Vlissingen sluit af met verlies PZC Motorcrosser Casper Ovaa verrast in Axel Provoost wint halve finale NK Beslissingsduel in Colijnsplaat Serooskerke helpt DFS dieper in degradatiezorgen Dreischor zegeviert in doelpuntrijk duel Sportschool Geelhoed succesvol in Ekeren Basketbalsters van Gunco zijn veel te sterk: 46-80 Zesde plaats Joël Dieleman in ATB-race Arno Ruttinger snelste in Lille Stefan Veldman wint zeilrace uitslagen £ttraco maandag 7 mei 2001 JALHAY - Mountainbiker Joël Dieleman uit Vlissingen is giste ren zesde geworden in een inter nationale wedstrijd om de Bel gian Cup in Jalhay. Dieleman eindigde bij de junioren op de zesde plaats. Zijn zus Mirjam Dieleman werd dertiende bij de vrouwen. De wedstrijd in de Belgische Ar dennen werd gewonnen door Corine Dorland. Dieleman. die net hersteld is van een blessure, rijdt de komende weken de we reldbekerwedstrijden in Saren- tino en Houffalize. De zege bij de mannen ging naar de Belg Roel Paulissen. LILLE - Arno Ruttinger van het Impex de Jonge-team, heeft tij dens internationale motor crosswedstrijden in het Belgi sche Lille een eerste plaats behaald. Ruttinger behaalde tweemaal een eerste plaats in een sterk in ternationaal veld. In de eerste manche nam de Goesenaar kop- start en hield die vast tot het ein de. In de tweede manche maakte hij een foutje bij de start waar door hij als vijfde het circuit op ging. Na enkele ronden meldde hij zich echter terug aan de lei ding en stond die niet meer af. Dave de Jonge startte op zijn 85cc-motor met hoge wielen bij de junioren 125cc. De crosser uit Heinkenszand, eveneens uitko mend voor het Impex-team, liet zich echter niet afbluffen en pakte in de eerste eerste manche een vijfde en in de tweede man che een zesde plaats. HUIZEN - Stefan Veldman heeft in de Flash-klasse een eer ste plaats behaald tijdens de tweede kwalificatiewedstrijd voor de Landrover Challenge Cup. Erwin Veldman legde in Huizen beslag op een vierde plaats in de Splash-klasse A. Erwin Veldman zakte een aan tal plaatsen in de eindstand door een diskwalificatie, die hij toebedeeld kreeg na een botsing met een concurrent. Hanna Hoogerheijde eindigde in de zelfde klasse op een 23e stek. Koen Verhaege werd 35e. door Sebastiaan Roelse VLISSINGEN - Voor de vrou wen van BC Vlissingen stond in de laatste wedstrijd van het sei zoen niets meer op het spel. De ploeg eindigt het seizoen welis waar op de laatste plaats, maar kan door een maatregel (uit breiding van het aantal ploegen in de eerste divisie) van de bas- ketbalbond simpelweg niet de graderen. Gunco had dan ook weinig moeite met de Vlissingse vrouwen. BC Vlissingen - Gunco 46-80: BC Vlissingen begon met het voornemen het seizoen zo goed mogelijk af te sluiten. Van dat voornemen kwam echter nau welijks iets terecht. Slechts ne gen minuten lang wisten de Vlissingers Gunco bij te benen: 14-16. Daarna leed BC Vlissin gen, dat zich geen raad wist met de hechte Rotterdamse defen sie, te veel balverlies om nog een vuist te kunnen maken. Gunco profiteerde en liep snel uit toen het team van coach Tom Jozias- se het hoofd in de schoot legde. Bij rust keek BC Vlissingen al tegen een 23-42-achterstand aan. Ook in de tweede helft was er maar één team dat goed basket bal liet zien. Gunco was opper machtig en gingen af op een monsterzege. Bij een 28-63-tus- senstancl lieten de Rotterdamse vrouwen echter de teugels vie ren, waardoor BC Vlissingen in de slotfase nog wat terug kon doen: 46-80. Scores BC Vlissingen: Astrid Franke 12, Inge Vandewynckel 9, Marjolijn van den Bosse 7, Nanon Doeland 6, Nicotine Craste 6, Ietje Boerma 4 en