P7f Terneuzen lonkt naar de dubbel Wielerclub begint aan wederopbouw 23 Nigeriaanse bond ontslaat Bonfrère Eersteklasser gaat in obligaties Overleg schaatsbond en teams in impasse Ryan de Regt slaat kloof in bekerduel met Internos: 2-1 Tennissters naar finale Fed Cup Van Hees wijk mist Gold Race Bekerfinale vervroegd Hongaarse krachtpatser Games in tafeltennis voortaan tot elf punten Astronauts weer op voorsprong Van der Gun langer bij Ajax vrijdag 27 april 2001 door Frits Bakker TERNEUZEN - De leden van de voet balclub Terneuzen hebben gister avond tijdens een bijzondere vergade ring ingestemd met een bestuursplan om de club wat meer financiële arm slag te geven. Drie promoties in drie jaar tijd (de derde kan zondag in Oosterhout wor den gerealiseerd) dwingen tot een krachtige ingreep. Voorzitter Eddy Dobbeleir: „We hebben toestemming van de leden gekregen om obligaties uit te zetten onder sponsors, suppor ters en andere mensen die de club wil len steunen." Met de opbrengst van de obligaties wil Terneuzen leningen bij de bank en particulieren afbetalen. Dobbeleir: „Daardoor komt er geld vrij dat we anders aan rente moeten betalen." De clubleiding spreekt een optimisti sche verwachting uit. „De obligaties zullen honderd euro (220 gulden) kos ten. We verwachten er 2500 te verko pen, zodat we de leningen van 550.000 gulden kunnen afbetalen." Terneuzen reist zondag met vijf volle bussen naar de uitwedstrijd tegen het Oosterhout- se WVO. Bij winst is het kampioen schap een feit. In dat geval is er voor zondagavond een huldiging op de Markt en een ontvangst op het stad huis voorzien. Na die plechtigheden volgt nog een feestavond in het club huis. door Frits Bakker TERNEUZEN - De titel is het hoofddoel, daarna ligt voor Ter neuzen de kans op de dubbel zelfs nog voor het grijpen. Voor zondag staat in Oosterhout (te gen WVO) de bekroning van een prachtig seizoen op de rol. Dat is belangrijker dan de beker, zo had Paul Telussa zijn spelers gisteravond ingeprent voor het treffen met Internos. Toch is een bekerstuntje in de euforie van het succes ook wel mooi meege nomen. Daarom deed de eerste klasser zijn reputatie eer aan: Internos werd in de gure avond kou verslagen met 2-1. De weelde groeit Paul Telussa bijna boven het hoofd. De trai ner, die zijn derde kampioen schap op rij binnen handbereik heeft, kan het zich in het Zui dersportpark veroorloven om zijn mooiste speler al maanden lang op de bank te houden. De 20-jarige Ryan de Regt mocht tegen Internos in de rust inval len en schoot de thuisclub tien minuten later met een fantasti sche goal naar 2-0. Het bleek voldoende voor de winst. Ryan de Regt sloeg de kloof en deed eindelijk weer eens van zich spreken. De swingende buitenspeler liep na afloop tus sen het publiek naar de kleed kamer en genoot nog zichtbaar na. „Het doet me goed dat ik weer eens kan spelen", glunder de hij. „En natuurlijk is het nog mooier als je dan ook nog zo'n goal kan maken. Schoonheid Zeg maar gerust een goal van een ongekende schoonheid. Tien minuten gespeeld, 1-0- MURCIA - De Nederlandse tennissters hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de finaleronde van de Europese/ Afrikaanse zone van de Fed Cup. De vrouwen van bonds coach Hans Felius wonnen in de laatste poulewedstrijd met 3-0 van Joegoslavië. Bij winst in de play-offs tussen de vier sterksten uit de poules verzekert Oranje zich van een promotie/degradatie wedstrij cl voor terugkeer in de wereld- groep. Tegen Joegoslavië waren Kris- tie Boogert en Miriam Oremans te sterk voor respectievelijk Je- lena Jankovic (5-7 6-2 6-3) en Sandra Nacuk (6-4 6-1). In het dubbel wonnen Seda Noorlan- der en Amanda Hopmans met 6- 4 6-3 van Katarina Daskovic en Nacuk. ANP RIJSWIJK - Wielrenner Max van Heeswijk start zaterdag niet in Amstel Gold