Plannen voor hofstedecampings STOP AIDS HOW! PZC Woonstraten worden 30-kilometerzone Reimerswaal wil meer vrijheid bij bouwen nieuw huis ,-"v¥ Ruim bemeten standplaatsen in bosrijke omgeving Nederlanders niet naar Vlaamse artsen 14 GGD licht ouders voor na ziekte leerling GIRO 60.30.90 zaterdag 5 mei 2001 door Richard Hoving SINT LAURENS - Twee eigena ren van mini-campings op Wal cheren lopen mei plannen rond voor het opzetten van een hof stedecamping. De campings met veertig ruime standplaat sen en vijf hectare bos moeten aan de Wilgenhoekweg in Sint Laurens en de Prelaatweg in Westkapelle komen. Een hofstedecamping past in de regiovisie Walcheren 2000+ die eind vorigjaaris vastgesteld. De regiovisie moet de kwaliteit van toerisme verbeteren zonder af breuk te doen aan het land schap. Omdat het gaat om een nieuwe vorm van verblijfsre- creatie wil de provincie met één of twee hofstedecampings be ginnen. Het experiment wordt na" drie jaar geëvalueerd. Voorwaarden De provincie stelt in Walcheren 2000+ een aantal voorwaarden aan een hofstedecamping. De camping moet bij een monu mentale of beeldbepalende boerderij komen. Rond de boer derij die nog in gebruik is. moet minimaal vijf hectare loofhout- bós worden aangeplant. De DE KLINGE - De staking van de Nederlandse huisartsen is geheel voorbij gegaan aan hun Belgische collega's. Nederland se patiënten hebben zich de af gelopen drie dagen niet gemeld in praktijken net over de Belgi sche grens. „Ik heb al een tiental Nederlandse patiënten en ik kan er echt geen meer bij heb ben", zegt huisarts N. van Puymbrouck uit De Klinge. „Ik heb gehoord van de staking, maar er hebben geen patiënten van over de grens bij me aange klopt en dat geldt ook voor mijn collega's." Volgens Van Puym brouck is het niet mogelijk voor Nedeiianders uit de grensstreek om zomaar bij een Belgische arts medische zorg te krijgen. camping is met maximaal veer tig standplaatsen kleinschalig. De standplaatsen zijn met 150 vierkante meter (netto) ruim. De eigenaren van de minicam- ping aan de Wilgenhoekweg in Sint Laurens zijn Cor en Ria Lo- rier. De familie Lorier lichtte de plannen voor de hofstedecam ping onlangs toe op een verga dering van de dorpsvereniging Sint Laurens. Tijdens deze bij eenkomst maakten ze bekend dat een landschapsarchitect werkt aan het ontwerp voor de nieuwe camping. Cor Lorier denkt dat de hofstedecamping een goede bijdrage kan leveren aan de leefbaarheid van Sint Laurens. De vijftien plaatsen van de minicamping moeten op gaan in de nieuwe camping. Geen toelichting De eigenaar van de minicam ping aan de Prelaatweg in West kapelle is volgens een recente uitgave van de nieuwsbrief Wal cheren 2000+ de familie Cij- souw. De initiatiefnemers Lo rier en Cijsouw wilden gisteren geen toelichting geven op hun plannen. Ze willen wachten tot de gemeenten (Veere en Middel burg) en de provincie definitief hebben ingestemd met de aan leg van de hofstedecampings. De afgelopen maanden zijn tien projecten ingediend voor plat- telandstoerisme. De stuurgroep Walcheren 2000+ is tot de con clusie gekomen dat vier projec ten, inclusief de hofstedecam pings, kansrijk zijn. De families Poppe en Dekker aan de Steen- grachtweg in Grijpskerke zijn bezig met het opzetten van dag- recreatieve voorzieningen. De families willen rondleidingen en kinderfeestjes op hun bedrijf gaan houden. Poppe en Dekker hebben ook plannen voor de verkoop van streekproducten en het voeren van een thee- schenkerij. De familie Schoon hoven aan de Kokkerheuleweg in Serooskerke wil vijf apparte menten inrichten in de schuur van de voormalige boerderij Pitteperk. De vier projecten worden de ko mende weken nader uitgewerkt. In de loop van juni moeten de ondernemers een bedrijfsplan nen voorleggen aan de stuur groep Walcheren 2000+. Een 30-kilometerstraat in wording. foto Ruben O reel door Mario Wisse OOST-SOUBURG - De gemeente Vlissin- gen is in Oost-Souburg volop bezig met het inrichten van 30-lrilometerzones. Aan het eind van het jaar moet de maatregel, die deel uit maakt van het landelijk pro ject Duurzaam Veilig, in de helft van alle woonstraten zijn doorgevoerd. De maat regelen in Oost-Souburg kosten de ge meente drie ton. Op nog langere termijn moeten alle woon gebieden 30-kilometerzone worden. Naast Oost-Souburg worden op dit mo ment ook Het Eiland en de Groen van Prinstererlaan in Vlissingen aangepakt. „Op grote wegen zoals de Lekstraat, de Ritthemsestraat en de Burgemeester Stemerdinglaan mag vijftig kilometer per uur worden gereden", zegt F. Slager, be leidsmedewerker verkeer in Vlissingen. Op de grotere wegen moet het verkeer uit het oogpunt van doorstroming sneller kunnen rijden. Zijstraten Op dit moment wordt een aantal zijstra ten van de Burgemeester Stemerdinglaan aangepakt. Een van die