Koeman bedingt harde garanties PZC Wrevel in peloton door afgelastingen Bosschaart op gesprek bij RBC Favorietenrol voor biljarter Danny Walhout Kampioenen Bevobo gehuldigd op slotdag ,23 Alleen voor Barcelona kan de Vitesse-trainer onder zijn contract uit Derde zege Leenhouts Stormloop op Belgische kermiskoersen uitslagen agenda donderdag 3 mei 2001 door Jan Roovers TERNEUZEN - In de fraaie ac commodatie van biljartvereni ging Dow in Terneuzen komt de biljartjeugd van de drie Zeeuwse districten dit week einde in actie in de strijd om de Zeeuwse jeugdbokaal. De openingspartijen beginnen zaterdag om 11.30,uur. Zondag wordt er vanaf 12.30 uur ge- speeld, de finale vindt om 15.30 uurplaats. In een veld van acht finalisten is Danny Walhout van vereni ging VEGABV uit Oost-Sou burg torenhoog favoriet. De jeugdige Walhout kreeg vorig seizoen een uitnodiging voor de bondstraining op Papendal. De resultaten werden onlangs zichtbaar op het Nederlands kampioenschap tweede klasse libre, waar Walhout als derde eindigde en promoveerde. De speler uit Heinkenszand moet de meeste caramboles spelen van het achttal finalisten. Tot vorig seizoen speelden de drie districten nog een geza menlijke jeugdteam-competi- tie, maar inmiddels hebben Zeeuws-Vlaanderen en Schou- wen-Duiveland wegens gebrek aan spelers moeten afzeggen. Alleen het district Walcheren- De Bevelanden zit met een twintigtal jeugdspelers op ni veau. Dat is ook aan het deel nemersveld te merken: Wal- cheren-De Bevelanden levert vijf van de acht finalisten. Schouwen-Duiveland vaar digt twee spelers af. Stefan IJzewijn uit Clinge is de enige Zeeuws-Vlaamse deelnemer. Het toernooi in de spelsoort li bre (met handicap) brengt morgen het volgende deelne mersveld aan de tafels: Danny Walhout (Heinkenszand/100 caramboles), Tom Verbeek (Kwadendamme/60), Stepha- ne van de Endt (Wemeldin- ge/40), Jimmy Nieman (Nieu- werkerk/4 0)Chris van de Werf (Oostei'land/40), Jordy van Leeuwen (Kapelle/40), Stefan IJzewijn (Clinge/30), Natasja Beenakker (Kapelle/20). '<n door Egbert van der Weerd ri ARNHEM - Ronald Koeman heeft opnieuw keiharde garan- ties bij Vitesse bedongen. De coach dient zijn doorlopende contract tot medio 2002 uit, y maar eist wel twee of drie ver- sterkingen in zijn selectie. Dat werd gistermiddag in Gelredo- me duidelijk tijdens een verkla ring die Koeman gaf over zijn keuze bij Vitesse te blijven. Het belangrijkste voorwerk werd vorige maand verricht door voorzitter Jos Vaessen, die het transf ergeld voor Pierre van Hooijdonk (13 miljoen gulden) bij Benfica lospeuterde. „Ik kan niet ontkennen dat er een perio de is geweest waarin ik heb ge twijfeld", bekende Koeman gis termiddag. „Toen het bedrag voor Pierre van Hooijdonk bin nenkwam, is daar een wending in gekomen. Van de voorzitter heb ik begrepen dat zonder dat geld er absoluut spelers ver kocht moesten worden. Dat had de situatie erg moeilijk ge maakt." Het is evenwel niet uit gesloten dat Vitesse spelers ver koopt. „Het verschil is dat ze niet weg móeten. De club be paalt de prijs. Het is logisch dat er soms spelers weggaan, zeker als de grote clubs uit Italië, Spanje of Engeland komen. Zelfs PSV kan zijn beste spelers niet behouden." Geïnvesteerd