Wagenaar fluit zich naar de top PZC Rottier is de grote favoriet voor titel SKNWK speelt topper zonder trainer Wesdorp DFS vecht voor zijn laatste kans Jonge arbiter is ambitieus ;25 Organisatie klaar voor Schelde Top tussen burgh en bru topscorer vrijdag 27 april 2001 door Ron de Waal KRABBENDIJKE - De aanvul ling van het huidige scheids- rechterskorps staat er niet al te florissant voor. De 25-jarige Vincent Wagenaar uit Krabben- dijke is een positieve uitzonde ring. In hoog tempo werkte hij zich op naar groep 1 van het lan delijke jeugdvoetbal. Er prijken ondertussen al verschillende topwedstrijden op zijn palma res. „En daarmee zit ik bij het jeugdvoetbal op mijn top", ver telt de jeugdige arbiter. Wagenaar: „De wedstrijden in de eredivisie van de A-jeugd worden door de KNVB toebe deeld aan scheidsrechters uit de hoogste seniorengroep. Ze zijn erover bezig om ook deze duels aan jeugdscheidsrechters te ge ven, maar dat kan nog wel even duren. Daarom heb ik nu over schrijving aangevraagd naar het zaterdag-seniorenvoetbal. Het eerste jaar beschouw ik puur als een investering, om daarna hopelijk snel via promo tie hogerop te komen. Als de KNVB in de nabije toekomst alsnog het besluit neemt om de jeugdscheidsrechters naar de hoogste jeugddivisie door te la ten stromen, kan ik mijn over schrijving terugdraaien. Als dit binnen een jaar gebeurt, word ik automatisch weer in groep 1 ge plaatst." Aanvankelijk lag het niet in de bedoeling van Wagenaar om al zo vroeg te gaan fluiten. Met veel plezier bekleedde hij tot en met de A-j unioren de rechtsbui tenpositie, maar hij was zich te gelijkertijd ook bewust van zijn beperkte voetbalcapaciteiten. „Toen de overgang naar de seni oren zich aandiende, wist ik ge woon dat ik in het derde of vier de terecht zou komen." Commentaar Omdat Wagenaar zelf als voet baller niet te beroerd was om scheidsrechters flink van re pliek te dienen, werd hem ver schillende malen geadviseerd BURGH-HAAMSTEDE - Drie verenigingen staan borg voor een perfecte organisatie van het prestigieuze Schelde Top bil jarttoernooi, dat vrijdag zater dag en zondag wordt gehouden. BV Witte van Haemstede, BV De Wig en BV Onder Vrienden zor gen er voor dat de deelnemers onder ideale omstandigheden kunnen presteren en het publiek kan genieten. Jaarlijks wordt in onderling overleg door de districten Schouwen Duiveland, Walche ren/de Bevelanden en Zeeuws Vlaanderen bepaald welk top- evenement waar wordt gehou den. Schouwen Duiveland kreeg dit seizoen het prestigieu ze Schelde Top toernooi toebe deeld en wil middels een perfec te organisatie haar visitekaartje afgeven. Organisatieplan Als locatie kwam Hotel Bom uit de bus, waar de drie verenigin gen zijn gevestigd. Eén gesprek met de drie besturen was vol doende om een verregaande sa menwerking te beklinken. On der supervisie van de voorzitter van het district Schouwen Dui veland, Piet Verschure, werd een organisatieplan in elkaar gezet en de taken verdeeld. Het organisatieteam bestaat uit Jaap Verboom van De Wig, Adri van der Weel en Aat Witsenburg van Witte van Haemstede en Ri- nus Schot en Bertus Visser van Onder Vrienden. Er wordt in drie spelsoorten gespeeld. Le den van de drie verenigingen zijn beschikbaar voor tellen en schrijven van de partijen. Daar naast zijn met name voor de partijen kaderspel bondsarbi- ters beschikbaar in de personen van Jozef Tol en Huib Kuyten van het district Schouwen Dui veland en Wüliam Jacobs en Piet Schrier van het district Walcheren/de Bevelanden. De acht deelnemers strijden in de spelsoorten kader (100 ca ramboles), bandstoten (50) en driebanden (15) met elkaar. Zij worden door loting in twee pou les ingedeeld, zodanig dat de verschillende districten zo goed mogelijk zijn verdeeld. De num mers een en twee van elke poule spelen een kruiswedstrijd, waarvan de verliezers strijden om de derde en vierde plaats en de winnaars om de eindzege. De wedstrijden vangen vrijdag aan om 19.30 uur. Zaterdag en zon dag wordt vervolgd vanaf 12.00 uur. De finale wordt zondag ver wacht om ca. 15.30 uur. om zelf maar eens een cursus te gaan volgen. „Ik kon inderdaad heel slecht met de scheidsrech ters overweg, dus ik had het wel een beetje aan mezelf te wijten dat ik dit soort commentaar kreeg." Toch werd de 'wijze raad' opge volgd en al snel bleek dat Wage naar op dit vlak wel degelijk ta lent bezat. In mei 1996 behaalde hij zijn eerste diploma, terwijl hij in december van dat jaar al promoveerde naar groep 4. Al heel snel was toen ook al de keu ze gemaakt voor het jeugdvoet bal. „Daar haalde ik geweldig veel voldoening uit." Na een jaar in groep 3 gefloten te hebben, diende zich in de zomer van 1998 de mogelijkheid aan om promotie te maken naar groep 2. „Maar dat heb ik be wust verknald, omdat ik het nog te vroeg vond. Ik had mijn han den vol aan het niveau waarop ik op dat moment floot." Kwaliteitsgroep Een jaar later trad Wagenaar, na nadrukkelijk door de KNVB te zijn gevolgd, toe tot de zogenaamde kwaliteitsgroep. „Daarin kregen we intensieve begeleiding. We moesten bij voorbeeld een tiental keren in dat seizoen naar Breda voor bij scholingen. Dat ging zo goed dat ik vorig jaar zomer naar groep 1 promoveerde, wat inhield dat ik wedstrijden mocht gaan leiden in de eerste divisie B-junioren en bij de eerste divisie A-j unio ren." Inmiddels floot Wagenaar al wedstrijden als NAC Bl-PSV BI en Den Bosch Bl-Ajax B2. Afgelopen woensdag was hij ac tief bij Dordrecht'90 Al-Sparta Al. Als gevolg van zijn sterke optredens kreeg hij in maart bo vendien de uitnodiging om als vlagger aanwezig te zijn bij de interland onder zestien j aar tus sen Nederland en Zweden in Dordrecht. In de meeste wedstrijden die Wagenaar tot nu toe floot waren de rapporten die hij kreeg ruim voldoende. „Ik word meestal als rustig en zelfverzekerd beoor deeld en heb eigenlijk nog maar zelden een lastige wedstrijd ge floten. Ik probeer zo weinig mo gelijk te praten in het veld en consequent te blijven", aldus Wagenaar, die zichzelf ook niet typeert als een kaartentrekker. .Alleen in een seizoen in groep 2 heb ik er erg veel getrokken. Ik stond toen op een gemiddelde van één rode kaart en vier gele kaarten per wedstrijd." Gemekker Dat de wedstrijden bij de lande lijke jeugd die Wagenaar floot maar zelden echt stroef verlie pen, vindt hij eenvoudig te ver klaren. „Dat ligt puur aan het niveau waarop die jongens spe len. Zij zijn veel gedisciplineer- der dan de meeste senioren die op een lager niveau acteren. Die vertalen hun onkunde al snel in gemekker tegen de scheidsrech ter, terwijl ze beter hun eigen spel en vooral hun spelregelken nis eens zouden moeten verbe teren", klinkt het resoluut uit Wagenaars mond. Toch zal ook hij het komende seizoen met deze spelers te ma ken krijgen. „Ik hoop dat ik uit eindelijk ook daar snel kan pro moveren naar bijvoorbeeld de derde en tweede klasse. Hope lijk zullen meer jeugdige scheidsrechters mijn voorbeeld volgen en zich niet laten weer houden door het feit dat je mis schien regelmatig verrot ge scholden wordt. Er is ten slotte al een nijpend tekort aan scheidsrechters Hoek-Kloetinge Wagenaar verheugt zich nu al op zijn eerste wedstrijden in het seniorenvoetbal. Ook daar wil hij zijn grenzen