Theaterdirecteur neemt zorg weg Mama, jij belt 't liefste van de héééééle wereld 1 PZC PZC Plateau beste oplossing voor kruispunt in Kloosterzande Foto's van een natuurmens Wieden met de weed-it Gros Terneuzens personeel verhuist mee Veere opent eigen site op internet 15 Campingeigenaar mishandelt man Dronkaard rijdt tegen auto's aan Diefstal met geweld Waterschap breidt activiteiten uit ZOC wil kunstijsbaan aanleggen Bevolking mag zegje doen over openbaar vervoer Koersbal f329,- f 129,- Primafoon dinsdag 8 mei 2001 door Wout Bareman TERNEUZEN - Het personeel van het Zuidlandtheater, dat in juli meeverhuist naar het nieu we Scheldetheater, krijgt nog voor de zomer duidelijkheid over de voorwaarden waarop die overgang plaatsvindt. Dat hebben directeur E Lievens van Theater bv, de exploitant van het Scheldetheater, en project wethouder K. van der Hoofd maandag afgesproken. Lievens was op het stadhuis uit genodigd om meer inzicht te bieden in de wijze waarop hij het theater straks wil gebruiken en de manier waarop hij invul ling geeft aan de overeenkomst, die hij eerder met de gemeente sloot. Bij B en W waren daarover vragen gerezen. Binnen het col lege was met name enige onrust ontstaan over de wijze waarop Lievens wilde gaan program meren. Hij gaat daarvoor in zee met de Zeeuwse Theaterstich ting, die ook de programmering voor de theaters boven de Wes- terschelde verzorgt. Terneuzen nam jaren geleden bewust enige afstand van de invloed van "Middelburg' op de programme ringvoor het Zuidlandtheater. Enkele weken geleden bij het bereiken van het hoogste punt van het theater, zei wethouder Van der Hoofd daarover nog: „In het verleden hebben wij als regio heel duidelijk ons eigen plan getrokken en dat moet zo blijven. Het mag niet zo zijn dat wij straks weer aan de leiband van Middelburg lopen." Tevreden In het gesprek van maandag is Van der Hoofd helemaal tevre den gesteld. ,,Wij hadden even de indruk dat er door die samen werking geen eigen directeur zou worden aangesteld, maar dat blijkt een misvatting. Die komt er wel degelijk, al gebeurt dat dan in nauwe samenwer king met de Theaterstichting. Het heeft veel voordelen om sa men met de overige Zeeuwse VEERE - De internetsite van de gemeente Veere is met een maand vertraging over enkele weken actief. Het college van B en W heeft er voor gekozen de pagina's pas operationeel te maken als de meeste kinderziektes verholpen zijn. Daardoor liep de presenta tie vertraging op. „We hadden zo al het internet op gekund of met slechts een paar pagina's, maar daarvoor hebben we bewust niet gekozen", zegt burgemeester A. C. de Bruijn. „We willen de burgers een zo goed mogelijk product aanbie den. Ze moeten niet telkens met problemen geconfronteerd wor den, die we konden voorkomen door nog even te wachten. Op de site komt informatie over de gemeente en haar diensten. Ook wordt het mogelijk infor matie op te vragen via internet. Mailen kan al wel. De gemeen teraad heeft in de vergadering van maart, 125.000 gulden uit getrokken voor de bouw en het beheer van de homepage. REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115) 686009 E-mail: redtern@pzc.nl C. A. M. van Gremberghe (chef) W. A. Bareman P. I. F. M. Cappetti L. E. Dominicus B. J. G. Pelgrim A. M. van Stee J. F. D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 E-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R. E. A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl theaters te programmeren. Het biedt Terneuzen de mogelijk heid grotere gezelschappen en ook kwalitatief goede voorstel lingen van hoog cultureel ni veau naar hier te halen tegen verhoudingsgewijs lagere prij zen." In het gesprek heeft de gemeen te Lievens nog eens duidelijk gewezen op de afspraken, die zijn gemaakt rond de program mering van een kleine honderd cultureel verantwoorde voor stellingen per seizoen. De ge meente betaalt de exploitant daarvoor iets meer dan een mil joen per jaar. Van der Hoofd: ,,Het mag