Kinderen uit protest dag thuis Oranjeverenigingen verwachten veel volk PZC Op Drift zoekt het in de humor jft Vrachtwagen botst op goederentrein bij Nieuwdorp Oranje gloed over televisietoren Goes I nterieu r Lkonll Totaa I ,23 Wissenkerkse ouders boos Vaartocht met laatste originele hoogaars Comfortabel wonen begint bij gezellig winkelen woensdag 25 april 2001 doorlngrid Huibers WISSENKERKE - Een vier koppig actiecomité dat strijdt voor een officiële benoeming van (nu nog plaatsvervangend directeur) R. Meuldijk tot direc teur van openbare basisschool De Vliete in Wissenkerlte, heeft alle ouders opgeroepen hun kin deren vandaag van school te houden. Het groepje strijdende ouders is het niet eens met het voornemen van burgemeester en wethouders van de gemeente Noord-Beveland om een nieuwe directeur aan te stellen. Gewapend met buggy's en vast besloten zich niet af te laten schepen, togen zo'n vijftig ou ders en hun kroost gistermiddag onder leiding van het actieco mité naar het gemeentehuis in Wissenkerke om verantwoorde lijk wethouder A. Dees duide lijk te maken dat hun pleidooi voor het behoud van 'meester Ron' serieus genomen moet worden. Dees spreekt vandaag met drie kandidaten voor de functie. Meuldijk kreeg van haar on langs het dringende advies niet mee te solliciteren. Wanneer de actievoerders kort na de lunch enigzins giechelend het stadhuis binnengaan, tref fen zij tot hun teleurstelling al leen gemeentevoorlichter H.Krom. Deze deelt mee dat wethouder Dees alleen bereid is met het actiecomité zelf te pra ten. Fijntjes Na wat geharrewar komt de wethouder toch naar beneden, maar alleen om nogmaals te melden dat zij niet met de hele groep wenst te spreken. ('Dan wordt het hier net de Poolse Landdag'). Vervolgens neemt ze wel de gelegenheid te baat om de ouders er fijntjes op te wijzen dat ze officieel alleen met de Medezeggenschaps Raad (MR) van de school overlegt. Opa Dingemanse, die vijf klein- kinderen op de Vliete heeft, hoort het hoofdschuddend aan. „Twee jaar geleden lag de hele school op zijn gat. De toenmali ge directeur was ziek en er hing echt een crisissfeer", vertelt hij. „Dankzij Ron Meuldijk heeft ie dereen er weer zin in. Draait het lerarenteam weer heel goed. Daar moet het gemeentebestuur verder met zijn vingers vanaf blijven." Schone lei Dees zegt desgevraagd liever met een schone lei te willen be ginnen. „Dat heeft het college op basis van gesprekken met de MR en Meuldijk zelf besloten." Uiteindelijk besluit het actieco mité Dees toch maar naar boven te volgen om achter gesloten deuren over de kwestie verder te praten. Een gesprek dat 'hart stikke shit' verloopt, zo meldt woordvoerder W. van den Berge van het actiecomité de verza melde ouders achteraf. „We hebben 0,0 centimeter ruimte gekregen." Plat Dan zit er volgens een aantal vrouwen in de zaal nog maar één ding op: „De hele zaak moet plat", vinden zij. Een gedachte waar ook het actiecomité wel voor te porren blijkt. We gaan deze kat een hele grote bel ombinden", zegt Van den Berge later op de middag nadat hij uitgebreid met de rest van het comité heeft overlegd. „Vanavond gaan we alle ouders bellen om ze te vragen hun kin deren