Race. De Limburger is niet opgeno men in de ploeg van Domo Farm Frites. De plaats van Van Hees- wijk, die een moeilijk voorjaar doormaakt, wordt ingenomen door Wilfried Peeters. Knaven en Moerenhout maken wel deel uit van de ploeg. Raborenner Jan Boven zal mor gen Steven de Jongh vervangen in de Amstel Gold Race. De Jongh ondervindt nog te veel last van zijn nek als gevolg van een valpartij woensdag in de Scheldeprijs Vlaanderen.Bram de Groot is als tweede geëindigd in de tweede etappe van de Ron de van Nedersaksen. De Rabo renner had na een wedstrijd over 175,8 kilometer van Wolfs burg naar Osterode op de finish 9 seconden achterstand op de Spaanse winnaar Pedro Horril- 10 Munoz. De Groots Duitse ploeggenoot Grischa Niermann werd derde en nam de leiders trui over van zijn landgenoot Rich. De dagzege ging naar de Franse renner Denis Flahaut. DPA/AFP/ANP ROTTERDAM - De bekerfinale tussen PSV en FC Twente op donderdag 24 mei is twee uur vervroegd. Het duel op Hemel vaartsdag in de Kuip begint om 18.00 uur. De tijdstip van de I wedstrijd is op verzoek van de gemeente Rotterdam ver plaatst. ANP voorsprong een bal op links, Ry an de Regt passeert, komt bin nendoor, passeert nog een te genstander en heeft alle kans om de bal breed te leggen. Hij krijgt een andere ingeving en schiet van zo'n twintig meter staalhard in de bovenhoek. „Ik heb al mijn frustraties in dat schot gelegd", zei hij schuchter, maar met een zelfverzekerde blik. Frustratie? Ja, natuurlijk is de buitenspeler ongelukkig met de rol van wisselspeler. Dat komt omdat de trainer in weelde leeft. Paul Telussa is ongetwij feld zelf ook gecharmeerd van de subtiele bewegingen van zijn jonge vleugelspits, maar kiest meestal voor het systeem met twee spitsen en twee terug- plooiende buitenspelers. Ryan de Regt is meestal het slachtof fer van die tactiek. Het zou best eens kunnen dat hij daar zijn conclusie uit trekt. „Ik ben be naderd door een paar clubs, maar weet nog niet wat ik ga doen. Het liefst blijf ik bij Ter neuzen, maar ik wil wel spelen. En als hij dat doet zoals gisteren tegen Internos, met altijd wel een doelgerichte actie, dan is het een lust voor het oog. Terneuzen dankte er gisteren de winst aan. De koploper van de eerste klasse gebruikte de wed strijd als warming-up voor zon dag. Paul Telussa begon nog wel met de basiself, met ook nu weer een sterk spelende Hubert van den Hemel in plaats van de licht geblesseerde Dennis Rietjens. De vaste libero trainde op een bijveld en lijkt klaar om zondag zijn come-back te maken. Twee spaarzame kansen lever den voor de rust één goal op. Jos Kayser ï-ondde vlak voor rust een combinatie met Geert de Pooi-ter en Mike But af (1-0). Jacky Lambert had even daai1- voor de andere mogelijkheid la ten liggen, toen hij na een korte solo te ver naar rechts uitweek om de Brabantse keeper te pas seren. Omzetting Paul Telussa, die langs de zijlijn een gedreven indruk maakte, gooide het systeem na de rust om. Hij liet Jacky Lambert, Geert de Poorter en Jos Kayser in de kleedkamer achter en ging de tweede helft in met twee bui tenspelers: Ryan de Regt en Danny van de Velde. De omzet tinghad bijna onmiddellijk suc ces. Het doelpunt van Ryan de Regt gaf Terneuzen de vrijheid om de teugels te laten viei-en. De Bi'abantse opponent, die zijn uitblinkers had in de balvaardi- ge Marechen Zimmerman en de koele libero Steve van Cauter, kreeg de kans om iets meer in de wedstrijd te groeien. Voorals nog leidde dat niet tot kansen. Matty Buijsse, de derde invaller bij Terneuzen, schoot nog wel rakelings naast en Randy Lau- ret trof keeper Rob Schuiten op zijn weg. Vlak voor tijd scoorde Internos nog wel. Eric de Koeijer had net als zondag een zwak moment, de mee opgekomen Steve van Cauter kon uit de rebound sco ren: 2-1. Terneuzen voegde zich door de zege bij de laatste acht. Terneuzen-Internos 2-1 (1-0). 