Vitesse zal niet zonder overleg met Koeman spelers verkopen. Voor de coach is vooral het transferbedrag interessant. „Ik heb de garantie dat ik dat geld mag gebruiken voor nieuwe spelers. Maar ook als er geen spelers worden verkocht, kan er geïnvesteerd worden. Die toe zegging heb ik en dat zal ook ge beuren." Het is de tweede keer in zijn ru moerige, bijna vijftien maanden durende ambtsperiode bij Vi tesse dat Koeman zijn positie gebruikt om keiharde garanties af te dwingen. Na het vertrek van voorzitter Karei Aalbers (februari 2000) kreeg de 38-jari- ge trainer hoofdsponsor Nuon zover de aankoop van vijf spe lers te financieren voor het lieve sommetje van 30 miljoen gul den. Waargemaakt Volgens zijn zaakwaarnemer en vertrouwensman Ger Lagen dijk, redde Koeman daarmee Vitesse van een gewisse neer gang. „Op de vraag of Ronald Koeman de club heeft gered, moet ik volmondig 'ja' antwoor den. Hij is ervoor verantwoor delijk geweest dat de beloften werden waargemaakt. Het zegt, denk ik, veel dat Nuon hem niet durft te weigeren", aldus La gendijk. Makkelijker is het er sindsdien niet op geworden. Het rumoer rond de club nam groteske vor men aan. Nóg is de strijd tussen de afgetreden voorzitter Karei Aalbers aan de ene kant en oud hoofdsponsor Nuon en het 'nieuwe' Vitesse aan de andere kant, niet voorbij. In februari kreeg Koeman de vijanden zelfs rond de tafel. „Alleen omdat ik het beste voor de club wil. Als iemand een be drag van honderd miljoen gul den beschikbaar wil stellen, vind ik dat j e daar als club altij d Ronald Koeman: „Ook als er geen spelers worden verkocht, kan er geïnvesteerd worden. Die toezegging heb ik en dat zal ook gebeuren." foto Cees Mooij/GPD mee moet praten. Ongeacht wie het is." Waarmee volgens Koe man niet is gezegd dat hij zich vierkant achter een terugkeer van Karei Aalbers schaart. „Dat is sterk overdreven." Koeman zei gistermiddag ook gevoelszaken in zijn overwe ging te hebben meegenomen. „Ik ben iemand die altijd zijn contract heeft uitgediend. Daarnaast bevalt het mij hier ook goed. Het wonen in deze omgeving, de ervaringen en het werken met de mensen hier is zeer positief." Honderd procent zeker is het aanblijven van Koeman echter niet. „Barcelona is de enige club die mijn contract kan breken. Maar ook daar zal het een en an der moeten veranderen, wil ik er aan het werk gaan", aldus Koe man. GPD door Björn Goorden VLISSINGEN - Geert Bos schaart (22) verkondigde on langs Hoek na dit seizoen te zul len verlaten. Hij ging op zoek naar een nieuwe club. Die nieu we club zou heel goed wel eens RBC kunnen zijn. Dinsdagavond speelde de Wal- cherse verdediger namelijk een proef wedstrijd met RBC 2 tegen het tweede elftal van Willem II. Bosschaart beviel de Roosen- daalse club dermate dat hij is uitgenodigd voor een gesprek met assistent-trainer Raymond Libregts. „Vrijdag heb ik een af spraak met RBC", aldus Bos schaart. „Dinsdag heb ik de hele wedstrijd als rechtsback ge speeld. En ik moet zeggen, het ging goed. Het niveau viel me overigens erg mee. De hoofd klasse doet echt niet onder voor het niveau van een tweede elftal van een profclub." Bosschaart: „Ik weet niet wat ik van dat gesprek moet verwach ten. Het