morgen thuis te houden van school." De jongeren van Op Drift repeteren voor 'Spiegel'. foto Pieter Honhoff door Ali Pankow RENESSE - Toneelvereniging Op Drift in Renesse zoekt het voor de jaarlijkse voor stelling dit keer in de humor. De Renesser toneelvereniging speelt vrijdag 27 en za terdag 28 april in het plaatselijke dorps huis de klucht 'Hitte' van Peter Chapman, in een bewerking van het regisseursduo Hans de Hamer en Rinus Pankow. „We hebben het stuk danig ingekort, om dat op die manier de humor veel beter tot uiting komt", zegt De Hamer. Op Drift bracht vorig jaar vijf verschillende een akters, maar heeft nu de keus op één stuk laten vallen, om het publiek zoveel moge lijk variatie te bieden. Wegens het ontbreken van een vaste regis seur bij de Renesser toneelvereniging be sloten voorzitter De Hamer en dorpshuis beheerder Pankow, die tevens middenka der-regisseur is, dit keer de leiding op zich te nemen. „Samen regisseren gaat uitste kend. Je hebt meteen een conflict en dat is toch een eerste vereiste om toneel te kun nen maken", grapt De Hamer. Het verhaal in 'Hitte' speelt zich af in Spanje, waar een echtpaar uit Amster dam een korte vakantie hoopt door te brengen in het zomerhuisje van het be drijf waar de man werkt. De praktijk blijkt wat anders uit te pakken dan de bei de echtelieden hadden gehoopt. Bij de vormgeving is gestreefd naar een gesti leerde weergave van een Spaanse patio. Toneelvereniging Op Drift draait inmid dels voor het tweede seizoen met een eigen jeugdafdeling. De jongeren presenteer den zich al tijdens het Zeeuwse Eenakter festival, het afgelopen weekend. Dat de den ze met een collage van korte sketches uit 'Houd me vast' van Jules Feifer. Het bleek een flitsende mengeling van dans en toneel waarin een vette knipoog naar de wereld van de volwassenen werd uitge deeld, onder de titel 'Spiegel'. Diezelfde presentatie zal vrijdag en zaterdag ook in Renesse worden gegeven. Eenakters De belangstelling voor deelname aan de jongerengroep groeit. De Hamer over weegt dan ook volgend seizoen met twee verschillende leeftijdsgroepen aan de slag te gaan. Verder zou hij met de volwasse nen wel weer een gevarieerd repertoire aan eenakters willen instuderen. „Dat biedt de mogelijkheid om veel spelers te laten meedoen en verschillende speelstij len te laten zien". Mondragon De voorzitter van Op Drift betreurt het dat met de definitieve sluiting van Thea ter Mondragon in Zierikzee het Zeeuwse Eenakterfestival van Schouwen-Duive- land dreigt te verdwijnen. De Hamer overweegt het bestuur van het Zeeuws Centrum voor het Amateurtheater voor te stellen eens aan het dorpshuis in Renesse te denken. „Wij hebben hier een zaal waar 250 mensen in kunnen en voor de kleedac commodaties huren we dan wel enkele porta-cabins. Op Drift wil er in elk geval graag zijn medewerking aan verlenen", aldus De Hamer. De voorstellingen op vrijdag 27 en zater dag 28 april beginnen om 20.00 uur. Beide avonden worden besloten met muziek van Music Centre Muller. ZIERIKZEE - Geen Koningin nedag op televisie, dus meer drukte op straat. Dat is algeheel de verwachting van de oranje verenigingen die zich ook dit jaar weer in het zweet hebben gewerkt voor een feestelijke dag rond het vorstenhuis. Hieronder een overzicht van het program ma op Schouwen-Duiveland. BROUWERSHAVEN 8.45u: Optocht vanaf Schuitkade met thema Zichtbaar in het verkeer, 9.15u: Vlag hijsen op de Markt. 