Vijfde wiel aan de wagen Hoek strijdt met Spakenburg voor derde-periodetitel Geert de Poorter blijft eerzuchtig Mare de Groote heeft weinig inbreng gehad in succes van SSV Terneuzen bulkt van het vertrouwen Bert Bouwer geeft handballes Kruiningen loopt voor Volendam Opnieuw verlies Koen Leenhouts uitslagen Leon Goossen naar AZVV nu in de winkel voor maar door Jan Dagevos VLISSINGEN - Wie na de win terstop had voorspeld dat Hoek dit seizoen nog voor een prijs in aanmerking zou komen, was voor gek verklaard. De Zeeuws- Vlaamse hoofdklasser moest in die periode alle zeilen bijzetten voor lijfsbehoud. Nu, maanden later, heeft Hoek zich via een in drukwekkende race opgewerkt en is het nog kansrijk in de derde periode. Vandaag wacht de wedstrijd van de waarheid. Hoek ont vangt in eigen huis concurrent Spakenburg. „We gaan ervoor", zegt trainer Angelo Nijskens. „We hebben niks te verliezen." Spakenburg gaat aan de leiding in de derde periode. De kampi oen van vorig seizoen heeft na zes duels zestien punten. Hoek moet na zes ontmoetingen met een puntje minder genoegen ne men. Alleen winst telt dus van daag in de rechtstreekse con frontatie. „Het parkoers dat we afgelegd hebben, had niemand voor mogelijk gehouden", zegt Nijskens. „Dat is al een presta tie op zich. Alles wat we nu nog meepakken, is meegenomen." Hoek moet het tegen Spaken burg doen zonder de langdurig geblesseerden Djamel Buijsse, Kubu Lembi, Musa Kanu en El- mar Lauret. Ronald van Slie- dregt meldde zich donderdag ook in de ziekenboeg. De aan valler heeft last van een achil lespeeskwetsuur. Tot overmaat van ramp ontbreken ook Fran- ky Standaert en Patrick Naudts. Beiden zitten een schorsing van één duel uit. Blessures Nijskens heeft Gert-Jan Hame link, Arco Herrebout en Remco Mullaert (hij speelt volgend sei zoen bij Terneuzense Boys) bij de selectie gevoegd. „We hebben al een heel seizoen te maken met blessures en afwezigen", stelt Nijskens. „Het is niet anders. We gaan ervoor. Ik hoop dat het een leuke wedstrijd wordt en dat we het publiek kunnen ver maken." Net als Hoek is ook Oostkapelle alleen maar gebaat bij winst. De Walcherse formatie gaat op be zoek bij het reeds gedegradeer de Rijsoord en heeft de punten hard nodig om het vege lijf te redden in de hoofdklasse B. „We leven nog steeds", zegt oefen- meester Stoffel Schipper. „Als we er uiteindelijk in blijven, zullen we dat als een kampioen schap vieren." Oostkapelle moet vandaag Roel Latuheru, Jean-Paul Mulder en Ricardo Schipper (allen zijn ge schorst) missen. Verder is het meespelen, van Thomas Ragut en Ferry Alfons een vraagteken. Ragut is na een hamstringbles sure op de weg terug en nog niet geheel wedstrijdfit. Alfons heeft last van een rugblessure. Schipper: „Nood breekt wet. We gaan het met die jongens probe ren en zien wel waar het schip strandt." Kloetinge Ook voor Kloetinge staat er de ze competitie nog wat op het spel. De equipe van trainer Die- derik Hiensch wil graag vijfde worden. Het is een positie, die aan het eind van de competitie recht geeft op deelname aan de Amstel Cup. Vandaag kan Kloetinge een be langrijke slag slaan in de uit wedstrijd tegen Huizen. De op ponent staat als zesde (34 punten) geklasseerd, terwijl Kloetinge de nummer vijf is (36 punten). „Laten we dat maar zo houden", zegt Hiensch. „Wezul- len er alles aan doen om op die vijfde plek te