Tennissers Zierikzee in vorm All Ready wint degradatieduel PZC Ruttinger en Delmotte delen winst in cross Voetbalsters WIK'57 sluiten af met verlies Jubilerend Yerseke treurt na degradatie Titel is haalbaar il6 Steine uitgeschakeld ondanks winst Oostkapelle bereikt hoofdklasse Boot vierde in motorcross HSD-teams sluiten af met winst Dubbel titel Van Popering/Holkers Anderlecht mag niet naar Axel Vlissings eremetaal op WK karate uitslagen door Ben Hameeteman DORDRECHT - Tweedeklasser LTC Zierikzee draait voorals nog goed mee in de top. Gisteren werd opponent Dash in Dor drecht succesvol met 2-4 versla gen. Met nog twee duels voor de boeg zijn de verwachtingen bij de Schouwse tennissers hoog gespannen. Evenals tijdens de voorgaande wedstrijden zat het venijn ook zondag weer in de staart: in de twee dubbelspelen. Het koppel Camiel Folmer/Johnny Otte verloor uiteindelijk in drie sets: 6-1,1-6 en 7-5. Het andere ver- liespunt kwam op naam van Jacco de Looff, die zijn enkel spel in twee sets aan de tegen stander moest .laten: 6-3, 6-4. De openingswedstrijd van de ontmoeting tegen Dash werd gespeeld door Johnny Quaak. De eerste set kwam met 6-3 in handen van de in Burgh-Haam- stede wonende tennisser. Ook in de daaropvolgende set nam Quaak een voorsprong. Bij een 3-0-stand moest zijn tegenstan ders evenwel met krampver schijnselen opgeven. Nadat ook Camiel Folmer (6-3, 7-5) en Johnny Otte (6-1, 6-0) hun sin gles hadden gewonnen, kwam er een 3-1-voorsprong op de borden. Daar waar het duo Fol- mer/Otte de punten liet liggen, waren het Johnny Quaak en Jacco de Looff die in eendrach tige samenwerking de punten wel veiligstelden. Met 6-4 en 6-1 werd het Dordtse koppel vrij eenvoudig aan de zegekar ge bonden. Met nog twee duels voor de boeg heeft LTC Zierik zee zich hiermee voorzichtig in de kampioenszetel gehesen. door Ben Hameeteman KERKWERVE - Tijdens een ge zapige partij voetbal, ingegeven door het warme weer en het feit dat voor beide ploegen niets meer op het spel stond, hebben de voetbalsters van WIK'57 za terdag in de allerlaatste minuut alsnog een punt verspeeld: 1-0- verlies. Alles wees er zaterdag op Sport park De Vospit, in Kerkwerve, op dat het treffen tussen kampi oen KRV en WIK'57 in een 0-0- stand zou eindigen. Het was derhalve enorm zuur voor WIK- trainer Wim Kommer en de zij nen dat de bezoekers in de 89e minuut alsnog de bal achter keepster Petra Dujardijn kreeg. De thuisploeg op haar beurt had er hard voor gewerkt om de on besliste brilstand te behouden. Veel mogelijkheden kreeg WIK'57 evenwel niet. Slechts Veronica Berrevoets en Saskia Kloet realiseerden enkele mi nieme kansjes. Ook KRV drong niet echt aan. De doelpogingen die er al waren werden vakkundig door Dujar dijn gekeerd. De Kerwerfse elf, die zaterdag zijn laatste compe titiewedstrijd van het seizoen speelde, is hiermee op een acht ste plaats geëindigd. door lep Triou WEMELDINGE - Stof en hitte waren zaterdag de grootste ob stakels tijdens de drukbezochte motorcrosswedstrijden van MC De Sproeier in Wemeldinge. De rijders gingen echter goed om met de omstandigheden en zorgden voor mooie races. Omdat de Wemeldingse club te genwoordig zeer in trek is bij rij ders uit heel Nederland en ook daarbuiten, ontving