Hontenisse wil herstel bouwval PZC PZC Zwembad lijdt tonnen schade door gesprongen waterleiding mm Hulst velt populieren Gebiedswethouders Hulst moeten contact met burger bewaren Axelsestraat paar maanden dicht voor sanering en wegwerk 13 Voormalige garage Voet doorn in oog Vrachtwagendief krijgt in beroep drie jaar cel Binnenvaartschip overvaren Automobilist krijgt klappen Greenery belandt in rode cijfers Gewonde bij botsing met tractor Zwembad Hulst tijdelijk dicht Blikseminslag bij Cerestar EHBO Breskens eert secretaris Natuuruitstapjes en cursussen m zaterdag 5 mei 2001 door René Hoonhorst KLOOSTERZANDE - Het lijkt erop dat de zuidelijke entree van Kloosterzande voorlopig niet wordt verlost van het vervallen pand van de voormalige garage Voet. De nieuwe eigenaar, die het pand onlangs tijdens een openbare veiling kocht, is niet van plan het gebouw op te knap pen. De gemeente Hontenisse zal er echter op aandringen dat het bedrijfspand zodanig wordt opgeknapt dat het 'geen gevaar voor de omgeving meer ople vert'. De voormalige garage aan de Hulsterweg is al jaren een doorn in het oog van het gemeentebe stuur van Hontenisse. Sinds er geen bedrijfsactiviteiten meer worden uitgeoefend, is er niets meer aan het gebouw gedaan. Het pand wordt al jaren alleen gebruikt als opslagruimte voor speelautomaten en meubilair door eigenaar E. Leenknecht van het naastgelegen hotel- en zalencomplex Van Leuven. Leenknecht had het pand graag gekocht om zijn feest- en verga derzaal uit te breiden. Hij schrok echter terug voor de kos ten voor grondsanering. Onderzoeken die hij op eigen kosten liet uitvoeren, gaven aan dat reiniging van de grond in en om de garage minstens drie ton kost. Die kosten bovenop de for se investeringen voor een rigou reuze verbouwing van Zaal Van Leuven durft Leenknecht niet aan. ,,Het pand kostte bijna niets, maar als ik wil verbou wen, heb ik een schone-grond- verklaring nodig. Duidelijkheid over subsidiemogelijkheden is er niet en het risico om als eige naar voor alle schoonmaakkos ten op te draaien is te groot", be toogt Leenknecht. Vervuiler betaalt De nieuwe eigenaar, A. Schuer- man uit Sint Jansteen, maakt zich niet druk om saneringskos- ten. „Ik heb nooit iets vervuild, dus ik hoef niets te betalen. De vervuiler betaalt, luidt het ge zegde toch." Schuerman weet door Niels Juist DEN HAAG - De 40-jarige man die in Zeeuws-Vlaanderen op grote schaal vrachtauto's en containers met goederen zou hebben gestolen en geheeld, is gisteren door het Haagse ge rechtshof veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk. Daarmee kwam het hof tot een hogere straf dan de rechtbank in Middelburg, die de man twee jaar cel had opgelegd. De offi cier was in hoger beroep gegaan, omdat hij die straf veel te laag vond. Hij vond dat de man drie jaar onvoorwaardelijke gevan genisstraf moest krijgen, omdat hij leiding zou hebben gegeven aan een criminele organisatie. De verdachte had jarenlang een vervoersbedrijf in Terneuzen en was samen met vier van zijn werknemers tussen juli '99 en mei vorig jaar op dievenpad ge weest. Ze stalen onder andere een koelwagen, dozen met au- dioapparatuur en nepbontjas- sen en een oplegger met triplex platen. De gestolen goederen werden opgeslagen in een loods in Terneuzen, om te worden doorverkocht. De verdachte ontkende dat hij bij de diefstal en de heling betrokken was, maar het hof achtte de feiten wettig en overtuigend bewezen. nog niet waar hij het pand op termijn voor wil gebruiken, maar blijft de garage voorlopig aan Leenknecht verhuren als opslagruimte. „Er verandert dus niets." Wethouder B. Pauwels bestrijdt dat. Als eigenaar van de voor malige garage zal Schuerman er in elk geval voor moeten zorgen dat het pand bouwkundig in or de is. „Er vallen nu af en toe brokken steen en andere mate rialen naar beneden. Dat kan gevaar voor de omgeving ople veren en daar zal in elk geval iets aan moeten gebeuren." Verfraaien De wethouder hoopt dat de ge meente binnenkort met Schuer man kan praten over de moge lijkheden voor het verfraaien van de omgeving. Pauwels betwijfelt of Schuer man als eigenaar niet zal moe ten opdraaien voor het reinigen van de grond. „We