Gewogen en te licht bevonden Hoek zwaait een half elftal uit PZC Zeeuws elftal altijd omstreden PZC 15 Kloetinge heeft te weinig bikkelaars Stoffel Schipper had zijn mond moeten houden Spelers Oostkapelle berusten in degradatie uit de hoofdklasse Achilles Veen veroordeeld tot beslissingsduel drukkerij Van de Ridder BV Hoofdklasse in cijfers maandag 14 mei 2001 HnnrRudv Boogert \1JKERK - Natuurlijk was er teleurstelling. Ferry Alfons lag uitgeteld in het gras, Luc de Roos sjokte als een geslagen hond naar de zijlijn. Harro Ha zelaar zat met het hoofd tussen de knieën tegen een reclame bord. Oostkapelle degradeerde door een 3-1-nederlaag tegen Sparta Nijkerk na één seizoen alweer uit de hoofdklasse. VLISSINGEN - Kozakken Boys (winst bij Hoek) en Beursben gels (O-Ö tegen Bennekom) speelden zich op de laatste speeldag in de hoofdklasse B van het zaterdagvoetbal defini- I tief in veiligheid. Achilles Veen is veroordeeld tot het spelen van een beslissings- duel met één van de vijf nacom- petitiewinaars uit de eerste klasse of met de nummer twaalf uit de hoofdklasse A of C. Beursbengels-Bennekom 0-0. Scheidsrechter M. van der Roest (Haarlem). Gele kaart: Harib elM- hassanie, Jos Haelermans (Beurs bengels). Aantal toeschouwers: 35. GWV-ASWH 2-1 (1-0). 20. Frank de Haan 1-0, 47. Jan van Rabens- waaij 2-0, 87. Paul Koster 2-1. Scheidsrechter Kemp. Rode kaart: 82. Louis uan Kleef (ASWH) en Jo- han de Man (GWV). Aantal toe schouwers: 200. Bijzonderheid: Paul Koster (ASWH) miste in de 45e minuut een strafschop. Huizen-Spakenburg 2-2 (2-1). 8. Gerard van der Nooij 0-1, 14. Kees Bank 1-1, 21. Niels Gerenstein 2-1, 53. Paul Liefting 2-2. Scheidsrech ter J. Zwaard (Maasland). Gele kaart: Jurgen van Hattum, Pascal Jongsma (Huizen), Maurice Pot, Frank-Gert Koelewijn (Spakenburg Aantal toeschouwers: 1000 Rijsoord-Dovo 2-7 (1-3). 3. Casper Westerveld 1-010. Mare Heimgart- ner 1-1, 31. Mare Heimgartner 1-2, 36. Mare Heimgartner 1-3,48. Johan Leidekkers 1-4,65. Matthieu van In- gen 1-5, 72. Dennis Bravenboer 2-5, 80. Mare Heimgartner 2-6, 82. Freek Wittenrood 2-7. Scheidsrechter F. Vos AmmerzodenGele kaart: Mare Heimgartner (Dovo). Aantal toeschouwers: 300. „Maar misschien is het wel be ter zo", bekende Hazelaar. Het avontuur van Oostkapelle in de hoofdklasse is zaterdag ge ëindigd. Het startte vorig jaar september in Huizen met een 1- 1-gelijkspel, het eindigde ruim acht maanden later in Nijkerk met een 3-1-nederlaag. In de tussenliggende periode werd Oostkapelle geconfronteerd met keepersproblemen, een trainerswissel, een bestuurscri sis, een spitsprobleem en degra- datiezorgen. Sparta Nijkerk-spits Albert van Nijhuis verloste Oostkapelle za terdag met drie doelpunten van het laatste probleem. Daarmee werd de aanvaller uit Ermelo topscorer van de drie zaterdag hoofdklassen met 23 treffers, waarvan hij er dertien tegen de drie Zeeuwse hoofdklassers maakte. In de laatste minuut van de wedstrij d nam hij voor de gein de positie van doelman Sven Onland nog enkele minu ten in. Hij hield de nul. De joligheid bij Sparta Nijkerk, dat het beste seizoen uit zij n his torie draaide, ging aan de Oost- kapelle-spelers voorbij. Aan voerder Harro Hazelaar: „Ik baal als een stekker. Je gaat den ken waarop we het seizoen heb ben verloren. Tegen Beursben gels en Achilles Veen gaven we in de slotfase een voorsprong weg. Anders hadden we vier punten meer gehad. Daar komt de nederlaag tegen Rijsoord nog bovenop. Dat zijn bepalende momenten geweest waarop we het niet konden