Zwembad kost Sas 1,5 miljoen Veel te beleven tijdens Koninginnedag Disco La Mar eindelijk open na verbeten strijd met omwonenden Ihn-il' I CDA Hulst pleit voor uitgebreidere zorg aan ouderen I nterieu r IkEEll Totaa I Vrachtwagen botst op trein Onderhoud noodzakelijk Vaartocht met laatste originele hoogaars Wissenkerkse leerlingen uit protest dagje thuis Comfortabel wonen begint bij gezellig winkelen M Disco-eigenaar Martin Heijt voorziet geen overlast voor omwonenden. foto Peter Nicolai door Pascalle Cappetti IJZENDIJKE - Na een lange juridische strijd opent disco theek La Mar in het buurt schap Mollekot, ten zuiden van IJzendijke, 12 mei de deu ren. Drie jaar na de omvor ming van café Mollekot tot disco vingen de buurtbewo ners bot bij de Raad van State. Eigenaar Martin Heijt gaat er van uit dat de omwonenden geen overlast zullen onderwin den. Het pand is volgens de ei sen geïsoleerd en drugs, waar voor de buurt vreest, worden niet getolereerd, stelt Heijt. Heijt en clubmanager Dirk Caboor, alias dj Brown, zijn blij dat de zaak nu echt open kan. Sinds 1996 is Heijt bezig om het plattelandscafé, dat een kwijnend bestaan leidde, om te bouwen tot een disco theek die jongeren uit Vlaan deren en Zeeuws-Vlaanderen moet trekken. De gemeente Oostburg ver strekte een milieuvergunning, die vervolgens werd aange vochten door enkele omwo nenden. De Raad van State verklaarde eind vorig jaar het bezwaar ongegrond, waarmee Heijt eindelijk zijn zaak kon openen. ,,Ik heb de afgelopen jaren op een laag pitje ge draaid, maar nu hoop ik de schade in te halen." Heijt en Caboor rekenen erop dat vóór de openingsdatum al le brandveiligheidsvoorwaar- den van de brandweer en de gemeente Oostburg zijn inge willigd en dat ook de grens- blokkade in verband met mond- en klauwzeer - de dis cotheek ligt precies aan de grens - weer is opgeheven. Decibelmeter Om zoveel mogelijk aan de be zwaren van omwonenden te gemoet te komen, heeft de dis cotheek een eigen decibelme ter geplaatst en zijn de ramen dichtgemaakt. „Daarmee ho pen we gemeente en politie voor te zijn." Flyers, advertenties in het po pulaire jongerenmagazine Move X en op de Kaprijkse ra diozender C-Dance moeten de jongeren erop attent maken dat zij voortaan niet meer naar discotheken over de grens, bij voorbeeld Lamborgini in Mal- degem of Zillion in Antwer pen, hoeven om aan hun weke lijks portie vertier te komen. Diskjockey Dirk Caboor denkt met progressieve house, tran ce, soft techno, club en mellow een breed publiek aan te spre ken. „Qua capaciteit kunnen we natuurlijk niet concurreren met de discotheken over de grens. Wij moeten het hebben van onze goede muziek en sfeer, maar we denken dat de mensen daar juist weer naar op zoek zijn. In zo'n megadis- cotheek kent niemand elkaar." door Sheila van Doorsselaer HULST - De Hulster CDA-frac- tie bepleit de uitbreiding van verzorgingsplaatsen voor oude ren in de gemeente. Dat moet dan wel zoveel mogelijk gebeu ren in de eigen woon- en leefom geving van de ouderen. Behalve nieuwbouw moeten volgens het CDA zoveel mogelijk bestaande woningen zodanig worden aan gepast dat ouderen zo lang mo gelijk zelfstandig kunnen wo nen. Dit in combinatie met thuiszorg. Vanwege de toenemende ver grijzing en ontwikkelingen op het gebied van ouderenbeleid (zowel landelijk en provinciaal als gemeentelijk) heeft het CDA Hulst een voorlopige visie sa mengesteld. De partij meent dat opname in een verpleeg- of ver zorgingshuis zo lang mogelijk uitgesteld moet worden en dat het gemeentelijk beleid wat dat betreft aan moet sluiten op de wensen van de ouderen. Het voornemen van De Blaauwe Hoeve in Hulst om 175 zorgflats te bouwen op het terrein van