Zelzate vreest invasie rupsen PZC CAMBODJA 19 bezoektijden zuider f£l buren Vlaamse minister wil homoseksualiteit in lespakket agenda lezers schrijven Schrift III Veilig Zorg Mast II Mast IV Mast III Fancy fair op De Lichtstraal bij nader inzien Winkelier in been gestoken Hoofdprijs voor elektrische afwasborstel ZEELAND HELPT Steun het Kinderfonds! dinsdag 8 mei 2001 Zeeland Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, 4382EE Vlissingen tel.(0118)425000 dag. 15.00-20.00 uur afd. Psychiatrie dag 19.00-20 00 uur, woe, za en zo 14.00-16.30 uur afd. IC/CCU dag. 15.00-16.00 en 19.00-20.00 uur Kinderafd. ouders gehele dag, overig bezoek 14.00-19.00 uur Oosterschelde Oosterscheldeziekenhuis 'sGravenpolderseweg 114, 4462 RA Goes tel. (0113) 234000 dag. 13.00-13 45 en 18.30-19.45 uur Kinderafdeling (afd. A) ouders gehe le dag. Overig bezoek 14.30-19.30 Kinder/Kraamafdeling (afd A/B) ou ders kinderen en partners zwangeren gehele dag, overig 14.30-19.30 uur Hartbewaking (afd. H) dag. 11-11.30, 14-14.30 en 19-19.30 uur Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis Koning Gustaafweg 2, 4301 NPZierikzee tel (0111)430000 dag. 15-16 en 18.30-19.45 uur Lindenhof revalidatie 'sGravenpolderseweg 114a, 4462 RA Goes, tel. (0113) 236236 mat/mvrij: 14.00-21.00 uur zat en zon: 12.00-21.00 uur Emergis Oostmolenweg 101,4481 PM Kloetinge tel. (0113) 267000 woe, zat en zo 14.00-21.00 maa, din, don en vrij 18.30- 21.00 uur Zeeuws-Vlaanderen Locatie De Honte Wielingenlaan 2, 4535 PATerneuzen tel.(0115)688000 dag. 14.00-14.45 en 19.00- 20.00 uur; afd. Psychiatrie dag. 18.00- 20.00 uur; woe, weekeinde, feestda gen 14.00-16.30 uur en 18.00-20.00 uur; afd. IC/CCU dag. 14.00-14.30 uur en 19.00-19.45 uur. kinderafd. ouders gehele dag, overig bezoek 14.00- 19.00 uur. Locatie Antonius Pastoor van Genklaan 6, 4501 AJ Oostburg tel.(0117)459000 dag 14.00-15.00 en 18.30- 19.30 uur; Kinderafd. ouders 8.00- 20.00 uur, overig bezoek (afd. 4) dag. 9.00-21.00 uur. I Goeree-Overflakkee Ziekenhuis Dirksiand Stationsweg 22, 3247 BW Dirksiand tel.(0187)607300 dag. 16.00-17.00 en 17.45- 19.30 uur, zo idem tot 20.00 uur Bergen op Zoom Ziekenhuis Lievensberg, Boerhaaveplein 1 4624 VT Bergen op Zoom tel. (0164) 278000 dag. 14.30-15.15 en 18.30- 20.00 uur za en zo 14.30-16.00 en 18.30-20.00 uur GGZ Westelijk Noord-Brabant Hoofdlaan 8,4661 AA Halsteren tel.10164) 289100 woensdag, zaterdag en zondag 13.00-17.00 uur Brugge Algemeen Ziekenhuis Sint Jan Ruddershovelaan tel. (0032) 50 452111 dag. 14.00-20.00 uur (m.u.v. IC hartbewaking) Algemeen Ziekenhuis Sint Lucas Sint Lucaslaan 29 tel. (0032) 50 369111 dag. 14.00-20.00 i hartbewaking) r <m l Gent Universitair Ziekenhuis Gent De Pintelaan 185 tel. (0032)9 2402111 dag. 14.30-20.00 uur l RotterdarrT AZR-Dijkzigt Dr. Molewaterplein 40 3015 GJ Rotterdam Centraal telefoonnummer (010) 4639222 (voor inlichtingen bezoektij den van alle afdelingen) AZR-Sophia Dr. Molewaterplein 60 3015 GJ Rotterdam tel.(010)4636363 Bezoektijden ouders: 07.00- 12.00 uur Bezoektijden iedereen: 14.00-20.00 uur. Afd.Verloskunde: dag. 11.00-12.00 en 18.00-20.00 uur. Voor partner/echtgenoot: 09.00- 12.00 en 15.00-21.00 uur AZR-Daniël den Hoed Groene Hilledijk 301 3075 EA Rotterdam tel.