De Sproei er ook zaterdag weer een groot aantal crossers. De deelnemen de Engelsen en Belgen gaven de wedstrijden zelfs een interna tionaal karakter. Voor de rijders van het Impex- team werd het in de konings klasse, de 250/500cc, een dag van uitersten. Nederlagen en overwinningen werden broe derlijk gedeeld door de teamge noten Patrick Delmotte en Arno Ruttinger, die beiden golden als topfavoriet in deze klasse. In de fout In de eerste manche stond er geen maat op Ruttinger, die vanaf de start de leiding nam en niemand in zijn buurt duldde. De tegenstand had moeten ko men van Delmotte, maar die ging al vroeg in de wedstrijd in de fout en kwam na één ronde pas als laatste door. In het ver volg van de race stokte zijn in haalrace op de achtste plaats. Delmotte kreeg een herkansing in de tweede manche. Ruttinger pakte weer kopstart en Delmot te kroop direct in het wiel. Dit maal was het Ruttinger die in de fout ging en terugviel naar de middenmoot. Nu waren de rol len omgekeerd en moest Ruttin ger in de achtervolging op Del motte. Ondanks de hitte en het stof rukte hij nog op naar de der de plaats. Ook in de goed bezette wedstrij den in de 125cc werden bikkel harde duels uitgevochten om de podiumplaatsen. Freddie Blaas won beide manches, maar hij kreeg zijn zeges niet cadeau. In de eerste manche verraste nieuwkomer Nicky Huiszoon iedereen door als snelste te star ten. De jonge Vlissinger wist zes ronden lang alle aanvallen op zijn koppositie af te slaan. Met name Stef Goetheer en Freddie Blaas maakten het hem lastig. In de zesde ronde lukte het Goetheer om Huiszoon te passe ren. Hij nam Blaas in zijn kiel zog mee. Na een fel duel was het Blaas die de leiding greep en die niet meer afstond. De tweede manche stond in het teken van de strijd tussen Blaas en Van Strien, die rondenlang met cen timeters verschil over de baan snelden. Het was Blaas die als eerste werd afgevlagd. maandag 14 mei 2001 Melissa Schrier (boven) speelde samen met Liesbeth Boot in het dubbelspel tot en met twaalf jaar. Het duo verloor de eerste set met 2- 5 van het duo Marleen den Engelsman (onder) en Lizzy van der Zande, maar won de tweede met 5-1. foto's Pieter Honhoff door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de ze vende speeldag tekende zich op het Ster- retjestoernooi in Burgh-Haamstede een behoorlijke verrassing af. Bij de jongens lot en met zestien jaar werd Marcel Steine uitgeschakeld voor een finaleplaats. Steine, uitkomend voor de TC Wester- schouwen, won wel vrij eenvoudig van Zierikzeëenaar Jurre Tjaarda (8-0 5-1), maar had aan die uitslag niet genoeg voor een finaleplaats. Zowel Steine als Arjan van Schelven van Den Haene eindigden in deze poule op zes wedstrijdpunten. Zon dagmorgen leerde een snelle rekensom dat het onderling gemiddelde uit de partij tussen Van Schelven en Steine in het voor deel van Ai-jen van Schelven uitviel (10-8). Vrijdag speelt Van Schelven in de eindstrijd tegen Daan Ruitenbeek. Hij plaatste zich ten koste van Daniel van de Graaff en Hans Stols, van wie hij zondag met 5-3 4-3 won, voor de finale. Onder wederom stralende omstandighe den werden op de banen van de TC Wes- terschouwen een aantal interessante par tijen afgewerkt. Bij de