43. Jos Kayser 1-0,55. Ryan de Regt 2-0, 88. Steve van Cauter 2-1. Scheids rechter F. Sturms (Sint Jansteen). Aantal toeschouwers: 350. Terneuzen: Eric de Koeijer; Menno den Dekker, Hubert van den Hemel, Danny Magito, Michel de Vries; Dennis de Kraker, Jos Kayser (46. Matty Buijsse), Geert de Poorter (46. Danny van de Velde, Randy Lauret; Mike But, Jacky Lambert (46. Ryan de Regt). TRENCIN - Gyongyi Likerecz pakte bij de Europese kampioenschappen gewichtheffen goud in de klasse tot 74 kilogram. De Hongaarse legde in het Slowaakse Trencin beslag op de eindoverwinning door 237,5 ki logram boven haar hoofd te houden. foto Sam Kubani/EPA door Wim de Vos SLUISKIL - Voor de wielerver eniging Zeeuws-Vlaanderen wordt het een jaar van overle ven. De club zit in een fase van wederopbouw na het vertrek van enkele coureurs naar vooral Belgische clubs. Hierdoor komt in de nabije toekomst de nadruk te liggen op de jeugd. Gister avond, tijdens de ploegenvoor- stelling in Sluiskil, bleek dat die jeugdafdeling groeiende is. Voor aanvang van het seizoen zag de Zeeuws-Vlaamse wieler club Davy Dubbeldam, Danny Schaut en Ralph Schaalje ver- trekken naar een andere club. Dat betekende vooral een aan val op het bestand van de elite- rennei's. Desondanks heeft ploegleider Ab Verplanke dit jaar de be schikking over zes eliterenners. Daarnaast is de club in verband met deelname aan de clubcom petitie opnieuw een samenwer kingsverband met wielerver eniging De Zuidwesthoek uit Bergen op Zoom aangegaan. „Eigenlijk zouden we tien elites moeten hebben. Dan zouden we misschien zelfstandig aan de clubcompetitie mee kunnen doen. Nu hebben we zes renners, maar op zich is dat betrekkelijk want Mario de Ritter heeft een virusziekte en Peter Metske heeft de ziekte van Pfeiffer. Op hen kunnen we nu dus geen be roep doen", vertelde Veiqxlanke. Volgens de ploegleider is dit sei zoen het deelnemen aan de club competitie belangi'ijker dan winnen. „We moeten ons geen illusies maken voor dit seizoen. Het belangrijkste is dat we de renners een goed programma aanbieden." Verplanke: „Echte zorgen ven over het vooi-bestaan hoeven we ons nu niet meer te maken. Het zou anders geweest zijn als we in zijn totaliteit maar twintig le den meer gehad zouden hebben. Dan hadden we toch moeten denken aan bijvoorbeeld een sa mengaan met Theo Middel kamp. Gelukkig hebben we nu zo'n 35 leden." Stapje terug Vooral de jeugd is goed verte- genwooi-digd. „We hebben be sloten iedei'een gelijk te behan delen", legt Verplanke uit. „De elites moeten maar een stapje terugdoen. We moeten iedereen in Zeeuws-Vlaanderen de mo gelijkheid bieden te fietsen. Vandaar dat alle licentiehou ders een zelfde kledingpakket hebben gekregen." Met die jeugdafdeling zit het qua aantal leden wel snor bleek donderdagavond. „We hebben zestien licentiehoudei's en bo vendien nog enkelen die wel ko men trainen maar nog geen def i- De leden van wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen presenteren de nieuwe outfit, foto Charles Strijd nitieve keuze hebben gemaakt tussen wielrennen en een andere sport. Die moeten we wel koes- teilen, want misschien nemen ze volgend jaar wel een licentie", vertelde de nieuwe voorzitter Frankie Pijcke. De preses herhaalde dat het vin den van een nieuwe geldschieter veel hoofdbrekens had gekost. „We dachten al dat het einde verhaal was, maar uiteindelijk werden er vier hoofdsponsors (Fabricom, Van Koutei-en, Ma rine Service en Troost Mecha- con) gevonden en kunnen we dus verder bouwen." Ralph Schaalje kreeg gister avond de Patrick van Passel Ti'ofee uitgereikt als winnaar van het i-egelmatigheidsklasse- ment, terwijl Brian van Goe- them de naar zijn vader Karei genoemde beker in ontvangst mocht nemen. Naast de