Swift heeft kansen in eigen hand PZC Ruttinger en Delmotte delen winst in cross Zeeuwse dubbelslag in Sluiskil To vaal stunt tegen ereklasser RRC Vlissings eremetaal op WK karate Duel tussen Groede en Jong Ambon gestaakt De Ganze bereikt finale districtsbeker Belangrijke zege korfballers Walcheren wint van Zierikzee uitslagen Witsiers roeit naar vierde plek in Gent maandag 14 mei 2001 door Jan Roovers MIDDELBURG - Swift moet op 26 mei in en tegen Maassluis nog één keer aan de bak om zich te verzekeren van lijfsbehoud in de eerste klasse van het veld- korfbal. Zaterdag zette het Middelburgse achttal van coach Blaas de Ridder al een stap in de goede richting door thuis met 13-8 te winnen van degradatie kandidaat Tempo. „Dit is een enorme opluchting", zei De Ridder meteen na de wed strijd. „We hebben het nu in ei gen hand." Het moet inderdaad wel heel erg tegen zitten wil Swift zich op de valreep niet redden. Dat de ploeg ooit in de gevarenzone te recht zou komen, was niet direct verwacht. Na de eerste helft op het veld telde Swift bij de her start een voorsprong van drie punten op Tempo en vier op Maassluis. Na de periode in de zaal ging het echter mis. De Ridder had daar wel een verklaring voor. „In de zaal heeft de ploeg zowel geeste lijk als lichamelijk heel veel moeten geven om in de over gangsklasse te blijven. Dat is gelukt, maar het heeft in de om schakeling naar het veld de no dige energie gekost. Daarnaast werden we door een aantal bles sures gedwongen om invallers geforceerd in te passen. En dat ging niet van de ene op de ande re wedstrijd." Bovendien kreeg zijn ploeg in de Walcherse derby tegen Fortis meteen een stevige tik (een 10- 2-nederlaag) en bleek er in de eerste klasse G zo weinig krachtsverschil tussen de ploe gen dat iedereen van iedereen kon winnen en verliezen. Swift overkwam vooral dat laatste, waardoor het team in de kelder terechtkwam. De Ridder verloor het vertrou wen in zijn team echter niet. Gelukkig konden we de laatste weken in de sterkste opstelling aantreden. Dat heeft zich ver taald in goede resultaten." Zaterdag deed Swift uitsteken de zaken tegen Tempo. De te genstander uit Alphen aan den Rijn telt, met een wedstrijd min der, vier punten achterstand en door de zege op Tempo is Swift over de naaste degradatiekan didaten Maassluis en HKC heen gewipt. Met nog één wedstrijd te gaan ziet de tussenstand erin de onderste regionen als volgt uit: Swift 13-11, HKC 13-10, Maas sluis 13-9, Tempo 12-7. En ge zien het redelijk gunstige slot- programma moet Swift de dans kunnen ontspringen. Vertrouwen Tegen Tempo werd de eerste stap gezet. Swift begon gecon centreerd aan de wedstrijd en sloeg na een aftastend kwartier van beide ploegen met 5-2 een belangrijk gaatje. Het dwong Tempo tot een achtervolging, die door de verdediging van de thuisploeg echter gecontroleerd werd opgevangen. De eerste vierpuntenmarge werd bij 8-4 op het scorebord gebracht en ook de 9-6 bij de rust schonk Swift het nodige vertrouwen. Rob Sanderse hield ook in de tweede helft de hoofdaanvaller van Tempo uit de wedstrijd, ter wijl de vrouwen van Swift in verdedigend opzicht veel vuil werk opknapten. Daardoor bleef de marge van drie en vier doelpunten na de pauze steeds overeind. Lang balbezit van Swift deed de rest. Na 12-7 was het verzet van Tempo gebroken. Swil't heeft aan een gelijkspel tegen