(010)4391911 dag. 16.00-20.00 uur Prov'nc'a|e A uv Zeeuwse Courant - waarin opgenomen de Middel- burgsche, Vlissingsche, Goesche en Breskensche Courant, Vrije Stemmen en de Zierikzeesche Nieuwsbode - is een onafhankelijk dagblad, dat zich niet bindt aan le vensbeschouwelijke en politieke opvattingen, stromingen of partij en. BRONVERMELDING De redactie van de Provinciale Zeeuwse Courant maakt naast de ei gen nieuwsgaring gebruik van de volgende bronnen: Geassocieerde Pers Diensten (GPD), Algemeen Nederlands Persbureau (ANP), Associated Press (AP), Bridge, Deutsche Presse Agentur (DPA), Agence France Press (AFP), Reuters (RTR), Belga en European Press-pho- to Agency (EPA). BEELDRECHT De publicatierechten van werken van beeldende kunstenaars aangesloten bij een CISAC-organisatie zijn gere geld met Beeldrecht te Amstelveen. Bloktijden bruggen en sluizen in Zeeland (periodes dat de bruggen en sluizen altijd voor wegverkeer beschikbaar zijn) Kanaal door Walcheren: Keersluisbrug Vlissingen, dagelijks van .17 tot .25 en van 47 tot .55 Draaibrug Souburg, dagelijks van .26 tot .32 en van .49 tot .56 Stationsbrug Middelburg, dagelijks van .29 tot .37 en van 53 tot .05 Arneverkeersbrug Middelburg, dagelijks van .13 tot.17 Zeelandbrug, dagelijks van .07 tot .29 en van .37 tot .59 Zeelandbrug, maandag tot en met vrijdag van 7.30 tot 09.00 Zeelandbrug, zaterdag/zondag/ feestdagen van 17.30 tot 19.00 Zandkreeksluis Kats, dagelijks van •25 tot .35 en van .55 tot .05 door Wout Bareman De bewoners van de wijk Klein-Rus- land in Zelzate zien het betere weer niet angst en beven tegemoet. Als het aan hen ligt, breekt de zon voorlopig niet door en blijft het lekker regenen. De wijkbewoners geven het grif toe: hun hoop op aanhoudend slecht weer doet vreemd aan, maar ze hebben er een goede reden voor. Sinds vier jaar name lijk wordt de wijk op de westelijke oe ver van het Kanaal Gent-Terneuzen in de lente geconfronteerd met een im mense rupsenplaag. De rupsen - de Cylindroiulus Londi- nensis; in de volksmond miljoenpoot - trekken elke ochtend met honderddui zenden tegelijk vanop de bedding van de goederenspoorlijn de tuinen en hun huizen binnen. De plaag brengt de be woners keer op keer tot wanhoop. In de strijd tegen de miljoenpoten wordt geen middel geschuwd. De opdringerige beesten worden massaal doodgetrapt, kieren en gaten worden dichtgestopt, er worden onduidelijke verdelgingsmid delen gespoten en loopt het helemaal uit de hand. dan wordt de brandweer gebeld met het vriendelijke doch zeer dringende verzoek de straat nogeens te komen schoonspuiten. De miljoenpoot is niet ongevaarlijk. Bij aanraking ont staat irritatie aan de huid en slijmvlie zen. Vorig jaar nog besteedden de Belgische Spoorwegen en de gemeente Zelzate tienduizenden guldens aan de bestrij ding van de diertjes. Maar de plaag is hardnekkiger dan gedacht. Nu er een nieuwe lente aanbreekt, zijn de eerste miljoenpoten alweer gesignaleerd. Kenners vrezen dat de invasie nog om vangrijker zal zijn dan voorgaande ja ren. Daarom heeft burgemeester John Schenkels ten einde raad de hulp inge roepen van deskundigen van de Uni versiteit Gent. „Dezer dagen verwach ten we een advies en mogelijk gaan we miljoenpoten vervolgens te lijf met che mische middelen om zo voor eens en al tijd uit te roeien', verklaart Schenkelse strijdbaar. Buurtbewoner Marcel De Cock volgt de gedragingen van de rupsen op de voet. De dieren, die nu worden gesignaleerd, zijn volgens hem nog maar de 'verken- Buurtbewoner Marcel De Cock volgt degedragingen van de rupsen op de voet. foto Charles Strijd ners'. Over een week of wat verwacht hij de echte invasie. Een speurtocht door zijn tuin leverde De Cock nu al binnen een paar minuten twintig exem plaren opeen voorbode van een nieuwe plaag. Inventieve Zelzatenaren hebben alles al uitgeprobeerd. „Maar de vogels lusten die krengen niet en voor het vis sen zijn ze ook waardeloos", zegt buur man Maurice van De Cock. Hij heeft al een miljoenpoot van het