9.45u: Toespraak burgemeester Assel- bergsen ballonnen oplaten. 10.30: Kinderprogramma in tent op de Markt. 11.30: Prijsuitreiking. 13.00: Zeskamp. 15.00: Film uit oude doos en koffie met versnapering voor seniorene doos. 15.30: Prijsuitreiking zeskamp en concert brassband Apollo. 19.00: Trump playbackshow. 21.00: Concert Koel Bewaren. [BRUINISSE Vrijdag 27 april: 18.00: Kinderdisco Fiesta Tropical in Durps'uus. 20.30: Nacht van Oranje met Alice in Wonderbra en Ronaldo in De Pul. Zaterdag 28 april: 19 30: Toneelvoorstelling Het gebeurde in Monte Carlo door Bruse Komedianten en optreden zangeres Anja Kopmels. Maandag 30 april: 7.45u: Koraalmuziek vanaf toren Neder lands Hervormde kerk. 10.00: Aubade op muziektent met toe spraak wethouder Van der Wekken, vlag hijsen en ballonnen oplaten. 10.20: Rondgang met Nu met Hope/Oefening en Uitspanning. 11.00: Poppenkast in Durps'uus en Vos senjacht. 13.30: Brulympics in sporthal De Vanger, karaokeshow Double M in kantine De Vanger. 14.00: Oranje clubmarkt en vrij markt in Molenstraat. 16.30: Skeelertocht jongeren vanaf Durps'uus. 19.00: Denkronde in De Vanger. Zaterdag 5 mei: 15.30: Concert Shanty koor op muziek tent. 20.00: Bonte Zeeuwse avond in Durps'uus. SIRJANSLAND (Advertentie) Straattekenen in Brouwershaven. BURGH-HAAMSTEDE Zaterdag 28 april: 21.00: Karaokeshow in Big S. Maandag 30 april: 9.45u: Sprookjesoptocht kinderen met muziekkorps Witte van Haemstede van uit Burgh. 10.30: Opening feestdag met muziek en zang op Beatrixweide. 10.45: Vlag hijsen. 11.00: Kinderprogramma, Oranjemarkt en concert Witte van Haemstede op Bea trixweide, 13.00: Activiteiten voor jong en oud en kinderoranjemarkt op Beatrixweide. 13.30: Ringsteken bij Slot Haamstede en concert Witte van Haemstede in Duin oord. 14.00: Demonstratie New Western Dancers op Beatrixweide. 16.00: Concert Crosshead and the South- side Horns op Beatrixweide. 21.00: Lampionnenoptocht vanaf Duin oord met Witte van Haemstede en majo rettekorps Ministars. 17.00: Fiets oriëtatierit. 19.00: Barbecue. 21.00: Oranjebal met Trio Lennard Hoek- ELLEMEE-T 15.30: Schminken kinderen bij het Dorps huis. 16.00: Oud Hollandse spelletjes voor kin deren bij Dorpshuis. 17.30: Trekker trekwedstrijden voor jong en oud. 18.30: Life muziek onder leiding van Wil liam van der Hulle. KERKWERVE DREISCHÖR Kies vóór 28 april voor Zeeuws Groen. Ga naar www.zeeuwsgroen.nl of bel 0800 - 5150. 9.00 u: Kerkklokken luiden. 9.30 u: Rondgang met muziekvereniging Crescendo en kinderen met versierde fietsen. 10.00: Opening met vlag hijsen en toe spraak lid gemeentebestuur. 10.30: Jeugdprogramma met kinder voorstellingen op podium bij de kerk en fietsparcours op de Ring. 13.30: Optocht met praalwagens, vooraf gegaan door Crescendo vanaf Goe- manszorg. 14.30: Playback op podium Ring. 9.00u: Opening door lid gemeentebe stuur en Wilhelmus bij 't Kerkerf. 9.30u: Kinderspelen met thema bloemen op de Ring/gymzaal Werve. 