Dj Mason mixt en speelt viool Met dat effen wit kun je scoren Wie nooit van de liefde genoot is bij leven al dood Anouk wordt publiekstrekker op Parkpop Baby Spice onthult recept voor girlpower Liam van Oasis mag niets meer Morgenavond disco theek Hayotzer in Tel Aviv, zondag La Plaza in Goes en hij gaat ook nog naar Chicago: dj Mason reist de hele wereld rond. De Am sterdammer is ook niet zo maar een disc jockey. Terwijl hij dance-platenmixt, speelt hij namelijk ook elektrische viool. Dj Mason heet in het echt Ja son Chronic. Hij is eenen twintig jaar oud en al zes jaar dj Sinds een tijdje speelt hij ook vi ool tijdens zijn gigs. „Ik heb een De van oorsprong Haagse rockdiva Anouk zal dit jaar een van de grote publiekstrek kers zijn op Parkpop. Ook Ilse de Lange, Venice en Luciano zullen op zondag 24 juni optre den in het Zuiderpark. Dat heeft de organisatie be kendgemaakt. Ook bracht ze de namen van The Barenaked La- dies en de Nederlandse gitaar band Johan naar buiten. Eerder werd al bekend dat de Fun Lo- vin' Criminals, Novastar, Geor ge Thorogood, de Heideroosjes, Sonia Sada en dj's Wipneus Pim waren gecontracteerd. Met de bekendmaking van de nieuwe namen is het program ma van Parkpop compleet. Parkpop is het grootste gratis popfestival in Europa. Vorig jaar kwamen trok het evene ment in het Haagse Zuiderpark 375.000 bezoekers. ANP klassieke muziekopleiding ge volgd en speel al veertien jaar viool. Vanaf deze winter doe ik dat dus ook in de discotheken waar ik kom", vertelt dj Mason, terwijl hij op het punt staat op het vliegtuig naar Tel Aviv te stappen. Jason raakte op zijn veertiende geïnteresseerd in dance-muziek en het mixen van platen. Al snel draaide hij in discotheken. Be langrijk voor hem was zijn werk bij The 12-inch Show op New Dance Radio, een programma 'gespecialiseerd' in het uitzen den van live-mixen van interna tionaal beroemde dj's als Jay- dee, Tiësto, Carl Cox, Jeff Mills en Kevin Saundersen. Geluidseffecten Dj Mason draait voornamelijk progressive en trance-muziek. Wat vindt het publiek ervan als hij daarbij plots viool gaat spe len? „De reacties zijn erg goed. Ik improviseer op muziek die ik van te voren heb uitgezocht, waar de viool bij past, en men sen vinden het leuk. Maar ik speel niet de hele tijd viool. Dat kan niet bij alle platen." Dj Ma son gebruikt als hij draait via voetpedalen ook speciale ge luidseffecten. Dj Mason heeft nu elke maand een gig in discotheek Hayotzer in Tel Aviv. Hij gaat ook regel matig naar Finland om te draai en. En hij is bezig met het produ ceren van platen. Hij doet dat bij Amsterdam Records, een nieuw dance-label en dj-boekingsbu reau in Amsterdam. Zijn eerste productie heet 'Ma son's violin', een cd-single die naar verwachting deze zomer uitkomt. Carla van de Merbel Dj Mason draait muziek en speelt daarbij viool in discocafé La Plaza in Goes, zondag 29 april, 24.00 uur. vrijdag 27 april 2001 Dj Mason treedt zondagavond op in La Plaza in Goes. foto Mare Phillipe Vos De Gouden Zoen, de prijs voor het allermooiste 12 boek van het jaar 2000 is maandag uitgereikt aan Marita de Sterck voor haar roman Wild Vlees. Karlijn Stoffels en David Almond kregen voor respectievelijk Rattenvanger en De wilder nis ieder een Zilveren Zoen. In 1997 begon uitgeverij Que- rido een interessante reeks van ook nog eens prachtig vormgegeven boeken: romans voor lezers van 12 tot 16 jaar en ouder. Van deze paperbacks met flappen verschenen tot nu toe ruim dertig titels, waaronder romans van HellaS.Haasse, Cy- rille Offermans en Willem van Toorn, maar ook van (jeugdboe kenauteurs als Bart Moeyaert, Anne Provoost, Toon Tellegen en Edward van de Vendel. Vol gens de uitgever gaat het om 'een kleine literaire revolutie' i i j ;r - - - p w as?' 4#' c' 8 van boeken 'kleurrijk als het le ven'. In ieder geval doet de reeks het met vier Gouden Zoenen, drie Gouden Uilen, enkele Wou tertje Pieterse Prijzen en (Vlaamse) Boekenleeuwen goed bij literaire jury's. De Gouden Zoen-jury besloot dit jaar zelfs dat het podium met het beste dat vorig j aar voor j ongeren ver scheen, geheel gevormd wordt door drie titels uit de reeks. Wild Vlees van Marita de Sterck gaat over de zeventienjarige Max die te laat hoort dat zijn grootvader verongelukt is en al begraven. Om zijn verdriet te verwerken gaat hij op zoek naar antwoord op alle vragen rond het fatale ongeluk. Uiteindelijk blijkt zijn vriendin Linde meer voor hem te betekenen dan hij veronderstelde: 'Mijn grootvader had altijd al een zwak voor Linde gehad. „Daar zullen ze nog naar flui ten!" „Naar wie?" „Naar Linde." „Wie dan wel?" „Allemaal, de vrachtwagen chauffeurs, de bouwvakkers, de postbodes..." „Waarom?' „Omdat ze niet anders kunnen, Max. Omdat dat wiegende danspasje van haar werkt als een afstandsbediening." Hij had zachtjes tussen zijn tan den gefloten en erbij gelachen op een manier die me woedend had gemaakt. Hoe bozer ik was geworden, hoe harder hij had moeten lachen. „Ze heeft bemind vlees, jon gen." „Wat wil dat nu weer zeggen?" „Dat ze alle vrijers kan krijgen die ze wil. Je zult je moeten haasten." De gedachte alleen al was on verdraaglijk. „Het leven is een zeepbel, Max. En wie nooit van de liefde ge noot, die is bij leven al dood.'" De allereerste Gouden Zoen werd in 1997 uitgereikt aan Karlijn Stoffels voor haar jeugdroman 'Mosje en Reizele'. In Rattenvangerwaarmee ze opnieuw in de prijzen valt, ver telt ze het verhaal van de veer tienjarige Lori die het thuis niet getrofEen heeft en daarom een gemakkelijke prooi wordt voor de student Mark: 'Hij is thuis, het is nog vakantie. Ik ga meteen op de bank zitten. Hij heeft vast met ongeduld op me gewacht, want hij komt naast me zitten en begint me uit te kleden. Deze keer is het minder erg. Mis schien raak ik eraan gewend. Ik houd wel mijn ogen dicht. Als hij mijn slipje uitdoet geef ikhet bijna op, maar ik zet door. Hij raakt me alleen met zijn vin gers aan en daarna met zijn mond. Het lijkt eigenlijk ver weg wat er daarbeneden ge beurt en het voelt niet naar. Zoe nen is stukken erger, en dat doet hij niet meer, beloofd is beloofd. Het duizelige gevoel heeft een voordeel: er bestaat intussen niks anders. Ik ben alleen maar een lichaam. En dat lichaam is wonderbaarlijk. Overal blijken to verplekjes te zitten en verbor gen bronnetjes van plezier. Bij elke nieuwe vindplaats stokt mijn adem en raast mijn bloed met dubbele snelheid door mijn aderen.' Geheimzinnig De Engelse schrijver David Al- mond kreeg vorig jaar voor zijn debuut 'De schaduw van Skel- lig' een Zilveren Griffel. Voor De wildernis mocht hij deze week in Amsterdam een Zilveren Zoen ophalen. Het is een ge heimzinnig verhaal over het spel van de Dood waaraan Kit Watson gaat meedoen nadat hij op een dag het schoolplein af liep 'en de leden van Askews groep bij elkaar (zag) staan. Bobby Carr, de anderen, en Al- lie, die er zwijgend bij hing. Ze zag me kijken en grinnikte. Ze zat bij me in de klas. Ze woonde achter ons in een huis aan het dorpsplein van Stoneygate. Op een ochtend zette ze het op een hollen om me in te halen toen ik naar school liep. „Ik ben Allie Keenan,', zei ze.' Jan Smeekens