Peep Mikïi treedt uit anonimiteit ,de %f©rO®n:gDi|gg Rien van Haaften vindt het mooi zo PZC Zesde ZLM Tour valt ïn de smaak Slabbekoorn rijdt niet slecht, ook niet super 22 Renner uit Estland maakt blunder voor de start goed met zege ZLM Tour mi LTC DOS Vlissingen PLUS MIN CONCLUSIE Middenstip Trappen Meisje Brouwershaven ontspant in de cabrio-bus Schlemiel Snel maandag 14 mei 2001 doorSven Remijnsen GOES - Zijn naam ontbrak op de deelnemerslijst. Peep Mikli hoorde zaterdag pas vlak voor de start van de ZLM Tour dat hij niet officieel was aangemeld, omdat de ploegleiding had ver zuimd zijn KNWU-licentie te tonen aan de organisatie. De wielrenner uit Estland had geen tijd meer om de fout nog recht te zetten, maar liet zich desondanks het rugnummer 108 opspelden. De op papier naam loze Mikli had er 198 kilometer voor nodig om zich aan de ano nimiteit te onttrekken. Hij ver sloeg zijn medevluchter Edwin Dunning in de sprint op de Westhavendijk in Goes en won zo de tweede wedstrijd van de nationale topcompetitie. Mikli (Piels) en Dunning (AXA) waren op de Kattendijksedijk, op zo'n tien kilometer voor de fi nish, ontsnapt uit een kopgroep van elf. Met een achterstand van 22 seconden won Martijn Lust de spurt van de geklopten, voor Henrik Simper uit Denemar ken, Danny Stam en een andere Deen, baanvedette Jimmi Mad- sen. Het vijftig man sterke pelo ton, dat 29 seconden moest toe geven, werd aangevoerd door Mark Vlijm, John Talen, Wilco Zuijderwijk en Björn Cornelis- sen, de winnaar van de Dokkum Woudenomloop die zijn leiden de positie in de competitie be hield. Kruis Na een zege in de kermiskoers van Herzele kreeg Peep Mikli zaterdag het tweede kruisje van dit seizoen achter zijn naam. „Maar eigenlijk stond er van daag een kruis dóórmijnnaam", zei hij lachend na de huldiging. „Omdat de ploegleider mijn li centie niet bij zich had, was ik van de startlijst afgehaald. Ik had de licentie zelf meegeno men, maar was te laat om er nog iets aan te doen. Of ik overwo gen heb om dan maar weer naar huis te gaan? Nee, natuurlijk niet. Ik voelde dat ik goede be nen had, daar moest ik van pro fiteren." De blunder bleef zonder gevol gen. De 31-jarigeEst, die tijdens het wielerseizoen in Amersfoort woont, groeide zelfs uit tot het stralende middelpunt op een zonovergoten dag. Hij had moeite om zijn tranen te be dwingen op het podium. Na zijn ritzege in Olympia's Tour van 1997 moest hij vier jaarwachten op de volgende grote uitschieter. Geen spetterende staat van dienst voor een renner die er, hoewel hij de dertig inmiddels is gepasseerd, nog altijd naar streeft om prof te worden. „Ik ben niet erg jong meer, maar ik voel me nog niet versleten. Prof worden is mijn doel, misschien zit het er nog in. Als ik centen wil verdienen, moet ik in het buitenland blijven fietsen. Lukt het niet, dan ga ik terug naar Estland." Peep Mikli, die vloeiend Neder lands spreekt en met zijn kort geknipte, jongensachtige koppie een aantrekkelijke ver schijning is voor menig ronde miss, raakte zes jaar geleden bij toeval in Nederland verzeild. Na een wedstrijd in Finland ontmoette hij een Nederlands gezin, dat hij vroeg om in hun land uit te kijken naar een ge schikte ploeg voor hem. Uitein delijk vond hij onderdak bij de Dextro-ploeg van Leo van Et- ten. De twee seizoenen daarna reed hij voor Tegeltoko, en nu is Mikli bezig aan zijn derde jaar bij Piels. Vaderland