plafond van z'n slaapkamer gehaald. Buurman Dirk vreest het ergste voor de komende we ken. „Vorig jaar heb ik zeker tweedui zend rupsen doodgestampt. Soms wa ren het er honderd per dag." Dit jaar wordt een recordjaar, daarvan zijn de Zelzatenaren heilig overtuigd. „Die beesten kweken drie keer per jaar, dus de plaag wordt met het jaar erger." Stofzuiger Vorig jaar gebruikte Dirk een spuitbus om de miljoenpoten te verdelgen. Maar op die beestjes had het nauwelijks ef fect. Wel op de cavia van zoonlief; het diertje lag op een morgen dood in z'n hok. De vrouw van Dirk heeft de stof zuiger al klaargezet. Want stofzuigen is de enige afdoende remedie. Vorig jaar leidde de plaag tot een juridisch steek spel voor het Gerechtshof in Gent. De Zelzaatse artsenpraktijk Geneeskunde voor het Volk daagde de Belgische Spoorwegen voor de rechter om maat regelen af te dwingen. De spoorweg maatschappij schakelde een expert in, besteedde samen met de gemeente veel geld aan de bestrijding, maar moest vervolgens vaststellen dat die drasti sche bestrijding niets uithaalde. „Die rupsen zijn inderdaad taaier dan we ge dacht hadden", verzuchtte burgemees ter Schenkels in Het Laatste Nieuws. door Wout Bareman Schooldirecties in Vlaanderen moe ten homoseksualiteit in het lespak ket opnemen. Minister Mieke Vogels van Welzijn, Gezondheid en Gelijke Kansen denkt dat dat de enige manier is om alle mogelijke vooroordelen uit de wereld te helpen. Ze is geschrokken van de constatering dat nog te veel homoseksuele jongeren worstelen met zichzelf en met hun om geving omdat ze te weinig correcte in formatie krijgen. Vogels heeft de kwes tie aangekaart bij haar collega Marleen Vanderpoorten van Onderwijs. Studies hebben aangetoond dat de leeftijd waarop bij jongeren de eerste homo- of biseksuele gevoelens ontluiken, daalt. De meesten doen de ontdekking tussen veertien en zeventien jaar. Probleem is dat de jongeren er op school niet over kunnen praten omdat op homseksuali- teit in Vlaanderen nog steeds een taboe rust. Meer dan tachtig procent van de schoolgaande jongeren op school nog nooit met het onderwerp geconfron teerd. Mieke Vogels tegenover de Vlaamse media: „Al die jongens en meisjes zijn op zoek naar signalen van leerkrachten om te kunnen praten over hun probleem. Hoe ernstig de situatie is, leert een onderzoek van de Gentse professor John Vincke. Het percentage lesbische meisjes met een zelfmoordpo ging achter de rug ligt viermaal hoger dan bij heteromeisjes. Bij homojongens is het aantal pogingen het dubbele van heterojongens. Onder het motto 'praten is aanvaarden' moeten de schooldirecties het taboe uit de weg ruimen en leraren de gelegen heid geven homoseksualiteit in de les bespreekbaar te maken. EVENEMENTEN Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen vt/orden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. De heer A. Blok uit Weert schrijft (Lezers schrijven, PZC 03-05) „heeft de kerk dit ge daan", naar aanleiding van de publiciteit rond een voormalig ouderling i.v.m. incest. De macht van de kerk is onder scheiden van de macht van de overheid. De overheid draagt het zwaard, de kerk gebruikt de sleutels. De kerk van Christus bezit een woord- en een ban- sleutel die wordt gebruikt voor zonden in leer of in leven. Het richtsnoer is alleen het Woord Gods. Het doel van alle kerke lijk tucht is behouden en gene zen, zo wordt bij overtredingen niet aanstonds besloten tot ex communicatie of uitsluiting. Er worden met recht onderschei dene trappen bij de toepassing van de kerkelijke tucht in acht genomen. De apostel Paulus zegt: „indien iemand ons woord, niet