jongste meisjes, tot en met tien jaar, was het optreden van Anneloes den En gelsman en Veroniek Kroon bijzonder spannend. Kroon, lid van de TC Scelve- ringhe, won met tweemaal 3-2. Bij de twee jaar oudere meisjes won Nina Der Weduwen, zo oordeelde Ria Veltman, geflatteerd met 7-2 8-1 van Bianca Meyer en viel in dezelfde categorie de partij van de dag te ontwaarden. Westerschouwen- speelster Linsey Schrier won op baan één in de eerste set met 5-2 van Mariska van Keulen (Scelveringhe). De tweede set ging echter met 5-3 naar Van Keulen. Maurice Frickus en Alexander Meyer wonnen hun eerste optreden in het jon- gensdubbel tot en met tien jaar. Mark Roth en Jean-Paul van der Weele werden aan de zegekar gebonden: 4-1 6-2. In het jongensenkelspel tot en met twaalf jaar was Thomas le Clercq veel te sterk voor Chris Verstraeten (8-0 9-0) en werd Mi chel Maaskant ondank de 4-3 4-1 over winning op Björn Boot uitgeschakeld voor een halvefinaleplaats. Vandaag wordt het tennisevenement in Burgh- Haamstede, wat nog tot en met vrijdag duurt, vervolgd. door Ben Hameeteman VLISSINGEN - All Ready heeft de eerste van twee 'levensbe langrijke' wedstrijden met goed gevolg afgesloten. Zaterdag werd in Vlissingen het plaatse lijke Stormvogels met 8-13 ver slagen. Volgende week volgt nog de doorslaggevende ontmoeting met topper D VS, waarna het pas duidelijk wordt of de Zierikzee- se korfballers behouden blijven voor de derde klasse. Na de nederlaag is het Vlissing- se Stormvogels definitief gede gradeerd. Het belangrijke de gradatieduel met All Ready was derhalve een laatste strohalm. All Ready-coach Gijs Hollestel- le wist zodoende van tevoren dat de voorlaatste, ontmoeting een zware opgave zou worden Zeker toen hij zich gedwongen zag twee A-junioren op te op stellen, vanwege ziekte en va kantie van respectievelijk Mir jam van Tiggelhoven en Saar Torensma. Na afloop liet Holle- stelle zich evenwel lovend uit over de invalbeurten van zowel Manon Horst en Remy Quist. .Manon en Remy hebben het ge woon hartstikke goed gedaan. Zeker Remy heeft laten zien dat hij het niveau van het eerste team aankan. Ik heb hem dat verteld, gefeliciteerd en be dankt voor zijn inzet", aldus een tevreden HoÜestelle na afloop. Zeker in de eerste helft waren beide kandidaat-degradanten aan elkaar gewaagd. Getuige ook de 6-6-ruststand. Hoewel de Zierikzeëenaren telkens het initiatief namen tot het verho gen van de score, sloot de thuis ploeg steeds luttele momenten later weer aan. Zowel All Ready als Stormvo gels liet vele kansen liggen. Het getoonde niveau behoorde dui delijk toe aan twee ploegen die in degradatienood verkeren. Opvallend bij de bezoekers was het feit dat met name de vrou wen tot scoren kwamen. De mannen lieten het volledig af weten. Hollestelle: „Dat is ei genlijk al het hele seizoen zo Onze heren komen toch telkens tegen betere heren te staan, waardoor ze zelf heel moeilijk kunnen scoren. Daarom hebben we ook afgesproken dat zij zich maar in dienst van de dames moeten stellen. En ik moet zeg gen dat wordt voorbeeldig uit gevoerd." Na de hervatting ging de strijd in beginsel opnieuw gelijk op. Nadat A-junior Remy Quist in de vijftiende minuut inviel voor Henk de Graaf, en meteen 7-8 maakte, kon All