Enquête toekomstige ouderen Mama, jij belt 't liefste van de héééééle wereld PZC PZC Wieden met de weed-it Wijkvereniging van Dauwendaele snakt naar vrijwilligers Vragen over uitstel Duinweg Oostkapelle Scholieren aan de slag met prikstok, emmer en bezem Specialiste historische kostuums wint aanmoedigingsprijs Yeere "ür 15 Middelburg wil komende jaren inspringen op wensen en behoeften Diefstal met geweld Waterschap breidt activiteiten uit Auto in brand ZOC wil kunstijsbaan aanleggen Dode vis in voormalige veerhaven Mobiele biertappen gestolen Rommelmarkt Veere opent eigen site op internet Primafoon dinsdag 8 mei 2001 Hnor Richard Hoving MIDDELBURG - De gemeente Middelburg is een onderzoek begonnen naar de wensen en be hoeften van ouderen. Tweedui zend Middelburgers van vijftig jaar en ouder hebben een vra genlijst ontvangen. De uitkom sten worden gebruikt voor het nog op te stellen ouderenbeleid. Wethouder R. Visser (AOV/Unie 55+, ouderenbeleid) stelt in de begeleidende brief dat het aan tal ouderen de komende jaren toeneemt. Om te kunnen inspe len op de toekomst worden be hoeften en wensen van (toekom stige) ouderen gemeten. De lijst telt 32 vragen. Onder werpen die aan de orde komen zijn wonen, vervoer, financiën, gezondheid en hobby's en bezig heden. De gemeente wil ook we ten of ouderen veel gebruik ma ken van maaltijdvoorzieningen en of ze daar tevreden over zijn. De ondervraagden moeten ook aangeven of ze bepaalde win kels in hun wijk missen. De gemeente Tholen enquêteer de vorig jaar al een grote groep ouderen. Uit dit onderzoek door Miriam van den Broek DOMBURG - De VVD-fractie in de gemeenteraad van Veere heeft schriftelijke vragen ge steld over de uitgestelde ver nieuwing van de Duinweg in Oostkapelle. De fractie wil we ten of het college van B en W op eigen initiatief werkzaamheden raag uitstellen wanneer de ge meenteraad de renovatie op de investeringslijst voor 2001 heeft gezet. In de Duinweg zou dit jaar ge werkt worden aan de riolering en aan het asfalt. Het college wil deze werkzaamheden verschui ven naar volgend jaar, omdat er plannen zijn voor een nieuwe toegangsweg naar de vakantie parken bij de Duinweg. De Duinweg verandert dan van een drukke weg in een rustige woonstraat die wordt ingericht als een 30-kilometer zone. Demogelijkheden voor de nieu we toegangsweg worden mo menteel onderzocht. Als de plannen doorgaan, kunnen de werkzaamheden in één keer worden uitgevoerd. Daarom wil het dagelijks gemeentebestuur het geplande onderhoud nog even uitstellen. Er worden dit jaar wel enkele kleine repara ties aan het wegdek uitgevoerd. Omdat de doorgaande weg naar het strand in Oostkapelle dit doorNadia Berkelder MIDDELBURG - De wijkver eniging Dauwendaele wordt mogelijk opgeheven. Door een gebrek aan vrijwilligers en be stuursleden kan de vereniging geen activiteiten meer organise ren. Als zich tijdens de leden vergadering op 15 mei geen nieuwe vrijwilligers melden, houdt het bestuur van de ver eniging het voor gezien. De wijkvereniging heeft onge veer driehonderd leden. Onder die leden is geen belangstelling om vrijwilligerswerk te doen. „Wezijn al tijden bezig om men sen te krijgen", zegt secretaris H, Elzenga. Voor de resterende vijf bestuursleden is het onmo gelijk om al het werk zelf te doen. Uit een enquête die de vereni ging in de wijk heeft gehouden, bleek dat mensen van de wijk vereniging verwachtten dat ze problemen oplost. „Dan gaat REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl A. A. van der Sluis (chef) N. F. C. Berkelder R. H. Hoving E. L. Ramakers M. J. van den Broek K. L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl kwam naar voren dat voor vra gen over wonen, welzijn en zorg één centraal loket moest komen. Senioren zouden persoonlijk moeten worden geïnformeerd over de voorzieningen in de ge meente. Van de ongeveer twee duizend ouderen die op Tholen en Sint Philipsland wonen, werkten er ruim twaalfhonderd aan het onderzoek mee. Iets meer dan duizend ouderen vul den een enquête in. Een kleine tweehonderd mensen werd mondeling ondervraagd. Steekproef Tweeduizend Middelburgse ou deren hebben de vragenlijst on langs in de bus gekregen. Vol gens onderzoeker P. Meerman, die ook de studie voor de ge meente Tholen uitvoerde, gaat