Krezip sprint achter het eigen succes aan PZC Fox Kids gaat live in Ahoy' 11 Nieuwe cd Destiny's Child al goud Missy Eliot onderscheiden Tour Madonna mist Nederland Sesamstraat in het theater vrijdag 27 april 2001 1. Starmaker - Damn (I Think I Love You) (1 2. Destiny's Child - Survivor (2) 3. Safri Duo - Played-A-Live (3) 4. Alizee - MoiLolita (7) 5. Son By Four - Purest Of Pain (4) 6. Shaggy - It Wasn't Me (5) 7. Lil Bow Wow - Bow Wow (That's My Name) (6) 8. Crazytown - Butterfly 9 9.Def Rhymz - Puf/Schudden (8) 10. Kabouter Plop - Kabouterdans (10) 11. Atomic Kitten - Whole Again (16) 12. Judith - You (12) 13. Nelly Furtado- I'm Like A Bird (11 14. Wheatus - Teenage Dirt Bag (17) 15. Janet Jackson -All For You (15) 16. Madonna - What It Feels Like For A Girl (25) 17. Katja - Lover Or Friend (14) 18. Gigi D'agostino - La Passion (18) 19. R. Martin/C. Aguilera - Nobody Wants.. (13) 20. Jennifer Lopez - Play (-) 21Cooldown Cafe - Hey Baby (Uhh, Ahh) (19) 22. Qb Finest Ft. Nas - Oochie Wally (35) 23. Barthezz - On The Move (30) 24. Daft Punk - One More Time (20) 25. Mauro Picotto - Proximus (23) 26. Joe -Stutter (21) 27. Gorillaz - Clint Eastwood (26) 28. Michelle - Out On My Own (22) 29. Ronan Keating - Lovin' Each Dayi (38) 30. Eve - Who's That Girl (-) 31. Brandy Ray J - Another Day In Paradise (63) 32. Rammstein - Sonne (24) 33. Snoop Dogg - Lay Low (33) 34. Westlife -1 Lay My Love On You (27) 35. Elvis Presley - Suspicious Minds Live (36) 36. Missy Misdemeanor Elliott - Get Ur Freak On (-) 37. Nelly -E.I. (34) 38. Normaal - TIs Stil (-) 39. K-Ci Jojo - Crazy (42) 40. D-12 - Shit On You (28) 41. Britney Spears-Don'tLetMe Be.. (29) 42. Ate - My Heart Beats Like A Drum (37) 43. Georgina Ft. Janet - Ritmo (48) 44. Jessica Folker - Miracles (-) 45. Bubbles - Happy Girl (-) 46. Lil' Kim Ft. Sisqo - How Many Licks (32) 47. Xzibit- X (31) 48. Mya - Free (47) 49. Gordon - Ga Dan (43) 50. Di-Rect - Just The Way I Do (-) 51. Spooks - Things I've Seen (41) 52. Chante Moore - Straight Up (45) 53. Anouk - Love (-) 54. Dario G - Dream To Me (53) 55. Wolter Kroes - Niemand Anders (-) 56. R. Kelly - The Storm Is Over Now (40) 57. Def Rhymz - Ze Zitten Me Achter na(-) 58. Anastacia - Cowboys Kisses (44) 59. Modjo - Chillin' (46) 60. Sugababes - Run For Cover (68) 61. Ja Rule - Between Me You (56) 62. Mauro Picotto - Komodo (39) 63. Alessandro Safina - Luna (49) 64. Robbie Williams - Let Love Be Your Energy (55) 65. Chocolate Puma -1 Wanna Be U (81) 66. Dido - Here With Me (52) 67.16 Down - Subtle Movements (69) 68. Van Dik Hout - 7 Keer Alles (85) 69. Texas - Inner Smile (54) 70. Wu-Tang Clan - I Can't Go To Sleep (-) 71. Mark Van Dale - Something Go ing On (-) 72. Birgit -1 Know (59) 73. Slimme Schemer Ft. Tido - Jelle (51) 74. R. Kelly - Fiesta (-) 75. Milk Inc. - Livin'A Lie (58) 76. Shea Seger - Clutch (67) 77. Craig David - Rendezvous (60) 78. Leann Rimes - Can't Fight The Moonlight (65) 79. Lionel Richie - Angel (57) 80. Ilse Delange -1 Still Cry (70) 81. Ate - Around The World La La La (61) 82. Project 2000 - It's About Time (88) 83. Jennifer Lopez - Love Don't Cost A Thing (73) 84. R.E.M. - Imitation Of Life (-) 85. Lionel Richie - Don't Stop The Music (78) 86. Emma Bunton - What Took You So Long (-) 87. De Kast - Zonder Reden (95) 88. India.Arie - Video (-) 89. Acda En De Munnik - Verkeerd Verbonden (90) 90. Sade - King Of Sorrow (82) 91. Westlife - Uptown Girl (-) 92.TheCorrs- GiveMeAReason (84) 93. Murcie Lago Ft. C. Kashal - Los Americanos (93) 94. Standfast - Carcrashes (89) 95. Coldplay - Don't Panic (87) 96. Danyelle Vanes - I've Known It All Along (91) 97. Hans Zimmer/Lisa Gerrard - Gla diator Theme (-) 98. Beam - Know You (98) 99. Everclear - Am Radio (100) 100. Faith Hill - The Way You Love Me (92) Krezip, tijdens de uitreiking van de TMF-Awards. foto Robert Vos/ANP Optredens op Pinkpop, Lowlands en Torhout/ Werchter. Een Zilveren Harp, Edison, TMF-Award en een debuutalbum in de toppen van de hitlijsten. Het is slechts een greep uit het succesverhaal dat Krezip heet en pas een jaar aan de gang is. Na een pauze van drie maanden is het vijftal terug van eigenlijk nooit weggeweest; met nieuwe energie en een optreden op de Haagse KoninginneNach bovenaan de tourlijst. Het is niet zo raar dat het de groepsleden eind vorig jaar allemaal een beetje veel werd. Zo'n beetje elk festival popelt om Krezip te strikken. Maar de muzikanten denken aan school. Daarna willen ze pas popster worden. De 18-jarige leadzan- geres en songwriter Jacqueline Govaert wordt aanbeden door fans die huilend flauwvielen bij haar uitvoering van 'I would stay' tijdens Pinkpop 2000. Het betekende de definitieve door braak van de groep. Jacqueline speelde op festivals tussen belangrijke internatio nale bands als Moloko, 16 Horsepower en Tracy Bonham. Maar ze maakt nu een vreugde sprongetje als ze hoort dat De Dijk ook optreedt tijdens de Ko ninginneNach. „Echt waar? Ik ben echt hélemaal weg van Huub van der Lubbe. Wat die schrijft! Krezip, dat naast Jacqueline wordt gevormd door zusje An ne, Annelies, Thijs en Joost, heeft het prima voor elkaar, maar sprint achter het eigen succes aan. Toen na twee demo's het alom geprezen debuutal bum Nothing less als een komeet de hitlijsten inschoot, was er geen houden meer aan. Het is dan ook niet vreemd dat de groep, drie maanden geleden, even pas op de plaats moest ma ken. Jacqueline's stem had rust nodig, Annelies liep een hand blessure op en Anne en drum mer Thijs zitten vlak voor hun eindexamen van de middelbare school. Nu de voorbereidingen voor een nieuwe reeks optredens in volle gang zijn, kijkt Jacqueline te vreden terug op die adempauze. De groep heeft de tijd nuttig be steed. Prangende waag na zo'n onderbreking is of er in die tijd misschien is gewerkt aan een nieuwe cd. „Daar zijn nog geen plannen voor", zegt de zangeres van Kre zip. „Het was moeilijk om num mers te schrijven, want ik moest heel rustig aandoen met mijn stem." Volwassener Bovendien kon Annelies met haar blessure niet spelen. Voor lopig houdt ze zich bij de toetsen en staat een tijdelijke gitarist het vijftal bij tijdens optredens. In de tussentijd heeft Jacqueli ne toch een paar nummers op papier gekregen. Die zeggen volgens haar nog niets over de stijl van het volgende album. Al hoopt ze wel dat het volwasse ner zal klinken. Met zo'n succesverhaal lijkt het vreemd dat Jacqueline, Thijs en Joost nog steeds trouw