Ready zich langzaam maar zeker uit de greep van Stormvogels losruk ken. Hetty Overweel verzilver de een straf worp en ook Luuk van Eijken scoorde vanaf de stip (7-10). Stormvogels gooide ver volgens de handdoek in de ring en schikte zich in zijn lot. Voor All Ready rest komend week einde het laatste duel met DVS. „DVS is uitgeschakeld voor het door Ed Postma OOSTKAPELLE - De voet balsters van Oostkapelle de den zaterdag wat ze moesten doen om de kansen op het kampioenschap in stand te houden. Ze wonnen met 6-1 van het al gedegradeerde Tricht. Concurrent 't Zand verloor een paar uur later van RVVH en daardoor kon Oost kapelle de champagne ontkur ken. Vreugde en verdriet liggen vaak dicht bij elkaar. Er heers ten zaterdag tegenstrijdige ge voelens op het sportpark van Oostkapelle. Het eerste man- nenteam van Oostkapelle de gradeerde naar de eerste klasse, terwijl het eerste vrou wenteam promoveerde naar de hoofdklasse. Zij spelen vol gend seizoen op het hoogste ni veau van Nederland. foto Ruben Oreel AMSTERDAM - Tijdens de zesde voorfinalewedstrijd van de jeugd-juniormotorcross van de KNMV heeft Mark Boot uit Burgh-Haamstede een vierde plaats behaald in de klasse65cc grote wielen. In de eerste manche finishte hij als vijfde en in de tweede manche wist hij als derde over de streep te komen ZIERIKZEE - Zowel de mannen als vrouwen van HSD sloten de hockeycompetitie in de reserve tweede klasse af met een overwinning. De mannen wonnen in Breda met 5-0. De vrou- wenploeg versloeg het zesde team van Zwart Wit met 3-1 Breda 6-HSD 0-5: Een goede wedstrijd van de HSD-mannen die bij rust al met 2-0 leidde. De laaggeklasseerde thuisploeg kreeg ook na de hervatting geen vat op het spel van HSD, dat diverse kansen kreeg. Daarvan werden er nog drie benut. Ti- mo Edens, Michiel Visser en Frank Huisson (3x) tekenden voor de doelpunten. Zwart Wit 6-HSD 1-3: De Zierikzeese vrouwenploeg zocht vanaf het beginsignaal de aanval, maar bleef in de afwerking aanvankelijk in gebreke. De thuisploeg ging zelfs door een goed uitgespeelde uitval met 1-0 de rust in. Daarna werdende bakens verzet. Hester Timmermans (2x) en Leontien Koeman bepaalden de einstand op 1-3. ZIERIKZEE-Mar Holkers en Mario van Poperinghebbenhet dubbelkampioenschap van tafeltennisvereniging Scaldina uit Zierikzee op hun naam geschreven. Na zeven wedstrijden bleef het duo met zes punten één punt voor op de koppels Jan Kik/Corné den Otter (tweede) en Hans Jonker/Jan Remmers (derde). Zestien tafeltennissers traden paarsgewijs aan in de gymzaal aan de Raamstraat in Zierik zee. Het leuke was volgens de organisatie, dat ook de minder geta lenteerde sporters kans hadden om een ereplaats te bemachti gen. Wedstrijdleider Jan Remmers had de spelers van het eer ste team gekoppeld aan spelers uit de lagere regionen en zo ontstonden op papier vrij gelijkwaardige duo's. AXEL - De Belgische kampioen Anderlecht heeft de wed strijd tegen Axel afgezegd. Trainer Antheunis krijgt geen toe stemming meer van de club voor een vriendschappelijk duel in verband met recepties ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap. De Brusselaars grepen zaterdagavond de ti tel door een 1-0-overwinning op KV Mechelen. De wedstrijd tegen Axel zou