op milieugebied Terneuzen te laks Veel krijten, want dat hoort zo PZC Hoekse school voetballers zijn het sterkst Axel op zoek naar ondernemer voor overname Sportuus Vlaamse natuurclub wil een vuist maken tegen Sluis aan Zee Junk moet twee weken zitten Drankrijder krijgt rijverbod Wietkweker krijgt werkstraf Mishandeling leidt tot celstraf Inbreker moet tien maanden cel in Negen maanden cel voor dealen Fracties vragen regenton en windmolenpark Vier avonden lopen rond Axel Portemonnee Hulsterse gerold Harmonie Open dag in de moskee Heikant is nu ook online door Edy de Witte TERNEUZEN - Het jongens elftal van openbare basis school Op Weg uit Hoek heeft zich woensdag geplaatst voor het Zeeuws kampioenschap schoolvoetbal. Het team uit Hoek behaalde op het complex van Terneuzense Boys de titel van het rayon Terneuzen. Het provinciaal kampioen schap wordt woensdag 9 mei in Yerseke afgewerkt. Wedstrijdleider Enrico van Hecke gaf woensdagmorgen om 9.00 uur het fluitsignaal voor de eerste wedstrijden. Tien teams gingen in twee poules de strijd met elkaar aan. De speeltijd bedroeg achttien minuten. De deelne mende scholen waren afkom stig uit kernen van de gemeen te Terneuzen. De uiteindelijke kampioen, Op Weg, kwam in de poule wedstrijden maar langzaam op gang. Een tweede plaats in de poule bracht de ploeg maar net in de halve fi nale. De poulewinnaars waren De Komme uit Biervliet en de Zuidlandschool uit Terneu zen. De Geule uit Terneuzen plaatste zich ook bij de laatste vier door de tweede plaats in poule B weg te kapen. In de eerste halve-finalewed- strijd versloeg De Komme het elftal van de Geule met 3-1Op Weg trok met 1-0 aan het lang ste eind tegen de Zuidland school. In een spannende fina lewedstrijd bleek het fysiek sterke team van Op Weg net wat meer kruit in de schoenen te hebben dan tegenstander De Komme. Met een minimale overwinning van 1-0 behaal den de jongens uit Hoek de eindoverwinning. In de strijd om de derde en vierde plaats gaf de Zuidlandschool het elf tal van de Geule met 4-1 het nakijken. donderdag 3 mei 2001 Winnaar Op Weg (met witte kousen) speelt in de finale tegen De Komme uit Biervliet. foto Charles Strijd MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Un- nik veroordeelde een 31-jarige Vlissinger gisteren tot vier we ken gevangenisstraf, waarvan twee weken voorwaardelijk. De man maakt er al lang de gewoonte van om met de op brengst van gestolen goederen drugs te kopen. De junk sloeg vorig jaar april twee keer zijn slag. Eerst nam hij bij Prima- foon in Middelburg een telefoontoestel weg en tien dagen la ter een doos sigaren bij een sigarenwinkelier in Vlissingen. Officier van justitie A. S. Flikweert eiste vier weken cel on voorwaardelijk. De Vlissinger gaf gisteren aan zo snel moge lijk te willen afkicken. BRESKENS - In de Dorpsstraat in Breskens is gisteravond rond tien voor half zeven een 38-jarige Duitse automobilist betrapt op rijden onder invloed. De man had meer dan vier keer teveel gedronken. Hij kreeg een rij verbod van dertien urn en een dagvaarding. MIDDELBURG - Een 41-jarige man uit Sint-Maartensdijk is gisteren in Middelburg conform de eis veroordeeld tot 180 uur onbetaalde arbeid en twee maanden voorwaardelijke gevan genisstraf. De politierechter vond bewezen dat de verdachte tussen september '99 en begin april vorig jaar in wiet heeft ge deald. Ook stond volgens hem vast dat er elektriciteit van Delta Nutsbedrijven was gestolen voor het kweken van de wiet. De man had de hennepteelt samen met een ander opge zet. De winst werd gedeeld. ,,Ik zat in financiële problemen. Dus kon ik het geld goed gebruiken. Het enige wat ik moest doen was de planten water geven", zei de Tholenaar die zich kon