Schade door heiwerk in Bekhof vraagt aandachtvoor 25:v 13 Klaar voor het Oranjefeest Provincie is gul met meevaller «ntia Statenfractie VVD openbaar vervoer Middelburger voelt zich genoeg gestraft na misbruik dochter Panden Goese ondernemers en wegdek scheuren Groeten levert Belg klappen op ZONDAG GEOPEND VAN 13.3017.00 UUR iBtySTÖt] Laat u binnenkort verwennen door Baderie. Vernieling aan horecapand zeeuwse almanak Aanbieding MIDDEN zaterdag 28 april 2001 door Jacob Hoekman GOES - De werkzaamheden in het Bekhof in Goes veroorzaken grote scheuren in de gebouwen rondom de bouwplaats. Door het wegzuigen van water en door de trillingen bij het heien hebben deze panden aanzienlij ke schade opgelopen. De omrin gende straten vertonen scheu ren in het wegdek. Pizzeria La Dolce Vita aan de Piet Heinstraat is één van de zwaarst getroffen gebouwen. Het pand zit in de hoek waar de meeste klappen vallen. Uitbater E. Marazzi van het restaurant is niet te spreken over het werk van aannemer Hillen Roosen uit Amsterdam. Hij stoort zich onder meer aan het lawaai dat gepaard gaat met het heien. Eerst was dat geen probleem, ze zouden maar tot vijf uur hei en en dan ga ik pas open. Maar tegenwoordig gaan ze door tot zes uur." Grootste probleem voor Maraz zi zijn echter de scheuren in zijn restaurant. Het achterste ge deelte is later aangebouwd, en splijt zich nu langzaam van het oude gedeelte. Op de scheiding zit een hoogteverschil van enke le centimeters. Ook de wanden wijken naar boven toe steeds verder uiteen. „De meeste scha de is gekomen toen de aannemer het water onder het huis weg haalde. Toen begon de boel te verzakken. Door het heien van de laatste weken werd het steeds erger." Marazzi wijst naar het rinkelende serviesgoed op één van de tafels. Tegels aan de muur zijn gebarsten. Het hei en is door het hele pand goed voelbaar. Eigenaar van het pand is H. van 't Westeinde van het gelijknami ge makelaarskantoor. De make- (Advertentie) VLISSINGEN - Een 22- jarige Belg is in de nacht van donderdag op vrijdag in Vlissingen gewond ge raakt bij een mishande ling. De man liep met drie an deren de Hellingbaan op, toen twee mannen hen op de fiets voor-bij reden. De man riep een Belgische begroeting, die waar schijnlijk niet goed begre pen werd. Hij kreeg veel klappen en liep blauwe plekken en een hoofdwond op. Hij is in het ziekenhuis behan deld. De twee daders, afkom stig uit Oost-Souburg en Vlissingen, zijn later aan gehouden op de Koude- kerkseweg in Vlissingen. laar, twee panden verderop ge vestigd, heeft zelf ook met. scheuren te kampen. „Dat wist ik van tevoren. Je kunt op je klompen aanvoelen dat er scheuren ontstaan als je midden in het centrum gaat bouwen", zegt Van 't Westeinde. Hij heeft er echter alle vertrouwen in dat de zaak goed komt: „Ik ben in gesprek met Hillen Roosen en die heeft toegezegd alle schade te zullen vergoeden." Makelaarskantoor Westeinde is behalve eigenaar van La Dolce Vita en het naastgelegen Tempo Team-filiaal ook bemiddelaar in de verkoop van de apparte menten die nu gebouwd wor den. ,Ik ben blij dat er nu einde lijk gebouwd wordt, omdat het al veel vertraging had opgelo pen. Aan de andere kant vind ik het natuurlijk heel vervelend dat andere gebouwen schade oplopen", aldus Van 't Westein de. Hij sluit niet uit dat restau rant Dolce Vita afgebroken moet worden. „De omzetschade die Marazzi dan lijdt, wordt na tuurlijk ook vergoed." Barstende koppijn Het gebouw van Tempo Team ligt tussen het makelaarskan toor en de pizzeria. Aan de balie zit J. Petiet, intercedente bij het uitzendbureau. „Wij hebben veel barsten in de muren, en ook een barstende koppijn van de herrie", vertelt ze. Hetzelfde geldt voor garagebedrijf Van der Endt aan de MA. de Rui jter laan. Eigenaar C. van der Endt heeft begrip voor wat overlast, maar vindt dit overdreven. „Ik woon zelf in Kattendijke, maar als de wind die kant op staat, kan ik het thuis nog horen." Het autobedrijf heeft ook te kampen met diverse scheuren. „De brok stukken vallen hier gewoon naar beneden. Als zo'n stuk puin op een auto valt, kan ik de