gehoorzaam is, tekent dien; en vermengt u niet met hem, op dat hij beschaamd worde; (2Thessalonicensen 3 14)". Maar ook nu volgt er in vers 15: „houdt hem niet als een vijand, maar vermaant hem als een broeder." Hebben de vermanin gen geen uitwerking ten goede, dan moet uiteindelijk de on boetvaardige zondaar worden geëxcommuniceerd, dat is, van de gemeenschap van de kerk uitgesloten met het formulier daarvoor vastgesteld. En dat is een vreselijke zaak. Want dan geldt het woord van de Heere Je- zus in Matthéüs 16 19 gespro ken: „zo wat gij zult binden op de aarde, zal in de hemelen ge bonden zijn; en zo wat gij ont binden zult op de aarde, zal in de hemelen ontbonden" zijn. J.C. Marijs Gerstakker 4 Amemuiden Ongevaarlijk vinden werkge verswoordvoerders de uit spraak van FNV-voorzitter Lo- dewijk de Waal dat boven 3.000.000,- per jaar 100% be lasting zou moeten worden betaald (PZC 2-5). Eenbedrijfs- manager die zijn commissaris sen om ƒ5.000.000,- vraagt, ontslaan zij met een gouden handdruk wegens gebrekkige intelligentie. Want geen bedrijf geeft zomaar 2.000.000,- per jaar aan de staat. Geen dubbel tje! De Waal stelt zijn ca. 150.000,- veilig. Eéntwintig- ste van 3.000.000,-, maar twee a drie maal modaal en vijf maal minimum. Ach, wat is solidari teit? De Waal zei meer: „Alle groeperingen, speciaal alle reli gies, hanteren dezelfde normen en waarden." Toen ik zei niet te geloven dat een vrouw besneden worden leuk vindt, vond hij mijn uitspraak onzin: „Dat staat niet in de koran, dat is cul tuur." Cultuur hoort volgens hem niet onder normen en waarden. Discussie gesloten. Vorig jaar kwam ik met hem in aanvaring tijdens een ontmoe ting tussen FNV'ers en Islamie ten in de Islam-universiteit in Rotterdam. Hij zei onder andere geen bezwaar te hebben tegen hoofddoekjes 'want de nonne tjes op school droegen ook zo iets'. Ja, toen begreep hij nog niet dat dat om dezelfde reden was, namelijk: het verbergen van secundaire sexuele kenmer ken. Dezelfde reden waarom in mijn jeugd christelijke kerken een hoed voor vrouwen en meis jes vereisten. Niets nieuws on der de zon. Inmiddels stond een foto in kranten: De Waal, zijn auto en zijn chauffeuse met hoofddoek. Wat een tolerante Arie Bilius Veerseweg 101, Veere Gezondheidszorg op zijn kop door de verantwoordelijke mi nister Borst. Het is een puin hoop, vooral in Zeeland. Ziekenhuizen sluiten, huisart senpraktijken puilen uit, er is geen tijd meer voor de patiënt, patiënten wijken uit naar België of elders. De werkdruk in zie kenhuizen ligt hoog en je kan merken dat het voor het perso neel niet meer leuk is. Er moet veel geld komen via minister Borst, voor huisartsen, zieken huispersoneel, tandartsen, be jaardenzorg, thuiszorg. Vooral huisartsen, die echt stinkend hun best doen, moeten een bo nus krijgen vind ik. Daar bedoel ik niet mee als je eigen huisarts er niet is en er is een vervangend huisarts uit een andere plaats en je belt voor een visite en je bent te beroerd om zelf te gaan en je krijgt te horen van de vervan gende arts dat zij geen taxibe drijf is en niet wil komen naar de patiënt Bij zulke huisartsen moet er géén geld bij. Die gooien er met hun pet naar en dat ge beurt regelmatig. Dan moet je ook geen huisarts willen zijn maar taxichauffeur. E. Verkeste Ghistelkerke 20, Breskens In de verslagleggng in de PZC van 27 april inzike plaatsing van de door de ganeente Veere geplande GSM-mast op het par keerterrein van 't Dompje wordt vermeld dat de doipsraad hier tegen bezwaar heeft aangete kend. Dit op grond van negatie ve effecten op de gezondheid van omwonenden tn omdat de mast in de