naar de Rock Academie gaan, waar het drietal respectievelijk in het tweede en het eerste jaar zit. De opleiding is een pittige combi natie met de band, vindt Jac queline. Het betekent inleveren in haar persoonlijk leven. Dat hoort erbij, beseft ze. Evenals de spanning voor een groot concert als op de KoninginneNach. „Al le festivals zijn pittig", zegt Jac queline. Maar ook daarover kan ze zich van te voren niet echt opwinden. Tot haar weer te binnen schiet dat ze écht naast De Dijk op het programma staat. Ze springt nog een paar keer, balt haar vuisten en ziet er met de Ciske de Rat-achtige pet op haar hoofd plotseling toch heel kin derlijk uit. Plet blijft, met de grote muzikaliteit en dynami sche concerten van de musici, een wonderlijke combinatie. Maar juist dat is waarschijnlijk de kracht van de Tilburgse groep. Jorinde Benner Het optreden van Krezip tijdens de KoninginneNach in Den Haag (zondag 29 april) begint om 21.15 uur op het Spuiplein. Ook De Dijk, The Slackers, Grof Geschut, Postmen en Rowwen Hèze treden op. Dansen op top 40-acts als Jody Bernal, Milk Inc. en ATC. Praten met presen tatoren Anatevka of Marieke en meezingen met de Poké- mon-rap. Het kan allemaal morgen tijdens Fox Kids Planet Live in Ahoy' in Rot terdam. Met dit evenement past de gelijknamige tv-zen- der zich naadloos aan aan de behoefte van de trendgevoe lige basisscholier. Basisscholieren weten exact wat ze leuk vinden, doen volop mee met de mode en zijn in het bezit van meer cd's dan ooit. Daardoor zijn ze ook eerder rijp voor het eerste concertbezoek. Met F ox Kids Planet Live wordt slim op deze ontwikkeling inge sprongen. Door populaire top 4 0-acts als ATCMilk Inc. en Jo dy Bernal te boeken, raakte Ahoy' binnen enkele dagen twee maal uitverkocht. Marktleider Fox Kids voelt goed aan dat succesvolle kin dertelevisie tegenwoordig meer inhoudt dan alleen juiste pro gramma's uitzenden. Zaken als een goede internetsite en hippe studiogasten met wie direct contact mogelijk is, spelen een steeds grotere rol in deze bran che. Internet „Met de komst van nieuwe me dia is het verwachtingspatroon van kinderen veranderd", ver telt programmadirecteur van Fox Kids Frans-Jan Punt. „Di rect contact met hun idolen is dankzij internet een stuk ge makkelijker geworden. Het is logisch dat ze ATC dan ook eer der in het echt willen zien. Bovendien wordt er weinig ge- organiseerd voor zes- tot veer tienjarigen. Wij willen ze met Fox Kids Planet Live het gevoel van een popconcert meegeven." Het programma van dit evene ment leunt daarom voor een groot gedeelte op die behoefte om populaire acts in het echt te kunnen zien. De line-up is dan ook veelbelovend met onder an deren ATC, Jody Bernal, Juan Wells (Onderweg Naar Morgen) en Milk Inc. De finaleklapper is de nieuwste Engelse boyband sensatie Al. Populair Opvallend is het optreden van K3, de Vlaamse meidengroep die bijna uitsluitend onder Fox Kids-kijkers populair is. Ook Eddy Zoëy zal er zijn hits zingen en TMF-presentator Jeroen Post doet naast zijn optreden met JPX een vechtscène met de Power Rangers. Verder zullen karakters uit Pokémon en Digi- mon in Ahoy' rondlopen en zijn de Fox Kids presentatoren, zo als Tante Soesa en Marieke (Po