niet zo zijn dat het leeuwendeel van de beschikba re dagen wordt opgeslokt door puur commerciële activiteiten. We leggen dat geld niet voor niets op tafel natuurlijk. De ex ploitant heeft daar alle begrip voor." Het Scheldetheater krijgt straks tien vaste personeelsle den en een aantal oproepkrach ten. Het gros van personeel van het huidige theater verhuist mee. Dat personeel blijft overi gens voorlopig nog in dienst van de gemeente, die de medewer kers 'verhuurt' aan Theater bv. Van der Hoofd: „Die zaak ligt CAO-technisch nogal ingewik keld. Wij kunnen pas een sociaal statuut opstellen als er landelijk een nieuwe theater-CAO ligt. Die moet naast de huidige ge- meente-CAO worden gelegd en daar moet dan een sociaal sta tuut uitrollen. We hebben maandag wel afgesproken dat op ambtelijk niveau verder met Lievens wordt bekeken hoe die tussenperiode moet worden in gevuld. Binnen een maand ho pen we daarover duidelijkheid te bieden." Bouw Hoewel Van der Hoofd toegeeft 'in de wandelgangen en het rod delcircuit' regelmatig berichten op te vangen dat het Schelde theater niet op de geplande 20ste juli kan worden opgele verd, houdt hij toch vast aan die datum. „Ik hoor informeel na tuurlijk ook weieens iets, maar zolang ik dat officieel niet te ho ren krijg van de BAM, de bou wer van het theater, ga ik nog steeds uit van die vastgestelde opleverdatum. Het zou kunnen zijn dat gepoogd moet worden de werkzaamheden van een aantal onderaannemers wat in elkaar te schuiven om tijdwinst te boeken, maar verder is daar over nu niets zinnigs te zeggen. Trouwens, die openingsdatum van 27 september is nog verder weg..." Amateur-fotograaf Izaak Vermeulen met twee foto's van de expositie: een opstijgende meeuw en een nachtvlinder. foto Charles Strijd door Lilian Dominicus WESTDORPE - „Een ander mee laten genieten van ons ge not." Zo omschrijft amateurfo tograaf Izaak Vermeulen zijn werk én dat van zijn vriend Martin Hol, dat de komende we ken in bezoekerscentrum De Baeckermat in Westdorpe hangt. Hol is de specialist voor onderwaterfotografie, Vermeu len houdt het bij plaatjes schie ten boven op het droge. Wat het duo bindt, is de fascinatie voor de natuur. En die natuur kent wat Izaak Vermeulen betieft geen gren zen. „Mensen vragen bij diapre sentaties vaak of de foto's in de eigen streek zijn gemaakt", ver telt hij. „Een plant of een dier bepaalt zijn eigen grens. Als ik een kever fotografeer, weet je niet of het in het Zwarte Woud is. Hetzelfde als ik een vlinder in Waterlandkerkje fotografeer, een rups in de klimop van mijn overbuurman of een paddestoel in Italië." De macro-prenten van Vermeu len kenmerken zich door de markante kleur, een constante in zijn werk. „Ik flits de meeste foto's in", verklaart de foto graaf, die vooral een zwak blij kt VEERE - Een 52-jarige werknemer van een bedrijf is zater dagmiddag rond half zes mishandeld door een campingeige naar. Op een camping op Walcheren kwam de werknemer ma teriaal afleveren, dat bestemd was voor een klant op het campingterrein. De campinghouder bedreigde de werkne mer. Toen hij de camping wilde verlaten, sloeg de camping houder de man met een hamer op de armen en handen. Ook de zijruit van de bestelbus moest het ontgelden. De oorzaak ligt in een eerder conflict met het bedrijf, waar de werknemer werkzaam is. De politie onderzoekt de zaak. HOOFDPLAAT - Een beschonken 51-jarige Duitse automo bilist heeft zondagavond twee geparkeerde auto's en zijn ei gen wagen op de Dorpsstraat in Hoofdplaat beschadigd. De Duitser, die vier keer meer had gedronken dan wettelijk is toegestaan, had geprobeerd in de straat te keren. De politie legde hem een rijverbod van elf uur op en vorderde zijn rijbe wijs in. De Zeeuws-Vlaamse politie betrapte in de nacht van zondag op maandag ook dronken automobilisent op de Molenstraat in Clinge, de Hoofdweg in Terneuzen en het Philipsplein in Philippine. te hebben voor nachtvlinders en zeemeeuwen. Een groot deel van de expositie in De