bebouwce kom komt te staan. Op zich een normale procedure. Wat bijzonder is dat de dorpsraad al een andere loca tie aan de gemeente heeft voor gesteld; namelijk het parkeer- terrien bij de sportvelden. Deze velden liggen eveneeis binnen de bebouwde kom :ussen de Vlaamse Gaai en de Magnolia- laan. Voor de omwonenden en de gebruikers van de sportvel den blijkt opeens dat ce boven genoemde bezwaren riet meer gelden. Het bestuur deelt mede dat de in het krantenartikel ge noemde masten beirekking hebben op de bestaance licht masten op het sportveld en het parkeerterrein. Elke vergelij king gaat mank, doch eea verge lijking van een lichtmist van een dorpsclub met een veel ho gere GSM-mast gaat vel erg mank, omdat een dergelijke mast letterlijk en figuurtijk een heel andere uitstraling heeft. Overigens blijkt dat de voorzit ter van de dorpsraad in de direc te omgeving van 't Dompje woont. Je gaat je dan alvragen wiens belangen door de dorps raad worden behartigd. Die van individuele personen of die van de burgers in het algemeen? Voor ondergetekende is het in ieder geval duidelijk dal de be langen van de burgers riet be hartigd doch benadeeld zijn. Voor je het beseft woon j* in een wijk waar de dorpsraad gaat be oordelen wat het 'beste' voor je is. A. Jiziasse Magnoliaaan 29 OosUapelle andere KPN gehad waarin ons werd verteld dat het voor onze gezondheid absoluut geen ge vaar kon. Verder lees je in de krant dat in Amerika mensen in hoger beroep gaan tegen de GSM in verband met veel voor komende hersentumoren. Ko men er monteurs van de KPN/Libertel voor eventuele reparatie, dan wordt de stra lingsbron uitgezet. Ik ben op recht blij voor deze mensen! En steeds kan het geen kwaad voor de volksgezondheid. Op de Roosjesweg in Domburg kwam een tijdelijke mast voor de stroom toeristen om hun toch ook de gelegenheid te geven zo veel mogelijk te kunnen telefo neren. Tevens is daar 'tijdelijke plaat sing' nu ook 'definitief'! Ook zonder bericht heeft nu ook Li- bertel op de mast in de Schelp- weg zenders bijgeplaatst om de capaciteit te verhogen. Hoe lang gaat dit nog door? Weer zijn de economische belangen belang rijker dan de menselijke. K. Huibregtse-Brouioer Hogehilweg 5 Domburg Wat goed dat de dorpsraad van Oostkapelle de komst \an een nieuwe GSM-mast in de be bouwde kom van Oostcapelle aanvecht (PZC 27-4). Overigens wel weer vreend, dat de gemeente Veere wter een plaatsing binnen de bekouwde kom toestaat Sinds vier jaar hebben wij bijna in onzeachter- tuin een GSM-mast staan (met zenders op elf meter hoogte!). Midden in de bebouwde kom, alleen niemand wist van plaat sing af (misschien één regeltje in de Faam?). Tevens al geplaatst voordat de vergunning gegeven werd. De directe omwonenden van West-Domburg hebben een voorlichtingsavond van onder In Oostkapelle wordt druk ge sproken over een geplande GSM-mast die tijdelijk moet verrijzen op het parkeerterrein 't Dompje. De dorpsraad vindt dit niet zo'n geschikte locatie en geeft als alternatief plaatsing op het parkeerterrein bij de sportvelden. Dit wordt door de bewoners in die buurt niet op prijs gesteld. (PZC, Lezers schrijven 3-5). In Oostkapelle kan men schijnbaar nog kiezen. Dat is heel wat! In Domburg heeft men sinds 1997 GSM ver sterkers op de KPN locatie aan de Schelpweg 8 hangen. De om wonenden werden hier gewoon mee geconfronteerd. Mij is be kend dat de gemeenteraad van Veere in april 1999 heeft beslo ten, dat er geen onderdelen om het mobiele netwerk in werking te houden geplaatst mogen wor den in de bebouwde kom. Jammer dat dat niet met terug werkende kracht gebeurde, dan waren wij nu