PZC Badmode bedekt veel Benen met raffinement Femfresh Theatre Nagels Zomerkrul Jeanslook Shiseido Aroma-olie Lancaster vrijdag 27 april 2001 Vrolijke gekleurde badkleding, geïnspireerd op tropische vakantie paradijzen. foto Livera Zwemshort in polyester. foto Esprit Badpak en bikini in uni's die geprint zijn in plaats van geverfd. foto Beachlife Badkleding is uitgegroeid tot echte mode. Met wis selende trends, kleuren en modellering, net als bij de bovenmode. De huidige bad mode is overigens niet alleen geschikt voor op het strand maar ook voor erna. Er is keuze genoeg. Bij bikini, zwembroek of badpak zijn er bijpassende voilebroeken, rokjes, jurkjes, wijde blou ses, overhemden, tops en pa- reo's. Niet alleen leuk dus als strandmode, maar zeker ook voor terras, boulevard, strandbar of om 's avonds in uit te gaan. Kortom, badkle ding is een volwassen mode item geworden. De badmode voor deze zomer wordt 'aangekleed'. Met hippe details als kralenbandjes en strass biesjes. Veel dessins uit de bovenkleding komen terug in de badmode. Naast uni's zien we voornamelijk paisley, jaren ze ventig, pucci, dierenprints, ruitjes, polka dots, bloemen en geometrische vormen. Voor wie echt de show wil stelen is er strandmode met glitter glans, goud en stralende changeant kleuren. Voor echte durfals zijn er lak- en leereffecten. Aankleden lijkt overigens ook letterlijk het geval te zijn. Top less is uit en de string kan ook weer terug in de kast. Prima als ondermode, maar taboe voor op het strand. Blote billen en blote borsten zullen niet veel te zien zijn aan de zeekant als we de collecties badmode voor ko mend seizoen bekijken. De op mars van de tankini lijkt dat beeld te staven. De tankini is een strak hemdje (tanktop) gemaak van lycra met bijpassend broek je. Nieuw is de sjaalbikini. Op klassieke sjaal van Hermès en Versace geïnspireerde tops be dekken in ruitvorm borst en buik en worden in nek en taille met een koordje of ketting op hun plaats gehouden. Veel van deze modellen hebben verbor gen cups en beugels. Boezem Voor wat betreft de cups is er een scala aanmogelijkheden. Bad mode en boezem gaan komend seizoen wel heel goed samen. Er zijn voorgevormde en voorge- vulde cups met aquapads of sili conen vullingen, softcups en al dan niet 'gevulde' push-ups met of zonder verborgen beugels. De buste kan daarnaast volkomen naturel tot zijn recht komen in een triangeltop met verschuif bare cups of een moderne ban deau voorzien van afneembare bandjes. De borsten krijgen ook alle ruimte in de gehaakte biki ni's en topjes met smockwerk. Want die zijn weer terug uit grootmoeders tijd. Alleen zijn de materialen nu aangepast aan de moderne eisen, zodat die badkleding niet uitzakt tot me- ga-formaat als het nat wordt. De gehaakte bikini's zijn veelal voorgevormd en versterkt met lycra. Het smockwerk is elas tisch en van sneldrogend mate riaal. Moderne nostalgie. Het wordt deze zomer een echt ldeurenfestijn. Wit, geel en ka ki; roze, lila en paars, aqua en alle soorten groen. Heel actueel is het zogenaamde tie en dye ef fect. Een effect dat bereikt wordt door de stof op bepaalde stukken samen te knopen voor het geverfd wordt. Daardoor lijkt het alsof de kleuren zijn doorgelopen. Spectaculair op het kleurenfront zijn ook de Een trompe l'oeil-effect op een bikini met tegel-mozaïkeffect. clashing colours, de 'botsende' kleuren zoals oranjerood met aqualime of roze. Het lijkt alsof de kleuren knallend vloeken, maar dat is niet echt het geval. Opvallend is de laag-over-laag- tendens, verschillende lagen en soorten stof over elkaar in één model. Soms in toon-op-toon of juist in contrasterende kleuren. Het tweedelige badpak is weer terug van weggeweest. Veel va riaties bieden de tops, van piep kleine triangels tot maximale sjaaltops. De slips zijn in kleur en dessin bijpassend of juist contrasterend en reiken van de navel tot de bovenste bikinilijn. Tanga's zijn het helemaal, met ultra dunne bandjes of strikken aan de zijkant. Erg 'in' is de zo genaamde mix en match. Dat