het zorgcentrum, wordt gesteund door het CDA. Toch breekt de fractie een lans voor de ouderen in de kleine kernen. Volgens het CDA moet er in de dorpen ook invulling worden gegeven aan zogenaamde welzijnssector, dus het behouden van winkels en activiteiten, zaken die voor senioren die in hun eigen dorp willen blijven wonen van be lang zijn. Het realiseren van een huisartsenpraktijk en een apo theek in De Blaauwe Hoeve vindt het CDA op zich een goede ontwikkeling, maar de partij stelt nadrukkelijk dat er in de kern Hulst een of meer huisart senpraktijken gevestigd moeten blijven voor de vele senioren die in de binnenstad van Hulst wo nen. Zorgflats Omdat de partij de zorg voor ou deren dicht bij huis wil houden, is zij voorstander van de uit bouw van het woonzorgcen trum aan de Hulster Korte Bel- lingstraat tot vijftig zorgflats zodat daar ook 24-uurszorg ver leend kan worden. Ook zou de capaciteit van de Lange Akkers in Koewacht en Sint Antonius in Kloosterzande uitgebreid moeten worden. Het CDA vindt dat in Sint Jansteen, een kern met 3300 inwoners, ook de mo gelijk van een woonzorgcen trum moet worden bekeken. Voor die ouderen die dor aan passing van hun woning langer zelfstandig kunnen blijven wo nen, zou zorg aangeboden moe ten worden die wordt aange stuurd vanuit een centraal punt, bijvoorbeeld De Blaauwe Hoe ve. Het CDA is er voorstander van dat in de zorgcentra de huidige verzorgingshuiscapaciteit wordt opgewaardeerd tot ver pleeghuiscapaciteit. Dit zou de privacy van de bewoners ver groten en tevens de wachtlijst problematiek oplossen. CDA Hulst wil samen met de plaatse lijke afdelingen komen tot een specifieke werkgroep die zich bezig gaat houden met het be grip 'zorg'. NIEUWDORP - Een 39-jarige vrachtwagenchauffeur uit Den Bommel is gistermorgen rond tien uur lichtgewond geraakt nadat hij op de spoorovergang bij de Polenweg in het Sloege- bied tegen een goederentrein botste. De trein vervoerde ver giftige en brandbare stoffen. Gevaarlijke situaties bleven uit. De trein, die de vrachtwagen met aanhanger in de flank raak te, reed stapvoets. Als gevolg van de klap wei'd de vrachtwa gen, die schroot vervoerde, zo'n elf meter opgeschoven. De laad bak met oud ijzer kwam gekan teld tot stilstand. De truck en wat verkeersborden in de omge ving raakten ernstig bescha digd. De trein liep blikschade op. De 42-jarige machinist uit de gemeente Borsele bleef onge deerd, evenals de rangeerder, afkomstig uit dezelfde gemeen te. De vrachtwagenchauffeur liep licht hoofdletsel op en had nekpijn. Hij is voor controle naar het ziekenhuis gebracht. door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Burgemees ter en wethouders van Sas van Gent mogen dan, met het oog op de gemeentelijke herindeling, de privatisering van het Sasse openluchtbad even in de ijskast hebben gezet, ze willen na de zo mer het bad wel een grote on derhoudsbeurt geven. De Sasse raad wordt deze week gevraagd daarvoor anderhalf miljoen gulden beschikbaar te stellen. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit in Middel burg biedt in samenwerking met de Stichting Behoud Hoog aars belangstellenden de moge lijkheid mee te varen met de laatste nog varende originele visserman-hoogaars YE, ge naamd de Andries Jacob. De hoogaars is gebouwd in 19 0 0 in Tholen en thans eigendom van de Stichting Behoud Hoog aars. Gevaren wordt op het Veerse Meer en er wordt een be zoek gebracht aan het eiland 'de Haringvreter'. Tijdens de zeil tocht geeft de bemanning tekst en uitleg over de visserij van weleer. Belangstellenden kun nen kiezen of ze vrij dag 18 of za terdag 19 mei mee willen varen. De kosten bedragen vijftig gul den voor ZVU-leden en