is even afwachten. Kij ken wat ze me te vertellen heb ben. En dan zal ik er zelf nog even goed over na moeten den ken. Maar het zou natuurlijk mooi zijn om nu nog profvoet baller te worden. Welke voet baller droomt daar nu niet van?" NIJMEGEN - Schaker Koen Leenhouts uit Oostburg zit weer op een vijftig-procentscore bij het Nederlands jeugdkampi oenschap in Nijmegen. In de zesde ronde won de Zeeuws-Vlaming gisteren van Djurre den Heeten. Het was zijn derde winstpartij, tegenover drie nederlagen. Leenhouts be zet daarmee een plaats in de middenmoot. Vandaag neemt Leen houts het op tegen Maarten Beekhuis, die eveneens drie punten heeft. Leider is Nico Vink met vij f punten uit zes par tijen. door Jan Roovers TERNEUZEN - De organisatie van het Terneuzense bedrijfs- volleybal (Bevobo) heeft het sei zoen 2000/2001 afgesloten met een huldiging van de kampioe nen in alle zes klassen. Nadat eerder al Peugeot Dees, Artland Artland en Jacobs Tuinarchi tectuur zeker waren van een ti tel, werden de ploegen van Ra bobank, Scheldesport 2 en IVIO Opleidingen 2 op de slotdag kampioen. Bevobo-voorzitter Wim de Meester: „We kunnen terugzien op een uitstekend seizoen. In al le klassen werd sportief gestre den voor het kampioenschap en lijfsbehoud, de spanning bleef er vaak ook lang in. Er deden zich weinig blessures voor, daarbij hoefde de strafkamer niet al te dikwijls te vergade ren". De preses prees bovendien het niveau van het Terneuzense bedrijfsvolleybal: „Het sterkste van Zeeland. Onze top ligt op het promotieniveau van de Ne- vobo". Na De Meesters toe spraak werden Peugeot Dees (IA), Artland Artland (1B), Jacobs Tuinarchitectuur (2A), Rabobank (2B), Scheldesport 2 (3A) en IVIO Opleidingen 2 (3B) naar voren geroepen voor de huldiging. In de tweede klasse B had Rabo bank in de slotwedstrijd een 3- 0-overwinning nodig om IVIO Opleidingen van het kampioen schap te houden. De ploeg deed dat tegen Artland Artland ook. In 3 A was Scheldesport 2 in de kampioenswedstrijd naaste concurrent URS overtuigend de baas (15-6 15-4 15-3). IVIO Op leidingen 2 pakte na de 3-0-zege op Scheldesport 3 in 3B de titel en promotie. De ploegen van BN/Stem/Koe- rier 2 (IA), Dow 2 (1B), Dow 3 (2A), Visser Smit Hanab (2B) en PSOVZ 2 (3A) degraderen. Mkz-crisis zorgt voor ontevreden sponsors en gedemotiveerde renners doorSven Remijnsen VLISSINGEN - Omdat veel wedstrijden in eigen land zijn afgelast in verband met de mond- en klauwzeercrisis, wij ken de Nederlandse wielrenners elk weekeinde uit naar België en Duitsland. De kermiskoersen daar zuchten onder de massale deelname. Een kermiskoers met tweehon derd deelnemers is tegenwoor dig meer regel dan uitzondering in België. Niet alleen amateurs, maar ook junioren en nieuwe lingen gaan in groten getale de grens over in hun zoektocht naar wedstrijden. Renners uit Noord-Holland en Friesland hebben er een uren durende au torit voor over. Van Vliet-Weba-ploegleider Henk Zonneveld kon eind vori ge maand zijn ogen niet geloven toen hij zag hoeveel Nederlan ders in het Belgische Mol aan de start verschenen. „Er lagen honderdvijftig rugnummers klaar", vertelt Zonneveld. „Dat waren er veel te weinig, bleek al gauw. Op een gegeven moment zag