Toeristenmarkten niet in trek PZC Ritthem krijgt eigen tennisbanen Plan voor super in Vredehoflaan Burgers blijven PZC Videoproject blijft op kinderafdeling ziekenhuis Goes ii Voorzitter Crescendo krijgt onderscheiding welkom op borrel raad Middelburg Geen cliëntenstop bij maatschappelijk werk Oosterschelderegio 13 Gemeente Veere probeert kooplieden weer te interesseren 3 Prijs voor beste Franse opstel Nieuwe reddingsboot Domburg Vlissingse filatelisten in de prijzen Twirlster naar wk in Parijs Muzikanten Heikant gehuldigd Aanrijding Inbrekers slaan slag in Vlissingen V rou wenochtend Lessen in mensen redden dinsdag 24 april 2001 door Miriam van den Broek DOMBURG - De toeristische seizoensmarkten die iedere zo mer in vijf Veerse dorpen wordt gehouden, is niet meer in trek bij marktkooplieden. Dit brengt een afnemende interesse van andere standwerkers met zich mee evenals een teruglopende belangstelling bij bewoners en toeristen. De gemeente Veere wil de mark ten een nieuwe injectie geven door gericht te promoten. Daar voor worden de marktgelden met tien procent verhoogd. De toeristenmarkt vindt plaats in Domburg, Oostkapelle, Vrou wenpolder, Westkapelle en Zoutelande. Jarenlang was er grote belangstelling voor de markt maar de laatste jaren loopt het verkoopaanbod merk baar terug. Veel verkopers stop pen omdat de korte periode waarin de markt wordt gehou den, financieel gezien niet inte ressant meer is. Lege markt plaatsen worden niet altijd opgevuld omdat dit alleen mag met artikelen die nog niet op de markt verkocht worden. De marktcommissie heeft de ge meente gevraagd het tij te ke ren. Dat kan door actief de sei zoensmarkten te promoten. De marktcommissie stelt voor mee te doen aan de promotie campagne van de ambulante handel 'de markt, van alle markten thuis'. Daarnaast kun nen er stickers komen op bus sen. Folders Ook kunnen reclamefolders worden uitgedeeld en verder is het mogelijk een promotie- kraam in te zetten. Het college van B en W vindt dat goede me thoden. De marktcommissie heeft al ingestemd met een ver hoging van tien procent van de marktgelden. Berekend is dat het reclamebudget daarmee op achtduizend gulden komt. De verantwoordelijkheid voor het uitvoeren van reclame-activi teiten komt bij de branche te lig gen. door Margreet van den Broek DREISCHOR - Riet van de Weijde-Smits kreeg zaterdag avond door burgemeester Asselbergs een koninklijke on derscheiding opgespeld. De voorzitter van muziekvereni ging Crescendo uit Dreischor is benoemd in de Orde van Oranje- Nassau vanwege haar bestuur lijke inspanningen op het ter rein van de amateurmuziek. Van der Weijde is sinds 1965 op regionaal, nationaal en interna tionaal niveau actief voor de amateurmuziek. Op bestuurlijk niveau heeft zij zich met name ingezet voor de opleiding van muzikanten en de organisatie van concoursen. Van de Weijde is naast voorzit ter van Crescendo onder meer voorzitter van het algemeen be stuur van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Mu- z iek verenigingen Tijdens congressen van de inter nationale belangenorganisatie Conf édération des Sociétés Mu- sicales, vertegenwoordigt Van der Weijde Nederland. Bovendien maakt zij deel uit van de commissie opleidingen van het Landelijke Steuninsti- tuut voor de Blaasmuziek, waarbinnen zij leerplannen en diplomastelsels ontwikkelt. Als lid van het college van con- courscommissarisen van de KNFM is zij belast met de orga nisatie van de federatieve con coursen. Burgemeester Asselbergs reikte de onderscheiding zaterdag avond uit tijdens de receptie voor de inwoners van Dreischor en zusterverenigingen. De bij eenkomst werd gehouden ter