vinden in straf. MIDDELBURG - Een 36-jarige inwoner van Oost-Souburg is gisteren door de Middelburgse politierechter veroordeeld tot vier weken cel plus twee weken voorwaardelijk wegens mis handeling. De Souburger was op 18 maart vorig jaar in een plaatselijk café de aanstichter van een vechtpartij. Volgens getuigen had hij zich vervelend gedragen. Hij had daarbij een andere cafébezoeker geslagen en geschopt. MIDDELBURG - Een 34-jarige man uit Vlissingen is gisteren in Middelburg voor woninginbraken veroordeeld tot tien maanden gevangenisstraf. De rechtbank achtte twee inbra ken en een poging daartoe in Goes en omgeving bewezen. De Vlissinger werd vrijgesproken van een woninginbraak in 's- Gravenpolder, die plaatsvond toen de bewoners op vakantie waren. De bewoners hadden een schadeclaim ingediend van 6400 gulden, voornamelijk voor sieraden, maar die werd niet toe gewezen. De Vlissinger zag vele pogingen om af te kicken mis lukken. Hij houdt al twintig jaar zijn verslaving in stand met diefstallen, waarvan de buit wordt doorverkocht. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 36-jarige vrouw uit Vlissingen veroordeeld tot negen maanden cel. De Vlissingse, die al jaren verslaafd is, heeft cir ca tien weken in cocaïne gedeald. Daarnaast werden in de wo ning harddrugs en een wapen aangetroffen. In de strafmaat werden ook nog twee winkeldiefstallen meegenomen. door Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen is veel te passief op milieugebied. Verschillende raadsfracties vinden in hun al gemene beschouwingen op het meerjarenbeleidsplan dat het college de komende jaren meer werk moeten maken van het mi lieubeleid. GroenLinks en de ChristenUnie vinden het een behoorlijke te kortkoming dat het dagelijks gemeentebestuur - ondanks toezeggingen - nog niets heeft gebrouwen van een regenton project. Beide fracties willen dat de gemeente de burgers in staat stelt om tegen een geredu ceerde prijs een regenton aan te schaffen. Met een dergelijke ton wordt regenwater veel makke lijker hergebruikt voor zaken waarvoor nu gewoon leiding water wordt aangewend, bij voorbeeld voor de tuin of het wassen van de auto. GroenLinks doet het college nog meer suggesties. De fractie AXEL De Christelijke Jongeren Vereniging houdt vanaf maan dag 7 mei de traditionele avond wandelvierdaagse in Axel. De deelnemers hebben tot en met vrijdag 11 mei vijf dagen de gelegenheid om de vereiste vier wandelingen te maken. Er kan een keuze gemaakt worden uit een traject van 5, 10 en 15 kilo meter- De wandelaars vertrekken elke avond om 18.30 uur bij de kanti ne van voetbalvereniging AZ- W. Vrijdag tijdens de slot wande ling worden de volhouders de laatste kilometer muzikaal be geleid door de drumband Hosanna. Donderdag 3 mei is er tussen 19.00 en 20.00 uur een in schrijving in De Ink achter de Gereformeerde kerk aan de Pi- ronstraat. Tijdens de vierdaagse zelf kun nen wandelaars zowel maandag als dinsdagavond ook nog in schrijven. wil dat huishoudens beter geïn formeerd worden over het nut van energiebesparingen, nu de energierekeningen door de eco- tax verder zijn opgelopen. De gemeente moet voorts werk ma ken van het stimuleren van zon- neboilergebruik en het terug dringen van de wekelijks stroom reclamefolders. „Een sticker uitdelen is wat ons be treft niet genoeg", stelt Groen Links. Windmolenpark De ChristenUnie en het CDA menen dat het dagelijks bestuur van Terneuzen haast moeten maken met de verwezenlijking van een windmolenpark in de Eendragtpolder. De ChristenUnie wil verder ook dat de gemeente nu eens werk gaat maken van duurzaam bou wen. De gemeente onderteken de het convenant duurzaam bouwen niet, maar heeft wel te kennen gegeven deze milieu