Oostburg handhaaft tarief ozb PZC Beatrixstraat is weer zorgenvrij PZC Reddingsbrigades oefenen in haven ZONDAG OPEN Leerlingen gewond Werkstraf 80 uur voor mishandeling vrouw Straf voor spuwen in gezicht postbode 15 College van B en W vindt nieuwe stijging ongepast trouwringenshow dit weekend bij VAN DEIJK Horeca voelt mkz in portemonnee ZMF wil inzicht in groene stroom Drankrijder mag jaar niet sturen Per ongeluk gestolen pas gebruikt Vernieling aan horecapand Mishandeling in Terneuzen Gewonde bij aanrijding Staten juichen over Vijfde Nota Atletiekwedstrijd zaterdag 28 april 2001 door Pascalle Cappetti OOSTBURG - De inwoners van de gemeente Oostburg worden volgend jaar hoogstwaarschijn lijk niet opnieuw geconfron teerd met een verhoging van de onroerende-zaakbelasting. Na de forse stijging dit jaar met twintig procent, vindt het colle ge een nieuwe lastenstijging niet gepast. Wethouder L. Wille nam vrijdag alvast een voorschotje op de voorjaarsnota. Hij liet tegen over WD'er J. Provoost door schemeren dat er geen verho ging van de ozb in petto zit. „Als wij de ozb op het huidige niveau houden, trakteer jij de commis sie dan op gebak? Ja? Ga dan maar vast sparen." De wethouder gaf toe dat de ge meente het niet kan maken om weer met een lastenverzwaring te komen, maar die keuze heeft wel de consequentie dat sommi ge wensen niet gehonoreerd kunnen worden. Wille ging niet in op de vraag welke beleids keuzes dan gemaakt moeten worden. „Maar het is beter één keer wat meer pijn te lijden, dan elke keer een beetje." Hij liet de commissie financiën vrijdag weten dat op de bijna 13.000 verstuurde WOZ-be- schikkingen die onlangs de deur zijn uit gedaan, tot nu toe acht procent bezwaarschriften zijn binnengekomen. Wanneer daar de pro forma-bezwaren vanaf getrokken worden, blijft er on geveer 6,5 procent aan be zwaarschriften over. Op de website wiow.beziuarenme- ter.nl. valt te lezen dat in heel Nederland het percentage be zwaren op de waardestijging van de woningen 4,5 bedraagt. Overrijssel scoort daarin het laagst, met 2,4 procent, terwijl Utrecht er ver bovenuit steekt met 9,2 procent. Volgens Wille valt er nog weinig te zeggen over de 'hoge' score van Oostburg. „Mensen kunnen ook bezwaar aantekenen om die vervolgens na uitleg van onze zijde weer in te trekken." Toegangsweg De commissie financiën wilde vrijdag niet zonder meer haar goedkeuring verlenen aan het herstel van de toegangsweg naar het tenniscomplex, de scouting en de drumband aan de Baljuw Veltersweg in Oostburg. Tijdens de werkzaamheden aan het tenniscomplex bleek de toe gangsweg kapotgereden, het herstel kost bijna 21.000 gul den. De leden wilden van de wethouder duidelijkheid wie de schade had veroorzaakt en of de aannemer aansprakelijk te stel len is. Wille beloofde te onder zoeken of de schade 'verhaal baar' was. Als blijkt dat er niemand op aan te spreken is, dan betaalt de gemeente de schade. (Advertentie) Bezoek onze exclusieve JUWELIERS Noordstraat 74, Terneuzen tel. 0115-649950 Schoondijkenaren trekken in optocht door de vernieuwde Prinses Beatrixstraat. foto Peter Nicolai door Lilian Dominicus SCHOONDIJKE - Voor de bewoners van de Prinses Beatrixstraat in Schoondijke moeten de voorbije maanden onrustige tijden zijn geweest. Eerst die bomontrui ming voor hun voordeur, in oktober, waardoor ze zich een dag lang buitenshuis moesten zien te vermaken. Vervolgens werd de straat, de hoofdontsluiting voor het technopark in Schoondijke, openge broken voor een Duurzaam Veilig-opera- tie. Aan die onrust kwam gisteravond einde lijk een einde. Burgemeester G. Noorde wier heropende de straat voor het door gaand verkeer en had een pleister op de wonde voor de bewoners van zowel de Beatrixstraat als de Tragel-Oost, die ook overlast hadden ondervonden van de wegwerkzaamheden. Elk huisje krijgt een cadeaubon om de tuintjes op te flemen. Bewoonster N. Beeke van het op het tech nopark gevestigdeTransportbedrijf Beeke mocht de eerste in ontvangst ne men. De straat is omgevormd tot dertig-kilo meterzone, maar omdat het de toegang wordt tot het technopark is niet