Nieuw drijvend clubgebouw WVS Politiek steunt aanpak wegbermen Mama, jij belt 't liefste van de héééééle wereld PZC Parkeerautomaten slikken de muntjes te vroeg in Borst steunt beleid ziekenhuis Zierikzee Eigenaar zegt snelle aanpak onveilige toeristenkerk toe 15 Watersportvereniging Zierikzee ziet af van stek aan de wal ZOC wil kunstijsbaan aanleggen Botsing op Kraaijensteinweg Proef tegen blauwalg in Zoommeer Waterschap breidt activiteiten uit Auto rijdt door na aanrijding f329, f 129,- Primafoon dinsdag 8 mei 2001 doorHarmen van der Werf DEN HAAG - Minister Borst heeft er alle vertrouwen in dat de Raad van Bestuur van de Stichting Oosterscheldezie- kenhuizen zijn afspraken over de inrichting van de zieken huisvoorziening in Zierikzee nakomt. Zij heeft dat onlangs aan de Tweede Kanier laten weten. Enkele weken geleden, tijdens een overleg met de Tweede Ka mer, maakte Borst zich nog kwaad op de Raad van Bestuur van de Oosterscheldezieken- huizen. De afspraak over de oprichting van een uitziekaf- deling (in jargon 'short stay'- afdeling) zou niet nagekomen zijn door de directie in Goes. Borst beloofde contact op te zullen nemen. Zij heeft dat ge daan en de minister is gerust gesteld. Het onderzoek naar de vorming van een short stay-af- deling in Zierikzee, waar pati ënten een paar dagen kunnen uitzieken, verkeert in de eind fase, meldt zijBorst gaat ervan uit dat nog dit jaar de afdeling daadwerkelijk wordt opge richt. Huisartsenpost Ongeveer tegelijkertijd zal op het terrein van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zie rikzee een huisartsenpost worden ondergebracht. Een coördinator is daarvoor aange steld. Ook zal er worden ge tracht een ambulancepost te vestigen bij het ziekenhuis. Borst hecht daar veel waarde aan, omdat Schouwse patiën ten voor acute ziekenhuiszorg voortaan op het Oosterschel- deziekenhuis in Goes zijn aan gewezen. De beddenafdeling in Zierikzee is eind maart ge sloten. Van kritiek op de Raad van Be stuur van de Stichting Ooster- scheldeziekenhuizen is in de brief van Borst aan de Tweede Kamer geen sprake. Zij steunt het beleid om medisch-specia- listische ziekenhuiszorg in Goes te concentreren. Vanwe ge, zoals zij schrijft, de tekor ten aan medisch en verpleeg kundig personeel en een te laag aanbod van patiënten in Zie rikzee. Dat er over het besluit van de Raad van Bestuur grote onrust is ontstaan op Schouwen-Dui- veland kan Borst billijken, maar zij vindt de commotie on terecht. De directie heeft vol gens haar voldoende initiatie ven genomen om de zorg in Zierikzee zo goed mogelijk op peil te houden. Zij doelt daar mee op de inrichting van een uitgebreide polikliniek, waar Schouwse patiënten voor alle ook in Goes aanwezige medi sche specialismen terecht kun nen. Borst belooft de Tweede Kamer desondanks de vinger aan de pols te houden en de Ka mer op de hoogte te houden. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Watersportver eniging Zierikzee heeft plannen voor de bouw van een nieuw drijvend clubhuis. De huidige Drijf-Inn heeft zijn langste tijd gehad. Het idee om op de vaste wal een clubhuis te realiseren heeft het bestuur van de WSV laten varen. Aan dat idee zaten te veel haken en ogen. Het eerste clubhuis van de WSV-Zierikzee was een opslag zolder in de Zuidhavenpoort. Op zich een fraaie plek voor een clubhuis, maar in de praktijk net iets te ver van de ligplaatsen van de clubleden af. In 1986 werd het huidige drijvende clubhuis gebouwd. Een paar oude loodsen werden vertim merd en op een vlot geplaatst. De Drijf-Inn - zoals het WSV- onderkomen in het havenka naal van Zierikzee heet - is ech ter dringend aan vervanging toe. Vijf jaar geleden brak het clubhuis tijdens zwaar weer doormidden. Met veel kunst- en vliegwerk werd het gerepareerd, maar het incident was een teken aan de wand. „We hadden er ook nooit rekening mee gehouden dat het langer dan tien jaar mee zou moeten gaan", zegt penning meester T. Hollander. In eerste instantie was het idee om een clubhuis aan wal te bou wen. Daar stak de welstands commissie echter een stokje voor. Een dergelijk gebouw zou het historisch silhouet van Zie rikzee verstoren. Toen de ge meente Schouwen-Duiveland daarop met het plan kwam voor de aanleg van een stadsweide met hoge bomen leek een club huis aan wal ineens weer wel mogelijk. Het