verleggen. „Mijn ultieme doel is om over een paar jaar Hoek-Kloetinge te mogen fluiten. Dan is mijn loop baan voor een groot deel ge slaagd." En betaald voetbal?,Dat is voor weinigen weggelegd. Laat ik zo ver nog maar niet vooruit den ken." Sterk deelnemersveld in prestigieus biljarttoernooi Burgh-Haamstede door Joop van den Oudenhoven BURGH-HAAMSTEDE - Het Schelde Top biljarttoernooi, dat dit weekeinde in Hotel Bom in Burgh-Haamstede wordt gehouden, kent een zeer sterk deelnemersveld. Johnnie Rottier wordt als de grote favoriet gezien. De Zeeuws- Vlaming is de titelverdediger. Bij een dergelijke prestigieus toernooi lijkt een sterk kwalitatief deelnemers veld de gewoonste zaak van de wereld. Toch is dat in het verleden wel eens an ders geweest. Het toernooi had nogal eens te maken met afzeggingen van topspelers. Helemaal vlekkeloos verliep de in schrijving ook dit seizoen niet. Doordat er met de datum moest worden gescho ven vanwege de Mastersfinale in Zeeuws-Vlaanderen valt het toernooi nu gelijk met de gewestelijke eindstrijd bandstoten tweede klasse. Dit had al leen voor Peter Vos van het district Wal cheren/de Bevelanden gevolgen. Hij moest afzeggen. Wim Brinkman is zijn vervanger. „Ik moest wegens ziekte het Zeeuws kam pioenschap driebanden laten lopen", zegt Brinkman. „Dat vond ik heel spij tig, maar nu krijg ik alsnog de kans deel te nemen aan een toptoernooi. Ik dicht mezelf weinig kansen toe, omdat ik vooral in het kaderspel (moyenne onge veer tien) en het bandstoten (moyenne vier) tekortkom. In het driebanden (0.950) verwacht ik wel de nodige pun ten te kunnen vergaren. Voor mij is Johnnie Rottier de grote kanshebber en Peter de Bree natuurlijk." Debuut Laatstgenoemde, uitkomend in de ka dercompetitie voor Altris uit Roosen daal, maakt zijn debuut in het toernooi. De Bree: „Ik ben eerder al uitgenodigd, maar moest toen in de Kader Topteam- competitie spelen. Dat had mijn voor keur, omdat daar mijn toekomst ligt." De Bree zal in die spelsoort wel onklop- baar zijn, gezien zijn moyenne (onge veer 45), in het bandstoten daarentegen verwacht hij meer problemen. „Daar oefen ik te weinig in", zegt hij, „net als het driebanden. Dat speel ik nooit en daar zal ik wel schromelijk tekort ko men." Dit laatste geldt ook voor de derde af gevaardigde van dit district Sjaak Wal- hout van VEGABV. „Het wordt mijn eerste deelname aan het toernooiIn het verleden kwam er altijd wel iets tussen. Ik heb er wel zin in. Mijn zwakte zal het driebanden zijn. Dat speel ik nooit. Bandstoten (moyenne vier) en kader (moyenne tien) moeten de puntjes ople veren. Ik zie mezelf als een middenmo ter in het gezelschap. Rottier Het contingent Zeeuws-Vlamingen is na het afzeggen van Louis Dallinga (ge zondheidsredenen) beperkt tot twee. Er kon geen vervanger worden gevonden onder de toch niet geringe voorraad topbiljarters in dit district. Resteren nu de door iedereen als favoriet getipte Johnnie Rottier uit Kloosterzande van BV Reynaert en Robert van Stevendaal uit Vogelwaarde van NASA/Ed Hore mans. Rottier veelvoudig winnaar in het ver leden en titelverdediger: „Ik weet niet meer hoe vaak ik heb gewonnen. Maar dat ik nu favoriet ben, vind ik overdre ven. Ik heb de laatste tijd weinig kunnen trainen doordat ik een eigen la boratorium voor microbiologisch on derzoek ben begonnen en dat slokt veel tijd en energie op. Robert van Steven- daal is in korte tij d naar de subtop door gestoten. „Met mijn moyennes weet ik niet hoe ver ik kan komen. Het is afhan kelijk van de vorm van de dag. Die korte partijtjes maken er een loterij van." De afvaardiging van district