misschien bevrijd van deze storende versterkers. Storende versterkers? Jazeker, wanneer de wind slechts een klein beetje begint te waaien, beginnen de GSM-versterkers te loeien en te fluiten. KPN en Libertel van wie de versterkers zijn, zijn van goede wil en pro beren deze geluiden op te hef fen. Helaas tot op heden zonder resultaat. Hiernaast blijft het bij verschillende buurtbewo ners knagen, dat er wellicht in de toekomst toch zal blijken dat deze versterkers schadelijk zijn voor de gezondheid. Iets dat door de gemeente en KPN be streden wordt. Het is jammer dat de gemeente Veere ondanks haar eigen besluit wéér toe stemming geeft om een tijdelij ke mast te laten plaatsen. En hiermee voorbij gaan aan de zorgen die bewoners hebben. David Wisse Weverijstraat 5a Domburg WESTKAPELLE - De christe lijke basisschool De Lichtstraal in Wcstkapelle houdt vrijdag 11 mei een fancy fair. Op het schoolplein aan het Eu ropaplein staan tussen vi]f en acht uur kraampjes met zelfge maakte kaarten, wafels, gebak, knuffels, stekjes en snoep. Ook worden er allerlei activiteiten gehouden door kinderen, ou ders en leerkrachten. Er is een rommelmarkt en bezoekers kunnen er grabbelen, sjoelen en blikken omverwerpen. Verder is er een verloping met prijzen. De opbrengst wordt gebruikt om de hal van de school een op knapbeurt te geven. Het verhaal van John Kraijenbrink over attractiepark Miracle Planet in Enschede in de PZC-bijlage reizen van zaterdag blijkt achterhaald. Het pretpark is sinds woensdag gesloten, na langdurige ver liezen. Overigens is het bowlingcentrum 'Starlane' op het complex wel (weer) open. BERGEN OP ZOOM - Stadsschouwburg De Maagd, 20.15 uur: Concert van Benny Neyman; De Waterput, 17.30 uur: In Store Concert door Uriah Heep; MIDDELBURG Abdij, 11.00-17.00 uur: Historama; Stadsschouwburg, 15.00 en 20.00 uur: The Stones door het MUZtheater; NEELTJE JANS- Steiger in Bouwdok vijf, 11.00-16.00 uur: Rondvaart langs de Oosterscheldestormvloedkering en film 'Delta Finale'; OOSTBURG - Bibliotheek, 19 30 uur: Le zing door Mariët Meester over haar laat ste boek; I STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; MIDDELBURG - Oostkerkplein 22.20.00 21.00 uur: Tai Chi voor beginners; Thuiszorg, Mastgatstraat 25, 10.00 - 11.00 uur: Babymassage; Oostkerkplein 22, 21.00 - 22.00 uur: Tai Chi voor beginners; turnhal De Zandput, Breeweg, 9.00 uur: Wandeltocht voor senioren; Zeeuwse Bibliotheek, 20.00 uur: Lezing van De School van het Gouden Rozen kruis over de leer vanBoeddha en de Leer van Gnosis, OOST-SOUBURG - Buurthuis de Schuur, 13.00 - 15.00 uur: Inloopmiddag voor al lochtone vrouwen; OOSTKAPELLE - Toeristisch Centrum Oranjezon, 17.30 uur: Koken met de mag netron; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen trum, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag 50- plussers; De Oude Stad, 10.00 uur. Peutermorgen en 13.30 uur: Koersbal; WESTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00 uur Soos voor ouderen 60- plussers; FILMS 17.00 uur: Lucas van der Velden, video clips (t/m 20/5); De Drvkkery, 9.00-18.00 uur: Gast-Vrij- heid, beeldverslag van het boek 'verha len van kinderen op reis' (t/m 19/5), NEELTJE JANS - Topshuis, 10.00-17.30 uur. Ramp 1953; OOSTKAPELLE Toeristisch Centrum Oranjezon, 10.00-16.00 uur: Jan de Ko ning, aquarellen (t/m 1/6); Marion v.d. Velde, schilderijen en Ineke v.d Rijt Romkema, keramiek (t/m 1/6); Zeeuws Biologisch Museum, 12.00- 17.00 uur: Expositie 'Het hangt in de lucht'; (t/m 28/10): Edwin Marlissa, foto's (t/m 31/5); Biologische objecten uit Oos terschelde uit collectie van bioloog Lie