gekozen voor drempels. Alleen bij binnenkomst van de kern vanuit Sasput komt de auto mobilist een obstakel tegen. In het midden van de Beatrixstraat is een berm met bo men aangelegd, waardoor de weg in twee- en is gesplitst. Het groen en de lichtmas ten moeten ervoor zorgen dat de rijbaan visueel versmalt, zodat auomobilisten vanzelf hun snelheid aanpassen. De financiële motor achter de inrichting van de straat is Technopark Zeeland, die er uiteraax-d baat bij heeft dat de bedrijven op het terrein goed bereikbaar zijn. Zeker nu ook de ontwikkeling van de tweede fase, waardoor het industriege bied wordt uitgebreid met drie hectare. Vandaar de investering van ruim een mil joen gulden. SLUIS - De horeca en de supermarkten in de gemeente Sluis- Aardenburg hebben een forse deuk opgelopen door de mkz- crisis. De restaurants en supermarkten in de gemeente meld den een daling van de omzet met 2 5 tot 75 procent. De daling is het sterkst in de horecazaken. Vooral de restaurants vlak bij de grens waren de afgelopen weken de dupe van de verscherp- te grenscontroles. GOES - De Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) wil weten waai de groene stroom vandaan komt die Delta Nutsbedrijven ver koopt. Zij schrijft dat in een brief aan het bedrijf. De ZMF herinnert Delta eraan dat zij eerder toezegde inzicht te geven in de herkomst en de samenstelling van duurzame energie. Tot op heden heeft Delta zich niet aan die belofte gehouden, vindt de ZMF. De ZMF vindt dat inzicht echter 'van essentieel be- lang' voor de klant. TERNEUZEN - Politierechter G van Unnik heeft gisteren een 42-jarige inwoner van het Belgische Blankenberge veroor deeld tot een rijverbod van een jaar en veertig uur werkstraf. De man werd 19 oktober vorig jaar in Sluis betrapt met vijf keer de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed. TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter G. van Unnik was vrijdag gevoelig voor het argument van een verdachte, die in zijn onschuld met een gestolen pasje van een ander geld zou hebben gepind. De achttienjarige Temeuzenaar werd, bij gebrek aan overtuigend bewijs, daarvan vrijgesproken. Wel kreeg hij honderd uur werkstraf opgelegd, omdat hij een leerstraf niet correct heeft gedaan. De verdachte werd verwe ten 25 oktober vorig jaar in Terneuzen met een pinpas, die hij van zijn vriend had gekregen, 2.000 gulden uit de automaat te hebben gehaald. De (gestolen) pinpas bleek op naam van een vrouw te staan, maar verdachte zei niet naar de naam te heb ben gekeken. TERNEUZEN - Tussen 2.00 en 10.00 uur gisterochtend zijn aan een horecapand in de Frederik van Eedenstraat in Ter- neuzen vernielingen gepleegd. Tafels die op het terras ston den, zijn door de ramen gegooid. Verder is er met stoelen ge gooid en zijn de bloempotten vernield. TERNEUZEN - Aan de Leeuwenlaan in Terneuzen is vrijdag avond rond zeven uur een twintigjarige Terneuzenaar mis handeld door een plaatsgenoot. De man werd aangevallen na een woordenwisseling. Beide kemphanen hadden al eerder een conflict gehad. Het slachtoffer kreeg een kopstoot en werd vervolgens over de motorkap van zijn auto geslagen. De man liep een gescheurde wenkbrauw en twee dikke ogen op. BRESKENS - Vrijdagmiddag is bij een aanrijding op de afrit van de N58 richting Nieuwesluisweg in Breskens een zestien- j arige bromfietser uit de gemeente Oostburg gewond geraakt, toen hij werd geschept door een 77-jarige automobiliste uit Hendrik-Ido-Ambacht die geen voorrang verleende. door Barend Pelgrim TERNEUZEN - De uitbundige viering van de laatste lesdag door laatstejaars leerlingen van het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneuzen is vrijdag niet ge heel rimpelloos verlopen. Twee leerlingen werden afgevoerd naar ziekenhuis De Honte, al bleek daar dat de verwondingen meevielen. Directeur E. van der Rijst van de school spreekt van een geslaagde dag. maar be treurt de twee voorvallen. Traditioneel wordt op de aller- laatste schooldag van de eind examenkandidaten van het Zel- denrust-Steelant een optocht gehouden. Zo ook gisteren. Daarbij trok de