straten is de Am- stelstraat. Werknemers van aannemings bedrijf Kraay uit 's Heerenhoek waren gistermiddag volop bezig met de uitvoe ring van de maatregel. „We leggen hier een inrit aan", aldus Rinus Steenpoorte. Hij is één van de werknemers van Kraay. „Ook zijn we bezig met haaientanden en drempels." „We hebben hier in de straat nooit last ge had van hardrijdende auto's", zegt J. A. Kroonen. Hij woont in de Steen wijk straat, een zijstraat van de Stemerding laan waarmee de gemeente al klaar is. Zelf zegt hij altijd zijn snelheid aan te pas sen wanneer hij met de auto door een woonerf rijdt. „Je weet dat je rekening moet houden met spelende kinderen", al dus de Souburger. Hij heeft een goede raad voor verkeersdeelnemers: „Als ie dereen geduld had in het verkeer liep het allemaal veel lekkerder." door Rob Paardekam KRUININGEN - Het gemeente bestuur van Reimerswaal wil in uitbreidingsgebieden voor wo ningbouw af van het welstands toezicht. Burgers die een nieuw huis bouwen, moeten dat voort aan aan hun eigen smaak, en niet aan die van de welstands commissie, kunnen aanpassen. De keuze van het gemeentebe stuur betekent dat gekibbel over kleur, materiaal, afmetin gen en verhoudingen in nieuwe woonwijken tot het verleden gaat behoren. Met deze keuze slaat het college van burge meester en wethouders een nieuwe weg in die afwijkt van het oorspronkelijke beeldkwa liteitsplan Reimerswaal. Daarin worden nieuwe woon wijken als welstandsarm aan geduid. Dat wil zeggen dat er slechts enkele richtlijnen gel den. De gemeente gaat nu een stap verder en wil een wel- standsvrije vorm, waarbij er he lemaal geen toezicht meer is. Het college komt daarmee tege moet aan de wens van het over grote deel van de gemeenteraad. Als de plannen doorgaan, is het niet zo dat mensen zomaar alles kunnen doen. „Uiteraard moe ten ze zich houden aan het ter plaatse geldende bestemmings plan", zegt wethouder M. van Overloop. „Verder kan op het gebied van welstand in principe alles." Stempel Ook aan de wens van veel raads leden om bedrijventerreinen welstandsvrij te maken, komt het beeldkwaliteitsplan tege moet. In het plan staat echter dat de relatie met de omgeving wel in ogenschouw genomen moet worden. Daarom zouden op panden aan de rand van een bedrijventerrein wel enige richtlijnen van toepassing moe ten zijn. Deze randen zouden het stempel 'neutraal gebied' moeten krijgen. Dat wil zeggen dat er standaard richtlijnen worden opgesteld. Als men zich daaraan houdt, volgt een posi tieve afhandeling. Het kan nog wel even duren voor de nieuwe woonwijken daad werkelijk het predikaat wel standsvrij hebben. Het plan I wordt eerst voorgelegd aan burgers en bedrijven. Hun inspraakreacties worden ver volgens beoordeeld en van com mentaar voorzien. De gemeen teraad beslist uiteindelijk over het beeldkwaliteitsplan Rei- merswaal. Voor burgers die meer informa- tie willen of met de gemeente van gedachten willen wisselen, is er woensdag 16 mei een infor- matieavond over dat plan. Deze begint om 19.30 uur in dorps huis De Meiboom in Krabben- dijke. HULST - Een 13-jarige leerling van het Hulster Reynaertcollege is deze week in het Terneuzense ziekenhuis opgenomen met een door meningokokken ver oorzaakte bloedvergiftiging (sepsis). De meningokokbacte- rie kan ook hersenvliesontste king (meningitis) veroorzaken, j De brugklasscholier is intussen weer aan de beterende hand. Hoewel de kans op besmetting van medeleerlingen klein is, zijn alle ouders en verzorgers van leerlingen van het Reynaertcol lege op aanraden van de Ge meenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland (GGD) gewaarschuwd. Ook de leden j van een volleybalclub waarbij de jongen speelt, zijn in kennis gesteld. GGD-arts E. van Dijk benadrukt dat mensen in het Land van Hulst niet bang hoe ven te zijn voor nekkramp, de populaire naam voor meningi tis. Als er sprake is van sepsis, de bloedvergiftiging die de jongen uit het Land van Hulst had op gelopen, krijgt de patiënt ook last van sufheid en rode vlekjes op de huid, kleine huidbloedin- kjes die kunnen uitgroeien tot grotere vlekken. De vlekjes ver dwijnen, in tegenstelling tot an dere vormen van huiduitslag, niet als er op wordt gedrukt. - - I A - Miriam heeft geen vader en geen moeder meer, alleen een broer en een zus. Miljoenen aidswezen moeten zichzelf zien te redden. Wereldwijd zijn al bijna 22 miljoen mensen overleden aan aids. Aids ontwricht niet alleen hele samenlevingen, maar ontneemt ook generaties het zicht op een betere toekomst. Stop Aids Now! werkt aan zorg, preventie en een vaccin. Steun daarom Stop Aids Now! Een initiatief van: Aids Fonds, Hivos, ICC0, Memisa en Novib. Als u meer wilt weten bel dan 020-5287828 of kijk op onze site www.StopAidsNow.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 14