schade vergoeden. Stalen constructie De aannemer is op verzoek van Van der Endt komen kijken. Daarop besloot het bedrijf geen zwaar heiwerk meer te verrich ten in de onmiddellijke nabij heid van de garage, totdat een stalen constructie meer steun geeft. Volgens Van der Endt vond aan nemer Hillen Roosen het in stortingsgevaar te groot. De Van de Spiegelstraat en de Piet Heinstraat die de bouw plaats omringen, vertonen di verse scheuren in het wegdek. Wethouder C. Linssen van de gemeente Goes vindt dat niet vreemd: „In een oude binnen stad als Goes is niet te voorko men dat er schade ontstaat aan omliggende objecten. Ik sta daar niet van te kijken. Natuur lijk is de aannemer aansprake lijk voor schade, maar ik vind het te vroeg om daarover te spreken." Aannemersbedrijf Hillen Roosen wilde gisteren geen commentaar geven. E. Marazzi toont de scheuren in de vloer van zijn restaurant. foto Willem Mieras Advertentie Ondernemers: Kijk, luister en win www.ongediertespecialist.nl kees kooijman 0113-573881 HOEDEKENSKERKE - De regio lijkt klaar voor Koninginnedag. Op veel plaatsen zijn straten versierd met de gebruikelijke vlaggetjes. Sommigen hebben het nog wat uitbundiger aanpakt, zoals de bewoners van de Steigerweg in Hoedekenskerke (foto). Bijna overal is het maandag Oranjefeest, al pakt het ene dorp het grootser aan dan het andere. Enkele plaatsen stellen de festiviteiten nog even uit, 's-Heer Abtskerke bijvoorbeeld tot 5 mei. Kats wacht zelfs een week langer. Daar is het pas op 12 mei Oranjebal. foto Willem Mieras door Rinus Antonisse MIDDELBURG - De Staten fractie van de VVD vindt dat de provincie méér moet doen aan verbetering van het openbaar vervoer. Er dient zo snel moge lijk een openbaar vervoer-opzet te komen bestaande uit een basisnet van verbindende en ontsluitende buslijnen en col lectief vraagafhankelijk ver voer (CVV). Statenlid I. Ovaa presenteerde vrijdag een voor stel hiervoor. Daarin pleit hij voor studie naar onder meer uitbreiding van het aantal sneldiensten (bijvoor beeld interliners), zeker na de openstelling van de Wester schei detunnel. Het collectief vraagafhankelijk vervoer - nu alleen in Zeeuws-Vlaanderen - moet in de hele provincie inge voerd worden, tegelijk met het schrappen van onrendabele buslijnen en lijntaxi's. De liberale Statenfractie wil in zet van speciaal scholierenver- voer (in Friesland is er de colle- geliner) vanuit de provincie naar de scholengemeenschap pen in de grotere Zeeuwse ste den. Bij dit vervoer kan een hoge kostendekkingsgraad worden bereikt, aldus Ovaa. Verbete ring van de aansluitingen is noodzaak, zowel van bus op trein en omgekeerd, tussen de buslijnen onderling en tussen het CVV en trein of bus. Ook uit breiding van fietsenstallingen bij bushaltes hoort hierbij. Volgens de WD moeten busrou tes ontzien worden bij snel- heidsbeperkende maatregelen in het kader van Duurzaam Vei lig. Ovaa wil dat de provincie jaarlijks in samenwerking met de vervoerders een intensieve communicatie-campagne gaat voeren over de mogelijkheden van het openbaar vervoer. Hij acht meer aandacht gewenst voor vervoersexperimenten die elders worden uitgevoerd, op dat nagegaan kan worden of ideeën ook in Zeeland kans van slagen kunnen hebben. De WD is bijzonder bezorgd over de daling van de rijksbij- (Advertentie) sr- -39r95" I3jJjÖ8^ Alléén zondag -^u!tsiuitend geldig in ons filiaal TERNEUZEN: Noordstraat 18 (Advertentie) Bijzondere badkamers voor bijzondere mensen. Sanilux Middelburg, Grenadierweg 17b Middelburg, 0118-641386 Sanilux Yerseke, Paardenmarkt 19 Yerseke, 0113-574512 Dam, De Blokken 16-20 Terneuzen. 