vriendelijke stijl van bouwen te willen stimuleren. Zo zou het bouwprincipe wel gehanteerd moeten worden bij de nieuwbouw van bedrijven in het nieuwste deel van het be drijventerrein Handelspoort. De ChristenUnie vindt dat de gemeente verder moet gaan. Bij de herinrichting van de wijk Triniteit wordt bij de nieuw bouw wel het duurzaam-bou- wenprincipe gevolgd. „Een goed voorbeeld dient een vervolg te krijgen", meent de fractie. D66 dringt als laatste ook nog aan op de vestiging van een milieu-educatief centrum in de Terneuzense kinderboerde rij. HULST - De portemonnee van een 18-jarige vrouw uit de ge meente Hulst is gistermiddag tussen half vier en vier uur ge rold in een winkel in de Gentse straat in Hulst! Toen zij bij de kassa wilde beta len, bemerkte de Hulsterse dat haar portemonnee met daarin enkele tientallen guldens en persoonlijke papieren uit haar tas verdwenen was. door René Hoonhorst AXEL - B en W van Axel hopen voor half augustus een geschik te kandidaat te vinden voor de overname van sporthal 't Spor tuus. Als voor die tijd geen par ticuliere sporthalbeheerder, die ook de kantine van 't Sportuus draaiend moet houden, wordt gevondenmoet de gemeente tij delijk een andere oplossing zoe ken. Overigens is nog steeds niet ze ker dat de gemeentelijke sport hal wordt geprivatiseerd. De uitbater van de kantine vertrok onlangs en dat was voor het col lege reden om te bekijken of alle sporthalactiviteiten in handen van een particuliere onderne mer kunnen worden gegeven. Het college onderzoekt of de hal kan worden geprivatiseerd, kreeg de gemeenteraad vorige week te horen op vragen van de ChristenUnie. Een definitief REDACTIE ZEEUWS-VLA AN DEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115)686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Bareman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim A.M. van Stee J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114)373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl besluit moet nog worden geno men en de ondernemings- en de gemeenteraad kunnen hun zeg je nog doen. De privatisering gaat (voorlo pig) niet door als geen beheerder wordt gevonden die akkoord gaat met goede regelingen voor zowel het personeel als de ver enigingen die nu gebruik maken van 't Sportuus. Wethouder A. van Waes laat er geen misverstand over bestaan dat het dagelijks bestuur hoopt op een particuliere overname van het sportcomplex. Het pri vatiseringstraject is enkele jaren geleden ingezet om effici ënter om te gaan met gemeen schapsgeld. „En we zoeken nog steeds naar verbetering van de efficiency." Van Waes geeft toe dat het kort dag is voor een ri goureuze omslag. „De adver tentie voor een sporthalbeheer der kan pas in juni mee in een sportblad. We hopen aan het eind van die maand al te kunnen praten met enkele kandidaten, maar zelfs als dat lukt, blijft er weinig tijd over om in augustus van start te kunnen." In dienst De personeelsleden blijven - voorlopig in elk geval - in dienst van de gemeente, dus hoeven de gebruikers van 't Sportuus niet te vrezen dat ze niet in de sport hal terecht kunnen. Van Waes: „Voor het beheer van de kantine moeten we dan eventueel een tijdelijke oplossing zoeken." Het argument van ChristenUnie dat onderhandelingen over pri vatisering beter opgeschort kunnen worden tot na de ge meentelijke herindeling, schuift de wethouder terzijde. „We zijn juist met Terneuzen en Sas van Gent vrijwillig over fu sie gaan praten om ingezet be leid zo weinig mogelijk vertra ging te laten oplopen." KLOOSTERZANDE - De Ko ninklijke Harmonie St.Cecilia verzorgt zaterdag 5 mei een be vrijdingsconcert in Zaal van Leuven in Kloosterzande. Naast de muzikanten van St.Cecilia, onder