zullen juri disch laten uitpluizen of sane ring kan uitblijven als er geen nieuwe activiteiten worden ont plooid. Maar als gemeente durf den we de garage niet te kopen, omdat nog onduidelijk is in wel ke mate de grond is vervuild. Eerste onderzoeken hebben al uitgewezen dat de kosten drie ton zullen zijn, maar dat kan zo oplopen tot een half miljoen als er later meer vervuilende stof fen in de grond blijken te zitten. Of voor de sanering elders sub sidies kunnen worden verkre gen, weten we nog niet. We zijn natuurlijk wel bereid om met de nieuwe eigenaar naar mogelijk heden te zoeken." Pauwels bevestigt dat de ge meente graag had gezien dat Van Leuven een grotere feesthal had gebouwd. Maar hij ver werpt de suggestie dat de ge meente dan had kunnen afzien van een evenementenhal aan de Emmastraat. „Voor een aantal activiteiten zal vergroting van Zaal Van Leuven zeer geschikt zijn.Maar voor sporten als voet bal en tennis is er echt te weinig ruimte, ook al om te parkeren." door René Hoonhorst HULST - De gemeente Hulst laat honderden bomen rooien op en om de Liniedijk. Aan de kant van de Kijkuit straat naar Clinge liggen al tientallen populieren omver. Niet omdat de sanering van het oude woonwagencentrum De Rape is begonnen, maar gewoon omdat de populieren kaprijp zijn. Het wandelpad aan de oost zijde van de Liniedijk blijft nog enige tijd moeilijk be gaanbaar, omdat een groen- bedrijf nog een aantal bomen moet kappen en afvoeren. De meeste bomen zijn gemeente lijk eigendom, een klein aan tal is van het waterschap. „De levensduur van de populieren zat er op. Om geen gevaar voor de omgeving te worden, moes ten ze weg. Op termijn worden nieuwe bomen teruggeplant", verzekert wethouder W. Kaijser. foto Charles Strijd ANTWERPEN - Het binnenvaartschip San Laurent is gister avond rond elf uur bij de Noordzee-terminal in Antwerpen overvaren door de Duitse kustvaarder Polaris. De San Lau rent begon te zinken en werd door diverse sleepboten tegen een afgemeerd binnenvaartschip geklemd. De bemanning is van boord gehaald en vannacht waren de bergers nog bezig met pogingen om de San Laurent drijvende te houden. De Po laris heeft geen schade opgelopen. TERNEUZEN - Een 24-jarige automobilist uit Terneuzen deed donderdagavond aangifte van mishandeling. De man reed met zijn auto over de Axelsestraat toen hij door een ande re autobestuurder werd achtervolgd en gesommeerd te stop pen. Hij deed dit, waarop zijn achtervolger hem zonder aan leiding begon te slaan en schoppen. De dader stapte na het incident in zijn auto en reed weg, het slachtoffer met een bloeddoorlopen oog en lichte kneuzingen achterlatend. De politie heeft de zaak in onderzoek. BREDA - The Greenery, het grootste conglomeraat van groente- en fruitveilingen in Nederland, is vorig jaar in de ro de cijfers beland. Lagere marges, reorganisatiekosten, lagere inkomsten uit tarieven voor telers en uit Europese fondsen noemt The Greenery als oorzaken. Het nettoverlies over 2000 kwam uit op 5,8 miljoen gulden. In 1999 behaalde de veiling nog een winst van 6,1 miljoen gulden. CLINGE - Een 51-jarige automobilist uit Hulst raakte gister ochtend bij een ongeval op de Clingeweg in Clinge licht ge wond. De man wilde met zijn auto een tractor inhalen. De tractorbestuurder stond, toen de Hulstenaar langszij kwam, net op het punt om linksaf te slaan. Hij zag de man over het hoofd. De auto werd bij de botsing volledig vernield. De be stuurder van de auto hield aan het ongeluk pijn aan zijn borst over en moest zich onder doktersbehandeling stellen. HULST - Zwembad Revnaertland in Hulst is nog tot morgen gesloten. Hoewel het deze week schoolvakantie is, heeft het personeel om een paar dagen vrij verzocht na de dood van een zwemmer, afgelopen dinsdagavond. De zwemmer overieed, ondanks reanimatiepogingen van zwembad- en ambulance personeel, aan een acute hartstilstand. Zwembadeigenaar F. Lievens benadrukt dat er voldoende toezichthoudend perso neel aanwezig was in het zwembad.,Er is niemand iets te ver wijten, maar het personeel is toch behoorlijk ontdaan door het ongeval. Ze hebben dan ook zeer nadrukkelijk gevraagd om het zwembad een paar dagen te sluiten. Aan die wens