10.00: Beachvolleybal voor jongeren. 11.15: Uitslag tekenwedstrijd in café Kerkwerve. 13.00: Bloemenoptocht onder muzikale begeleiding Pink Panters vanaf café Kerkwerve. 14.00: Zeskamp op de Ring. 17.30: Autopuzzelrit vanaf dorpshuis 't Zuudende. 20.00: Playbackshow in Zuudende. 21.30: Oranjebal met The Moon in Zuu dende. I NIEUWERKERK Zaterdag 28 april: 20.00: Oranjefeest in Ons Dorpshuis met Rinko Sound en Koel Bewaren. 2.00u: Feest in café Charlie. Maandag 30 april: 9.00u: Aubade bij Steenzwaenshof met Oefening en Uitspanning en vlag hijsen. 9.30u: Kinderspelen op de Ring en springkussen voor peuters. 11.00: Parcours met buggy's voor jonge ren voor oud-gemeentehuis. 13.15: Optocht met Oefening en Uitspan ning en ballonnen oplaten. 13.30: Kindermarkt aan de Ring met dweilband de Notenkluvers. 13.30: Zitvoetbal en touwtrekken op de Ring. 16.00: Prijsuitreiking. NOORDGOUWE 10.00: Kinderoptocht met drumband Con Amore vanaf obs de Springplank. 10.15: Vlag hijsen en toespraak voorzitter dorpsraad. 11.00: Kinderspelen op de Ring. 13.30: Zeskamp voor volwassenen op de Ring. 15.45: Trekkertrek op de Ring. 16,45: Prijsuitreiking. 17,00: Rock'n rolfeestbij Van der Weijde. foto Marijke Folkertsma 9.00u: Uitdelen ballonnen bij Oosterhof. 9.15u: Harry Potter-optocht met versier de fietsen vanaf dorpshuis Oosterhof. 9.45u: Oplaten ballonnen bij Hofplein. 10.15: Kinderspelen op de markt. 11.45: Prijsuitreiking en traktatie in Oos- terhof. 12.00: Vrijmarkt op Markt met accordeo norkest. 14.30: Vossenjacht vanaf de Oosterhof. 16.00: Gekostumeerd voetbal voor jon geren en volwassenen op sportveld. 17.00: Darttoernooi in café Neffen D'eule. 19.00: Countrydansen op de markt. 20.00: Oranjebal met karaoke in feesttent bij Neffen D'eule. ZIERIKZEE~ OUWERKËRÏC NOORDWËLLË~ 9.30u: Vlag hijsen en zingen op pleintje voor dorpshuis. 10.30: Puzzelrit met auto door het Schouwse land. 13.00: Prijsuitreiking en oranjeborrel. OOSTERLAND 8.00u: Lawaaioptocht kinderen vanaf Dorpshuis. 9.30u: Muziek vanaf de kerktoren door Nieuw Leven. 10.30: Beestenboeloptocht met muziek vereniging Nieuw Leven. 11.30: Prijsuitreiking. 13.30: Kinderspelen op de Ring. 14.00: Kinderrommelmarkt op de Ring. 14.30: Driekamp. 16.30: Prijsuitreiking. 22.00: Lampionoptocht met Nieuw Le ven. Zaterdag 5 mei: 13.30: Puzzeltocht op de fiets vanaf Dorpshuis. 18.30: Prijsuitreiking. 19.00: Kinderdisco in Dorpshuis. 21.00: Beestenbal voor jongeren en vol wassenen. ZONNEMAÏRE~ door Esme Soesman NIEUWDORP - Een 39-jarige vrachtwagenchauffeur uit Den Bommel is gistermorgen rond tien uur lichtgewond geraakt nadat hij op de spoorovergang bij de Polenweg in het Sloege- bied tegen een goederentrein botste. De trein vervoerde ver schillende giftige en brandbare stoffen. Gevaarlijke situaties bleven uit. De brandweerkorpsen van Borssele en Nieuwdorp, die ter plaatse kwamen, wisten aan de hand van codes op de treinstel len dat er giftige en brandbare stoffen aan boord waren. Con trole wees echter uit dat er geen sprake was van lekkage bij de acht wagons. De trein, die de vrachtwagen met aanhanger in de flank raakte, reed stapvoets. Als gevolg van de klap werd de vrachtwagen, die