Maassluis genoeg om eer steklasser te blijven. Scores Swift: Sjoerd Sanderse 4, Rob Sanderse 3, Bert Jeras, Ivo de Hond 2, Claudia Fritz, Elze Blan- kenburgh 1 bw 16 van onze sportredactie VLISSINGEN - De eindstand kan nog niet worden opgemaakt in de zesde klasse A van het zon dagvoetbal. Het duel Groede- Jong Ambon werd gisteren in de 38e minuut, bij een 1-1-stand, gestaakt. Robur won met 7-1 van Volharding en droeg op de laatste speeldag de rode lan taarn wegens een iets beter doelsaldo over aan Kwaden- damme. Groede - Jong Ambon gestaakt: De thuisploeg kwam na een halfuur op voorsprong door een treffer van Peter Verkruysse uit een strafschop. Twee minuten later maakte Eldridge Pentury alweer gelijk: 1-1. Na dit doel punt ontstond een opstootje, nadat een speler van Groede een beledigende opmerking rich ting een fanatieke Jong Ambon- supporter maakte. De gemoederen raakten dusda nig verhit dat scheidsrechter Adrie van Huizen besloot de wedstrijd te staken. Na afloop bood de speler van Groede zijn excuses aan. Oostburg - Terhole 4-1: Halver wege leidde de thuisploeg met 1-0 door een treffer van A-ju- nior Roy de Reu. Na rust liep Oostburg soepel verder uit naar 4-0 door Jeroen Syriër, Peter van der Linde en Stefan Roche. In de slotminuut redde Giovan ni Verbraeken de eer voor de be zoekers. Door deze overwinning pakte Oostburg tevens de derdeperio- detitel. Schoondijke - Dreischor 0-0: In een duel tussen twee voetbal lende ploegen waren beide kee pers, Arjan van Rie en Dennis Verwest, in zeer goeden doen. Ludiek feit was dat Bennie de Wever na twaalf jaar zijn laatste wedstrijd als grensrechter af werkte en daarom één minuut voor tijd vervangen werd. Vol gend seizoen zal Franky Stey- aert (22 treffers dit seizoen) de vlag hanteren. Robur - Volharding 7-1: Door treffers van Walter Siepman, Ramon Schaier en B-junior Dennis Wijers (strafschop) leid de Robur bij rust comfortabel met 3-0. Na rust scoorden Niek van Zunderen en Michel Loon- tjens namens de bezoekers, de eerste helaas in eigen doel. In de laatste vijf minuten werd het 7- 1 door Ramon Paauwe, Khaled Kecham en Martijn de Bruyn, RIA W - SDO'63 6-1: Een regel matige overwinning' voor de kampioen die bij rust leidde met 3-1 door treffers van Luuk Au- denaerd en Pascal Wedage (2x) met een tegentreffer van Dennis van Driessche. Pas in het laatste kwartier liep RIA verder uit via doelpunten van Arjan de Meii en Bart Audenaerd (2x). Sluis - Lewedorpse Boys 1-1; Dit duel werd afgewerkt in Cad- zand omdat de kantine van Sluis inmiddels afgebroken is, Na een halfuur kwam Sluis in een overtalsituatie na rood voor een Lebo-speler. Remco Bogaard bracht de ruststand op 1 -0Halverwege de tweede helft kreeg ook Bob van Kerkhove de rode kaart voorgehouden. De bezoekers profiteerden en kwa men langszij door Paulo da Sil- va Gomes. Biervliet - Kwadendamme 3-0: Uit een door Kwadendamme fel bestreden strafschop opende Robbie Vermast na een halfuur de score. Kort na rust verdub belde Erik Asselman op aange ven van Jeroen Engels de score: 2-0, Kwadendamme drong hier na aan, maar het was Peter Ver mast die via een uitval de eind stand op 3-0 bepaalde. ZIERIKZEE - De voet ballers van Walcheren hebben gisteren een oe fenwedstrijd tegen Zie rikzee met 2-3 gewonnen. Bij rust was het 0-2. De thuisploeg begon slap. Walcheren profiteerde daarvan en kwam