ny Express) persoonlijk aanwe zig. Het feest in Ahoy' zal in zijn ge heel live via www.foxkids.nl te volgen zijn. De presentatie van dit digitale gedeelte is in handen van de po pulaire Anatevka. Kinderen die geen kaartjes hebben kunnen op deze manier toch een kijkje ne men in Ahoy'. Het programma vermeldt diverse verrassingen. Met bijna alle artiesten kan bijvoorbeeld live worden ge- chat. Verder wordt de tweede Fox Kids Hits cd gelanceerd, is er een speciale Pokémon rap en Fox Kids-lied ingestudeerd. Een verslag van Fox Kids Planet Live is op 29 en 30 april te zien op Fox Kids, omstreeks 16.00 uur. Eva Crouwell Het nieuwe album Survivor van Destiny's Child ligt morgen in de winkels, maar omdat er al 40.000 exemplaren zijn uitgeleverd, is de cd nu al goud. Dat is opmerkelijk, omdat het pas het derde al bum is van de Amerikaanse r&b-groep. „Meestal overkomt zoiets alleen hele grote namen, zoals U2", zegt een woordvoerster van So ny Music. Beyoncé, Kelly en Michelle kregen onlangs bij de TMF-Awards dubbel platina voor hun vorige album The writings on the wall. Het nieuwe album bevat de hits 'Survivor' en 'Independent Women' (uit de film Charlie's Ang-els). Ook in Amerika lijken de drie dames definitief de gunst van het pu bliek gekregen te hebben. Zondagavond werden ze daar op tv door miljoenen tieners gekozen tot favoriete band. ANP Hip-hop zangeres Missy Eliott krijgt een onder scheiding voor haar werk tegen geweld. Ze krijgt de Shine Award (Seeking Harmony In Neighbourhoods Everyday) op 3 mei bij de uitreiking van de Online Hip-Hop Awards in New York. De rapster groeide op in een ge welddadige omgeving en voert nu campagne tegen huiselijk geweld. „Ik ben blij dat ik zo'n belangrijke boodschap aan jon geren kan doorgeven. Het is be langrijk voor tieners dat ze we ten dat ze er jiiet alleen voor staan. "ANP Madonna heeft besloten tij dens haar eerste wereld- toernee sinds de Girlieshow van 1993 een aantal extra concerten te geven in Groot-Brittannië. De maatschappij die verant woordelijk is voor de organisa tie van The Drowned World Tour, heeft dat besloten nadat het bij de voorverkoop gister ochtend uit de hand was gelo pen. Een ooggetuige verklaarde te genover de BBC dat de sfeer de hele nacht goed was geweest maar dat die omsloeg op het mo ment dat de loketten opengin gen. „Mensen werden echt bang", aldus de Madonna-fan. Twee uur na het openen van de reserveringslijnen besloot de productiemaatschappij tot ex tra optredens op 6, 7 en 9 juli. Verwacht wordt dat daar nog twee concerten aan worden toe gevoegd. In Nederland staat geen concert gepland. „En dat blijft ook zo", zegt een woord voerder van promotor Mojo Concerts. Madonna heeft blijk baar ruimte in haar tourschema voor extra concerten, maar naar Nederland komt ze niet,En dat vinden wij ook jammer", aldus de zegsman. The Drowned World Tour be gint op 5 juni in Keulen en doet achtereenvolgens Barcelona (9 juni), Milaan (14 juni), Berlijn (19 juni), Parijs (26 juni) en Lon den (4, 6, 7. 