Feyenoord is het spoor bijster Geslaagde Franse trip zwemploeg 20 PZC Derde zege Valentino Rossi Eredivisie-avontuur RBC is ten einde Tafeltennissers China op eenzame hoogte Novak verrast met winst in München 21 Rotterdammers lijden tegen Fortuna tiende nederlaag van het seizoen Graafschap aast op Van Vossen Motorcross-successen in eigen land Robin Korving denkt aan rentree John Talen zegeviert opnieuw Stangelj verslaat Hervé in sprint Tweede zege Amsterdam Admirals uitslagen IS fS ES maandag 7 mei 2001 door Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Totale ontred dering lijkt zich meester te heb ben gemaakt van Feyenoord. Op de dag dat PSV in Eindhoven de landstitel vierde, spotte de Rot terdamse club met z'n eigen re putatie door als nummer twee van Nederland voor de tiende keer dit seizoen onderuit te gaan. De nederlaag (2-3) tegen Fortu na Sittard bracht opnieuw frus tratie en woede boven bij een deel van de aanhang, die na af loop van het duel door de ME voor de hoofdingang van de Kuip moest worden verdreven. De aanhang van Feyenoord be grijpt net als de clubleiding en de technische staf niets meer van de pi*estaties van de spelers. De wanhoop heeft toegeslagen en het halen van Champions League-voetbal lijkt volledig afhankelijk te zijn van de con currenten Ajax, Vitesse en Roda JC. Zondag wacht in de Arena Ajax. Dat duel zal bepalend worden voor de verdeling van de Europacup-tickets. „In Am sterdam wordt het alles of niets", gaf trainer Bert van Mar wijk toe. „Maar we gaan er niet met knikkende knieën naar toe." Zeldzaam Het is veertien jaar geleden dat Feyenoord in zes wedstrijden vijf keer verloor. De spelers zijn hun zelfvertrouwen kwijt, doen in het veld alles verkeerd en hebben geen van allen ooit eerder zo'n zeldzame reeks ne derlagen meegemaakt. Toen Feyenoord tegen een 0-2-ach- terstand aankeek beet het pu bliek de spelers toe dat ze moes ten 'werken voor hun geld' en moesten laten zien dat ze het rood-witte shirt waard zijn. In de rust zwaaide een deel van de aanhang bovendien met witte zakdoeken en klonk het vanaf de tribunes: 'we willen bloed, zweet en tranen'. Die woorden, zo zei Kees van Wonderen na afloop, gingen bij de spelers door merg en been. „Ik begrijp absoluut wat de sup porters doormaken. Ik heb zelf ook op de tribune gezeten als het slecht ging en ik zat me dan net zo te ergeren als de mensen nu. Maar de fans helpen het elftal er niet mee. Ze trappen de ploeg alleen maar verder naar bene den. Het werkt averechts." Net als tegen De Graafschap kwam Feyenoord al in een vroeg DOETINCHEM - De Graaf schap wil voor het volgend sei zoen graag Peter van Vossen in lijven. Voorwaarde is wel dat de Doetinchenuners zich moeten handhaven in de eredivisie. Of het tot een akkoord komt is niet zeker. De Doetinchemmers twijfelen nog aan de financiële haaibaaiheid van de transactie. Van Vossen zit momenteel zon derclub, nadat hij eerder dit sei zoen besloot op te stappen bij Feyenoord. ANP Verslagenheid bij Feyenoorders Igor Korneev, Jon Dahl Tomasson en Ebi Smolarek (vlnr) na de beschamende nederlaag tegen Fortuna Sit tard. foto Robert Vos/AN P stadium op achterstand. Ronald Hamming schoot raak toen hij in het strafschopgebied een duel won van Ferry de Haan. De moed zakte de Rotterdammers in de schoenen, want voor de