woensdag of donderdag in Axel worden ge speeld. Anderlecht was uitgenodigd in het kader van de jubi leumviering van de voetbalclub Axel. VLISSINGEN - De Vlissingse tak van karateschool Karate Do Umo uit Roosendaal had dit weekeinde een primeur: de organisatie van het eerste wereldkampioenschap van de WJKA, de World Japan Karate Association Alliance. De Ne derlandse delegatie was zeer succesvol in sporthal Baskens- burg. Robin Huyer werd bij de mannen wereldkampioen kata, terwijl Parastu Zahib bij de vrouwen zowel de kata- als deku- mitetitel greep. Vier medailles bleven zelfs in Vlissingen. Serge Grouw won bij de lagere banden zilver op het onderdeel kata en brons op het onderdeel kumite, terwijl plaatsgenoot Justin Koelewijn in zijn categorie derde werd met het Team Kumite. De derde Vlissinger, Simon Tomic, veroverde het kata-brons bij de jeugd. Bridge kampioenschap, dus hopelijk treffen we volgende week een minder geïnteresseerd DVS waardoor wij nog twee punten kunnen pakken en All Ready zich behoudt voor de derde klasse", hoopt coach Hollestel le. Scores All Ready: Manon Torensma 3, Debbie Voshart, Hetty Ovenveel, Remy Quist, Luuk van Kijken allen 2, Manon Horst, Ronald Snoek bei den 1. Burgh-Haamstede. Bridgekring'68. Al gemene competitie, zesde avond van de eerste periode. Rode groep: 1. dames Reydon-Hegge 119-61.98; 2. heer Blonk- mevrouw Terwisscha 116-60.42; 3. heer Killan-mevrouw Oosters 110-57.29; 4. echtpaar Van de Berge 109-56.77; 5. echt paar Van Alphen 106.-55.21; 6. heer Exoo-mevrouw De Both 101-52.60, 7. heer Van Ast-mevrouw Flohil 93-48.44,8. echtpaar Bekkens 84-43.75; 9. echtpaar Van Wanrooy 64-33.33; 10. dames Van As-Boom 58-30.21. Blauwe groep: 1. heren Reydon-Schu- bert 162-67.50; 2. echtpaar Ginjaar 158- 65.83; 3. dames Slager-Van Wingerden (A) 134-55.83; 4. heren Kartsens-Valk 132-55.00; 5. heren Kleijn Hesselink-Wig- gers 127-52.92; 6. dames Van de Duijn- Henderson 117-48.75; 7. heren Krowin- kel-Pijl 114-47.50; 8. heren Van Eek-De Ouden 113-47.08; 9. heer Bil-mevrouw Van Wingerden (C) 110-45.83; 10. echt paar Koot 102-42.50; 11. echtpaar Luca 87-36.25; 12 echtpaar Hart 84-35.00. Groene groep: 1. heren Coppoolse-Ver- heul 116-60.42; 2. dames Lansdorp- Jongmans en dames Van Kralingen-Van Lammeren 100-52.08; 4. heren Oosters- Van Went en heren Muthert-Van Wezel 99-51.56; 6. heer Kegels-mevrouw Kleyn 98-51.04; 7. echtpaar Lafeber 97-50.52; 8. heren DuBuf-Van de Werken (R) 86- 44.79; 9. echtpaar Ponsie 85-44.27; 10. dames Fokker-Visser 80-41.67. Witte groep: 1. heren Lansdorp-Schutte 168-70.00; 2. echtpaar Leeflang 137- 57.08; 3. echtpaar Veenema 129-53.75; 4. dames Van de Stolpe-Kromhout van de Meer 126-52.50; 5. echtpaar Bronsveld 121-50.42; 6. dames Brinckman-Glim merveen 120-50.00; 7. echtpaar Van de Sluis 116-48.33; 8 heerVandeDool me vrouw Nieuwenhuis 114-47.50; 9. dames Goedvolk-Viergever 108-45.00; 10. echt paar Heijboer 106-44.17; 11. dames De Feyfer-Wiggers 105-43.75; 12. echtpaar Oostwouder 90-37.50. Tennis Burgh-Haamstede. Sterretjestoernooi zevende speeldag. Meisjes enkel t/m tien jaar. Poule: Eva le Clercq - Miche e Bijkerk 8-1 4-1, Veroniek Koorn - Annel oes den Engelsman 3-2 3-2, Eva le Cler cq -ElineBoot8—1 8-1 Meisjes enkeltlm