eindigen. Huizen is een ploeg, die ons normaal ge sproken wel ligt. Huizen heeft een fijn veld, we spelen er door gaans lekker." Ronald Zuijdwegt ontbreekt in de uitwedstrijd tegen Huizen. Hij is voor één wedstrijd ge schorst. Verder staat Erwin Dek vanwege een slepende kniebles sure nog buitenspel. Voor Kloetinge zijn het aan het slot van de competitie nog druk ke tijden. Dinsdag wacht de in haalwedstrijd tegen Kozakken Boys, terwijl de Bevelandse for matie volgende week dinsdag (8 mei) moet proberen de laatste acht van het bekertoernooi te bereiken. Tegenstander is dan Dosko. zaterdag 28 april 2001 TERNEUZEN - Terneuzen is er klaar voor. De eersteklasser kan zondag in de uitwedstrijd tegen WVO de titel veroveren. „Waar om zouden we nog langer wach ten", vraagt trainer Paul Telus- sa zich hardop af. „Iedereen is fit en we zijn in vorm." De Souburgse trainer en zijn spelers barsten van het vertrou wen. Dat is gebaseerd op de laatste optredens in de competi tie en de beker. Donderdag avond won Terneuzen nog van Internos en voegde het zich bij de laatste acht in het bekertoer nooi. „Dat ging eigenlijk héél simpel", zegt Telussa. „Bij een 1-0-voorspong kon ik het me zelfs permitteren om enkele ba sisspelers rust te geven. Toen zag je dus dat de wissels ook héél gretig zijn. Nee, ik twijfel er niet meer aan." Telussa beseft dat het geen een voudige opgave wordt tegen WVO. De Brabantse formatie vecht tegen degradatie. „Als wij met dezelfde bezieling als WVO spelen, moet het verschil in kwaliteit uiteindelijk de door slag geven", vindt Telussa. Kapelle speelt op de voorlaatste dag van de competitie tegen Dinteloord. De Brabantse ploeg vecht tegen degradatie uit de eerste klasse. Kapelle heeft nog een waterkans op een periodeti- tel. „Maar ik moet toegeven dat de room er een beetje vanaf is", zegt oefenmeester Alexander van Keulen. „We hebben voor de winterstop elke week een finale gespeeld. Handhaving was ons doel. Dat hebben we bereikt en de spelers snakken nu een beetje naar rust. Toch hoop ik dat ze zich nog kunnen opladen." Kapelle moet het vandaag in de thuiswedstrijd stellen zonder Bertie van der Heijde (gebles seerd) en Edwin van Damme (ziek). De Bevelandse formatie verloor destijds in Dinteloord met 2-0. doorEldridge Pentury GOES - Als de spelers van twee deklasser SSV'65 vanmiddag het kampioenschap veiligstel len en de champagne laten vloeien stort Mare de Groote zich met ziel en zaligheid in het feestgedruis. De 28-jarige voet baller houdt van gezelligheid en wil zijn eerste kampioenschap graag uitbundig vieren. Toch is het Goese kampioensfeest niet helemaal het zijne. „Ik ben een soort vijfde wiel aan de wagen." Slechts 235 minuten bedraagt tot dusver de speeltijd van Mare de Groote in de hoofdmacht van SSV'65. De spits heeft het lo pende seizoen meer in de lap penmand gezeten, dan op het veld gestaan. Twee volledige competitiewedstrijden in het begin van het seizoen (tegen Ril- landia en Tholense Boys), een halve wedstrijd vlak na de win terstop (Veere) en twee korte invalbeurten in de afgelopen weken (Arendskerke en Terneu zense Boys). Het is een droevige balans voor de spits die ver groeid is met SSV'65. „Vorige week zou ik in de basis zijn begonnen omdat Raymon Mohr licht geblesseerd was, maar ik was op vakantie in Lim burg. Ik heb nog aan Cees Hou tepen, de trainer, gevraagd of ik