Zwijgende fracties tergen ouders PZC PZC 13 april t/m 3 juni 2001 Het Zaans Museum op de Zaanse Schans in Zaandam Anderhalf jaar geëist voor steken in oog Kranig karwei Hulptransport op weg naar Oekraïne Ben jij op zoek naar een goede toekomst HAIR Coalitiepartijen weigeren discussie over directeur basisschool Wissenkerke 18 .en wil je je eigen baas zijn.. Bezoek de landelijke expositie van FotoMonument 2000 en beleef het dagelijks leven van Nederland in duizenden foto's VEE TRENDY STYLING Het FotoMonument 2000 boek FotoMonument 2000 schrijft geschiedenis Laat ze niet vallen Let s Go Miles! by vrijdag 27 april 2001 door Inqrid Huibers WISSENKERKE - Zwaar ge ëmotioneerd verliet woordvoer der W. van den Berge van de ou deractiegroep die strijdt voor de benoeming van R. Meuldijk tot directeur van openbare basis school De Vliete in Wissenker ke, gisteravond het gemeente huis. Omdat de coalitiepartijen in de raad (CDA, WD, PvdA) daar niets voor voelden, werd over de strijd die ouders en ge meente over het directeurschap van de school voeren, niet gedis cussieerd. SGP-raadslicl A. Van der Maas die de manier waarop het colle ge de benoeming de afgelopen maanden behandelde tijdens de rondvraag aan de kaak stelde, werd door burgemeester M. Everaers tot twee maal toe afge kapt. Zoethoudertje Heerste er gister rond het mid daguur nog een enigszins opti mistische stemming toen het college bekend maakte de be noemingsprocedure voor een nieuwe directeur voorlopig op te willen schorten's avonds was daar bij de ouders weinig meer van over. ,,Het is gewoon een zoethoudertje", zegt M. Geel hoed van het actiecomité over het voornemen van het college om een onafhankelijke tussen persoon te zoeken, die een on derzoek zou moeten instellen naar de afgelopen maanden ge volgde werkwijze. Zij is bang dat de 'adempauze' die de be stuurders willen inlassen zich maandenlang zal voortslepen. Uiteindelijk besloot het college toch met een schone lei te willen beginnen en op zoek te gaan naar een nieuwe directeur. Be halve dat die beslissing geba seerd is op 'eenzeerpersoonlijke kwestie', bleef een duidelijke verklaring voor dat besluit van de kant van het college tot nog toe uit. Afgelopen woensdag sprak Dees met drie sollicitan ten. En dat was tegen het zere been van een grote groep ouders van kinderen op de school. Tot twee maal toe meldde de actievoe rende ouders zich deze week op het gemeentehuis voor tekst en uitleg, waarbij de toon steeds grimmiger werd. Ook hield het overgrote deel van de ouders woensdag hun kinderen thuis van school. Meuldijk zelf noemde de door het college ingelaste adempau ze gistermiddag overigens 'zeer verstandig'. De boze ouders daarentegen be raden zich vandaag op nieuwe acties. Uitbarsting De kwestie die door allerlei ac ties van de ouders deze week tot uitbarsting kwam, speelt in fei te al sinds het officiële vertrek afgelopen najaar van directeur M. Gelok van De Vliete. Sinds dien heeft verantwoordelijk wethouder A. Dees diverse ge sprekken gevoerd met onder meer de Medezeggenschap Raad (MR) van de school die er op aandrong Meuldijk, die de de afgelopen anderhalf jaar al als plaatsvervangend directeur fungeerde, officieel tot direc teur te benoemen. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 47-jarige man uit Middelburg bleef giste ren bij de rechtbank in Middel burg ontkennen een plaatsge noot ernstige verwondingen in hel gezicht te hebben toege bracht. Door de steekpartij ge raakte het slachtoffer een oog kwijt. Officier van justitie A. S. Flikweert eiste tegen de ver dachte anderhalf jaar gevange nisstraf. De officier vond het bewijs - de aangifte van het slachtoffer en de verklaring van de verdachte bij de politie - echter hard ge noeg. Dit werd gisteren nog eens bevestigd door een agent. Ook het motief zou