Plan afvalwater onvoldoende Van schommelen tot skaten Zaalvoetbal om kennis te maken Brogum komende tijd podium voor rock en theatersport Vlissingse ambtenaren krijgen gedragscode Drankrijder is rijbewijs kwijt GEVRAAGD Slapend achter stuur Mishandeling in Goes Man rijdt door na botsing Automobilist over de kop Taxichauffeur krijgt klappen Inbreker op heterdaad betrapt Lift na belediging agenten Motor schept fietser Koersbalspel GroenLinks: gemeente moet lozingen buitengebied zelf aanpakken A.I. VERHAGE door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Rock, theater en soulmuziek prijkt op het mei/juni-programma van Mu ziek- en Theaterpodium Bro gum in Zierikzee. Achter de schermen wordt hard gewerkt aan de voorbereidingen van de eenentwintigste editie van het driedaagse Any wave-festival. De band Handsome3some bijt het spits van het mei-program ma af met een concert op zater dag 12 mei. Het Rotterdamse drietal laat zich inspireren door de muziek van Jimi Hendrix, Roni Size en Pearl Jam. Zelf om schrijven ze hun muziek als tri- prock en volgens de biografie komt dat neer op 'een bizarre mix van psychedelica, break- beats en grommende gitaren'. Het voorprogramma wordt ver zorgd door het Groningse Gold fish. Aanvang 22.00 uur. Het Brogumpodium is zaterdag 19 mei voor de Zierikzeese thea- tersportgroep Kiekieres. Na een succesvolle 'thuiswedstrijd' in Brogum heeft Kiekieres nu the- atersportgroep Fijn Dank U Wel uit Dordrecht uitgedaagd voor een wedstrijdje improvisatieto neel. Bij theatersport dagen twee teams elkaar uit tot het spelen van scenes. Rechters ge ven punten voor speeltechniek, inhoud en amusementsgehalte. De stem van het publiek geeft de doorslag. Aanvang 20.30 uur. NuffSaid Zaterdag 26 mei wordt voor trouwe Brogum-bezoekers een weerzien met oude bekenden. Nuff Said speelde al verschil lende keren in het Zierikzeese muziek- en theaterpodium, on der meer tijdens een Anywave- festival. De band speelt een mengeling van punk, power- pop, hardrock en metal. De band 16down is zaterdag 26 mei eveneens te zien en te horen in Brogum. De muziek van de Zwolse muzikanten wordt wel vergeleken met die van bands als Radiohead, Coldplay en Smashing Pumpkins. Aanvang 22.00 uur. Op zaterdag 2 juni is het de beurt aan Wealthy Beggar - of wel Racoon meets Beck - als support act van Nederlands nieuwste soulsensatie Ivar. De afgelopen maanden was Ivar re gelmatig te horen op radio 3 en werd in onder meer Oor en Nieuwe Revu over de band ge schreven. Support act Wealthy Beggar opent de avond met ge spierde gitaren en fraaie samen zang. Aanvang 22.00 uur. De 21ste editie van Anywave staat gepland voor 20 tot en met 23 juni. Het programma start woensdagmiddag 20 juni met een kindervoorstelling van Muis en Leeuw. Donderdag avond 21 juni wordt het Anywa- ve-programma voortgezet met een smartlappengala. Vrijdag avond 22 juni spelen in de tent achtereenvolgens hip-hopband Brainpower en Beatbusters (Ska) met als speciale gast rap per Def P. Het programma van zaterdag 23 juni begint om 13.45 uur. Het exacte zaterdagprogramma is nog niet bekend, maar in ieder geval komt Death-metalband Altar naar Brogum evenals For mica, Till Dawn, Rebba The Loon en Celldust. KAMPERLAND - Aan de Rui- terplaat in Kamperland is giste ren om 01.00 uur een 37-jarige automobilist aangehouden die drie keer teveel had gedronken. De man negeerde tevens een stopteken. Hij kreeg een dag vaarding en zijn rijbewijs werd ingevorderd. (Advertentie) Schilderijen, meubilair, sieraden, horloges, bloedkoraal, granaat, Zeeuwse messen, goud en zilver etc. Voor onze balangrijke VEILING in de Schouwburg te Middelburg loges, munten, I 3 rijke ddelburg I door Richard Hoving VLISSINGEN-Voor het aanne men van een pen, een bloemetje of een fles wijn moeten de Vlis singse ambtenaren het college van B en W niet lastig willen vallen. In het 'grijs gebied' heb ben ze een eigen verantwoorde