderen en Michel Loontjens namens de bezoe kers, de eerste helaas in eigen doel. In de laatste vijf minuten werd het 7-1 door Ramon Paau- we, Khaled Kecham en Martijn de Bruyn. Ria W-SDO'63 6-1: Een regel matige overwinning voor de kampioen die bij rust leidde met 3-1 door treffers van Luuk Au- denaerd en Pascal Wedage (2x), met een tegentreffer van Dennis van Driessche. Pas in het laatste kwartier liep Ria verder uit via doelpunten van Arjan de Meij en Bart Audenaerd (2x). Sluis-LewedorpseBoys 1-1: Dit duel werd afgewerkt in Cad- zand, omdat het complex van Sluis gerenoveerd wordt. Na een halfuur kwam Sluis in een overtalsituatie na rood voor een Lebo-speler. Remco Bogaard bracht de ruststand op 1-0. Hal verwege cle tweede helft kreeg ook Bob van Kerkhove de rode kaart voorgehouden. De bezoe kers profiteerden en kwamen langszij door Paulo da Silva Go- mes. Biervliet-Kwadendamme 3-0: Uit een door Kwadendamme fel bestreden strafschop opende Robbie Vermast na een halfuur de score. Kort na de rust verdub belde Erik Asselman op aange ven van Jeroen Engels de score: 2-0. Kwadendamme drong hier na aan, maar het was Peter Ver mast die via een uitval de eind stand op 3-0 bepaalde. ZIERIKZEE - Zondag derdeklasser Zierikzee verloor gisteren op eigen veld een oefenwedstrijd tegen Walcheren mewt 2- 3. Bij rust was het 0-2. De Schouwse thuisploeg begon slap en moest bo vendien ervaren dat expe rimenten met het systeem niet werkten. Walcheren profiteerde en kwam op 0- 2 voor door treffers van Michel Carol en Vincent de Rijke. Na de rust maakte Michel van Dalen eerst nog 0-3, maar daarna schakelde Zierikzee weer over op het oude vertrouwde systeem. Treffers van Thomas Vos en Patrick Roggeband zorgden voor een span nende slotfase, maar over de hele wedstrijd gezien was de 3-2-zege van Wal cheren terecht. door Jos van Belzen WAALWIJK - Patrijzen heeft gisteren verzuimd een eerste stap richting tweede klasse te zetten. De ploeg speelde in het eerste nacompelitieduel met RWB lange tijd op de helft van de tegenstander, maar verloor uiteindelijk met 1-0. Bovendien kreeg verdediger Peter de Jong kort voor tijd de rode kaart voorgehouden. Patrijzen begon fel en nam me teen het initiatief. Na twee mi nuten kreeg Wilfred van den Dries al een goede kans om de score te openen, maar hij schoot naast. Hiermee was de toon ge zet, want ook in het verdere ver loop van het duel bleven de no dige kansen onbenut, mede door een uitstekende doelman Ger- ben Kuisten. Na een halfuur leverde Guido Moison de bal in bij een tegen stander, waarna Berry Bruur- mein uit de hierop volgende aanval RWB (Rood Wit Blauw) op voorsprong bracht: 1-0. Paal Ook in de tweede helft was het Patrijzen dat aanviel. Na een kwartier had de ploeg van trai ner Kees van de Sluis pech toen een afstandsschot van Ron de Vos, die later geblesseerd zou uitvallen, tegen de paal eindig de. Aan de andere kant kon Henk van den Brink nog net voorko men dat Mark Kanters de voor sprong verdubbelde en moest doelman Sjimmy Kikkert nog een fraai schot van Niels Ver hoeven onschadelijk maken. In de slotfase werd het sportieve duel ontsierd door twee rode kaarten: Nadat eerst een speler van RWB in de 82e minuut rood had gekregen, werd kort hierna ook Peter de Jong om onduide lijke redenen door scheidsrech ter Van Loenen uit het veld ge stuurd. Door deze nederlaag moet Pa trijzen volgende week met mini maal twee doelpunten verschil winnen om verder te gaan. Wordt een overwinning behaald met één doelpunt verschil, dan wordt de tweestrijd met straf schoppen beslist. RWB - Patrijzen 1-0 (1-0). 