wil den we niet voorbijgaan, höewel het natuurlijk wel wrang is dat het net deze week schoolvakantie is." Het Hulster zwem bad is morgen vanaf 10.00 uur weer open voor vrijzwemmers. SAS VAN GENT - Op het terrein van zetmeelproducent Ce restar in Sas van Gent is donderdagnacht tijdens het hevige noodweer op enkele weegbruggen de bliksem ingeslagen. De in- en uitgaande weeginstallaties zijn direct na het incident hersteld. De materiële schade bleef beperkt. „Er is geen brand uitgebroken, er was alleen sprake van inductieschade." aldus een woordvoerder van de fabriek. door Conny van Gremberghe HULST - De nieuwe gemeente Hulst gaat, als Koewacht bij het oosten wordt gevoegd, werken met vijf wethouders. Iedere wethouder krijgt een aantal ta ken, maar wordt ook bestuurlijk verantwoordelijk voor een deel van de gemeente. Met deze zo genaamde gebiedswethouders denkt de gemeente te voorko men dat er bij burgers een soort van 'stad en ommelanden-den ken' ontstaat. De gemeente zal verdeeld wor den in zes districten. De wet houders en de burgemeester krijgen ieder de verantwoorde lijkheid voor één district. Dit moet de lijn tussen bestuur en burgers zo kort mogelijk hou den. Daarnaast, zo redeneert het be stuur, is het voordeel van één aanspreekpunt dat er voor bur gers herkenbare figuren ont staan, waarmee zij kunnen REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim A.M. van Stee J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl communiceren. De burgemees ter of wethouder zou in zijn 'ei gen' gebied regelmatig spreek uur moeten houden of overleg plegen met de dorpsraden in zijn gebied. De nieuwe gemeente Hulst wordt ruim 250 vierkante kilo meter groot. Dat is een vrij fors oppervlak, wat voor de gemeen te tot gevolg zal hebben dat er her en der in de gemeente amb telijke en bestuurlijke steun punten moeten komen. Het bestuur van Hulst gaat er voor lopig niet van uit dat dit bete kent dat er op verschillende plaatsen moet worden ge bouwd. Computer De gemeente wil bestaande gemeentehuizen (Hontenisse) en dorpscentra met behulp van computerverbindingen gebrui ken als steunpunt. Het recente lijk verbouwde gemeentekan toor in Kloosterzande zal zijn functie grotendeels behouden, maar zal waarschijnlijk een ge meentelijke sector herbergen die niet al te publieksgevoelig is. BRESKENS - Alle 21 geslaagde EHBO-cursisten waren gister avond op uitnodiging van de secretaris van de afdeling Bres kens, Adrie Oosterling, naar de bijeenkomst gekomen. Uitein delijk was het Oosterling zelf die in het zonnetje werd gezet. Al sinds 1976 is Oosterling se cretaris van de EHBO in Bres kens. Hiervoor werd hij door districtsbestuurder A. Koole onderscheiden met de zilveren C. B. Tilanus-medaille, ge noemd naai' de oprichter van de EHBO, een draaginsigne en een pen. Van het bestuur Breskens over handigde Nico de Baerdemae- ker de jubilerende secretaris een present met de wens dat Ooster ling nog vele jaren de functie zal vervullen. De EHBO-diploma's werden uitgereikt door huisarts R. La- terveer uit Breskens. Het grote aantal, 21 deelnemers, is te dan ken aan de winkeliersvereni ging van Breskens, die haar leden aanraadde naast de ver plichte cursus Bedrijfshulpver lening de meer uitgebreide cur sus EHBO te volgen. door Conny van Grembergen TERNEUZEN - De natuurbe schermingsverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen houden de komende week weer activitei ten voor leden en niet-leden. Vandaag kunnen belangstellen- den op de fiets een tocht maken langs allerhande waterwerken in de buurt van Axel. Vertrok ken wordt om 13.30 uur vanaf het bezoekerscentrum in de Ax- else watertoren. Dinsdag 8 mei wordt in het be zoekerscentrum De Baecker- mat in Westdorpe vanaf 915 uur een oudercursus gegeven over vlinders en bijen door Marian Langeveld en Yvonne Hartgers. door René van Stee TERNEUZEN - De Axelse straat in Terneuzen blijft van wege een bodemsanering en de reconstructie van het gedeelte tussen de Jacob Catsstraat en de Dokweg tot half oktober geslo ten voor doorgaand verkeer. De werkzaamheden liggen volgens gemeentewoordvoerder D. Tim- mers op schema. De straat blijft gedeeltelijk bereikbaar voor be