Nederland is dan wel zijn twee de vaderland, Mikli kan naar ei gen zeggen overal aarden. „Als het een familie uit België was geweest die ik had ontmoet, dan had ik nu in België gekoerst." In Estland houden ze hem goed in de gaten. Hij is lang niet zo be kend als de nationale wieler- held Jaan Kirsipuu, maar zijn prestaties worden trouw gemeld in de media, tot het nationale tv- journaaltoe. Mikli: „Alle televi siekijkers in Estland weten van avond dat ik de ZLM Tour heb gewonnen." Een gestolen overwinning was het allerminst. Mikli was goed bij de les toen in de buurt van Wolphaartsdijk de achtervol ging werd ingezet op het duo dat negentig kilometer voor de fi nish in de aanval was gegaan: Rabo-belofte Vincent van der Kooij en de Deen Jimmi Mad- sen, sinds jaar en dag smaakma kervan de zesdaagsen in de win ter. Met nog zestig kilometer voor de boeg sloten elf renners bij de leiders aan, onder wie Mikli, het AXA-koppel Dun ning en Stam, BankGiroLote- rij-Batavus-eenling Rik Reine- rink en Bas Giling en Pieter Weening van Rabobank. Hun voorsprong schommelde lange tijd rond de minuut. De ene na de andere renner (Van der Kooij, Weening, Reinerink) viel vooraan weg, maar in het pelo ton was geen enkele ploeg bij machte om de vluchters terug te halen. Op de Kattendijksedijk forceerde Dunning, die even daarvoor een poging van ploeg genoot Stam had zien misluk ken, de beslissing. Hij sprong weg en kreeg Mikli in zijn wiel. „En dat was jammer", zei Dun ning na de finish. „Met Peep er bij werd het voor mij moeilijk om de koers af te maken." Omdat ook de ploegleiding van AXA Mikli's sprintcapaciteiten vreesde, mocht de renner uit Hollandscheveld de laatste ki lometers niet meer op kop ko men. Toen tijdens de spurt ook Dunnings voet nog uit zijn pe daal schoot, moest AXA zich de finitief gewonnen geven. „Maar we hebben als ploeg zo goed gereden dat we gewoon hadden moeten winnen", vond Dunning. „Met deze tweede plaats kan niemand tevreden zijn." Peep Mikli doorSven Remijnsen GOES - De zesde ZLM Tour om de Arjaan de Schipper Trofee trof het zaterdag op alle fronten: een enerverende wedstrijd, prachtig weer en veel toeschou wers. „De aandacht van het pu bliek heeft me gestreeld", zei Adrie de Winter, voorzitter van de organisatie. „Het was zo druk, het leek de Delta Profron de wel." Binnen het bestuur van de Stichting Arjaan de Schipper Trofee wordt wel eens met een licht jaloerse blik gekeken naar de Zeeuwse profkoers. „In ver gelijking met de publiciteit die de Delta Profronde krijgt, staan wij op het tweede plan", vindt De Winter. „We werken er hard aan om dat gelijk te trekken. Misschien gaan we ooit nog eens samenwerken, wie weet. Vooralsnog voelt De Winter zich nog altijd thuis in de topcompe titie. De vraag is echter voor hoelang. De geluiden om de competitie vanaf volgend sei zoen alleen nog open te stellen voor de jonge renners, worden steeds sterker. De Winter „Vroeger hebben wij ook een wedstrijd voor neo's georgani seerd, maar dat was slechts een opstap. Als de KNWU besluit tot het invoeren van een neo- competitie, dan is de kans groot dat wij eruit stappen en een vrije klassieker gaan organiseren." Het nieuwe parkoers van de ZLM Tour, met een lus door het oosten van Zuid-Beveland en het westen van Brabant, is De Winter goed bevallen. „Dat doen we volgend jaar zeker weer." Het had niet veel ge- scheeld of de ZLM Tour had za