ervoor terug moest komen. Maar nee, het hoefde niet. Ik ben nu weer volledig fit en zit tegen Veere op de bank. Ik krijg dus een shirtje en mag deel uitma ken van de groep van zestien, daarmee ben ik al tevreden." Twee weken voor het einde van de competitie kan Mare de Groote moeilijk zeggen dat hij kan terugzien op een mooi sei zoen. „Cees Houtepen heeft al eens gezegd dat kampioen wor den niet voor veel spelers is weg gelegd. En zo is het natuurlijk ook. Ik heb altijd al een keer kampioen willen worden, maar ik moet er meteen bijzeggen dat het kampioensfeestje van nu niet mijn feestje is. Ik heb nau welijks inbreng in de titel ge had." Hamstring Die verfoeide hamstring in zijn linkerbeen heeft hem zo lang aan de kant gehouden. Mare de Mare de Groote was zijn blessureleed meer dan zal. „Ik heb op een gegeven moment gedacht: bekijk het maar, ik nok ermee." foto Willem Mieras Groote: „Het was in september, we hadden pas twee competitie duels gespeeld. Tijdens een on schuldig partijtje verrekte ik mijn hamstring." De Middel burger werkte in de weken erna aanzijn herstel en maakte na de winterstop vol goede moed zijn rentree. Het bleef in het duel met Veere slechts bij 45 minu ten, want dezelfde hamstring wierp De Groote terug naar af. „Eigenlijk is het zo dat ik de laatste drie jaar al met spier blessures kamp. Maar het frus trerende met die hamstring was, dat ik net weer fit was en gelijk weer geblesseerd raakte. Had ik net mijn doel bereikt, moest ik weer zes passen terug. Doordat ik veel bij de club bleef komen, hield ik de binding met de groep. Toch is het zo dat als je steeds al leen moet trainen de motivatie minder wordt. Dat gaat vanzelf. Ik heb op een gegeven moment gedacht: bekij k het maar, ik nok ermee. Ik ben een maand niet bij SSV geweest, maar toen begon het toch weer te kriebelen." De Groote moet ook toegeven: hij kan niet zonder SSV'65. Bij de club waar hij van jongs af aan voetbalt, heeft hij z'n vrienden. „Ik ben in 1995 één jaar wegge weest om het bij Kloetinge in de hoofdklasse te proberen. Ik zou de opvolger van Paul Schipper worden. Maar omdat ik niet meer onder Paul Telussa wilde trainen, ben ik teruggegaan." „Ik ben een voetballer die meer voor de gezelligheid bezig is dan voor het voetbal. Ik zet me ook snel over een slechte wedstrijd of nederlaag heen. Bij SSV heb ik veel vrienden, ik ken bijna ie dereen. SSV is mijn club. Als ik stop in het eerste, ga ik lekker in het tweede ballen met wat vrienden." Betrokkenheid In het jaar dat De Groote met Kloetinge flirtte promoveerde zijn SSV'65 net van de derde naar de tweede klasse. „En toen ik weer terugkwam degradeer den we weer naar de derde klas se", zegt De Groote met een glimlach. Nu er weer een succesje in aan tocht is, zit het Mare de Groote opnieuw niet mee. „Maar dat ik niet speel, betekent niet dat ik geen betrokkenheid voel. Ik ben erg blij voor het team. De kracht van dit SSV'65 is dat iedereen voor elkaar door het vuur gaat. Er zijn vorig jaar veel spelers weggegaan, niemand had ver wacht dat het nu zo goed zou gaan. De goede sfeer is van grote invloed geweest." Vamiddag kan de klus geklaard worden in een rechtstreeks duel met nummer twee Veere, de ploeg die vorige week verras send verloor van Kogelvangers. Met vier punten voorsprong SSV'65 heeft aan een punt ge noeg voor de eerste titel sinds 1986. „De druk