Schouwen Duiveland bestaat door het wegvallen van Dallinga uit drie personen. Dit zijn Henk Wielaard en Cor van Etten van BV De Poedel uit Sommelsdijk en Peter van Houwelingen uit Geersdijk van BV Onder Vrienden. Wielaard: „Gezien het deelnemersveld denk ik een figurant te zijn. Vooral het driebanden zal mij op breken." Peter van Houwelingen, die ooit tot een tweede plaats reikte (verlies in de finale tegen Rottier) is voor de vijfde keer van de partij. „Ik schat mijn kansen erg klein", stelt Van Houwelin gen. Cor van Etten is kort en bondig in zijn commentaar. „Ik doe mee, omdat ik het een eer vind." De spelers worden door loting in twee poules ingedeeld, zodanig dat de dis tricten gelijk zijn verdeeld. Elke deel nemer speelt in elke spelsoort tegen el kaar. In het kader gaan de partijen over 100 caramboles, in het bandstoten over vijftig caramboles en in het driebanden over vij ftien carambolesVrij dag wordt om 19.30 uur begonnen. Zaterdag en zondag wordt vervolgd vanaf 12.00 uur. De finale is zondag om 15.30 uur. Johnnie Rottier wordt door zijn concurrenten gezien als de grote kanshebber voor de titel. foto Peter Nicolai door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - In december van het vorige jaar kon SKNWK- trainer Jos Wesdorp niet be vroeden dat de 28e april 2001 wel eens van cruciaal belang zou kunnen zijn voor het com petitieverloop in de vierde klas se A. Derhalve gooit een ge boekte vakantie roet in het eten en moet Wesdorp het duel tus sen SKNWK en ZSC'62, dat morgen wordt gespeeld, aan zich voorbij laten gaan. Pijn doet het de Zierikzeese trainer wel dat hij een paar hon derd kilometer verderop in het Limburgse land vertoeft. „Het doet me zeker zeer, maar ik heb ook een gezin. En we zijn er aan toe. Het bestuur van SKNWK staat er volledig achter dat ik op vakantie ga. Ik kan in de zomer vakantie niet met mijn gezin weg, dus daarom hebben we de meivakantie geboekt." Turbulent Gezien de turbulente weken die Wesdorp met zijn team door maakte, is het niet onlogisch dat Wesdorp even fris in het hoofd wil worden. Een paar weken ge leden scheen de zon nog boven sportpark 't Springer en leek het kampioenschap slechts een kwestie van weken. Twee ne derlagen op rij deden de blauwe lucht dichttrekken en inmiddels is het zo dat SKNWK de kampi oenskansen niet meer in eigen hand heeft. Wesdorp is ziedend over de ne derlaag tegen Vrederust, maar hij zag het verval al eerder aan komen. „Eigenlijk tegen Hal steren al. En natuurlijk in de tweede helft tegen Brouw. Tja, zaterdag tegen Vrederust. Het begint al met het vervoer. We rij den niet met zijn allen tegelijk weg, waardoor de eerste auto om vijf over twee aankomt en de laatste pas om vijf over half drie. Je voorbereiding valt zo in duigen. Dit was een heel slechte zaak van de voetbalvereniging SKNWK, zeg maar het kader. Als je het kampioenschap zo voor het grijpen hebt, moet je zorgen dat je tegen zo'n ploeg drie punten pakt. Je hoeft ze niet op te rollen, maar je moet winnen. De klad zit er gewoon in. Er was geen mentaliteit en geen bezieling. Ik vraag me af of we wel kampioen willen wor den. Wesdorp heeft nog steeds hoop op een eventueel kampioen schap ZSC en Smerdiek hebben 36 punten uit 16 duels, SKNWK vergaarde er twee minder. „Er moet een heel groot wonder ge beuren maar het kan nog steeds. Mochten wij winnen van ZSC en Smerdiek verliest van SPS, dan staan we weer een punt vooi'." Smerdiek zal in de streekderby niks cadeau krijgen, maar dat de twee ploegen van Schouwen- Duiveland elkaar niks zullen gunnen staat als een paal boven water. „Wij moeten zo aanval lend