zestig gulden voor niet-leden. Ver trek- en eindpunt is de steiger bij de Camp veerse Toren in Vee- re. Aanboord zijn koffie, thee en trisdranken tegen betaling ver krijgbaar. Voor een lunchpak ket dient zelf gezorgd te wor den. Voor nadere inlichtingen kan contact worden opgenomen met het bureau van de ZVU. Volgens wethouder R Bertram (financiën) moet er voor de win terperiode begint, het een en an der aan het bad worden gedaan. Gebeurt dit niet, dan kunnen de betonnen zwembakken door weersomstandigheden en op- stuwing van het grondwater on herstelbaar worden bescha digd. Het college wil dit koste wat kost voorkomen. Daarnaast moet het bad worden aangepast om te voldoen aan de milieu- en veilighei dsvoorschrif ten Wethouder Bertram: „Ander half miljoen gulden is voor Sas van Gent een forse investering. Neemt niet weg dat de raad en de bevolking van Sas van Gent zeer nadrukkelijk te kennen hebben gegeven dat het open luchtbad hoe dan ook behouden moet blijven. De privatisering mag clan even in de wacht zijn gezet, met het groot onderhoud kunnen we niet wachten", aldus de wethouder. Computers De Sasse raad buigt zich don derdag 26 april over het voor stel. Tijdens de vergadering komt verder de aanschaf van 22 computers voor ambtenaren en een aantal voor de raadsleden aan de orde. Het ambtelijk pc- project kost de gemeente 75.000 gulden, de aanschaf van pc's voor de raad komt uit op vijftig mille. De raad spreekt zich verder uit over de bouw van een milieu straat in de Terneuzense Koegorspolder. Deze voorzie ning moet heel de Kanaalzone gaan bedienen. Deelname aan de gemeenschappelijke milieu straat kost de gemeente per half jaar zo'n 128.000 gulden. Zodra de voorziening in de Koegors polder in gebruik wordt geno men, sluit het Sasse milieupark. De raadsvergadering begint om 19.30 uur in het Sasse gemeen tehuis. woensdag 25 april 2001 door Ingrid Huibers WISSENKERKE - Een vierkoppig actiecomité dat strijdt voor een officiële benoeming van (nu nog plaatsvervangend directeur) R. Meuldijk tot directeur van openbare basisschool De Vliete in Wissenkerke, heeft alle ouders opgeroepen hun kinderen vandaag van school te houden. Het groepje ouders is het niet eens met B en W van de gemeen te Noord-Beveland die een nieuwe directeur aan willen stel len. Wethouder A. Dees spreekt vandaag met drie kandidaten voor de functie. Meuldijk kreeg vanhaar onlangs het dringen de advies niet mee te solliciteren. Dees zegt desgevraagd liever met een schone lei te willen be ginnen. SHOWROOM NIEUWERKERK: RIJKSWEG 26, TEL 01 1 I - 641268 SHOWROOM GOES: MARCONISTRAAT 15, TEL 01 13 - 220840 KASTEN, ZITMEUBELEN, SALONTAFELS, EETKAMERS, SLAAPKAMERS, ZONWERING. GORDIJNEN, VERLICHTING. VLOERBEDEKKING EN VLOEREN (Advertentie) Moet je hem daar nou op dat plaatje zien staan! Is het geen schoonheid, die twee-zitter? Wacht maar af tot je hem in werkelijkheid ziet. Tot je gevoeld hebt hoe die bank een weldaad is voor je benen, je rug, je nek. Dat ligt er natuurlijk aan hoe je gaat zitten. Maar hij kan het echt hebben om iemand in alle houdingen een comfortabel gevoel te geven. Het is de Boston uit de Erpo collectie. Hij is er ook als fauteuil en als driezitter. Zo kun je ook combineren om een heel comfortabele en gezellige zithoek te maken. 