Harmonie Hoek weer springlevend PZC MEI AANBIEDING meubelcentrum VERDEGEM Oostburg tolereert alleen minicampings bij boerenbedrijven WATERSLAPEN! Oprichting eeuw geleden reden voor jubileumconcert en tentoonstelling Heikant viert Stuikersfeesten 6000m2 meubelshow ADVERTEREN? Garage Verbrugge bv PARTSMANAGER M/V Vakanties van het Nationaal Reumafonds door Piet Kentin door Pascalle Cappetti OOSTBURG - Het college van burgemeester en wethouders van Oostburg houdt vast aan 'volwaardigheid' van een agra risch bedrijf, als voorwaarde om een minicamping in het buiten gebied te mogen opzetten. B en W laten dit criterium niet los, ondanks het verzoek van de Vereniging van Kampeerboeren en de wens van een deel van de gemeentelijke recreatiecom missie. In hun voorstel aan de raad willen B en W het klein schalig kamperen in de streek aan regels onderwerpen. Er mo gen maximaal achttien kam peerboerderijen in het kustge bied zijn. Bovendien moeten nieuwe aanvragen voor een kampeerontheffing worden voorgelegd aan de Agrarische Adviescommissie Zeeland. Die moet dan een oordeel uitspre ken over de volwaardigheid van het agrarisch bedrijf. De Vekabo had tegen deze voor waarde geprotesteerd, omdat de regeling volgens de vereniging helemaal niet nodig is. Zoveel belangstelling is er niet om een minicamping op te zetten en ook kleinere agrarische onderne mers moeten de kans hebben een dergelijke nevenactiviteit in ontwikkeling te nemen, oor deelde de vereniging. Liever ziet zij dat de gemeente eisen stelt aan de oppervlakte van de minicamping, die mini maal twee hectare zou moeten zijn. Dit criterium is ook op Schouwen-Duiveland van toe passing. Het college wil hier echter niet aan, omdat het hecht aan een koppeling tussen een agrarisch bedrijf en kleinscha lig kamperen. Verzoek subsidie De gemeenteraad vergadert donderdag .17 mei, vanaf 19.30 uur over het voorstel. Aan de ox-- de komt ook het subsidiever zoek van de christelijke mu ziekvereniging Excelsior. In weemil van de commissie wel zijn wil het college het verzoek niet honoreren, omdat het geen precedenten willen scheppen. Daarbij kan het feit dat de mu ziekvereniging nog niet gewend was aan de nieuwe subsidie richtlijnen, geen reden zijn om af te wijken van die subsidiever- j oi'dening, motiveren zij. Op de agenda van de gemeente raad staat vei"der het drugsbe leid, dat na een twee jaar lang gevoerde discussie moet worden j vastgesteld. Het college, en hoogstwaar schijnlijk ook de raad, opteert voor de nul-optie, dat wil zeg gen geen koffieshops. De aan-1 vragen die op het gemeentehuis liggen om een gedoogde koffie shop te kunnen beginnen, kun nen vanaf dat moment worden afgewezen. HEIKANT- Op Pinksterzondag 3 juni zijn in Heikant de Stui kersfeesten. In de dorpskern zijn er vanaf 's morgens elf uur allerlei activiteiten. De kerk staat evenals voorgaan- i de jai'en open voor een expositie van plaatselijke kunstenaars. Tegelijkertijd begint een rom- j melmarkt. 's Middags wordt op het kerk-1 plein een beachvoetvolleytoer- nooi gehouden, waarvoor op het Kerkplein een laag zand wordt aangebracht. Verder zijn er hooivorkdarten, een rollen wedstrijd en country line dansen. De jeugd kan mee doen aan een dikke bandenwed- strijd en zich vermaken met kin- derattracties. 's Avonds begint om 18.30 uur een disco voor de basisschool-1 jeugd. Na afloop hiervan wordt de barbecue aangestoken. Het Hulster dweilox-kest "t Mag geen noam hebben' zorgt voor mu ziek. Het late avondprogramma is ge vuld met muziek. Disjockey Frank Smet zorgt voor de war ming up. Verder zijn er optre dens van Back to Coda en Mid night Run. Deze laatste band komt met een uitgebreid reper toire covers op de planken. Het varieert van Marco Borsato tot de Golden Earring, Simple Minds en Anouk. Back to Coda is een lokale band uit Heikant. HOEK - Honderd jaar geleden, op 15 mei 1901, vond in Hoek de oprichting plaats van Har monie ENZK (Elk Naar Zijn Krachten). Het huidige be stuur viert deze mijlpaal met optredens, een tentoonstelling en een jubileumconcert op 2 en 3 november. Echt veel is er niet bekend over de beginjaren van de Hoekse Harmonie. Zeker is wel dat ENZK, volgens een bewaard notulenboek, van 1974 tot 1994 heeft stilgelegen. In 1994 vond een aantal enthousiaste men sen dat het tijd werd de Hax-mo- nie nieuw leven in te blazen. De actie die vervolgens op touw