uitgelaten meu te scholieren door de straten rond het schoolgebouw aan de Zeldenrustlaan. Ter hoogte van de Arnelaan kwam een meisje echter zwaar ten val. Het slacht offer zat achterop een scooter en werd gedurende een stoeipartij per ongeluk van de tweewieler getrokken. Ze landde daarbij op haar rug en kampte met adem halingsmoeilijkheden. Per am bulance werd ze naar het zie kenhuis vervoerd, maar daar REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Axelsestraat 16 Postbus 51 4530 AB TERNEUZEN Tel: (0115) 686000 Fax: (0115)686009 e-mail: redtern@pzc.nl C.A.M. van Gremberghe (chef) W.A. Ba reman P.I.F.M. Cappetti L.E. Dominicus B.J.G. Pelgrim A.M. van Stee J.F.D. Bakker (sport) 's Gravenhofplein 4 4561 AJ HULST Tel: (0114) 373839 Fax: (0114) 373840 e-mail: redhulst@pzc.nl S. van Doorsselaer R.E.A. Hoonhorst CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AAVLISSINGEN Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet h tt p ://www. pzcn I e-mail: redactie@pzc.nl bleek er weinig aan de hand te zijn. Eerder op de dag werd een jon gen naar De Honte afgevoerd met een maagbloeding. Ondui delijk is echter of dit het gevolg was van overmatig drankge bruik of een vechtpartij. Met name de ouders van het laatste slachtoffer reageerden fel naai de schooldirectie. Directeur Van der Rijst vindt niet dat hem iets te verwijten valt en waarschuwt voor het maken van al te veel op hef. Hij weigert van incidenten te spreken. „'Gebeurtenissen' lijkt me meer op zijn plaats. Bij het meisje was er duidelijk spra ke van een ongelukkige val, ter wijl ik begrepen heb dat er inhet andere geval mogelijk alcohol in het spel was. Al is het logisch dat dit ouders, vrienden en om standers aangrijpt." MIDDELBURG - Provinciale Staten zijn verguld met het re geringsstandpunt over de toe komst van de Westerschelde. In de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening stelt het kabinet dat nieuwe verdieping op gespan nen voet staat met de veiligheid en de ecologische en cultuurhis torische kwaliteit van het ge bied verder aantast. De Staten onderschreven dat gisteren van harte. Statenlid J. van Ginkel (ChristenUnie) noemde de rijksvisie 'verrassend en ver heugend'. De Staten namen een motie van PvdA en CDA aan, waarin aanwijzing van de (Zeeuwse) Delta tot Nationaal Landschap wordt onclerschre- door Aector Dooms TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter G. van Unnik ver oordeelde vrijdag een negen tienjarige vrouw uit die stad wegens poging tot het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel tot tachtig uur werkstraf en vier weken voorwaardelijke gevan genisstraf. Aan het slachtoffer van de ern stige mishandeling moet de Ter neuzense 1.500 gulden smarten geld betalen. In de strafmaat speelde mee dat de wouw al eer- der voor mishandelingen is ver oordeeld. De verdachte ging 3 augustus vorig jaar volledig door het lint toen ze een plaatsgenote sloeg, knietjes in het gezicht gaf en aan haar haren trok. Ook zou er vol gens het slachtoffer en een ge tuige zijn geschopt. De aanleiding had in de ogen van officier van justitie H. den Hartog en de politierechter niets om het lijf. Ze veronder stelde dat het slachtoffer over haar had geroddeld. Het slacht offer liep bij het incident een bloedneus, blauwe plekken en schaafwonden op. Volgens de officier had het nog erger kun nen aflopen. „Het is pas opge houden toen ze door anderen van het slachtoffer werd wegge trokken. Verdachte heeft ook problemen. Ze zegt te worden gepest, maar daar heeft het slachtoffer geen boodschap aan. Ze kan zichzelf blijkbaar niet in toom houden." Dat was een van de redenen ge weest om-bij een eerdere veroor deling voor mishandeling de Terneuzense een cursus agres sie-training te laten volgen. De verdachte gaf toe eerst alles op te kroppen, waarna de ontla ding volgt. Ze zèi dat ze had ge leerd van de cursus. (Advertentie) door Barend Pelgrim TERNEUZEN - De haven van Terneuzen was gisteravond het toneel voor een regionale ram penoefening van de brigades van Middelburg, West-Zeeuws- Vlaanderen, Zierikzee en Weert. Vierenhalf