het om een a-selecte steekproef. Binnen de gemeente Middel burg wonen ongeveer vijftien duizend 50-plussers. Het onder zoek begint volgens Meerman bij 50 jaar, omdat die groep de ouderen van de toekomst zijn. De onderzoeker rekent op een respons van 30 tot 40 procent. „Dat is voldoende om een goed beeld te krijgen." De antwoor den op de vragen worden ver werkt in een rapportage met aanbevelingen. De aanbevelin gen worden betrokken bij de no ta ouderenbeleid die wordt op gesteld. De rapportage met de uitkomsten van de enquête moet voor de zomer klaar zijn. De nota ouderenbeleid volgt la ter dit jaar. 1 li® H L lil —-|-'T5S^ i ia:;p'r. jaar dus niet op de schop gaat, wil het college in plaats daarvan alvast enkele straten in Westka- pelle onder handen nemen. De ze straten zouden aanvankelijk volgend jaar heringericht wor den. De VVD vraagt het college of de gemeenteraad eind vorig jaar bij de begrotingsbehandeling inderdaad een investeringslijst heeft vastgesteld waarin de re novatie van de Duinweg is opge nomen. „Hoe liggen de be voegdheden ten aanzien van beslissingen om geplande inves teringen door te schuiven, niet uit te voeren, danwel daarmee anderszins om te gaan dan is vastgesteld", zegt P. Overmeen namens de fractie. „Als er correct is gehandeld", vraagt de liberaal verder „zou het dan niet van politieke cor rectheid getuigen om eerst de gemeenteraad te consulteren voordat er zo'n ingrijpende be slissing wordt genomen?" Mocht de beantwoording niet naar de volle tevredenheid van de fractie zijn, wil de WD dit onderwerp op de raadsagenda van volgende maand zetten. De partij kondigt aan dan eventu eel met een initiatiefvoorstel te komen. „Tot die tijd", aldus Overmeen „gaan we ervan uit dat de geplande investering niet aan een ander project wordt toegewezen." MIDDELBURG - Het hoveniersbedrijf Ha- bo uit Renesse is gisteren begonnen met het wieden van onkruid in de Middelburgse binnenstad. Niet met een schoffel of een spuit, maar met de 'weed-it'. De weed-it is een kleine tractor die met sen soren onkruid herkent. Als het voertuig gras of mos tegenkomt tussen klinkers of tegels, wordt er automatisch bestrijdingsmiddel opgespoten. Door selectief onkruid te be strijden is er veel minder gif nodig. Volgens de gemeente gaat het om een besparing van 60 tot 70 procent. De inzet van de weed-it is een omslag in de onkruidbestrijding in Middelburg. Tot voor kort werd preventief gespoten. Nadeel van de nieuwe methode is dat het straatbeeld 'minder schoon' is. Het tractortje kan pas worden ingezet als het onkruid zichtbaar is. Medewerkers van hoveniersbedrijf Habo zijn gisteren op de Loskade begonnen met de weed-it. De komende weken volgen de binnenstad, de buitenwijken en de omliggende dorpen. In juli of augustus wordt de selectieve on kruidbestrijder nóg een keer ingezet om de straten, pleinen en trottoirs te wieden. foto Lex de Meester VLISSINGEN - In Vlissingen aan de Dreesstraat is maandag rond 11.30 uur een man aangehouden die een winkelier wilde beroven. De man die levensmiddelen had weggenomen, werd naar de kantine gebracht. Toen de politie werd gebeld, werd de man wild en hij gebruikte zijn armen en ellebogen om weg te komen. De winkelier hield zere ribben aan het voorval over. GOES - Waterschap Zeeuwse Eilanden hervat deze week haar werkzaamheden op bedrijven met evenhoevigen. In ver band met mond- en klauwzeer schortte het schap eerder een aantal activiteiten in het buitengebied op. Versoepeling van de maatregelen maakt ook dat het waterschap weer voluit aan het werk kan, zij het nog altijd met inachtneming van be paalde voorzorgsmaatregelen. Zo worden weilanden en stal len met dieren nog altijd gemeden. Lege weilanden worden wel bezocht. Als het om een perceel gaat waar in de afgelopen tijd evenhoevigen hebben gestaan, ontsmetten de medewer kers van Zeeuwse Eilanden zich voor en na him werkzaamhe den. Ook het opmeten van sloten en alle werkzaamheden langs wegen en dijken worden weer hervat. Al vanaf 26 april controleert het waterschap op naleving van de regels van het Lozingenbesluit open teelt en veehouderij. Tot dusverre zijn bedrijven die evenhoevigen houden echter gemeden. MIDDELBURG - In Middelburg aan de W. Arondeusstraat is maandag rond 19.00 uur