ligt dus bij Vee re", zegt Mare de Groote die dit seizoen nog niet heeft gescoord maar in voorgaande jaren 114 competitiedoelpunten maakte als speler van SSV'65 1. In het seizoen 1991/1992 waren SSV'65 en Veere, destijds spe lend in de vierde klasse, ook al verwikkeld in een titelstrijd. Met nog drie wedstrijden te gaan gaf SSV een riante voor sprong van vijf punten weg. Veere dwong in een rechtstreek se confrontatie, op de slotdag van de competitie, een beslis singswedstrijd af. Die ging op het veld van Arnemuiden voor SSV met 2-0 verloren. Mare de Groote was ook toen speler van SSV. „Ik weet het nog goed, maar dat jaar is absoluut niet vergelijk baar met nu. We zaten toen aan het einde van de rit in een dip. Nu hebben we tien duels achter een gespeeld, en tien keer ge wonnen. Hoewel ik Veere een goede ploeg vind, reken ik op een groot feest voor ons." door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Twee wedstrij den nog te spelen en een voor sprong van vier punten. De titel lonkt voor Terneuzen. Het laag geklasseerde WVO is morgen de voorlaatste hindernis van de rood-zwarte brigade. Geert de I Poorter (37) gaat ervan uit dat Terneuzen kampioen wordt. „Maar of dat zondag al lukt, weet ik niet." Het voorbehoud dat hij maakt past bij het karakter van de middenvelder. Geert de Poorter loopt niet met zijn kwaliteiten te koop, maar etaleert ze ge woon binnen de lijnen. De Bel gische routinier kampte gerui me tijd met een liesblessure en keerde in de uitwedstrijd tegen Desk terug in de ploeg. Het kan geen toeval zijn dat Terneuzen na die wedstrijd opnieuw een ijzefsterke reeks neerzette en alle concurrenten één voor één van zich afschudde. De Poorter, die al 21 jaar in de basis van een hoofdmacht speelt, werd enkele jaren gele den met Hoek bij ASWH voor de eerste keer in zijn loopbaan kampioen. De tweede titel komt er echter aan. „Ik denk niet dat we dit nog weggeven", zegt hij. „Ik verheug me erg op de wed strijd tegen WVO, omdat we naar mijn oude trainer (Frans Vermeulen nam er halverwege het seizoen het roer over) gaan. Ik vind Frans een toffe gast, met verschrikkelijk veel voetbal kennis. Als je met hem over voetbal praat, moet je toch vast stellen dat hij altijd gelijk heeft. Ik snap eigenlijk niet dat hij op dit niveau trainer is. Hij hoort echt op het hoogste niveau thuis." Genieten De overgang van Geert de Poor ter van Hoek naar Terneuzen was eind vorig seizoen voor ve len verrassend en veelbespro ken. Inmiddels gaat hij ervan uit dat hij ook de komende jaren nog voor Terneuzen uit zal ko- men,Ik ga volgend seizoen met Danny Magito de trainerscur sus (oefenmeester 3) volgen, I maar ik voetbal zelf nog veel te I graag. Ik vind dat het nog wel I redelijk gaat, conditioneel kan ik het nog aanMij n vader heeft I me altijd voorgehouden zelf zo lang mogelijk ervan te genieten. Hij is vorig jaar overleden. Ik vind het verschrikkelijk jam- mer dat hij dit niet meer kan meemaken." „Ik heb nog geen gesprek met Terneuzen gehad, omdat ik eerst kampioen wil worden. Maar ik zou nog wel één of twee jaar met Terneuzen in de hoofd klasse willen spelen. Ik heb met Hoek voor de beker tegen OJC Rosmalen, Baronie, Halsteren en AFC gespeeld. Het niveau zal niet veel verschillen van dat van de zaterdaghoofdklasse." Om volgend seizoen een goed fi guur te slaan, moet de selectie worden versterkt, vindt