0115-613774 door A.J. Snel MIDDELBURG - De tien maan den die hij in voorlopige hechte nis heeft doorgebracht, dat vond de 57-jarige Middelburger wel voldoende straf voor het feit dat hij zijn dochter seksueel misbruikte. De man, voorheen raadslid voor de Staatkundig Gereformeerde Partij in Middelburg, voorheen ouderling van de Gereformeer de Gemeente in zijn woonplaats en voorheen adjunct-directeur op de school voor voortgezet on derwijs in Goes, verklaarde gis teren andermaal dat hij in de pe riode tussen oktober 1998 en maart 1999 seksuele omgang had gehad met zijn dochter, die toen volwassen was. Hij keerde zich tegen de beschuldiging dat hij het meisje al vanaf de kleu terleeftijd misbruikt had. Voor haar achttiende is er nooit iets gebeurd wat in die richting kon wijzen," betoogde hij. De behandeling van de zaak werd gisteren voortgezet, nadat de meervoudige kamer van de rechtbank in januari in een tus senvonnis had vastgelegd dat de man recht had op een contra expertise. die vooral bedoeld was om de geloofwaardigheid en betrouwbaarheid van de be schuldigingen van zijn dochter te toetsen. De uitkomst van het nader onderzoek bracht officier van justitie A.S. Flikweert niet tot andere gedachten. Hij eiste opnieuw vijf jaar hechtenis. Het verzoek van raadsman J. Ver hoeven om de voorlopige hech tenis waarin de man verkeert op te schorten in afwachting van het vonnis, werd door de rechter afgewezen. De man zal in elk ge val in de komende weken nog in de penitentiaire inrichting De Schie in Rotterdam doorbren gen. Gemeenplaatsen De contra-expertise door de Amsterdamse hoogleraar R.A.R. Bullens, deskundige in de forensische jeugd- en kinder psychiatrie, leverde een reeks gemeenplaatsen op en de con stateringen dat het slachtoffer, dat lijdt aan persoonlijkheids stoornis, intelligent is en zich niet door suggestieve vragen van haar stuk laat brengen. Of de psychische ziekte van het meisje is veroorzaakt door wat haar vader haar heeft aange daan, kon hij niet zeggen. En de slotsom van Bullens was, als het ging om de betrouwbaarheid van het slachtoffer:,Ik weet het niet. Het is aan de rechtbank dat te bepalen." De hoogleraar kwam daarmee niet veel verder dan L.E.E. Ligt- hart van de forensische psychia trische dienst van Justitie in Breda, zij het dat die wat stelli ger was in de overtuiging dat het slachtoffer de waarheid sprak over het seksuele misbruik op zeer jeugdige leeftijd. Ligthart meende dat het uiterst onwaar schijnlijk is dat een meisje op haar achttiende jaar een inces tueuze relatie met haar vader begint, zonder dat er een voor geschiedenis is. Overigens werd de onderzoek methode die Lighthart had toe gepast, zwaar bekritiseerd door Bullens. drage voor openbaar vervoer in Zeeland. Het huidige verdeel systeem dat voor de provincie erg nadelig uitpakt, moet ver anderd worden. Niet het ge bruik van het openbaar vervoer moet voorop staan, maar de spe- cifike situatie in een regio. De invloed van het toerisme speelt daarbij ook een rol. De liberalen zijn tegen het geven van een blanco cheque voor experimen ten voor nieuwe vervoersvor men en/of kaart- en tariefsoor ten. Dergelijke vernieuwingen horen in elk geval te leiden tot een hogere vervoersopbrengst of een hogere kostendekkings- Ouderen Ook de Partij voor Zeeland richtte zich vrijdag op het open baar vervoer, met name voor ou deren. Statenlid A. Heijboer wees op de gang van zaken in Vlaanderen. Daar krijgt elke oudere op zijn 65e jaardag auto matisch een bewijs voor gratis vervoer in geheel baanderen en Brussel. „De Vlaamse ouderen mogen zelfs in Zeeuws-Vlaan deren gratis gebruik maken van openbaar vervoer, dat in tegen stelling tot hun Nederlandse leeftijdgenoten", betoogde Heijboer. De Statencommissie Verkeer en Waterstaat buigt zich 14 mei over de problemen rond het openbaar vervoer in Zeeland. De WD wil dat daar de sugges ties besproken worden. TERNEUZEN - Tussen 2.00 en 10.00 uur gisterochtend zijn aan een horecapand in de Frederik van Eedenstraat in Terneuzen vernielingen gepleegd. Tafels die op het terras stonden, zijn door de ramen gegooid. Drie ra men sneuvelden daarbij. Verder is er met stoelen gegooid en zijn alle bloempotten die op het ter ras stonden, vernield. De schade bedraagt meer dan duizend gul den. De raadsman van de Middel burger duidde, in het spoor van zijn cliënt, aan dat seksuele con tacten tussen vader en dochter hadden plaatsgevonden van eind 1998 tot begin 1999, maar dat was volgens de advocaat met haar instemming en soms zelfs op haar verzoek. Verhoe ven sprak van een