Quintana Pattinama 2. Quo vadis - BC Vlissingen 98- 74: De mannenploeg sloot het seizoen in Gemert af met slechts zes man. Quo Vadis startte daar entegen met tien man en wissel de snel dooi'. Daardoor moest BC Vlissingen alle zeilen bijzet ten om bij te blijven. Het leek echter tevergeefs; Quo Vadis liep snel uit naar 23-9. Vlissin gen kwam na een time-out ech ter goed in het spel, al hield Quo Vadis een langzaam opgebouw de voorsprong van twintig pun ten tot aan de rust vast. Na de pauze bleef het verschil gehandhaafd. Vlissingen kon niet echt meer aandringen. Al leverde de ploeg een aantal technische hoogstandjes, waar door er in Gemert geen gezichts verlies werd geleden. Scores BC Vlissingen: Bas Roelse 16, Erwin Hilbert 15, Pascal Verhaar 15, Casper van Belzen 10, Rakesh Ang- noe 10 en Eelco Franke 10. doorWim de Vos AXEL - Het was wellicht dé ver rassing tijdens de derde wed strijd om de RES Trofee. Casper Ovaa uit Vlissingen is normali ter niet het echte winnaarstype, inaar zaterdag kende hij op het Smitsschorrecircuit van Axel een uitzonderlijk sterke dag. Ovaa won beide manches en werd zodoende de verrassende winnaar bij de licentiehouders. Een andere Vlissingse zege was er zaterdag voor Maikel van de Goor bij de vrijetijdrijders 125cc. Casper Ovaa is al verschillende jaren actief op de motorcross circuits. Hij blaast zijn partijtje altijd behoorlijk mee. maar het betreden van het hoogste scha vot van het erepodium bleef tot een minimum beperkt. Zater dag kwam de Vlissingse crosser in Axel eens niet met de ge bruikelijke 125cc-machine, maar probeerde hij het op een 250cc. Natuurlijk gaf hem dat meer mogelijkheden en die wist Ovaa tot het uiterste uit te bui ten. In de eerste manche leek het of hij nog moest wennen aan de an dere machine en moest hij nog een behoorlijke strijd voeren met de Belg Kevin Reijnaert en Arno Ruttinger uit Goes. Ovaa hield echter goed stand en schreef die reeks op zijn naam. In de tweede manche kende hij een kopstart en die stond hij niet meer af. Voor Arno Ruttinger verliep de start van de tweede manche minder voortvarend. De Goesenaar kwam zowat als laatste weg, maar wist zich na een indrukwekkende achter volgingsrace nog als vijfde te klasseren. Voor het. dagklasse ment betekende dat de vierde I plaats. Verrassen Bij de veteranen reed Ad Geldof een sterke wedstrijd. In de eer ste manche voerde hij een felle strijd met Jos Machiels die steeds in de buurt van de Oost- kapellenaar wist te blijven. Zo dicht zelfs dat Geldof zich nog leek te laten ven-assen. Toen de Walcherse crosser de zwart-wit geblokte vlag zag was hij over- i tuigd dat hij voldoende voor- I sprong had en nam reeds wat gas terug. Machiels kwam ech- j ter centimeter voor centimeter dichterbij en zelfs naast Geldof. i Machiels kwam uiteindelijk on geveer een halve meter tekort 1 om Geldof nog te passeren. In de tweede manche trok Machiels de zaken echter recht door een voudig te winnen. Geldof werd daarin derde. In de 125cc stond er geen maat op Maikel van de Goor. De Vlis- singer won beide reeksen. Bij de jeugd kwamen de Zeeuwen Da ve de Jonge uit Heinkenszand en Martin Stroo uit Oost-Souburg met respectievelijk de tweedeen derde plaats eveneens op het erepodium terecht. Twee motorcrossers stijlvol in actie tijdens de RES Trofee in Axel, foto Charles Strijd van onze sportredactie AAGTEKERKE - Bennie Provoost heeft in zijn woonplaats Aagtekerke de halve finale voor het Nederlands kampioen schap dammen voor aspiranten gewon nen. In de zevende en laatste ronde hield hij zijn enig overgebleven concurrent, Wouter Ludwig, in een onderling