een auto in brand gevlogen. De brand is vermoedelijk in de stuurkolom ontstaan. Hierdoor is de startmotor gaan draaien en is de auto achteruit gereden. De auto is bij de zitplaatsen volledig uitgebrand. Aan de over kant van de straat is de auto tegen twee geparkeerde auto's ge reden. ZIERIKZEE - Het Zierikzee Ondernemers Collectief wil ko mende kerst een kunstijsbaan aanleggen in het centrum van de stad. Het gaat om een vergelijkbaar initiatief als vorige winter in de binnenstad van Goes was te zien. De bedoeling is de baan zeven dagen achtereen in stand te houden. Daarmee is een investering gemoeid van tweehonderdduizend gulden. Een aantal bedrijven en instanties hebben volgens het ZOC- bestuur al een sponsorbijdrage toegezegd. TERNEUZEN - Rijkswaterstaat en de dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen zijn maandagmiddag gealarmeerd na dat in de voormal ige veerhaven in Terneuzen wat dode vis was aangetroffen. Het ging om enkele tientallen harders. Hoewel in telefoontjes naar Rijkswaterstaat melding was gemaakt van sterfte door milieuvervuiling, wees onderzoek ter plaats te uit dat het ging om vissen die het loodje hadden gelegd, na dat een sleepboot met z'n schroef bij het wegvaren wat bagger had opgewoeld. De sleper moest plaatsmaken voor onder houdswerkzaamheden aan een steiger. De dierenambulance, die met zwaailicht was toegesneld, kon onverrichterzake weer vertrekken. VLISSINGEN - Van een terras op het Bellamypark in Vlissin gen zijn in de nacht van zondag op maandag twee biertapin stallaties gestolen. De waarde van de apparaten bedraagt en kele duizenden guldens. het over .osliggende stoeptegels of een verkeersdrempel. Maar als we ons daar mee bezig hou den, komen we in het vaarwater van het Wijk Ondersteunings- punt of de wijktafel." „Je hebt het Wop en de wijktafel voor problemen", meent Elzen- ga. „En je hebt de wijkvereni ging." Die dient om de wijk te mobiliseren en om mensen met elkaar te laten kennismaken. De wijkvereniging organiseert ac tiviteiten in de buurt, zoals dansavonden of knutselmidda- gen voor kinderen. „Die worden goed bezocht, maar dat zijn terugkerende eve nementen. Iets speciaals doen is er niet bij." Voor eenmalige acti viteiten is volgens hem veel minder animo. „Men heeft geen behoefte om met de hele wij k iets te organise ren." De geringe belangstelling voor activiteiten met andere buurtbewoners is volgens El zenga te wijten aan het toegeno men individualisme. „Menheeft niks meer met elkaar. Als ie mand graag bij een club wil, gaat hij voetballen." Verder is Dauwendaele geen homogene buurt. „De wijk is versnipperd. Je hebt de Edelste- nenbuurt, de Landen, de Medes en de omgeving van de Mean derlaan." In de afzonderlijke delen bestaan wel bloeiende verenigingen. Zo organiseren bewoners van de Meanderhof, de Meanderlaan en Buitenhove gezamenlijk activiteiten. Ook in de Edelstenenbuurt is een groep buurtbewoners actief. „Bij ons is de vraag gerezen of het nog wel zin heeft", zegt El zenga. „Als niemand zich aan meldt, houdt het voor ons ook op. Het ligt nu aan de bewoners, maar als er geen behoefte meer is, moet je stoppen." De kans dat de vei-eniging doorgaat is klein, meenthij. „Hethangt erom."De ledenvergadering wordt gehou den in het wijkcentrum aan de Vrijlandstraat en begint om 20.00 uur. AAGTEKERKE - De gezamen lijke jeugdverenigingen van de gerefox-meerde gemeente in Aagtekerke houden 12 mei van af 9.30 uur op camping School- zicht een rommelmarkt. De opbrengst is bestemd voor jon geren die niet meer thuis kun nen wonen. Gewapend met het nodige gereedschap gaan de Goese scholieren op jacht naar zwerfvuil in Goes- Oost. foto Dirk Jan Gjeltema door Rob Paardekam GOES - Het kan niet anders of Goes-Oost is aan het einde van de week de schoonste wijk van Zeeland. Maar liefst zes honderd scholieren trekken de straten in om de rommel, die ze vaak zelf hebben ge maakt, op te ruimen. De schoonmaakactie is een initiatief van de wijkinfowin- kel Goes-Oost. Daar komen buurtbewoners regelmatig klagen over de rotzooi op straat. Onder het motto 'Goes schoon, heel gewoon' trekken leerlingen van het Buijs3allot College, Groot Stelle «n het Goese Lyceum daarom tot en met vrijdag de wijk in. V>or ze hun opruimkunsten in de praktijk