lijkheid. B en W hebben een gedragscode voor bestuurders en medewer kers opgesteld. Het document is bedoeld om de integriteit van REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom M.E. de Bruijn I. Huibers A.M. van der Jagt R.J.A. Paardekam E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R H. Hoving E.L. Ramakers M.J. van den Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118) 470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl bestuurlijk en ambtelijk hande len te handhaven. Integriteit is één van de wezenskenmerken van het openbaar bestuur, stelt het college in de inleiding op de code. „Alleen een overheid die zich houdt aan vooraf bepaalde onafhankelijke en onpartijdige normen, kan regels afdwingen en geniet het vertrouwen van de burgers." De gedragscode geeft richtlij nen voor het voeren van onder handelingen en vertrouwelijke gesprekken met marktpartijen. Die worden, als het gaat om on derwerpen met financiële of ju ridische gevolgen, minstens sa men met één collega gevoerd. De Vlissingse bestuurders en amb tenaren worden geacht integer om te gaan met geld en spullen van de gemeente. Onkosten moeten volgens de regels wor den gedeclareerd.Integer han delen is volgens het college meer dan het naleven van de gedrags code. Een ambtenaar heeft in principe toestemming nodig van het college als hij of zij iets wil aannemen. „Maar voor een pen, een fles wijn of een bloeme tje zult u het college niet willen lastig vallen." Voor het aannemen van ge schenken, gunsten en uitnodi gingen wordt in de Gedragscode een aantal algemene regels ge formuleerd. Een bestuurder of een ambtenaar moet nooit iets aannemen als hij het gevoel krijgt dat er een tegenprestatie tegenover moet staan. Alles wat wordt aangenomen, moet wor den gemeld bij een leidingge vende. „Geschenken die niet kunnen worden geaccepteerd, stuurt u terug naar de afzender. Ambtenaren of bestuurders die verdacht worden van niet inte ger handelen, kunnen een on derzoek tegemoet zien. Als het vertrouwelijke onderzoek is af gerond en sancties nodig blijken te zijn, worden de onderne mingsraad, het personeel en de pers op de hoogte gebracht. terrein. Door het natte weer moesten de werkzaamheden telkens worden uitgesteld. Wethouder A. van Opdorp, die ook in Buitenleven woont, had de eer het speelterrein officieel te openen. Dat deed hij door het plaatsen van de vlag van de speeltuin vereniging. Van Opdorp prees de inzet van de vele vrijwilli gers en riep de jongeren op zui nig te zijn op de nieuwe voor foto Willem Mieras ziening. „Ik hoop dat jullie voorzichtig met deze speelplek omgaan." Het heuglijke feit werd vervol gens uitgebreid gevierd met di verse activiteiten. Zo was er een skelterrace met de mini- jeeps, -zijspannen en -trikes die de vereniging heeft aange schaft. Verder waren er step- wedstrijden en vertoonden skaters uiteraard hun kunsten op de nieuwe baan. door Rolf Bosboom 's-GRAVENPOLDER - De wijk Buitenleven in 's-Graven- polder vierde zaterdag feest. Aanleiding was de officiële opening van het nieuwe speel terrein aan de Kastanjestraat, dat nu vertier biedt voor zowel de kleintjes als de wat oudere jeugd. De speeltuinvereniging heeft de voorziening in nauw overleg met de buurt en met financiële steun van een aantal lokale be drijven en de gemeente Borsele gerealiseerd. Onderdeel van het speelterrein is een skate- pleintje, een nadrukkelijke wens van de jongeren in 's- Gravenpolder, die ook uitvoe rig hebben meegepraat over de precieze invulling ervan. Behalve het pleintje waar ska ters allerlei stunts kunnen uit halen, biedt het terrein nu een trapveldje, een basket en een tafeltennistafel. Het ver nieuwde gedeelte voor de klei ne kinderen omvat een schom mel, een draaicarrousel, een zandtafel en eenspeeldorp. Hulp Zo'n 25 vrijwilligers van de speeltuinvereniging hebben de afgelopen tijd geholpen bij de definitieve inrichting van het