waarmaken." Lachertje Thomas Ragut, die volgend jaar bij Hoek opnieuw in de hoofd klasse zal uitkomen, zocht geen excuses. „We hebben het hele seizoen op onze tenen gelopen. We hebben tot de laatste minuut voor tweehonderd procent ge knokt en hebben tot de laatste speeldag de kans gehad om erin te blijven. Dat pleit voor de ploeg. En we zijn niet het la chertje van de hoofdklasse ge worden, zoals vooraf wel eens werd voorspeld.Jorrit Schuur man vult aan: „Want dat was Rijsoord." Maar - volgens trainer Stoffel Schipper was Rijsoord er wél verantwoordelijk voor dat Oostkapelle volgend seizoen weer in de eerste klasse speelt. ,,We zijn niet hier tegen Sparta Nijkerk gedegradeerd. Ik heb altijd gezegd: als we niet van Rijsoord winnen, dan degrade ren we (Oostkapelle verloor met 6-3). En dat komt vandaag uit. Als we toen gewonnen hadden, waren we veilig geweest." „Op de wedstrijd tegen Rijsoord na, hebben we toch het maxima le uit het seizoen gehaald. We waren gewoon niet goed genoeg. We zijn gewogen en te licht be vonden. Maar daar hoeven we ons niet voor te schamen. Ik weet zeker dat Oostkapelle vol gend jaar weer leuk zal mee draaien in de eerste klasse en dat is ook een behoorlijk niveau, hoor." Thomas Ragut (Hoek), Ferry Al fons (Kloetinge), Luc de Roos en Dennis But (beiden stoppen) zullen dan geen deel meer uit maken van de selectie, die ge traind zal worden door Karl Vergouwen. Nieuwe namen in de selectie voor volgend seizoen zijn doelman Mohammed El Bekkaoui (Veere), Alwin Kruijt (VCK) en Matthijs Luchtenburg (Zeeland Sport). De club is nog in onderhandeling met twee an dere spelers. Stoffel Schipper was zaterdag dankbaar clat hij nog een half seizoen hoofdklasse heeft mo gen meepikken. Begin februari nam hij het roer over van Rens Griep, onder wie Oostkapelle elf punten uit de eerste dertien wedstrijden haalde. Onder Schipper verzamelde Oostka pelle tien punten uit de reste rende dertien wedstrijden. „Maar ik had dit nooit willen missen." Sparta Nijkerk - Oostkapelle 3-1 (2- 1). 6. Albert van Nijhuis 1-0, 14. Al- bert van Nijhuis 2-0, 40. Wilfred Schipper 2-1,87. Albert van Nijhuis 3-1. Scheidsrechter: J.M Bakker (Ermelo). Gele kaart: Rick Pattenier (Oostkapelle). Aantal toeschou wers: 500. Oostkapelle: Luc de Roos; Joel Pat tenier, Francis Langemaire, Edwin Meerman (34. Jorrit Schuurman), Dennis ButThomas Ragut (85. Ri- cardo Schipper), Roel Latuheru, Stefan Meerman (46. Rick Pattenier Ferry Alfons, Harro Hazelaar, Wil fred Schipper. i fl 1 .CU i Bil i 1 k-L Dennis But (rechts) en Jorrit Schuurman treuren na de degradatie van Oostkapelle uit de hoofdklasse. fotobureau Bel doorJan Dagevos VEEN - Met een onbevredigend gevoel nam Kloetinge zaterdag afscheid van de competitie. De Bevelandse formatie kon ook zaterdag in de slotwedstrijd te gen Achilles Veen de negatieve spiraal van de laatste maanden niet doorbreken. Kloetinge werd met 4-1 afgedroogd. „Dit is een enorme kater", foeterde middenvelder Emiel Dorst na afloop. Zo goed Kloetinge in de eerste competitiehelft en ook nog even net na de winterstop voor de dag kwam, zo slecht het verging de formatie van trainer Diederik Hiensch de voorbije weken. De Bevelandse formatie zat in een vormcrisis. Het resultaat was ernaar: twee punten uit de laat ste acht duels Desondanks ein digde Kloetinge op de vijfde plaats, hetgeen deelname aan de Amstel Cup oplevert. „Iedereen is blij dat het erop zit", vertelde Dorst zaterdag, „en dat is nooit een goed teken. Zo'n laatste serie blijft toch hangen. Het is natuurlijk