schroot ver voerde, zo'n elf meter opgescho ven. De laadbak met oud ijzer kwam gekanteld tot stilstand. De truck en wat verkeersborden in de omgeving raakten ernstig beschadigd. De trein liep blik schade op. De 42-jarige machi nist uit de gemeente Borsele bleef ongedeerd, evenals de ran geerder, afkomstig uit dezelfde gemeente. De vrachtwagen chauffeur liep licht hoofdletsel op en had nekpijn. Hij is voor controle naar het ziekenhuis ge bracht. De goederentrein kwam vanaf het Industrial Park Vlissingen en was op weg naar het nabij ge legen rangeerterrein. De spoor wegovergang is onbewaakt. Het ongeval ontstond door een in schattingsfout van de vracht wagenchauffeur. De spoorweg overgang is vier uur afgesloten geweest. Bergingsbedrijf Van Mourik uit Goes heeft de vrachtwagen weggesleept. Ver keer dat de Olaz en achterlig gende bedrijven wilde bereiken, is omgeleid via de Liechten- steinweg. door Rolf Bosboom GOES - De televisietoren in Goes heeft sinds gisteravond een oranje verlichting. De drie witte ringen die normaal in het donker bovenin de toren te zien zijn, hebben tijdelijk een oranje gloed gekregen. De witte lam pen binnen zijn, met het oog op Koninginnedag, tijdelijk van oranje gekleurde hoezen voor- Het gaat om een gezamenlijke actie van de Vereniging Rondom de Stenen Brug Goes, stichting Sticht Licht en de stichting Voorheen De Vesten Verlicht. De oranje verlichting brandt zeker tot en met maandag (koningin nedag), maar blijft mogelijk tot en met 5 mei. De initiatiefne mers praten daarover nog met KPN Telecom, eigenaar van de toren. De organisaties verwijzen met de lichtactie zowel naar de acti viteiten die rond koninginnedag nabij de Stenen Brug worden gehouden als naar de plannen van Sticht Licht om meer mar kante Goese gebouwen perma nent in het licht te zetten. Het eerste doel daarbij is de televi sietoren, waar vaste lampen zouden moeten komen. Volgens E. Beekman ziet het er naar uit dat de stichting slaagt in haar opzet. De besprekingen met KPN Telecom verlopen naar wens. „Ze zijn in principe akkoord." Ook heeft Sticht Licht al een klein deel van de be nodigde 83.000 gulden binnen. Beekman gaat ervan uit dat de toren nog dit jaar permanent - dat wil zeggen: van donderdag tot en met zondag, tot twee uur 's nachts - in de schijnwerpers komt te staan. „Vóór kerstmis moet het lukken." RENESSE 8.00u: Herauten te paard door dorp. 8.30u: Koraalmuziek muziekvereniging Luctor et Emergo vanaf toren Jacobus- kerk. 9.00u: Aubade kinderkoor Renesse en opening. 10.00: Kinderspelen op Lange Reke. 14.00: Optocht met thema 'Renesse, Hol lywood aan de Zeeuwse kust' en hobby- en ambachtenmarkt rondom Jacobus- kerk. 15.15: Kindervrijmarkt. 16.15: Dansdemonstratie. 16.30: Zeskampspelen naast de kerk. 18.00: Kinderdiner. 19.00: Prijsuitreiking en Oranjefeest. I SCHARENDUKE 10.15: Muziekoptocht met boemeltrein tje voor kinderen tot zes jaar, vanaf Dorpsstraat. 11.30: Toespraak lid gemeentebestuur en ballonnen oplaten in Dorpsstraat. 13.30: Kindertheater Verdubs in dorps huis Putmeet. 13.45: Puzzeltocht (te voet) voor kinderen van tien jaar en ouder vanaf de Putmeet. 19.00: Oriëtatierit met auto's vanaf café de Zondebok. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit in Middelburg biedt in samenwerking met de Stichting Behoud Hoogaars belang stellenden de mogelijkheid mee te varen met de laatste nog varende originele visserman-hoogaars YE, genaamd de Andries Jacob. De hoogaars is gebouwd in 19 0 0 in Tholen en thans eigendom van de Stichting Behoud Hoogaars. Gevaren wordt op het Veerse Meer en er wordt een bezoek gebracht aan het eiland 'de Haringvreter'. Tij dens de zeiltocht geeft de bemanning tekst en uitleg over het schip en de visserij van weleer. Belangstellenden kunnen kiezen of ze vrij dag 18 of zaterdag 19 mei mee willen varen. De kosten bedragen vijftig gulden voor ZVU-leden en zestig gulden voor niet-leden. Vertrek- en eindpunt is de steiger bij de Campveerse Toren in Veere. Voor nadere inlichtingen kan contact worden opgenomen met het bureau van de ZVU. (Advertentie) Zaterdag 28 april: 19.00: Kinderdisco in Dorpshuis. 21.00: Oranjebal met muziek Face to Face en barbecue in Dorpshuis. Maandag 30 april: 9.00u: Herauten te paard. 10.30: Opening feest met Oosterlands Fanfare, ballonnen oplaten en prijsuitrei king wedstrijd versierde fietsen. 13.00: Kinderspelen achter de school. 16.00: Optreden Desperado's, kinder rommelmarkt, touwtrekwedstrijden en oud-Hollandse spelletjes in dorpscen trum. 9.00u: Optocht versierde fietsen met mu ziekvereniging Kunsten Eer vanaf de Ba lie. 10.00: Toespraak lid gemeentebestuur en vlag hijsen op Havenplein. 10,15: Prijsuitreiking versierde fietsen. 11.00: Kinderspelen en schaakdemon stratie op Havenplein. 13.00: Vrijmarkt met luchtkussens op Ha venplein. 15.00: CJV-spellencïrcuit voor kinderen bij de Driehoek. 18.30: CJV-kinderdisco en prijsuitreiking in de Driehoek. 19.00: Hollandse hits festival in café De Klinker (tot 4.00 uur). 19.30: Oranjeconcert met mannenkoor Jeduthun en ensembles Convocare en Negienot in Nieuwe Kerk. 23.00: Trekking verloting. 10.00: Opening feestelijkheden in dorps kern door lid gemeentebestuur. 10.15: Optocht rond thema's Gezond en Ziek en Disneyworld met muziekvereni ging Nut en Uitspanning. 11.00: Oranjemarkt en concert Nut en Uitspanning. 12.00: Kinderspelen, ruilbeurs en kinder markt. 14.00: Zeskamp volwassenen, zeepvoet- bal, race tegen de klok en ringsteken. 15.30: Live muziek Oranjeband. 17.00: Afsluiting met oranjebittertje. Moef je hem daar nou op dat plaatje zien staan! Is het geen schoonheid, die twee-zitter? Wacht maar af tot je hem in werkelijkheid ziet. Tot je gevoeld hebt hoe die bank een weldaad is voor je benen, je rug, je nek. Dat ligt er natuurlijk aan hoe je gaat zitten. Maar hij kan het echt hebben om iemand in alle houdingen een comfortabel gevoel te geven. Het is de Boston uit de Erpo collectie. Hij is er ook als fauteuil en als driezitter. Zo kun je ook combineren om een heel comfortabele en gezellige zithoek te maken. ADRIAAN WIM FLIKWEERT SHOWROOM NIEUWERKERK: RIJKSWEG 26. TEL 0111 641268 SHOWROOM GOES: MARCONISTRAAT 15, TEL 01 13 - 220840 KASTEN, ZITMEUBELEN. SALONTAFELS, EETKAMERS. SLAAPKAMERS. ZONWERING. GORDUNEN. VERLICHTING. VLOERBEDEKKING EN VLOEREN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 43