Baecker mat bestaat uit afbeeldingen van deze diersoorten. Maar ook - een foto's van landschappen, bloemen en dagvlinders zijn er tentoongesteld. Over die meeuwen zegt hij, met een mijmerende glimlach om zijn mond: „Die elegance, die daarvan afstraalt... Bij een zil vermeeuw of kokmeeuw is dat eender. Ze zwéven in de lucht en kunnen midden in een groep vo gels landen met een air van: op gedonderd jijDat vind je niet op zo'n manier bij vogeltjes in de lucht." VLISSINGEN - In Vlissingen aan de Dreesstraat is maandag rond half twaalf een man aangehouden, die geprobeerd had een winkelier te beroven. De man, die levensmiddelen had weggenomen, werd naar de kantine gebracht. Toen de politie werd gebeld, werd de man wild en hij gebruikte zijn armen en ellebogen om weg te komen. De winkelier hield zere ribben aan het voorval over. GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden hervat deze week haar werkzaamheden op bedrijven met evenhoevigen. In ver band met mond- en klauwzeer schortte het schap eerder een aantal activiteiten in het buitengebied op. Versoepeling van de maatregelen maakt ook dat het waterschap weer voluit aan het werk kan, zij het nog altijd met inachtneming van be paalde voorzorgsmaatregelen. Zo worden weilanden en stallen met dieren nog altijd geme den. Lege weilanden worden wel bezocht. Als het om een per ceel gaat waar in de afgelopen tijd evenhoevigen hebben ge staan, ontsmetten de medewerkers van Zeeuwse Eilanden zich voor en na hun werkzaamheden. Ook het opmeten van sloten en alle werkzaamheden langs wegen en dijken worden weer hervat. Al vanaf 26 april controleert het waterschap op naleving van de regels van het Lozingenbesluit open teelt en veehouderij. Tot dusverre zijn bedrijven die bedrijfsmatig evenhoevigen houden echter gemeden. ZIERIKZEE - Het Zierikzee Ondernemers Collectief wil ko mende kerst een kunstijsbaan aanleggen in het centrum van de stad. Het gaat om een vergelijkbaar initiatief als vorige winter in de binnenstad van Goes was te zien. De bedoeling is de baan zeven dagen achtereen in stand te houden. Daarmee is een investering gemoeid van tweehonderdduizend gulden. Een aantal bedrijven en instanties hebben volgens het ZOC- bestuur al een sponsorbijdrage toegezegd. Het collectief gaat nu nog op zoek naar dekking voor de resterende vijftig mille in de exploitatie. In die opzet wordt rekening gehouden met eventuele lagere bezoekersaantallen in verband met het weer. TERNEUZEN - Het provincie bestuur wil met een reeks bij eenkomsten in dorpen en buurt schappen een inventarisatie maken van alle wensen en vra gen die onder de bevolking le ven over het niet-reguliere openbaar vervoer. In de loop van juni houdt het provinciaal bestuur een klan tenpanel openbaar vervoer met als onderwerp 'collectief vraag afhankelijk vervoer'. In Zeeuws-Vlaanderen worden lang niet alle kernen meer aan gedaan door de gewone lijnbus sen, maar is als aanvulling daar op begonnen met alternatief openbaar vervoer op aanvraag. Deze vorm van vervoer is echter duurder dan het gewone lijn- busvervoer en werkt ietwat om slachtiger, omdat vooraf de taxi of bustaxi die de ritten uitvoert, moet worden besteld. Over deze vorm van aanvullend openbaar vervoer, die in Zeeuws-Vlaanderen nu bijna een jaar wordt aangeboden, be staan nogal wat klachten. Ook daarover wil het provinciebe stuur wat meer te weten komen. Binnenkort wordt bekend ge maakt waar en wanneer de bij eenkomsten plaatsvinden. TERNEUZEN - De vierde editie van het Woningbouw op Koers koersbaltoernooi wordt woens dag 16 mei tussen 10.00 en 16.30 uur gehouden in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen. Aan het evenement nemen 250 koers- balliefhebbers deel, die in totaal 42 ploegen vormen. De drie voorgaande edities werden ge houden in Axel, Breskens en Hulst. MIDDELBURG - Het hove niersbedrijf Habo uit Renesse is gisteren begonnen met het wie den van onkruid in de Middel burgse binnenstad. Niet met een schoffel