héél gemakkelijk om je achter de ve le blessures te verschuilenmaar dat vind ik altijd zo makkelijk. Ik vind dat wanneer het er echt om gaat, dus dat er gebikkeld en geschoffeld moet worden, we te kortkomen." Blauwdruk Dorst, zelf een karaktervoetbal ler pur sang, sloeg de spijker daarmee op de kop. Kloetinge kan als de beste voetballen, maar dan moet wel alles klop pen. Zodra het echter even te genzit, kost het de ploeg moeite om te schakelen. Wat dat betreft was de wedstrijd van zaterdag tegen het voor lijfsbehoud strij dende Achilles Veen een blauw druk van de voorbije weken. Kloetinge liet zich afbluffen, was slap in de persoonlijke duels en kwam nooit aan het ge liefde positiespel toe. „Van de scheidsrechter mocht Veen op het randje spelen", constateerde Hiensch, „nou en dat betekent dat jezelf ook op het randje moet spelen." De oefenmeester probeerde op slag van rust - toen Kloetinge al tegen een 2-0-achterstand aan keek - zijn team nog wakker te schudden, door overdreven te ageren tegen de arbiter, maar het werkte niet. Hiensch kreeg voor het eerst in zijn loopbaan als trainer de rode kaart, en moest vervolgens vanaf de kant toezien dat het psychologie van de koude grond was geweest. Doeland In de tweede helft rolde Achilles Veen onder aanvoering van On- no Doeland de makke tegen stander verder op. De Soubur ger draaide de defensie van Kloetinge dol. Doeland scoorde de eerste twee treffers, leverde bij de derde goal een assist af, waarna hi] zelf weer voor het slotakkoord zorgde. In de 72e minuut krulde hij de bal met links prachtig langs doelman Mark Smeding. Arno Melaard redde in de 83e minuut nog de 'eer': 4-1. „Dit is eeuwig zonde", mopperde Dorst. „We zullen hier in elk geval lering uit moe ten trekken." Achilles Veen-Kloetinge4-l (2-0). 7. Onno Doeland 1-0, 30. Onno Doe land 2-0, 50. Martijn de Jong 3-0, 72. Onno Doeland 4-0, 83. Arno Me laard 4-1. Scheidsrechter R. C. M. van Diemen. Gele kaart: Erik de Groene (Kloetinge)Rode kaart: 44. Diederik Hiensch (Kloetinge). Aan tal toeschouivers: 500. Kloetinge: Mark Smeding; Rien de Bruine, Niels Lodewijk (46. Jeffrey van de Velde). Björn Langeveld, Ar no Melaard; Emiel Dorst, Marcel Lourens, Wouter Labrujère (88. Alex Lourens); Jan Baaijens, Erik de Groene en Ronald Zuijdwegt. Derde keeper Dordrecht'90 naar Kloetinge VEEN - Doelman Gerben Kievits komt volgend sei zoen de gelederen van Kloetinge versterken. De 20-jarige Zuid-Hollander was het voorbije seizoen derde keeper bij Dor drecht'90. „We gaan volgend seizoen met drie keepers werken", aldus trainer Diederik Hiensch. Naast Kievits heeft Kloetinge cle be schikking over Mark Smeding en Jaap Pijnen burg. De laatste zal veelal als stand-in fungeren. door Frits Bakker VLISSINGEN - Waar is de tijd gebleven van Jo de Waal, van Wim Broekhoven en van al die heftige discussies over de sa menstelling van een Zeeuws elf tal? Dat de coach het verwijt kreeg dat hij nooit op een veld kwam en de keuzeheer tot ver velens toe moest aanhoren dat hij geen verstand van voetbal had- Kees Blomaard, die nog voorzit ter was van de afdeling, belde in die jaren gewoon met de bonds coach. Kees Rijvers kreeg in Zeist niet zelden een telefoontje uit het Zeeuwse: „Ik heb een aardige tegenstander voor het Nederlands elftal. Kom weer eens naar Zeeland, ik zorg wel voor een mooi vistochtje en daarna gaan we lekker voetbal len." Het Nederlands elftal, de Belgi sche selectie van Guy Thij s (der tien keer in totaal zelfs), Ajax, Feyenoord, Club Brugge: al die topclubs