gelegenheid van het eeuwfeest van Crescendo. Op het korfbalveld van Atlas worden drie tennisbanen aangelegd. foto Lex de Meester door Nadia Berkelder RITTHEM - Inwoners van Ritthem kunnen na de zomer tennissen. Op het korfbalveld van vereniging Atlas worden drie tennisba nen aangelegd. Er wordt geen aparte ten nisvereniging opgericht. Tennisliefhebbers moeten lid worden van de korfbalclub. De wens om te tennissen leefde al langer on der de Ritthemers. Nu het gras op het korf balveld wordt vervangen door kunstgras, is de tijd rijp. Het sportveld was dringend aan renovatie toe. Op het korfbalveld komen dwars drie tennisbanen te liggen. ,,De lijnen zitten straks gewoon in het kunstgras", zegt secretaris W. Filius. ,,Het enige wat je dan moet doen, is een net neerzetten." Waar schijnlijk kiest Atlas voor makkelijk ver plaatsbare netten. „Daar zijn systemen voor. Je kunt ze tegenwoordig zo het veld oprijden." Er wordt voorlopig geen tennisvereniging opgericht. „We blijven een korfbalvereni ging, maar dan één waar je ook kunt tennis sen", zegt Filius. „We hebben voor tennis gekozen omdat het geschikt is voor alle leef- tijden en omdat het een individuele sport is. Je kunt een balletje slaan wanneer je wilt. Bij korfbal ben je toch meer gebonden aan trainingstijden." Waarschijnlijk worden er ook geen vaste lessen gegeven. „We nodigen misschien wel eens een avondje een tennis- leraar uit, maar het is niet de bedoeling dat we standaard lessen gaan geven." Volgens Filius is er behoorlijk wat animo voor tennis in Ritthem, zowel onder leden van Atlas als onder niet-leden. De gemeente heeft een bedrag beschikbaar gesteld voor het aanleggen van de kunstgrasbaan. „We moeten kijken of we binnen het budget kun nen blijven. We zijn in ieder geval driftig op zoek naar sponsors." Na het eind van de korfbalcompetitie, eind mei, wordt met de aanleg van de nieuwe baan begonnen. Als de competitie in sep tember weer begint, moet het veld klaar zijn. De gemeente Vlissingen stelt ook geld beschikbaar voor de aanleg van een nieuw hockeyveld van kunstgras op sportpark Bonedijke en voor nieuwe belijning op de atletiekbaan aan het Baskensburgplein. In totaal gaat het om bijna zevenhonderddui zend gulden. MIDDELBURG - Tymen Gerestein, Wouter Steenbeek (bei den vwo 5) en Mariam Zaïdi (mavo 4) hebben een prijs gewon nen in de Europese Opstelwedstrijd van de Alliance Frangai- se. Meer dan vijfhonderd Nederlandse scholieren schreven in februari een Frans opstel. Veertig finalisten werden geselec teerd, onder wie twaalf Zeeuwse scholieren. Mariam Zaïdi werd speciaal gehuldigd als enige MAVO 4-scholiere van Ne derland onder de veertig finalisten. Zij kreeg, behalve de ge bruikelijke reistas, ook een cheque voor een tweedaags ver blijf in het wetenschapspark Futuroscope. Tymen Gerestein mocht eveneens naar het park. DOMBURG - De reddingsbrigade Domburg krijgt een nieu we reddingsboot met buitenboordmotor, een nieuwe strand- trailer en drie overlevingspakken. De huidige reddingsboot is m 1995 aangeschaft en het was de bedoeling dat die zeker zes jaar zou meegaan. Na klachten van de reddingsbrigade stelde de Reddingsbrigades Nederland een onderzoek in. Daaruit bleek dat de boot van het merk Zodiac op zich wel goed is, maar niet geheel geschikt als reddingboot. Daarop is besloten een nieuwe boot aan te schaffen. De nieuwe boot, een Duarry SR-8, kost bijna 39.000 gulden. Demotor kost ruim 9200 gul den, de trailer 6100 gulden en de drie overlevingspakken 5800 gulden. De gemeente Veere draait voor de kosten op. ROTTERDAM - Drie leden van de Vlissingse Filatelisten Ver eniging zijn het afgelopen weekend op de Nationale