zo veelste keer moest het na die goal in de eigen Kuip een muur van verdedigers zien te slopen. Bijna fantasieloos ging Feye noord te werk. De veldbezetting leek nergens op. Het product dat Feyenoord op de mat legde, leek meer op Muitjesvoetbal uit de pupillentijd. Via Jochem van der Hoeven werd het op slag van rust zelfs 0-2. Pas toen David Connolly en Igor Kornejev na rust samen in het veld stonden, kwam de boel tot leven. Korne jev bracht Feyenoord een kwar tier voor het einde met een fraaie goal alsnog terug in de ra ce en de Rus kreeg van Connolly de 2-2 aangereikt. Op het moment dat Fortuna rijp was voor de genadeMap liet Feyenoord de degradatiekandi daat uit Limburg weer ontsnap pen. Chris Gyan blunderde bij een hoekschop door over de bal heen te trappen, waarna Joost Volmer zich tot matchwinnaar kon kronen.Van Wonderen: „Dit zijn ontzettend moeilijke mo menten. Er rest ons nog maar één ding en dat is elke minuut te blijven knokken. Daarna moe ten we Mjken waar het schip strandt." Feyenoord - Fortuna Sittard 2-3 (0- 2). 16. Hamming 0-1, 41. Van dei- Hoeven 0-2, 77. Kornejev 1-2, 81 Kornejev 2-2, 84. Volmer 2-3. Scheidsrechter: Van Dijk. Gele kaart: Rzasa, Smolarek, Van Wonde ren (Feyenoord), Emeran, Hamming (Fortuna Sittard). Aantal toeschou wers: 37,552. GPD van onze sportredactie ROOSENDAAL - RBC is gedegradeerd uit de eredivisie. De ploeg uit Roosendaal verloor zaterdag met 4-1 van FC Twente. Het was de 25e nederlaag voor de forma tie van trainer Robert Maaskant. Omdat Sparta gisteren een punt pakte bij FC Groningen 1 -1werden de Rotter dammers onbereikbaar voor RBC. Uit een strafschop bracht Elkhattabi Sparta op voorsprong. Invaller Curovic herstel de in de slotfase het evenwicht. Roda JC profiteerde niet van het punten verlies dat Ajax donderdag bij RKC in casseerde (2-2). De Limburgers, die mik ken op de derde plaats, moesten zaterdag tegen Vitesse eveneens genoegen nemen met een gelijkspel: 1-1. Sikora opende de score voor de Arnhemmers, Soetaers maakte namens Roda gelijk. Vitesse - Roda JC 1-1 (0-0). 52. Sikora 1-0, 61. Soetaers 1-1. Scheidsrechter: Haverkort. Gele kaart: Cornelisse (Vitesse), Vrede (Roda JC). Aantal toeschouwers: 27.700. FC Twente - RBC 4-1 (3-1). 4. Houwing 1-0, 8 Vennegoor of Hesselinlc 2-0, 25. Houwing 3-0, 35. Cas 3-1, 71. Houioing 4-1. Scheidsrechter: De Graaf. Gele kaart: Heubach (FC Twente), Heye, Cas (RBC). Aantal toeschouwers: 13.000. FC Groningen - Sparta 1-1 (0-1). 29. Elkhatta bi 0-1 (strafschop), 79. Curovic 1-1. Scheids rechter: Sterk. Gele kaart: Dominique van Dijk, Allach (Groningen). Aantal toeschou wers: 12.165. NAC - FC Utrecht 0-0. Scheidsrechter: Luin- ge. Gele kaait: Schreuder (NAC), Bosschaart (Utrecht). Aantal toeschouwers: 12.227. AZ - Willem II2-3 (1-2). 27. Abdellaoui 0-1,30. Ceesay 0-2, 35. Nelisse 1-2, 60. Wijk er 2-2, 81. Hill 2-3. Scheidsrechter: Jol. Gele kaart: Ab dellaoui (Willem II). Aantal toeschouwers 7483. De Graafschap - NEC 2-1 (0-1). 