Interesse in kernbezoek minimaal AUTOTEAM ZO'N VAKANTIE IS ONBETAALBAAR Facelift voor Grote Kerk Tholen College vraagt Borst opheldering over ziekenhuis Zierikzee Rijverbod en boetes voor te hard rijden de Zonnebloem8 Lage opkomst Stavenisse De aannemer is inmiddels begonnen met de verbouwing. foto Willem Mieras door Rob Paardekam THOLEN - De Grote Kerk in Tholen-stad wordt het komen de jaar flink onder handen ge nomen. De aannemer is deze week begonnen met de voor bereidingen voor de verbou wing. De kerkvoogdij heeft omwonenden van de kerk per brief op de hoogte gesteld van de werkzaamheden en vraagt om begrip voor eventuele overlast. Staatssecretaris Van der Ploeg (cultuur) verstrekte de kerk voogdij van de gereformeerde gemeente eerder dit jaar een zogeheten kanjersubsidie van 1,8 miljoen gulden. Met dat geld wordt de Grote Kerk ver bouwd. Zowel aan de binnen kant als de buitenkant worden werkzaamheden verricht. Buiten zullen onder meer dak leien, loodwerk en glas-in- loodramen worden ver nieuwd. Binnen worden het houtwerk en de binnenmuren gerepareerd en vervangen. De restauratie wordt in twee fasen uitgevoerd. Als eerste is de preekkerk, het deel dat grenst aan de toren, aan de beurt. Deze fase duurt naar schatting tot het eind van het jaar. In januari verplaatsen de werkzaamheden zich richting koorkerk. Eind april 2002 moet de verbouwing voltooid zijn. Tijdschrift Bewoners van het gebied rondom de kerk zijn niet de enigen die overlast zullen on dervinden. De kerkgangers van de hervormde gemeente zullen de komende maanden niet in de Grote Kerk terecht kunnen. De diensten zijn daarom verplaatst naar de kerk van de gereformeerde ge meente aan de Hoogaars straat. Omdat die gemeente daar zelf ook gebruik van maakt, zijn de diensten van de hervormde gemeente ook in tijdstip veranderd. Ze zullen voortaan om 11.00 en 19.00 uur plaatsvinden. De verhui zing van de diensten geldt in ieder geval voor de maanden mei en juni, maar waarschijn lijk vinden ook in de winter de diensten weer aan de Hoog aarsstraat plaats. door Rob Paardekam STAVENISSE - Het gemeente bestuur van Tholen is gisteren begonnen aan de tweede serie kernbezoeken langs de dorpen in de gemeente. Ze deden dat in Stavenisse. Burgemeester Nuis en de wethouders Heijboer, Van Kempen en Ravensteijn trokken met enkele raadsleden door het dorp om indrukken op te doen en ervaringen van bewoners te horen. Die bewoners lieten het echter afweten. ,,Ik heb veel mensen achter de ramen zien staan", zei Nuis. „Maar slechts weinigen kwamen ook naar buiten." Ge lukkig hadden bewoners vooraf de moeite genomen om zaken aan te dragen, zodat de bestuur ders een druk programma had den. Ze bezochten onder meer de molen van Stavenisse, dorps huis De Stove, de plaatselijke voetbalvereniging en de Reho- bothschool. Na afloop werden de zaken door de verschillende betrokkenen nog eens op een rijtje gezet. De burgemeester greep die gele genheid aan om te benadrukken dat Stavenisse een volwaardig dorp binnen de gemeente Tho len is. „De laatste tijd merk ik dat veel inwoners het gevoel hebben dat Stavenisse er maar wat bij hangt, maar dat is niet Moederdagmarkt SINT ANNALAND - Gymver eniging W.I.K. uit Sint Anna- land houdt zaterdag 12 mei een moederdagmai'kt op het Haven plein in Sint Annaland. Van 9 tot 16 uur verkopen de leden van W.I.K. moederdagartikelen. zo. Het is een lastige opgave, maar wij zullen proberen dat gevoel weg te nemen. Wellicht kan een betere communicatie daarbij helpen." A. Zwerus, inwoner van Stave nisse, maakte zijn zorg over het verdwijnen van veel voorzie ningen duidelijk. Volgens hem verdwijnt vooral de midden stand. Burgemeester Nuis gaf aan dat de gemeente daar alleen indirect iets aan kan doen. „Als bijvoorbeeld de slager ermee wil stoppen, kunnen wij niet zeggen dat hij moet blijven zit ten. We kunnen wel proberen een klimaat te scheppen waarin het voor ondernemers goed ver toeven is in Stavenisse. Bijvoor beeld door meer te bouwen, zo dat er meer mensen komen. Dat is ook goed voor het vereni gingsleven." Al met al vond de burgemeester de tocht door Stavenisse een succes. Hij zei een goed gesprek te hebben gevoerd met de be heerder van dorpshuis De Stove en ook bij de voetbalvereniging is vooruitgang geboekt. Zo is er afgesproken dat wordt bekeken of het trapveldje aan de over kant van het trainingsveld wel licht ook voor trainingen ge bruikt kan gaan worden. Ph. de Rijke van de Stichting Actief Stavenisse kaartte het voornemen om van de weg tus sen Sint-Maartensdijk en Sta venisse een 60-kilometerweg te maken nog eens aan. Wethouder Heijboer benadrukte dat het in principe een zaak van de pro vincie is. „Mensen denken dat we van de weg een 60-kilome