zestien jeugdleden heeft de wv Zeeuws-Vlaande ren komend seizoen de beschik king over zes elites zonder contract, drie renners in de sportklasse A, drie nieuwelin gen en één nieuwelingen-dame. Samenstelling ploegen. Elite zon der contract: Michel de Koning, Ma rio de Ritter, Roald Wielders, Martin de Jaeger, Johan van Schaik, Peter Metske. Sportklasse A: Simon Jan sen, Jürgen Thuy, Harold van de Berge. Nieuwelingen: Pascal Ver- helst, Jimmy de Bruijn, Dennis Mar tens. Nieuwelingen-dame: Renske Doedee. van onze sportredactie ABUJA - De Nigeriaanse voet balbond (NFA) heeft bonds coach Jo Bonfrère ontslagen. De Limburger moet vertrekken we gens de slechte resultaten in de kwalificatiereeks voor het WK. Zijn ontslag komt niet onver wacht. Na het verlies van Nige ria vorige week tegen Sierra Leone liet de minister van Sport al weten het wegsturen van Bonfrère te steunen. Bonfrère gi'oeide in 1996 uit tot een nationale held toen hij Ni geria naar olympisch goud leid de bij de Spelen in Atlanta. In 1999 keexxle hij terug als opvol ger van landgenoot Thijs Li- bregts. Maar zijn tweede ter mijn kende een aanmerkelijk minder veiioop. Hij kreeg wei nig medewerking van de bond en werd geregeld door de inter nationals in de steek gelaten. Na de slechte prestaties nam de kri tiek op zijn beleid toe. De NFA gaf het onprofessionele gedrag van Bonfrère als reden op voor het ontslag. Complot Na het verlies tegen Sierra Leo ne, waardoor Nigeria naar de derde plaats in de groep zakte, dreigde Bonfrère zelf al op te stappen wegens de slechte werkomstandigheden. In de aanloop naar het duel met Sier ra Leone was er geen bus, trai ningsveld en kleding. Bonfrère noemde het een complot tegen hem. Zijn assistent Shaibu Amodu en Joe Erico nemen de taken van de bondscoach voor lopig waar. RTR van onze sportredactie OSAKA - Na goed honderd jaar breekt tafeltennis met een ver trouwde regel. Met ingang van september eindigen de games niet meer bij 21 punten, maar bij elf. Het verschil moet nog wel ten minste twee punten zijn voor de game is beslist. In het nieuwe systeem, dat voor alle interna tionale wedstrijden en toer nooien geldt, bestaat een partij uit een best-of-seven of een best-of-nine. De service wisselt per twee pun ten. In de oude formule ging de opslag na vijf punten over. Van af september 2002 veranderen ook de richtlijnen voor de servi ce. Vanaf die tijd mag de opslag niet meer gecamoufleerd wor den uitgevoerd. Eerder al werd de grootte van de tafeltennisbal aangepast: van 38 mm naar 40 mm. Al die wijzi gingen hebben tot doel de sport aantrekkelijker te maken voor het publiek. Het terugbrengen van het aantal punten per game moet de spanning verhogen. De nieuwe regels werden gisteren bij het congres van ITTF in Osa ka aangenomen. Nationale bonden zijn niet verplicht de wijzigingen voor hun eigen competities (onmiddellijk) in te voeren. Een woordvoerder van de NTTB liet vanuit Japan we ten dat de Nedei'landse bond met het nieuwe puntentellings systeem wellicht nog even wacht. Yu Kalun Yu kon gisteren zijn sen sationele zege op wereldkampi oen Liu Guoliang geen vervolg geven. De Middelburgse tafel tennisser verloor in Osaka tij dens het landentoernooi van het WK in drie games van de Pool Kosinski. Ondanks de neder laag van Yu won Nederland van Polen: 3-2. Daardoor speelt de ploeg van bondscoach Yang Jianhua vandaag in de strijd om de negende tot en met twaalfde plaats tegen Wit-Rusland. Gro te man bij Nederland was Trin- ko Keen, die ongeslagen bleef. De licht geblesseerde Danny Heister zorgde voor het derde punt. SID/AFP/ANP door Alexander van Eenennaam RIJSWIJK - De gesprekken van de drie commerciële schaats ploegen DSB, Spaar Select en TVM met de KNSB zijn gisteren in een impasse geraakt. Het vo rig jaar begonnen overleg over de vorming van