duel on der de duim. Het duel eindigde in remise. Daarmee handhaafde Provoost zijn voor sprong van één punt op Ludwig en plaats te hij zich als eerste voor de finale van het Nederlands kampioenschap. Provoost en Ludwig waren eerder in de week al verzekerd van deelname aan de fi nale van het NK. foto Dirk Jan Gjeltema door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - DFS zat mentaal kapot, tranen vloei den rijkelijk. Het kostte de spe lers de nodige tijd om de 6-2-ne- derlaag tegen Serooskerke te verwerken. DFS is veroordeeld tot het spelen van een beslis singsduel tegen Bevelanders om directe degradatie uit de derde klasse A te ontlopen. De nederlaag kwam knalhard aan in Burgh-Haamstede, ter wijl trainer John Ebert er vooraf nog alle vertrouwen in een goe de afloop had. „Er is goed ge traind en het gevoel is goed. Als we in de nacompetitie terecht komen, dan moeten we het wel heel erg laten afweten om naar de vierde klasse te degraderen." Inmiddels weet Ebert beter: DFS is niet eens zeker van de herkansing. De Burghse ploeg was tegen Se rooskerke niet best. Evenals ve le teamgenoten stond doelman Leander Rouw stij f van de zenu wen. Na precies 104 tellen, waarin de jonge doelman al twee ballen in de voeten van een Serooskerke-speler had ge schoven, kwam Serooskerke door een fout van Rouw op voor sprong. Rouws spelvoortzetting werd opgepikt door Remco Francke, die weinig bedenktijd nodig had om af te ronden: 0-1. 'Seroos' kreeg daarna via Wil lem-Jan Schoe, Francke en Niels Lobbezoo kansen om de score verder uit te bouwen, voordat DFS in de 21e minuut via Huib Nortier voor het eerst echt gevaarlijk werd. Nortiers half mislukte schot werd van de doellijn gehaald door Rudi Geerse. Richard Eerdmans schoot daarna over. Seroosker- ke-doelman Jerry Holmes rea geerde vervolgens prima op een kopbal van Anco van der Linde uit DFS' derde corner. Stip Uit DFS' volgende corner kwam de ploeg op 1-1. Mariko Rouw kreeg als laatste zijn voet tegen de bal. ,,Hou vast tot aan de rust", gilde Ebert zijn ploeg toe, maar DFS leek even 'het gevoel' terug te hebben en ging door. Een minuut later lag de bal op de stip toen Ronald Braam in het strafschopgebied over het uitgestoken been van Willem- Jan Schoe was gevallen. Vanaf de penaltystip scoorde Rouw opnieuw. Nog voor rust werd de zo begeerde voorsprong echter weer uit handen gegeven. Nicky Holmes krulde vanaf achttien meter de bal langs de muur en langs doelman Leander Rouw, die verkeerd stond opgesteld. In de tweede helft ging het kaarsje snel uit bij DFS. Al in de derde minuut profiteerde Frank Allaart van een misverstand tussen Richard Eerdmans en Mariko Rouw bij een diepe bal. Allaart passeerde Leander Rouw en bracht Serooskerke aan de leiding. Via Huib Nortier (kopbal over) en Mariko Rouw (schot van veertig meter op lat) werd de thuisploeg nog wel ge vaarlij kmaar Serooskerke pro fiteerde optimaal van de risico's die de thuisploeg achterin moest nemen. Invaller Marcel Vader scoorde zestien minuten voortijd 2-4. Ebert: ,,Dat was cruciaal. René van der Linde had moeten stap pen, dan was het buitenspel ge weest." In de laatste tien minu ten scoorde Remco Francke 2-5 en maakte Niels Lobbezoo er op aangeven van Vader nog 2-6 van. De treffers waren zout in de wonde van DFS, dat het in het beslissingsduel ook nog eens zonder rechtsback Clement Rijnberg moet doen. Hij ontving zijn zevende gele kaart van het seizoen en is geschorst. Betraand gezicht Richard Eerdmans was kapot van de nederlaag, maar bleef met een betraand gezicht wel oog houden voor de realiteit. „We leden zoveel balverlies in de