Marita de Sterck: Wild Vlees; 170 blz.; 29,95 Karlijn Stoffels: Rattenvanger; 137 blz.; 25.00 David Almond: De wildernis; 183 blz.; 28,50 illustratie Dooreman Hendryckx, uit: Wild Vlees illustratie Virpi van Benthem, uit: Rattenvanger Emma Bunton, nog steeds be ter bekend als Baby Spice, heeft eindelijk het geheime re cept vóórhaar 'girlpower' be kend gemaakt. Haar moeder Pauline is de enige echte bron. Emma wilde net als haar moe der worden als ze ouder werd. Daar kwam bij dat moeder ook lessen gaf in karate. De Spice Girl leerde goed van zich af te bijten, dankzij moeders belang rijkste les: „Als je een man tus sen de benen trapt, bezorg je hem de grootste pijn ter we reld." Oasis-gitarist Noel Gal lagher heef t een li j st met ge boden opgesteld voor zijn broer Liam. Noel zegt dat hij de wilde levensstijl en slechte gewoontes van zijn broer niet langer pikt. De lijst bevat dan ook een ver bod op vloeken, vrouwen, alco hol en nachtclubs. Aanleiding was het plotselinge vertrek uit de band van Noel na een ruzie met Liam over zijn dronke mansgedrag. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Om die jeugd ook in huis te krijgen, organi seert de Middelburgse Zaterdag Voetbal Club volgende week woensdag een open dag voor jonge voetballers. „De club is vorig jaar ontstaan na de scheiding met de zondag afdeling van de Middelburgse voetbalclub", legt adviseur Hans Koole uit. „We hebben in middels vier seniorenteams, maar nog geen jeugdelf tallen. Die zijn van belang voor de doorstroming naar de hogere elftallen, maar jeugd zorgt ook voor sfeer en gezelligheid bin nen de club. MZVC wil vooral een club zijn, waar iedereen met plezier speelt. Door een goede mondelinge reclame, maar ook door het organiseren van open middagen voor de jeugd probe ren we dat te bereiken." Voor twee jeugdleden staat de overstap naar MZVC al bij voor baat vast. De afgelopen week WÊkBÊÊBÊÊÊ^ iSÈSXËÊÈÈÈIÊËÈ&ÈÊÊÊÈÊÊÈÈ' II U' Rob van Elewout (1) en Mark van Wijngaarden stappen over naar de Middelburgse Zaterdag Voetbal Club. foto Ruben Oreel hebben Mark van Wijngaarden (13) en Rob van Elewout (14) flyers uitgedeeld met de uitno diging om op 2 mei eens een kijkje te komen nemen op sport park De Nadorst. „Mijn neef keept al bij MZVC en die is erg enthousiast over de sfeer. Mijn besluit staat dus al vast", vertelt Mark. „Bovendien speel ik veel liever op zaterdag dan op zon dag. Op zaterdag spelen ben je van jongaf aan al gewend. Dus vandaar." Ook Rob ziet de nieu we club helemaal zitten. „M'n halfbroer is er trainer, dus dat is ook al een reden." De gratis groenwitte shirts van hun huidige club worden aan het begin van het nieuwe sei zoen omgeruild voor het effen wit van MZVC. En dat gaat geld kosten. „De leden betalen bij MZVC hun eigen shirtjes", legt Hans uit. Voor Mark en Rob vormt dit geen enkel probleem. „Zo leer je zuinig te zijn op je spullen", zegt Mark. MZVC timmert in het eerste ge boortejaar al flink aan de weg. Het derde team is kampioen ge worden en het eerste team heeft een periodetitel in de vierde klas op zak. „Bovendien verhuizen we in september naar de nieuwe velden van van het sportcom plex Veerse Poort", zegt Mark. „Krijgen we ook een nieuwe kantine en kleedlokalen. Ik zie het helemaal zitten." Het plezier in voetbal en het en thousiasme moeten de basis vormen van een actieve jeugd afdeling van MZVC. „Voor jon gens én meisjes, want ook die laatste groep is volgende week van harte welkom bij ons op de Nadorst", voegt Hans er toe. Hans Segboer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 10