30. Berry Bruurmein 1-0. Scheids rechter: P. van Loenen (Oost-Sou- burg). Rode kaart: Peter de Jong PatrijzenAantal toeschouwers 300. door Vincent de Rijke NIEUW- EN SINT JOOSLAND - In de nacompetitie van de vier de klasse A heeft Nieuwland zich op eigen veld een goede uit gangspositie verschaft door MZVC met 4-1 aan de kant te schuiven. Onder leiding van speler/trainer Henk de Nood behaalde Nieuwland een enigs zins geflatteerde overwinning. De Nood kondigde na afloop zijn vertrek bij Nieuwland aan. „Ik stop als trainer van Nieuw land. Dat heb ik in december al aangegeven, maar toen hebben ze gevraagd of ik het nog eens in heroverweging wilde nemenDe kans dat ik hier blijf als speler is ook niet al te groot. Waarom? Om nou hier te blijven voetbal len onder een andere trainer ter wijl ik zelf net gestopt ben als trainer vind ik een beetje raar. Maar ik heb de tijd tot 31 mei en dan zullen we het wel weer zien. Wie de trainer wordt? Geen idee maar de gesprekken zijn in een ver gevorderd stadium." Nieuwland-MZVC 4-1 (2-0). 35. Bart-Jan Kroes 1-0, Comé van Bel zen 2-0, 48. Ronald Melaard 2-1, 69 PetervanRaaij 3-177 Wilco Kivek- lceboom 4-1. Scheidsrechter: B.R.M.J. Wirken (Sleeuwijk). Gele kaart: Marien Kroes (Nieuwland), René Jagl (MZVC). Rode kaart: Ro nald Melaard (MZVC) Ploeg van John Ebert met 4-1 onderuit tegen Bevelanders door Jos van Belzen COLIJNSPLAAT - Op neutraal terrein moesten Bevelanders en DFS zaterdag in een onderling duel uitmaken wie rechtstreeks degradeert naar de vierde klas se. Halverwege leek het duel met een 3-0-voorsprong voor Bevelanders al beslist, maar DFS kwam sterk terug. Deson danks werd het 4 -1mede omdat de 3-2 van Huib Nortier wegens buitenspel werd afgekeurd. „Een glaszuiver doelpunt, ook volgens de toeschouwers uit Co- lij nsplaat die op één lijn ston den. Dit was het breekpunt in de wedstrijd", aldus DFS-trainer John Ebert na afloop. Zijn colle ga Tonnie van Iersel: „Zeker na die 3-1 ontstond er bij ons de no dige onrust, maar wij hadden geluk met een onpartijdige grensrechter." De grensrechter zelf, Bart Wattel, kende geen twijfel: „Zeker een meter bui tenspel." Natuurlijk verloor DFS de wed strijd niet alleen door de afge keurde treffer. Eigenlijk was het een wonder dat de ploeg, die voor rust een matte indruk maakte, het de tegenstander in de tweede helft nog lastig kon maken. Binnen een kwartier was het de Bevelanders al ge lukt om datgene te doen waar het in de reguliere competitie tweemaal negentig minuten voor nodig had, twee keer sco ren tegen DFS. Lange pass Nadat de Schouwse ploeg in de vierde minuut ontsnapt was aan een vroege achterstand (Marcel van Strien treuzelde in vrije po sitie te lang), was het acht minu ten later wel raak. De sterk spe lende rechtermiddenvelder Leo Koole werd met een lange pass aangespeeld door Jan Leendert- se. Koole kapte twee tegenstan ders uit, waarna zijn inzet door doelman Leander Rouw maar half gekeerd werd. De meegeko men Leendertse kon van dicht bij de score openen: 