eerste helft. Zaken die je vooraf afspreekt, worden niet nagekomen. Ik moest steeds de ruimte over links induiken, Re né Brusse had de taak om dat over rechts te doen. We kregen echter nauwelijks een bal, alles ging door het midden. Het spijt me zeer om het te zeggen, maar ik heb vandaag alleen maar de rug van onze spitsenduo ge zien." Zowel Richard Eerdmans als Mariko Rouw liepen na afloop niet over van het zelfvertrou wen. „Als je tot twee keer toe niet van WIK weet te winnen, dan weet ik niet of je wel in deze klasse hoort", vroeg Eerdmans zich af. Waarna Rouw hem aan vulde: „Als je ziet hoe je van daag speelt, dan weet ik niet of je wel blij mag zijn dat je nóg een kans krijgt voor lijfsbehoud." door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de strijd om de tweede plaats achter kampi oen RIA W in de zesde klasse A pakte Oostburg gisteren drie punten dankzij een 3-0-zege in de derby tegen Biervliet. Dreischor boekte de tweede achtereenvolgende zege. In Ter hole eindigde het duel in 4-5. In de zesde klasse B verspeelde Vosmeer bij Lepelstraatse Boys een 2-0-voorsprong. Het werd uiteindelijk 3-2. Terhole - Dreischor 4-5: De eer ste helft eindigde met 2-2 in evenwicht door treffers van Pa trick Vonk (2x) en Frank van de Helm en Sander Uyl. Na rust liep Dreischor uit naar 2-5 door Patrick Berrevoets, Mark van de Linde (die voor rust een tref fer afgekeurd had zien worden) en opnieuw Sander Uijl. In de slotfase kwam Terhole terug tot 4-5 door Eric van Goethem en Giovanni Verbraeken. SDO'63 - Sluis 0-2: Binnen tien minuten was de eindstand al be reikt door doelpunten van Geert van de Bussche en Chris Gen tier, de laatste uit een uittrap van de doelman. Hierna troffen Geert van de Bussche en Dennis van Driessche namens SDO nog het aluminium maar werd er niet meer gescoord. Biervliet - Oostburg 0-3: De be zoekers kwamen kort voor rust op voorsprong via een eigen doelpunt, Een in de tweede helft aandringend Biervliet werd op een grotere achterstand gezet door Stefan Roche, waarna Pe ter van der Linde kort voor tijd de eindstand op 0-3 bepaalde. Floris de Jonge van Biervliet kreeg tweemaal geel en dus rood. Ouwerkerk - Val Aan 1-6: Kort na de 0-1 kwam Ouwerkerk op gelijke hoogte via Peter Hille- brand. Nadat het al vrij snel weer 1-2 was geworden kregen de Zeeuwen enkele kansen om opnieuw langszij te komen. Kort na rust werd een met aan vallende bedoelingen gestart Ouwerkerk definitief verslagen toen het al snel 1-3 werd. Hierna liep de kampioen verder uit naar 1-6. Lepelstraatse Boys - Vosmeer 3- 2In de eerste helft straften Jac- co Vaders en Joost Hommel twee fouten in de defensie van de thuisploeg af: 0-2. Nadat Mar cel Bogers na rust met twee tref fers voor 2-2 had gezorgd, was het Richard Smaling die in de slotminuut zijn ploeg de volle winst bezorgde. door Klaas Verspoor VLISSINGEN - In de derde klasse A wordt zaterdag 12 mei op het veld van Colijnsplaatse Boys uitgemaakt wie er recht streeks degradeert naar de vier de klasse. DFS en Bevelanders trappen om 14.30 uur af in de voor him belangrijkste wed strijd van het jaar. Eindigt het treffen op neutraal terrein in een gelijkspel, dan volgt er een verlenging. Is er in de extra tijd nog geen beslissing gevallen, dan wordt de wed strijd op woensdag 16 mei volle dig overgespeeld. Wanneer het na twee keer 45 minuten voetbal gelijk staat, volgt wederom een verlenging. Als er dan nog geen winnaar bekend is, wordt er ge keken naar het doelsaldo in de competitie. In dat geval degra deert DFS. De verliezer speelt komend jaar dus een klasse lager, de winnaar speelt op 19 mei tegen de num