Postze geltentoonstelling Rotterdam 2 001 in de prijzen gevallen. Dik Muller behaalde een zilveren bekroning met zijn verzameling 'Postkaarten Zwitserland 1900-1950'. Ko Deij ontving een zilveren bekroning voor zijn verzameling 'Ontstaan, ontwik keling en gebruik van de Praagse poststempels in de periode 1782-1918' en Han Kaijser kreeg een gouden bekroning voor zijn verzameling 'Elektriciteit, als de bliksem zo gevaarlijk. KLOOSTERZANDE - Twirlster Judith Duerinck uit Kloos- terzande neemt begin augustus deel aan de wereldkampioen schappen batontwirling in Parijs. Duerinck verdiende haar deelnameticket door op de Nederlandse kampioenschappen in het Brabantse Deurne drie bronzen medailles in de wacht te slepen. Bij het onderdeel compulsories voor junioren, een ver plicht twirlnummer dat uit twee series bestaat, behaalde zij een derde plaats. Eenzelfde rangschikking leverde haar het onderdeel freestyle junioren op. In het combinatieklassement van beide onderdelen eindigde Duerinck ook op de derde plaats. Bij het opmaken van het eindklassement werd gebruik gemaakt van een berekening die vastgesteld is door de World Batontwirling Federation. De veertienjarige Judith Due rinck is al zes jaar lid van de Showgirls uit 's-Heerenhoek. Zij wordt getraind door Marion Bos-Verdonk. HEIKANT - Tijdens het jaarlijkse sponsor- en donateurscon cert van de muziekvereniging Heikant zijn twee muzikanten in het zonnetje gezet voor hun langjarig lidmaatschap. Be stuurslid M. Depaauw van de afdeling Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen (KNFM) reikte erespelden uit aan Staf en Cindy Ferket. Staf Ferket is veertig jaar muzikant en speelt bugel. Cindy Ferket blaast al 25 jaar op bariton haar deuntje mee. Voorzitter C. de \ries van Heikantse fanfare reikte de twee jubilarissen nog een bos bloemen uit. door Edith Ramakers door Esme Soesman GOES - De samenwerking met het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam loopt niet op rolle tjes. Tussen het Goese Ooster- scheldeziekenhuis en de Stich ting Junior Kamera klikt het echter wel. Het goede contact werd gisteren onderstreept met een samenwerkingsovereen komst. Junior Kamera levert appara tuur waarmee kinderen die voor langere tijd in het ziekenhuis verblijven contact kunnen leg gen met het thuisfront. Daar voor werd eei'st contact met het Rotterdamse ziekenhuis aange knoopt. Het videoproject van de stichting, ontstaan als een initi atief van serviceclub Junior Ka mer, vond november vorige jaar ook een plaatsje in het zieken huis in Goes. Niet dat de contac ten met Rotterdam verbroken zijn, zegt stichtingsvoorzitter REDACTIE MIDDEN-ZEELAND Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax: (0113)273030 e-mail: redgoes@pzc.nl te Goes: R. Bosboom M.E. de Bruijn I. Huibers A.M. van der Jagt R.J.A. Paardekam E. Soesman te Vlissingen: A.A. van der Sluis (chef) N.F.C. Berkelder R.H. Hoving E.L. Ramakers M.J. van den Broek K.L. de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 e-mail: redactie@pzc.nl Internet http://www.pzc.nl e-mail: redactie@pzc.nl H. de Jager. „Er zijn daar wat problemen met de interne com municatie. Maar als ze de appa ratuur willen gebruiken, kan dat zeker wel." In Goes weten ze het project van Junior Kamera te waarderen. Kinderarts E. J. Schroor kwam er vorig jaar zelf mee op de proppen. Sindsdien zijn er, bij wijze van proef, drie kinderen mee aan de slag gegaan. In het ziekenhuis staat een televisie met camera op een verrijdbare kast klaar. Familie van deelne mende patiëntjes kan appara tuur mee naar huis nemen. Ook kan de camera op school worden neergezet. Zo werd een jarig pa tiëntje enige tijd