hij. „Ei genlijk was de selectie dit sei zoen heel smal. Ik wist wel dat er behoorlijk wat voetbal in zat, omdat ik bijna iedereen kende. Op grond daarvan mochten we redelijk hoge verwachtingen hebben. Menno den Dekker, Hubert van den Hemel en Mi chel de Vries zijn jeugdvrien den. Dat is aangevuld met enke le jonge spelers en jongens die op niveau hebben gespeeld." „Zelf ben ik afhankelijk van an deren. Jos Kaijser en Dennis de Kraker spelen achter me en wil len werken. Die zijn goud waard voor de ploeg. Ik zou liever wat meer teruggetrokken spelen, zodat er meer ruimte ontstaat. Maar Paul (Telussa) wil altijd vooruit voetballen. Dan moet je je daarbij neerleggen. Ik vind wel dat er vier, vijf spelers bij moeten komen, die beter zijn dan wat we nu hebben. Dat vin den Eddy Dobbeleir (de voorzit- ter), Fons Baart (technisch ma nager) en de trainer ook." Balvast „Het is absoluut nodig dat Ro nald van Sliedregt erbij komt. Dat is een heel balvaste jongen. Voor onze laatste man Dennis Rietjens moet ook een ander ko men. Ja, ik ken wel spelers die geïnteresseerd zijn en heb wel eens een adresje doorgegeven. Maar verder bemoei ik me daar niet mee." Voorlopig concentreert hij zich op de wedstrijd tegen WVO, waarin Terneuzen in meer dan één opzicht geschiedenis kan schrijven. Nog nooit was het hoogste amateurniveau zo dichtbij en nog nooit eerder werden de Zeeuws-Vlamingen onder één trainer drie jaar ach tereen kampioen. Onder het motto dat je de titel moet veilig stellen als de mogelijkheid er is, gaat Terneuzen in Oosterhout voor de volle winst. „Ik weet dat ze een goede spits hebben", her innert Geert de Poorter zich van de thuiswedstrijd (1-1). „Rede lijk lang en redelijk snel. Maar verder is het een ploeg die we normaal gezien moeten kunnen pakken." van onze sportredactie GOES - Bert Bouwer (rechts op de foto) kwam de Zeeuwse handbaljeugd gisteravond bij spijkeren. De trainer van het Nederlands vrouwen-handbal team verzorgde in Sportpunt Zeeland in Goes een demonstra tietraining voor de A-jeugd en de jongste vrouwen-senioren. De trainingsavond was een ini tiatief van de Handbal Associa tie Zeeland, die de belangen van de Zeeuwse handbalsport sinds twee jaar behartigt. Bonds coach Bouwer richtte zich gis- AXEL - Voetballer Leon Goos sen speelt volgend seizoen bij AZVV. De aanvaller komt dit seizoen nog uit voor Terneuzense Boys. KRUININGEN - De jeugdleden van voetbalvereniging Kruinin gen hebben gisteravond tijdens een sponsorloop vijfduizend gulden verzameld voor de slachtoffers van de cafébrand begin dit jaar in Volendam. Ruim de helft van de honderd jeugdleden van de club nam deel aan het initiatief, dat Annema- rie Heinsdijk als grote animator had. De leden sprokkelden geld bijeen van sponsors met het lo pen van rondjes en het nemen van strafschoppen. teravond op de structuur van een jeugdtraining, het verschil tussen jeugd- en seniorentrai ning en op individuele aanvals- technieken. foto Willem Mieras AZVV-trainer Jaap Goossen is voor volgend seizoen naarstig op zoek naar versterking voor zijn selectie. Gisteren presen teerde de Axelse oefenmeester tijdens de kampioensreceptie van zijn club met Leon Goossen de eerste aanwinst. Leon Goossen voelde zich dit jaar minder gelukkig met zijn rol bij Terneuzense Boys. Bo vendien werd hij geplaagd door blessures. NIJMEGEN - Koen Leenhouts leed gisteren zijn tweede neder laag bij het Nederlands kampi- oenschp schaken voor jeugd tot en met twintig jaar. De speler uit Oostburg was in Nijmegen niet opgewassen te gen Sjoerd Plukkel uit Hoorn. Autosport Barcelona. WK Formule 1, GP van Span je, vrije training. 