hebben als tegenstan der gefungeerd van het Zeeuws elftal. En altijd laaide de discus sie weer op of Middelburg, Vlis- singen of Terneuzen nou de hof leverancier moest zijn voor dat elftal. SPORTREDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484454 Fax: (0118)470102 E-mail: sport@pzc.nl J. M. Dagevos (chef) J. F. D. Bakker (coördinator zuid) K. L. de Vries (coördinator midden) R. H. N. Boogert (coördinator noord) B. C. P. M. Goorden E. M. S. Pentury S. E. Remijnsen CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Met het opgaan van de Zeeuwse afdeling" in een groot district ging in 1996 ook het Zeeuws elf tal ter ziele. „Het hoogtepunt van het voetbalseizoen is ver dwenen' zei Kees Blomaard, toen hij gisteren terugkeerde van een bezoek aan de Engelse FA Cupfinal. „Het elftal was al tijd omstreden, maar iedereen wilde er graag in spelen." Wat rest is een elftal op papier, gekozen uit de drie Zeeuwse hoofdklassers. De PZC-ver- slaggevers, die alle wedstrijden hebben gevolgd, bogen zich over een Zeeuws elftal uit deze drie clubs. De uitkomst is een elftal met een 4-3-3 systeem, met vijf spelers van Kloetinge (dat met drie punten verschil nog net boven Wilfred a Wilco de Valk Schipper w Erik Marcel Lourens Emiel Dorst de Groene John Bentschap Knook Thomas Ragut Geert Bosschaart Jeffrey van de Velde Franky Standaert Jürgen Beipaire Hoek is geëindigd), vier van Hoek en twee van het' gedegra deerde Oostkapelle. Jürgen Beipaire (Hoek) krijgt als keeper de voorkeur boven Mark Smeding (Kloetinge) en Luc de Roos (Oostkapelle). De Belgische doelman kwam mid den in het seizoen naar Hoek, dat door een lange schorsing van Glenn van Wijnsberghe met een keepersprobleem werd op gezadeld. Jeffrey van de Velde leidt de verdediging, met Fran ky Standaert als voorstopper en Geert Bosschaart (rechts) en Emiel Dorst (links) als vleugel verdedigers. John Bentschap Knook (vol gend jaar Kloetinge), die zowel achterin als op het middenveld kan spelen, is de centrale mid denvelder. Hij wordt geflan keerd door Thomas Ragut en Marcel Lourens. Voorin speelt Erik de Groene (goed voor 21 goals in zijn debuut jaar bij Kloetinge) in de punt van de aanval. Wilfred Schipper is de linkerspits, Wilco de Valk de rechtervleugel. De individuele cijfers, voor de elf spelers van elke club die de meeste speelminuten kregen, zijn als volgt: Kloetinge: Mark Smeding 7, Erwin Dek 6, Jeffrey van de Velde 8, Emiel Dorst 8, Arno Melaard 6, Jordy Bak ker 6, Marcel Lourens 7, Wouter La brujère 7, Wilco de Valk 7, Erik de Groene 8, Ronald Zuijdwegt 6. Hoek: Jürgen Beipaire 8, Geert Bos schaart 7, John Bentschap Knook 7, Franky Standaert 8, Frank de Wis- pelaere 6. Bart Poppe 7, Patrick Naudts 7, Ramazan Yuruk 7, Wesley Roman 6, Ronald van Sliedregt 7, Dave Gijsel 7. Oostkapelle: Luc de Roos 6, Joel Pattenier 5, Francis Langemaire 7, Edwin Meerman 6, Dennis But 6, Rick Pattenier 6, Thomas Ragut 7, Roel Latuheru 5, Ferry Alfons 6, Harro Hazelaar 6, Wilfred Schipper MEESTE DOELPUNTEN Erik de Groene 21 Ronald van Sliedregt 11 Dave Gijsel 11 Wilfred Schipper 10 Barry van der Hooft 9 Harro Hazelaar 8 Marcel Lourens 8 Emiel Dorst 8 Wilco de Valk 5 Jeffrey van de Velde 4 MEESTE SPEELMINUTEN (aantal duels tussen haakjes) Geert Bosschaart 2340 (26) Erik de Groene 2255 (26) Mark Smeding 2250 (25) Wilfred Schipper 2246 (25) Arno Melaard 2226 (25) Francis Langemaire 2221 (26) Joel Pattenier 2205 (25) John Bentschap Knook 2182 (25) Wilco de Valk 2170 (25) Franky Standaert 2160 (24) MEESTE