9.45 uur: Beatrixboom, hijsen van de vlag; 10.45 uur: Speeltuin de Miertjes, optre den showband De zwaluw; 11.30 uur: Dallinga, oranjereceptie met concert muziekvereniging Sluiskil; 13.30 uur: Meulengat, spelmiddag voor ouderen; 13.30 uur: Speeltuin De Miertjes, optre den clown voor kinderen tot en met groep 6; 14.00 uur: Voetbalveld, jeugdzeskamp voor kinderen vanaf groep 6 en voetbal toernooi voor buurtteams; 15.00 uur: Voetbalveld, optreden show band De Zwaluw; sintjansteen 8.00 uur: Martje van Wardje, rommel markt schoolkinderen groep 5 tot en met 8; 9.00 uur: Luiden van de klokken; 9.15 uur: Gymzaal sportveld, vertrek la- waaioptocht kinderen groep 1 tot en met 4; 10.15 uur: Speelplaats basisschool Ing- helosenberghe, spelletjes kinderen groep 1 tot en met 4 en oplaten ballon nen; 13.30 uur: De Warande, oranjebiljart en kaarten; 13.30 uur: De Warande, vertrek familie- fietsrally; l terneuzën 12.00 uur: Dokweg, rommelmarkt; 12.30 uur: Vaarvijver aan Herengracht, scheepsmodellenshow; 13.30 uur: Markt, muzikale optredens; 14.00 uur: Markt, tatoeage kinderen; Dokweg, spelletjescircuit voor jeugd en disco; 18.45 uur: Markt, ballonnenoptocht 19.30 uur: Markt, optreden One Two Trio; 20.00 uur: 't Schelpenhoekje, playback en oranjebal; vogelwaarde 9.00 uur: parkeerterrein sportveld, ver trek lawaaioptocht met versierde fietsen; 10.00 uur: sportveld, spelletjescircuit voor kinderen tot 10 jaar en mini-zes kamp voor kinderen van 10 tot en met 14 jaar; 14.00 uur: Sportveld, zeskamp. 19.00 uur: Café 't Karrewiel, start fiets- puzzeltocht; i westdorpe 10.00 uur: 't Verlaet, hijsen van de vlag en optocht versierde fietsen; 10.00 uur: schutterslocatie Sint Sebasti- aan, koninginnedagschieting voor ieder een; 13.30 uur: Concordia, kaarten en bingo voorouderen; 13.30 uur: De Kreeke, voettocht met op drachten; 19.30 uur: Concordia, tienerdisco en playback; zandstraat 9.30 uur: De Straete, fietsen versieren voor kinderen tot en met 12 jaar; 10.30 uur: De Straete, playbackshow en disco voor de jeugd; 13.30 uur: De Straete, kinderspelen; 14.00 uur: De Straete, gaaibollen; 19.00 uur: De Straete, ballonnenoptocht met showband Sas van Gent; 20.30 uur: De Straete, playbackshow voor tieners en volwassenen; HULST - Oranje- en feestcomi tés hebben voor de Koninginne dagviering weer aantrekkelijke programma's opgesteld voor jong en oud. In diverse plaatsen zijn er ook activiteiten voor ou deren. In verband met mond- en 0 klauwzeer gaat het concours voor pony's en paarden van de Honteruiters in Kloosterzande met door. Ook enkele duiven vluchten zij n om dezelfde reden te afgeblazen. Optredens van mu ziekverenigingen en de oproep aan inwoners om de vlag uit te hangen geven de dorpsfeesten extra kleur. Hieronder per dorp een overzicht van het Koningin nedagprogramma aardenburg 8,00uur: Markt, rommel-, hobby- en stek- jesmarkt en vertrek wandeltochten over 4 en 8 kilometer; 9.00 uur: klokgelui; 9.40 uur: Plein dorpshuis, versierde fiet- senoptocht m.m.v Aardenburgse Fanfa re; 10.00 uur: Markt, Vlaamse markt van plaatselijke verenigingen en tevens klei ne huisdierenkeuring; 10.30 uur: Markt, stoeptekenen; 11.00 uur: Markt, zaklopen en rodeostier voor de jeugd; 13.15 uur: Markt, middagprogramma mei schminken, springkasteel, rodeo slier, ballenbak, poppentheater, play backwedstrijd, eieren gooien en diverse spelletjes; 19.00 uur: Markt, avonturentocht voor jong en oud; 21.00 uur: Markt, afsluiting festiviteiten met optreden orkest; Faxel l 8.15 uur: klokluiden; 8.30 uur: leerlingen van de basisscholen worden opgehaald door showband Jong Axel en Christelijke Drumfanfare Hosan na; 9.00 uur: Markt, hijsen van de vlag met samenzang; 9.15 uur: Markt, toespraak burgemeester J. Mulder; (Advertentie) i i ijila Kies vóór 28 april voor Zeeuws Groen. Ga naar www.zeeuwsgroen.nl of bel 0800 - 5150. Kinderoptocht tijdens een eerdere Koninginnedagviering in Groede 9.30 uur: Markt, Vlaamse kermis voor groepen 3 tot en met 8; 10.00 uur: De Halle, Tobias Magic Kinder- show voor groepen 1 en 2 en leerlingen speciaal onderwijs; 13.00 uur: Noordstraat en