of een spuit, maar met de 'weed-it'. De weed-it is een kleine tractor die met sensoren onkruid her kent. Als het voertuig gras of mos tegenkomt tussen klinkers of tegels, wordt er automatisch bestrijdingsmiddel opgespoten. Door selectief onkruid te be strijden is er veel minder gif no dig. Volgens de gemeente gaat het om een besparing van 60 tot 70 procent. De inzet van de weed-it is een omslag in de onkruidbestijding in Middelburg. Tot voo kort werd preventief gespote. Na deel van de nieuwe metbde is dat het straatbeeld 'Binder schoon' is. Het tractort? kan pas worden ingezet als ht on kruid zichtbaar is. Medewerkers van hovenirsbe- drijf Habo zijn gisteren >p de Loskade begonnen met de weed-it. De komende weken volgen de binnenstad, de bui tenwijken en de omliggende dorpen. In juli of augustus wordt de selectieve onkruidbe strijder nóg een keer ingezet om de straten, pleinen en trottoirs te wieden. toto Lex de Meester (Advertentie) door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - Aanleg van een verkeersplateau op de viersprong bij de zuidwestelij-' ke toegang tot Kloosterzande moet het onoverzichtelijke kruispunt een stuk veiliger maken. Eerdere oplossingen - fietsers over een parallelweg, een smalle vluchtheuvel - werkten niet voor alle ver keersdeelnemers. Het verkeersplateau lijkt de experts van de gemeente, de politie en 3VO (het vroegere Veilig Verkeer Nederland) nu de beste oplossing. De krui sing Poolsplein/ Zoutestraat/ Iiengstdijksestraat/Konings- dijk baart de gemeente Honte- nisse al jaren zorgen. Zeker voor automobilisten die niet ter plaatse bekend zijn en die vanuit de richting Hengstdijk en Vogelwaarde het hoofddorp binnenrijden, is de situatie verwarrend. Bij het passeren van het bord dat de bebouwde kom aan geeft, kunnen fietsers opeens oversteken, omdat ze naar de oostelijke kant van de Hengst- dijksestraat worden gediri geerd. Vervolgens moeten automobi listen, intussen uitkijkend dat er geen verkeer vanuit een zij straat oversteekt, op de rem als er ook een fietser het dorp bin nenrijdt, omdat een smalle vluchtheuvel de rijbaan in tweeën splitst. Zo gauw ze die hindernis ge passeerd zijn, moeten ze in een flauwe bocht opeens kiezen tussen de Groenendijk en de Cloosterstraat. Het oveste- ken van fietsers bleef bij dvo rige verkeersmaatregelerhet grootste probleem. Wielriiers die het dorp uitrijden riclting Hengstdijk en Vogelwarde, moeten aan de oostkant vn de Hengstdijksestraat over het fietspad rijden. Door nu direct bij de injang van het dorp een verkeerpla- teau aan te leggen, word de snelheid van het dorp ii- en uitrijdende auto's flink fge- remd. Oversteekplaats De fietsers kunnen danil in het dorp, net achter dever- hoogde kruiging, via eerspe- ciale oversteekplaats. Dor de verkeersdeelnemers te ovin- gen, flink af te remmen heb ben ze ook meer tijd om e si tuatie goed in rich op te ne men, bedachtende experts van politie, 3VO en de gemeente gezamenlijk. Hoewel de beste oplossing nu gevonden is, wachten B en W nog even met de opdracht voor de verhoogde kruising. Aan het eind van het jaar wordt vlakbij de kruising van de Zoutestraat met het Pool splein een bergbezinkstation Om dubbele kosten - onder meer voor het opbreken van weggedeelten te voorkomen - heeft het college er voor geko zen de werkzaamheden gelijk tijdig te laten uitvoeren. Begin volgend jaar moet één van de belangrijkste toe gangswegen tot Kloosterzan de echter een stuk verkeers veiliger zijn. Phoenix® 100 Digitale draadloze telefoon, geschikt voor NummerWeergave Direct zien of er VoiceMail is of dat er iemand gebeld heeft Tot 5 dagen stand-by en tot 12 uur spreektijd Uit te breiden tot 6 handsets Santiago® 100 Draadloze telefoon met geïntegreerde VoiceMailmelder Zeer lange stand-by tijd tot 30 dagen Tot 8 uur spreektijd Kom langs, bestel via 0800-1515 of www.pnmafoon.nl De actie duurt tot en met 13 mei 2001. OP=OP opent je wereld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 41