met 0-2 voor door treffers van Mi chel Carol en Vincent de Rijke. Na rust maakte Michel van Dalen zelfs 0-3. Tref fers van Thomas Vos en Patrick Roggeband zorg den nog voor een span nende slotfase, maar over de hele wedstrijd gezien was de 2-3-zege van Wal cheren terecht. door lepTriou WEMELDINGE - Stof en hitte waren zaterdag de grootste ob stakels tijdens de drukbezochte motorcrosswedstrijden van MC De Sproeier in Weineldinge. De rijders gingen echter goed om met de omstandigheden en zorgden voor mooie en span nende races. Omdat de Wemeldingse club te genwoordig zeer in trek is bij rij ders uit heel Nederland en ook daarbuiten, ontving De Sproei er ook zaterdag weer een groot aantal crossers. De deelnemen de Engelsen en Belgen gaven de wedstrijden zelfs een interna tionaal karakter. Voor de rijders van het Impex- team werd het in de konings klasse, de 250/500cc, een dag van uitersten. Nederlagen en overwinningen werden broe derlijk gedeeld door de teamge noten Patrick Delmotte en Arno Ruttinger, die beiden golden als topfavoriet in deze klasse. In de fout In de eerste manche stond er geen maat op Ruttinger, die vanaf de start de leiding nam en niemand in zijn buurt duldde. De tegenstand had moeten ko men van Delmotte, maar die ging al vroeg in de wedstrijd in de fout en kwam na één ronde pas als laatste door. In het ver volg van de race stokte zijn in haalrace uiteindelijk op de achtste plaats. Delmotte kreeg een herkansing in de tweede manche. Ruttinger pakte weer kopstart en Delmot te kroop direct in het wiel. Dit maal was het Ruttinger die in de fout ging en terugviel naar de middenmoot. Nu waren de rol len omgekeerd en moest Ruttin ger in de achtervolging op Del motte. Ondanks de hitte en het stof rukte hij nog op naar de der de plaats. Ook in de goed bezette wedstrij den in de 125cc werden bikkel harde duels uitgevochten om de podiumplaatsen. Freddie Blaas won beide manches, maar hij kreeg zijn zeges bepaald niet ca deau. In de eerste manche verraste nieuwkomer Nicky Huiszoon iedereen door als snelste te star ten. De jonge Vlissinger wist zes ron den lang alle aanvallen op zijn koppositie af te slaan. Met name Stef Goetheer en Freddie Blaas maakten het hem lastig. In de zesde ronde lukte het Goetheer om Huiszoon te passeren. Hij nam Blaas in zijn kielzog mee. Na een fel duel was het Blaas die de leiding greep en die niet meer afstond. Huiszoon handhaafde zich op de derde plaats, ondanks een sterk oprukkende Joris van Strien. De tweede manche stond in het teken van de strijd tussen Blaas en Van Strien, die rondenlang met centimeters verschil over de baan snelden. Het was uiteindelijk Blaas die als eerste werd afgevlagd. Huis zoon finishte als derde, goed voor zijn tweede podiumplaats van de dag. Achtervolgers In de miniklasse was Maikel Ba zen de sterkste. In de eerste manche werd hij fel op de huid gezeten door Gino Nagtegaal, Boy de Loof en Brit van der Wekken. In de tweede manche had Bazen dezelfde achtervol gers. Vooral Van der Wekken kwam dicht in zijn buurt, maar hij moest genoegen nemen met de tweede plaats. De 65cc werd een duel tussen Nederland en Engeland. De Brabander Rinie van der Lin den moest in deze categorie zien af te rekenen met de Engelse jeugdrijder Steven Clark. De eerste manche ging naar Van der Linden, die kon profiteren van enkele foutjes van de Engels man. In