een profsectie is op initiatief van de drie ploegen voorlopig gestaakt. De voor stellen die de bond de teams heeft gedaan voor de periode na de Olympische Spelen van vol gend seizoen zijn allerminst in goede aarde gevallen. De commerciëlen zijn vooral ontevreden over de verdeling van de logo's op de schaatspak ken. Om rust te creëren in de aanloop naar de Spelen in Salt Lake City gingen de drie ak koord met de logoverdeling 4/2, in het voordeel van de bonds- sponsoren. Dit op voorwaarde dat de sponsormogelijkheden na het olympisch toernooi ver- raimd zouden worden. Na de ontmanteling van de kernploe gen in 2002 willen de teams een gelijke verdeling: 3/3. De KNSB wil volgens de ploegen niet tor nen aan de huidige regeling. Ook verwijten DSB, Spaar Se lect en TVM de bond dat zij niet open staat voor hun ideeën over de verdere professionalisering van de schaatssport. Daarbij komt de bond volgens de drie stelselmatig afspraken niet na. De KNSB zou keiharde toezeg gingen hebben gedaan over de toekomstige gelijke logoverde- ling. De bond wilde via voorzitter Wim Schenk vooralsnog niet reageren op de nieuwe situatie, het bestuur moet eerst de kans krijgen een standpunt in te ne men. Hoofdsponsor Aegon, nog in ondei'handeling over een nieuw contract voor 2002-2006, houdt vast aan de twee logo's die het momenteel op elk schaats pak ter beschikking heeft. De investeringen van het bedrijf stijgen volgens directeur com municatie Jan Driessen enorm, ondanks het verdwijnen van de kernploegen. De verzekeraar riep gisteren de commerciële teams en de KNSB op het over leg zo snel mogelijk te hervat ten. Rechten De drie ploegen wachten onder tussen af hoe de KNSB reageert. „Als ze met een nieuw, beter voorstel komen, staan wij me teen vooraan", lichtte DSB's di recteur sportzaken Hans van Goor toe. „Tot nu toe heeft het geen zin gehad met de KNSB te praten." Mocht de impasse voortduren, dan kunnen de ploegen stappen nemen. „We kunnen de Nederlandse Mede- dingings Autoriteit vragen om een principiële uitspraak. Heeft de KNSB een monopolie-posi tie? En bij wie rusten de rechten, bij de sporter of de bond?" In het voetbal zijn dergelijke za ken voorheen al uitgevochten, daar kregen de spelers gelijk. „Maar in het schaatsen bestaat de specifieke positie van de na tionale selectie. Alleen de KNSB mag die uitschrijven." Van Goor wijst er wel op dat ju ridische stappen nog niet aan de orde zijn, het is een uiterste mid del om een beslissing te force ren. Voorlopig ligt de bal bij de KNSB. „Onze stap zal de onder linge verhoudingen zeker ver storen", vindt Van Goor. De ploegen nemen dat op de koop toe. Het is afwachten wat de bond gaat doen om de eenheid in de sport in de aanloop naar Salt Lake City te herstellen. ANP AMSTERDAM - De basketbal lers van de Ricoh Astronauts hebben weer een voorsprong ge nomen in de finale van de play offs tegen Vanilla Weert. De ploeg van coach Ton Boot was in de derde wedstrijd veel te sterk voor de Limburgers: 106- 67 (54-26). De stand in de best- of-seven serie is 2-1 voor de Am sterdammers. Weert slaagde er dinsdag nog in zich te revancheren voor de kansloze nederlaag in het ope ningsduel. Maar de Astronauts maakten in de derde ontmoe ting weer volledig de dienst uit. ANP AMSTERDAM - Ajax heeft het contract met Cedric van der Gun opengebroken en verlengd tot 1 juli 2005. De verbintenis van de 21-jarige middenvelder liep tot de zomer van 2002. Van der Gun toonde zich tevreden over het nieuwe contract. „Het gaat dit jaar bo ven verwachting goed. Ik had aan het begin van het seizoen gehoopt op zoveel mogelijk speelminuten als invaller. Maar je ziet hoe het kan gaanDoor de blessure van Knopper heb ik veel gespeeld. Een contractver lenging is een mooie beloning." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 41