mogelijk gaan spelen. Maar dat moet ZSC ook, dus het wordt een wedstrijd met twee aanvaUende ploegen. Ik hoop dat wij de gelukkigste zijn." Trainer Jos Wesdorp wordt in de wedstrijd tegen ZSC vervangen door Kees Wesdorp, de trainer van de A-junioren van SKN^ WK. Scheidsrechter Vincent Wagenaar: „Mijn ultieme doel is om over een paar jaar Hoek-Kloetinge te mo gen fluiten." foto Dirk-Jan Gjeltema SKNWK-trainer Jos Wesdorp mist de cruciale wedstrijd tegen ZSC'62. foto Marijke Foikertsma door Klaas Verspoor ZIERIKZEE - Eén schamel puntje uit de laatste acht duels heeft tot gevolg dat het morgen alarmfase nummer één is voor DFS. In Kerkwerve speelt de ploeg tegen degradant WIK'57. Wordt het 'broedermoord' tus sen de twee eilandelijke vereni gingen, of is DFS in de laatste twee wedstrijden van het sei zoen nog in staat het vege lijf te redden in de derde klasse A? WIK'57 liet de afgelopen weken al duidelijk merken gewoon ie der duel - en terecht - de sportie ve plicht te willen vervullen. DFS, dat zelf eerder profiteerde van het gelijkspel van WIK'57 tegen Bevelanders, heeft eigen lijk alleen baat bij een overwin ning. Maar zelfs dan blijft de ploeg van trainer John Ebert af- hankelijk van de resultaten van VCK en Bevelanders. Winnen DFS' naaste concurrenten tweemaal, dan is DFS de derde ploeg op Schouwen-Duiveland die komend seizoen een trapje lager acteert. In de vierde klasse B staat er voor Duiveland en Mevo hele maal niets meer op het spel. Duiveland speelt thuis tegen de sensatie van het vorige speel- weekend, Vrederust. Wellicht dat deze Dui velandse ploeg - het lukte SKNWK vorige week niet - er in slaagt om de ploeg uit Bergen op Zoom punten af te snoepen. Mevo reist af naar Sta- venisse. Voor Brouwershaven liggen de zaken nog net iets anders. Dè ploeg van vertrekkend trainer Arend Krijgsman maakt nog kans op verlenging van het sei zoen, want Brouwershaven staat bovenaan in de laatste pe riode. Kampioenskandidaat Smerdiek staat er met een wed strijd minder gespeeld en een punt minder op de ranglijst mo menteel echter het beste voor. Brouwershaven, zo luidt de opdracht, moet zelf uit tegen Halsteren gewoon winnen. Voor Bruse Boys wordt het uit huilen en opnieuw beginnen in de derde klasse. Het voorlopig laatste thuisoptreden in de tweede klasse is de vissersderby van weleer tegen Arnemuiden. Wellicht kan de ploeg van Ro nald van Oeveren zich nog een maal opladen. Eigen bodem Zondag speelt Zierikzee ook de laatste keer op eigen bodem. Zierikzee mag dan sinds vorige week vrij zijn van degradatie- zorgen, tegenstander Wit Rood Wit uit BrieUe is dat nog niet. Deze wedstrijd begint al om 14.00 uur. Renesse speelt de uitwedstrijd in Middelburg tegen Zeelandia. De ploeg van sportpark De Na dorst is evenals Renesse geen hoogvlieger in de vijfde klasse A. Dreischor en Groede spelen in de zesde klasse tegen elkaar. Zowel in dit duel als in dat in de zesde klasse B tussen het Woensdrechtse WW'67 en Ou- werkerk staat er behalve de eer niets meer op het spel. ZIERIKZEE - In de topscorers- lijst van de voetbalverenigingen op Schouwen-Duiveland staat Elmar Verhage (WIK'57) door zijn treffer tegen kampioen AZ- VV alleen op de derde plaats. De toptwee (Barry Steenpoorte en Mischa van der Hoek) kwam niet tot scoren. Veertien doelpunten Barry Steenpoorte (Duiveland) Dertien doelpunten Mischa van der Hoek (Renesse)- Twaalf doelpunten Elmar Verhage (WIK'57) Elf doelpunten Niels van de Moezel (ZSC'62) John van der Have (ZSC'62) Tien doelpunten Erwin Theunïsse (SKNWK) Patrick Berrevoets (Dreischor)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 43