1. Coulthard (GBr) McLaren 1.20,107, 2. Irvine (GBr) Jaguar 1.20,615, 3. Barrichello (Bra) Ferrari 1.20,823, 4. Panis (Fra) BAR 1.20,826, 5 Michael Schumacher (Dui) Ferrari 1.20,880, 6. Hakkinen (Fin) McLaren 1.20,894, 7. De la Rosa (Spa) Jaguar 1.21,184, 8. Ralf Schumacher (Dui) Wil liams 1.21,259, 9. Villeneuve (Can) BAR 1.21,401, 10. Trulli (Ita) Jordan 1.21,647, 17. Verstappen (Ned) Arrows 1.22,962. Badminton Pressbaum. Oostenrijkse Open. Man nen, eerste ronde: Bruijstens (Ned) - Bur gess (GBr) 15-11 15-8, Koch (Oos) - Mas sing (Ned) 13-15 17-15 15-4. Tweede ronde: Aalto (Fin) - Bruijstens 15-12 15- 11Vrouwen, eerste ronde: De Wit (Ned) - Soesjareva (Rus) 11-8 11-3, Janssen (Ned) - Kretzer (Zwi) 11-3 11-0. Tweede ronde: De Wit - Pedersen (Den) 12-13 11- 3 11-3, Janssen -Gritsenko (Kaz) 11-5 11- 1. Biljarten Bandstootcompetitie. District Walche ren/de Bevelanden. Klasse DIA: Avon tuur 1 -tRaedhuys 1 7-2, De Sportvisser- De Vier Linden 5-4.Klasse D1B: De Sport visser 2-De Vier Linden 2 7-2, Avontuur 2- De Vier Linden 2 4-5, TOG-Delta 2 7-2, Dampoort-OBK 2 5-4. Klasse D1C: ALM 2- VEGABV 3 5-4, Delta 3-DOS ov. 2 2-7, HIO-tRaedhuys 2 4-5. Gewichtheffen Trencin (Slw). EK. Vrouwen, +75 kg: 1. Chomitsj (Rus) 260 kg (trekken 120 sto ten 140), 2. Varga (Hon) 245 (115+130), 3. Tsjaimardanova (Oek) 237,5 (107,5+130 Mannen, - 77 kg: 1Perepetsjenov (Rus) 375 WR (165+210 WR), 2. Amrejan (Arm) 352,5 (160+192,5), 3. Feri (Hon) 350 (152,5+197,5). Golf Quinta do Lago. Algarve Open van Por tugal, Europese Tour, 2,2 miljoen gul den. Stand na tweede ronde: 1 Harring ton (Ier) 134slagen (-10), 2. Forsyth (Sch), Gilford (Eng) 136,4. Howell (Eng), Garri- do (Spa) 137, 6. Chapman (Eng), Dyson (Eng), Fasth (Zwe), Scahill (NZe), Hansen (Den), Price (Wal) 138, 51. Lafeber (Ned) 143 (-1), uitgeschakeld: 123. Muntz (Ned) 148. Padova. Open Golf Montecchia. Challen ge Tour, 250.000 gulden. Stand na twee de ronde: 1. Alexandre (Fra) 135 (-9), 2. Marshall (Eng), Sherborne (Eng) 136, 4. Clark (Eng), Hurd (Eng), Stuart Little (Eng Teilleria (Fra) 137, 19. Derksen (Ned) 140 (70 70), uitgeschakeld: 72. Bensdorp (Ned) 145 (7372). Sportprijsvragen Lucky Day van vrijdag 27 april. Winnen de getallen:3-7-8-20-24-28-30-36-42 - 43 - 49 - 54 - 56 - 59 - 65 - 67 - 70 - 77 - 78 - 79. (onder voorbehoud) Squash Eindhoven. EK landenteams, plaatsings wedstrijden. Mannen, 5 t/m 11Spanje - Nederland 1-3; Manso - Berden 4-9 1-9 6- 9, Montserrat - Buit 2-9 1-9 4-9, Salvia - Marges 9-0 9-3 7-9 9-5, Codina - Anjema 2-9 9-6 5-9 7-9. Zweden - Oostenrijk 4-0, Italië - Zwitserland 4-0, Duitsland bye. 5 t/m 8: Zweden - Nederland 3-1; Forslund - Berden 3-9 9-6 9-19-0, Almqvist - Buit 8- 10 8-9 9-4 6-9, Drakenberg - Van den Boogaard 9-0 9-4 9-6, Jungling - Bennett 9-110-99-2.12t/m 17: Ierland bye, Dene marken - Griekenland 3-1, België - Slove nië 4-0, Schotland bye. Vrouwen. Halve finale: Nederland - De nemarken 1-2; Atkinson - Hamburg Pe tersen 9-0 9-1 9-3, Albada Jelgersma - Dorn Jensen 9-3 2-9 2-9 9-10, Dorenbos - Hansen 1-9 3-9 5-9. 