de tweede manche waren de rollen echter omgedraaid en pakte Steven Clark de overwin ning. Toekomst In de 85cc-klasse werd duidelijk dat Dave de Jonge in de toe komst rekeningzal moetenhou- den met Ramon Koole. In de eer ste manche kon Dave de Jonge zijn opponent nog van zich af houden, maar in de tweede leid de Ramon Koole van start tot fi nish. Kees van Rumpt en Pieter Moel- ker deelden de winst in de ge combineerde klasse van lief hebbers, vrouwen en veteranen, waarin Karin Goetheer finishte als derde en tevens als eerste vrouw. Jeugdrenners in de bloemen tijdens derde Bert van Gils-toernooi door Wim de Vos SLUISKIL - Misschien was voor haar nog wel de drukste opdracht van de dag weggelegd. Kimberly van Tatenhove was door de organisatie aangewezen om als bloemenmeisje op te tre den bij de huldigingen van het derde Bert van Gils-jeugdwie- lertoernooi in Sluiskil. Zeven verschillende categorie- en kwamen gisteren aan het ver trek en bij alle moest Kimberly opdraven. Twee keer mocht ze een Zeeuwse winnaar in de bloemetjes zetten: Paul Hoon- dert en Sander Stiegelis (beiden van Theo Middelkamp) wonnen in hun leeftijdscategorie. Wat de ereplaatsen betreft kwa men de Zeeuwse jeugdrenner- tjes niet slecht voor de dag. Vooral Paul Hoonclert maakte er een indrukwekkende solotocht van door de straten van Sluiskil. De Middelkamper moest in de eerste wedstrijden van het sei zoen nog opboksen tegen Zeeuws-Vlaming Brian van Goethem, maar die is inmiddels overgestapt naar een hogere leeftijdsgroep. Daardoor heeft Hoondert inmiddels al behoor lijk wat overwinningen bij el kaar kunnen rijden. In Sluiskil betekende het zijn vierde triomf van het seizoen, nadat hij eerder al de snelste was in Oosterhout, Spijkenisse en Kapelle. Al snel in de wedstrijd was hij gisteren aan de leiding gekomen en on danks enkele tegenreacties stond hij die niet meer af. Niels Wijtinck van wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen spurtte achter Hoondert naar de tweede plaats. Sander Stiegelis, eveneens van Theo Middelkamp, reed een at tente wedstrijd in zijn leeftijds categorie. Hij was er telkens bij toen er vooraan werd gerea geerd. Stiegelis toonde zich uit eindelijk zelfs de sterkste. ,Ik denk dat we tevreden mogen zijn", stelde Bert van Gils, de bekende wielerspeaker uit Vlis- singen, die tevens jeugdvoorzit- ter is van Theo Middelkamp. „We hebben leuke wedstrijdjes gehad en ik denk dat de Zeeuw se vertegenwoordiging zich goed heeft geweerd. Het blijkt toch dat de Zeeuwse wieler clubs goed bezig zijn met de jeugdafdeling. Het aantal licen tiehouders groeit en bovendien wordt er redelijk tot goed ge presteerd. Dat zien we vandaag toch weer." Naast de overwinningen van Hoondert en Stiegelis was er nog een aantal ereplaatsen voor de Zeeuwse afvaardiging. Niels Wijtinck (Zeeuws-Vlaanderen) en Peter Kort (Cycling 2000) werden tweede, terwijl Brian van Goethem, Jarl Salomein, Michael van Overmeeren (allen van Zeeuws-Vlaanderen) en Rik Lugtenburg (Theo Middelkamp op de derde plaats van het po dium terechtkwamen. Kimber ly van Tatenhove had het er maar druk mee... Een jonge wielrenner van Middelkamp krijgt bloemen voor zijn zege in Sluiskil. foto Peter Nicolai door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpo- loërs van De Ganze hebben de finale van de districtsbeker bereikt. De ploeg uit Goes be