26. Ax 0-1, 74. Bot 1-1, 77 Promes 2-1. Scheidsrechter: Braamhaar. Aantal toeschouwers: 10.500. Ge le kaart: Franlcel, Berck Beelenkamp, Den Turk (De Graafschap), Schultz (NEC). ANP van onze sportredactie OSAKA - Zeven wereldtitels waren er de afgelopen twee we ken te verdienen in het Japanse Osaka. Zeven keer ging het goud naar China, de tafelten- nisnatie bij uitstek. Het kunst stukje, eerder vertoond in 1981 en 1995, stond in schril contrast met het optreden van het thuis land. Voor het organiserende Japan werd het WK een pijnlijke ge beurtenis. In de vijf individuele onderdelen behaalden de Ja panners geen enkele medaille. Dat was sinds het eerste WK in 1926 niet meer voorgekomen. Wang Liqin en Wang Nan waren de gouddelvers bij de Chinezen. Beiden gingen met drie wereld titels op zak naar huis. Wang Li qin won het mannenenkel en het mannendubbel (met Yan Sen), Wang Nan presteerde (met Li Ju in de dubbel) hetzelfde bij de vrouwen. Beiden maakten ook deel uit van de ploegen die vori ge week de landentitels verover den. Vrijdag hadden Qin Zhinji- an en Yang Ying al de mixed titel I opgeëist. Olympisch kampioene Wang Nanriikte met haar zevende we reldtitel op naar de zevende plats op de eeuwige ranglijst. In 1997 wonze op het WK voor lan denteams haar eerste gouden medaille. Twee jaar later was in in Eindhoven goed voor goud in het enkel- en het dubbelspel. Vorig jaar was ze met China ook al winnaar van de wereldtitel voor landen. In de finale ver sloeg ze zaterdag haar landge note Lin Ling in vier games: 14- 21 21-12 21-12 21-19. Problemen Bij de mannen was er een wisse ling van de wacht. Veelvraat Wang Liqin pakte nog nooit eer der goud. Liu Guoliang, titel verdediger in het enkelspel, verdween zaterdag in de kwart finales uit het toernooi. Hij leek als een van de weinige topspe- lers problemen te hebben met de nieuwe 40 mm-ballen. De als eerste geplaatste Liqin trof in de finale een andere land genoot, Kong Linghui, die in de kwartfinales de laatste Europe se speler, de Wit-Rus Samsonov, uit het toernooi had geknik kerd. Olympisch kampioen Linghuj won de eerste twee games, maar Liqin haalde het alsnog in vijf games: 11-21 11- 21 21-16 21-13 21-13. ANP van onze sportredactie münchen - Hij loopt ai acht jaar mee in het tenniscircuit, maar een hoogvlieger is Jiri No- vak nooit geworden. De Tsjech wist tot aan dit weekeinde twee maal een toernooi te winnen, Auckland (1996) en Mexico City (1998). Zondag voegde hij er in München nummer drie aan toe. In de finale troefde de 26-jarige tennisser de Fransman Anthony Dupuis af. Novak was er zelf nog wel het meest verbaasd over. Voor München had de lan ge Tsjech dit jaar nog maar één enkelpartij gewonnen. De nog jonge samenwerking met coach Jan Kukal werpt al snel vruchten af. „We hebben er bard voor getraind, al had ik nooit verwacht dat het zo snel resultaat zou hebben." Eenstuk verderop, in Hamburg, was de naam van de de winnares van het vrouwentoernooi al voorspeld. De Amerikaanse Ve nus Williams ontdeed zich zon dag in de finale in een uur van haar landgenote Shaughnessy: 6-3 RTR/SID/DPA Meghann 6-0. van onze sportredactie JEREZ - Valentino Rossi heeft zondag in Jerez ook de derde Grand Prix van het sei zoen in de 500 cc gewonnen. De Italiaanse motorcoureur raakte op zijn Honda in de GP van Spanje de leiding in de veertiende ronde even kwijt aan Norick Abe, maar hij passeerde de Japanner later weer met op vallend gemak. Op de finishlijn had Rossi een voorsprong van ruim twee seconden op Abe. De Span jaard Alex Crivillé, wereldkampioen in 1999, finishte als derde na een indruk wekkende inhaalrace vanaf de twaalfde