leiding van Eddy Meyers, presenteert zich ook het jeugdorkest Klooster- zande/Lamswaarde. Dit gezel schap speelt onder leiding van Eric Provoost. Het concert be gint om 19.30 uur. foto Charles Strijd In De Lieve geeft Rob Claerhoudt acht dames hun eerste biljartles. Oudere dames wagen zich in De Lieve aan biljartles door Edy de Witte HULST - „Mijn broer had vroeger een café in Heikant. Daar stond een biljart en zo heb ik wel eens een partijtje gespeeld. Maar of ik die bil- jartstok goed vast had, dat moet je me niet vragen.", zegt Angela de Burger. Met haar 80 jaar was ze gistermorgen de oudste deelnemer bij de in structie biljarten voor 55- plusdames in het Hulster dien stencentrum De Lieve. Termen als libre, carambole, pomerans, bovenacquit en trekstoot klinken de acht be langstellenden nou niet be paald als muziek in de oren. „Maar dat geeft ook niet", vindt lesgever Rob Claer houdt. Zelf heeft hij in het re gionale biljartwereldje al de nodige sporen verdiend. Als beheerder van De Lieve heeft hij bovendien in twee jaar tijd ruim veertig mannen de fijne kneepjes van het spel op het groene laken bijgebracht. „Het lijkt me leuk om nu eens met een damesclubje van start te gaan", zegt Claerhoudt. „Als deze informatieve les aanslaat, pakken we na de zo mervakantie de zaak serieus aan." De zin bij de dames is er wel, maar ze vragen toch even aan Rob of het biljarten wel te combineren valt met hun an dere vrijwel dagelijkse activi teiten in De Lieve. Als de beheerder antwoordt dat er al tijd wel een gaatje te vinden is om te oefenen, pakken de da mes enthousiast een keu uit het rek. Angela de Burger is maar al te blij dat ze nu einde lijk iets aan sport kan doen. „Ik zou graag koersbal spelen, maar ik kan niet meer door mijn knieën buigen. Bij biljar ten is dat niet nodig. Nu kan ik als het moet steunen op het bil jart." Claerhoudt stelt de vrouwen eerst een beetje op hun gemak door ze te vertellen dat damesbiljart echt niet meer in de kinderschoenen staat. Als hij nog meldt dat er in Zeeuws-Vlaanderen zelfs een vrouw is die zich goed met hem kan meten, is het ijs ge broken. „Bovendien is het geen fysieke sport", gaat hij verder. „Deballen zijnrond, de tafel glad en het laken is strak gespannen. Het loopt op rolle tjes." Na een korte uitleg over het juist zetten van de voorhand op het laken, voor de goede ge leiding van de keu, worden de eerste stoten gemaakt. Verdere instructies zoals de voet in de goede richting zetten en de neus boven de keu houden, ko men bij de vervolglessen wel ter sprake. Na een paar rondjes zien de dames in dat de bal lekker loopt door hem in het hart te raken Na iedere stoot wordt het krijt flink over de pome rans gedraaid. Volgens Lena Buyze (73) hoort dat zo. Ze vergezelt namelijk vaak haar man naar wedstrijden. Hij is lid van de Troubadour in Clin- ge. „En als je uren kijkt, weetje in ieder geval wat je zoal moet doen voordat je stoot", houdt ze de anderen voor. Dat veel krijten geen wonderen doet, is al vlug duidelijk. Hoe meer Claerhoudt uitlegt, hoe gezel liger de dames het gaan vin den. Zijn tip: „Je moet de keu in de bal stoten. Denk daarbij maar aan een pakje boter", wordt gepareerd met de vraag: „Margarine of roomboter, me neer?" Op de aanwijzing datje een bal met ammorti (rem op de eerste bal) midden op een tweede bal moet stoten om de ze weer in beweging te krijgen, trekken de biljarters in spe de schouders op. „Nooit van ge hoord, of heeft het misschien iets met amaretto te maken?", grapt Rachel. Na de les krijgen de dames een boekje met instructie en oefe ningen voor beginnende bil jarters. Dan kunnen ze zich thuis al een beetje prepareren op hun nieuwe hobby. De tekst op de kaft 'Biljart, ontdek 