ven Braber (t/m 9/5); RENESSE De Blikvanger, 10.00-12.00 uur. Grootmoeders keuken (t/m 22/6); SINT-ANNALAND Streekmuseum De Meestoof, 13.4516.45 uur: Van lees- plankje naar leesoefeningen en Rond het scheepsmodel: de hengst TH21 (t/m okt. SLUIS - Raadskelder, 14.00-17.00 uur: Theo Jordans, tekeningen en aquarel len; Leo de Buysere, sculpturen (t/m 10/6 VEERE Galerie Schotlant, 13.30-17.00 uur: Pieter Koene, schilderijen en aqua rellen (t/m 11/5); Museum De Schotse Huizen, 12.00-17.00 uur: 'Trio in beeld', schilderijen en teke ningen van de familie Van der Weel (t/m 9/6); VLISSINGEN Bibliotheek't Spui, 10 00- 18.00 uur: Expositie over Bangladesh; 'Vrijheid en Bewegen', foto's (t/m 27/5); ZIERIKZEE Galerie Galerij, 8.30-16.30 uur: Frans de Jong. grafiek (t/m 31/5); Stadhuismuseum, 10.00-17.00 uur: Piet Ochtman, foto's van Schouwen-Duive- land (t/m 1/11). HULPCENTRA BERGEN OP ZOOM Roxy, 20.00 uur: Men of Honor; Save the last dance; Cinemactueel, 20.00 uur: 15 Minutes; The Mexican; 20.30 uur: The Virgin Suici des; GOES - 't Beest, 20.30 uur: The Last Days; HULST - De Koning van Engeland, 20.00 uur: The Mexican; Dugeons and Dra gons; Miss Congeniality; Costa; The Gift; Man of Honor; The Exorcist; MIDDELBURG Schuttershof, 19.30 uur; So close to paradise; Cine City, 13.45 uur; Ratjetoe in Parijs; 13.45 en 16.15 uur; De kleine vampier; 16.15 uur: 102 Dalmatièrs; 13.45, 16.15 en 19.00 uur: Costa; Dungeons and Dra gons; 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur: The Mexican; Save the last dance; 16.15, 19.00 en 21.45 uur: Miss Congeniality; 19.00 en 21.45 uur: Men of Honor; The Exorcist; 21.45 uur: Traffic; Sneak Pre view; VLISSINGEN Cine City, 13 45 uur: Ratje toe in Parijs; 13.45 en 16.15 uur De kleine vampier; 16.15 uur: 102 Dalmatièrs; 13.45, 16.15 en 19.00 uur: Costa; Dunge ons and Dragons; 13.45, 16.15, 19.00 en 21.45 uur The Mexican; Save the last dance, 16.15, 19.00 en 21.45 uur: Miss Congeniality; 19.00 en 21.45 uur: Men of Honor;The Exorcist; 21.45 uur: Traffic; TENTOONSTELLINGEN AARDENBURG GaleRichel, 13.00-18,00 uur: Beeldentuin met tuinobjecten en composities van edelstaal met schroot van Daniël Savel (t/m 9/9); BERGEN OP ZOOM - Markiezenhof, 11.00-17.00 uur: Peter Bol. 10 jaar schil deren (t/m 4/6); Galerie 't Lievevrouwke, 9.00-18.00 uur Sabine lleri, assemblages (t/m 8/6); Interium, 9.00-17.00 uur: 'De stilte over heerst elke aanwezigheid' werk diverse kunstenaars (t/m 1/7); BURGH-HAAMSTEDE De Burghse Schoole, 13.30-16.00 uur Stempels en spelletjes met thema Spelen metSpellen (t/m 19/10); De Bewaerschole, 13.30-16.30 uur: 'Wa ter', installatie van Olga van Rhede-v.d. Kloot (t/m 26/5); DOMBURG - Degalerie, vanaf 11.00 uur: Werk Willy Sluiter, Maurice Goth, Cor- neillee.a (t/m 14/5); Museum MarieTakvan Poortvliet, 13.00- 17.00 uur: Bob Perstman, schilderijen (t/m 29/6); GOES Museum voorZuid- en Noord Be veland, 10.00-17.00 uur:Zeeuwseen Be- velandse merklappen van toen tot nu (t/m 26/5); Atelier De Kaai, 9.00-17.00 uur: De Kaai explosief!!! (t/m mei); Bibliotheek, 10.00-17 00 uur: Eetcultu ren, eten en drinken uit het Verre Oosten (t/m 19/5); GROEDE Lutherse Kerk, 13.00-17.00 uur: Het Vlaemsche Erfgoed, houtsculp turen van Jan Goossen (t/m 24/5); HULST - Streekmuseum De Vier Am bachten, 14.00-17.00 uur: Het Rijke Roomse Leven, doopkleedjes, biecht- en communieboekjes, kalenders, vasten- boekjes en trommels e.d. (t/m 28/10); Reinaerts Streken (t/m 28/10); Bibliotheek, 13.00-17.30 uur: Werk van bezoekers dagactiviteitencentrum Hulst van Emergis (t/m mei); KAPELLE Gemeentehuis, 9.00-13.00 uur: Werken van klos- en naaldkantgroep De Ortolaan (t/m 1/6); MELISKERKE Zijdemuseum, 10.00- 17.00 uur: Bangladesh van een andere zijde (t/m nov.); MIDDELBURG Zeeuws Archief. 