mer tien uit de derde klasse B. Wordt dat duel gewonnen, dan is de ploeg alsnog behouden voor de derde klas. Bij verlies sluit die ploeg aan in een serie van drie duels (op 24 mei, 26 mei en 2 juni) tegen de periodekam pioenen van de vierde klasse A, B en C. De nummers een en twee uit de halve competitie handha ven zich cq promoveren. van onze sportredactie EKEREN - De judoka's van sportschool Geelhoed hebben tijdens een toernooi in het Bel gische Ekeren een hoop eerste plaatsen behaald. Tara Hoornick (zes jaar), Sjors Riddersma (zes jaar), Luca Pee- ters (zeven jaar), Tess van 't Wes- tende, Joel Cordes (beiden acht jaar), Amy Hoornick, Randy van de Broek (beiden acht jaar), Robbin van de Bor (negen jaar), Sam van 't Westende (negen jaar Glenn Alders (tien jaar), Rens- ke Brandhoff en Chantal Gaakeer (beiden dertien jaar) waren allen de beste in hun klasse. Tweede plaatsen waren er voor Lotte Hoornick (zes jaar), Swen Hilberdink (zeven jaar), Ron Smit (acht jaar). Karlijn van der Linden (twaalf jaar), Danielle Houtekamer (vijftien jaar), Crum van der Linden (vijftien jaar). Steven de Reuver (acht jaar) en Luuk Smit werden bei den derde. Schietingen Vooruitgang Kwadendamme. Wip 1: 1e Hoofdvogei: A.Rijk (ADLM), 2e Hoofdvo gel: loting, 1e Zijvogel: Ruud Verdonk (Concordia), 2e Zijvogel. D. Boonman (Willem Teil), 3e Zijvogel: J.Remijnse (Zorgvlied), 4e Zijvogel: J. Repkes (Victo ria), 1e Kal: W. Remijnse (Edele Hand boog) 2e Kal: M. Oosthoek (Concordia), 3e Kal: Sj.v.Eykeren (Vrije Schutters), 4e Kal: loting, Meeste kl.vogels: W. Remijn se (Edele Handboog) 9 stuks. Wip 2: 1e Hoofdvogel: P. Raas (Victoria), de Hoofd vogel: loting, 1e Zijvogel: J. Repkes (Vic toria), 2e Zijvogel: O. Steenaert (Victoria 3e Zijvogel; loting, 4e Zijvogel: loting, 1e Kal: M. Verdonk (Concordia), 2e Kal: K. Repkes (Victoria), 3e Kal: D. Boonman (Willem Teil), 4e Kal: loting, Meeste kl.vo gels: P. Repkes (Victoria) 8 stuks. Ons Genoegen Oudelande. Wip 1: 1e Hoofdvogel: A. Dekker (Doel naar Hoger 2e Hoofdvogel: H.Koens (Zeelandia), 1e Zijvogel: M. de Jonge (Soranus II), 2e Zijvogel: W. Remijnse (Edele Handboog 3e Zijvogel: loting, 4e Zijvogel: loting, 1e Kal: C. Jeremiasse (Zorgvlied), 2e Kal: J. v.d. Dries (Vrije Schutters), 3e Kal: J. Braam (Ons Genoegen), 4e Kal: loting. Wip 2:1e Hoofdvogel: M. Joosse (Edele Handboog), 2e Hoofdvogel: H. Franse (Willem Teil), 1e Zijvogel: L. v. Dijke (ADLM), 2e Zijvogel' J. Vermeule (Edele Handboog), 3e Zijvogel: loting, 4e Zijvo gel: loting, 1e Kal: P. Oosthoek (Vrije Schutters), 2e Kal: P. de Putter (Concor dia), 3e Kal: H. Schipper (Victoria), 4e Kaf loting. Zeelandia Ovezande. Wip 1:1e Hoofdvo gel: H. v. Leeuwen (Ravestein), 2e Hoofd vogel: J. Boonman (Willem Teil), 1e Zijvogel: J. Boonman (Willem Teil), 2e Zijvogel' M.C. Verdonk (Concordia), 3e Zijvogel: P.Vette (Concordia), 4e Zijvo gel: J. v. Steenbergen (Willem Teil), 1e Kal: M. de Jonge (Soranus II), 2e Kal: E Maat (Zorgvlied), 3e Kal: M. Verdonk (Jac. van Beieren), 4e Kal: J. Vermeule (Edele Handboog). Wip 2: Ie Hoofdvo gel: P. Nagelkerke (Concordia), 2e Hoofd vogel: loting, 1e Zijvogel: M.C. Verdonk (Concordia), 2e Zijvogel: J. Boonman (Willem Teil), 3e Zijvogel: E, Maat (Zorg vlied), 4e Zijvogel: M.C. Verdonk (Con cordia), 1e Kal: D. Boonman (Willem Teil 2e Kal: M. Wisse (Concordia), 3e Kal: P de Jonge (Zeelandia), 4e Kal: loting. HYPOTHEEKVISIE ).u«l '«Mr** Im*l !1» Vital*» T«i01U-4» 7373 mvwJirpoftHkvtal«J»l foto Lex de Meester De basketbalsters van BC Vlissingen krijgen aanwijzingen van coach Tom Joziasse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 16