terdag moeten teruggrijpen op een deel van de oude route. Adrie de Winter ontving pas donderdag de definitieve ver gunning van de provincie Bra bant. In verband met angstvoor verspreiding van mkz gaven de autoriteiten pas op het aller laatste moment toestemming om door Brabant te rijden. Het peloton in de ZLM Tour is gegroepeerd op weg naar de eerste doorkomst in Wemeldinge. foto's Willem Mieras doorSven Remijnsen GOES - De Zeeuwse amateurs hielden zich zaterdag goed staande tussen de wielertoppers in de ZLM Tour. Drie van hen handhaafden zich lange tijd in het peloton: Richard Slabbe koorn en de Goese broertjes Raymond en Dennis Raadtge- Raymond Raadtgever passeer de de streep in de grote groep en werd 29e, Dennis Raadtgever kwam ruim een halve minuut later als 55e binnen. Kort daar voor had Richard Slabbekoorn zijn tweede ZLM Tour als 51e beëindigd. De twintigjarige neo-amateur uit Kapelle, in middels voor het derde jaar op rij in dienst bij Van Vliet-Weba, had veel last van de warmte ge had. „Daar kan ik niet zo goed tegen. Het ging niet slecht, ook niet super. De opdracht vooraf was om zo ver mogelijk te ko men. Dat is gelukt, ik heb de wedstrijd uitgereden." Slabbekoorn beleeft een moei zaam seizoen. Aan zijn presta ties ligt dat niet, want eerder dit jaar won hij al de Ronde van Oud-Vossemeer. Het probleem is vooral dat veel neo-wedstnj- den zijn afgelast vanwege de mond- en klauwzeercrisis „Daardoor mis ik wedstrijdrit me", aldus Slabbekoorn. „Hel enige voordeel is dat ik nu niet zo gauw ben opgebrand. Maar ik heb net gehoord dat ik zondag voor Van Vliet ook de Omloop van de Glazen Stad moet rijden, dus na het weekend denk ik daar vast heel anders over." Het ging beter dan verwacht, want Slabbekoorn beëindigde de klassieker in Kwintsheul gis teren als vijfde. Hij maakte deel uit van een twintig man sterke kopgroep, waaruit zijn ploegge noot Wilco Zuijderwijk vijl kilometer voor de finish ont snapte. Zuijderwijk won, Slab bekoorn sprintte achter Camiel van den Bergh, Marcel Alma en Matthijs Loohuis naar de vijfde plaats. http://www. ltcdos.nl De Vlissingse tennisclub DOS heeft het beheervan de eigen homepage in handen gegeven van Mark Wittens. Die houdt er blijkbaar niet van om half werk te leveren, want hij heeft alle registers opengetrokken om de ver eniging van een waardige website te voorzien. De DOS-site is prachtig vormgegeven met behulp van Flash-technieken. Het originele intro op het wel- komstscherm springt me teen in het oog en ook de site zelf bevat tal van aardige vondsten. Zo wordt een vir tuele tennisbal onafgebro ken van links naar rechts ge slagen. Wie de weg wil weten op het complex van DOS, wordt doorverwezen naar de inter actieve plattegrond. Beweeg de muis bijvoorbeeld naar baan 5 en onderin beeld wordt duidelijk gemaakt dat hethierdetrainingsbaan be treft. Een ander positief punt is de online beschikbaarheid van 't Meppertje, het club blad van DOS. Actueel nieuws is zo goed als onvindbaar op de site, mede doordat de laatste update al weer van maart dateert. Een overzichtvandeclubhistorie ontbreekt eveneens. Aan de verrichtingen van de DOS- teams in de verschillende tenniscompetities wordt evenmin aandacht geschon ken. Geen uitslagen, geen standen, niks. De homepage van DOS is als hetom de vorm gaateen van de mooiste van Zeeland. Als het aankomt op de inhoud, valt er nog heel watte verbe teren. De