uur lang werd in het donker met reddingsboten ge traind op het traceren van slachtoffers, om ze vervolgens naar veiliger oorden te trans porteren. Vlak na tienen rukten twee flottieljes uit om nabij het waterschapskantoor aan de Be- neluxhaven en aan de Frank- rijkweg in de buurt van Broom- chemie een aantal mensen te redden. De acteurs kweten zich bijzonder serieus van hun taak: het verzet om (zogenaamd) huis en have achter te laten, bleek fors. Bestuurslid Bram Nortier van de Reddingsbrigade West- Zeeuws-Vlaanderen merkte op dat juist dit gegeven een niet zelden onderschat onderdeel is van een evacuatie. „Mensen moeten overtuigd worden dat het beter is om mee te gaan met de reddingsboot. Een paar jaar geleden hebben we in Limburg gemerkt dat je daadwerkelijk ingezet kunt worden voor der gelijke manoeuvres; die kennis moeten we nu paraat houden en dus blijven we oefenen in het transporteren en evacueren van mensen." Vandaag houden di verse instanties in de Zevenaar- haven in Terneuzen bij daglicht vanaf tien uur s ochtends een grote oefening plaats. Daarbij zal het nodige spektakel te zien zijn op en rond het water. Pu bliek is welkom, maar wordt ge vraagd op veilige afstand te blij ven. De haven in Terneuzen was gisteravond het toneel van een grote regionale oefening van diverse red dingsbrigades. foto Peter Nicolai CARAVANS VOUWWAGENS TENTEN KAM PEERSUPERMARKT 29 APRIL VAN 10 - 17 UUR Nog t/m 5 mei IV1 egafestijnï Megakortingen, acties en aanbiedingen op alle afdelingen ANWB BOVAG verhuur Caravan I vouwwagen occasionmarkt Nu halen pas in 2002 betalen* Camping info kinderopvang Vraag naar de voorwaarden Stadionweg 31 - Rotterdam - tel. 010-4970822 www.vervat.nl door Aector Dooms TERNEUZEN - Voor het spu wen in het gezicht van een post bode is vrijdag in Terneuzen een 22-jarige vrouw uit Axel ver oordeeld tot 500 gulden boete, waarvan de helft voorwaarde lijk. Officier van justitie H. den Har tog sprak haar afkeer uit over het incident. „Dit is afschuwe lijk, walgelijk en vernederend voor iemand die vol in het ge zicht wordt gespuugd." Zij eiste 500 gulden boete onvoorwaar delijk. De postbesteller gooide 26 april vorig jaar de post op de deurmat van cle openstaande woning van de Axelse, toen hij plotseling door de blaffende een grommende hond werd belaagd. Hij probeerde met zijn voeten de hond af te weren. In de visie van de vrouw was het slachtoffer uitdagend geweest en zou hij haar hond met de post hebben geslagen. Over en weer vielen verwijten. Toen de postbode met zijn handen langs zijn lichaam voor haar bleef staan werd hij COR DE JONGE op een rochel getrakteerd. De postbode meldde het incident bij zijn baas. De verdachte gaf gisteren toe te hebben gespuugd, maarzij vond de commotie over haar hond overdreven. „Het is een kleine hond, die niet bijt", zei ze. Uit verklaringen van een andere postbode bleek dat de vrouw zich eerder agressief had uitge- laten. Hij had zich ook be schermd door een afwerende houding tegenover haar hond aan te nemen. „Als je mijn hond schopt, sla ik je bril van je smoel af. Dan had je maar een ander beroep moeten kiezen", zou ze hebben gezegd. Bijten Politierechter G. van Unnik meende dat de vrouw beter op haar hond moet passen. „Ook al zijn ze klein, ze kunnen akelig gemeen bijten. Een postbode moet gewoon zijn werk kunnen doen. U heeft deze man beledigd door hem in zijn gezicht te spu wen." De rechter hield rekening met haar financiële omstandig heden. Bovendien vond hij het verstandig om de boete deels voorwaardelijk op te leggen, zo dat verdachte gewaarschuwd is voor de toekomst. HULST - De RK Hulster Atle tiek Vereniging (RKHAV) houdt maandag 30 april een atletiek wedstrijd voor scholieren. Jongens en meisjes van de basis- schoolgroepen 3 tot en met 8 werken vier onderdelen af. De nummers 1 tot en met 6 van ie dere groep plaatsen zich voor het Zeeuws-Vlaams kampioen schap scholierenatletiek dat za terdag 23 juni in Terneuzen wordt afgewerkt. De wedstrij den op het gemeentelijk sport park in Hulst beginnen om 9.15 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 81