clubhuis zou daardoor 'gecamoufleerd' wor den. Met dat plan wil het echter niet vlotten. „Ons duurt het in ieder geval veel te lang alle maal", zegt Hollander. De eerste schetsen voor het nieuwe drijvende clubhuis zijn in de maak. Het is de bedoeling dat het nieuwe clubhuis op een drijvend caisson wordt ge bouwd. In het caisson kunnen dan sanitaire voorzieningen worden gebouwd. Hollander: „Nu hebben we één dames- en één herentoilet. Gerekend naar aantal ligplaatsen zouden we minstens vier dames- en vier he rentoiletten moeten hebben en dat kan in dat caisson." Zelfwerkzaamheid Hollander schat de kosten van het nieuwe clubhuis op enkele tonnen. Door veel zelfwerk zaamheid wil de WSV proberen de kosten zoveel mogelijk te drukken. „Want het is niet de bedoeling dat het liggeld voor de leden omhoog moet om het clubhuis te kunnen betalen. Hollander hoopt dat het nieuwe clubhuis er snel komt. „Volgend seizoen zou heel mooi zijn, maar ik vrees dat er dan toch wel een klein wondertje moet gebeuren, willen we dat halen." Penningmeester T. Hollander bij het huidige onderlomen van Watersportvereniging Zierikzee; de Drijf-Inn is hard aan vervanging toe. foto Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - Het Zierikzee Ondernemers Collectief wil ko mende kerst een kunstijsbaan aanleggen in het centrum van de stad. Het gaat om een vergelijkbaar initiatief als vorige winter in de binnenstad van Goes was te zien. De bedoeling is de baan zeven dagen achtereen in stand te houden. Daarmee is een investering gemoeid van tweehonderdduizend gulden. Een aantal bedrijven en instanties hebben volgens het ZOC- bestuur al een sponsorbijdrage toegezegd. Het collectief gaat nu nog op zoek naar dekking voor de resterende vijftig mille in de exploitatie. BURGH-HAAMSTEDE - Een botsing tussen taxi en een per sonenauto leverde gisteren op de Kraaijensteinweg bij Burgh-Haamstede veel blikschade op. Een 56-jarige bestuur ster van een taxi reed over de Zandweg richting Kraaijen steinweg. Zij verleende op de kruising geen voorrang aan de van rechts komende 57-jarige bestuurder van een personen auto. De auto schoot door de klap door de berm, over het fiets pad om te landen in een greppel. De auto is zwaar beschadigd. De taxi heeft schade aan de voorzijde. Beide bestuurders ko men uit de gemeente Schouwen-Duiveland. SINT-MAARTENSDIJK - Rijkswaterstaat wil in 2002 met een doorspoelproef proberen korte metten te maken met d^ blauwalg in het Volkerak-Zoommeer. Het giftige organisme teistert 's zomers regelmatig de zoete plas. Een betere door stroming kan een stap vooruit zijn. Gedacht wordt aan het doorvoeren van water via het Krammer-Volkerak en de Bath- se Sluis bij de Westerschelde, met een snelheid van honderd kuub per seconde. Rijkswaterstaat hoopt dat deze eenmalige proef zoveel blauwalg wegspoelt dat de huidige situatie wordt doorbroken. De blauwalg in het Volkerak-Zoommeer kent op dit moment geen andere vijand dan waterdynamieki Nu blijft het water in dit gebied zo'n tweehonderd dagen o£ dezelfde plaats. De verwachting is dat dit kan worden vert laagd tot vijfentwintig a dertig dagen. GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden hervat deze week haar werkzaamheden op bedrijven met evenhoevigen. In ver band met mond- en klauwzeer schortte het schap eerder een aantal activiteiten in het buitengebied op. Versoepeling van de maatregelen maakt ook dat het waterschap weer voluit aan het werk kan, zij het nog altijd met inachtneming van be paalde voorzorgsmaatregelen. Zo worden weilanden en stal len met dieren nog altijd gemeden. Lege weilanden worden wel bezocht. Als het om een perceel gaat waar in de afgelopen tijd evenhoevigen hebben gestaan, ontsmetten de medewer kers van Zeeuwse Eilanden zich voor en na hun werkzaamhe den. Ook het opmeten van sloten en alle werkzaamheden langs wegen en dijken worden weer hervat. Al vanaf 26 april controleert het waterschap op naleving van de regels van het Lozingenbesluit open teelt en veehouderij. Tot dusverre zijn bedrijven die evenhoevigen houden echter gemeden. GOES - In Goes aan de Beestenmarkt is maandag rond 19.00 uur een 20-jarige fietster aangereden door een automobilist, die vervolgens doorreed. De f ietster reed richting de Beesten markt. Bij de kruising verscheen rechts van haar een auto, die