werd gezet zorgde voor de be nodigde leden zodat ENZK na twintig jaar in stilte een door start kon maken. „De reden dat de Harmonie in '74 stopte met spelen was dat drumband De Roffelaars werd opgericht. Twee muziekgezelschappen op één dorp was niet haalbaar. Enkele jaren later ging de drumband ter ziele en hadden we niets meer", vertelt Johan Zwart, voorzitter van de Har monie. Ommekeer Een concexT van de Hax'monie van Zaamslag in de kerk in Hoek bracht de ommekeer. Tij dens dat concert was de kerk gevuld met tweehonderd be zoekers. Er kwamen veel posi tieve reacties op. Niet veel la ter, op een vex-jaardagfeestje, werd door een aantal mensen over het optreden gesproken en ontstond het initiatief dat er toe leidde dat ENZK weer ac tief werd. Ook cle huidige se cretaris Piet Dieleman was daarbij. „Voordat we het wis* ten had een aantal mensen zich opgegeven voor een bestuurs functie en hielden we in maaxt '94 een oprichtingsvergade- x-ing in het Kerkcentrum in de Langestraat. Tijdens die ver- gadering kregen we zo'n vijf entwintig aanmeldingen en stelde André Verschelling uit Axel zich beschikbaar als diri gent." Instrumenten waren er niet, deden werd opgericht, kwam gisteravond bijeen om te spelen bij de dodenherdenking. Harmonie ENZK, die honderd j dus werden verenigingen uit de regio gepolst of het mogelijk was deze te lenen. Dat liep zo goed dat niet lang daarna de eerste repetitie kon worden ge houden. „Op Koninginnedag hebben we ons voor het eerst laten horen tijdens een rond gang door het dorp. Iedereen die mee speelde liep in bui'ger- kleding omdat we nog geen uniformen hadden." Een jaar later was ook dat pro bleem opgelost. Nadat er een advertentie was geplaatst in Klank en Show, het maand blad van de Koninklijke Ne derlandse Federatie van Mu ziekverenigingen, kon het bestuur 35 praktisch niet ge bruikte uniformen ovex-nemen. Tijdens de viering van Konin- girmedag '95 werden deze voor het eerst aan het publiek ge presenteerd. „Daax*voor zijn we de bevolking van Hoek erg dankbaar, want zonder de ruim vierhonderd donateurs was dit nooit gelukt." Bestuursleden bezochten sa men met de diligent scholen in Hoek om kinderen enthousiast te maken voor muziek. „Dat doen we nog steeds, maar dan oxn de twee jaar", zegt voorzit ter Johan Zwart. „Dat heeft wel vruchten opgeleverd want we hebben op dit moment een jeugdgx-oep met zeven leden. Die krijgen elke maandag pri- véles van onze dirigente Josje de Regt. Dit jaar gaan we het anders aanpakken. Met een man of vijftien gaan we de scholen langs, spelen een deun tje en vertellen het een en an der. Op deze manier is het nog leuker, zowel voor de jeugd als voor ons. We moeten aan de weg blijven timmeren want zonder jeugd is er geen toe komst." Nu, zo'n zeven jaar na de we deroprichting, is de agenda van de Hoekse Harmonie goed gevuld. Naast de jaaxiijkse rondgang op 30 apxil en de voorjaarsconcerten geeft ENZK elk jaar een koffiecon cert in verzorgingshuis Vrem- dieke. Maar ook tijdens de stil le tocht op 4 mei, op de laatste avond van de vierdaagse van Hoek en Terneuzen, tijdens de Dag van de Muziek en bij het Dorpsfeest in Hoek is de Har monie present. De Anjerfonds collecte wordt muzikaal bege leid, de buitenwijken de Knol, Wulpenbek en Mauritsfort woi'den bezocht omdat ook daar donateurs wonen en er is elk jaar een Najaarsconcert. Voor het spekken van de kas worden er jaarlijks vierdui zend oliebollen aan de man ge bracht en is er een bloemenak- tie. „Vaxruit de Harmonie is dweilband De Karrestuukers ontstaan die soms op het voet balveld speelt, te horen is op de Hoekse feesten en af en toe re cepties en feesten opluistert", vult Piet Dieleman aan. foto Charles Strijd Tijdens het jubileumjaar wordt er extra uitgepakt. Zo zal naast ENZK en de Karrestuukers op 19 mei, de Dag van de Muziek, ook Show band Jong Axel in Hoek aan wezig zijn. Om half acht 's avonds wordt er ook nog een optreden gegeven door Inter Scaldxs Pipes and Drums, een doedelzakgezel schap uit Vlissingen. Tijdens de dorpsfeesten is er een over zichtstentoonstelling met on der meer oude foto's. Op twee en drie november volgt het na- jaars-jubileumconcert in wijk centrum De Hoekse Rakkers. Dit concex-t wordt afgesloten met een receptie voor leden en oud-leden. zaterdag 5 mei 2001 voor een wel zeer vriendelijke prijs! Tevens OPRUIMING van alle