9 juli) aan. Na de Britse hoofdstad reist ze de oce aan over voor het Amerikaanse deel van haar toernee. ANP Voor het eerst is in Nederland de theatershow Sesam straat Live: Als ik later groot ben te zien. De bekende figuren uit Sesamstraat voeren drie we ken lang een swingende show op in Den Haag, Den Bosch en Am sterdam. De van oorsprong Amerikaanse voorstelling wordt hierin het Nederlands ge geven. Bert, Ernie, Elmo, Koe- kiemonster, Pino en hun vriend jes brengen in een kleurrijk decor hun show met veel liedjes. Thema is toekomstdromen. Zo wil Koekiemonster een drive-in koekjesrestaurant beginnen. Sesamstraat Live: Als ik latei- groot ben is vanaf vanavond tot en met zondag 6 mei te zien in het Nedei'lands Congrescen trum in Den Haag, op 8 en 9 mei in de Maaspoort in Den Bosch en 11,12 en 13 mei inde Rai in Am sterdam. Algemeen reserve- ringsnummer: 0900-3005000. Dijkrock Aan de Grensweg in Rilland wordt vandaag en morgen voor de tiende keer het festival Dij krock gehouden. Vanavond zijn er vanaf 19.00 uur optredens en morgen wordt om 13.30 uur be gonnen met een open podium. Vanaf 17.00 uur staan er weer verschillende bands op het to neel. Not James Dean De Zeeuwse band Not James Dean vormt vanavond het hoogtepunt van een feest in het kader van het Festival Cultureel Gekleurd in het MFC in Zierik- zee, dat om 19.30 uur begint. De bezoekers kunnen voorts kennis maken met verschillende cultu- Op Drift Jong Op Drift, jongeren van de toneelvereniging Op Drift, spe len en dansen vandaag en mor gen de voorstelling Spiegel, een selectie uit Houd me vast van Jules Feiffer. Het programma bestaat verder uit de klucht Hit te van Peter Chapman door de volwassenen van Op Drift. Bei de avonden begint de voorstel ling in het Dorpshuis in Renesse om 20.00 uur. Cabaret Het eindresultaat van cabaret workshops voor jongeren wordt vanavond vanaf 20.00 uur ge presenteerd in 't Beest in Goes. Deze korte voorstellingen wor den om 2115 uur gevolgd door een optreden van het cabaret duo Reijn en Goed (Renate Reijnders en Kim Goedegebu- re). Erwin Nyhoff Erwin Nyhoff en zijn band ge ven morgenavond een concert in Porgy Bess in Temeuzen. Hij kreeg ooit bekendheid als zan ger, gitarist en liedjesschrijver van The Prodigal Sons. Aan vang 21.00 uur. Brogum Twee bands treden morgen avond vanaf 22.00 uur op in Brogum in Zierikzee. Butt Plug maakt muziek die metalcore wordt genoemd en Backfire is een hardcoreband. Lonesome Cowboy Jeugdtheatergezelschap Dox speelt zondag de dansvoorstel ling Lonesome Cowboy in 't Beest in Goes. Achttien veel kleurige jongeren onthullen langs de vangrail van de snel weg hun verlangens, inclusief de dilemma's. Alleen zijn of lie ver samen. Aanvang 20.30 uur. Pink Carpet De band Pink Carpet brengt maandag een combinatie van eigen werk en covers in De Klomp in Ovezande. Dit vijftal uit Oost-Souburg en omgeving komt met stevige rock en pop. 1. Anouk - Lost Tracks (1) 2. Anastacia - Not That Kind (2) 3. Golden Earring - The Devil Made Us Do It (3) 4. Dido - No Angel (5) 5. St Germain - Tourist (6) 6. Alessandro Safina - InsiemeA Te (7) 7. Ilse Delange - Livin' On Love (9) 8. De Smurfen - 3,2,7 Smurfenhits (16) 9. Mark Knopfler - Sailing To Philadelphia (12) 10. Gregorian - Masters Of Chant (13) Feestelijke onthulling van de Fox Kids-tram in Amsterdam door Tante Soesa. foto Jeroen Bouman/Benelux Press

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 11