reikte de eindstrijd door HZ &PC met 5-7 te verslaan. Het was een bijzonder span nende wedstrijd, waarin De Ganze in de eerste periode een 0-2-voorsprong nam. Daarna zakte de ploeg weg en kon de formatie uit het Limburgse Horst in de tweede periode op gelijke hoogte komen: 3-3. In de derde periode nam De Ganze opnieuw de leiding: 3- 4. De bezoekers waren de bete re ploeg en konden zelfs uitlo pen tot 4-6 halverwege de laatste periode. HZ&PC bleef echter goed tegenstand bie den. In de laatste minuut werd de beslissing geforceerd en scoorde De Ganze 4-7. HZ &PC kwam niet verder terug dan 5-7. De Ganze kan na het missen van de titel in de com petitie het seizoen nu alsnog positief afsluiten. Voor de Goese formatie scoorden Piet Schop (3x), Andre van Zijp (2x Cheyenne van Berkel en Ar- co Wagen voort. De pupillen van De Schelde zijn kampioen van Zuid-Ne derland geworden. In de strijd met de drie competitiewin naars won De Schelde met 4-2 van Njord. Het 3-3-gelijkspel tegen SBC2000 was voldoende voor de districtstitel. door Hans Markusse HILVERSUM - De Goese rug byclub Tovaal was voor het vierde achtereenvolgende jaar present bij de nationale Sevens in Hilversum, waar behalve ere- en eersteklassers ook de sterkste tweedeklassers aan mogen deel nemen. Tovaal verloor van Bas sets en AAC, maar zorgde voor een verrassing door in de laatste wedstrijd het Rotterdamse RRC/Sunergy te verslaan. Bij Tovaal, dat in de poule louter ereklassers trof, ontbraken Koen Spaas en Marijn Riemens door blessures, terwijl Egon Geeratz nauwelijks fit was. In de eerste wedstrijd nam Bas sets uit Sassenheim al snel een 17-0-voorsprong. Vlak na rust knokten de Goesenaren zich via tries van Erik Vis en Bart Spaas terug tot 17-10, maar in de slot fase had Bassets aan enkele vlot uitgevoerde aanvallen genoeg vooreen 33-10-zege. In het tweede duel was het klas- severschil veel te groot. AAC, dat het hele seizoen in de top van de ereklasse meedraaide, overk laste Tovaal met 38-0. Solo In de laatste poulewedstrijd was Tovaal met 12-27 te sterk voor RRC, met de internationals Benjamin Mast en Sylvester Ra makers in de gelederen. Door tries van Erik Vis en Caesar Lui kenaar liep Tovaal verrassend Schietingen tel. Voetbal uit naar een 0-12-voorsprong. RRC kwam terug tot 5-12 en leek snel orde op zaken te stel len, maar een solo van Erik Vis zette de wedstrijd meteen weer op zijn kop. Vis kwam enkele meters tekort om te scoren, maar Jacco Kors- tanje was attent meegekomen om de aanval af te ronden: 5-17. RRC verkleinde de achterstand tot vijf punten, maar daarna vergrootte Tovaal de marge op nieuw. Na een lange rush van Alex Vlieland kwamen de Goe senaren op 12-22 en gaven de Rotterdammers zich definitief gewonnen. In de slotfase be paalde Erik Vis, die kon terug kijken op een uitstekend toer nooi, de eindstand op 12-27. Troostronde Op grond van een iets beter doelsaldo ging ereklasser Eem- land ten koste van Tovaal door naar de troostronde. Ondanks de tegenvallende klassering was trainer Alfred Verdonk tevre den. „De bondscoach infor meerde een aantal keren naar de namen van sommige spelers, Dat geeft een voldaan gevoel." Jacoba van Beieren Goes. Wip 1: eerste hoofdvogel L. Rentmeester, Willem Teil; tweede en derde hoofdvogel P. Repkes, Victoria; eerste zijvogel P. Feytel, Sint Andries; tweede zijvogel A. Rijk, ADLM; derde