basis ligt er, nu de juiste invulling nog. doorSven Remijnsen Bij de voetbalwedstrijd in de hoofdklasse A tussen Katwijk en Scheveningen stond zaterdag behal ve de eer niets meer op het spel. Sche veningen won met 1-3, maar de meeste aandacht ging uit naar de man in het zwart. Het 1041e duel uit de carrière van Rien van Haaften was tevens zijn laatste optreden in de competitie. De scheidsrechter uit Kapelle (50) had tien weken geleden al mogen kie zen welke wedstrijd van de laatste speeldag zijn afscheid als arbiter zou inluiden, Katwijk - Scheveningen, dat leek Van Haaften wel wat. „De wedstrijden in de bollenstreek zijn voor mij altijd de krenten in de pap geweest. Achteraf gezien heb ik mis schien verkeerd gegokt, want beide ploegen waren al uitgeschakeld voor de titel en speelden zaterdag om des keizers baard. Maar ik heb er toch wel van genoten hoor." Onderweg naar Katwijk werd Van Haaften plotseling bekropen door een lichte vorm van angst. „Ik dacht: er is bij mij nog nooit een wedstrijd uit de klauwen gegierd, misschien gebeurt het nu wel. En ook tijdens de wedstrijd haalde ik me van die stom me dingen in m'n kop. Ach, daar ben je mens voor." De spelers waren vooraf op de hoogte gebracht van zijn naderende af scheid. Van Haaften: „De acceptatie grens was hoog. Er zijn geen kaarten gevallen, maar dat lag meer aan de scheidsrechter dan aan die mannen. Na afloop heb ik van beide voorzit ters bloemen gekregen en een ander aardigheidje. Wat dat was? Een wed strijd tussen twee vissersdorpen, dus wat denk je? O ja, en er zat ook nog een flesje wijn bij." Gewoonte Van Haaften leidde de afgelopen 24 jaar 1041 duels, waaronder 741 com petitiewedstrijden. Daarvan werden er 207 in het betaald voetbal gespeeld en 148 in de hoofdklasse. Hij stond drieënhalf jaar op de B-lijst in het be taald voetbal. Omdat hij de gewoon te had weinig kaarten te gevenmoest hij gedwongen een stap terugdoen naar groep 1. De degradatie naar groep 2, verplicht voor arbiters van vijftig jaar en ouder, wilde hij niet meer meemaken. „Ik vind het mooi zo. Ik zal de competitie in het begin wel missen, maar ik heb natuurlijk een pisachtige carrière gehad." Helemaal uit het zicht zal Van Haaf ten voorlopig niet verdwijnen, want hij leidt cle komende weken nog zeker vijf duels: op 19 mei het afscheid van Patrick Naudts en Angelo Nijskens bij Hoek, op 24 mei de halve finale van de districtsbeker, op 29 mei het duel tussen de vrouwen van Oostka- pelle en die van het Nederlands elf tal, en op 1 juni het treffen tussen het Arnemuiden en het Serooskerke van vijftien jaar geleden. Op 24 juli ten slotte volgt nog ASWH - Feyenoord. Daarna is het echt over en uit voor de man die alom werd beschouwd als de beste scheidsrechter van Zeeland, Steen mocht gisteren voor de vijf de maal in zes jaar tijd proberen om via de troostronde alsnog de der de klasse van het zondagvoetbal te bereiken. De champagne bleek al bi] voorbaat genuttigd te zijn. Ardian Lekaj, trainer van de thuis club, zag tot zijn onsteltenis de war- ming-up van zijn ploeg tegen Clinge ernstig verstoord worden doordat de graszoden op de midddenstip waren vervangen door een lege cham pagnefles. Het euvel werd door ijve rige bestuui'sleden snel verholpen De smadelijke 3-0-nederlaag die Steen vervolgens leed, maakte het voorval extra wrang. Je vraagt Freek de Jonge en je krijgt een verhaal. Voor een volle