INVALBEURTEN Barry van der Hooft 9 Alex Lourens 9 Jean-Paul Mulder 9 Robin van de Velde 8 Roel Latuheru 7 Wesley Roman 6 Elmar Lauret 6 Arco Herrebout 6 Rick Pattenier 5 Negen spelers met 4 MEEST GEWISSELD Jorrit Schuurman 12 Patrick Naudts 10 Marcel Lourens 8 Erik de Groene 7 Jordy Bakker 7 Dave Gijsel 7 Ronald van Sliedregt 7 Ricardo Schipper 7 vier spelers met 6 MEESTE GELE KAARTEN Jorrit Schuurman 6 Patrick Naudts 6 Arno Melaard 5 Jeffrey van de Velde 4 Djamel Buyse 4 Roel Latuheru 4 Jean-Paul Mulder 4 Rick Pattenier 4 Franky Standaert 4 Dave Gijsel 4 Barry van der Hooft 4 door Rudy Boogert VLISSINGEN - Geen doel punt gemaakt, geen kaart ge kregen en geen minuut ge mist. Dat is het seizoen van Geert Bosschaart in een not endop. De verdediger van Hoek speelde als enige voet baller van de drie Zeeuwse hoofdklassers alle wedstrij den van begin tot eind. In to taal 2340 minuten. Tot twee wedstrijden voor het einde had ook Kloetinge- speler Wilco de Valk nog geen speelminuut gemist. Toen kreeg hij echter last van een knieblessure en ging zijn on geschonden blazoen verlo ren. Kloetinge was dit sei zoen van de Zeeuwse hoofdklassers de productief- steploeg. Deploeg maakte 58 doelpunten. Met name in het laatste kwartier van de wed strijden trok Kloetinge ste vig van leer. Zestien doel punten vielen tussen de 76e en 90e minuut. In het kwar tier direct na de rust vond Kloetinge slechts vijf keer het doel. Kloetinge heeft twee opmerkelijke records op zijn naam staan. De ploeg zette van de Zeeuwse hoofd klassers de langste ongesla gen serie neer (zes wedstrij den), maar ook de langste reeks zonder overwinning (acht wedstrijden). Oostka pelle verloor eind vorig jaar zes wedstrijden achter el kaar (doelcijfers 4-23). Een derde van de in totaal 66 tegentreffers viel bij Oostka pelle in het laatste kwartier. door Frits Bakker HOEK - Voor de tribune liep een speler die getekend was door emotie. Hij was net vervangen door zijn trai ner en kreeg een staande ovatie van het publiek. Patrick Naudts speelde zaterdag voor Hoek in de thuiswed strijd tegen Kozakken Boys (2-5) zijn laatste competi tiewedstrijd. De 36-jarige aanvoerder stopt met voet ballen na een imposante carrière. Het was geen afscheid van Hoek, want de Belg wordt met ingang van volgend seizoen technisch manager bij de club. Hij heeft er - na tien jaar profvoetbal in België - nog zes jaar gespeeld. Zaterdag krijgt hij zijn officiële afscheid in een wedstrijd waarin ook Angelo Nijskens nog één keer zelf speelt. Hoek zwaaide zaterdag een half elftal uit. John Bent schap Knook (volgend jaar Kloetinge), Geert Bos schaart en Ronald van Sliedregt (naar Terneuzen), Ramazan Yuruk (nog onbekend), Wesley Roman (Mal- degem) en Remco Mullaert (Terneuzense Boys) werden na afloop bedankt voor bewezen diensten. Angelo Nijskens heeft bij zijn aanstelling als trainer ge zegd: „Ik wil een jongere selectie en ik wil aanvallend voetballen." Dat moet tot een beter resultaat leiden dan wat Hoek dit jaar heeft laten zien, al is het na een slechte start onder Frans Vermeulen nog goed afgelopen. Zaterdag, op de laatste dag, was Hoek wel erg mild voor Kozakken Boys. Tien minuten na de aftrap stonden de Werkendammers, die door winst de degradatie konden ontlopen, al met 2-0 voor. Hoek kwam voor de rust nog terug door een strafschop van Ronald van Sliedregt (Dave Gijsel was gevloerd) en een lobje van Gijsel, maar gaf in de tweede helft een vrije doorgang aan Kozakken Boys. Patrick Naudts kreeg een kwartier na rust een pubiiekswissel. De Belg nam afscheid in stijl: twee minuten daarvoor had hij nog een gele kaart gekregen voor een overtreding. „Zo ben ik mijn carrière ooit bij Lokeren ook begonnen", zei hij later. Hoek-Kozakken Boys 2-5 (2-2). 