geleden toege zongen door haar klasgenootjes en vierde een zieke jongen in de cember via de videoapparatuur kerstfeest mee met school. „Het is belangrijk dat kinderen die langer in de ziekenhuiswereld verblijven contacten hebben met de buitenwereld. Zo stimu leren We ook onderwijs bij kin deren die hier langer liggen. El ke ochtend wordt er iets van huiswerk gemaakt", vertelt pe dagogisch medewerkster van het Oosterscheldeziekenhuis M. Roelse. Uiteraard is het, licht kinder arts Schroor toe, niet de bedoe ling dat er vierentwint ig uur per dag een camera staat te zoemen boven het bed van een ziek kind Maar de mogelijkheid om een paar keer per dag echt contact te hebben met thuis doet de pati entjes goed, weet hij. En dat is precies wat Junior Kamera met dit project voor ogen heeft. De Jager: „We willen glimlachjes realiseren op de gezichten van de kindjes hier." Waarschijnlijk gaat dat eind van deze week al gebeuren. Naar verwachting is een tienjarig meisje op de afde ling dan fit genoeg om te kletsen en te kijken naar haar familie en vrienden thuis. TERNEUZEN - Op een par keerplaats aan de Zeldenrust- laan in Terneuzen zijn gister middag twee auto's tegen elkaar gebotst. Een 77-jarige automobiliste uit Sas van Gent reed vanaf de Vlietstraat de parkeerplaats op. Hierbij botste ze tegen de auto van een vrouw uit Terneuzen. Er was alleen matexdële schade. VLISSINGEN - De kans is groot dat er onder de flat aan de Vrede hoflaan in Vlissingen een nieuwe supermarkt komt. De super marktketen Lidl, een firma die veel weg heeft van de Aldi-winkels, heeft een onderzoek naar de haalbaarheid van een nieuwe discount betaald. Dat bevestigt J. Dooms van de gemeente Vlissingen, die op drachtgever was. De ruimte onder de flat staat al jaren leeg. Volgens de gemeente was er jaren geleden een Végé in gehuisvest. De resultaten van het haalbaarheidsonderzoek worden binnenkort in het Vlissingse college besproken. Volgens Dooms moet beoor deeld worden of er in de omgeving voldoende vraag is voor een su permarkt als Lidl en of er verkeerstechnische aanpassingen nodig zijn. In Zeeland is er momenteel alleen in Zierikzee een Lidl geves tigd. De winkels hebben in het algemeen een beperkter assortiment dan supermarkten als Albert Heijn. Er kunnen droge kruidenierswaren gekocht worden; de zaak lijkt qua assortiment op Aldi. VLISSINGEN - Uit een school aan het Weyevlietplein in Vlis singen is tussen gistermiddag 13.00 uur en vanochtend 9.00 uur ingebroken. De inbrekers namen een computer mee. Ook een woning aan de Regge- straat in Oost-Souburg werd door dieven bezocht. Uit de wo ning werden waardepapieren, enkele tientjes, computerappa ratuur en een telefoonoplader weggenomen. In Middelburg sloegen vanda len toe. Gistermorgen werd ont dekt dat onbekenden vijf ramen vernield hadden van een ge zondheidscentrum. Aan de Meanderhof in Middelburg was een tuinhekje toegetakeld. MIDDELBURG - In de Tho maskapel aan de Vrijlandstraat in Middelburg wordt vrijdag 11 mei een 'open vrouwenochtend' gehouden onderleiding van Do- thy Visser van der Meijden. Om tien uur staat de koffie klaar. De ochtend duurt tot half twaalf. Moeders kunnen hun baby's en peuters meenemen. VLISSINGEN - De stadsgewes telijke brandweer, de Staver- manbrigade en het Vlissingse Sportfondsenbad houden za terdag (28 april) een demonstra - tie-doe-dag. De Stavermanbrigade geeft en kele demonstraties van het red den van drenkelingen. Onder begeleiding van de brigade wor den lessen gegeven in het redden van mensen. Tot slot kunnen belangstellen den onder leiding van de brand weer mensen redden uit een onder water liggende auto. De demonstratie-doe-dag