betekent dat de zonneaanbid- ster zelf een topje en broekje bij elkaar zoekt. Dat biedt legio keuzemogelijkheden. Je kunt er voor kiezen alles in de zelfde kleur en dessin te nemen, maar je kunt ook gaan stoeien met kleur en print. Toon-op-toon of Badpak met etnische prints. foto Gottex Een zwemsuit voor mannen. foto Hom foto Princesse juist contrasterend, een streep met een ruitje, gedessineerd met effen. Voor mannen is er ook het een en ander aan fraais te bele ven op badmodegebied. Jam mer alleen dat de meeste man nen niet echt geïnteresseerd zijn in wat ze aan trekken. Een zwembroek is een zwembroek lijkt hun opvatting. Maar er is meer onder de zon. Wat te den ken van zwemsuits uit één stuk, sportieve slips met bijpassende tops, zwemshorts met tropische dessins en de swingende gewe ven shorts met lengtes tot op de kuit. Voor iedere figuur lijkt er dus wel wat te zijn. Van atletische macho tot gezette bankhanger. Dat geldt overigens niet alleen voor mannen, ook voor vrou wen. De verscheidenheid aan cupvormen en maten en de di versiteit aan broekjes moeten rond tal van borsten en billen kunnen passen. Er is zelfs een nieuwe lengtemaat voor men sen met een lang bovenlijf: long torso, vier centimeter langer dan de standaard confectie- lengte. Dat is fijn voor langere vrouwen die wel eens gewoon rechtop willen staan in een bad pak zonder het idee te hebben dat ze er ieder moment uit kun nen scheuren. Annemarie Zevenbergen Zodra de zon zich laat zien en de temperatuur eindelijk wat oploopt wordt de huid weer aan de buiten lucht blootgesteld. Armen en benen worden dan weer eye catchers. Korte rokken en topjes laten genoeg ruimte over om een zongebruinde teint op te doen. Maar die eerste tijd: Een grauw win- tervel dat snel verbrandt. Een zonnebank kan uit komst bieden, maar kousen fabrikant Filodoro biedt, al thans voor de benen, een andere oplossing. Een speci ale collectie ragfijne en koele kousen. Van top tot teen worden we omhuld met technische hoogstandjes. De benen worden daarbij komend seizoen goed bedeeld. Panty's kunnen niet al leen masseren en ondersteunen, maar hebben ook, voor wie dat wil, hydraterende of anti-bac- teriële eigenschappen. En het houdt niet opEr is nu een panty die zo innovatief gebreid is dat hij de tailleband kan missen en zowel op de heup als in de taille onzichtbaar gedragen kan wor den. Bruine benen, open schoenen en gelakte teennagels roepen de sfeer van zomerse dagen op. Maar in het voorjaar zijn de zonnewarmte en het bruine tintje vaak ver te zoeken. Dan kunnen kousen of beter gezegd panty's goed van pas komen. Maar 'gewone' panty's kunnen dan, hoe dun ze ook zijn, toch net te warm aanvoelen. Fi lodoro heeft daarom een collec tie zomerpanty's uitgebracht. Van modellen die de benen een bruin tintje geven, met de fraaie naam Absolute Summer, tot trendy netkousen die het been van een modieus kleurtje voor zien. Deze winter zagen we ze al en ook komende zomer blijven ze 'hot', de netpanty's. Door de open netstructuur die alle lucht doorlaat, zijn dit prima zomeri- tems. De kousen zijn koel en de coratief en puur bedoeld als sexy extra. Voor meer kleur of een speelse touch op de benen. De witte winterbenen kunnen een kleurtje krijgen met de Ab solute Summer. Dat is een acht denier panty, superdun en vrij wel onzichtbaar maar toch kleurend. Speciale elastische vezels en een zogenaamde open breiwijze zorgen ervoor dat de benen fris en koel aanvoelen. Perfect aansluitend op de 'blote' zomermode zijn het transpa rante broekje en dito teen- en hielstuk. Daardoor zijn de pan ty's zelfs in open schoenen on zichtbaar. De Absolute Summercollectie bevat naast panty's ook een hold-up van acht denier. Deze geraffineerde kous, ook met transparant teen- en hielstuk, heeft een geometrisch dessin op de kousenband die luchtdoorla- tend is en zelfs in hoofdzomer fris aanvoelt. Daarnaast is er een tien denier kniekous even eens zonder teenstuk en met een speciale brede boord die niet af zakt en geen lelijke tekening op het been achterlaat. De