zijvogel P. W. Oosthoek, Concor dia; vierde en vijfde M. de Jonge, Sora- nus II; zesde zijvogel loting; eerste kal D. Verdonk, Jacoba van Beieren; tweede kal P Nagelkerke, Eensgezindheid; derde kal M. de Jonge, Soranus II; vierde en vijf de kal D. Sinke, Jacoba van Beieren; zes de kal loting, Meeste kleine vogels P. Fey- Zomeravondvoetbal Vlissingen. A-klas se: Garderen/Dekker - Rhodos 9-0, VAW - EPZ 1-0, vv Palazzo - fc Dorst 2-5, EPZ - Garderen/Dekker 1 -2, fc Dorst - VAW 1 -1 Rhodos - vv Palazzo 1 -5. Stand: vv Palaz zo 7-14, fc Dorst 7-14, Garderen/Dekker 7- 11VAW 7-8, Rhodos 7-7, EPZ7-4. B-klasse: BW - LVV 5-2, De dwaes - SVR 5-1, BNW - Uiterton 3-1, SVR - BW 0-12, LVV-BNW4-9. Stand: BW7-14, BNW7- 14, LW 8-11, De dwaes 6-7, Uiterton 7-7, SVR 7-5. GENT - Zes teams van roeivereniging Honte uit Middelburg namen dit weekeinde deel aan een internationaal roeievene- ment in Gent. In totaal verschenen bij deze wed strijd 3800 roeiers in 1500 boten aan de start. Philip Witsiers legde in de skiff een afstand van twee kilometer af in 8.40 minu ten en eindigde daarmee op de vierde plaats, Anna Dieleman roeide eveneens in de skiff een afstand van twee kilometer. Dieleman werd bij cle meisjes tot zestien jaar achttiende in een tijd van 10.11 minu ten. De Honte-acht noteerde op dezelfde afstand een tijd van 7.25 minuten. Re- né Bos en Koen Dieleman behaalden in de dubbel- twee een elfde plaats. Het twaalfjarige duo legde de duizend meter af in een tijd van 5.19,06 minuten. door Sven Remijnsen VLISSINGEN - De Vlissingse tak van ka- rateschool Karate Do Umo uit Roosen daal had dit weekeinde een primeur: de organisatie van het eerste wereldkampi oenschap van de WJKA, de World Japan Karate Association Alliance. Zo'n 250 deelnemers uit de hele wereld namen het zaterdag en zondag tegen el kaar op bij de onderdelen kata (figuren) en kumite (vrije gevechten). „Bij toer nooien klappen we normaal gesproken in onze handen van blijdschap als er hon derd mensen komen opdraven", aldus Jan Knobel, de oprichter van Karate Do Umo. „Letland zou maar een paar deelnemers afvaardigen, maar toen de bus aankwam in Vlissingen stapten er wel zestig mensen uit. De deelnemers uit Macedonië en Oe kraïne daarentegen zijn niet komen opda gen, maar dat had waarschijnlijk met po litieke strubbelingen te maken." Succesvol De Nederlandse delegatie was zeer suc cesvol in sporthal Baskensburg. Robin Huyer werd bij de mannen wereldkampi oen kata, terwijl Parastu Zahib bij de vrouwen zowel de kata- als de kumitetitel greep. Vier medailles bleven zelfs in Vlis singen. Serge Grouw won bij de lagere banden zilver op het onderdeel kata en brons op het onderdeel kumite, terwijl plaatsgenoot Justin Koelewijn in zijn ca tegorie derde werd met het Team Kumite. In de individuele finalepoule kata greep hij net buiten de prijzen. De derde Vlissin ger, Simon Tomic, veroverde het kata- brons bij de jeugd. Jan Knobel keek na afloop tevreden terug op de vuurdoop in Vlissingen. „Door het mooie weer was de publieke belangstel ling helaas minimaal", aldus Knobel. „Maar als ze me vragen of ik het WK vol gend jaar weer wil organiseren, zeg ik acuut ja. Ik ben moe maar voldaan." Een van de jeugdige deelnemers aan het WK karate in Vlissingen bereidt zich voor op zijn partij. foto Ruben Oreel SISIPP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 16