tegen haar aanreed. De bestuurder reed vervolgens over het wiel van de fiets. De fietster kwam daardoor ten val. De vrouw heeft een verwonding aan haar bovenbeen opgelopen. door Margreet van den Broek NIEUW-HAAMSTEDE - Als de gemeente paal en perk wil stel len aan de illegale beplanting van wegbermen in de Westhoek, moet dat tactvol gebeuren. Die boodschap gaf P. Snoodijk, voorzitter van de belangenver eniging Nieuw-Haamstede, gis teravond de raadscommissie grondgebiedszaken, openbare werken en milieu mee. Ook de commissie vindt unaniem dat de wegbermen weer in hun oor spronkelijke staat moeten wor den teruggebracht. Met name in Nieuw-Haamstede hebben de bewoners van een flink aantal straten de gras strook langs de weg bij hun tuin getrokken, hoewel de bermen van de gemeente zijn. Met zwerfkeien en paaltjes hebben sommige bewoners zelfs een 'erfafscheiding' aangebracht, om aan te geven dat het bewuste lapje alleen door hen mag wor den onderhouden. Dit fenomeen werd voor de ge meentelijke herindeling op sommige plekken in Midden- schouwen en Westerschouwen REDACTIE NOORD-ZEELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl M. Modde (chef) M. G. van den Broek P. Kleemans F. F. A. M. van Loon A. M. L. Pankow R. H. N. Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsou burgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl nog getolereerd. De gemeente Schouwen-Duiveland wil ech ter een eind maken aan de histo risch gegroeide situatie, mede voor de verkeersveiligheid. De gemeente wil het illegale ge bruik van de wegbermen via de Algemene'Plaatselijke Verorde ning verbieden. Dit houdt in dat de bewoners verplicht worden bermen te ontruimen en de grond voor een bepaalde ter mijn in oorspronkelijke staat op te leveren. Als daar herhaalde lijk geen gehoor aan wordt gegeven, kan de gemeente uit eindelijk een kort geding aan spannen. Snoodijk gaf gisteravond als voorzitter van de belangenver eniging toe dat de gemeente vol ledig in haar recht staat om de bermen op te eisen. Wel noemde hij de communicatie met de be woners over de te nemen maat regelen 'teleurstellend'. Boven dien bepleitte hij de nodige tact. „Dit onderwerp ligt gevoelig. Vergelijk het met een kind dat je een speeltje geeft en het dan in eens weer afpakt. Deze mensen koesteren hun stukje grond en zorgen er goed voor. Ik wil de ge meente voorstellen met beleid te werk gaan en de mensen uit te leggen waarom de beplanting weg moet." Speeltje betaald parkeren van 15/05 - 15/09 op maandag t/m zondag van 10.00 - 18.00 uur Schouwse kust. J. van den Berge (RPF) zette aanvankelijk wat vraagtekens bij het pleidooi voor een zachte aanpak: Hebben deze bewo ners het speeltje gekregen of hebben ze het genomen? Wat niet van jou is, is van een ander. Daar moet je afblijven." R. Ge luk van D66 noemde de slechte communicatie met de bewoners van Nieuw-Haamstede 'een ge miste kans'. Wel pleitte zij er voor de kwestie voortvarend aan te pakken. „In het verleden was er misschien een gedoogbe leid, maar we moeten duidelijk maken dat er nu een andere aan pak geldt en die moet gehand haafd worden." P. Berrevoets-Ringelberg (CDA) hoopte dat het aanzicht van de bermen niet terugholt, zodra de gemeente het beheer overneemt van de bewoners. Die toezeg ging kon wethouder G. van de Velde-de Wilde niet doen. „Ge meentelijke bermen zien er nu eenmaal nooit zo uit als cultuur tuinen die tot in de puntjes ver zorgd zijn." Wel kwam ze de be woners tegemoet met de belofte dat de gemeente de bewuste bermen regelmatiger zal maai en en beter zal onderhouden. De betrokken inwoners worden persoonlijk aangeschreven over de illegale ingebruikname van de gemeentelijke bermen. door Jacoliene van Weele WESTENSCHOUWEN - Op lettende parkeerders aan de Kraayensteinweg in Westen- schouwen konden afgelopen week nog gratis hun auto kwijt. De mensen die klakkeloos naar de parkeerautomaat liepen en hun geld erin wierpen, deden dat voor niets. Tot dinsdag 15 mei mag hier nog gratis geparkeerd worden, staat op de borden en parkeerauto maten te lezen, maar niet ieder een had dat direct in de gaten. W. Boogaart van Stichting Pro Auto Zeeland uit Nieuwerkerk was verontwaardigd, toen hij van zijn schoonouders hoorde dat zij bij de strandopgang Ro tonde Westenschouwen auto's zagen staan met een parkeer kaartje