showroommodellen met hoge kortingen! Vakkundig thuis geplaatst met volledige garantie! Dit in verband met de nieuwe collectie!! jj VERDEGEM meubelen Openingstijden: maandag en zaterdag 9.00 17.00 uur dinsdag t/m vrijdag 9.00 -18.00 uur woensdag koopavond tot 21.00 uur zondag 14.00 - 1 7.00 uur [m.u v juni t/m sept.l Nieuwstraat 68, Oostburg Tel. 0117-453453 Fax. 0117-453191 www.verdegem.nl *- kijk op www.kankerbestrijding.nl of bestel de gratis folder 'geniet van de zon, maar maak 't niet te gek' bij nederlandse n kankerbestrijding/kwf, sophialaan 8, wu& 1075 br amsterdam. TEL.: 0118-484321 of FAX 0118-470100! Garage Verbrugge is een onderneming met 45 medewerkers en is dealer van DAF trucks, GINAF terreinwagens, Mitsubishi bestelwagens, BMW personenwagens en Palfinger kranen. Verder repareren en onderhouden wij alle merken getrokken materieel, laad-Zloskleppen, airconditioning en alarmsystemen. Welke schoolverlater wil straks ons team komen versterken als: AANKOMEND MAGAZIJNMEDEWERKER MA/ Opleiding Minimaal LTS(bij voorkeur autotechniek) met MBO denk- en werkniveau. Leeftijd ±17-20 jaar Functie-eisen - Affiniteit met auto- onderdelenbranche - service- en klantgerichte instelling - enige administratieve kennis - flexibele inzetbaarheid Werkzaamheden U gaat zich onder leiding van de Partsmanager bezighouden met alle ins en outs van de verkoop van truckonderdeien. De juiste kandidaat in deze verantwoordelijke functie bieden wij een passend salaris. Voor verdere informatie kunt u telefonisch contact opnemen met onze heer Eric Temmerman, aftersales manager, tel. 0031(0)115-681222 of 0031(0)6-22660803. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met uitgebreide C V. binnen een week te richten aan: Garage Verbrugge B.V. T.a.v. de Direktie Postbus 530 4530 AM Terneuzen www.garageverbrugge.nl Industrieweg 37 - 4538 AG Terneuzen tel.: 0031(0)115-681200 Garage Verbrugge b.v. Garage Verbrugge is een onderneming met 45 medewerkers en bezit een uitgebrei de en gevarieerde klantenkring Het is een garagebedrijf dat de dealerschappen voert van DAF, GINAF terreinwagens en Mitsubishi bestelwagens, Palfinger iaad-/ioskranen alsmede BMW personenwa gens. Onze DAF truckafdeling zoekt voor direct een enthousiaste Opleiding. minimaal MTS autotechniek (MBO) met HBO denk- en werkniveau Leeftijd: 25-30 jaar Functie-eisen: - pro-actieve, seivice- en klantgerichte instelling - affiniteit met auto-onderdelenbranche - enige jaren ervaring In deze branche is een pre - goede communicatieve vaardigheden - kennis van/ervaring met geautomatiseerde systemen - goede kennis van de Engelse taal - flexibele inzetbaarheid Werkzaamheden: U bent verantwoordelijk voor het inkopen van goederen en diensten. U onderhoudt met 2 magazijnmedewerkers de contacten met onze werkplaats en onze klantenkring. U draagt zorg voor het beheer en optimaliseren van de logistiek, inkoop- en bevoorrading. Tevens maakt u deel uit van ons Managementteam en bent verantwoordelijk voor alle voorkomende milieuzaken De juiste kandidaat in deze verantwoordelijke functie bieden wij een passend salaris Ziet u een uitdaging in deze functie, reageer dan snel. Voor verdere informatie kunt u telefonisch contact opnemen met onze heer Eric Tem merman, Aftersales manager, tel. 0031(0)115-681222 of 0031(0)6-22660803. Uitsluitend schriftelijke sollicitatie met uitgebreide C V binnen een week te richten aan: Garage Verbrugge B.V. T.a.v. de Directie Postbus 530 4530 AM Terneuzen www.garageverbrugge.nl (Industrieweg 37 - 4538 AG Terneuzen tel.: 0115-681200 Klasse waterbed waar wij als Eerenomeerd leverancier trots op zijn om te kunnen verkopen Omdat bet gaat om een volledig slaapkamer klaar waterbed: GRATIS vakkundig geïnstalleerd! u reumapatiënt? Wilt u wel eens zorgeloos met vakantie? Het Nationaal Reumafonds organiseert al meer dan 40 jaar aangepaste vakantiereizen voor iedereen die reuma heeft. Reizen naar zowel binnen- als buitenland per boot, bus of vliegtuig. Wilt u meer weten over het reisprogramma van het Nationaal Reumafonds, vraag dan onze vakantiegids aan. Wij noteren uw gegevens en zorgen dat u de gids krijgt toegestuurd. U kunt de gids bestellen via onze afdeling reizen. Telefoon 020-589 64 85 op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur Nationaal Reumafonds Bent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 76