2. Nabil Bouchlal 0-1,10. Leon Elands (strafschop) 0-2, 18. Ronald van Sliedregt (strafschop) 1-2, 28. Dave Gijsel 2-2, 59. Nabil Bouchlal 2-3. 75 Arne Koe man 2-4, 88. Rob Haarbosch 2-5. Scheidsrechter: H. van Heus- den (Ammerzoden). Gele kaart: Freek Vorthoren, Marcel Ko- man (beiden Kozakken Boys), Patrick Naudts (Hoek). Aantal toeschouwers: 650. Hoek: Jürgen Beipaire, Geert Bosschaart, John Bentschap Knook, Franky Standaert, Ramazan Yuruk; Bart Poppe (73. Remco Mullaert), Patrick Naudts (60. John Kloonen), Wesley Roman, Arjan Koopmans; Ronald van Sliedregt (46. Jacco de Koeijer), Dave Gijsel. Oostkapelle-coach Stoffel Schipper foto Lex de Meester Stoffel Schipper maakt van zijn hart nimmer een moord kuil. Dat maakt de bevlogen trainer tot een kleurrijk fi guur in de Zeeuwse voetbal wereld. Ook in de affaire-Mul der had de oefenmeester zijn woordje klaar. Dit keer was het echter misplaatst en zeker niet gepast. door Jan Dagevos De voetbalwedstrijd tussen Oostkapelle en Hoek kreeg vori ge week een naar slot. Arco Herrebout, het zeventienjarig talent van Hoek, raakte in de laatste minuut zwaar gebles seerd na een grove overtreding van Jean-Paul Mulder (31). Hoek diende een klacht in bij de KNVB en de vader van Herre bout deed bij de politie aangifte van mishandeling. De gebeurtenissen volgden zich hierna in rap tempo op. Zo stap te voorzitter Hans Barth van Oostkapelle afgelopen week op. De preses vroeg om harde maat regelen tegen zondaar Mulder, maar vond hiervoor merkwaar dig genoeg geen gehoor binnen de club. Daarna maakte Mulder bekend het voetballen even te laten voor wat het is, omdat hij er psychisch helemaal doorheen zat. Op het moment dat de commotie wat weggeëbd leek, gooide Stoffel Schipper afgelopen za terdag olie op het vuur. De trai ner van Oostkapelle nam het in de PZC op voor Mulder. Het had hem geïrriteerd hoe Mulder on der vuur had gelegen. Hij was in de ogen van Schipper met de grond gelijk gemaakt en ge zocht. Hij wilde niks goed pra ten, vond het bijzonder triest voor die jongen van Hoek, maar vond het toch ook triest voor Jean-Paul. Die was nu privé in de put geraakt en dat had hij niet verdiend, meende Schipper. Alsof Mulder nu het slachtoffer was en niet Herrebout. Schipper, die Mulder als zijn protégé beschouwt, had gewoon zijn mond moeten houden. Stil te en schaamte waren op zijn plaats geweest. De zwaarte van de overtreding was immers dui delijk. Iemand loopt niet zo maar gescheurde kruis- en knie banden op. Schipper had ook moeten beseffen dat Mulder op dit gebied een kwalijke reputa- analyse tie heeft. Zo deelde hij het voor bije seizoen, zonder enige aan leiding, in een oefenwedstrijd nog een kopstoot uit aan de kee per van Walcheren. Ja, en als Stoffel Schipper toch zo nodig iets had moeten zeg gen, dan had hij zijn afkeuring over de daad van zijn speler moeten uitspreken. Een trainer heeft ook een voorbeeldfunctie, naar collega's, toeschouwers en zeker naar de jeugd toe. Straks denkt menigeen nog dat dit nor maal gedrag is ook, iets dat erbij hoort in de strijd om de punten. Wat vorige week en voorbije za terdag echter is gebeurd, kan niet door de beugel. Stoffel Schipper had beter moeten we ten en voorzitter Hans Barth in dezen moeten steunen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 35