diep-tragi- sche situatie, waarbij zijn cliënt grenzen overschreed in een pe riode waarin zijn rol van vader ongemerkt overging in die van hulpverlener. De verdachte sprak in soortgelijke termen. „Er blijft uiteindelijk een scheur in mijn hart over"zei hij En: „Ik heb intens medelijden met dat meisje en bid dagelijks 'O God, genees haar toch'." Stil Op dat moment was het stil in de rechtszaal. Eerder, tijdens korte pauzes in de zitting, was er een geroezemoes, veroorzaakt door familie en bekenden van de ver dachte. Zij moesten tweemaal tot kalmte worden gemaand. De eerste maal door de officier van justitie, die erop wees dat het hier 'geen uitje' betrof. De twee de maal door de bode, die vast stelde dat een lacherige sfeer rond een zaak als deze niet ge past was. De rechtbank wijst op vrijdag 11 mei om 14.00 vonnis. door Maurits Sep MIDDELBURG De provincie is niet zuinig bij de omschakeling van guldens naar euro's op 1 ja nuari volgend jaar. Bij subsidies worden de bedragen in euro's naar boven afgerond. Als men sen geld aan de provincie moe ten betalen, bijvoorbeeld voor een duikverordening, wordt de rekening naar beneden afge rond. Gedeputeerde Staten kondigen hun goede voornemen aan in de voorjaarsnota. Daarin wordt aangegeven hoeveel speelruim te beschikbaar is voor de begro ting van volgend jaar. En dat is veel. Bovenop het geld dat opzij is gezet voor de uitvoering van het beleidsprogramma van de coalitie, blijkt 11,6 miljoen euro vrij te besteden. Terwijl gere kend was op 1,3 miljoen. De meevaller is te danken aan Delta Nutsbedrijven. Zij be haalde vorig jaar zo veel winst, dat de aandeelhouders meer krijgen dan verwacht. De pro vincie krijgt 7,3 miljoen euro extra bijgeschx-even. Het provinciebestuur besloot vorig jaar al daarvan 1,1 miljoen euro uit te trekken voor een ver beterde ongelijkvloerse ontslui ting van het Sloegebied in Vlis- singen-Oost. Voor het restant van het Delta-dividend kunnen nog goede doelen worden ge zocht. Dat zal in elk geval de strategi sche visie zijn. GS komen niet met een lijstje met projecten die voox*tvloeien uit het Zeelandde bat. Maar, is hun veiwachting, de beleidskeuzes die volgen uit de strategische visie zullen wel gevolgen hebben voor de uitga ven van de provincie. Ook de huisvesting van de amb tenaren laat veel te wensen over. Te klein en te oud, luidt het oor deel over de Abdij. Een derde doel dat al is aangekondigd, is het Zeeuws Museum. Dat moet voor vele miljoenen worden op geknapt en heringericht. Hoge prioriteit krijgen bovendien de tunnel bij Sluiskil en infoima- tie- en communicatietechnolo gie. Eén kanttekening maken GS bij de uitgaven: zo weinig mogelijk structureel toekennen. Dus geen langlopende toezeg gingen die jaar in jaar uit op de begroting teioigkeren, maar eenmalige bijdragen. Immers, de winstuitkering van Delta is nu wel onverwacht hoog, maar dat biedt geen garantie voor de toekomst. (Advertentie) WINKELINRICHTING SPECIAALZAAK SIMON GOES uitgevoerd door: Kapelle - Tel. 0113-344151 Die Hulstenaar staat alom. bekend als een zeer bewust consument. Prijzen worden gewikt, aanbiedingen gewo gen. Stad en land zijn nauwe lijks groot genoeg om deze zuunige Zeeuws-Vlaming van zijn gerief te voorzien. Kennissen en collegae wor den continu gevraagd, maar vooral ongevraagd geadvi seerd waar de beste produc ten dan wel diensten te vin den zijn. Onlangs werd onze allesweter echter getrak teerd op een wel zeer onvoor ziene aanbieding. Had hij vo rig jaar gedurende zijn zon overgoten Spanje-vakantie noodgedwongen een beroep moeten doen op een plaatse lijke garagehouder, de goede man bleek hem niet vergeten. De folder met aanbiedingen voor knalpotten, banden, remblokken en ander auto- toebehoren ivordt gekoes terd, daar in dat Hulster huishouden. Wellicht loont het de moeite een dezer we ken een retour Spanje te on dernemen. Het gezinsauto mobiel is onderhan d weer toe aan de jaarlijkse intensieve zorgen. En een dergelijke lijst met fraaie aanbiedingen is voor hem wel heel lastig te negeren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 57