ik zelfs een renner met num mer 254 voorbijrijden. Die had geen officieel rugnummer ge kregen, maar een klein stukje plastic waarop een cijfer was gezet." De wedstrijd in Mol weixl ver schillende malen stilgelegd om dat de Belgische coureurs niet verder wilden rij den in een pelo ton met zoveel Nederlanders. Het was een 'kaaskoppenkoers', zo luidde de klacht. Context De Belgische wielerbond BWB ziet zich niet gedwongen om ac tie te ondernemen. „We krijgen wel reacties van Belgische ren ners, vaak in de vorm van een subtiele aanklacht", zegt BWB- secretaris Mare Bollen. „Ze sug gereren dat de Nederlanders het mkz-virus in ons land versprei den. Wij willen het probleem niet uit zijn context halen. Ne derland neemt voldoende maat regelen en België is nog altijd gevrijwaard van mkz. Het is niet aan de BWB om de Nederlandse renners uit te sluiten." Bollen zegt te weten waarom de renners uit zijn land zo fel ge kant zijn tegen de deelname van Nederlandse renners. „De be- zorgheid van mijn landgenoten is vooral ingegeven door het feit dat de Nederlandse renners er met het meeste prijzengeld van door gaan. Het is puur eigenbe- lang." doorSven Remijnsen VLISSINGEN - Sinds 20 maart, de dag dat in Nederland mond en klauwzeer uitbrak, zijn tien tallen wielerwedstrijden afge last uit angst voor een mogelijke verspreiding van het virus. Bij de grote amateurteams begint begrip langzamerhand plaats te maken voor ongeduld en erger nis. De sponsors morren en ploegleiders hebben hun han den vol aan gedemotiveerde renners. Het zijn niet de minste koersen die de afgelopen weken van de wielerkalender zijn gehaald: de Ronde van Drenthe, de Hel van het Mergelland, de Ronde van Overijssel, Olympia's Tour. De publiciteit die dergelijke grote wedstrijden oplevert, moeten de deelnemende ploegen nu nood gedwongen missen. En dat valt steeds moeilijker te verkopen aan de sponsors, die nauwelijks iets terugzien van hun geïnves teerde geld. „Onze sponsors hebben lange tijd begrip gehad voor de pro blemen, maar het afgelasten van Olympia's Tour heeft de deur dichtgedaan", zegt Theo Hanegraaf, voorzitter van De Jonge Renner. „Ze gingen ervan uit dat we negen dagen op tele visie zouden zijn en in de krant zouden staan. Daar komt bij dat we nu noodgedwongen naar het buitenland moeten uitwijken om wedstrijden te rijden. Dat kost de ploeg nog eens extra geld ook." Henk Zonneveld, ploegleider van Van Vliet-Weba, is minder somber gestemd, hoewel ook hij erkent dat de huidige situatie verre van ideaal is. Zonneveld: „Van Vliet Containers en de an dere sponsors van de ploeg leven gelukkig met ons mee, maar voor hen is het natuurlijk ook heel vervelend dat ze in Neder land zo weinig publiciteit krij gen. Van Vliet zit echt niet te wachten op een ritzege in de Ronde van Slovenië. Dat levert ze geen enkele container extra op in Ljubljana." Volgens Zonneveld treft de or ganisaties van de afgelaste wed strijden weinig blaam. „De overheid en de KNWU leggen het risico heel snel bij de organi saties neer, dat is het grote pro bleem. Ze trekken hun handen ervan af om onder schadeclaims uit te komen. Dan moet je als or ganisatie stevig in je schoenen staan om de wedstrijd toch nog door te