5 t/m 11: Frankrijk bye, België - Duitsland 0-3, Spanje - Ier land 1-2, Wales-SchotlandO-3.12t/m 17: Italië bye. Oostenrijk - Noorwegen 2-1, Slowakije - Hongarije 2-1, Finland bye. Tafeltennis Osaka. WK landenteams. Mannen, om plaats 9 t/m 12: Nederland - Wit-Rusland 1-3. Yu - Samsonov 15-21 17-21, Keen - Bykov 21-13 21-10, Sung - Sjtsjinine 19- 21 8-21, Keen - Samsonov 18-21 14-21. Kwartfinales: Zuid-Korea - Frankrijk 3-2, België - Italië 3-1, China - Duitsland 3-1, Zweden - Oostenrijk 3-0. Indeling halve finales: België - Zweden, China - Zuid-Ko rea. Om plaats 9/12: Griekenland - Joe goslavië 3-1. Joegoslavië om plaats 11 tegen Nederland. Vrouwen. Halve finales: China - Japan 3- 0, Noord-Korea - Zuid-Korea 3-1. Om plaats 5/8: Roemenië - Hongarije 3-1, Singapore - Taiwan 3-2. Om plaats 5: Roemenië - Singapore 3-1. Om plaats 7: Hongarije - Taiwan 3-1. Om plaats 9: Duitsland - Hongkong 3-0. Om plaats 11 Kroatië - Canada 3-0. Om plaats 13: Wit- Rusland - Tsjechië 3-2. Om plaats 15: Joegoslavië - Oostenrijk 3-2. Tennis Atlanta. Mannen, 950.000 gulden. Twee de ronde: Roddick (VSt) - Martin (VSt/2) 7-5 6-2, Meligeni (Bra) - Gustafsson (Zwe/8) 6-4 3-6 6-3. Kwartfinale: Gol- mard (Fra) - Christophe Rochus (Bel) 6-1 6-0. Barcelona. Mannen, 2,5 miljoen gulden. Kwartfinale: Ferrero (Spa/3) - Mantilla (Spa) 1-6 6-4 6-1, Moya (Spa/11) - Corret ja (Spa) 6-3 6-1, Kratochvil (Zwi) - Portas (Spa) 6-3 2-6 6-1, Enqvist (Zwe/8) - Luzzi (Ita) 6-1 6-4. Voetbal WK kwalificatie, Aziatische zone. Groep 7: Turkmenistan - Taiwan 5-0, Oezbekis tan - Jordanië 2-2. Stand: 1. Oezbekistan 3-7,2 Turkmenistan 3-6,3. Jordanië 3-4, 4. Taiwan 3-0. Groep 8: Jemen - Brunei 1 - 0. Stand: 1Jemen 3-7,2. VAE 3-6,3. India 3-4, 4. Brunei 3-0. Groepswinnaars naar tweede ronde. Duitsland: Wolfsburg - Dortmund 1-1. Turkije: Gaziantep - Ankaragucu 2-1. Wielrennen Ronde van Nedersaksen, derde etappe Osterode - Peine: 1. Oesov (Rus) 178,7 km in 4.24.29, 2. Ruskys (Lit), 3. Rieben- bauer (Oos), 4. Urban (Dui), 5. Sanstöd (Den; 10. De Groot (Ned). Algemeen klas sement: 1. Niermann (Dui) 12.50.20, 2. Rich (Dui) 0.02, 3. Sanstöd 0.11, 4. Schmidt (Dui) 0.15, 5. Buxhofer (Oos) 0.18, 8. De Groot 0.29, 61. Laurent Jala- bert (Fra) 7.33. Ruban Granitier Breton (Frankrijk). Vier de etappe, Trignac - Theix: 1. Liboreau (Fra) 127,3 km 3.04.10, 2. Flahaut (Fra), 3. Laurance (Fra), 4. Dekkers (Ned), 5. Vlijm (Ned). Algemeen klassement: 1. Van El ven (Ned) 12.07.18, 2. Judas (Fra) op 0.01, 3. Guerard (Fra) 0.14, 4. Dunning (Ned) 0.17,5. Brouzes (Fra) 0.18. Sint-Jansteen. Trimmers: 1. Patrick van Renterghem (B), 2. René Minneboo (Roosendaal), 3. Ton van Korven (Dus- sen), 4. Matti de Baat (Nieuw-Vossemeer 5. Carlo Steel (Axel), 6. Eddy Nachter- gaele(B),7. Pierre van Est (Fijnaart), 8. Ri chard Balemans (Oud-Gastel), 9. Edwin de Dreu Cs-Gravenpolder), 10. Eddy van der Hage (Nisse), 11Ard van Houte (Sint- Jansteen), 12. Ko Harms (Axel), 13. Jür- gen Thuy (Hulst), 14 Harold van de Ber ge (Axel). Zeilen Hyères. Olympische Week, eindstan den. Europe: 1Brouwer (Ned) 13,2. Gar- riga (Spa) 37, 3. Livbjerg (Den) 39, 40. Dobbelmann 272. Tornado: 1. Booth- /Dercksen (Ned) 11, 2. Hagara/Steina- cher (Oos) 23, 3. Echavarri/Paz (Spa) 36, 26. Vink/Plas 181. health, het grootste gezondheidsblad alles over: gezondheid «gezondheidszorg beweging gezonde voeding psychologie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 23