mogen brengen kiïj- gen ze nog een lesje mentali teitsverandering. Niet zonder effect, want de schdieren stappen allemaal redelijk en thousiast de straat op. Gewapend met prikstoi, em mer en bezem, gaan cfe jon gens en meiden van stat. Het valt een van hen op da; er ei genlijk helemaal niet zoveel rommel ligt. „Maken de men sen zich hier nou zo druk over? vraagt de scholiere zich af. Anderen maken er in hun en thousiasme een wedstrijdje van. „Kijk daar ligt een blikje", roept een jongen. Meteen stor men drie anderen erop af, blij dat ze weer wat hebben om in him emmer te gooien. Het is te hopen dat de scholieren toch het een en ander laten liggen, zodat hun 'collega's' die latei- deze week aan de beurt zijn ook nog wat te prikken heb ben. door Miriam van den Broek VEERE - Sylvia van Dam-Mer- rett uit Veere heeft gisteravond de Veerse Bengel 2001 gewon nen. De aanmoedigingsprijs die de Stadsraad Veere twee jaar geleden in het leven riep, is voor mensen die zich op sociaal/cul tureel terrein inzetten voor de kern Veere/Zanddijk. De prijs bestaat uit het bronzen beeldje de Veerse Bengel, een oorkonde en 750 gulden. Van Dam won de prijs omdat ze sinds jaar en dag actief is op tal van gebieden in Veere. Ze zet zich in voor de Samen-op-Weg- kerk, de Valeriusschool en mu ziekvereniging Veere's Genoe gen. Ook maakt ze de kostuums voor de Historische Markten. „Vooral je specialisatie op het gebied van kostuums maken en andere ai-tistieke uitingen die daar uit voort kwamen, hebben voor de jury een belangrijke rol gespeeld bij de beoordeling", zei juxylid en cultuurwethouder M. Brouwer-te Roller, die de prijs overhandigde. De doorslag gaf Van Dams be trokkenheid bij museum de Schotse Huizen. Zij wordt gezien als de drijven de, creatieve factor achter het museum. „Ook je manier van leiding geven aan de vrijwilli gers kan rekenen op bewonde ring van de jury", zei Brouwer. „Je stuuit vrijwilligers aan, houdt de sfeer ex-in, maar weet wel aan te pakken. Zoals afgelo pen winter, toen de Schotse Huizen voor een restauratie he lemaal leeggehaald moesten worden." De winnares was blij verrast toen duidelijk werd waarom ze naar de Bistro De Pepei'boom moest komen. „Er was me ver teld dat er iets met de Schotse Huizen was. Ik had geen idee dat dit zou gebeuren." Het is de bedoeling dat Van Dam de 750 gulden besteedt aan een van de doelen waax-voor ze zich inzet. „Ik denk dat ik het voor de Schotse Huizen ga gebruiken", zei ze. „Het museum heeft nog geen duidelijk bord aan de bui tenkant dat aangeeft dat het een museum is. Misschien moet ik het inderdaad daax-voor be stemmen." Van Dam is gekozen uit tien ge nomineerden Vorig jaar ging de uitreiking van de Veerse Bengel niet door wegens gebrek aan aanmeldingen. De Veerse Ben gel werd in 1999 voor het eerst uitgereikt. Henk Franke kreeg de prijs toen postuum. Advertentie VEERE - De internetsite van de gemeente Veere is met een maand vertraging over enkele weken ac tief. Het college van B en W heeft ervoor gekozen de pagina's pas operationeel te maken als de meeste kinderziektes vei-holpen zijn. Daardoor liep de presentatie vertraging op. „We hadden zo al het internet op gekund of met slechts een paar pagina's, maar daarvoor hebben we bewust met gekozen"zegt burgemeester A. C. de Briijn „We willen de burgers een zo goed mo gelijk iroduct aanbieden. Ze moeten niet telkens met p-oblemen geconfronteerd worden, die we kondei voorkomen door nog even te wachten." Op de site komt informatie over de gemeente en haar ciensten. Ook vordt het mogelijk infoi-matie op te vragen via internet. Mailen kan al wel. De gemeenteraad heeft in de vergadering van maart,125.000 gulden uitgeti-okken voor de bouw en het beheer van de homeiage. Santiago® 100 Draadloze telefoon met geïntegreerde VoiceMaflmelder Zeer lange stand-by tijd tot 30 dagen Tot 8 uur spreektijd f 129,- Kom langs, bestel via 0800-1515 of www.pnmafbon.nl De actie duurt tot en met 13 mei 2001. OP=OP Phoenix® 100 Digitale draadloze telefoon, geschikt voor NummerWeergave Direct zien of er VoiceMail is of dat er iemand gebeld heeft Tot 5 dagen stand-by en tot 12 uur spreektijd Uit te breiden tot 6 handsets f 379^f 329,-1 opent je wereld

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 15