laten gaan." Als het aan Theo Hanegraaf ligt, Ook de Amstel Gold Race ontkwam niet aan de mkz-maatregelen. Voor de start moesten de profs, onder wie ook Michael Boogerd (rechts), over een desinfecterende mat rijden. foto Jasper Juinen/ANP wordt er gauw actie onderno men. „Er worden veel te veel koersen afgelast in gebieden waar niks aan de hand is. De kans op verspreiding van mkz is zeer gering, maar niemand durft er echt tegenin te gaan. Het wordt tijd dat er iets van wordt gezegd. Het probleem is dat je niet weet waar je moet zijn, bij de organisatie, de pro vincie of het ministerie." Politiek Han Vaanhold, ploegleider van Löwik-Tegeltoko. voelt zich eveneens machteloos. „Wij kun nen geen kant opMaar het blijft een belachelijke zaak dat de amateurkoersen bijna allemaal worden afgelast en de wedstrij den voor profs niet. Dat is schandalig, er zit een groot stuk politiek achter. Er is een enquê te geweest onder de boeren in Overijssel. Die zeiden: er rijden elke dag honderden auto's langs onze boerderij, wat maken die paar wielrenners dan uit? En toch wordt de Ronde van Over ijssel afgelast." Vaanhold is lang niet de enige ploegleider die zich verbaast over de aanhoudende stroom afgelastingen. Zijn collega Iwan van Zandbeek van Bert Story-Piels vindt dat het wiel rennen onevenredig zwaar wordt getroffen in vergelijking met andere sporten. Van Zand beek: „Veel andere sportevene menten gaan gewoon door, maar het wielrennen loopt voorop bij het afblazen van wedstrijden. Waarom moet onze sport zo boeten? Daar mag de KNWU wel eens duidelijkheid over geven." KNWU-woordvoerder Gudo Kramer is daartoe graag bereid. „Waarom het wielrennen zo wordt getroffen? Er zijn maar weinig sporten die zo direct het platteland betreden en zoveel beweging met zich meebrengen. Wij hebben als KNWU wel degelijk onze verantwoorde lijkheid genomen. Direct na de eerste mkz-uitbraken hebben we alle wedstrijden afgelast, omdat we geen enkel risico wil den nemen. Daarna hebben we besloten organisaties door te verwijzen naar de verschillende overheden, omdat die de situa tie beter kunnen inschatten." Draagvlak Kramer vindt dat organisaties hun wedstrijd niet tegen elke prijs op de kalender moeten houden. De relatie met de boe renbedrijven in de omgeving wordt daarmee op het spel ge zet. „De boeren hebben nooit aanstoot genomen aan het pas seren van een wielerwedstrijd. Dat moeten we zo houden, an ders gaat het maatschappelijk draagvlak voor de wielersport verloren." Door het wegvallen van de meeste grote koersen kunnen de amateurrenners nauwelijks wedstrijdritme opdoen. „Ze doen al twee maanden niets an ders dan trainen en criteriums rijden", zegt Henk Zonneveld. „Ze zijn er zo langzamerhand doodziek van." Dat gaat ten koste van de moti vatie, merkt Iwan van Zand beek op. „Het kost me steeds meer moeite om mijn renners scherp te houden. Doordat ze al leen maar criteriums rijden, ko men de verhoudingen ook scheef te liggen. Een ploeg als BankGiroLoterij-Batavus rijdt een buitenlands programma en is dus veel beter voorbereid op de wedstrijden die wél door gaan." Zelf komen de amateurteams maar mondjesmaat aan de bak in het buitenland. Henk Zonne veld: „Na het afblazen van Olympia's