begint om half twee. door Richard Hoving MIDDELBURG - De Middel burgse raadsborrel blijft toe gankelijk voor het publiek. Dat maakte burgemeester Burgers gisteravond aan het begin van een vergadering van de gemeen teraad bekend. Het college van burgemeester en wethouders stelde onlangs een aantal nieuwe regels vast voor vergaderingen in het stad huis. Een van de maatregelen was het weren van publiek bij de traditionele borrel na een raadsvergadering in de kamer van B en W. Op het besluit van het college kwam veel protest. J. Goetheer (GroenLinks) zei on langs in een commissievergade ring niets te begrijpen van de nieuwe regels. „Net op het mo ment dat iedereen de mond vol heeft van burgerparticipatie bij de politiek, doet Middelburg de deur dicht." Burgemeester Bur gers erkende gisteravond dat het voorstel van het college 'weinig gastvrijwas. Maar B en W hadden zo hun redenen, legde hij uit. Een belangrijke overwe ging om alleen raadsleden toe te laten op de borrel was de matige beveiliging van het stadhuis. „Het is een open gebouw. Vanuit de B en W-kamer kan iedereen zo overal naar toe lopen." Het verzet vanuit de gemeenteraad was voor het college reden om af te zien van een besloten hapje en drankje. H. Akdag van Leefbaar Middelburg stelde tevreden vast dat het college had nage dacht. De oppositiepartij had een motie in de tas om de open baarheid van de borrel af te dwingen. Volgens GroenLinks- fractievoorzitter Goetheer was het college tot inkeer gekomen. „Daar ben ik blij mee." De Socialistische Partijdie niet in de raad is vertegenwoordigd, beloonde het besluit van het col lege met een mandje versnape ringen. De partij werd eerder in de wandelgangen beschuldigd van misdragingen tijdens de laatste raadsborrel. Dat zou mee hebben gespeeld in het voornemen om publiek voor te weren, was het verhaal. P. Brak man van de PvdA vond het jam mer dat deze anonieme beschul digingen de PZC hadden gehaald. Volgens hem zou 'in een volwassen democratie elke nieuwe loot aan de stam verwel komd moeten worden'. door Rolf Bosboom GOES - Een cliëntenstop bij het Maatschappelijk Werk Ooster schelderegio is ontoelaatbaar als er sprake is van een structu rele wachtlijst en onderbezet ting. Een tijdelijke stop is wel denkbaar om pieken op te van gen, mits crisisgevallen direct worden geholpen en de 'intake' binnen redelijke termijn plaats vindt. Dat schrijft het gemeentebe stuur van Goes in antwoorden op vragen van PvdA-raadslid F. de Kaart. Die had aan de bel getrokken na alarmerende be richten over de groeiende wachtlijsten bij het maatschap pelijk werk. Op Walcheren werd vorige maand om die reden een cliëntenstop ingesteld. Volgens het Goese college staan er nu 140 mensen in de Ooster schelderegio op de wachtlijst. Die lijst is gegroeid doordat cli ënten vaker met ernstigere pro blemen kampen, wat meer tijd van de medewerkers vergt. Ver der heeft de organisatie meer aandacht dan voorheen voor specifieke groepen en projecten en zijn er meer mensen die bij andei'e instanties buiten de boot vallen en dus bij het maatschap pelijk werk aankloppen. Eind vorig jaar is er een voorstel op tafel gekomen dat medio dit jaar moet leiden tot 1,33 ar beidsplaats extra. In overleg met de organisatie wil Goes eerst bezien of dat voldoende is. Als dat niet het geval is, dan zal de gemeente bij het Rijk aan kloppen en het probleem van de wachtlijsten in landelijk over- leg aan de orde stellen. De ruimte onder de flat aan de Vredehoflaan in Vlissingen staat al jaren leeg en een nieuwe bewoner, zo als supermarkt Lidl, zou welkom zijn. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2001 | | pagina 13