1-0. „Een wonder dat een speler van zijn leeftijd (35 jaar) nog zo snel DFS-spits Leon de Bruine (links) haalt uit in het duel met Bevelanders. foto Willem Mieras het halve veld kan oversteken", zei Van Iersel na afloop gek scherend. De reactie van de doelpuntenmaker: „Ja, maar het was nog vroeg in de wed strijd." Enkele minuten na de openings treffer stoomde Leo Koole op nieuw op aan de rechterkant. Ditmaal kon hij alleen gestuit worden met een overtreding binnen het zestienmetergebied. Scheidsrechter Noordzij wees naar de stip. Jan Leendertse be nutte de buitenkans: 2-0 binnen een kwartier. John Ebert greep in door linker vleugelverdediger René van de Linde te vervangen door Kasper Lansdorp. Toch was het na een halfuur opnieuw raak. Jan Leendertse ging op links goed door. Zijn voorzet werd door Leo Koole bij de tweede paal in getikt: 3-0. Omdat Bevelanders-doelman Erik Versluis goed ingreep bij een inzet van Richard Eerd- mans, en Marcel van Strien aan de andere kant opnieuw een goede kans liet liggen, bleef de ze stand tot aan de rust gehand haafd. Onhoudbaar In de tweede helft bracht John Ebert twee nieuwe spelers in en pleegde een aantal positionele omzettingen. Bevelanders kwam meer onder druk en nadat Erik Versluis eerst nog met een fraaie save een treffer van Ri chard Eerdmans voorkwam, was het even later wel raak. In valler Kees Reijnhoudt ging in een kopduel naar de grond en opnieuw wees scheidsrechter Noordzij naar de stip. Mariko Rouw schoot de bal onhoudbaar in de linkerhoek en gaf DFS weer hoop: 3-1. Met nog ruim twintig minuten op de klok. Vijf minuten later volgde de ge annuleerde treffer van Huib Nortier, wat de aanleiding was voor een rumoerige slotfase. DFS bleef op zoek gaan naar de aansluitingstreffer, maar be halve via twee vrije trappen van dichtbij werd de ploeg niet echt gevaarlijk meer. Kort voor tijd werd de wedstrijd definitief be slist door Hans de Visser (4-1) opnieuw uit een strafschop. Voor Bevelanders wacht nu vol gende week opnieuw een beslis singsduel met PTT Breda. Bij winst is de ploeg direct verze kerd van lijfsbehoud, bij verlies wachten nog drie wedstrijden om dit te realiseren. Voor DFS wachten volgend jaar de wedstrij den in de vierde klas se. De laatste jaren knokte de ploeg bijna traditiegetrouw te gen degradatie uit de derde klasse en telkens won het die strijd ternauwernood. Zaterdag werd het gevecht echter verlo ren. Bevelanders-DFS 4-1 (3-0). 12. Jan Leendertse 1-0, 15. Jan Leendertse 2-0 (strafschop), 33. Leo Koole 3-0, 70. Marino Rouio 3-1 (strafschop), 88 Hans de Visser 4-1 Scheidsrech ter J C. Noordzij (Heinkenszand). Gele kaart: Robin van de Moere (Be velanders) en Ronald Braam (DFS). Rode kaart Richard Eerdmans (DFS) (twee keer geel). Aantal toe schouwers: 200. Bevelanders: Erik Versluis, Rudi Clement (58. Gert de Rijke), Leon de Brume, Hans de Visser, Dennie van BelzenLeo Koole, Marco Wisse, Arie Jongejan; Robin van de Moere, Jan Leendertse (78. Keen Reijnhout Marcel van Strien. DFS: Leander Rouw; Clement Rijn berg, Ronald Braam, Mariko Rouw, René van de Linde (25. Kasper Lans dorp); René Brussé (46. Jeroen Gref- kens), Anco van de Linde, Richard Eerdmans. Bas Hogensiein (46. Remco Rotte), Huib Nortier, Leon de Bruine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 37