collectie Absolute Summer is verkijgbaar in de welspreken de tinten Pesco, Play aCanella, Noce, Glacé, Igloo, Tea, Blu en Nero. Annemarie Zevenbergen Zomerkousen voor fraaie benen. Voor het meest intieme deel van het vrouwelijk lichaam heeft Femfresh drie speciale producten ontwikkeld: Wasgel, Deospray en Tissues. Alle drie zeepvrij en ph-mild voor dage lijks gebruik. De Femfresh pro ducten zijn onder andere ver krijgbaar bij DA. De wasgel en de deospray kos ten 9,25 per stuk. De tissues, 12 stuks separaat verpakt in een doosje, zijn verkrijgbaar voor ƒ6,49. Voor meer informatie: tel. 079- 3441100. foto Filodoro De zomermake-up van Thea tre by Margaret Astor is volledig gebaseerd op woestijn- kleuren. Diverse zomerse kleu ren voor ogen, lippen en nagels vanaf 5,99 te koop bij waren huis en drogist. Daarnaast komt Theatre ook met een nagelpoeder op de markt. De speciale poeder wordt met een spateltje op de vochtige nagel aangebracht voor een glanzende look (prijs ƒ9.99). Mooie, lange nagels zijn niet voor iedere vrouw wegge legd. Twee van de drie vrouwen hebben te kampen met nagel problemen. Kleurloze nagelver sterkers worden vaak onder de nagellak opgebracht om sterke re nagels te kunnen realiseren. Deze dubbele laag is nu niet meer nodig; Trend Cosmetics brengt met 'It's now or never' vier verschillende nagelverster kers met kleur op de markt. De ze gekleurde nagelharder is ver krijgbaar bij warenhuizen en drogisterij-parfumeriezaken in de kleuren roze, lila, beige en oranje voor 21,95. Deze zomer zijn krullen weer volop in het modebeeld te bewonderen. 'In the Loop' is de nieuwste aanvulling op de Red- ken Stylinglijn. Volgens de ma kers geeft deze spray meer 'body' aan golvend of krullend haar (prijs 29,53). Daarnaast brengt Redken een haarbescherming tegen zon, wind, zout en chloor; deMoistu- ï'izing Sun Jelly. Een stylingpro- duct met extra bestanddelen voor bescherming van het haar in de buitenlucht (prijs 44,95). Beide producten zijn verkrijg baar bij de Redken kapper. Voor meer infoi-matie: tel. 036 - 5364410. Van onder tot boven gekleed in jeans. Lejaby brengt deze zomer een beha met diverse slips in jeansprint op de markt. Alle ingrediënten voor een echte jeanslook zijn aanwezig: jeans- stiksels, broekzakken, lusjes, gulp en natuurlijk de indigo blauwe jeanskleur Schijn be driegt echter: de nieuwe lijn - genaamd 'Jean'- is niet gemaakt van denim maar van microfibre. De beha kost 126,71 en de di verse slips zijn verkrijgbaar vanaf 59,-. Voor informatie: tel. 0297- 287733. Met de Hair Care lijn brengt Shiseido een aantal nieu we producten op de markt: In tensive Treatment Hair Mask, Multi-Treatment Hair Lotion en Extra Gentle Shampoo. Het haarmasker 67,-) zorgt voor 'herstel van de natuurlijke glans en volume van het haar'. De haarlotion 50,-) belooft een beschermend laagje op een ge zonde haardos en tevens een herstellend effect voor bescha digd haar. Daarnaast een drietal milde shampoos voor dagelijks gebi'uik (ƒ40,-) voor droog, nor maal en vet haar. Deze haarver- zorgingsproducten zijn vanaf eind mei verkrijgbaar bij parfu merieën en warenhuizen. Decléor, bekend van aroma therapie-huidverzorging, komt metAromessence Spa Re lax'. Een puur concentraat van oliën die volgens de fabrikant door de aromatische samenstel ling en geur 'een ontspannende werking op lichaam en geest' heeft. Een 100 ml pompje is van af mei te koop voor 87,50. Voor informatie: tel. 073- 6565433. Met Colour Care Tinted Moisturizer bi-engt Lan caster een huidverzorgingspro duct met een kleurtje op de markt. Deze gezichtsverzorgen- de crème bevat onder meer aloë vera, zonnefactor 8 en een kleurtje. De crème is verkrijg baar in vijf verschillende tinten; van een basiskleur voor overdag tot een parelmoerachtige klem- voor een glamoui'achtig avond je uit. De Colour Cai-e Tinted Moisturizer is vanaf eind mei te koop bij warenhuizen en parfu merieën (prijs vanaf 52,-). Voor meer informatie: www.lancaster-beauty.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 9