tot het bewijs bij dragen. De man meende nog geld te goed te hebben van het slachtoffer, uit de periode toen hij in zijn cafetaria in Middel burg werkte. Dit leidde 10 oktober '99 tot het incident. De Middelburger zocht die avond de cafetaria houder op. De spanningen lie pen daarbij hoog op. Er werd gestoken met een mes in het ge zicht van de eigenaar, waardoor hij aan één oog blind geraakte. De verdediging van het slacht offer diende gisteren een scha declaim in van 40.000 gulden. De steekpartij had nog meer consequenties voor het slacht offer. want hij moest zijn zaak opgeven. Verdachte gaf gisteren toe wel slaags te zijn geraakt met zijn ex-werkgever, maar daarna was hij weggegaan. Van een mes wist hij niets. Omdat zijn cliënt zich niet schuldig vond, meende raadsman J. Albi- cher dat de vordering van het slachtoffer niet kon worden toe gewezen. Hij vroeg zijn cliënt vrij te spreken. De rechtbank doet 9 mei uil- spraak. YERSEKE - Vijf kranen van Jac Goud BV uit Waarde moesten er gisterochtend aan te pas komen om een 350 meter lange pijp over de dijk nabij het Damse strandje in Yerseke te tillen. De huizenrij is onderdeel van de verswaterleiding die de mossel- bedrijven straks van voldoende schoon Oosterscheldewater moet voorzien. De aanleg van de leiding is no dig omdat aan het verwateren van de schelpdieren op Euro pees niveau steeds strengere ei sen worden gesteld. Na een tocht door het water werd de pijp op de kop van de Julianahaven opnieuw over de dijk getild. Daar verdween de leiding in een langs de haven uitgegraven sleuf. De verswaterleiding bestaat in totaal uit twee waterbuizen en één buis bestemd voor bestu ringskabels. De kabel- en eerste waterleiding zijn inmiddels klaar. De tweede buis is vermoe delijk begin mei gereed. Het to tale project moet uiterlijk vrij dag 18 mei worden opgeleverd. foto Willem Mieras door Jacob Hoekman KRUININGEN - Zestien vrij willigers van de stichting Sur plus uit Goes vertrokken giste ren met drie vrachtwagens en ruim 35 ton aan hulpgoederen uit Kruiningen naar het door overstromingen getroffen Oekraïne. Daar gaan de vrijwil ligers helpen met de wederop bouw van achtduizend vernie tigde huizen. Directe aanleiding voor het hulptransport is de watersnood waardoor het gebied zes weken geleden werd getroffen doordat de Tisza overstroomde. Ook buurlanden Hongarije en Roe menië hebben te kampen met de wateroverlast, maar volgens oprichter G. Stevens van stich ting Surplus is de nood het hoogst in de Oekraïne. „Alle aandacht is naar Hongarije ge gaan, maar in de Oekraïne ston den 62 dorpen onder water, waarvan nu nog drie." De drie vrachtwagens, die be langeloos ter beschikking zijn gesteld door diverse transport bedrijven, zijn voor zeventig procent gevuld met voedsel „De firma Jonker Fris uit Heus- den gaf twintig ton conserven. Verder kregen we drie ton aard appelen van boeren en paiticu- lieren", zegt Stevens. Hij ver wacht niet dat het transport van de levensmiddelen problemen oplevert in verband met de mkz- crisis in Nederland. Ook de der tig procent kleding kwam gro tendeels van particulieren. Stevens houdt zich al jaren be zig met hulpverlening aan de Oekraïne. Hij richtte na ver schillende reizen naar de Kar paten de stichting Surplus op. samen met A. de Bruijne en P Kopmels uit Kortgene. Stevens: „Zes jaar geleden ging ik voor het eerst naar de Oekraïne. Daar ontmoette ik heel veel ellende maar ook heel veel vriendschap, onafhankelijk van het feit of je hulpgoederen bij je had of niet. L £££f/SMIOO£i £/V Spar Zuid is een KIJK ONS! Het Zaans Museum is geopend van dinsdag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur, op zon-en feestdagen van 12.00-17.00 uui. Maandagen en Koninginnedag gesloten. levensmiddelen, gevestigd in Zevenbergen en levert goederen en diensten