maandag 7 mei 2001 Tijdens de opening werd al volop gebruik gemaakt van het nieuwe speelterrein. LEWEDORP - Op de Korenweg in Lewedorp trof de politie gisternacht een 50-jarige man aan die midden op de weg in zijn auto zat te slapenDe man bleek te veel te hebben gedron ken. Hij moest zijn rijbewijs inleveren en zal binnenkort voor de rechter moeten verschijnen. Datzelfde overkwam een 37-jarige man die op de Ruiterplaat in Kamperland eerst een stopteken van de politie negeerde. Ook hij bleek aanzienlijk meer te hebben gedronken dan is toegestaan. GOES - Een 29-jarige man uit Roosendaal werd in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Grote Markt in Goes mishan deld. De man kreeg, van een nog onbekende dader, zonder aanleiding een klap in zijn gezicht. Het slachtoffer liep daar bij een gebroken neus op en moest in het ziekenhuis worden behandeld. GOES - Een onbekende automobilist is zaterdagavond door gereden na een aanrijding op de Middelburgsestraat in Goes. Daar raakte hij de wagen van een 42-jarige Goesenaar, die bij de bushalte stilstond. De gehele linkerkant van diens auto liep daarbij schade op. WEMELDINGE - Een Spaanse automobilist is gisternacht op de Westelijke Kanaalweg in Wemeldinge over de kop ge slagen, nadat hij met een van de voorwielen een bloembak had geraakt. De 48-jarige bestuurder, die te veel had gedronken, werd met een hoofdwond overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. GOES - Een taxichauffeur kreeg het gisterochtend vroeg op de Beukenstraat in Goes aan de stok met twee klanten. Deze had hij van Vlissingen naar Goes gebracht, maar zijn passa giers zeiden geen geld te hebben. De afspraak was dat er zou worden gepind in Goes. Daar gingen de twee er echter van door. De chauffeur ging hen achterna en eiste zijn geld. Een van de mannen sloeg hem toen in het gezicht, waarna de chauffeur de achtervolging staakte. GOES - De politie heeft gisternacht een 19-jarige man uit Goes aangehouden bij een poging tot inbraak in een woning aan de Cort. van der Lindenstraat in zijn woonplaats. De man heeft bekend dezelfde nacht diverse andere inbraken in de zelfde omgeving te hebben gepleegd. De politie heeft de zaak in onderzoek en verwacht nog één aanhouding te verrichten. VLISSINGEN - De aanhouder wint, zo bleek zaterdagavond maar weer eens in Vlissingen. Een 21-jarige man vroeg om kwart voor twaalf in de Nieuwstraat een voorbijkomende po litieauto om een lift. De surveillerende agenten weigerde. De man werd boos en sloeg op het dak van auto. Hij riep een paar keer 'fuck youtegen de agenten en stak zijn middelvinger op De man werd aangehouden en mocht alsnog meerijden; naar het bureau. KRUININGEN - Een 38-jarige fietser uit België werd gister morgen geschept door een mo torfiets, nadat hij op de Oude Rijksweg in Kruiningen door rood licht was gereden. De man werd per ambulance overgebracht naar het zieken huis, waar hij een spierscheu- ring in de schouder, wat builen en schaafwonden bleek te heb ben. KLOETINGE - De Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge heeft een bedrag van 1250 gulden ontvangen van het Juliana Wel zijn Fonds voor de aanschaf van een koersbalspel. Het koersbal spel is bestemd voor de bejaar densociëteit in Kloetinge. Het Juliana Welzijn Fonds heeft als doel het ondersteunen van pro jecten die het welzijn in de sa menleving bevorderen. Het geld daarvoor komt onder meer van de Bankgiroloterij, de lotto en giften. Er werd fanatiek gespeeld op het voetbaltournooi voor inwoners van de Goese Meer. foto Wil lem Mieras door Rolf Bosboom GOES - Felle duels, lepe passes en fraaie doelpunten. Enkele tientallen jongeren uit de Goese Polder gingen er zaterdag flink tegenaan tijdens het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi voor de wijk, dat in Sportpunt Zeeland in Goes werd gehouden. Het toernooi, een initiatief van het Sportbuurtwerk in samen werking met de