zaal van sporters, politici en sponsors mocht de komiek Jan Raas vrijdag avond kronen tot sporter van de eeuw in Zeeland. Hij sprak hem toe op het podium en haalde een anekdote op. „Jan Raas is de beste ploegleider die ik heb ge kend", zei De Jonge. „Ik heb ooit het geluk gehad met hem mee te rijden in een klassieker. Daar heeft hij zich on sterfelijk gemaakt bij mijIn de volle finale kwam een van zijn renners uit de kopgroep naar de auto van de ploegbaas. Hij vroeg: wat moet ik doen? Jan Raas stak zijn hoofd uit het raam, keek zijn renner aan en riep: trappen lui." BROUWERSHAVEN - Het tekende de ontspannen sfeer bij zaterdag-vierde klasser Brouwershaven in de aanloop naar het nacompetitieduel met SKN- WK (3-2-nederlaag). Geen strakke smoeltjes, geen overdreven spanning, maar lachende gezichten én een cabrio-bus. Geïnspireerd door het stralende weer besloot Brouwershaven zaterdag met een open bus naar de wedstrijd in Nieuwerkerk af te reizen. Een ritje van een kleine dertien kilometer. Zomaar, voor de gein. „Door de nacompetitie blijft het voor ons leuk en spannend in de maand mei", oordeelde trainer Arend Krijgsman. „Anders moetje de spelers ook maar zien bezig te houden." Morgenavond is Brouwershaven waarschijnlijk voor de laatste keer dit sei zoen bezig. Door de nederlaag tegen SKNWK moet de ploeg nu tegen Smer- diek. Alleen een forse overwinning houdt de kans op promotie in leven. foto Pieter Honhoff Voetballer Carlo Heijboer startte de beslissingswedstrijd van zijn ploeg Tholense Boys om lijfsbehoud in de tweede klasse, zaterdag tegen Yerseke, als wisselspeler op de bank. Na een kwartier in de tweede helft maakte Heijboer alsnog zijn op wachting toen hij Jeroen Nieuwkoop moest vervangen. Voor Heijboer lag er daarna een op vallende rol weggelegd. Eerst viel hij op in positieve, later in negatieve zin. Hij ontpopte zich zelfs tot de schle miel van de wedstrijd. Amper stond Heij boer in het veld toen hij het straf schopgebied van de tegenstander binnendrong en daar onderuit werd gehaald. Hij stond daarmee aan de basis van de openingstreffer, omdat Jan Groenewegen de strafschop be nutte. In de 84e minuut stond Heij boer weer in het middelpunt van de belangstelling toen hij een grove overtreding maakte op Elco de Schipper. Arbiter Stange was onver biddelijk en toonde Heijboer de rode kaart. Een geluk bij een ongeluk: Tholense Boys won met 2-0 en hand haafde zich in de tweede klasse. Jaguar heeft testrijder Tomas Scheckter ontslagen omdat hij met een prostituee was betrapt. Dat vertelde Jaguar-coureur Eddie Irvi ne tijdens de voorbereiding op de Grand Prix Formule 1 in Oostenrijk. Vorige week luidde de verklaring dat de Zuid-Afrikaan Scheckter moest verdwijnen wegens roekeloos rijge drag. Irvine zei dat zijn werkgever zich ontdeed van Scheckter toen hij gezien was met een prostituee in zijn auto. Irvine vindt de beslissing van Jaguar hypocriet. „Tomas heeft niets gedaan, dat is nog het ergste. Hij is een erf opgereden met een meisje op de achterbank. Dat is alles." ANP Olivier Panis heeft op het circuit van Zeltweg twee bekeuringen opgelopen wegens snelheidsovertre dingen. De Franse Formule 1-cou- reur stuurde zijn Bar-Honda twee keer te snel door de pitsstraat. Voor 1 beide overtredingen moet hij in to taal 3060 euro boete betalen, ruim 6700 gulden. AFP P3g| j.v

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 22