stemmingsverkeer. Momenteel wordt in opdracht van de provincie Zeeland de bo dem schoongemaakt. Zowel de grond als het grondwater ter hoogte van het nu afgesloten ge deelte tussen de Leliestraat en de Jacob Catsstraat worden ge zuiverd. Tot half mei wordt daarvoor verontreinigde grond onder twee, recent gesloopte, panden afgegraven en vervan gen door schone grond. Eind mei begint de zuivering van het grondwater via onder gronds geplaatste zuiveringsfil ters, waarvoor installaties bovengronds op het schoonge maakte perceel worden ge plaatst. De grondwaterzuive ring duurt naar verwachting ruim vijfjaar. Na de gedeelten tussen de Axel- sedam en de Jacob Catsstraat vindt van eind mei tot half okto ber de derde fase van de recon structie van de Axelsestraat plaats. Daarvoor wordt het ge deelte tussen de Jacob Cats straat en de Dokweg van half mei tot half oktober gesloten. In deze periode is er ook een omlei dingsroute voor fietsers. Evenals de herinrichting tussen de Axelsedam en de Van Steen bergenlaan krijgt de Axelse straat in de derde reconstructie fase een rijweg zonder middenberm, met rode fiets stroken en parkeervakken en bomen aan weerszijden. Daar naast wordt ook de riolering vernieuwd. Deze klussen kosten zo'n 1,75 miljoen gulden. Bushalte Om de Axelsestraat aantrekke lijker te maken komt ter hoogte van de Leeuwenlaan een bus halte. De aanleg van de nieuwe stopplaats voor buslijn 5 bete kent dat het vorig jaar opge knapte gedeelte van de Axelse straat wederom op de schop moet, om de ondergrond ge schikt te maken. Deze ingreep moet voor de zomer klaar zijn. Er wordt verder gedacht aan omleiding van buslijn 5 via de wijk Oude Vaax*t, met stopplaat sen ter hoogte van zorgcentrum De Blide, scholengemeenschap De Rede en sportpark Oude Vaart. (Advertentie) In de avonduren staat in het zelfde centrum 'natuur over de drempel' op het programma. Deze cursus gaat over de natuur om de woning en omvat vijf bij eenkomsten en twee excursies. De eerste bijeenkomst op 8 mei begint om 19.30 uur. De Hele maand Mei organiseren wij iedere zaterdag feestelijke Open Huisdagen. Een Mooie Collectie, een lekkere traktatie en een leuke verrassing voor iedere geslaagde klant. U bent van harte welkom op zaterdag 5 mei 12 mei 19 mei 26 mei Grote Markt 11/13 Goes Het water liet een ravage achter in de kelder van zwembad De Honte. foto Charles Strijd door René van Stee TERNEUZEN - Door een ge sprongen waterleiding is don derdagavond naar verwacht voor enkele honderdduizen den guldens schade ontstaan in zwembad De Honte aan de Bellamystraat in Terneuzen. Het zwembad is zeker tot maandag gesloten. De breuk in de hoofdleiding van Delta Nutsbedrijven be vindt zich buiten het zwem bad, vlakbij de achterdeur op ongeveer anderhalve meter diepte. De buis heeft een door snede van elf centimeter en kan ruim honderd kubieke meter water per uur vervoe ren. Op het moment dat een mede werker van het zwembad ont dekte dat de kelders van zowel het instructie- als het wed- strijdbad volstroomden, stond het water al ruim anderhalve meter hoog. Hierop werd het zwembad rond negen uur 's avonds ontruimd volgens het ontruimingsplan. Een half uur later heeft de brandweer de kelders leeggepompt. Het water heeft veel schade aange richt aan technische appara tuur als pompen en verwar ming. Ook de elektriciteit kan niet worden ingeschakeld. Daarnaast heeft de admini stratie forse schade opgelo pen. Volgens eerste schattingen loopt de schade in de tonnen. Experts zullen het definitieve bedrag in de loop van de ko mende weken vaststellen. Volgens gemeentevoorlichter D. Timmers wordt er met man en macht gewerkt aan de her opening van het zwembad, ko mende maandag. „Dit blijft onzeker omdat de precieze schade aan de installaties nog onbekend is. Misschien moet er veel apparatuur vervangen worden, waarvan niemand weet hoe lang dit kan duren", aldus Timmers. Over de aansprakelijkheid voor de ontstane waterschade kon Timmers geen uitspraak doen. Hoewel de breuk aan de leiding van Delta Nuts buiten het zwembad is ontstaan, neemt hij aan dat ook de ge meente voor dergelijke cala miteiten is verzekerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 75