sportopleiding CIOS, werd voor de vierde keer gehouden en is daarmee een kleine traditie aan het worden. Het sportieve evenement is be doeld voor alle bewoners van de Goese Polder, maar in de prak tijk zijn het de jongeren die erop afkomen. Er waren drie catego rieën bedacht: prestatie-, recre atie- en, wat werd genoemd, 'huis-, tuin- en keuken voetbal'. Voor de laatste poule bleek he laas geen belangstelling uit de wij k te zij nVoor de andere cate gorieën meldden zich in totaal acht teams aan, met gelegen heidsnamen zoals The Polder Boys, De Flora's en Osasuna. Ook de stichting Colours Samen Sterk, de klanten van de vroege re koffieshop Wayne's World, was met twee ploegen actief. Hoewel iedereen wilde winnen, stond de prestatie niet voorop. „Mijn voornaamste doel is de jongeren die uit de Goese Polder komen of daar ooit hebben ge woond, met elkaar kennis te la ten maken", zegt Robby Dahoe van Sportbuurtwerk. „Die zien elkaar wel eens op straat en ken nen elkaar misschien van ge zicht, maar op zo'n toernooi gaan ze echt met elkaar om. Het gaat om het communiceren." Hoor Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes moet zelf de ongezuiverde lozingen in het buitengebied aanpakken, in plaats van de verantwoordelijk heid volledig bij de eigenaren te leggen. Op die manier is meer milieuwinst te halen. Dat stelt de fractie van GroenLinks in de In heel het land moet er op 1 ja nuari 2005 een einde zijn geko men aan de ongezuiverde lozin gen op het oppervlaktewater. I De gemeente is verantwoorde lijk voor het aansluiten van de resterende panden op de riole- j ring, tenzij dat een te kostbare zaak wordt. Dan verleent de provincie de gemeente onthef fing van haar'zorgplicht'. In die gevallen moet de eigenaar zelf actie ondernemen. De hui dige septic tanks, die het water I onvoldoende zuiveren, moeten plaatsmaken voor een zogehe ten IBA (Individuele Behande lingsinstallatie Afvalwater). De I gemeenteraad van Goes heeft onlangs besloten daarvoor per geval een subsidie van 5000 gul den beschikbaar te stellen, mits de eigenaar zelf ten minste 4500 I gulden betaalt. GroenLinks I heeft haar bedenkingen bij deze constructie. Het enige voordeel is dat de bijdrage van de ge meente precies vastligt. Het na deel is dat de eigenaar zal kiezen I voor de goedkoopste en dus een- voudigste oplossing. Dat bete- I kent een IBA met een lager zui veringsrendement en dus min der milieuwinst. Alternatief I voor een IBA is volgens Groen Links de aanleg van een helofy- tenfilter, een rietveld dat het af valwater op natuurlijke wijze zuivert. Een eigenaar die bij de aanleg zelf de handen uit de mouwen steekt, is minder dan 4500 gulden kwijt en loopt dus de bijdrage van de gemeente mis, wat niet stimulerend werkt. De fractie stelt daarom voor de rollen om te draaien: de gemeente legt zelf de IBA's aan of voert in elk geval de regie daarover. De eigenaar betaalt dan een vaste eigen bijdrage van 4500 gulden, het gemiddelde bedrag dat iemand betaalt als zijn pand op de gemeentelijke riolering wordt aangesloten. De gemeente zou, vindt Groen Links, moeten wachten met de uitvoering totdat precies duide lijk is aan welke eisen de zuive ring moet voldoen. Mede door gezamenlijke inkoop is vervol gens een gunstige prijs te bedin gen bij de leverancier, zodat de kosten ook voor de gemeente binnen de perken blijven. GroenLinks ziet diverse voor delen. Behalve dat de eigenaar weet waar hij aan toe is (een ei gen bijdrage van 4500 gulden), kan de gemeente het systeem bepalen dat wordt aangelegd en daarmee ook de milieuwinst. In een aantal gevallen is een helo- fytenfilter waarschijnlijk mo gelijk. Eigenaren die zelf helpen bij de aanleg ervan, zouden kor ting op de eigen bij drage moeten krijgen. Het college van burge meester en wethouders heeft toegezegd het voorstel van GroenLinks te bekijken. bel. 0118 - 627639 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 25