twaalf jaar. Poule: Nina DerWeduwen- Bianca Meyer 7-2 8-1, Linsey Schrier - Mariska van Keulen 5-2 3-5. Meisjes dubbel t/m twaalf jaar. Poule: Liesbeth Boot/Melissa Schrier - Marleen den En- gelsman/Lizzy van der Zande 2-5 5-1 Jongens enkel t/m tien jaar. Poule: Wou ter van de Berge - Thijs de Vos 6-1 4-1 Jongens dubbel t/m tien jaar. Poule Maurice Frickus/Alexander Meyer - Mark Roth/Jean-Paul van der Weele 4-1 6-2 Jongens enkel t/m twaalf jaar. Poule Thomas le Clercq - Chris Verstraeten8-0 9-0, Michel Maaskant - Björn Boot 4-3 4-1. Jongens dubbel t/m twaalf jaar Poule: Philou Louzolo/Wouter van de Berge - Sonny Verspoor/Roy Meerdink 3-2 7-0, Erwin van Mastrigt/Thomas Ie Clercq - Jeffrey Bongers/Tijs Marcus6-1 6-0 Jongens enkel t/m veertien jaar Poule: Hugo Eekhout - Fabian de Winter 5-2 5-1Jongens enkel t/m zestien jaar Poule: Daan Ruitenbeek - Hans Stols5-3 4-3, Marcel Steine - Jurre Tjaarda 8-0 5-1. door Wim de Vos KAPELLE - Voetbalvereniging Yerseke bestaat dit jaar tachtig jaar. Uiteraard is dit reden voor een feest. Sportief gezien geeft dit jubileumjaar echter weinig reden tot vreugde. Immers, za terdagmiddag werd op het veld van Kapclle in een beslissings wedstrijd om rechtstreekse de gradatie uit de tweede klasse van het zaterdagvoetbal met 2-0 van Tholense Boys verloren. ,,We kunnen weer helemaal op nieuw beginnen", stelde een te leurgestelde trainer Jan Roozen onmiddellijk na afloop van de wedstrijd. Het getuigde van weinig realiteitszin van Roozen om de nederlaag af te schuiven op de scheidsrechter. „Een arbi trale dwaling heeft ons de das omgedaan vandaag", foeterde de trainer die halverwege het seizoen Ad Poortvliet kwam vervangen en nu plaats zal ma ken voor John Vette. Roozen doelde op de strafschop die Tho lense Boys-spits Jan Groene we gen halverwege de tweede helft mocht nemen, nadat de net in gevallen Carlo Heijboer onder uit was gehaald binnen het strafschopgebied. Feit was zaterdag dat Yerseke minder kwaliteit in huis had dan Tholense Boys en volkomen terecht door de ploeg van trai ner Leendert Geelhoed werd verslagen. Tijdens de onderlin ge competitieduels was Yerseke ook al tweemaal verslagen (3-1 in Tholen en 0-4 in Yerseke) door de Tholenaren. Door de 2-0-winst is Tholense Boys nog allerminst zeker van behoud van het tweedeklasser schap. De ploeg moet nu uitko men in de tweede ronde van de nacompetitie. De winnaar van de dubbele wedstrijden tussen Apollo'69 en Zwaluwe wordt de tegenstander. Alleen in de openingsfase had Tholense Boys het even moei lijk. Vooral linkerverdediger Eric van Gorsel was toen een paar maal behoorlijk de weg kwijt tegen Padden van de Wa ter. Keeper Alex Hoogendoorn bleef echter goed overeind. Inde tweede helft klaarde Tholense Boys het karwei. Eerst benutte Jan Groenewegen een straf schop en later kopte Johan Schot in de 101e minuut een corner achter doelman Boone. Tholense Boys-Yerseke 2-0 (0-0). 64 Jan Groenewegen 1-0 strafschop 101. Johan Schot 2-0 Scheidsrech ter: J Stange ZevenbergenRode kaart84. Carlo Heijboer (Tholense Boys). Gele kaart: Michael de Jong, Ronnie de Graaf (Tholense Boys), Marcel van de Kreeke, Niek Boogert (Yerseke). Toeschouwers: 500.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 36