9.00- 17.00 uur: Eerst ghedruckt 250 Placaten, de Middelburgse drukkersfamilie Mou- lert 1597-1646 (t/m 23/6); Zeeuwse Bibliotheek, 10 00-21.00 uur. Dorpen in Zeeuwsch-Vlaanderen, Hoek, Philippine, Sas van Gent, Sluiskil, collec tie foto's en prentbriefkaarten (t/m 30/6); Antiek-Speelgoed-Museum Lientje, 13.00-17.00 uur: Werk Jac. Prince (t/m 12/5); De Vleeshal, 11.00-17.00 uur: Chris Cun ningham, expositie 'flex' (t/m 27/5); De Kabinetten van de Vleeshal, 13.00- Alarmnummer voor geheel Zeeland: tel. 112. Centraal Meldpunt Milieuklachten Zee land, tel. 0118 412323. SOS Telefonische Hulpdienst Zeeland, tel. 0118 615551 (dag en nacht bereik baar). Stichting Blijf van m'n lijf Zeeland, tel. 0118 469869 (dag en nacht bereikbaar). Hulp-en advieslijn Blijf van m 'n Lijf Zee land, tel. 0118 467003 (ma., wo. en vr, 9.00-12.00 uur). Kindertelefoon Zeeland, tel. 0800 0432 (gratis), dag. van 14:00-20.00 uur. Advies Meldpunt Kindermishande ling, tel. 0900-1231230. Aids Infolijn, tel. 0118 638384. Ouders van Drugsverslaafden Zeeland, tel. 0118 623817 (dag en nacht bereik baar). Zeeuws Inloophuis voor mensen met kanker. Badhuisstraat 80, Vlissingen (ge opend di. en do. 14.00-16.00 uur); tel. 0118 413932. SLUIS - In Sluis is gisteren aan de Kaai een 41-jarige Middel burger aangehouden die een winkelier maandag rond kwart over vijf in zijn been had gesto ken. De man had kleding gestolen. De 33-jarige winkelier volgde de dader en sprak hem aan. Die stak hemvervolgens met een mes in het been en ging er van door. De winkelier werd behan deld door een dokter. SEROOSKERKE - Basisschool De Wegwijzer in Serooskerke is in de prijzen gevallen bij een ontwerpwedstrijd van Het Reumafonds. Leerlingen van de groepen zeven en acht ontwier pen een elektrische afwasbor stel voor reumapatiënten. De hoofdprijs, een computer voor in de klas en twee cd-walkmans, worden donderdag overhan- digd. Het reumafonds had de wed strijd uitgeschreven ter gele genheid van het 75-jarig be staan. Het doel van de wedstrijd is om scholieren bij reuma te be trekken. Volgens het fonds krijgt ieder kind in zijn omge ving ooit te maken met de ziek te. Eén op de duizend scholieren heeft reuma. Onder volwasse nen wordt één op de tien perso nen getroffen door de ziekte. Reuma is een aandoening aan de gewrichten en de spieren. Door pijn en krachtsverlies is het voor patiënten moeilijk om dagelijk se handelingen te verrichtenDe elektrische afwasborstel werkt op een batterij en draait rond, zodat men bij het afwassen nau welijks kracht hoeft te zetten. De andei'e prijswinnaars, leer lingen van een school uit Strij- en, ontwierpen een brievenop- vanger. (Advertentie) Ook in het jaar 2001! Wie helpt het kind van de rekening? Geef een kind een toekomst. Kosten: één gulden per dag. Adoptie betekent: onderwijs, voeding, medische zorg, een menswaardig bestaan. Elke gulden wordt rechtstreeks aan het kind besteed SPEERPUNTACTIE! Vrijdag 18 mei geeft de wereldtop een DARTDEMON STRATIE in Goes. Wereldkampioen Mervyn King en Nederlands kampioen Wayne Mardle spelen voor Cambodja. Martin Fitzmaurice presenteert! Toegang: 10,- geheel voor het goede doel. Yip Plaza, Goes, Rimmelandstraat 3, 0113-211843. Aanvang: 19.30 uur. Inlichtingen: Stichting Sawasdee, Groenedijk 2A, 4438 NN Driewegen (Zuid-Beveland). Telefoon: 0113-655784 Telefax: 0113-655461 Bank: ING 65.07.90.782 -y-p (met steun van de Stichting 17IA* Helpt)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 19