startpositie. Jurgen van den Goorbergh ging als dertiende over de streep. De Nederlander kon met de Proton KR de snellere fabrieksmachines niet bijhou den. Hij had ruim 42 seconden achter stand op Rossi. Die reed ook de beste ron de op het 4,423 Mlometer lange circuit in Zuid-Spanje. Hij haalde daarin een ge middelde snelheid van bijna 155 km/uur. Rossi is de eerste coureur sinds de Austra liër Mick Doohan in 1992 die erin slaagt de eerste drie races van het seizoen op zijn naam te schrijvenDoohan won in dat j aar ook de vierde wedstrijd, maar greep naast de wereldtitel door een crash in Assen. In de 250 cc leverde de Japanner Daijii-o Katoh dezelfde topprestatie als Rossi. Ook de Aziaat boekte zijn derde GP-zege op rij. De 24-jarige Honda-coureur kreeg alleen in de beginfase enige tegenstand van zijn landgenoot Harada. Daarna reed Katoh soepel naar de overwinning. In de 125 cc ging de zege naar de Japanner Masao Azuma op een Honda. Het was zijn tweede triomf van het seizoen, na zijn overwinning in de openingsrace op Suzu- ka. De Spanjaard Angel Nieto jr, de zoon van dertienvoudig wereldkampioen An gel Nieto, bracht een juichstemming te weeg bij de 100.000 toeschouwers door als vijfde te eindigen. ANP De Italiaan Valentino Rossi maakt een ererondje na zijn zege in Spanje. foto Ruben Mondelo/AP door Cylia van der Kooy CHAMALIERES - De zwem mers van de Philips-ploeg heb ben een geslaagde Franse missie beleefd. Bij de nationale kampi oenschappen in Chamalières toonden Joris Keizer en Klaas- Erik Zwering vormbehoud voor de wereldtitelstrijd in juli in het JapanseFukuoka. Pieter van den Hoogenband vol deed al aan de eisen, maar pres teerde ondanks alle hectiek rond zijn persoon volgens ver wachting. „De trip was meer dan geslaagd. We hoeven ons niet meer druk te maken over ei sen en kunnen ons nu volledig op de voorbereiding voor het WK gaan richten", aldus coach Jacco Verhaeren. Keizer verzekerde zich op de 100 meter vlinder van een start bij het WK. In de halve finale kwam hij tot een tijd van 53,69. De KNZB eiste 54,04. In de eindstrijd werd hij met 53,78 tweede achter de Fransman Franck Esposito (53,78). Zwe ring voldeed aan de geëiste tijd op de rugslag. De Eindhovenaar had na een serietijd van 2.00,71 gehoopt in de finale van de 200 rug onder de twee minuten te duiken. Hij werd achter de Fransman Simon Dufour (2.00,53) tweede in 2.01,49. Van den Hoogenband probeerde zich in Frankrijk vooral te tes ten. Voor het eerst gebruikte hij in een officiële wedstrijd de zo genaamde track-start. Van den Hoogenband en zijn ploeggeno ten kregen onlangs training van de Amerikaanse specialist Dean Hutchinson. „De nieuwe start heeft zeker effect", stelde Ver haeren. „Pieter lag soms als eer ste in het water, dat had ik nog nooit gezien. We moeten alleen nog een constantheid krijgen bij de eerste slagen. Daar gaan we verder aan werken." Hoewel Van den Hoogenband evenals in Glasgow veel tijd en energie kwijt was aan het uitde len van handtekeningen en an dere plichtplegingen, won hij de 100,200 en 400 vrij. Alleen op de korste afstand moest hij in de fi nale de Algerijn Salim Hes voor zich dulden. De twee bleven met 22,66 en 22,85 beiden onder de 23 tellen. Vormbehoud Bij de Grote Prijs van Vlaande ren voldeed Wilma van Rijn- Van Hofwegen op de 50 vrij aan de