aan kleinschalige, zelfstandige ondernemers die een Suurtstipermarkl of Rijdende Winkel exploiteren in Midden, West en Zuid Nederland. Spar Zuid is een werkmaatschappij van Laurus N.V. Schrijf of telefoneer clan eens naar Spar Zuid. Wij zijn namelijk op zoek naar ENTHOUSIASTE PERSONEN die als zelfstandig ondernemer met een moderne rijdende winkel in een bezorgwijk willen werken. Een bezorgwijk biedt goede perspectieven, zoals: bezorging met een modern ingerichte rijdende winkel prima omzetmogelijkheden omgang met veel mensen je eigen baas zijn prima begeleiding van Spar door vakgerichte mensen Spreekt bovenstaande job jou aan, neem dan contact op of schrijf een briefje naar Spar Zuid t.a.v. dhr. J.J.A. Priem Postbus 101,4760 AC Zevenbergen Tel. 0168357 800 0653 165 677 GEMEENTE EXTRA RONDE INZAMELING GROF HUISHOUDELIJK AFVAL In 2001 zal tweemaal een extra ronde inzameling grof huishou delijk afval plaatsvinden. Eén keer in het voorjaar en één keer in het najaar. De voorjaarsronde zal niet zoals gebruikelijk op dinsdag plaats vinden maar op woensdag. Op de volgende data zal grof vuil worden ingezameld: woensdag 2 mei: Gapinge. Grijpskerke, Veere. Vrouwenpolder en Serooskerke. woensdag 9 mei: Aagiekerke. Meliskerke. Westkapelle en Zou- telande. Deze extra ronde is vooral bedoeld voor grof huishoudelijk rest afval. Tuinafval wordt wel meegenomen maar wij adviseren u dit aan te bieden bij de inzamelroute voor tuinafval. De normale inzamelroute voor tuinafval vindt plaats de week voor de extra grol vuilronde. Wit en bruingoed kunt u aanbieden op de nor male inzameldata. U mag per adres niet meer dan I nv' grof vuil aanbieden. Zet liet afval op tijd buiten, het kan zijn dat de vuilniswagen eer der of later dan normaal langs komt. Tussen 06.00 en 07.30 uur op de ophaaldag mag u het afval aan de openbare weg zetten. Voor deze extra grof vuilronde hoeft u niet van tevoren te bellen als u binnen de bebouwde kom woont. Bewoners builen de be bouwde kom moeten zich minstens één werkdag van tevoren aanmelden op tel.nr.: 0S00-0240064. Zaterdag 5 mei a.s. openen wij, Cora Remke de deuren van onze nieuwe dames- en herenkapsalon Bij de tentoonstelling komt een prachtig full-color boek uit met 900 geselecteerde toto's en hun verhalen. Dit boek is tot en met 3 juni 2001 voor fl. 39,50 te koop in het Zaans Museum of kan besteld worden bij het Nederlands Centrum voor Volkscultuur, Postbus 13113, 3572 JA Utrecht. Bij inzending van de bon krijgen lezers van deze krant een korting van fl. 5,-. Volkscultuur, Postbus op deze dag kunt u ons van 14.00 - 17.00 uur komen feliciteren met onze nieuwe zaak. Vanaf dinsdag 8 mei staan wij voor u klaar! Dames- en herenkapsalon Trendy Hairstyling Langstraat 71 4341 ED Arnemuiden Tel.: 0118-604024 Openingstijden: dinsdag - donderdag 8 30 - 12.30 13.00 - 17.30 uur vrijdag 8 00 - 12.30 13 00 - 20.30 uur zaterdag 8 00-12.00 uur Maak nu al een telefonische afspraak! Voor iedere klant een aardige attentie. INDOLA Stichting FotoMonument 2000 is een samenwerkingsproject van het Nederlands Centrum voor Volkscultuur, de Stichting Beeldende Amateurkunst, Responsable Communicatie BV en de gemeente Zaanstad en wordt mede mogelijk gemaakt door de provincies, het VSB fonds en het Prins Bernhard Cultuurfonds. Zaans Museum 075-61628 62 www.zaansmuseum.nlwww.fotomonument.nl In ons land wordt l op de I50 mensen gclrolTen door epilepsie I Wij slaan voor wetenschappelijk onderzoek voorlichling via een infolijn, folders en brochures, begeleide vakanlieaclivitcilcn. individuele hulp e i epilepsieprojcclcn in ontwikkelingslanden (cbfT Wort donateur. Giro 222.111 r Nationaal Epilepsie Fonds Postbus 270.3990 GB Houten www.cpilcpsicfonds nl VAN DER SLOOT MODESCHOENEN Lange Delft 48 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 18