achter de ruit. „Wij ko men daar vrij vaak en weten dat er pas betaald parkeren is vanaf 15 mei. Mensen die hier niet vandaan komen, weten dit niet en betalen gewoon." Boogaart is van mening lat de gemeente Schouwen-liuive- land op deze wijze onrecitma- tig geld int. Het probleenis dat de parkeermeters al in wrking zijn, terwijl het nog geen i. 5 mei is. „Ik vind dit niet kunren. We gaan de gemeente een brief schrijven met de klach hier over. We begrijpen best lat de gemeente parkeergeldei int, maar dit vinden we te vergaan Laconiek Beleidsambtenaar verkersza- ken T. van de Ketterij rageert laconiek op het misvestand. „Het is absoluut niet ontrecht. Het staat duidelijk aaigege- ven." Hij doelt daarmei op de borden die bij het parleerter- rein staan met daarop dfexacte data vanaf wanneer er géd in de automaten moet. „Op d auto maten zélf staat ook afgege ven dat er (pas) vanaf 15nei be- door Margreet van den Broek RENESSE - Projectontwikke laar P. Bosnia uit Breda heeft de gemeente Schouwen-Duive land toegezegd nog deze week maatregelen te nemen tegen de onveilige situatie rond de voor malige toeristenkerk De Ark in Renesse. De zwaar vervallen kerk en het omringende terrein aan de Hoo- genboomlaan zijn een doorn in het oog van de Ondernemers vereniging Renesse. Alle ramen zijn vernield en op het terrein vormen zich steeds grotere hopen zwerfafval. Ook zijn er enkele brandjes ge sticht in het voormalige gods huis. Pogingen van de gemeente Schouwen-Duiveland om het gebouw dicht te timmeren, wer den door de plaatselijke jeugd steeds opnieuw ongedaan ge maakt. Eigenaar Bosma van Vinium In vestments wil het pand op ter mijn slopen en er een luxe ap partementencomplex voor in de plaats bouwen. Hij heeft daar voor echter nog geen vergun ningen aangevraagd en het is onduidelijk wanneer het bedrijf met de werkzaamheden zal be ginnen. Contact Burgemeester Asselbergs legde vorige week de verantwoorde lijkheid voor de chaos op het terrein in de eerste plaats bij Vi nium Investments, maar zegde wel toe werk te zullen maken van de kwestie. Wethouder G. van de Velde-de Wilde deelde gisteren tijdens een commissievergadering mee dat er inmiddels telefonisch contact met de eigenaar is ge weest. „Hij heeft beloofd nog deze week het terrein af te zet ten en actie te ondernemen", al dus Van de Velde. Mocht de ondernemer zich niet aan zijn afspraak houden dan kan hij opnieuw een telefoontje van de gemeente verwachten. „We la ten het er niet bij zitten, we zit ten kort op de kar", aldus de wethouder. Vinium Investments is nog steeds in een juridisch conflict verwikkeld rond de vertraagde oplevering van een nieuw win kelcentrum in Middelburg. Bovendien loopt er een straf rechtelijk onderzoek naar het il legaal storten van vervuilde grond op een eigen terrein in Nieuw- en Sint Joosland. Advertentie Niet alle automobilisten begrijpen dat pas vanaf 15 mei met worden betaald voor een plek langs de foto Marijke Folkertsma taald moet worden. De mensen moeten gewoon goed lezen! In de winter worden de parkeer meters met platen afgedekt en is het stallen van de auto gratis. Een week voor officiële aanvang van het nieuwe toeristenseizoen worden de deksels verwijderd. Volgens Van de Ketterij is daar inmiddels mee begonnen. „Alle automaten op Schouwen-Dui veland moeten gedaan worden. D at kun j e niet een dag van tevo ren doen." Dat er nu onterecht mensen al betalen voor hun par keerplaats, is volgens hem niets aan te doen. „Danmoeten we nu alle automaten weer af gaan sluiten voor een week. Dat is van de gekke." De Stichting Pro Auto zal voorstellen om het on terecht betaalde geld beschik baar te stellen voor gratis inva lideparkeerplaatsen op het Havenplein in Zierikzee, geeft Boogert aan. Van de Ketterij denkt niet dat dit verzoek ge hoor zal vinden bij de gemeente. Phoenix® 100 Digitale draadloze telefoon, geschikt voor NummerWeergave Direct zien of er VoiceMail is of dat er iemand gebeld heeft Tot 5 dagen stand-by en tot 12 uur spreektijd Uit te breiden tot 6 handsets Santiago® 100 Draadloze telefoon met geïntegreerde VoiceMailmelder Zeer lange stand-by tijd tot 30 dagen Tot 8 uur spreektijd i Kom langs, bestel via 0800-1515 of www.primafoon.nl De actie duurt tot en met 13 mei 2001 OP=OP opent je wereld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 35