't... en 't laat je nooit meer los' werkt in ieder geval aansteke lijk. Na de vakantie krijgt de damesbiljartclub van de Lieve definitief gestalte. De beteke nis van het woord libre zal dan vlug duidelijk zijn. door Lilian Dominicus SLUIS - De Vlaamse natuurbe- weging Natuur Reservaten ver klaart zich fel tegen het project Sluis aan Zee. Het voornemen om Sluis opnieuw te verbinden met de Noordzee brengt natuur gebied 't Zwin, langs de kust tussen Cadzand-Bad en Knok- ke-Heist, volgens de club ern stig in gevaar. Als een van de weinige grote natuurgebieden van Vlaanderen verdienen de duinen en de geul van 't Zwin bescherming tegen bebou wingsplannen. Voorzitter R Demaecker vreest dat als Sluis aan Zee doorgaat, ook alle trossen los zijn voor ontwikkelingsinitiatieven aan Belgische zijde. Zo wil de ge meente Knokke-Heist bij de Zwinbosjes, de laatste grote duingebieden van België, het grote appartementencomplex Finis Terrae neerzetten. „De natuur in onze contreien is al zo versnipperd", verklaart hij. „We moeten proberen intact te houden wat nu nog intact is. Het grensgebied is een open landschap, we zitten niet te wachten op een verbinding van de infrastructuur tussen Knok- ke en Sluis." Demaecker beseft dat open ruimte kwestbaar is. Als Sluis- Aardenburg de plannen door zet, is Natuur Reservaten van plan ook andere Vlaamse na- tuurverenigingen als de Bond Beter Leefmilieu Vlaanderen, De Wielewaal en het Centrum voor Natuureducatie op te trommelen voor een gezamen lijke lobby. Eerder maakten ze al een vuist tegen de plannen bij de Zwinbosjes. „Maar we wach ten de ontwikkelingen nog even af. We hebben gehoord dat de Inspectie Ruimtelijke Ordening ook weinig ziet in Sluis aan Zee. Misschien gaat het niet door." TERNEUZEN - De Islamitische Stichting Nederland, afdeling Terneuzen, houdt zondag 6 mei een open dag in de moskee aan de Terneuzense Leeuwenlaan. Tijdens de bijeenkomst kunnen belangstellenden meer verne men over het werk van de stich ting. Voor Turkse hapjes en drankjes wordt gezorgd. De moskee is open van 10 tot 17 uur. Hij betreurt het dat Natuur Re servaten door de gemeente Sluis-Aardenburg altijd in het ongewisse is gelaten over de plannen voor Sluis aan Zee. „Als natuurvereniging, die zich bezig houdt met zaken in de grensstreek, hadden we toch verwacht dat ze ons zouden bel len of schrijven. Dat is niet ge beurd", aldus de voorzitter. Ook de natuurverenigingen aan de Nederlandse kant van de grens bereiden een lobby voor tegen Sluis aan Zee. J. de Hul ster van natuurbeschermings vereniging 't Duumpje ver klaart begin volgende week met. een standpunt naar buiten te komen. „We doen dat niet sa men met de Vlamingen, omdat zij een veel radicaler standpunt innemen dan wijzegt hijOver de inhoud van de verklaring wil hij niets kwijt. Wethouder G. van Daele van Sluis-Aardenburg kon gisteren wegens ziekte geen reactie ge ven op de kritiek van Natuur Reservaten. Burgemeester C. van Liere was niet bereikbaar voor commentaar. HEIKANT - De dorps raad van Heikant heeft samen met de gemeente Hulst het plan 'Leefbaar Heikant' in de steigers ge zet Het plan wordt maan dag 14 mei gepresenteerd tijdens de openbare ver gadering van de dorps raad. Deze bijeenkomst in het gemeenschapscentrum 't Heike begint om 20.00 uur. Daarnaast is Heikant on line. Op de website staat allerlei informatie over het dorp. Zo krijgt men in zage in de geschiedenis van het voormalige vlas sersdorp, de rol van de dorpsraad en de vereni gingen. Ook de al uitgeko men infobulletins van de dorpsraad zijn op de web site ondergebracht. Spe ciale aandacht is er voor de evenementen die dit jaar op de rol staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 49