eisen van vormbehoud. Ze eindigde in 26,06 als tweede achter de Duitse Sandra VÖlker die met 25,10 de snelste tijd van het seizoen neerzette. De Ne derlandse delegatie behaalde in Brugge negen overwinningen. Bij de vrouwen was er winst voor onder anderen Miranda Bosma op de 200 school (2.37,51 en Tamar Bakker op de 200 rug (2.23,96). Het Twentse talent Hinkelien Schreuder finishte op de 50 rug als tweede achter Völ- ker: 29,07 tegen 29,95. Ze maak te met 1.01,77, tweede achter de Belgische Fabienne Dufour, ook indruk op de 100 vlinder. Bij de mannen zegevierde San- der Ganzevles op de 100 rug in 58,08. Ewout Holst moest op de 50 vlinder (24,85) zijn meerdere erkennen in de Britse veteraan Mark Foster: 24,41. Mark Veens was de snelste op de 100 vrij, maar zijn tijd van 51,32 sprak niet tot de verbeelding. Dat gold ook voor Stefan Aartsen op de 200 vlinder: 2.04,11. ANP MILL - De Nederlandse motorcrossers, zowel op twee als op drie wielen, hebben goede zaken gedaan. In het Brabantse Mill werd een wedstrijd voor het EK 125cc gehouden, de tweede uit de reeks. Erik Eggens won beide manches met een enorme voorsprong. Mark de Reuver had in de eerste manche last van zijn knie en kwam bij de tweede start ten val. Vanuit kansloze positie rukte hij nog op naar de vierde plaats. Thuis- rijder George Strik behaalde in de tweede manche eveneens een podiumplaats. In het Duitse Pfluckuff werd de tweede zijspan-GP van dit seizoen verreden. Na zijn pech in de eerste race lachte het ge luk Marcel Willemsen dit keer wel toe. Hoewel Willlemsen wegens een blessure niet met zijn vaste bakkenist Sven Ver- brugge kon rijden, slaagde hij er met de Tsjech Novotny in het bakje in om beide manches op zijn naam te schrijven. De ge broeders Jacky en Wiljam Janssen werden tweemaal tweede, waardoor ze zijn opgeklommen naar de tweede plaats in het WK-Massement. Dankzij zijn dubbele zege staat Daniël Will lemsen nu op de vierde plaats. ANP LISSE - Robin Korving denkt zijn rentree te kunnen maken tijdens de Nederlandse kampioenschappen atletiek op 7 en 8 juli in Tilburg. De 26-jarige specialist op de 110 meter horden liep vlak voor de eerste ronde van zijn onderdeel tijdens de Olympische Spelen een ernstige knieblessure op. Korving is inmiddels weer zover hersteld dat hij voorzichtig kan trainen. „De laatste maanden heb ik vooral korte oefeningen kunnen doen en een beetje krachttraining. Nu ben ik bezig met hor- dentraining, maar nog niet echt op snelheid. Ik wil graag het NK lopen, omdat ik al acht keer op rij heb gewonnen. Nie mand in mijn omgeving ziet er heil in, maar ik wel." ANP AVERNAS - John Talen heeft voor de tweede week op rij een wielersucces behaald. Na zijn winst vorige week in de zeven de etappe van de rittenkoers Ruban Granitier Breton won de renner MGI ook in de Belgische koers Cras-Avernas. De 36- jarige Talen was in de sprmt sterker dan de Oekraïner Oleg Pankov. Talen rijdt dit seizoen na een periode van veertien jaar als prof weer als amateur. Na de financiële problemen rond zijn Belgische ploeg Spar-Oki kon hij geen nieuwe werk gever meer vinden. Belga/ANP AREZZO - De Sloveen Gorazd Stangelj heeft de Ronde van Toscane op zijn naam gebracht. Na een wedstrijd over 194 ki lometer in de omgeving van Arezzo versloeg de renner van Li- quigas de Fransman Pascal