Tour heb ik stad en land afgezocht naar een vervan gende wedstrijd, tot in Zuid- Frankrijk aan toe. Met weinig resultaat." Han Vaanhold' „Het wordt steeds moeilijker, hoewel ik toch voortdux-end aan het bel len ben met organisaties. Ik heb er een dagtaak aan. Biljarten Sheffield. WK snooker. Kwartfinales: Higgins (Sch) - Doherly (Ier) 13-6,O'Sulli- van (Eng) - Ebdon (Eng) 13-6. Stevens (Wal)-Hendry (Sch) 13-5. Dammen Tennis Houston. Mannen, 950 000 gulden. Eer ste ronde: Roddick (VSt) - Sluiter (Ned) 6- 3 6-4. Dubbelspel, eerste ronde: Sieme rink/Waite (Ned/VSt) - Leach/Sprengel- meyer (VSt) 6-1 6-1. Hamburg. Vrouwen, 1,4 miljoen gulden. Tweede ronde: Coetzer (ZAf/2) - Lamade (Dui) 2-6 6-3 6-1, Schnyder (Zwi) - Marti nez (Spa/3) 6-3 2-6 6-2, München. Mannen, 950.000 gulden.T- weede ronde: Ulihrach (Tsj) - Schalken (Ned) 5-7 6-37-5 (8-6). Palma de Mallorca. Mannen, 1,2 miljoen gulden. Tweede ronde: Calleri (Arg) - Llo- dra (Fra) 6-3 6-1, Martin (Spa) - Blanco (Spa) 6-0 4-6 6-2. Voetbal Aagtekerke. Halve finale NK aspiranten. Tweede ronde: Steven van Kempen Wouter Ludwig 0-2, Bennie Provoost - Hin Wong 1-1, Bas Hymering - Alexander Berk 1-1, Hilco Aarten - Martijn van Gor- tel 2-0. Derde ronde: Wouter Ludwig - Hil co Aarten 2-0. Alexander Berk - Steven van Kempen 0-2, Hin Wong - Bas Hyme ring 2-0, Martijn van Gortel - Bennie Pro voost 0-2. Stand: 1. Wouter Ludwig 6 punten, 2. Bennie Provoost 5, 3. Hin Wong, Hilco Aarten 4, 5. Steven van Kempen 2, 6. Alexander Berk, Martijn van Gortel, Bas Hymering 1. Darts Zeeuwse competitie. Eredivisie: The Red Lions - DTP 5-8, The Triple Players - The Arrows 6-7, The Arrows 2 - The Scumbags 11-2, Walk Inn - De Trap 4-9, The Desperado's - De Basken 9-4. Stand: DTP 181-40 (17-30), The Triple Players 165-56 17-30), The Arrows 153-68 17-28 The Desperado's 115-106 (17-20), The Red Lions 109-112(17-18), The Arrows 2 103-118 (17-16). De Trap 99-122 (17-16), Walk Inn 98-136 (18-14), The Scumbags 76-145 (17-10), The Flightstones 67-154 (17-4), De Basken 56-165 (17-2). Eerste divisie: Walk Inn 2 - DTP 2 3-10, EMM - The Oldies 5-8, Tramzicht - The Ca bby's 11-2, Kantaria - Mad House 6-7, Gompy 2 - Game On 4-9. Stand: The Duke 160-61 (17-30), Kantaria 150-84 (18-26), DTP 2 129-92 (17-20), Tramzicht 127-94 (17-22), Game On 125-96 (17-18), Mad House 120-88 (16-22), Gompy 2 107-127 (18-18), The Oldies 94-127 (17-14), EMM 83-138 (17-8), Walk Inn 2 64-157 (17-2), The Cabby's 63-158 (17-8). Tweede divisie: The Flying Birds - De Mutsen Co 8-5, Gompy 3 - DT Trefpunt 0-13, DT Trefpunt 2 - Beer United 11-2, MidCity/Deal - DCZierikzee 3-10, High Fi ve -'t Hart van M'burg 1-12, 't Hart van M'burg 2 - The Cabby's 2 5-8. Stand: 't Hart van M'burg 188-46 (18-34), DTTref- punt2184-50(18-32), DTTrefpunt 177-57 (18-30), The Cabby's 2 147-87 (18-26), 't Hart van M'burg 2 134-100 (18-20), Beer United 121-113 (18-20), MidCity/Deal 113-121 (18-16), The Flying Birds 77-157 (18-12), High Five 58-176 (18-4), De Mut sen Co 49-185 (18-2), Gompy 3 49-185 18-4), DC Zierikzee 42-62 (8-6). Derde divisie: Yip Plaza - De Trap 2 13-0, Yip Plaza 2 - De Dolle Trollen 10-3, 't Gein tje- Het Veerhuis 9-4, La Pampa-The Du ke 2 9-4, 't Hart van M'burg 3 - The Wicked 5-8. Stand: Yip Plaza 195-26 (17-34), Yip Plaza 2 131-103 (18-22), 't Geintje 126-82 (16-26), Het Veerhuis 117-104 (17-20), La Pampa 113-95 (16-22), MidCity/Deal 2 105-116 (17-18), The Wicked 95-139 (18- 14), 't Hart van M'burg 3 92-142 (18-12), The Duke 2 87-134 (17-10), De Trap 2 82- 139 (17-6), De DolleTrollen 79-142 (17-4). Sportprijsvragen Tafeltennis Osaka. WK. Mannen, enkelspel, tweede ronde: Heister (Ned) - Yuzawa (Jap) 21- 16 21-19 13-21 21-12, Samsonov (WRu) - Keen (Ned)21-1224-2221-11. Eredivisie: Heerenveen - FC Utrecht 1-2. Stand aan kop: PSV 30-71, Feyenoord 30-59, Roda JC 30-55, Ajax 29-54, FC Utrecht 30-51. Volleybal Bevobo-competitie Terneuzen. 1A: Mee- sen Drukkerij-Broomchemie 2-1, Dow- BN/Stem/Koerier 2 3-0. 1B: De Pannen- schuur-Deltan 3-0, Artland Artland- Dow2 3-0.2A: Tegelhandel De Waal-Ga rage Vervaet 0-3, NHI-copyservice-Echo Audio 3-0. 2B: Gemeente-Visser Smit Hanab 3-0, Artland Artland 2-Rabo- bank 0-3.3A: Scheldesport 4-PSOVZ 2 3- 0, Scheldesport 2-URS 3-0, Zeeland Sea- ports-Henno Cysouw Optiek 2-2. 3B: V &KC1000 Hoek-BN/Stem/Koerier 4 2-1, IVIO Opleidingen 2-Scheldesport 3 3-0, PSOVZ 3-BN/Stem/Koerier 3 0-3. Eindstanden voorjaarscompetitie. 1A: Peugeot Dees 27 (kamp.), Dow 26, Broomchemie 23, Foto Neelemans 20, Meesen Drukkerij 16, BN/Stem/Koerier9. BN/Stem/Koerier 2 3 (degr.). 1B: Artland Artland 30 (kamp. en prom.). De Pooter 20, De Pannenschuur 17, Deltan 17, De Hoop 15, Scheldesport 15, Dow 2 9 (degr. 2A: Jacobs Tuinachitectuur 28 (kamp. en prom.), NHI-copyservice 27, PSOVZ 24, Echo Audio 18, Garage Vervaet 14, Tegelhandel De Waal 11, Dow 3 5 (degr.). 2B: Rabobank 26 (kamp. en prom.), IVIO Opleidingen 25, Gemeente 24, Deltan 2 21, Peugeot Dees 2 13, Artland Artland 2 10, Visser Smit Hanab 8 (degr.). 3A: Scheldesport 2 30 (kamp. en prom URS 26, Starco 18, Henno Cysouw Optiek 18, Scheldesport 4 17, Zeeland Seaports 11, PSOVZ 2 5 (degr.). 3B: IVIO Opleidingen 29 (kamp. en prom.), BN/Stem/Koerier 4 26, BN/Stem/Koerier 3 24, V&KC1000 Hoek 23, PSOVZ 3 11, Gemeente 2 10. Scheldesport 3 5. Wielrennen Malcesine. Ronde van Trentino. Derde etappe, Sarnonico-Malcesine: 1. Dufaux (Zwi) 171 km in 3.35.57, 2. Arrieta (Spa) 0 05,3. Garzelli (Ita) 0.09. Algemeen klas sement: 1. Casagrande 12.39.39, 2. Pie- poli (Ita) 1.00, 3. Rumsas 1.02,4. Simoni (Ita) 1.19, 5. Garzelli 1.41. Vila Nova de Gaia (Por). GP Jornal de No- ticias. Eerste etappe, Porto - Vila Nova de Gaia: 1. Edo(Spa) 160,4 km in 3.53.54, 2. Horrach (Spa) 0.03,3.Traversoni (Ita). Klassement: 1 Edo 3.53.42, 2. Zaballa (Spa) 0.06,3. Horrach 0.09. IJshockey Hannover/Nürnberg/Keulen. WK A-lan den Groep A: Wit-Rusland - Duitsland 2- 0. Groep B: Oostenrijk - Japan 3-2, Fin land - Slowakije 5-2 Groep C: Oekraïne - Letland 4-2. Zweden - Verenigde Staten 2-2. Groep D: Italië - Noorwegen 4-4, Ca nada - Rusland 5-1 donderdag- Dammen Halve finale Nederlands aspirantenkam pioenschap. Vierde ronde. Locatie: Hotel Kodde, Aagtekerke Aanvang: 12.00 uur. ■K Voetbal Eredivisie: RKC - Ajax. Zaterdagvoetbal. Eerste klasseC: Seolto - LRC Derde klasse A: AZW - Heinkens zand. Derde klasse B: ZPR'84 - Noad'67. Aanvang 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 55