terweg maken, zodat we dan geen fietspad meer hoeven aan leggen. Dat is een verkeerde suggestie. Dat fietspad komt er!" donderdag 3 mei 2001 door Margreet van den Broek ZIERIKZEE - Het Schouwse college van burgemeester en wethouders zet vraagtekens bij de gang van zaken rondom de sluiting van de afdeling interne geneeskunde van het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis in Zie rikzee. De bestuurders vragen minister Borst per brief om op heldering. Het Schouwse college onder schrijft het voornemen van mi nister Borst om een onderzoek in te stellen naar de ontmante ling van de basiszorg op Schou- wen-Duiveland. Dit zegde zij op 19 april toe aan de kamercom missie voor Volksgezondheid. Borst zei toen ook te willen be zien of de raad van bestuur van het ziekenhuis de gemaakte af spraken bij de reorganisatie wel is nagekomen. Het Schouwse college en de ge meenteraad stellen in hun brief aan de minister echter ook dat er door deze toezeggingen vraagtekens zijn gerezen, om dat Borst daarmee verder gaat dan in de antwoorden die zij eerder gaf op kamervragen. „Uit haar antwoorden op de ka mervragen leidden wij aanvan kelijk af dat tijdens de reorgani satie van het ziekenhuis alles is gegaan zoals het hoorde. Nu wil de minister echter een onder zoek instellen om uit te zoeken of er toch andere keuzes hadden moeten worden gemaakt. Dat is verwarrend en wij willen nu wel eens weten waar we aan toe zijn", zei wethouder D. van der Wekken woensdag in een toe lichting. Het college schrijft in de brief dan ook te verwachten dat het onderzoek op korte termijn de gewenste duidelijkheid zal bie den, „die door ons node gemist wordt en zeker ook door de in woners van Schouwen-Duive- land". door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Een 59-jarige man uit Spijkenisse kreeg giste ren bij de kantonrechter in Mid delburg een rijverbod van vier maanden en een boete van 640 gulden voor te hard rijden. De man reed in juni vorig jaar met 140 kilometer per uur over de stormvloedkering. Daar gold een limiet van 100 kilometer per uur. De man was twee jaar gele den ook veroordeeld voor te hard rijden en toen kreeg hij een voorwaardelijke rijontzegging met een proeftijd van twee jaar. Omdat de nieuwe overtreding binnen die proeftijd viel, is de rijontzegging nu alsnog opge- le'gd. Een 29-jarige man uit Seroos- kerke op Walcheren moest eveneens op de rechtbank ver schijnen voor een forse snel heidsovertreding. Hij reed vorig jaar mei met zijn motor op de Sloeweg-Noord in Vlissingeri 161 kilometer per uur in plaats van 100. Hij werd Kantonrech ter B. Doorewaard Boekhout veroordeeld tot een boete van achthonderd gulden. De man uit Serooskerke zei gis teren zich niet te kunnen vinden in het feit dat hij 61 kilometer per uur te hard had gereden. „De agent die de controle uit voerde zei dat er die dag gecon troleerd werd vanaf 120 kilome ter per uur in plaats van vanaf 100 kilometer." De man vond daarom dat hij geen 61, maar 41 kilometer te hard had gereden. De kanton rechter was dit niet met hem Klein Frankrijk 31Goes, (0113) 237923. Westweg 5, Krabbendijke, (0113) 502010. Prijs incl. BTW en BPM, excl. verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken. Elke Opel Astra Pearl wordt standaard geleverd met bovenstaande opties en zolang de voorraad strekt. Full-Operational Lease via MasterLease vanaf 860,- p.m, (excl BTW), op basis van 48 mnd./20.000 km p.j. eri incl. houderschapsbelasting, verzekering en verwijderingsbijdrage Prijs- en specificatiewijzigingen voorbehouden, www.opel.nl Gem brandstofverbr. en C02-uitstoot, volgens Richtlijn 1999/100/EG. Benz.motoren kms/liter: van 11,4 tot 14,3. Liters/100 km: van 8,8 tot 7,0. CO, gr/km: van 212 tot 168 Dieselmotoren kms/liter: van 14,5 tot 22,7. Liters/100 km: van 6,9 tot 4,4. C02 gr/km: van 186 tot 119 Uitsluitend geldig bij aanschaf van een Opel Astra Pearl. OPEL Postbus 2100 4800 CC Breda Tel. (076) 564 63 62 E-mail: info@zonnebloem.ril www.zonnebloem.nl Maar ook in letterlijke zin kosten de Zonnebloemvakanties, ondanks de hulp van meer dan 6500 vrijwilli gers, veel geld. Dat komt door de extra voorzieningen en aanpassingen die nodig zijn. U kunt de Zonne bloem helpen om haar vakanties voor zieken en gehandicapten toch betaalbaar te houden. Doe mee aan de 'Actie Zonnebloemvakanties'. Giro 145, Breda. Dit jaar gaan weer ruim 6200 lang durig zieken en zwaar lichamelijk ge handicapten met de Zonnebloem op vakantie. Het gaat om mensen die afhankelijk zijn van intensieve verpleging en verzorging. Omdat zij door hun ziekte of handicap bovendien vaak ongewild aan huis ge bonden zijn, is zo'n vakantie voor hen onbetaalbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 36