Hervé in de sprint. Ook Marco Pantani verscheen aan de start, maar de Italiaan verliet de koers na 100 kilometer. „Wegens het slechte weer heb ik be sloten op te geven", aldus Pantani. „Ik wil geen ricico nemen voor de Giro. Ik denk dat ik nu op 80 procent van mijn beste vorm ben. Ik verwacht dat ik een goede Ronde van Italië zal rijden." De ploeg van Pantani, Mercatone Uno, kreeg geen startbewijs voor de Ronde van Frankrijk. AFP AMSTERDAM - De American footballers van de Amsterdam Admirals hebben de tweede overwinning op rij behaald in de NFL Europe League. De formatie van coach Bart Andrus ver sloeg voor eigen publiek in de Arena het Duitse Frankfurt Ga laxy met 28-14. Vorige week wonnen de Admirals van de Schotse Claymores. Ze blijven zo meedoen in de bovenste re gionen van de competitie. ANP 1 PSV-SC Heerenveen X ~2 Feyenoord-Fortuna Sittard X 3 AZ-Willem II X 4 Vitesse-RodaJC X 5 De Graafschap-NEC X 6 FC Groningen-Sparta X 7 NAC-FC Utrecht X 8 AD0 Den Haag-Veendam X 9 Excelsior-Eindhoven X 10 FC Den Bosch-FC Zwolle X TT Go Ahead E.-HelmondSp. TT MVV-VVV 13 Telstar-Top Oss Winnende rijtje: 1-2-2-3-1-3-3-3-1-3-1-1-1 (ondervoorbehoud) Lotto 18 winnende getallen: 12-15-29-30-41-44. Reservegetal: 32. Kleur: oranje. Euroloterij: 011258, (onder voorbehoud) Lucky day Winnende getallen van zaterdag 5 mei: 5-11-14-20-24-25-26-31-35-38-39- 42-44-45-60-61-66-70-72-78. (ondervoorbehoud) Belgische lotto Winnende getallen: 13-16-31-33-37-40. Reservegetal: 39. Joker: 0802926. (onder voorbehoud) Duitse lotto Kwadendamme. Ronde van Kwaden- damme, elite en neo-amateurs: 1. Martijn Alberts (Breda), 2. Richard Slab- bekoorn (Kapelle), 3. Gerwin de Regt (Nispen), 4. Dennis Raadtgever (Goes), 5. Marc Blok (Heinkenszand), 6. Matthieu Heijboer (Rhoon), 7. Leon Notenboom (Spijkenisse), 8. Davy Dubbeldam (Sluiskil), 9. Martijn Stougje (Hellevoet- sluis), 10. Lex Nederlof (Oostvoorne), 13. Eric Vereecken (Hulst), 17. Edzard van Ewijk (Goes), 19. Dennis Mesu (Middel burg). Nieuwelingen: 1. Kevin Sluijmer (Nieuwerkerk aan de IJssel), 2. Lars Boom (Vlijmen), 3. Mike Alloo (Roosen daal), 4. Emiel Nijsse (Hoedekenskerke), 5. Rikke Dijkxhoorn (Rijswijk), 6. Leon korteland (Spijkenisse), 7. Arjen Mossel man (Kruiningen), 8. Niek Rentmeester (Goes), 9.Thijs Senders (Hapert), 10. Cor- né van Ast (Rilland), 14. Jimmy de Bruijn (Sint-Jansteen). Sportklasse A: 1. Erik Nieuwerth (Lekkerkerk), 2. Ton Keiler (Nieuw-Vossemeer), 3. René Minneboo (Roosendaal), 4. Nicky Deijkers (Sint-Willebrord), 5. Ron van Elven (Ruc- phen), 6. Kees Schouwenaar (Kloetinge), 13. Martin de Kok (Lewedorp), 15. Mauri ce Minnaar (Middelburg). B-categorie/veteranen: 1 Peter Heeren (Sprundel), 2. Hans Lap (Hendrik-ldo-Ambacht), 3. Rudy van Vlimmeren (Sint-Willebrord), 4. Jan Ge- lens (Sprundel), 5. Wim Lugtenburg (Goedereede), 6. Evert Eckhardt (Krui ningen), 11. Wim Hoondert (Heinkens zand), 12. Huib Slabbekoorn (Kapelle), 14. Ko Blok (Wemeldinge). C-trimmers: 1. Wilco Buysen (Wouw), 2 Nico Zweedijk (Waarde), 3. Eddy van der Hage ('s-Heer Abtskerke), 4. Jaap Weststrate (Yerseke), 5. Rudi Rabout (Goes), 7. Roe- di Weststrate ('s-Heer Arendskerke), 8. Ad Stouthamer (Biezelinge). Zaalhandbal Aalsmeer/Wognum. Finale playoffs NK. Mannen, eerste wedstrijd: Aalsmeer - Sittardia 25-21 (11-11).. Stand: 