omgeving, vrijmarkt voor jong en oud; 13.30 uur: Markt, kleine zeskamp voorde groepen 7 en 8; 16.30 uur: Markt, vertrek optocht met versierde fietsen; 19.00 uur: Markt, grote zeskamp; i cadzand 9.30 uur: 'tZwin, vertrek optocht versier de fietsen met muziekgezelschap; 10.00 uur: 'tZwin, Oudhollandse spelle tjes; Mariastraat, Rommelmarkt; 13.30 uur: 't Zwin, vertrek fietspuzzel- tocht voor jong en oud; 18.30 uur: discotheek Joy, kinderdisco; 20.30 uur: Joy café, prijsuitreiking fiets- puzzeltocht met aansluitend oranjebal; i graauw ~1 9.00 uur: Parkeerterrein Dorpsstraat, ver trek lawaaioptocht met versierde fietsen; 9.30 uur: speelplaats Sint Joseph- school, spelletjes voor basisschooljeugd met thema 'cowboys en indianen'; 13.00 uur: Café van Grol, vertrekfotopuz- zelzoektocht; 19.00 uur: rondgang fanfare Nooit Ge dacht; 20.00 uur: Café van Grol, prijsuitreiking fotopuzzelzoektocht; heikant i 9.00 uur: Basisschool Heidepoort, spelle tjes voor kinderen; 13.00 uur: Heidepoort, vertrek fietsenral- iy; 13.30 uur: 't Heike, biljarten, koersbal en pieren voor ouderen; 19.00 uur: Café Du Commerce, kaarten en biljarten; i hoek ~T 9.30 uur: programma voorOuderen in de Lovenhoek: Vlaamse volksspelen en kampioenschap sjoelen; 13.30 uur: Dansmiddag met enkele de monstraties; 14.30 uur: Trekking loterij; 9.45 uur: algemeen programma: Molen plein, kinderspelen en Vlaamse kermis; sportveld, buurten-voetbaltoernooi; 10.15 uur: Vremdieke, koffieconcert; 13.00 uur: Markt, amusement met 2 Tops; 13.30 uur: Markt, windlustrally; 15.00 uur: Markt, kampioenschap eieren gooien; i kloosterzande 9.30 uur: Hof te Zandeplein, officiële ope ning festiviteiten met toespraak burge meester A. Vogelaar en spelen van Wil helmus; ballonwedstrijd voor kinderen; 10.00 uur: Speelveldje bij Ter Duinen, spelprogramma groep 1 en 2; Speelweide zwembad, spelenkermis groep 3 tot en met 8; 10.30 uur: Voetbalveld, jeugdtoernooi V. V. Hontenisse voor A- en C-junioren; 14.00 uur: De Klaroen, fietsenrally van 12 en 25 kilometer; De Kastanje, toerrit fietsers over 50 kilo meter; 14.30 uur: De Kastanje, oranjekaarting; i koewacht 10.00 uur: De Vlaschaard, optreden clown Bobo; 14.00 uur: De Vlaschaard, bingo en biljart voorouderen; De Lange Akkers, kaarten; 14.30 uur: voetbalveld, kinderspelen; 20.30 uur: voetbalveld, lampionnenop- tocht met muziekvereniging EMM; i lamswaarde 9.15 uur: Basisschool de Oostvogel, sa menkomst schooljeugd en onder bege leiding fanfare naar sportveld; 9.30 uur: Sportveld, start kinderspelen; 14.00 uur: De Luifel, start fietsenrally; 14.30 uur: Café de Lamsoren, oranjes- chieting; 20.00 uur: Café De Vier Jaargetijden, prijsuitreiking fietsenrally; i nieuw-namen 10.00-12.00 uur: Voetbalveld, spelletjes voorde jeugd; 14.00-17.00 uur: Antoniusplein, kraam- foto Peter Nicolai pjes met spelletjes en tevens vertrek fo tozoektocht; i philippine 9.00 uur: Centrum, rommelmarkt; 10.30 uur: Markt, fietspuzzeltocht; 13.30 uur: Schotse Hoek, ouderenmid- dag; 14.00 uur: Markt, meerkamp voor teams en gezellige markt van plaatselijke ver enigingen; 21.00 uur: De Kaaie, feestavond metlive- muziekvan de bands Jay Walken Cheeky Blighters; i schoondukë 7.00 uur: Markt, rommelmarkt; 9.00 uur: Markt, ballonnenclown en ver koopwafels; 10.00 uur: Markt, optreden muziekver eniging OKK; 10.30 uur: Tent op markt, poppenkast; 13.30 uur: Markt, puzzelloop 13.30 uur: Tent Markt, dartscompetitie; 16.00 uur: Tent Markt, miniplayback- show; 18.45 uur: Tent Markt, halve finales en fi nale dartstoernooi; 20.00 uur: Tent Markt, optreden band Just 4U; sluiskil 1 9.30 uur: Meulengat, optocht versierde fietsen;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 53