1-0. Vrou wen, eerste wedstrijd: SEW - Hellas 29- 25 (13-9). Stand: 1-0. Winnende getallen: 29-36-41-42-44-49. Reservegetal: 11 Supergetal: 5. Spel 77:0965028. Super 6: 068205. (ondervoorbehoud) Zeilen Wielrennen Yerseke Ronde van Yerseke, junioren: 1. Tom Veelers (Ootmarsum), 2. Niki Terp stra (krommenie), 3. Joost van Leijen (Ewijk), 4. Tim van der Zanden (Poeldijk), 5. Onno Gerritsen (Huissen), 6. Joram Dees (Tholen), 7. Erwin Goënga (Den Burg), 8. Camiel Denis (Vught), 9. Patrick van Vliet (Poeldijk), 10. Mark Aarts (Krui ningen), 16. Hans van Dam (Goes), 18. Johnny Hoogerland (Yerseke). Nieuwe lingen: 1. Emiel Nijsse (Hoedekenskerke 2. Arjen Mosselman (Kruiningen), 3. Nikky Kessens (Oosterhout), 4. Wouter Lugtenburg (Goedereede), 5. Corné van Ast (Rilland), 6. Roberto Secci (Tilburg), 7, Rik Kavsek (Landgraaf), 8. Dennis Mar tens (Koewacht), 9. Stein Posthuma (Vlij men), 10. Vincent Hinssen (Rijen), 19. Jimmy de Bruijn (Sint-Jansteen). Sport klasse A: 1Maarten Mathot (Rosmalen), 2. Edgar van Meer (Roosendaal), 3. Andy van Loon (Hoogerheide), 4 Marcel Gunst (Yerseke), 5. Wilco Jonker (Burgh- -Haamstede), 6. John Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 7. Matthieu Hen driks (Krimpen aan de IJssel), 8. Martin de Kok (Tilburg), 9. Dennis de Dreu Cs-Gravenpolder), 10. Michel Sijmens (Rucphen). Ronde van Lepelstraat. Categorie 1. 5. Brian Mulder (Heinkenszand), 6. Daphne Hamelink (Hansweert) Categorie 2: 1. Paul Hoondert (Heinkenszand). Catego rie 4: 2. Sander Stiegelis (Vlissingen), 5. Agnita Franke (Koudekerke), 9. Dimitri Mulder (Heinkenszand), Jan-Kees Sonke (Waarde). Categorie 6: 1. Rick Lugten burg (Goedereede). Categorie 7: 6. Ma- rijn de Munck (Yerseke). Breskens. Scheldemondraces. Klasse IMS 1-2: 1 Eclectic, 2 Scud, 3 Bierkaai Klasse IMS 3-6: 1 Noordwind, 2 Jaws, 3 Eclectic. Klasse ORC 1-2:1 Exocit. Klasse ORC 3-6: 1 Passegeule, 2 Capella, 3 Roxanne. Klasse IRC 1:1 Moana, 2 Barlo Plastic, 3 Diabolic. Klasse IRC 2-3:1 Coli- noe. Huizen. Tweede kwalificatiewedstrijd Landrover Challenge Cup. Splash A: 4. Erwin Veldman, 23. Hanna Hoogerheij- de, 35. Koen Verhaege. Flash: 1. Stefan Veldman. Zwemmen Brugge. GP van Vlaanderen. Vrouwen. 50 vrij: 1. Völker (Dui) 25,10, 2. Van Rijn (Ned) 26,06, 3. Van Koeckhoven (Bel) 26,08, 5. Schreuder (Ned) 26,56. 200 vrij: 1. Van Koeckhoven 2.02,00,2. Goffin (Bel 2.02,36, 3. Van der Weijden (Ned) 2.07,20. 50 rug: 1 Völker 29,07, 2. Schreuder 29,95, 3. Starink (Ned) 30,61, 7. Ten Brink (Ned) 31,96. 200 rug: 1. Bak ker (Ned) 2.23,96, 2. De Pessemier (Bel) 2.24,99,3. Vandergeeten (Bel) 2.25,89.50 school: 1. Schafer (Dui) 33,06, 2. Van Hoorne (Bel) 33,58, 3. Bosma (Ned) 33,88,4. Becue (Bel) 33,99.200 school: 1 Bosma 2.37,51,2, Van Hoorne 2.38,59,3. Koert (Ned) 2.46,56. 100 vlinder: 1. Du four (Bel) 1.01,62, 2. Schreuder 1.01,77, 3. Scheepbouwer (Ned) 1.03,19. Mannen. 100 vrij: 1 Veens (Ned) 51,32,2. Zuijdweg (Ned) 51,65, 3. Thiele (Dui) 51,92.100 rug-1 Sander Ganzevles (Ned 58,08, 2. Claeys (Bel) 1.00,29, 3. Vreecken (Bel) 1.01,08.100 school: 1. No- wakowski (Dui) 1.04,66,2. Kuipers (Ned) 1.05,63. 50 vlinder: 1. Foster (GBr) 24,41, 2. Holst (Ned) 24,85, 3. Tamminga (Ned) 25,79. 200 vlinder: 1. Aartsen (Ned) 2.04.11,2. Mortier (Bel) 2.06,08.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 21